Trappen met hart en ziel Pernix trekt aan het langste eind Van der Zeenw uitblinker in waterpoloteam Sleutels blijft staande tegen MSV Duisburg KRV EN VTL GELIJK Cock van der Hulst zeer succesvol «JliHEÉi I Wereldturnbeker naar Sowjet Unie DINSDAG 5 JUNI 1979 SPORT SPORT LEIDEN PUTTERSHOEK AM STERDAM - Swift-veteraan Cock v. d. Hulst is het fietsen nog niet verleerd. Won hij onlangs nog de ronde van Mijdrecht, za terdag was hij weer succesvol. In het te Puttershoek verreden kampioenschap van Zuid-Hol land kwam v. d. Hulst als derde over de meet. Samen met vier an deren was hij het peloton ont vlucht, waarna de sprint van deze kopgroep werd gewonnen door de snelle Gerrit de Wit, die dins dag in Delft ook al zegevierde. Piet Overdevest kwam eveneens goed voor de dag, in het uitge dunde peloton classificeerde hij zich als 17de. Jan v. Straaten had bij de Nieuwelingen goede papie ren voor een hoge klassering. Een valpartij in de voorlaatste ronde gooide echter roet in het eten van de talentvolle Leiderdorper. Wel kwam hij op tweede pinksterdag in Nibbixwoud als vijfde aan. Edward Wijsman werd te Put tershoek een goede 11de. Bij de junioren en liefhebbers speelden de Swifters geen rol van beteke nis. De Leidse wieleijeugd nam op de wielerbaan van Sloten deel aan een ontmoeting tussen Noord- en Zuid-Holland. Er wa ren maar liefst 400 deelnemers, waarbij de Noordhollanders zich op de baan duidelijk meer bedre ven betoonden dan hun oppo nenten. De beste Swift-resulta- ten kwamen van Nancy Albers die zevende werd bij de 9-jarigen, John v. Kampen (6de bij de 10-ja- rigen), Simon van Weeren en Jackie Ginjaar (twee en vijf bij de 12-jarigen), en Jan Zandstra die als zesde eindigde in de categorie van 14 jaar Leiden-jeugdspeler Michel van Oosten bezig aan zijn serie van strafschoppen. Dit onder het toeziend oog v wethouder Tesselaar en vele clubgenotenMichel nam zijn penalties met hart en ziel. LEIDEN - Ondanks de hitte werd er op tweede pinkster dag toch in verschillende toernooien actief gevoetbald. Quick Boys nam de veteranen onder haar hoede, Valken'68 kreeg vier damesteams op be zoek, terwijl VTL, Lisser Boys en Leiden evenementen voor de junioren organiseer den. Zaterdag hield Leiden de finale van het grote straf- schoppentoernooi voor de jeugd Ruim 400 jeugdige voetballérs, verdeeld overeen groep van 7 tot 1 O-jarigen en een groep van 11 tot en met 14 jarigen, moesten bij v.v. Leiden eerst in de voorronde proberen de penaltys beter te nemen dan hun concurrenten. Keepers van de sterkste Lpidse ver enigingen poogden zoveel mogelijk ballen eruit te hou den. Dit leverde twee keer twaalf halve finalisten op, die zaterdag in actie kwamen. Uit beide groepen gingen 3 spe lers naar de finale over, waarin de 10-jarige Peter Marks van VN A de beste was Dit alles met commentaar van Theo Koomen en met de oud Twente keeper Piet Lagarde in de goal. Eveneens bij Lei den won Zundert in een poule van zes by de A-junioren. Oegstgeest deed hetzelfde in de zeskamp voor de B-junio ren. Vijf clubs ontmoetten el kaar bij Lisser Boys en bon den in de Al, BI, Cl en Dl de strijd aan. Alles bij elkaar le verde dat de volgende eind stand op: 1 Lisser Boys; 2 Sc Lisse; 3 Amstelveen; 4 Die Haghe; 5 Be Fair. SJZ eindig de als eerste in het B junioren toernooi van VTL. Als win naar van groep A versloeg het Zoeterwoudse team de nr. 1 van de B poule VNL met 1-0. Roodenburg werd derde door winst op VTL. De einduitslag van het damestoernooi van Valken '68 luidde als volgt: 1 SJC; 2 RAS; 3 Abbenes; 4 Monster; 5 Valken '68. Acht sterke veteranenteams speel den bij Quick Boys. Het werd een katwijkse aangelegen heid, want in de finale won Quick Boys 2 met 2-1 van Quick Boys 1. UVS won na penalty's om de derde plaats van Oegstgeest. LELYSTAD - De KNZB organi seerde zaterdag in Lelystad een 4 landen waterpolotournooi voor jongens onder 14 jaar. Naast Ne derland waren Spanje, Joegosla vië en West-Duitsland met hun selecties aanwezig. Wilco van der Zeeuw (LZ'86), Both (De Gouwe) en Pielstroom (AZC) vertegen woordigden de kring Gouwe- Rijnstreek in de Nederlandse formatie. Deze Nederlandse jeugdploeg biedt grote perspectieven