RBB pakt titel zonder tegenstand: 0-4 Tijdig herstel van RCL Ontspannen Noordwijk krijgt zege van beleefd Zwaluwen Quick Boys sluit seizoen af met forse winst (0-5) Ter Leede luidt Turkenburg met overwinning uit Receptie SC Lisse LisserBoys komt doelpunt tekort DINSDAG 5 JUNI 1979 PAGINA 19 SPORT SPORT SPORTB SPORT H SPORT H SPORT SPORT B 'IIIII I B IIIII I W IIIII I NOORDWIJK - De volstrekte afwezigheid van enig belang, toonden Noordwijk en Zwa luwen in de laatste ontmoe ting van dit seizoen (3-2) moeiteloos aan. Het pro grammablad waarschuwde het toch nog ruimschoots toegestroomde publiek al: "Er staat voor beide ploegen niets meer op het spel, zodat de elf tallen ongetwijfeld een ont spannen partijtje op de gras mat willen leggen." En dat deden ze dan ook. Zwa luwen was nog het meest ont spannen. Het liet Noordwijk, zonder het en strobreed in de weg te leggen, beleefd uitlo pen naar een 3-0 voorsprong. Pas een kwartier voor tijd toonden de Noordwijkers op hun beurt iets van de zomerse gastvrijheid en mochten de Vlaardingers ongemoeid nog tweemaal doelpunten. In vriendelijkheid deed men dus niets voor elkaar onder, al kwam de overwinning wél te recht bij de ploeg met de meeste kwaliteiten. Bij beide teams ontbraken om allerlei redenen veel gerenommeerde namen. Het gevolg daarvan was dat de beginfase niet veel meer opleverde dan wat on begrepen combinaties op het middenveld. Aan dat gezapi ge spelbeeld kwam onver wachts een einde, toen na een hoekschop van John van Dijk de bal via een halve :misser van Jaap van Kesteren te recht kwam bij Jaap Plug. Van dichtbij liet deze 1-0 aan tekenen. Noordwijk mocht kort daarop zelfs uitlopen naar 2-0. We derom vormde een hoek schop van Van Dijk de inlei ding. Jaap van Kesteren kop te fraai via de paal raak. Vlak na rust moest Zwaluwen doelman Ab Nijgh voor de derde maal buigen. Jan-Wil lem Bogers schoot een vrije trap langs het muurtje kei hard in. Bij Noordwijk was in de pauze de goed spelende Jos Smits vervangen door Sjaak Sluijs. en had Frans van der Veen zijn plaats moeten afstaan aan Hans Plaatzer. Dat deed Noordwijk zicht baar goed, want nog meer dan in de eerste helft werden de Vlaardingers op eigen helft teruggedrongen. Met vaak sublieme acties van Bogers, Van Dijk en in mindere mate Anton-Will van Zoelen werd kans na kans gecreéerd, maar doelpunten bleven verder voor Noordwijk uit. Zo miste John van Dijk eerst alleen voor Ab Nijgh, om daarna ook voor een leeg doel te falen. Toen de Noordwijkers het daarop wel voor gezien hiel den, kon Zwaluwen wat terug gaan doen. Eerst knalde Dick van de Berg langs Kees van der Wiel raak en even later schoot Jos Buitelaar met een vrije trap dwars door het muurtje nummer twee bin nen: 3-2. Daarbij bleef het. WALTER VAN DER ES „Triest dat Yan der Zeeuw door ons moet degraderen" Het kampioensteam van Rijnsburgse Boys. Gert Ouwersloot trechtsonderheeft, getuige zijn fles, alvast i voorschot op de festiviteiten genomen KATWIJK - De resonantie van de Rijnsburgse jubel had zich nog maar nauwe lijks in de muren van het Katwijkse clubgebouw vastgezet, toen Piet Haas noot ongevraagd de con trastrijke verbinding leg de tussen kampioens vreugde en degradatie leed. 