Dit is oneerlijke voorlichting 'Ontslag van CPN-leraar discriminatie' Noordwijk komt met idee tegen dubbeleverenigingsavonden Bejaarde (76) ramt geleende bruidsauto LAURIANEN NET VOOR BUI BINNEN Route voor gevaarlijke stoffen moeilijke zaak VRIJDAG 1 JUNI 1979 Katwijks raadslid De la Haye: KATWIJK - "Wij kunnen het als raadsleden niet zonder meer aan ons voorbij laten gaan, dat in onze gemeente ie mand op een dergelijke wijze wordt gediscri mineerd vanwege zijn politieke opvattingen." Dit zei het Katwijkse gemeente raadslid voor de PvdA/PPR mevrouw R. de la Haye-Hiet- kamp tijdens de rondvraag van de raadsvergadering gis teravond over de ontslag kwestie rond leraar maat schappijleer J.D. Pronk, hij het christelijke Pieter Groen College. Pronk wordt ontsla gen, omdat het bestuur van de schoolvereniging meent, dat de leraar als lid van de CPN niet op de christelijke school past. Verontrust "Onze partijengroep is daar verontrust over", zo merkte mevrouw De la Haye hierover op. "Dit ontslag is in strijd met de universele verklaring van de Rechten van de Mens, zoals de Verenigde Naties die hebben opgesteld. Ik vraag dan ook adhesie van het colle ge van burgemeester en wet houders met degenen binnen de school die tegen het ontslag van deze leraar protesteren." Het raadslid ten slotte: "Ik wil graag een antwoord van B en W op mijn vraagof zij het voorstel onderschrijven dat een groep leraren heeft ge daan aan het schoolbestuur. - Een voorstel, waarin staat dat leraar Pronk weer een tij delijke aanstelling van een jaar moet krijgen terwijl er Mevrouw De La Haye: "Ontslag van CPN-leraar in strijd met Rechten van de Mens". diepgaand over deze kwestie gaat worden gediscussieerd." 3 en W geven eind juni schrifte lijk antwoord op deze vragen. Wat de voorzitter van het schoolbestuur van de Vereni ging voor Voortgezet Christe lijk Onderwijs te Leiden van deze socialistische vragen- stellerij vond, werd direct tij dens de vergadering duide lijk. Gezeten achter de tafel van het college van B en W schudde mr. G. Feenstra, (die tevens gemeente-secretaris van Katwijk) geërgerd en hef tig het hoofd. Kritiek op enquête over sporthal Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT - "Ik ben geschokt dat de gemeente niet met duide lijk cijfers op tafel is ge komen. Het is een stuk oneerlijke voorlichting". Zo reageerde het raadslid Knapp (VVD) op de nota "Ruimte" waarin de wenselijkheid van een sporthal met vergaderruimten zou moeten worden aangetoond. De behoefte aan de sporthal was voor alle raadsleden duidelijk, maar de noodzaak van een zaal voor 250 tot 300 personen werd op basis van een in Noordwijker hout gehouden enquete door de gemeenteraad in twijfel getrok ken. De cijfers bleken niet te kloppen. Het gemeentebestuur had vrijwel alle verenigingen in Noordwij kerhout gevraagd via de enquete duidelijk te maken wat zij willen en waar zij thans zijn gehuisvest. Zonder rekening te houden met het feit dat verschillende vereni gingen helemaal niet weg willen uit de thans gehuurde ruimte, heeft het gemeentebestuur deze verenigingen toch meegeteld als zoekende naar een ander onder komen. Op basis van die enquête komt de gemeente tot de conclu sie dat bij de sporthal (annex evenementenhal) een bestuurs ruimte voor 30 personen, twee re creatieruimten (voor 75 en 100 personen), een multi-functionele (voor meer doelen geschikt) Bruidegom Ronald Straver nog beteuterd met de