voor de toekomst, want de ploeg behaal de niet alleen de eerste plaats ook het vertoonde spel was van uitstekend gehalte. Een 7-3 overwinning op West-Duitsland wees al aardig in deze richting. Tegen het tradidioneel sterke Spanje en ook Joegeslavië kwa men de waterpoloërs tot over winningen: resp. 8-7 en 7-6. De Leidenaar Wilco van der Zeeuw werd als beste speler van het toernooi uitgeroepen. Einduit slag: 1. Nederland, 2. West- Duitsland, 3. Joegoslavië, 4 Spanje. Zoetemelk wint PARIJS (AFP) - Joop Zoetemelk heeft zaterdag in Chanteloup-les- Vignes een internationaal berg- criterium gewonnen. Op de streep had de kopman van MI- KO-Mercier een voorsprong van 2 minuten en 8 secondemop de Fransman Villemiane. De Fransman Gilbert Chaumaz werd derde op 4 minuut 22. Opvallend was dat Bernard Hinault, die Zoetemelk in de Dauphiné Libe- ré nog zo verpletterend versloeg nu door zijn rivaal op 5.27 minu ten werd gereden. Hinault ein digde als tiende. LEIDEN - Lange tijd kon De Sleutels zich staande houden tegen de amateurs van MSV Duisburg. Tot dat MSV aanvoerder Heinz Tackenberg van af stand verwoestend uit haalde en keeper Ben Bos in de 65ste minuut kans loos liet. Hierna begon het krachtsverschil duidelij ker vormen aan te nemen en zegevierden de Duit sers uiteindelijk met 2-0 Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de gasten uit Duisburg met een overwinning huiswaarts zouden keren. Weliswaar komen de amateurs van deze bekende Bundesligaclub in de hoogste di visie van hun district uit. maar daar stond tegenover dat niet alle gende zaterdag vierdeklasser zich goed aan het niveau van de MSV-ploeg op. Met name Pim Herson beet zich als een terriër aan zijn directe opponent vast. terwijl hij tevens niet schroomde om met grote ijver naar voren te trekken. Op het middenveld was het Sjaak Bavelaar die aan de ba sis stond van de meeste aan- valsacties van De Sleutels. Voor al in de eerste helft leverde dat de Leidenaars de nodige kansen op, maar de schotvaardigheid was zaterdag de grote zwakte bij de Vliet-bewoners. Een fraaie halve omhaal van Bavelaar ging in de 7e minuut net over een leeg doel, terwijl Fred Sluis vlak voor de rust de bal naast een verlaten doel tikte. Ook de Duitsers kregen en- goede mogelij khede se benadrukte door zijn team in de tweede helft op voorsprong te zetten. Bavelaar leverde vervol gens een gevaarlijk, maar goed gestopt schot af, waarna invaller Günter Minz in de 75ste minuut het vonnis over De Sleutels vel de, na in de counter alle ruimte gekregen te hebben. Sleutels zet te hierna alles op de aanval, maar onzuiver schieten en pech hiel den de 2-0 in stand. RUUD DOBBELAAR Pim Herson van de Sleutels probeert Kurt Pöttmann van de bal af te houden. Manfred Dallmann kijkt toe TOKIO - De Rus Alexander Ditjatin is zondag winnaar geworden van de wereldbeker turnen bij de heren. Hij versloeg in Tokio de Japannei Shigeru Kasamatsu, -die na drie onderdelen nog aan kop ging in de algemene rangschikking. Bij de dames sleepte de 15-jarige Russin Stella Zakharova met 39.30 pun- ten de hoofdprijs in de wacht. Zij dankte die overwinning mede aan het feit dat de drievoudige Olympische kampioene Nadia Comaneci met haar brugoefening slechts 9.30 punten in de wacht sleepte. Comaneci lag toen al uit de race, al heeft zij met haar overwinningen op de onderdelen paardspringen en vrije oefening een deel van de opgelopen achterstand goed gemaakt. Waar zij na drie onderdelen nog op een gedeelde negende plaats prijkte, daar nam zij aan het eind de vierde In*het eindklassement bij de dames wist Emilia Eberle nog iets van het Roemeense prestige op te vijzelen, nu zij in de algemene rangschikking de tweede plaats voor zich opeiste. Terug naar de heren, waar Ditjatin na een opmerkelijke eindsprint de Japanse ex-wereldkampioen Kasamatsu voor eigen publiek toch nog een nederlaag toebracht. De Rus legde de basis voor zij n overwinning op de onderdelen ringen (eerste plaats), sprong (tweede plaats), rek (ge deelde tweede plaats) en brug (tweede plaats). In het totaalklassement bleef hij Kasamatsu ééntiende punt (57,65 om 57,55 punt) voor. De Bulgaar Stoyan Deltchev legde met 