'De Flap', het chronische schrik beeld van zovele scheidsrech ters, legde zelf zijn 'ruwe bol ster, blanke pit-karakter' bloot, op het moment dat hij Katwijk trainer Frans v.d. Zeeuw ergens in een hoekje ontwaardde. "Ik ben vreselijk blij dat we de titel hebben gepakt, uiteindelijk hebben we daar een jaar keihard voor gewerkt. Maar dat uitgere kend wij zijn ploeg naar de der de klasse moesten schoppen vind ik triest", bekende de rech terflankspeler van Rijnsburgse Boys na de voor zijn équipe zo bevrijdende 0-4 winst op Kat wijk. "Die' man, die heeft ons veel geleerd. Hij heeft Rijnsburg indertijd naar de tweede klasse gebracht en nu moet hij dankzij ons degraderen. Voetbal is soms een spel van onrechtvaardighe den". Haasnoot schetste in dat onver wachte moment van bezinning op onnavolgbare manier die 'de één z'n dood, de ander z'n brood sfeer', die het duel Katwijk- Rijnsburgse Boys steeds innig omstrengelde. Beenbreuk In deze per definitie toch al, maar nu extra met emoties geladen op voering werd de onvermijdelijke dramatische ondertoon van het scenario vooral uitgedragen door twee Katwijkse acteurs, die on gewild het (vroege) ondergangs proces van hun elftal in gang zet ten. Door rechtsback Stef Groe- neweg, die na een onopzettelijke botsing met Henk v.d. Zwan ("Verschrikkelijk dat dit gebeur de. Want die jongen heeft ook een baan en kan nu niet werken") zijn been brak door invaller-sluitpost Rein Kasius, die zaterdagmiddag de zwartste bladzij van zijn car- rièreboek moest omslaan. De ta lentvolle 'stand in' van de wegens een achillespeesblessure uitge schakelde Kees Koelewijn bleek in het door 3500 toeschouwers nauw omsloten spanningsveld geen ogenblik bestand tegen de beklemmende druk, die vanwege het belang van de confrontatie permanent werd opgeroepen. Arme Rein Kasius. Al in een vroeg stadium van de voorstelling werd hij tot tweemaal toe door pure plankenkoorts door de molen gehaald. Na een kwartier, toen hij een inzet van Piet Haasnoot ver keerd beoordeelde en tien minu- De bekende vreugdetonelen na een behaald kampioenschap. Rijnsburg nam bezit van het Katwijk-domein. Ruud v.d. Voort met baard en Nico Zwaan laten zich de toejuichingen van hun supporters met genoegen welgevallen. ten later, op het moment dat hij na een voorzet van Wil Groenen dijk volledig mistastte en Henk v.d. Zwan daarvan dankbaar kon profiteren. Breekpunten Die goals vormden de breekpunten in de botsing, die daarna nooit het predikaat 'wedstrijd' mocht dra gen. "Want", oordeelde ook RBB-oefenmeester Herman Wijnands, "die blunders waren voor ons een geweldige opsteker We konden opeens vrijuit voet ballen, nu Katwijk het geloof verloren had". Het symptomati sche gebrek aan zelfvertrouwen, dat al na de openingsgoal van Piet Haasnoot bij Katwijk de kop opstak liet diepe sporen na in het optreden van de thuisclub. In de achterste linies straalde behalve Kasius met name libero Wim Guyt I onzekerheid uit, die naar voren doorwerkte. Linkerspits Gidi v.d. Bent bijvoorbeeld gaf daar na 20 minuten blijk van, toen hij door Wim Guyt II en Piet Var- kevisser in een positie was gema noeuvreerd, die eenvoudig om een doelpunt schreeuwde. Alleen voor Cees Star faalde hij evenwel. RBB kon zodoende de nervositeit afleggen en in alle rust (Piet Haasnoot: "Dit was de makke lijkste wedstrijd na een moeilijk seizoen") de laatste hand leggen aan een examenwerkstuk, dat voldoende niveau had om de overgang naar de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal te rechtvaardigen. De Rijnsburgers