doos corsages bij de geramde (geleende) gloednieuwe bruidsauto ALPHEN AAN DEN RIJN - De 23-jarige Ronald Straver uit Alphen aan den Rijn is zijn huwelijksdag gisteren nogal onfortuinlijk begonnen. Op weg om de laatste voorbereidingen voor het hu welijk te treffen kwam hij op de kruising Nicolaas Beetsstraat/Da Costastraat met zijn spiksplinter nieuwe - voor de bruiloft geleende - Opel in botsing met de auto van een 76-jarige inwoner uit Ommen. De laatste gaf de aanstaande bruidegom geen voor rang. De schade was aanzienlijk, maar bruidegom en cor sages bleven ongedeerd. NOORDWIJK - Noordwijk krijgt een "bureau-agenda", om bijvoorbeeld te voorkomen dat twee plaatselijke mu ziekverenigingen op één en dezelfde avond een concert geven in de badplaats. Het betreft hier een nieuw initiatief van de gemeente. "Je moet zoiets, lijkt mij, niet bij particulieren onderbrengen" zegt De Liefde van de afdeling jeugd, sport en culturele zaken die de evenementen gaat coördi neren. "Wij zijn overdag altijd be reikbaar. Bovendien gaat er aar dig wat werk inzitten. Zie maar eens een vrijwilliger te vinden die dit op zijn schouders wil nemen. Daarnaast zijn wij een neutrale instelling. Indien een particulier dit werk zou doen zou hij op een gegeven moment misschien wel eens kunnen zeggen: dit of dat vind ik eigenlijk belangrijker. Nou, ons maakt het niets uit. Wie het eerst komt, het eerst maalt", aldus De Liefde van de gemeente Noordwijk. Op verzoek Begin vorig jaar, toen een werk groep een cultureel-rapport uit bracht, werd er al gevraagd om het instellen van een 'bureau agenda'. Verschillende culturele verenigingen drongen hier toen op aan. Dat de gemeente nu pas gestalte geeft aan die zaak komt omdat het seizoen op dat moment al 'rond' was. "Maar er waren toch doublures. Pas nog, ik denk nauwelijks een maand geleden, hebben we ook nog twee voor stellingen op één en dezelfde avond gehad: een muziekuitvoe ring en een concert van een zang vereniging. Beide vroegen zich toen af hoe het mogelijk was dat er zo weinig mensen waren ko men luisteren. En dat was voor ons eigenlijk het moment om te zeggen: we moeten zo'n 'bureau agenda' gaan aanleggen", vertelt De Liefde. De gemeente Noordwijk heeft deze week elke vereniging binnen haar grenzen aangeschreven. In totaal zijn er negentig brieven de deur uitgegaan. Aan alle clubs is gevraagd om medewerking te verlenen bij het tot stand komen van de agenda. En als ze dat niet doen en vinden dat ze hun eigen boontjes best kunnen doppen "Wij kunnen niemand dwingen mee te werken", zegt De Liefde. "Maar ze moeten dan wel begrij pen dat ze later bij ons ook niet hoeven te komen klagen dat er zo weinig bezoekers zijn geweest. Als ze hun evenementen niet bij ons in de agenda willen laten vermelden, werken ze geheel op eigen risico. Natuurlijk zullen wij de clubs die wel meedoen, wijzen op een voorstelling van een niet- meewerkende vereniging. Dan kunnen die misschien nog wat schuiven met de datum." De Liefde is echter optimistisch ge stemd. Hij verwacht dat alle clubs zich wel zullen aanmelden om mee te doen. Ook de voetbal verenigingen. Dan kunnen ze in hun oefenprogramma rekening houden met andere zaken die voor het publiek aantrekkelijk zijn. meent De Liefde. "Tenslot te", denkt hij, "hoeven ze slechts een telefoontje te plegen en even te vragen wat er op een bepaalde dag te doen is. Wij kunnen het zo naslaan." VVV? Vindt hij dit werk toch