„Tegen kogels van Kruize is niets bestand" Giro zal gewenste winnaar krijgen... ikeebffl De nieuwe Citroen Visa wil graag een dagje met u uit. Klein Zwitserland wint Europa Cup Een volle dag proefrijden, zonder verpuchtingen in de nieuwe Qtroën Visa. SPORT SPORT SPORT SPORT Knudsen na valpartij kansloos TRENTO (ANP) - Dit jaar móést en zóü een Italiaan de Ronde van Italië winnen. De voor keur van de organisato ren ging daarbij uit naar oud-wereldkampioen Francesco Moser. In dat kader paste het par- eoursontwerp van de 'Giro- bonzen'. die voor Moser een ideaal routeschema uitdok terden. De rondeleiding ging al rekenend echter voorbij aan de mogelijkheid dat het Italiaanse troetelkind ten prooi zou vallen aan een in zinking. Een vormcrisis, die zich halverwege de 'Giro' wel degelijk aandiende, waardoor Moser zijn roze trui aan Giu seppe Saronni moest afstaan. De leiding accepteerde die coureur als ranglijstaanvoer der niet. want zo werd gere deneerd. éen Italiaan blijft een Italiaan Onzekerheden bleven de 'Giro- bazen' evenwel beheersen nu die dekselse Noor Knud Knudsen nadrukkelijk po gingen in het werk bleef stel len om een streep door de or ganisatie-rekening te halen Zaterdag echter was de redding nabij, toen de nood het hoogst was. Nadat eerder de Italiaan se coureur Antonini Knudsen ten val had gebracht en die laatste ook een tweede val partij had overleefd, moest de Scandinaviër zaterdagmid dag buigen voor de 'pech', die hem ook in de rit naar Pieve di Cadore die werd gewonnen door Roberto Ceruti ten deel viel. De Noor werd aangere den door een passerende au tomobilist. Voor Giuseppe Saronni was 'dat ongeluk' de aanleiding om te demarreren De Italiaanse roze-truidrager spotte met de ongeschreven wielerwet. dat er niet geprofi teerd mag worden van pech bij de concurrentie. In deze 'Giro-rit' vergat Saronni die regel gemakshalve maar even, want, had de Tourlei ding hem ingefluisterd 'er moet een Italiaan winnen'. In de etappe naar Piève di Ca dore nam Saronni 25 secon den op Knudsen en gisteren profiteerde hij andermaal dankbaar van de gevolgen van 'dat' toevallige ongeluk. De gewonde Knudsen was niet bij machte om de aanval van Saronni te beantwoorden en werd tenslotte op een kwartier achterstand gezet. Zodat Saronni zich met Fran cesco Moser, die gisteren in Trento zegevierde kan opma ken voor een beslissend Ita liaans onderonsje, dat mor gen in de slottijdrit naar Mi laan zijn beslag zal krijgen. Een tweestrijd, die door de 'Giro-organisatie' ongetwij feld zal worden bekeken De uitslag van de zestiende etappe van de Ronde van Ita lië. van Treviso naar Pieve di Cadore: 1. Roberto Ceruti (Ita.). 195 km o Moser schreef gisteren in Trento de zeventiende Giro-etappe ofr zijn naam. Dit met volledige instemming van de Giro-leiding, die zo graag een Italiaan ziet winnen. Wat dat betreft beleefde de Tourorganisatie toch een goede dag. nu de Noor Knudsen definitief kansloos was geworden voor een eindzege en de Italiaan Contini (links) tweede werd in 5 uur 36 minuten en 19 se conden: 2. Saronni (Ita.) 5.37.313. Moser (Ita.) 5.37.37; 4. Beccia (Ita 5.37.41; 5. Wol- fer (Zwi.): 6. Johansson (Zwe) in zelfde tyd als Beccia: 7. Fuchs (Zwi.) 5.37.45; 8. Paniz- za (Ita.) 5.37.48; 9. Bortolotto (Ita 5.37.51: 10. Natale (Ita.) 5.37.52; 11. Sgalbazzi (Ita.) 5.37.54: 12. Knudsen (Noo.) 5.37.57; 32. Schuiten (Ned.) 5.39.20. 