Huisvesting personeel Mariënhaven een probleem msmsL Centrumplan Leiderdorp nog niet rond weidse agenda Noordbuurtseweg opgeknapt Toch borden in Wassenaar voor Europa- verkiezingen GRONDIGE VERBOUWING RAADHUIS WASSENAAR Zieken op bezoek in Keukenhof-tuin Bibliotheek, muziekschool en Dillenburg: nieuwbouwplan nu in de maak WARMOND - De bezwaren vap de bewoners van de wijk Ganzenwei in Warmond tegen de bouw van huizen bestemd voor de leerlingen van de inrichting Mariënhaven, zijn afgewezen. DINSDAG 29 MEI 1979 De bewoners konden gisteravond hun bezwaarschriften mondeling toelichten aan de leden van de ruimtelijke ordening, besloot aan bur gemeester en wethouders een advies uit te brengen om de be zwaarschriften ongegrond te verklaren De bewoners zijn fel gekant tegen de bouw van huizen voor alleen staanden en van woningen voor tweepersoonshuishoudens die voor de leerlingen zijn bestemd. Men wees erop dat de grootte van de gebouwen niet past in de hui dige woonwijk Ganzenwei. Een familie overweegt zelfs om een schadeclaim in te dienen dat vol gens een zegsman van de familie de gemeente wel eens tiendui zenden guldens zou kunnen kos ten. De betrokken familie voelt zich gedupeerd omdat de huizen dichter bij hun tuin komen dan was voorzien. Volgens de heer Knoester, bewoner van de wijk Ganzenwei, is er nooit sprake geweest van overleg tussen de gemeente Warmond en de bewo- Van de zijde van Mariënhaven zei men tegen de commissie, dat in dien men niet kan zorgen voor behuizing van het personeel men eventueel genoodzaakt kan wor den om een deel van de inrichting te sluiten. De ernst van de zaak is groot, en dat moet men nu einde lijk eens onder ogen zien, aldus een woordvoerder van Mariën haven. Ook werden gisteravond de bezwa ren over bouw in de wijk Vlietwei behandeld. Het gaat ook hier weer om woningen voor leerlin gen van Mariënhaven. De bewo ners van deze wijk wezen erop dat het huidige terrein onge schikt is voor woningbouw. De kinderen in deze buurt zouden tevens nadeel ondervinden van de bebouwing van het stuk grond dat direct gelegen is achter de sportzaal. De zeer dichte bebouwing zou ook onder andere onoverzienbare parkeerproblemen met zich meebrengen, aldus een van de buurtbewoners. Ook hier is weer een veel gehoorde klacht dat er geen overleg heeft plaats gehad tussen de gemeente en de bewo ners, hoewel dit volgens de men sen op de publieke tribune wel was toegezegd. Enkele commissieleden adviseer den om voor deze woningen een andere bestemming te zoeken bijvoorbeeld in het bestem mingsplan Lommerlust. De le den van de commissie waren unaniem in hun beslissing om de klachten van de bewoners ge grond te verklaren. Op de foto een deel van het nu in slechte staat verkerende wegdek v binnenkort zal worden geasfalteerd i de Noordbuurtseweg in Zoeterwoude dat ZOETERWOUDE - De beschoei ing en het wegdek van de Noord buurtseweg in Zoeterwoude zullen tussen 5 juni en 1 oktober grondig worden opgeknapt. Te gelijkertijd zal er een hoofdriole ring tussen de Miening en de be tonnen brug over de Noord- buurtsevaart worden aangelegd. Deze riolering zal achter het ge meentehuis om worden doorge trokken naar de Weidelaan. Ook zullen er in dezelfde tijd par keervoorzieningen voor vracht wagens naast het gemeentehuis worden gemaakt. De totale kos ten van alle werkzaamheden zijn geschat op 775.000 gulden. Als de werkzaamheden eenmaal op gang zijn zullen er verkeersaf- remmende maatregelen op de Veldzichtstraat worden getrof fen. Het een en ander heeft ingrijpende gevolgen voor de verkeerssitua tie. Het doorgaande verkeer, met inbegrip van (brom)fietsers, dat normaal de Miening passeert zal worden omgeleid. Door deze omleiding moet er worden voor komen dat de wijk Westeinde I gedurende deze 4 maanden extra verkeer te verwerken zou krijgen De omleidingsroute zal worden aangeduid met borden. Ook worden een aantal parkeer- en stopverboden ingesteld. De ver boden gelden van 9.00 