PINKSTERKATER LUGDUNTJM Roodenburg bijna veilig UYS besluit seizoen op zeer typerende wijze... LDWS behoudt het tweedeklasserschap Westlandia kampioen ondanks twee zeges van Kikkers Wisselend succes van LFC DINSDAG 5 JUNI 1979 SPORT SPORT SPÖRf Duel tegen DBGC moet uitsluitsel geven Halverwege de eerste helft had Roodenburg al op voorsprong kunnen komen als Ed Strijk (foto) deze kans niet had gemist. Roodenburg won niettemin toch ruim (3-0) van Wilhelmus LEIDEN - Roodenburg heeft de aanhang nog steeds geen uit sluitsel kunnen geven over het behoud van de eerste-klasse- plaats. De Leidenaars verloren zaterdag weliswaar de uitwed strijd tegen Gouda met 2-0, maar gisteren versloegen de pu pillen van Linkerhof met speels gemak Wilhelmus met 3-0. Door deze resulaten weet Rooden burg pas na het laatste competi tieduel bij DBGC in welke klasse het volgend jaar acteert. Wanneer de Kooi-club deze wedstrijd in winst omzet, dan krijgt ook de opvolger van Linkerhof, Laurens Mouter, het komende seizoen een eersteklasser onder zijn hoede. Roodenburg staat echter niet voor een gemakkelijke opgave, want ook de club uit Oude Tonge strijdt nog tegen klasseverlaging. De Roodenburgers hebben ech tereen goede overlevingskans als zij net zo spelen als tegen Wil helmus. Wilhelmus, dat een derde plaats op de ranglijst inneemt, kon die po sitie geen moment waarmaken. Hoewel de jeugdige formatie van Linkerhof (met ditmaal drie ju nioren) afgelopen zaterdag een tegenvaller moest incasseren, werd gisteren een zelfverzekerde indruk gemaakt. De ploeg toonde het meeste initiatief. Er werd eindelijk weer eens van afstand geschoten, terwijl de voorhoede- spelers voortdurend gevaarlijk Vier minuten voor rust kwam Roo denburg aan de verdiende ope ningstreffer. Nadat eerst Ed Strijk nog een goede mogelijk heid onbenut had gelaten, teken de middenvelder Wim Lancel voor het eerste doelpunt. Ook in de tweede helft bleven de Roo denburgers aandringen. Al na tien minuten leverde dat resul taat op. Wilhelmus-verdediger Ruud van de Werff trapte de bal in de nabijheid van Ed Strijk te gen zijn eigen doelpaal. Het te rugspringende object werd ver volgens door junior Ronald Gul- demeester opnieuw tegen de paal geschoten, maar met een hard schot zorgde Richard Klein ten slotte toch nog voor de tweede Leidse treffer. En in de twintigste minuut plaatste Klein de bal in de voeten van Ed Strijk, die het leer in het Wilhelmus-strafschopge- bied goed teruglegde op zijn ploeggenoot, waardoor die ook het derde doelpunt op zijn naam kon schrijven. De zege betekende dat de volgelin gen van Linkerhof toch nog twee punten aan het pinksterdubbel overhielden. Volgens de oefen- meester van Roodenburg was scheidsrechter Gudde in het duel tegen Gouda er de oorzaak van dat zijn club niet aan het gestelde doel (drie punten) kon voldoen. "Die man floot erg inconsequent. Gouda kwam bijvoorbeeld onte recht aan het eerste doelpunt. terwyl de penalty ook dubieus was. Van der Gijp. de trainer van Gouda, zei zelfs tegen mij dat ze de overwinning cadeau hadden gekregen". De omstreden eerste Goudse tref fer kwam tot stand toen Hennie van Tol in een duel met Wim Ligtvoet met zijn hand op de bal viel en vervolgens toch mocht doorgaan. Het daarna door Ron Roos gescoorde doelpunt, werd ondanks de protesten van de Leidse kant goedgekeurd. Vlak voor het eindsignaal haalde Mon- tagne (hij kreeg een boeking we gens handtastelijk optreden je gens de scheidsrechter) de oud- FC Den Haag speler Wim Berc- kenkamp binnen zijn eigen straf schopgebied neer. De toegeken de strafschop werd door Hennie Tok benut, waardoor Gouda zich definitief veilig stelde, terwijl Roodenburg daarover nog even in het ongewisse blijft. HERMAN POOS LEIDEN - Ruud de Groot had al voor de aanvang van de partij Lugdunum-Oranjeplein geen geloof meer in het kampioenschap van zijn ploeg in de tweede klasse A. De trainer van de Kikkerpolderploeg was er namelijk rots vast van overtuigd dat stadgenoot LDWS koploper West landia nimmer een