1. Francesco Moser (Ita.) 194 km in 4 uur. 45 min. 38 sec. 2. Sil- vano Contini (Ita z.t.: 3. Mar cel Tinazzi (Fra.) z.t.; 4. Bruno Wolfer (Zwi.) z.t.; 5. Godv schmutz (Zwi.) z.t.: 6. Beat Breu (Zwi.) z.t.: 7. Giuseppe Saronni (Ita.) z.t. Het algemeen klassement: 1. Giuseppe Saronni (Ita.) 81 uur. 31 min. 11 sec.; 2. Fran cesco Moser (Ita.) op 1 min. 45 sec.: 3. Bernt Johansson (Zwe.) op 3 min. 56 sec. 4. Mi chel Laurent (Fra.) op 4 min. 1 sec.; 5. Mario Beccia (Ita.) op 5 min. 27 sec. 6. Silvano Contini (Ita.)op 5 min. 32 sec.; 7. Faus- to Bertoglio (Ita.) op 5 min. 32 sec. 14. Knud Knudsen (Noo.) op 16 min. 14 sec. Oogkwaal houdt Moser uit de Tour TRENTO - Francesco Moser zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Hij blijft zeker weg, ook als hij de Ronde van Italië, die tot morgen duurt, niet wint. De Italiaanse oud-wereldkam pioen heeft voor en tijdens de Giro veel last gehad van een oogkwaal. Daardoor ver loor hij tweetiende van zijn gezichtsvermogen. Om dit te genezen moet hij na de Ron de van Italië zo veel mogelijk rust nemen en een behande ling ondergaan met hor moonpreparaten. Volgens zijn sponsor heeft Moser minstens een maand rust nodig. Ook de tweevoudige ronde winnaar Bernard Thevenet zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk die eind van deze maand van start gaat. Thevenet rijdt momenteel in de Ronde van Italië. Op grond van zijn weinig indrukwekkende prestaties in de Giro ziet hij af van deelneming aan de Tour. Juan Prat vroeg, naast discipline ten opzichte van de Haagse spel bepalers, ook nog een dosis in zet. De 31-jarige Jorge Fabregas zei. „Vorige week zijn we in de com petitie èèn punt te kort gekomen op Egara Tarrasa. Nu we hier hebben verloren, mogen we vol- gend jaar niet deelnemen. Dat hebben we ons goed gerealiseerd toen we aan de finale tegen K.Z. begonnen. Jammer, we hebben beter gespeeld dan ooit. maar te gen die kogels van Ties Kruize is niets bestand" De vorm van Kruize was mede be palend voor het succes van K.Z.-veteraan Edo Buma (33): ..Barcelona bracht even veel rou tine mee, wellicht zelfs nog iets meer, maar doorslaggevend was de kwaliteit van het individu" Barcelona speelde het spel tac tisch zelfs beter dan K.Z., scha kelde de sterkste pionnen uit en probeerde Jorge Fabregas via strafcorners tot het vellen van het vonnis te laten komen. Een opzet vlie leek te slagen, totdat Hans Kruize dat foefje voor zijn broer uithaalde en Ties zelf na rust een pass van Maarten van Heeswijk op weergaloze wijze afrondde. Momenten die beslissend zijn voor een wedstrijd die verder evenwichtig verliep, al had doelman Joost Claushuis maar drie schoten te verwerken ge had. Champagne voor de dames van Amsterdam, na het veroveren van de Europa Cup. Voordelig was ook de poule-inde ling. Met Alma Ata (1-0) en Uccle (2-0) had Barcelona sterkere op ponenten dan K.Z. met Guilford en Stade Francais. De halve fi nale tegen Russelsheim (1-1, winst na strafballen) was een slo pende affaire voor de Spanjaar den, terwijl Joost Bellaart zijn re serves kon inzetten tegen Edin burgh (6-0). Aspecten die in een vierdaags eve nement belangrijk blijven, omdat èèn simpele nederlaag gelijk staat aan uitschakeling. De da mes van Amsterdam hadden het niet moeilijk De finale tegen het Belgische Royal Uccle kon niet verloren worden, aangezien de door Nico Spits en Hans Jorrits- ma getrainde dames een klasse apart vormen. De enige concur