Raad Oegstgeest achter invoering rioolheffing eidse agenda Bouw multi-functioneel centrum in Leiderdorp In Westeinde twee meer premie- koopwoningen Hondenkennel niet welkom Warmond bepaalt urgentie welzijns zaken VRIJDAG 1 JUNI 1979 LEIDEN - Geboren; Johannes zv: M. van der Wal en A.J.Bierman, Marijn zv. A.R.Haarsma en Y.J.M.Wurzer, Geer- truida dv. J.P.Zaalberg t Burgerlijke i Oosten en M.J.M. de 1 Leeuw en A.M. Z wiersenChristiaan zv. S l cl W. 0 R.Arnoldus en A.Sloos, Marianne dv G.J.Witte en E.C.Kluit, Arnold zv. H.C.Robert en M.G.Pedro, Edwin zv W. W.Tijsterman en A.L.Beumer, Nese dv van Putten en P.M.Hogeveen, Leendert S.Dogangüzel en F.Basaran. zv IJ. van Rijn en A.Vlieland, Maarten Overleden; D.Laman (1892) geh. gew. zv J.J. de Niet en E.Vis. Ronald zv met A.Corpel, C.Nieboer (1893), P.Kar- P.S.Heemskerk en M.Kroon, Mark zv P. stens (1896), J.Nijeboer (1888) geh. gew. van t Hoog en M. van Gorkom, Esther met F.Zandbergen, A. Vlieland (1889) dv A. van Duijn en D.L.A.Spaander- echtgenote van; J.C.Mos. C.Gorlee man, Maria dv J.P.H.Slats en (1909), H. van der Luit (1903) geh. gew. M.J.C.Hartwijk. Richard zv M.Bergsma met j.Wagemaker, J.Verstraten (1893), en J. van Rijn, Geertje dv. G.Haasnoot j. de Wilt (1895), W.Epskamp (1924), en K.Haasnoot, Adriana dv J.J.P. van H.A.C.Swart (1899), K.H.Riel (1916), der Meij en C.A. de Mooij, Maaike dv. P.A.Rodenburg (1913). OEGSTGEEST - Alle Oegstgeester raadsfracties zijn gisteravond akkoord gegaan met het invoe ren van een rioolheffing van 30 gulden per aan sluiting met ingang van 1 januari 1980. De invoering van de rioolbelasting is bestemd voor de bijdrage die de gemeente moet leveren aan de aanleg van een nieuwe perslei ding voor afvoer van het rioolwa ter door de Kamphuizerpolder naar de nieuwe zuiveringsinstal latie in Katwijk. Ook moet de nieuwe gemeentelijke belasting de in de toekomst te verwachten hoge kosten voor een gedeeltelij ke sanering van het gemeentelij ke rioolstelsel helpen dekken. De heffing zal door het energiebe drijf Rijnland worden geïnd. Dit was voor de socialist Kohlbeck reden ook de huidige berekings- wijze voor de gas- en lichtreke- ning van dit bedrijf veranderd te willen zien. "In de laatste maan den zijn veel mensen opgeschrikt door de enorm hoge gas- en licht- rekening," zo zei hij. "Is het daar om niet mogelijk deze in gelijke maandelijkse betalingen te vol doen met eenmaal per jaar een af rekening." Wethouder van finan ciën Van Belle, als voormalig lid van het college van beheer van Rijnland, antwoordde dat hy zo'n betalingsregeling al per 1 januari van dit jaar wilde laten ingaan. "Maar uit antwoorden van het huidige college van beheer valt op te maken dat dit met ingang van het komend e j aar te verwach ten is," aldus Van Belle Ambtswoning De kapitale ambtswoning voor de burgemeester van Oegstgeest zal als gemeentelijke burgemees terswoning worden opgeheven Het college van B en W stelde een voorstel hierover voor de raads- vergdering van juni in het voor uitzicht. Onzeker is nog of het pand zal worden verkocht of bij voorbeeld aan de nieuwe burge meester, die Van Eysinga na zijn pensionering in september gaat opvolgen, voor korte of langere tijd te huur zal worden aangebo den. VVD-fractievoorzitter Rei- lingh merkte echter op niet tegen afstoting door de gemeente van het pand te zijn maar hierover eerst een gesprek met de nieuwe burgemeester te willen hebben. Kohlbeck (PvdA) ziet in een ambtswoning voor een burge meester niet meer dan een ou derwets instituut en wenst ver koop ervan. Kieslijsten Het Oegstgeester D'66-raadslid mevrouw Witte vroeg gister avond tijdens de rondvraag waar de lijsten van de deelnemende partijen