eigenlijk niet een taak voor, bijvoorbeeld, de WV in Noordwijk De Liefde: "Ik denk niet dat zij staat te dringen om dit werk te doen. Zij is bovendien gericht op het toerisme. Contact gehad Nee. dat niet. Ach. het zal de WV niet zo bar veel interesseren of twee voorstellingen nu wel of niet op één en dezelfde avond zullen worden gehouden." Het idee om een 'bureau-agenda' voor activiteiten van plaatse lijke verenigingen aan te leggen is, in de omgeving van de bad plaats, nieuw. Heeft een ge meente elders in het land hier voor model gestaan "Nee hoor", stelt De Liefde. "Het is gewoon een nieuw initiatief van de gemeente. Het is nader uitge werkt. nadat een aantal clubs hierom had gevraagd. Omdat er inderdaad van tijd tot tijd doublures waren hebben wij ge hoor aan dat verzoek gegeven." De gemeente, die in september (bij het begin van het nieuwe seizoen) met haar nieuwe werk begint, zal er voor waken dat zij een 'thea terbureau' wordt. "Want dat is pertinent niet de bedoeling. We houden louter en alleen maar een agenda bij van plaatselijke activi teiten. Meer niet." ruimte voor 75 personen grote zaal voor 250 tot 300 r moet worden gebouwd. Omdat onjuiste gegevens zijn opgevoerd wil de gemeenteraad dat het ge meentebestuur tijdens de raads vergadering van augustus een nota hebben. Het raadslid Koningsveld van de PvdA heeft verschillende enquê teformulieren bekeken en kwam tot conclusie dat onjuiste gege vens zijn opgenomen in het ver slag van de enquete. Koningsveld vroeg zich in dat verband af of de bouw van een sporthal met ne venruimten misschien een pres tige-object van het gemeentebe stuur is. De PvdA vindt het trou wens toch een bedenkelijke zaak dat voorrang wordt gegeven aan de bouw van de sporthal met ne venruimten. Tijdens de vorige raadsvergadering stemde de frac tie tegen het beschikbaar stellen van een voorbereidingskrediet voor de bouw, van de sporthal. Volgens de socialisten is de uit breiding van het raadhuis en de vervanging van de bibliotheek veel belangrijker. "Er moet een nota komen waarin de wense lijkheid en de noodzaak van deze drie projecten uiteen wordt gezet. Dan moet we gaan kiezen", zo herhaalde de PvdA gisteravond. Die suggestie werd tijdens de vo rige raadsvergadering door de meerderheid van de raad ver worpen. De linkse fractie krijgt nu toch een beetje haar zin omdat tijdens de raadsvergadering ook het rapport over de uitbreiding van het raadhuis en de vervan ging van de bibliotheek aan de orde komt, tegelijk met het nieu we rapport over de nevenruimten bij de sporthal. ,Ik sta niet te popelen NOORDWIJKERHOUT - "We staan niet te popelen om weer zoiets te organiseren", zo reageerde wethouder Heemskerk van degemeente Noordwijkerhout op de drie hoorzittingen die zi jn gehouden over de herinrichting van de Ariënsstraat en de Lohmanstraat. Na drie bijeenkomsten besloten de bewoners in meerderheid (21 tegen 14) dat beide straten alleen opnieuw moeten worden bestraat en niet moeten worden omgevormd Gift uit Anjerfonds voor „Echo der Duinen' NOORDWIJK - Het christelijk mu ziekgezelschap "Echo der Dui nen" in Noordwijk heeft uit het Anjerfonds een bijdrage van 3000 gekregen. Van dit geld zal het korps in een nieuw uniform worden gestoken. Voorzitter Kruyer wa: bijdrage. Hij rekent nieuwe uniformen half juni worden afgeleverd. Het ligt in de bedoeling dat de "Echo der Duinen" op 26 juni in het kersverse gala verschijnt. In de reeks