Transvaalbuurt laakt inspraak a IMCN Badhuis-kwestie weer aan de orde Verbeteringsplan moet in recordtempo klaar zijn poggenpohl [SOtUMF Keukens van klasse. zenders opgepakt lesbu&ctf G0EDK00P#GEZELUG Odessa99 vele doelen mikt op VRIJDAG 1 JUNI 1979 PAGINA 21 DuoDubinski- Edlina: ontroerend Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. b v Gebr. Rolff s Handelmij Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel 071-899206 Rectificatie In commissie LEIDEN - Het badhuis tijdperk in Leiden is wel licht nog niet helemaal af gesloten. In de vergadering van sie maatschappelijke aangele genheden drongen twee verte genwoordigers van naar schat ting 200 gedupeerde ex-baders aan op het opnieuw openstellen van het Badhuis aan de Linde straat. Wethouder Schoute gaf hen de toezegging dat de brief van de Advocatencollectief waarin ook voor tijdelijke open stelling wordt gepleit de volgen de vergadering (14 juni) wordt behandeld. In de brief wordt de gemeente een aantal suggesties aan de hand gedaan om het ex- plotiatietekort van het Badhuis tot een minimum te beperken. Zo zou de prijs per bad of douche fors omhooggeschroefd moeten worden en zou het Badhuis slechts enkele dagen per week geopend moeten zijn. Stationsweg Met belangstelling hebben wij de plannen gelezen met betrekking tot het afsluiten van de Stations weg. Onder de bedenkelijke kop "autoluwe'.Want in de praktijk betekent dit gewoon het afsluiten van de binnenstad. De nieuwe invalsroute voor het au toverkeer impliceert dat alle ver keer zal worden geleid via de rou te: Schuttersveld-Valkbrug rich ting Langegracht. Hierdoor komt een ader naar het hart van Leiden dood te liggen. En als u een ader afsnijdt dan bloedt het hart dood. Indien de gemeente Leiden het verkeer richting Leiden betitelt als "sluipverkeer" waar zijn we dan mee bezig? Wij hebben de gemeente Leiden een alternatief voorgesteld: om het busverkeer te leiden via Schuttersveld- Valkbrug-Nieuwe Beesten markt. Door dit gelijk af te wijzen geeft de gemeente er blijk van geen begrip te hebben voor de huidige situatie. Want met de frequentie van 40 bus sen per uur wringt zich het bus- verkeer door de smalle Steen straat wringen.Door allerlei om standigheden (denk aan laden en lossen) wordt het soms opgehou den. Daarom geven wij de ge meente een alternatief om juist die bus een vlugger en veiliger route te laten nemen. Wij dachten dat we de mensen die nog de behoefte hebben in Lei den te winkelen de vrijheid moe ten geven om in die binnenstad te komen. Het aanleggen van een busbaan door het smalle gedeelte van de Steenstraat en het afslui ten van de Stationsweg is voor ons onaanvaardbaar. Namens detaillisten uit de Steenstraat, A. Brandt, Steenstraat 8, LEIDEN. we. Veel bedenkelijker is uw in terpretatie dat de Stationsweg wordt afgesloten van de binnen stad. Er zou - als de plannen doorgaan - eenrichtingverkeer komen en dc afsluiten.) Ten onrechte stond gisteren in deze krant vermeld dat wethouder Schoute voorzitter is geworden van de vereniging van belang- stellenden in de Lakenhal. anders dan De wethouder is bestuurslid van deze vereniging. Sinds 1959 is de Heer P. Herfst voorzitter. Tumultueuze presentatie HILVERSUM - Op een feestje in Hilversum werd gisteren het boek "Herman Brood" gepresenteerd. Deze presentatie verliep nogal tu multueus, omdat Herman Broods vriendin Nina Hagen veel kabaal schopte en vervelend deed tegen de fotografen. Haar gedrag trok veel aandacht en dat zal ongetwijfeld de bedoeling zijn geweest. LEIDEN - De politie heeft gisteren rond het middaguur drie illegale zenders in beslag genomen en te gen de eigenaars proces verbaal opgemaakt. De zenders werden aangetroffen in woningen in de Lobsenstraat, Leemansstraat en Morsstraat en