aan de komende Euro pese verkiezingen blijven. "Wel de stemkaarten zijn bezorgd maar deze lijst nog niet," zo zei zij Haar fractievoorzitter Wuisman duidde erop extra nauwlettend te zijn bij de voorbereiding van deze verkiezingen omdat enkele be wegingen in Europa alle moge lijkheden zullen aangrijpen deze verkiezingen te saboteren. "Want het enkele dagen uitstellen van het tellen van de stemmen is ook een direct gevolg hiervan," zo zei hij. Hij vreest dat de wette lijke termijn waarbinnen die lij sten by de kiezers moeten zijn wordt overschreden. "En dat zou wel eens door die anti-Europese- verkiezingsbewegingen kunnen worden aangegrepen de rechts geldigheid ervan aan te vechten," was zijn oordeel. Burgemeester Van Eysinga: "De bezorging van die lijsten is in handen van de P.T.T., maar we zullen eens na vraag doen." De maquette van het Engelendaal in Leiderdorp Kosten geschat op drie miljoen LEIDERDORP - Als alles meezit zal in november de eerste paal de grond ingaan voor het multi functionele gebouw (een gebouw dat voor meerdere doeleinden geschikt is - red.) op de hoek van de Engelendaal en de Vossius- laan. De totale bouwkosten van het pand zullen zo'n drie miljoen gulden bedragen. De maquette van het centrum werd gister avond samen met de eerste schetsen door architect Peters van het bureau Stuurman uit ZOETERWOUDE - In het plan We steinde 2 zullen meer premie- koopwoningen gebouwd worden dan in 1976 was bepaald. In een vergadering van de gemeente raad gisteravond bleken alle par tijen erg ingenomen met deze ontwikkeling omdat daarmee te gemoet zou worden gekomen aan de wens van vele Zoeterwoudse ingezetenen. Van CDA zijde spraken Roessen en Hogenelst vooral hun genoegen uit over de gunstige voorwaarden die voor deze woningen gaan gel den; Een uitgebreide subsidie én een antispeculatiebeding, zodat de woningen inderdaad voor de inkomensgroep beschikbaar blijven waarvoor ze bestemd zijn. Er zullen 25 van deze zogenaamde 'premie A sector' woningen wor den gebouwd. De verdeling van het totaal aantal te bouwen wo ningen wordt 30% woningwet- bouw, 50% premiebouw en 20% vrije sector. Deze verdeling was voorheen 40 - 40 - 20. Burgemeester en wethouders zul len zo spoedig mogelijk met een voorstel tot besteding van een bedrag van 900,- komen. Dat is het gemeentelijke overschot van de jaren 1976 en 1977. Progressief Zoeterwoude wees op de ac commodatieproblemen die in Zoeterwoude bestaan, met name waar het over de bibliotheek gaat. Engelkes (CDA) wees er op dat de uitgaven volgens het beleidsplan gedaan moeten worden. Voordat de commissie werd be noemd die zich zal gaan bezig houden met straatnaamgeving werd het straatgedeelte waar de Eendekooi en de Bernardus- school liggen, "Kooikerspad- laan" gedoopt. Voor mevr. Plan- tinga (CDA) en de heer v.d. Post (PZ), die gisteravond plaats na men in de commissie zal er straks genoeg werk zijn wanneer de straatnaamgeving in "Hoge Rijndijk West" aan de orde komt. LEIDEN - De vergadering van de raadscommissie voor de volkshuisvesting kon gister avond voor de tweede maal niet doorgaan. Deze keer omdat een meerderheid van de commissie leden niet was komen opdagen Wethouder Verboom en slechts drie andere raadsleden waren aanwezig. De overige leden van de commissie lieten zonder aan kondiging verstek gaan. De wet houder was daarop genoodzaakt de vergadering af te lassen. Waddinxveen aan de gemeente lijke commissie voor cultuur ge presenteerd. Zoals bekend zullen in het gebouw het bejaardencentrum De Dil lenburg, de bibliotheek, de mu ziekschool en een wijkcentrum worden ondergebracht. In het midden van het complex komt een centrale accommodatie, die onder andere