punt afhandig zou kunnen maken. Wat wel nodig was. Immers,.het verschil op deranglijst tussen Westlandia en Lugdunum bedroeg nog steeds éen punt, waardoor LDWS in de laatste competitieronde Lugdunum een levensgrote dienst kon bewijzen door tenminste een punt aan de confrontatie tegen de Westlan ders over te houden. Zover kwam het niet, zodat Ruud de Groot het gelijk aan zijn zijde kreeg. West landia werd via een 2-0 zege kampioen terwijl Lugdunum, ondanks overwinningen op Texas DHB (2-3, zaterdag) en Oranjeplein (2-1, gisteren), uit eindelijk helemaal niets aan het zonovergoten Pinksterweekein- de overhield. Toch beleefde de Leidse oefen- meester de titel van Westlandia zonder enige rancunes. Hij: "Ze hebben een goede ploeg. Die hebben wij ook wel, maar het verschil was dat Westlandia één punt minder heeft verspeeld in deze competitie dan Lugdunum. We hadden ook de pech dat er voor LDWS niets meer op spel stond tegen Westlandia. Dan had ik misschien nog een beetje hoop gehad op een eventuele titel. De onderlinge verhouding tussen de verenigingen is nu niet zodanig dat LDWS zich voor ons uit de naad zou willen lopen. Na de re sultaten van zaterdag (Westlan dia won met 4-1 van ONA, terwijl LDWS zich ten koste van HVV veilig stelde, red) had ik alle hoop op het kampioenschap al in de ijskast gezet" Sterk Toch kan zonder twijfel worden ge steld dat de groenwitten een erg goed seizoen hebben gespeeld, vooral in vergelijking met de vo rige competitie toen pas in de laatste wedstrijden de degradatie werd ontlopen. De Leidenaars bleken nu over een evenwichtige ploeg te beschikken. Met name de snelle voorhoede (Sjardijn en Van Es) was menigmaal verant woordelijk voor een zege, terwijl de defensie zich minder grillig manifesteerde dan voorheen. De Groot: "Ik wist dat we hoge ogen zouden gooien, hoewel een VOETBAL - André van Gerven, de doelman van FC Twente, heeft gisteren tijdens de uitwedstrijd tegen Volendam een kuitbeen gebroken. Het gebeurde tijdens een botsing met de Volendam- mer Jonk. Van Gerven's gebro ken been moet minstens zes we ken in het gips. kampioenschap niet was inge calculeerd. Toen we in de race kwamen hebben we ook alles ge daan om kampioen te worden. Volgend seizoen gaat Lugdunum zich pas echt inzetten voor de ti tel. Andre Pracht is dan weer her steld van zijn blessure en met de komst van Hennie de Klerk zijn we sterk genoeg om hoog te ein digen" Texas DHB Texas DHB liet zaterdag duidelijk blijken Lugdunum geen stro breed in de jacht naar de over winning te willen leggen. De Haagse formatie moest het zon der vijf basisspelers stellen en mede door dat gemis kon Lug dunum in de eerste helft naar 0-3 uitlopen. Al in de tweede minuut werkte Frans Sjardijn de bal al in het Haagse net. In de 20ste mi nuut zorgde Daan Kooymans, na voorbereidend werk van Leo Wetselaar, voor 2-0. Het was we derom Frans Sjardijn die zijn ploeg vlak voor de pauze op schit terende wijze op 3-0 voorsprong zette. In de tweede helft voerden beide teams een vervelende ver toning op en door foutief ingrij pen in de Leidse defensie konden Bennie Roode en Wim Steenwijk de marge tot 2-3 verkleinen. Frans Sjardijn, links vliegend op de foto, scoort de eerste treffer i Houwaart ligt machteloos op het gras. Lugdunum won met 2-1 i Lugdunum in de strijd tegen Oranjeplein. Doelman Rob Oranjeplein Oranjeplein was een opponent die zich niet zo gewillig naar de slachtbank wilde leiden. Lugdu num kwam weliswaar uitstekend uit de startblokken(Sjardijn liet na een kwartier 1-0 aantekenen) maar daarna was het vooral Oranjeplein dat door een leuk aanvallend spelletje de meeste kansen voor zich opeiste. Doel man Wim Eradus werkte diverse Haagse inzetten behoedzaam uit zijn veste, maar op de inzet van Henk Nieuwenburg was de Leid se goalie echter kansloos. De Ha genaar wist een misverstand in de Lugdunum-defensie doèltref- fend uit te buiten(l-l). Ook in de tweede helft bleef Lug dunum beneden niveau (de mee gedeelde ruststand van Westlan- dia-LDWS 2-0 