rentie viel te duchten van oud- Nederlands kampioen Were Di uit Tilburg. Omdat men op bevel van de internationale hockeyfe- deratie in èèn poule moet worden ondergebracht, werd „de finale" dus zondag al gespeeld. Een wanvertoning in optima forma. Tweeëntwintig doodnerveuze ac trices, die geen moment kans za gen enige lijn in de ijverig inge studeerde patronen aan te bren gen. Zelfs niet toen Amsterdam (dat aan 0-0 genoeg had dank zij de 10-3 en 3-0-overwinning) door Liesbeth Zegers de leiding had genomen en Mirjam Gerritse bij 2-0 aan alle onzekerheid een ein de maakte. De 3-0-overwinning in de laatste competitieconfrontatie had Amsterdam geen enkel zelf vertrouwen gegeven en toen Ma deion Behen vier minuten voor tijd 2-1 op het bord schoot, snelde de paniek weer binnen, zodat van de slechtste „finale" aller tijden kon worden gesproken. In de echte eindstrijd werd het ni veau iets opgevijzeld. Zeker na rust, toen Amsterdam een voor sprong van 1-0 zag verdwijnen. De kleine spits Mirjam Gerritse bracht de cup met twee treffers terug in de kast, maar echt over tuigend gebeurde dat niet. PARIJS (ANP) - Tijdens de open Franse tenniskampioenschap pen heeft de Paraguayaan Victor Pecci de als zesde geplaatste Amerikaan Harold Salomon een onaangenaam pinksterweekein- de bezorgd. Met de alleszeggende cijfers 6-1, 6-4 en 6-3 belette Pec ci Salomon de doortocht naar de kwartfinales. In die kwarteindstrijd ontmoèt Pecci de winnaar van de party Guillermo Vilas-Gene Mayer. Dit duel moest gisteren wegens de invallende duisternis worden onderbroken. Maver leidde op dat moment met 5-7, 6-1 en 7-6. Naast Pecci wonnen ook Björn Borg en Vitas Gerulaitis hun par tijen in drie sets. Borg rekende af met de Fransman Moretton (7-5, 6-4 en 6-2), terwijl Gerulaitis aan de Tsjech Lendl geen kind had. nu hij die speler met 6-2, 6-1 en 6-3 van de baan sloeg. Jimmy Connors verkeerde in de eerste set van zijn ontmoeting met de Spanjaard Manuel Orantis in een të optimistische bui. Oran- tes kon juist daardoor naar een 4-6 setwinst opmarcheren. Toen vond 'Jimbo' het welletjes. Het tempo werd opgeschroefd naar een hoogte, die voor de technisch vaardige Orantes onbereikbaar bleek en in een mum van tijd mocht de Spanjaard gaan dou chen: 6-1. 6-3 en 6-1. Bij de laat ste acht plaatsten zich voorts Jo sé Hiqueras, Hans Gildemeister en Eddie Dibbs. In het damesenkelspel bereikten Chris Lloyd-Evert en Dianne Fromholtz de halve eindstrijd op hun sloffe. Chris Evert versloeg Ruta Gerulaitis. die eerder Bettv IPARIJS (Reuter) - De Roemeense ten nisser Ilie Nastase heeft aangekon digd dat hij in verband met een liesblessure dit jaar niet aan het toernooi van Wimbledon deel zal nemen. Volgende week zal hij wel in de Davis Cup-wedstrijd tegen West- Duit sJ and uitkomen en daarna zal de Roemeen, die in Wimbledon twee maal als twecdeeindigde, een maand Stöve met 6-1, 6-4 had uitge schakeld, met 6-0. 