zonden respectie velijk uit onder de namen "Scha- pepoot". "Baracuda" en "Suzu ki". In de woning in de Leemans straat trof de politie behalve de zender ook enkele slag- en steekwapens aan. In een aantal buurtvergaderingen hebben de bewoners allerlei knelpunten naar voren gebracht die naar hun mening in het verbe teringsplan moeten worden op gelost. De problemen zijn on dermeer het parkeren (de parkee roverlast) in de wijk, het gebrek aan speel- en groenvoorzienin gen, de overlast die grote vracht auto's veroorzaken bij het pak huis aan de Reitzstraat en de overlast van de spoorbaan. In de eerste buurtvergadering ont stond grote onrust onder de be woners door het plan van de ge meente om 55 woningen in de wijk te slopen om zo plaats te maken voor parkeren, groen en spelen. Het was duidelijk dat de bewoners en eigenaren van deze woningen niet ingenomen waren met de sloopplannen. Tijdens de tweede buurtvergadering kwam wethouder Waal dan ook mee delen dat de sloopplannen weer van de baan waren. De buurtver eniging zegt nauwlettend in het oog te zullen houden of er in de komende tijd niet alsnog sloop plannen om de hoek komen kij ken. Op de tweede buurtvergadering werd een plan gepresenteerd voor het terrein van Van de Berg, tussen de spoorlijn, Lopsenstraat en Morsweg. Door een aantal be drijven van dit terrein te ver plaatsen naar elders zou ook ruimte ontstaan om de proble men in de wijk op te lossen. Vol gens de buurtvertegenwoordi- gers is inmiddels uit gemeente lijke stukken gebleken dat de LEIDEN - Aan de Leidse universi teit zijn geslaagd voor het docto raal examen: Engels: R.G. de Boer. Nederlands: G. Zandber gen. Sociologie: L. Boer. Cult. An tropologie: mevrouw U.K. Muel- len, GM. Kuijsenaars. Frans: mevrouw M.CB. Martin en me vrouw M.LJ. Putker. Sociologie: E.van Sprundel.FM.van Dok,J. Kort, J. Bultsma. Fiscaal: WM. Mak. Aan de TH te Delft is geslaagd voor het doctoraalexamen scheikun dig ingenieur: A.H. Spelbos uit Leiden. LEIDEN - Aan de Herengracht 45 is vanmiddag hier voor meer doelen geschikte cen trum "Odessa" geopend. Het is de bedoeling van oprich ter Bert Janssen de bezoekers grotendeels zelf te laten aan geven wat er in het centrum gebeurt op het gebied van to neel en literatuur. Bert Jansen heeft intussen een vereniging opgericht, "Salon O.", waarvan de leden (onbe kende) toneel en (onbekende) schrijvers naar "Odessa" kunnen halen. Verder wordt er een video-club opgericht en kan men zelf films gaan maken. Ook kan men in "Odessa" binnenlopen alleen voor een drankje en wat gezelligheid. Jansen mikt wat het publiek be treft in eerste instantie op studenten, maar ook hiet-stu- denten zijn welkom. Volgens de oprichter van het centrum, dat is onderge bracht in een voormalige me taaldraaierij, zal de tijd wel leren welk soort publiek zich in "Odessa" thuisvoelt. Donkersteeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45. LEIDEN - De buurtvereniging Transvaal en leden van de projectgroep die een verbeteringsplan voor de buurt hel pen opstellen vinden dat er weinig terecht komt van de inspraak uit de buurt. Knelpunten Zoals bekend zijn de wijken Groenoord, Maredijk en de Transvaalbuurt aangewezen als stadsvernieuwingsgebied. Dit betekent dat projectgroepen, be staande uit ambtenaren, buurt bewoners, een externe buurtad- viseur en voorgezeten door een vertegenwoordiger van de Wel- zijnsraad, aan het werk kunnen om verbeteringsplannen voor de verschillende wijken op te stel len. De buurtvereniging Trans vaal heeft min of meer gedreigd te gaan dwarsliggen als de buurt bewoners niet betrokken zouden worden bij het maken van de plannen. Pas in maart vroeg de gemeente hun plaats te nemen in de projectgroep. Het grootste probleem van de buurt is nu de korte termijn