zal bestaan uit een grote zaal met podium en een ontmoetingsruimte. De ruimte zal volgens het plan openstaan voor iedereen die in het gebouw aanwezig is. Overigens heeft de Leiderdorpse gemeenteraad inmiddels het groene licht gegeven om deze ontmoetingsruimte honderd vierkante meter groter te bouwen dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Deze extra ruimte zal worden bestemd voor buurtactiviteiten. De totale oppervlakte van het complex wordt 1900 vierkante meter. De Dillenburg zal onder andere be staan uit 2 woonflats van 5 ver diepingen. Boven het biblio theekgedeelte kunnen 30 luxe tweekamerappartementen wor den gebouwd. De bebouwing zal van een hoogte van vier etages aflopen naar twee. Het belangrij ke voordeel van deze woning bouw is, dat ze een deel van de totale kosten draagt. Ook wordt elders in de wijk bouwgrond be spaard. Onder een deel van het gebouw wordt een parkeerkelder gebouwd, waardoor het parkeren buiten kan worden beperkt. Er is verder rekening gehouden met een toekomstige uitbreiding van de bibliotheek. De daarvoor be stemde ruimte van 600 m2 zal door de gemeetne voorlopig worden verhuurd als kantoor ruimte. CD A-vergadering Staatssecretaris Hazekamp zal op dinsdagavond 5 juni als spreker optreden in een openbare ver gadering van de CDA-afdeling Wassenaar. De avond zal in het teken staan van de verkiezingen voor het Europese parlement en begint om 20.00 uur. Na het openbare gedeelte is er een ver gadering voor alleen de leden van het CDA. B.B.-onderscheiding Tijdens een bijeenkomst op het gemeentehuis van Voorschoten heeft burgemeester Van der Haar op 28 mei een onderschei ding uitgereikt aan de heer Chr. H. Endeveld. De gedecoreerde kreeg zijn onderscheiding met de daarbij behorende oorkonde voor twintig jaar trouwe dienst bij de Bescherming Bevolking. Cursus De stichting Oud Poelgeest orga niseert in de week van 2 tot 6 juli met medewerking van het In terkerkelijk Vredesberaad en Pax Christi-Nederland een zo mercursus tegen kernbewape ning. Inlichtingen en opgave voor de cursusweek: Oud Poel geest, Postbus 4, 2340 AA Oegst geest. Tel. 071-152445. Dansavond Op tweede pinksterdag organi seert de KPJ in het Don Bosco aan de Zuidbuurtseweg de laat ste dansavond van het seizoen. Op deze avond zal de groep Sta ge Fright uit Delft optreden. Aanvang 21.30 uur. ZUETEHWOUDE - Mevrouw Van de Salm en de heer Vaneman hebben gisteren uit handen van Anna van der Ploeg de eerste Zoeterwoudse missiekalender in ontvangst genomen. Met de uitreiking aan een moeder en een vader van twee van de tien missionarissen is het startsein gegeven voor de actie die in totaal 1000 kalenders aan de man moet brengen. Van de opbrengst zal straks op de braderie een stand van de missiegroep Zuidhof, waarvan Anna van der Ploeg oprichtster is, worden ingericht. De verkoop is gisteren officieel van start gegaan. Wie volgend jaar een exemplaar van deze unieke kalender aan de muur wil hebben hangen kan voor vijf gulden een exemplaar kopen op één van de volgende verkoopadressen Mevr. van Leeuwen, Zuidbuurtseweg 7; mevr. Vaneman, Zuidbuurtseweg 25; mevr. Langelaan Zuid hof 32; mevr. den Eisen, Weipoortseweg 85. Aan Valkenburgseweg WARMOND - Binnen enkele maanden zal in de welzijnsnota van Warmond een schema wor den opgesteld met zaken die het eerst aangepakt moeten worden (een zogenaamd prioriteiten schema). Dit werd gisteravond besloten tijdens de raadsverga dering, vooral na aandringen van de fractievoorzitter van Progres sief Warmond, Timmerman. De welzijnsnota die aan bod kwam werd voor het grootste deel heel gunstig ontvangen. Van de drie politieke partijen plaatste eigen lijk alleen PW enkele