zomerevenementen geeft het muziekgezelschap dan een concert op het plein in de Hoofd- In Alphen aan den Rijn blij niet de r op, dat de omstreeks ALPHEN AAN DEN RIJN - Het aanwijzen van een route voor ge vaarlijke stoffen door Alphen is niet zo simpel als het lijkt. Dat zei wethouder D. van Leeuwen (openbare werken en milieuza ken) gisteravond in antwoord op vragen van het VVD-raadslid G.P. van As Bekend is dat gevaarlijke stoffen straks via de nieuw aan te leggen noordelijke randweg (Zeger- baan) om Alphen heen zullen worden gevoerd. Het duurt ech ter nog wel 2,5 jaar voordat deze weg bereden kan worden. Voor uitlopend daarop zou Van As dan ook graag zien dat gevaarlijke stoffen niet meer dwars door Al phen (via Hoorn, Prins Bern- hardlaan, Hazeveld en Prins Hendrikstraat) worden vervoerd, maar bijvoorbeeld over een route via de Oranje Nassausingel. Probleem is volgens wethouder Van Leeuwen echter dat er aan beide routes nadelen kleven voor vervoer van gevaarlijke stoffen. De route Hoorn. Prins Bernhard- laan, Hazeveld en Prins Hendrik straat is weliswaar uitermate ge vaarlijk als je kijkt naar de be bouwing die dichr aan de weg staat, maar daar staat tegenover dat de op zich vrij veilige Oranje Nassausingel moeilijk (lees: ge vaarlijk) bereikbaar is. De niet- veilige bereikbaarheid van de op zich vrij veilige route 2it 'm dan in de verkeerslichten en mogelijke filevorming bij de brug over het Aarkanaal. Voor dat probleem staan de des kundigen, liet de wethouder we ten. Hij zei ook dat de kwestie van de gevaarlijke stoffen absoluut niet stil ligt. De discussie erover onder de deskundigen krijgt vol gende week byvoorbeeld een vervolg. De wethouder kon zich dan ook wel vinden in een sug gestie (opdracht) vanuit de ge meenteraad om de onderhande lingen erover met spoed voort te zetten. "Maar", zo liet hjj waar schuwend horen, "laten we ons hoeden voor het innemen van een standpunt waarvan we later mis schien spijt krijgen". ALPHEN AAN DEN RIJN - Net vóór een hevig onweer losbarstte, is gisteravond in Alphen de tiende Laura- fietstocht met een bloemen- en kleurrijke intocht beslo ten. De tocht bracht de deelnemers gisteren via de Kort- steekterweg en de Treinweg naar Aarlanderveen. Ver volgens ging het richting Ter Aar, waarna langs de YVestkanaalweg het sportpark De Bijlen werd bereikt. Daar werd onder leiding van de gloednieuwe voorzitter H. Dirkzwager de stoet voor de intocht geformeerd. De rond de 3300 deelnemers werden tijdens de intocht op tientallen boeketten bloemen onthaald. DEMONSTRATIE groep KOUDEKERK - Eer Koudekerkse jongere morgen (2 juni) deel aan een internationale demonstratie in het Drentse Gasselte tegen het gebruik van kernenergie. Wie eveneens zijn stem tegen het gebuik van kernenergie wil laten horen kan daaraan meedoen. De groep (Kern energie? Ga nou gouw fiet sen) verspreidde onlangs in Koudekerk huis-aan-huis een pamflet waarop onder meer de gevaren van kernenergie uiteen werden gezet en alter natieve mogelijkheden wer den aangevoerd. Na de vakantie zal de actiegroep, waar iedereen zich bij aan kan sluiten, regelmatig activitei ten ontplooien om de aan dacht te vestigen op het ge- i ken ergie. Wie meer informatie wil groep of over de morgen te voeren actie kan bellen: Ber- tho Smit (2578), Ike Ykema (3989), Bas Vos (2760) of Jaap en Trudy Kraav (4065), allen onder kengetal 01714.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 23