57,50 punten beslag op de derde plaats. In beslissingsduel met Ons Eiland chtcr onber t blev Nadat Jan v.d. Berg voor paniek voor het MSV-docl gezorgd had, was het Tackenberg die zijn klas- LEIDEN - Twee belangrijke beslissingen vielen er dit weekeinde voor korfbal lend Leiden. Overgangsklasser De Da naïden speelde egn beslis singswedstrijd tegen KVS om degradatie te voorko men. De Leidenaars zagen geen kans dit onheil af te wenden. Met 8-7 werd verloren, zodat degradatie naar de promotieklasse een feit is geworden. Het andere beslissingsduel gold om het kampioen schap van klasse West IB. Pernix en Ons Eiland streden om de hoogste eer en het daarmee in verband staande promotierecht naar eveneens de promo tieklasse. Pernix bleek uiteindelijk de beste pa- Zondag beslissingswedstrijd in Oegstgeest LEIDEN - Doordat KRV zaterdag avond met 5-2 van het bezoeken de Oudewater won is de Katwijk- se formatie gelijk met VTL in de A-afdeling van de Leids-Goudsc afdeling gekomen, Derhalve zal er een beslissingswedstrijd tus sen beide teams gespeeld moeten worden. Deze confrontatie wordt a s. zondag om 2.30 uur op het ASC-terrein aan de Kempenaer- straat gespeeld. Gouderak won met 0-3 bij Ammerstol terwijl Stolwijk met 8-4 won van het be zoekende Kickers. maar doordat Schoonhoven za terdag thuis tegen Unitas Leiden een punt behaalde(O-O) en giste ren ZLC met 2-0 terugwees komt de ploeg in het volgende seizoen toch in de nieuw te vormen hoofdklasse uit. Warmunda en Nieuwerköfk deelden de pun ten (4-4). pieren in huis te hebben en won verdiend met 8-6 van stadgenoot Ons Eiland. Ons Eiland-Pernix 6-8 (4-2). In de eerste helft duidde alles er op dat Ons Eiland het seizoen zou gaan afmaken met een kampioen schap, Het eerste aanvalsvak met Wim Nijenhuis als motor creëer de vele kansen en zonder dat Pernix daar werkelijk wat tegen over kon stellen hadden Barry van Duin, Patrick Verra en Nan Degenaars de score in een omzien op 3-0 gebracht. De belangrijke vierde goal bleef echter uit en dat gaf Pernix de gelegenheid de aansluiting te vinden. Een droom van een doorloopbal van Agnes de Rooy en een benutte strafworp van Kees Hortensius brachten Pernix op het goede spoor. Voor rust had Ons Eiland de marge nog wel op 4-2 gebracht (Rob Hassel- bach), maar het in de tweede helft sterkere Pernix zag kans deze achterstand om te buigen in een 4-5 voorsprong (Janko Breed veld 2x en Kees v.d. Kraan), Niet voor lang, want deze kampioenswed strijd kreeg alles wat een span nende derby verlangt. Ons Eiland herstelde zich en Sarie v.d. Mee berg en Coby Degenaars scoor den achtereenvolgens 6-5. Pernix t Fragment uit het beslissmgsduel Ons Eiland-Pernix. Nan Degenaars t en treffer. Kees v.d. Kraan (Pernix) bezweert evenwel het gevaar. hield in de spannende slotfase het hoofd koel en toen Kees Hor tensius uit een doorloop de ge lijkmaker scoorde en Liesbeth Brokaar de stand naar 6-7 schoot, maakte Janko Breedveld aan alle illusies van de Eilanders een eind door de stand op 6-8 te brengen, daarmee het tweede succes van Pernix in één seizoen binnenha lend. Na het kampioenschap in de micro nu ook het kampioen schap op het veld. KVS-De Danaïden 8-7 (6-4). In hef begin van de wedstrijd zagen de Leidenaars kans om KVS nog op achterstand te zetten (0-1 en 1-2). maar in het verder verloop bleef KVS steeds aan de positieve kant van de score. Mede door het mis sen van drie strafworpen op be langrijke momenten zag De Da naïden haar plaats in de Over gangsklasse verloren gaan. Zelfs de wissels perard Nap en Yvonne Kamerling voor Simon Boot en Joke van Nood konden het onheil niet méér afwenden. Een jaren lang eenzaam verblijf in de hoog ste afdelingen van het KNKV werd daarmee afgesloten. GERT GRESSIE 10ns Eiland links) lijkt op weg r ATLETIEK - De Amsterdamse at letiekvereniging A.A.C. is als ne gende geëindigd bij de wedstrij den om de Europa Cup voor na tionale kampioenen, dit week einde in Lissabon. Winnaar werd de Italiaanse club Iveco met een totaal van 722 punten. De meest op de voorgrond tredende figuur in dat team was Pietro Menea, die de 100 meter won in 10.0 sec.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18