deden dat r als het kon bliezen stoom af als het moest. De geelzwarten ondervonden vrij wel nooit oppositie of zoals Frans v.d. Zeeuw het later uitdrukte: "Het is dat de toeschouwers wis ten dat we in degradatiegevaar verkeerden. Anders hadden ze nog kunnen denken dat wij Rijnsburgse Boys het kampioen schap gegeven hebben". De wrange wijze, waarop hij die woorden uitsprak, verrieden zijn in ergernis omgezette berusting in de situatie. Katwijk ontbeert, het werd ook zaterdag duidelijk, duidelijk types als de naar Vo- lendam vertrokken Cees Guyt, de bij Quick Boys spelende Freek Rienks en de door een kniebles sure voor voetbal afgekeurde Dick Harrison. Stuk voor stuk spelers, die in het (vrij recente) verleden hun ploegmaten over dode punten konden tillen. Wat nu Frans v. d. Zeeuw rest is een niet van talent ontbloot gezel schap, dat vooral 'hart' mist. Een tekort aan karakter, dat dit sei zoen het lot van de ploeg bepaal de. RBB voer er zaterdag wel bij en mocht na rust via treffers van andermaal Van der Zwan en in valler Cas Zwaan (na een foutieve terugspeelbal van Adrie Koele wijn) de titel nog eens extra op poetsen. Een kampioenschap, waarvoor Frans v. d. Zeeuw vol gens Piet Haasnoot twee jaar te rug al de basis heeft gelegd. Een schrale troost voor de nu zo ge kwelde Katwijk-trainer.... GERARD VAN PUTTEN. Na deceptie tegen ACV (6-0) zege op Harkemase Boys ASSEN/LEIDERDORP - Volko men onverwacht en onnodig pak ten zich donkere wolken samen boven de Leiderdorpse voetbal gemeenschap. De uitslagen van de vele (inhaal)wedstrijden van de afgelopen drie weken, hadden RCL in een benarde positie ge bracht. Gezien de schamele re sultaten van de Leiderdorpers in de laatste wedstrijden en vooral door de opmars van Huizen, dreigde alsnog een beslissings wedstrijd. Nog één punt uit twee wedstrijden hadden de volgelin gen van John Huguenin officiéél nodig en het dubbelprogramma het pinksterweekeinde moest brengen. Vol goede moed trok RCL pinksterzaterdag richting Assen om aldaar titelpretendent ACV beentje te lichten en zo doende het eersteklasseschap veilig te stellen. Volkomen ont redderd moest de thuisreis wor den aanvaard, want de Leider dorpers werden volledig van het veld gespeeld door een volko mend ontketend ACV: 6-0. Giste ren toonde de Huguenin-elf in de strijd tegen Harkemase Boys een geheel ander gezicht. De veel te laat gearriveerde Friezen kregen een 3-0 nederlaag gepresenteerd, waarmee RCL zich alsnog in vei ligheid bracht. de hevig verlangde opluchting Aanvankelijk leek het er op, dat LISSE-De voetbalvereniging SC Lisse hield zaterdag j. l.een receptie ter ere van het behalen van het kampioenschap van de derdeklasse van de zondag amateurs. Op de foto overhandigt een afgevaardigde van Van Nispen Lisse voorzitter Wim Ransdorp een bord ter herinnering van het behaalde kampioenschap. Voorts kreeg de vereniging de bekende cadeaus - ballen en bloemen - gebot RIJSOORD - Lisser Boys heeft zijn eindsprint in de c ompeti tie niet met een overwinning in de slotronde kunnen be kronen. Tegen Rijsoord werd het een 3-2 nederlaag. De spelers hadden er met het mooie weer weinig zin in, maar lieten met vijf doelpun ten het publiek toch niet he lemaal in de steek. Scheids rechter Dammers voelde de gezapige sfeer goed aan door zelf maar voor wat showwerk te zorgen. In de tweede helft laste hij daarbij zelfs een