waarbin nen het verbeteringsplan tot stand moet komen. De gemeente heeft zelf geen geld om alle mooie plannen te betalen. Het verbete ringsplan moet daarom uiterlijk 5 juni bij het rijk worden ingediend omdat de gemeente dan geld van het rijk in de wacht kan slepen voor de uitvoering. De projectgroep is volgens de ver tegenwoordigers in ernstige tijd nood gekomen. Zij vinden bo vendien dat de gemeente zich niet houdt aan de afspraak dat het hele plan in de buurt kan worden besproken. "Uit het conceptplan, dat onlangs inderhaast aan de buurt werd gepresenteerd, blijkt dat geen rekening is gehouden met de wensen uit de buurt", zegt Petra Hoogeveen, die namens de buurtvereniging in de project groep zit. "De gemeente gaat ge woon zijn eigen gang" musiceren VOORSCHOTEN - In kasteel Dui venvoorde musiceerde gister avond het in Hilversum wonende Russische duo Dubinski-Edlina. Hoe zij piano en viool in e&n laten haken is zonder meer indruk wek kend. De schoonheid van hun toonversmelding kan tot tranens toe ontroerenEen Kreutzer-sona- te van Beethoven de negende in A uit 1805) wordt bij deze twee tot mirakeleen oeuvre dat onbetwist de wereldliteratuur toebehoort realisering van dit plan onwaar schijnlijk is. „Loopje" Andere kritiek van de wijkverem- ging is dat het terrein van Wer- nink, dat over een aantal jaren vrij komt, buiten het verbete ringsplan wordt gehouden. Op de bewonersvergadering zijn de bewoners ermee akkoord gegaan dat de buurtvereniging plannen voor Wernink zou uitwerken. "Er wordt dus een loopje genomen met de inspraak", vindt Petra Hoogeveen. Het plan voor het terrein van Wernink wordt opzij geschoven en de plannen voor het terrein van Van de Berg gaan niet door terwijl de buurt er erg De buurtvertegenwoordigers heb ben zich inmiddels tegen het conceptplan verklaard dat aan de gemeenteraad en aan het rijk ge stuurd gaat worden. Een aantal buurtbewoners voelde er aan vankelijk niets voor om nog lan ger in de projectgroep te blijven zitten. Met blijvende steun uit de buurt hebben zij inmiddels be sloten toch met de gemeente te blijven samenwerken aan de ver beteringsplannen. De Transvaalbuurt, gezien vanaf de spoorlijn Leid en/Utrecht Dat zeg ik niet met zoveel abso luutheid van de twee ervoor ver klankte Beethoven-sonatesderde in Es1797jen 7de in 1(1802). Een merkwaardige gelijkenis met Schubert zit er in die derde, voor al in de cadans, ofschoon Frans toen nog ingepakt zat in de luiers.. LEIDEN - Vanavond sluit de poli tie een vcrkeersactie af waarbij de aandacht gericht is geweest op de technische staat van alles wat zich aan rijdend materiaal op de weg bevindt. De actie is landelijk en is de hele week al gevoerd. Vanavond zal nog in bepaalde delen van Leiden .worden gecon troleerd, waarbij speciaal gelet zal worden op de staat van de banden, verlichting, rich tingaanwijzers, enz. Een ander aspect is, dat zulke uit zonderlijke vertolkers juist openleggen, dat Beethoven z'n zwakheden nog wel had in de vroegste sonaten. In die zevende ook, maar de twee laatste delen gr ens ten weer aan "juwelen" EXTRA VERKEERSCONTROLE De musicologisch belangstellende zal dankbaar geweest zijn voor de bijvoeging op het programma van de originele titels op de 3de en 7de sonates: (in het Italiaans) eerst voor klavecimbel of forte piano (opgedragen aan Salieri) de volgende voor "pianoforte met .begeleidingvan een viool" (opgedragen aan de tsaar aller Russen Alexander I). De daarin veelvuldige voorhanden forzando's - in eendracht met de donder over het land om het kas teel -, maar hier stond de pianiste niets af van haar Steinway. Na tuurlijk had ze gelijk. En natuur lijk ongelijk. Of deed Beethoven 't niet altijd psychisch gemoti veerd?

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21