Arie Hassink: van kop man tot knecht van Lammertink „Volendam-spelers blijven" Feest staat al gep Rijns burg Njord winnaar roeimarathon HULDIGING NEESKENS BIJ LAATSTE DUEL BARCELONA VRIJDAG 1 JUNI 1979 -ÜPÜÜ- BARCELONA - Johan Nees- kens speelt zondag zijn laat ste wedstrijd voor FC Barce lona. Tegenstander in de slotwedstrijd van de compe titie is Sevilla. Voor de aan vang van de ontmoeting zal de Nederlander, die inmid dels definitief rondgekomen is met Cosmos, worden ge huldigd. Medespelers en clubleiding zullen hem ge schenken aanbieden. FC Twente raakt één van zijn oudgedienden kwijt. Kees van Ierssel (33) vertrekt naar Heracles. Twente is verder vrijwel rond met Martin Jol, die één dezer dagen een con tract voor drie jaar zal teke nen. Het financiële tekort van FC VW na drie seizoenen eredi visie bedraagt volgens pen ningmeester Martin Kessels ruim 300.000 gulden. Als oor zaken geeft het Venlose be stuurslid aan: de sterke da ling van het aantal toe schouwers als gevolg van de teleurstellende prestaties; de ongelukkige competitie indeling waardoor FC VW binnen veertien dagen vijf thuiswedstrijden moest spe len en de trainerswisseling. Bovendien moest de club nog achterstallig belastinggeld betalen. Straffen van de KNVB veroordeeld tot een boete van 500,-, waarvan de helft voorwaar delijk. Keulen had tijdens het duel Feyenoord - Roda JC scheidsrechter Jan Beek na de wedstrijd onwelvoeg lijk bejegend. De kritische woorden van Ro- da-trainer Bert Jacobs na af loop van dat duel aan het adres van dezelfde arbiter werden niet bestraft. Kenne lijk zag Beek geen reden de publiekelijk geuite beschul digingen van Jacobs door te spelen naar de tuchtcom- missie. Deventenaar Kees van Kooten die na het duel G.A Eagles - MW een rode kaart kreeg, moet drie wed strijden aan de kant blijven. Jammer voor Katwijk" Piet Haasnoot: "Jammer v (Van onze sportredactie) KIJKDUIN (GPD) - Van meester tot knecht. Terwijl Jos Lammertink al sinds de tweede dag van Olympia's Ronde van Nederland ongenaakbaar het klassement aanvoert, ver toeft Arie Hassink, zijn ploeggenoot, op een bescheiden dertiende plaats. Hassink, afge tekend winnaar in de ronde in 1977 en 1978, verricht dit jaar slechts hand- en spandien sten voor Lammertink die ook gisteren het fel begeerde oranje leiderstricot probleem loos naar Kijkduin bracht in twee halve etappes (Neede-Veenendaal en Veenendaal- Kijkduin over bijna 200 km). KATWIJK - Jammer en onbegrijpelijk. Twee woorden die tijdens een twee uur durend gesprek met Rijnsburgse Boys-bestuurslid Bert Clavan, elftalbegeleider Gerard van Zuylen en speler Piet Haasnoot centraal staan. waardoor de Katwykers nu ge doemd zijn om te degraderen. Alleen winst op Rijnsburgse Boys kan de ploeg misschien nog redden. Een bijzonder moeilijke opgave, want Rijnsburgse Boys dat de afgelopen twee jaar steeds naast de titel greep is nog nooit zo dicht bij een eerste klasse-plaats geweest. Hoewel in eerste instantie Nieuw Lekkcrland en Heeijansdam het nadrukkeljjkst naar het kam pioenschap solliciteerden, hielp datzelfde Katwijk tijdens het paasweekeinde Rijnsburgse Boys stevig in het zadel door te winnen van Nieuw Lekkerland en gelijk te spelen tegen Heer- jansdam. "Jammer dat wij er nu waarschijnlijk voor zorgen dat Katwijk degradeert", zegt het drietal eenstemmig. Jammer, omdat Katwijk-coach Frans van der Zeeuw vier jaar geleden Rijnsburgse Boys onder zijn hoede had en nu bij verlies tegen zijn oude club naar de der de klasse degradeert. Onbegrij pelijk. omdat geen Rijnsburger aan het begin van de competitie het voor mogelijk hield dat Kat wijk in zo'n precaire situatie zou belanden. "Ik voorspelde aan het begin van de competitie zelfs dat Katwijk samen met ons zou gaan uitmaken wie er dit seizoen naar de eerste klasse promoveert" zegt Piet Haasnoot nu. Het pakte anders uit. Katwijk stond lot aan de winterstop onderaan. Iets waar verandering in kwam in de tweede competitiehelft. De ploeg van Frans van der Zeeuw kreeg echterzes wedstrijden