extra rust in. Beide ploegen begon nen met vier invallers aan de eerste helft, waarin weinig gebeurde. Na de (eerste) rust nam Rijsoord het heft in handen wat na tien minuten spelen leidde tot een afstandsschot van Rijsoorder Louis Verschoor dat on houdbaar voor keeper Groe- neweg in de kruising beland de. In de 75ste minuut haalde Maarten Kroon een Rijsoord- speler met een sliding onder uit. Wederom was het Ver schoor die uit de strafschop tot scoren kwam. Het laatste kwartiei werd levendig, want nadat eerst Bob den Uil uit een kopbal voor 3-0 gezorgd had, ging Lisser Boys wat te rug doen. Ed Langereis be diende na een solo Ben Bar- ten in de 38ste minuut op maat. waarna Jan v. Slooten de eindstand in de 40ste mi nuut op 3-2 bepaalde. RCL de race in Assen zou kunnen volhouden maar toen de absolute uitblinker. Jack Soumeru, zich met de strijd ging bemoeien was het gebeurd met de 'Racing'. Een corner van deze Assenaar werd in de 20ste minuut door centrum spits Gerrit Volkers in een doel punt omgezet(l-O). Het spel van de thuisploeg werd vooral ge kenmerkt door erg veel overzicht en routine wat RCL in de 35ste minuut in feite de das omdeed. Laatste man Jan Schipper rukte ongehinderd op en loste een schot dat echter van richting werd veranderd (2-0). De Leider dorpers kregen na de rust echter al na twee minuten spelen een klap te verwerken toen Ab Braat en doelman Doede ter Veld on gelukkig met elkaar in botsing kwamen en Braat met een gebro ken scheenbeen van het veld moest worden gedragen. Daarna was het snel gebeurd met RCL. In de 13de minuut liet doelman Brandt een slap boogschot van Schipper door de handen glip pen. Rolf Veneboer, Bert Hooyer en Hans Bouwman schoten ACV vervolgens naar de verdiende 6-0 zege. Het Leiderdorpse publiek zag gis teren een herboren RCL aan het werk. De ploeg had de boodschap - behoud eersteklasserschap - eindelijk begrepen en wenste te gen Harkemase Boys nu tot op de bodem te gaan. Het gevolg hier van was een onstuimig aanval lende thuisclub, die ditmaal niet alleen met enthousiasme maar ook met overleg (Fred Plijter, Hans Braat en vooral Bennie Heemskerk) te werk ging. De op snelheid uitgevoerde aanvallen kregen hun beloning in de 30ste minuut toen Pierre van Gemer- den langs zijn directe tegenstan der flitste en een uitstekende voorzet afleverde, die door Ben Heemskerk goed werd afgerond. Cees Ruis scoorde uit een straf schop (Plijter werd onderuitge haald) 2-0 en Fred Plijter zorgde in de tweede helft voor een waar dige seizoenafsluiting door al solerend de derde Leiderdorpse treffer te laten aantekenen. JAN VAN DUYN PUTTEN - Naarmate het einde van de voetbalcompetitie in zicht raakt, plegen de uitsla gen iets van een lotto te krij gen. Ploegen, die alleen nog maar voor de eer het strijd perk betreden, buigen na een tegenvaller al snel het hoofd en trainers belonen de brave, met wat minder talenten ge zegende wisselspelers met een plaatsje in de basis. En dat leidt tot ongedachte slot- standen op het scorebord. Wat bijvoorbeeld te denken van de 0-5 overwinning, die Quick Boys zaterdag in Put ten tegen SDCP behaalde. Een SDCP nota bene. dat om degradatie te ontlopen uit de laatste wedstrijden zo driftig puntjes bijeen had gesprok keld. Toch was in eerste in stantie niet eens de vermin derde motivatie bi) de Putte- naars de oorzaak van die vooral voor Katwijkse be grippen