uur tot 16.00 uur. De politie zal nauwge zet, en zonder pardon toezien dat de aanwijzingen zullen worden nageleefd. De bewoners van de Miening kun nen via een opening in het afslui thek aan de Europaweg, de Mie ning bereiken tot aan het laantje van dr. Kortmann. De bushaltes van de Miening worden ver plaatst naar het begin van de Eu ropaweg. Omdat vooral het ver keersaanbod bij de Keerweer sterk toeneemt, wordt deze weg nog voor aanvang van het werk opnieuw bestraat. Deze week nemen verschillende ploegen dit werk op zich. WASSENAAR - In de gemeente Wassenaar worden op het ogenblik toch verkiezingsborden geplaatst met het oog op de Europese verkiezin gen op 7 juni as. Burgemeester en Wethouders hadden in mei 1978, na over leg met de gemeenteraad be sloten geen borden meer te plaatsen omdat de verkie zingsaffiches steeds werden afgescheurd of beschadigd. Zelfs extra voorzieningen - naar beneden gebogen punten rond de palen hebben dat niet kunnen beletten. In en kele gevallen werden de bor den zelfs geheel omgehaald. in de vragen van het raadslid drs RA. Nieuwenhoven van D'66 en verzoeken van de WD en het CDA hebben burge meester en wethouders aan leiding gevonden het eerder genomen besluit op te schor ten, omdat nu voor de eerste keer Europese verkiezingen worden gehouden. Het college is het met vragen steller drs. Nieuwenhoven eens dat alles moet worden nagelaten om de indruk te wekken dat de gemeente Was senaar de verkiezingen voor het Europese parlement niet belangrijk zou vinden. Daar om werd opdracht gegeven de borden alsnog te plaatsen. B en W zullen echter aan de hand van de vroegere en de nieuwste ervaringen de kwes tie van het al of niet plaatsen van de borden nader met de commissie Algemene Zaken (dat zijn de fractievoorzit ters) bespreken. LEIDERDORP - Nog altijd is het met duidelijk wat er met het oude Leiderdorpse raadhuis en omgeving moet gaan gebeuren. De winkeliers studeren nog steeds op een mo gelijkheid het oude raadhuis bij het winkelgebeuren te betrekken. WASSENAAR - Een algehele ver nieuwing van het dak van raad huis "De Paauw" in Wassenaar is dringend nodig. De kosten wor den geraamd op 40.000 gulden. Dit is een van de bestaande problemen in het raadhuis die eerst moeten worden opgelost, aldus burgemeester en wethou ders in een voorstel hierover dat gisteravond werd besproken in de commissie technische dien sten. De totale verbouwingskos- ten van het raadhuis worden ge raamd op 460.500 gulden. Zo vertoont het onderste gedeelte van het raadhuis de laatste jaren herhaaldelijk sporen van vocht- doorslag. In verband daarmee moeten de tegelvloeren worden vervangen door vloeren van ge wapend beton, terwijl er isolatie platen tegen de wanden moeten worden aangebracht. Door het vrijkomen van de vroege re woonruimte van de conciërge op de eerste verdieping zijn en kele kamers beschikbaar geko men als kantoorruimte, waaraan in het raadhuis dringend behoef te is. Deze kamers worden op het ogenblik opgeknapt. Maar ook na het gereedkomen van deze nieu we kantoorruimte zijn niet alle problemen opgelost. Er moeten nog tal van andere voorzieningen worden getroffen, aldus B en W. Omdat de vroegere keuken van de conciërgewoning in de toekomst dienst zal doen als kantoorruimte moet op de begane grond de be staande keukenruimte worden uitgebreid. Dit zal gebeuren door het wegbreken van een wand van een aangrenzende kamer. In de dan ontstane grotere ruimte zul len de boden en de telefoniste worden ondergebracht. Het hoofd van de afdeling bevol king en burgelijke stand zal ver huizen naar de huidige kamer voor de boden en telefoniste. Op de tweede verdieping zullen nieuwe kantoor- en vergader ruimten worden aangebracht. Uit brandveiligheid zal tussen de eerste en tweede verdieping een spiltrap worden aangebracht. Tijdens de uitvoering van de diver se werkzaamheden zullen ka mers tijdelijk moeten worden ontruimd. In verband daarmee willen B en W een noodgebouw- tje