voor het einde opnieuw een inzinking. De voor de eerzuchtige Hassink ongewoon lage klassering in de ronde mag dan in de karavaan onbegrip hebben gewekt, zelf er vaart de nationaal kampioen op de weg bij de amateurs van 1976 dit niet als een verrassing. Een knieblessure - enkele weken ge leden opgelopen in de Ronde van Noord-Holland -, daar achteraan een fikse groep, zakelijke be slommeringen en een verhuizing hebben Hassink voor enkge tijd van de wielersport afgeleid. "Ik ben", zegt hij. "slecht voorbereid aan deze ronde begonnen. De week voor de start heb ik maar tien uur op de fiets gezeten om te trainen. Dat stelt natuurlijk niets voor. Daarom rijd ik nu moei lijk" Met deze verklaring ontzenuwt Hassink speculaties in de vol gerskaravaan als zou hij in de DELFT - De herenploeg van Njord heeft gisteren de vierde editie van de Ringvaart Regatta gewonnen. De Leidse roeiers hadden bijna zes minuten voorsprong op het Ita liaanse Bari (tweede) terwijl de roeiers van Asopos de Vliet bijna vijftien minuten moesten prijsgeven. De Ringvaart Regatta, met een lengte van 100 kilometer, wordt sinds 1976 jaarlijks georganiseerd door de Delftse studenten roeivereniging Laga. Het traject voert de roeiers na de start in de Leiderdorpse Dwarswete- ring via de Kaag, de Haarlemmer Ringvaart en de Westeinder plassen terug naar de Kaag. waarna het via Leiden op de finish in Delft aangaat. Aan de regatta, die zich zo langzamerhand een vaste plaats heeft verwor ven in het Nederlandse roeigebeuren (er komen elk jaar meer deelne mers), namen voor het eerst ook twee buitenlandse ploegen deel. Twee Italiaanse formaties waren voor de marathon naar Delft gekomen. Bari kon met de herinnering aan de tweede plek terugreizen. Dat het lange afstandroeien de Leidse verenigingen goed ligt, bleek wel uit het feit dat de heren van Njord eerste werden en Asopos de Vliet beslag legde op de derde plaats. Njord met aan boord de roeiers Olthof (slag). Doornebal. Bloem, Haverka- te. Sneller, De Brauw, Rijnberg, Van Groningen (boeg) en stuurman Petrie, bracht dit keer dan ook een zeer geroutineerde ploeg op het water. Voor drie van de roeiers was het al de tweede of derde keer dat zij aan deze monstertocht deelnamen. Bovendien zijn Bloem, De Brauw en Van Groningen oud-internationals. Al kort na het eerste verplichte rustpunt, na circa dertig kilometer, had de ervaren ploeg het eerder gestarte Asopos te pakken. Daarna moest Njord. als kopploeg. de laatste 45 km alleen roeien. Het vormde voor de Leidenaars geen belemmering onbedreigd op de eerste plaats aan te sturen. Voorzichtig Asopos de Vliet, met op slag Ed Maan (zilver op het WK 1978) ging voor zichtig van start. Te voorzichtig wellicht, want ook later kon het gewen ste ritme niet meer worden gevonden. "Het liep gewoon een stuk minder dan vorig jaar", was het commentaar uit de ploeg, die derde werd achter Bari, dat de Leidse teams verrassend goed partij bood. De andere formaties bleven bij dit geweld vrij ver achter. Dat gold natuur lijk ook voor de enige damesploeg, Asopos de Vliet, die een uur eerder was gestart, maar door veel herenteams voorbij werd gegaan. Het uit roeien van de 100 km was voor de dames echter het belangrijkste. Dal lukte, hoewel deroeisterserg veel last hadden gehad van de warmte en zich meermalen hadden moeten wenden tot de fysio-therapeutes om de pijnlijke rug te laten behandelen. Desondanks kon coach Saskia de Lang zich tevreden tonen. "Vooral omdat we veel later dan vorig jaar door de herenploegen werden ingehaald". Uitslag: 1. Njord 7.03,29, 2. Bari 7.09.12. 3 Asopos de Vliet (heren 7.18.02. ronde zijn snor drukken om Lammertink dwars te zitten. Hassink die al jarenlang het kopmanschap in de formatie van ploegleider Herman Krott voor zich opeist, voelde zich genomen, zo werd geopperd. Dat ploeglei der Herman Krott voor deze ron de alle kaarten op Lammertink had gezet en hem in een bijrol had gedrukt. Door zich niet al te zeer in te spannen zou Hassink nu wraak nemen op Krotts uitge stippelde tactiek. 