6-4. Diezelfde cijfers kwamen ook op het bord bij de confrontatie Fromholtz- Virginia Ruzici. Ofschoon Betty Stöve uit de dame- senkelspelstrijd werd 'geslagen heeft zij nog twee potjes op het vuur. In het damesdubbel en het gemengd dubbel - bereikte zij, respectievelijk met Wendy Turn- bull en Patrice Beust, de derde ronde. Heel wat minder gunstig verliep het pinksterweekeinde voor Tom Okker. die met zijn partner Woj- tek Fibak verrassend uit het toernooi werd 'gezet' door het dubbel Peter McNamara-John Llovd, dat met 6-1, 7-5, 7-5 zege vierde. Datzelfde lot onderging ook Louk Sanders, die met zijn Tsjechische partner Jiri Granat een roemloos toernooi einde vond in de partij tegen de Amerikaans/Rhodesi- sche combinatie Manson-Patti- son. Het Nederlands/Tsjechische koppel, dat in de eerste ronde de Chileense broers Ayala met 6-1, 3-6 en 6-2 had verslagen, moest in de twede ronde het onderspit delven tegen Manson en Pattison met 6-3 en 7-6. DEN HAAG (GPD) - Met een routinegebaar nipten Am sterdamse meisjes aan de met champagne gevulde glaas jes, terwijl Haagse heren het schuimende vocht als in trance door de dorstige kelen smeten. De hoofdstedelijke hockeysters waren blij dat de Europa Cup voor landskampioenen voor de vijfde maal in successie terug kan naar de eigen prijzenkast, voor de spelers van Klein Zwitserland was het een absoluut hoogtepunt uit de carriér?. Ze genoten er met volle teugen van. Nog niet eerder was het een vaderlandse club gelukt zich bij de heren op het hoogste Europese niveau te ma nifesteren. Vorig jaar zette Southgate de „Zwitsers" de voet dwars, waarna een ware veldslag met Real Polo Barcelona om het brons volgde. Gisteren in Den Haag wensten de Spanjaarden wraak voor de vernedering in ei gen huis. Het lukte niet. De Eu ropa Cup komt vanuit Londen naar Den Haag. Helemaal verrassend kwam de overwinning van K.Z. niet. In de voorronden was op indrukwek kende wijze huis gehouden met de concurrentie. Engels kam pioen Guilford werd een 3-1 ge gund, omdat op dezelfde dag nogmaals moest worden ge speeld. Stade Francais begreep dat het naar Den Haag was ge komen om zowel speltechnisch als organisatorisch te leren. De 5-1 namen ze berustend in ont vangst en verdiepten zich verder in andere zaken, omdat men de volgende Europa-Cupeditie in Parijs wil hebben. Zondag hebben de ruim 5000 toe schouwers het fraaiste spekta kelstuk beleefd. Edinburgh, dat bekerhouder Southgate al vroeg had geëlimineerd, liet Ties Krui ze en Ron Steens vrolijk ronddar telen. Gevolg was dat de Hage naars het gemakkelijker kregen tegen de Schotse kampioen dan tegen de zwakste Nederlandse hoofdklasser. Zes schoonheden van doelpunten leverde het op, waarbij Hidde Kruize, de jongste telg uit de befaamde hockey-fa- milie, zijn eerste aandeel in de score leverde. Een mooie eindstrijd lag niet in de lijn der verwachting. De Barce- lonezen brachten maar liefst tien door interlandwedstrijden gelou terde krachten in het veld. Top- spelers, die de ware kracht van K.Z. kennen. Het laten spelen van Ties en Hans Kruize en de broers Ron en Tim Steens, bete kent zoveel als zelfmoord. Coach ADVERTENTIE De nieuwe Citroën Visa is zo nieuw dat u niet kunt weten hoe hij rijdt voor u zelf achter het stuur hebt gezeten. Dan merkt u zelf waarom hij door de autopers is geprezen om z'n rijkwaliteiten, z'n ruimte en z'n vernuftige bediening en z'n zuinigheid. Daarom nodigen alle 180 Citroën agenten in Nederland u uit voor een dagje uit met de Visa. Een hele dag mag u 'm eigenhandig uitproberen. Zelf uitvinden dat je er royaal met het hele gezin mee op uit kunt trekken. Zelf merken dat u achter de handige vijfde deur flink wat bagage kwijt kunt. Doen dus. Gewoon binnenlopen en meevragen. De nieuwe Visa. Hij staat er voor. En het verplicht u tot niets. (U heeft al een Visa voor f 12.675,- rijklaar.)

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 20