kantteke ningen. Timmerman wees op het ontbreken van een totaalvisie in de'nota. Burgemeester De Vreeze ant woordde hierop dat er wel dege lijk een zekere lijn (visie) spreekt uit de nota. Zo stipte hij aan dat in de nota wordt gewezen op het belang van het stimuleren, coör dineren en af en toe corrigeren van de Warmondse bevolking. Dit moet echter niet alleen door de plaatselijke overheid gebeu ren, zo eindigde De Vreeze. DEN HAAG - OEGSTGEEST - Het Landbouwschap en de Oegst geester agrariër B. Heemskerk Meer vernield dan gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN - In brekers hebben bij Samsom- Sijthoff aan de Prinses Margriet laan een geldkist met 3500 buit gemaakt. Er verdween trouwens niet alleen geld, maar er werd ook voor dik vijfduizend gulden ver nield aan deuren en ramen in het gebouw. De daders kwamen bin nen door een openstaand raam. Dezelfde nacht is ook ingebroken bij boekhandel Van Wieringen in de Julianastraat. Hier werd een geldkist met een inhoud van 3000 gestolen. Ook de inhoud van de kassa, ongeveer 50, werd meegenomen. De daders braken een zijruit om binnen te kunnen komen. verzetten zich tegen de komst van een hondenkennel op een terrein aan de Valkenburger- weg. Dit bleek gisteren in het Provincie huis, waar Gedeputeerde Staten bezwaarschriften tegen het be stemmingsplan Buitengebied Rijnfront aanhoorden. De kennel is in dit plan opgenomen. Woordvoerder Fortuin van het landbouwschap wees erop dat de kennel komt op grond die voor agrarische doeleinden zeer ge schikt is. Hij sprak van een „prin cipieel erg gevoelige zaak", om dat de huidige eigenaar, een arts, de grond vijftien jaar geleden heeft gekocht en er vervolgens al die tijd niets mee heeft gedaan. „De hondenkennel is alleen maar een voorwendsel om een woning van 800 kubieke meter inhoud te kunnen bouwen". Soortgelijke bezwaren voerde Heemskerk aan. toekomstig buurman van de kennel. ..Het is onbegrijpelijk'dat dit getolereerd wordt door de gemeente. Ik heb driejaar moeten vechten om mijn bedrijf te kunnen uitbreiden. Ie mand die kapitaalkrachtig is, mag kennelijk meer". Volgens burgemeester Van Eysin- ga is de plek aan de Valkenbur- gerweg. bij de Rijn. een betere plaats voor de kennel dan de hui dige, in het Oranjepark. Dat er in het buitengebied in de toekomst wellicht ook woningen worden gebouwd, maakte volgens de burgemeester niet zoveel uit: „De mensen die daar dan willen wo nen, weten van tevoren dat er een kennel is". De burgemeester meende dat het om een kennel voor zo'n zes tot twaalf honden ging. Ambtenaar Huizer van de provincie deelde echter mee dat er inmiddels een bouwaanvraag is ingediend voor een kennel met veertig hokken. Voor het Landbouwschap en agrariër Heemskerk een reden om overlast en veel verkeer te verwachten, als gevolg van de hondenkennel. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland staan nu voor de vraag of ze het bestemmingsplan Buiten gebied Rynfront op dit punt zul len goedkeuren. DAMMEN - Na de negende ronde van de strijd om de nationale titel bij de dames heeft Lenie Geurts weer alleen de leiding. Zij won van Iepie Poepjes. WIELRENNEN - De Rus Joeri Kasjini heeft gisteren de leiding in de Ronde van Engeland (Mil- krace) behouden. De Brit Joe Waugh won de vierde etappe van Wolverhampton naar Llanndud- Vrijdag Fred. Henank ikplantsoen 25. Leiderdorp informatieavond Baha'i gem.. 20.15 uur. Parlement. Nieuwe Rijn 52, bijeenkomst D'66, 20 uur; club v. alleenstaanden, 20 Nieuwe Rijn 20 A, NVSH-trefcentrum. open weekendcafé, 21.30 uur. Volkshuis, open sociëteit, 21.30 uur. W. de Zwijgerschool, W. de Zwijgerlaan 44, ruilclub, 19.30-22 uur. Micro-Theater, Oude Vest 35. toneel groep Imperium met "Met gesloten deu ren" van Sartre. 