'Flauwekul' "Flauwekul", bestrijdt Hassink. "Ik verkeerde niet in optimale conditie voor Olympia's Ronde en Lammertink demonstreert al wekenlang een uitstekende vorm. Het was logisch dat hij de belangrijkste man in de ploeg zou worden in Olympia's Ronde. Ik heb daar geen enkele moeite mee gehad. Trouwens Jos is een pri ma kerel. Ik ken hem goed en we trainen al drie jaar samen. In Zuid-Limburg tijdens de zwdre etappe van afgelopen zondag mocht ik van Krott mijn eigen kans rijden. Dat heb ik gepro beerd, maar het ging niet. Ik heb op dit moment niet genoeg kracht in de benen om in de aan val te gaan. Daarna heb ik precies gedaan zoals was afgesproken. Ik moest Lammertink steunen, evenals de anderen. Dat heb ik zo goed mogelijk gedaan, maar ik rijd niet zo best dat ik Jos op ieder gewenst moment van dienst kan zijn". Was Hassinks keuze voor de natio nale wegselectie de afgelopen drie jaar geen enkel punt van dis cussie, de door tegenslag dit sei zoen getroffen routinier (28 jaar) van Herman Krott verkeert nu in het onzekere omtrent zijn uitver kiezing door amateurwegcoach Rini Wagtmans voor de ploeg die in augustus naar het wereldkam pioenschap in Zuid-Limburg af reist. "Ik begrijp van Wagtmans niets", moppert Hassink. "Hij is al een paar maal in Olympia's Ronde geweest maar het enige dat hij tegen mij heeft gezegd was hallo. Ik weet niet wat het is. hij ontwijkt me gewoon, terwijl ik toch deel uitmaak van de voorlo pige selectie". Overleg Arie Hassink gelooft niet dat zijn falen op het wereldkampioen schap vorig jaar in West-Duits- land - hij stapte vroegtijdig af - de reden is dat Wagtmans met wijde bogen om hem heen loopt. "In gezamenlijk overleg hebben wij een bepaalde versnelling toen op Troost De Katwjjk-penningmeester heeft een schrale troost, dat alleen in Rijnsburg al by de voorverkoop adressen zo'n ruim vijftienhon derd kaartjes verkocht zijn. "Op de laatste bestuursvergadering" aldus Gerard van Zuylen "is het voorstel gedaan om ook in ons dorp kaartjes te verkopen. An ders wordt dat hokje bij de in gang van het Katwijk-terrein op de wedstrijddag platgewalst. Belangen Bert Wekema de fiets gezet. Het bleek achteraf een weinig geschikt verzet voor dat traject. Natuurlijk ik heb de situatie verkeerd beoordeeld, maar Wagtmans is er net zo goed schuldig aan dat ik in Duitsland niets heb gepresteerd" In de kijker rijden op wereldkam pioenschappen en tijdens Olym pische Spelen is overigens toch iets waar Hassink problemen mee heeft. "Maar", verdedigt hij zich, "een paar maal heb ik er niets aan kunnen doen. Tijdens de Olympische Spelen in Mon treal van 1976 was ik in topvorm. Had net de Ronde van Quebec met grote overmacht gewonnen. En wat gebeurt er, tijdens de Spelen valt de helft van de ploeg al weg voordat het spel ging be ginnen. Ik ben ben met iedere ontsnapping meegegaan maar moest alles alleen fiksen. Toen de beslissing viel zat ik kapot. Is dat gek. Iets dergelijks heb ik ook in het wereldkampioenschap in Venezuela 1977 meegemaakt Hoewel hij dit seizoen nauwelijks aan de bak is geweest en nog een tamelijk lange weg te gaan lijkt te hebben voordat hij weer de oude is. zet Hassink zich toch met veel wilskracht aan het herstel. "Op gebrand ben ik niet. Ik kan nog heel wat jaartjes met de besten mee. En al zou ik volgend jaar in Olympia's Ronde wat vuil werk moeten opknappen voor Ad Wij- nands, die bij ons misschien de opvolger wordt van Lammertink als die eind van dit seizoen prof wordt, zal ik daar geen moeite mee hebben. Maar beschermd renner blijk ik bij Krott. En ik zal mijn uiterste best doen om Olympia's Ronde nog eens voor de derde keer te winnen. Daar kan iedereen op rekenen". de voorlaatste etappe in Olympia's ronde. Massaspurt De eerste halve etappe gisteren (de voorlaatste dag van Olympia's Ronde) werd gewonnen door Arie Versluis, die in een massa spurt in Veenendaal het peloton klopte. In Kijkduin won Bert Wekema 's avonds de tweede halve rit. Hij had met de Russen Dedenov en Koezhetsov een voorsprong van ongeveer ander halve minuut op de hoofdmacht. Algemeen klassement na de zevende etappe is. 1. Lammertink (Ams) 27.18.21.2. Wijnands (Ams) 27,20.23,3. Jonkers (Uni) 27.20.29,4. Van der Poel (Erp) 27.21.01, 5. De Rooy (Gaz) 27.21.39, 6. Prinsen (Gaz) 27.'21.45, 7. Bierings (Erp) 27.22.00, 8. Stamsnijder (Uit) 27.22.37, 9. Van Lamoen (Bat) 27.22.59, 10. Mutsaars (Dn) 27.23.11. 