werkte ook be paald niet inspirerend) en Oran jeplein bleef dan ook de meest gevaarlijke ploeg. Toch zou Lug dunum met de winst gaan strij ken. Vijf minuten voor tijd werd een vrije trap vanaf dertig meter door Henk de Cler kogelhard in de Haagse touwen geknald. Een wonderschone treffer, die door de uitslag van het duel Westlan- dia-LDWS echter wat koeltjes werd begroet... ROB ONDERWATER LEIDEN - UVS heeft op ty perende wijze afscheid genomen van een bewo gen jaartje hoofdklasse voetbal. Bewogen omdat de Leidse ploeg, ondanks goed - en soms zelfs erg goed - voetbal zich maar ternauwernood wist te onttrekken aan degradatie en typerend omdat het dit pinksterweekeinde weer wisselvalligheid troef was. Het dubbele programma leverde een juiste afspiegeling van dit beeld op. Zaterdag werd nogal onnodig verloren van Neptunus (dat zich door de 3-1 zege overi gens verzekerde van nog een jaar hoofdklasse-voetbal) en gisteren werd in een uitstekende partij het hoger genoteerde DWV met 4-3 op de knieén gedwongen. In die laatste pot trad UVS geheel com- Van die wisselvalligheid en waarom het dus toch nog zo'n bewogen gebeuren werd het jaar verliep in de Kikkerpolder namelijk nogal vreemd, waarbij een man als Désar moest hinken op twee gedachten. Enerzijds het veilig stellen van het hoofdklas serschap (dat sowieso) en ander zijds alvast vooruitkijken naar het volgende seizoen. Het was allemaal erg gemakkelijk voor hem geweest wanneer UVS de (goede) lijn van voor de winter stop had gevolgd, maar omdat de prestatiecurve, door het wegval len van sommige spelers, plotse ling richting "nullijn" boog moest de trainer van de blauw- witten tegen zijn zin in een be roep doen op de talentvolle twee ling Van der Blom die inmiddlels wel aan Feyenoord was verkocht. LEIDEN - Het degradatiegevaar dat LDWS voor het weekeinde nog boven het hoofd hing, wist de formatie van de scheidende oe^ fenmeester Leo de Jong zaterdag af te wenden. De Leidenaars ze gevierden met 2-1 over H W. De wedstrijd gisteren, tegen West landia, was voor LDWS daardoor een verplicht nummer. Hierin was alleen het kampioenschap van de Westlanders van belang. Via een verdiende 2-0 overwin ning werd dit dan ook in de wacht gesleept. Westlandia-trainer Zoetemelk weet zich gezegend met een uit stekend spelende jonge ploeg. Doelman Aad van Marrewijk is een zeer betrouwbaar sluitstuk van een stugge verdediging, waarin rechtsback Paul Sosef menigmaal goed opkomt. De rappe spits Erik Veenman en flankspelers Cees Bentvelzen en Frans Vollebrecht, waren voorde LDWS-verdediging vooral voor de pauze een ware obsessie. De wederom van stal gehaalde Bram de Roode bezat te weinig startsnelheid en had het daarom erg moeilijk. De Zoetemelk-for matie wist zich dan ook menige kans te verschaffen. Al na twee minuten verscheen Erik Veen- man alleen voor LDWS-goalie Wim Visser. Veenman wist toen de juiste richting nog niet te vin den. In de twintigste minuut stond hij wel aan de basis van het eerste Westlandse doelpunt. Uit zijn voorzet wist Peter Groene- wegen de 1-0 achter Wim Visser te tikken. Tien minuten later was het alweer raak. Uit een vrije schop plaatste Cees Bentvelzen het leder precies op het hoofd van Erik Veenman. Een knikbewe- ging was voor de spits voldoende om Wim Visser voor de tweede maal de gang naar het net te laten maken. LDWS wilde zich niet bij een ne derlaag neerleggen. Hoewel Westlandia de betere ploeg bleef, kwam de kampioen toch niet verder meer dan een schot op de paal van wederom Enk Veen man. zodat de 2-0 gehandhaafd bleef. Zaterdag ging het LDWS (toen het ook nog moest) heel wat beter af. Jubilaris Ger de Roode (hij speelde zijn 400ste wedstrijd voor de Vlietbewoners) zag deze mijl paal al na zes minuten bekroond, in de vorm van een fraaie treffer. Een goede combinatie met Bart van der Weyden rondde hij goed af: 1-0. Toen Cees de Roode in de zestiende minuut zijn specialiteit bewees, door een vrije trap van twintig meter in de hoek te knal len. leek er geen vuiltje meer