21 uur. Augustinus, griezel-persiflage avond, 20 Troef, film over popfestival Kralingen 20 uur. De Vrolijke Ark, Pieterskerkchoorsteeg buurtavond, 20 uur. Stadsgehoorzaal, concert groep Solu- 13Zaterdag Sanders. Levend aal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. LAK-Theater, Dorine van der Klei met een try-out-voorstelling van nieuwe produktie, 20.30 uur. Microtheater, Oude Vest 35. toneelgroep Imperium met "Met gesloten deuren' van Sartre, 21 uur. Hot House, Vrijetijdscentrum, concert door The European Jazz Quintet, 21 uur. Stadsgehoorzaal, Antilliaanse feest avond, 22 uur. Zondag Middelweg 19c, voorstelling Leids Pop pentheater, 14.30 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat 73B, Femke, ontmoetingscentrum voor vrouwen, 13-16 uur. Maandag ARTSEN Leiden - Wijk 1 (Morskwartier, Groenoord, Noorderkwartier, Noord binnenstad) tot le Pinksterdag 8 uur v.m.: E. Nieuwenhuis-Smalbraak, Be- vrijdingsplein 60, tel.768918; le Pink sterdag v. 8 tot 24 uur A. van Ravesteyn- Weber, Bevrijdingsplein 60, tel. 768918;2e Pinksterdag H. Aelbers, Noordeindsplein 2a, tel. 122268. Wijk 2 (Kooi- en Merenwijk): zat. en le Pink sterdag; Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133934; 2e Pinksterdag: P. Dersjant, Hooigracht 61, tel. 123752. Wyk 3 (De Waard, Professorenwijk, Tuinstadwijk, Zuidbinnenstad); zat. en le Pinksterdag; J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; 2e Pinksterdag; J. van Gent, Zoeter- woudsesingel 28, tel. 122538. Wijk 4 (Zuid West, Haagkwartier); zat en le Pinksterdag; H. Erigel, de Mey van Streefkerkstraat 53, tel. 121334; 2e Pink sterdag A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 310420 Leiderdorp - H.B. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel. 890529,(zaterdag); F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139 (zondag). Beide dagen spreekuur van 12.30-13.00 uur in Gezondheidscentrum Winkelhof, Florijn 10, tel. 891000.P. van 't Woud/L. Middendorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070. (maandag), spreekuur van 12.30-13.00 uur. Oegstgeest - H.A. Reterink, Terweeweg 152, tel. 150394 (zondag); J.W. de Haan, Oranjelaan 26,tel. 156505 (maandag) Voorschoten - C. Meijer, Roucooppark, tel. 2493 (zaterdag); S.M. Platteel^de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel. 5417 (zondag); A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493 (maandag). Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 10030. APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 1 juni tot maandag 4 juni, 8 uur v.m. door Apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en door de Voorschotense Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; van maandag 4 juni 8 uur v.m. tot 8 juni door Centraal apotheek, Breestraat 74, tel. 120552. In dien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik makei). WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 Leiderdorp - Gezondheidszorg Leider dorp, tel. 140131 Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, De Hoge Wei' 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. DIERENARTSEN Leiden - Weekendregeling dierenartsen Muurling, Roest, Helden F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Week endregeling dierenartsen Krol, van Gooi, Vestjens: F. van Gooi, Pr. Frede- rikdreef 14, Katwijk, tel. 01718-74781 (za terdag en zondag); Y. Krol, Pres. Kenne dylaan 260, Oegstgeest, tel. 153266 (maandag). SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post 232.10 Abor Bij automatische over: ving geen administratie- cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2