11. Wekema (Bat) 27.23.55. 12. Van Meer (Gaz) 27.24.11, 13. Broers (Erp) Giro De Zweed Bernt Johansson heeft de veertiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. Het was een rit van Meda naar Bosco Chiesanuova over 212 kilometer. In de eindsprint versloeg hij de Italiaan Francesco Moser. die twee seconden na hem over de streep ging, de Noor Knut Knud- sen en de Italiaan Giuseppe Sa- Saronni behoudt de leiding in de algemene rangschikking, voor Knudsen, Moser en de Fransman Laurent. Roy Schuiten werd in de veertien de etappe 87ste in een tijd van 6 13 r 57 s In de algemene rangschikking be zet de Nederlander de 48ste plaats. Hij heeft een achterstand Ondanks de grote belangen, leeft de in Katwijk geboren Haasnoot niet anders naar het duel toe. "Als het aan Piet ligt", merkt Clavan op "dan zou hij rustig een uur voor de wedstrijd nog een pilsje nuttigen. Hij staat gewoon niet bij het belang van de wedstrijd stil" Toch is de 25-jarige rech- tervleugelspits in de vier jaar dat hij nu al in het bloemendorp voetbalt veranderd. Tenminste dat vindt hijzelf. Hu laat zich niet meer zo gauw verleiden tot domme overtredingen. Dit sei zoen liep hij 'slechts' tegen éen schorsing aan en volgens Haas noot was die nog onterecht óók. "In de thuiswedstrijd tegen Jo- dan Boys schopte die Graafland bijna Van Egmond in het zieken huis. Hij kreeg er niets voor, ter wijl ik vooreen onbenullige over treding vijf wedstrijden aan mijn broek krijg. Alleen omdat ik Haasnoot heet. Een voetbalsei zoen kost me tegenwoordig zo'n 120 gulden aan boetes" Instuif De inmiddels in Runsburg inge- burgde RBB-speler die zijn plaats in de visfabriek van Kat wijk verruilde voor een baan tus sen de bloemen, weet zich zater dagavond hoe dan ook verzekerd van een feest. De zaterdag twee deklasser houdt ongeacht de uit slag om 17.00 een instuif in het clubhuis, want kampioen of niet er is dit seizoen tenslotte behoor lijk gepresteerd.HERMAN POOS ZAANSTAD (GPD) - Eredivi sieclub Volendam zal geen na deel ondervinden van de fout, die het bestuur maakte om de nieu we contractopgaven te laat op te sturen aan de spelers. Tijdens een bijeenkomst in Volendam deelde gisteravond technisch leider Ar nold Mühren mee, dat de 20 be trokken semi-profs hebben mee gedeeld geen profijt van het mis verstand te zullen trekken. Het gaat om totaal 20 spelers, van wie de contracten nog moeten worden verlengd. Tevoren heb ben ze in aanwezigheid van be stuursleden en trainer Jan Mak gesproken over de nieuwe i tracten, die een lagere salariëring inhouden voor komend seizoen. Arnold Mühren: "Alle spelers wil len bij Volendam blijven. Alleen Jaap Visser, John van Wensveen en doelman Jaap Bloem hebben om een beter contract gevraagd. Ze gaan namelijk niet akkoord met de huidige vergoedingen". Voor Volendam kwam gisteravond toch een trieste mededeling bin nen. De raad van de gemeente Edam-Volendam liet aan voorzit ter Jan Guyt weten, dat het voor stel om Volendam financieel steun te verlenen inzake de reno vatie van het stadion - een zaak van meer dan een miljoen gulden - van de agenda wordt afgevoerd. zaterdagavond speelt Volendam met een fiks aantal invallers te gen Ajax thuis. Men mist onder andere de gebroeders Kwakman. Bijvank. André, Molenaar en Klaas Tuyp. Ook AZ'67 kent een aantal gebles seerden. Dat zijn voorstopper Spelbos (onderarm gebroken), Henk van Rijnsoever (armbleó- sure), doelman Vooys (schouder) en Fred Filippo. die zijn knie banden heeft gescheurd. Ook het meespelen van Hugo Hoven- kamp in de duels tegen Den Haag Aiax is nou

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15