aan de lucht: 2-0. Doordat HVV-spits Frank Bijloos na de pauze de stand halveerde, kwam het behoud van het twee- de-klasserschap alsnog in ge vaar. Het karakter dat LDWS het gehele seizoen getoond heeft kwam ook nu weer r.aar boven. Al knokkend werd de 2-1 toch binnengehaald. FRED SEGAAR noodgedwongen op het tweede plan. Zonder de geblesseerden (Hens- kens. Van Putten, Verver, Du- prie). maar met de Blommetjes kwam UVS. met dikwijls verras send goed voetbal terug, maar toen puntje bij paaltje kwam haakten Paul en Marcel af (UE- FA-team) en werd het toch nog weer moeilijk. "Op karakter" bleven de blauwwitten echter boven de zwarte ljjn. zonder toe komstige profs dus. maar ge woon met spelers van het tweede team. In dit weekeinde weerspie gelde zich een heel jaar. Zwart en wit. Zaterdag trad UVS in Rotterdam aan tegen Neptunus. Zonder de Blommen, zonder de geschor sten, Koos Hannaart en Theo van Seggelen. Desondanks kwam de "rest" tot een aardige eerste helft, maar verloor tenslotte de slag te gen het zeer gemotiveerde Bep- Uinus door een drietal foutjes. Bekooy redde de eer. Gisteren kwam UVS volledig "aan de bak", zij het dat het technisch duo pas het laatste half uur mocht aantreden, bij wijze van afscheid. Het werd, zonder dat er verder nog belangen op het spel ston den, een uiterst boeiende verto ning waarin UVS tot driemaal toe (Van Segffdcn, Van «Ier Heiden en Kort) binnen een minuut tijd een opgelopen achterstand w ist goed te maken. Bij 3-3 mocht de tweeling het veld in en met en door hun komst schakelde UVS gewoon even over naar topni veau. het geen onderstreept werd door de schitterende treffer van Frits van der Heiden, die vanaf twintig meter de bal keihard in- kogelde. Het "Blom-effect" had zijn werk gedaan. Desar zal ze volgend jaar missen, dat is zeker Aan de andere kant is hij verlost van grote twijfels. Dat kan na tuurlijk ook heilzaam werken wat betreft die wisselvalligheid AD VAN KAAM LEIDEN - LFC bewees op de warme tweede pinkstermid dag tegen het al gedegradeer de Naaldwijk, een wedstrijd die met 6-3 in het voordeel van de Kanaries eindigde, nog aardig te kunnen voet ballen. De Kanaries revan cheerden zich daarmee op de 4-3 nederlaag van afgelopen zaterdag bij Oranjeplein. Een geprikkeld Oranjeplein wilde voor eigen publiek de punten niet cadeau doen, maar keek na 15 minuten toch tegen een achterstand aan toen Bles Zuma doel trof. In de 30ste profiteerde de thuisclub van een foutje van doelman Sam Holswilder, waardoor Henk Nieuwen burg kon scoren. Vlak voor rust tastte Holswilder op nieuw mis en was het 2-1 (wederom Henk Nieuwen burg). Met veldspeler Bert Collcé nu in de goal stond hot na de rust al snel 4-1 (via V. Gemerse en Houwaart). LFC kwam door treffers van Nach- tegeller en Verschoor nog goed terug, laatstgenoemde miste vlak voor tyd nog een droomkans. Tegen een praktisch compleet Naaldwijk begon LFC aan vankelijk met 9 spelers, slecht vijf uit het vertrouwde eerste team waren aanwezig. Na zes minuten was het dan ook 0-1 toen Bert Collee een onschul dig schot van La Grauw door de benen liet glippen. Toen de thuisclub weer volledig ging opereren ging het veel beter want Henk Brandt. Ger Nach- tegeller. Dirk v.d. Linden en weer Nachtegeller zorgden voor rust voor 4-1. Een score die met iets meer precisie ho ger had kunnen uitvallen. Nadat Ton Verschoor via een strafschop 5-1 "had laten aan tekenen, mocht Naaldwijk wat terug doen via V.d. Smal en De Gier. Vijf minuten voor tijd leverde Jan v.d Linden een briljant hakballetje af en was de zesde goal een feit. Opvallend waren de sterke soli van John Verschoor en Cock van Weerlee, die overi gens ook volgend seizoen voor LFC blijft spelen RUUD DOBBELAAR Vierhonderdste wedstrijd voor LDWS Ger de Roode speelde zater- dofl ttgen HWijjii 400ttê wed- sin jd VOOT LDWS. Voor dr te.'li stri jd werden hem de gebruike lijke bloemen overhandigd. Van de spelers krijgt Ger de Roode een fotoserie aangeboden.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17