grote zege. SDCP was in de eerste helft zeker de gelijkwaardige van Quick Boys. De ploeg van trainer Arie Lagendijk had welis waar een licht veldoverwicht, maar de Puttense tegenstan der kreeg toch een paar aardi ge kansen. Quick Boys nam echter op een psychologisch belangrijk moment een voorsprong. Drie minuten voor rust zag Nico Kuyt zijn vrije schop doeltreffend verlengd wor den door Kees van Rooyen. In die rust besloot Lagendijk twee wissels in zijn formatie #aan te brengen. Daar kwamen drie Van der Plassen bij aan te pas. Teun van der Plas verliet het veld voor Jaap Heerikhui- sen en Wim van der Plas ging eruit voor jeugdspeler Martin van der Plas. Die laatste Van der Plas, die vorige week ook al opviel tegen SHO, deelde na twee minuten in de tweede helft de definitieve klap uit. Met twee kapbewegingen speelde hij zich schitterend vrij om vervolgens van dicht bij raak te schieten. Daarmee was het pleit beslecht. SDCP viel nog wel aan, maar miste de ware dadendrang om echt gevaarlijk te worden. Quick Boys. daarentegen ging nog even door en liep via Kees van Rooyen (2x) en Jaap Heerikhuisen uit tot een ver schil van vijf doelpunten. Een fraai einde van een seizoen, dat een terugblikkende La gendijk in twee helften uiteen liet vallen: "De eerste tien wedstrijden waren van onze kant uitgesproken zwak. Maar negen punten en dertien doelpunten tegen. Daarna ging het beter, want uit de laatste zestien duels haalden we tweeëntwintig punten en hoefden slechts negen tegen treffers toe te staan." Lagendijk vond het wél een nuttig seizoen, omdat "door met name de vele blessures het incasseringsvermogen goed op de proef is gesteld." Het volgend jaar ziet hij dan ook met optimisme tege moet. "De selectie blijft in elk geval bij elkaar en bovendien komt daar dan nog Martin van der Plas vanuit de jeugd bij." SASSENHEIM - Een donder- speech van trainer Turken burg zorgde ervoor dat de vertrekken de Ter Leede oefenmeester za terdagmiddag waardig afscheid kon nemen van zijn ploeg. Het wakker schudden van zijn disci pelen was in de rust bittere nood zaak voor Turken burg want op dat moment had tegenstander Jodan Boys in een partijtje zo mermiddagvoetbal met 0-1 de leiding genomen Actiever spel van de Sassenhcimers in de tweede helft zorgde er tenslotte voor dat er toch nog een 2-1 eind uitslag op het scorebord ver scheen. Met dit resultaat klom de vijfde plaats op de erste helft was een vrij slaap- rwekkende vertoning waarin l middenveld een centraal ontmoetingspunt was. Veel ver der dan enkele schoten uit de tweede linie kwamen beiden teams niet. De Gouwenaars zorg den in de 30ste minuut voor een korte opleving toen Bert Graaf land uit een aanval over rechts voor de zoveelste maal doeltref fend uithaalde. Na de thee kwam Ter Leede een stuk gemotiveer der op het veld. wat na 14 minu ten spelen resulteerde in een goal van Michiel Krop. Na een solo ging de linksbuiten een éen-twee aan met Jan v. Harskamp om vervolgens de bal loeihard in de touwen te jagen. Jodan Boys poogde de stand te consolideren, maar dat had geen succes. In de 70ste minuut lobte Nico v.d. Fan- ge de bal over de keeper De libe ro zag zijn poging door de lat ge stuit. maar in de rebound had in valler Frans la Grand geen moeite met scoren. Op zqn e!ndertigst liep het duel daarna ten einde.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19