huren dat op een nader te be palen plaats in de omgeving van het raadhuis zal worden neerge zet. De huur van een dergelijk gebouwtje zal voor zes maanden 22.580 gulden bedragen. LISSE - Traditiegetrouw hebben vele langdurig zieken ook dit jaar weer een bezoek aan Keukenhof gebracht op de dag na de offi ciële sluiting. Gereden door vrij will igers konden de zieken genie ten van een heerlijk dagje tussen de bloemen. En gelukkig viel er gisteren geen druppel regen. De hoveniers van Keukenhof hadden verschillende bedden en rol stoelen met bloemen versierd, terwijl alle patiënten van de orga- toefje lelietjes-van-dalen kregen 9 ZOETERWOUDE - De eerste "goodwill mars" die drumband VIOS elk jaar in verschillende delen van Zoeterwoude maakt, zal vanavond in de Weipoort worden gehouden. Ook op vol gende week dinsdag 5 juni zal er weer een "goodwill mars" wor den gelopen VIOS zal verder de bejaarden, na hun jaarlijkse reis, en de deelnemers aan de wandel- driedaagse op 15 juni nog feeste lijk inhalen DS. BOOGERT GAAT WEG LEIDEN - Ds. M. H. Boogert. her vormd predikant van Leiden- Zu id west, heeft het beroep van de hervormde gemeente te Apel doorn aangenomen. In afwachting van die studie en de adviezen van de commissie be roep en bezwaarschriften stelde de Leiderdorpse raad de vast stelling van het bestemmings plan Centrum nog drie maanden uit. De gemeente is in afwachting van de voorstellen van de winke liers begonnen met het zoeken naar ander mogelijkheden voor het raadhuis en omgeving. Een gang van zaken die door de raad niet zonder slag of stoot werd goedgekeurd. Enkele raadsleden waren bij het ter visie leggen het bestemmingsplan Centrum van mening dat het plan nog niet voldoende was "uitge werkt". Zij hadden dan ook om een voorbereidingsbesluit ge vraagd. Vandaar dat VVD-er Stuyvenberg zei "De tijdwinst, die het college bij de eerste ter visie legging wilde behalen dreigt nu verloren te gaan, door de vele bezwaren.' Buitenhof-Oost Wat betreft de woningverdeling in de nog te bouwen wijk Buitenof- Oost kon de raad na een uitge breide discussie akkoord gaan met een woningverdeling zoals Burgemeester en Wethouders van Leiderdorp hadden voorge steld. De raad legde uiteindelijk vast dat in Buitenhof-Oost, 40% woningwet-woningen, 10% pre- mie-A-woningen, 27% premie B- woningen 13% goedkoper en 10% duurdere vrije-sectorwoningen gebouw mogen worden. Zowel het voorstel van PvdA raadslid Leynse, dat pleitte voor 45% woningwetwoningen, alsook het minderheids voorstel van wethouder Bezemer voor 43% woningwetwoningen werd met zes tegen elf stemmen verwor pen. Voor Leijnse was het volstrekt on duidelijk wat de gevolgen waren van de verandering van categorie huizen binnen het,,Slakkebhuis' in Buitenhof-Oost. Dit complex omvat 70 één - entweekamer wo ningen die volgens wethouder Meerburg voor cje helft oeverge- heveld konden worden naar zo genaamde premie-woningen "Daarvoor kun je elders wat gro tere en goedkope huurwoningen neerzetten. "Meerburg meendt hiermee tegemoet te zijn geko men aan een verzoek van de Lei derdorpse woningbouwvereni ging (AWL) die het gemeentebe stuur onlangs een alarmerende brief stuurde. De woningbouwvereniging wijsl de gemeente in de brief op hel grote aantal woningzoekende binnen Leiderdorp dat jaarlijks met zo'n tweehonderd wachten den toeneemt. Het AWL schat dal zodra de bouw van Buitenhof- Oost voltooid is het aantal wo ningzoekenden in Leiderdorp gestegen is tot elfhonderd Voorts wijst de vereniging dt gemeente op het feit dat de groot ste behoefte bestaat aan de grote re en goedkope huurwoningen er niet aan de een- en tweekamer woningen zoals die in het "Slak- k kenhuis" zijn opgenomen. Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuys, ingang: Schoolsteeg, Werklozen Advies Cen-, trum, woe. van 10-12 uur, tel. 120983. Nieuwe Rijn 20a, Vrouwencafé, 21 uur NVSH-trefcentrum, middelenverkoop bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur KWJ, Beweging Werkende Jongeren Noordeinde 2a, geopend ma. t/m vi 10-17 uur, klachtenspreekuur, di. 17-20 uur. LAK-Theater, Theu Boermans in "Scho rem", liedjes en teksten (try-out), 20.30 Stadhuis, cie. financiën, 19 uur; cie nomische aangelegenheden, 20.30 Antonius Clubhuis, PSP-avond over de Europese Verkiezingen, 20 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat, Leiderdorp, WD-avond met Erica Terpstra, 20.30 Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21 film over verkrachting, 20 uur. Stadsgehoorzaal, Beethoven-cyclus: het Rotterdams Philh. Orkest o.l.v. Klaus Tennstedt, 20.15 uur. Dorpshuis Leiderdorp, vergadering Oranje Vereniging, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. beroep en bezwaarschriften, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, cie. beroep en bezwaarschriften, 19.30 uur. Donderdag LEIDERDORP - Na afloop van de raadsvergadering werden de le den van de Leiderdorpse ge meenteraad uitgenodigd om een maquette te bekijken van de ge zamenlijke nieuwbouw van de streekmuziekschool, bibliotheek en het bejaardencentrum "De Dillenburg". De maquette en de financiële opzet kreeg de goed keuring van de raad. Het ligt in de bedoeling dat burge meester en wethouders nu verder gaan om tot een definitief schets- plan te komen. Vóórdat dit het geval is zullen de voorlopige plannen worden voorgelegd aan de drie besturen die zich in het gebouw gaan vestigen. De raadsleden gaven gisteravond groen licht voor de koers die bur gemeester en wethouders zijn in geslagen om te komen tot éen ge bouw voor muziekschool, biblio theek en bejaardencentrum. De bouwkosten van het complex zullen drie miljoen gulden be dragen. Troef, Noordeinde 2a, voorlichting begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg Ned. Invalidenbond, 19-20 uur Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vry advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur tel. 130983. Volkshuis, open sociëteit, 19-21 uur Femke, ontmoetingscentrum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur. Filmhuis, Iraanse film "De cyclus, 21 Stadhuis, cie. maatsch. aangelegenhe den en volksgezondheid, 20 uur. Gemeentehuis Warmond, gemeente raad, 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente raad, 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. cultuur sport en recreatie, 20 uur Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 25 mei tot 1 juni door apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, Leiden, tel 763134 en apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecep- ten van een taxi, tel. 122444, ge bruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38 tel. 121753. Leiderdorp - Kruisvereniging Lei- derdorp/Zoeterwoude Rijndijk, Gezondheidscentrum Berkenkade, spreekuur ma. t/m do. 14-15 uur, tel 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7 tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel 4641.Warmond - T. Miedema, Ka- gerplein 307, Sassenheim, tel 02522-1Ö542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Vooï allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan- tooruren). Spreekuren ma., di. en wo 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a I (voormalige marinecomplex), tel 130775, voor advies op gebied van wo- i nen, werken, uitkeringen en belastin gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur, donderdagavond spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Herengracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di. 10-12.30 uur, woe 13.30-16 uur do 18.30-20.30 uur. Dienstencentrum LEIDSCM DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabczorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60.90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post 232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Ook uit Oegstgeest was er gisteren belangstelling voor de Keukenhof

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2