Ik mis vaak de rast om kansen te benutten Pinkster show U Meubelfabriek Oisterwijk G0EDK00P#GEZELLIG Genrte aan kop Sören Lerby leert nog dagelijks bij Betaalde clubs beginnen op gelijk tijdstip RANGËRS WINNEN NA VERLENGING SCHOTSE BEKER UW EIGEN DAGBLAD 00K IN DE VAKANTIE? DINSDAG 29 MEI 1979 LENT (ANP) - Lenie Geurts heeft £3 O kJ %J ADVERTENTIE damkampioenschap voor dames door een onverwachte nederlaag in de zesde ronde van koploop- sterCiska Butter. Zelf won zij van Petra Polman. Stand aan kop: 1. Geurts 10 punten, 2. Butter 9, 3. Graas 8,4. Polman en Poepjes 7. VOETBAL - De Noordwijk-spelers Gerard Thio en Sjoerd Boot en de UVS-ers Chris Drillenburg, Theo van Seggelen en Henk Zandber gen zijn geselecteerd voor de Ne derlandse voetbalselectie die in augustus deel neemt aan de Uni- versiade. AMSTERDAM (GPD) - Op het gezicht van Sören Lerby verschijnt een brede grijns als hij wordt herinnerd aan de unieke scoringskansen die hij in de bekerfinale tegen FC Twente onbenut liet. De grijns is geen vorm van onver schilligheid. De jonge Deen is wel degelijk na de confron tatie met de Twentse club met het duel bezig geweest en zijn analyse van het gebeurde is dan ook weloverwogen. Sören Lerby in duel met John Pfeiffer van Ruda JC. Ziegler ach tervolgt hem. ZEIST (ANP) - De KNVB heeft be paald dat de voetbalwedstrijden in de ere- en eerste divisie op de laatste twee speeldagen gelijktij dig zullen beginnen. In de eredi visie beginnen de wedstrijden op maandag 4 juni (tweede pink sterdag) derhalve alle om half drie. Dit geldt ook voor zondag 10 juni. In de eerste divisie beginnen alle wedstrijden op 2 juni (pinksterza terdag) om 16.00 uur. De laatste speeldag is op tweede pinkster dag. Aanvang van alle wedstrij den: half drie De 24ste eindstrijd in het Euro pese bekertoernooi voor lands kampioenen tussen Nottingham Forest en Malmö FF, die morgen avond in het Olympisch Stadion van München wordt gehouden, levert met betrekking tot de gel delijke opbrengsten een nieuw record op. Bij een volledige be zetting van alle plaatsen in het stadion (78.000) stroomt er ruim 3 miljoen mark in de kas. Na aftrek van belastingen, orgam satiekosten en tien procent van de opbrengst voor de UEFA en Duitse voetbalbond resteert ei voor Nottingham en Malmö FF elk een bedrag van ongeveer 900.000 mark. ATLETIEK - De Fin Reina Salonen heeft in Vantaa (Finland) het Eu ropese record snelwandelen op de 5000 meter verbeterd en ge bracht op 19.18.05. Het oude re cord stond al op zijn naam met 19.34.08. ,Ik heb me in de tweede helft teveel geforceerd. Voor de rust liep het bij ons niet zoals we dat wilden. Dan ga je risico's nemen en als jonge speler mis je op dat mo ment net dat tikkeltje rust om de kansen af te ronden. Die beheer sing op beslissende momenten moet ik nog onder de knie krij gen. Dat komt wel" Op de dag van de interland tegen Argentinië is het aanvankelijk rustig in het luxe spelershome van de Amsterdamse club Tscheu-la Ling zit rustig in een leren fauteuil een krant te lezen. In de andere hoek verhindert een kapotte meniscus Piet Schrijvers niet om Hans Erkens op de bil jarttafel een gevoelig lesje te ge ven. Dat gebeurt op dezelfde bonkige manier als waarop hij zijn doel verdedigt hard en zon der mededogen voor het namaak- ivoor. De bar raakt intussen vol ler en helblonde Sien, een vrolij ke tamelijk gezette Amsterdam se, neemt met de nodige kwink slagen de bestellingen in ont vangst. Ray Clarke, Hans Erkens, Cor Brom... Namen, die door het loslippige Ajax-bestuur in op spraak zijn gebracht. En je vraagt je onwillekeurig af hoe de verza meling kostbare voetbalsterren er over een paar maanden, als de nieuwe voetbalcompetitie be gint, uit zal zien. Clinch Als antwoord haalt Sören Lerby de schouders op. Hij weet het ook niet. Het enige waarvan hij zeker is, is dat hij zelf nog niet zo lang geleden zijn handtekening heeft gezet onder een tweejarig con tract. En dat terwijl hij een jaar geleden, samen met zijn Deense vriend Frank Arnesen langdurig in de clinch lag met de Ajax-be- stuurders over een voortzetting van het dienstverband. Toen trokken zij pas na moeizaam on derhandelen het Ajax-shirt weer om hun schouders. Lerby: „Vorig jaar kwam het Ajax- bestuur met een in onze ogen slecht contract. Wij waren niet tevreden. Nu blijken we voor de Amsterdamse club meerwaard te zijn, want de condities waaronder we konden tekenen waren aan zienlijk beter, dus hebben we niet lang geaarzeld. Ik had natuurlijk wel kunnen proberen om weg te komen, maar ik voel me nog te jong om weer opnieuw te begin nen. Heus, die eerste tijd bij Ajax was geen lolletje. Je moest alles alleen doen, alle problemen al leen opvangen. Dat viel niet mee, zeker niet op die leeftijd. Over twee jaar ben ik 23. Dan ben je weer wat ouder en mentaal ster ker. Misschien dat er dan een gro te klap gemaakt kan wor den" ADVERTENTIE Kroonprins Sören Lerby, die zich inmiddels de Nederlandse taal aardig eigen heeft gemaakt, wordt beschouwd als een van de kroonprinsen van het nieuwe Ajax. Gehard onder Rinus Michels en geschoold door Ivic ontpopte de jonge Deen zich als een waardevolle pion in de formatie van Cor Brom. Zijn leer tijd is niet gemakkelijk geweest. Bij Michels kwam hij slechts acht wedstrijden aan de bak en ook in het eerste seizoen van Ivic moest hij veelal genoegen nemen met een plaatsje op de bank. Zijn ge duld werd wel beloond, want na een jaar in de schaduw van de groten te hebben meegedraaid, kreeg hij vorig seizoen van Ivic het volle vertrouwen. Een menis cusoperatie haaide hem een tijdje uit de roulatie, maar op het eind van het seizoen was hij weèr fit genoeg om zijn plaats te herove ren. En dit jaar heeft hij alle wed strijden gespeeld, op één na toen een blessure hem aan de kant hield. Sören Lerby voelt zich happy bij Ajax en het maakt hem niets uit of Cor Brom volgend jaar in tech nisch opzicht de verantwoorde lijke man blijft of dat Ivic weer de touwtjes in handen neemt. Euro pees bekervoetbal lijkt voor de Amsterdamse club verzekerd en in die etalage wil hij best de geta lenteerde reclamepop uithangen. In financieel opzicht zit hij voor lopig goed en ook op het sportie ve vlak lijkt zijn toekomst zeker, hoewel hij ruiterlijk toegeeft nog wel het een en ander te moeten leren. .,Mijn sprint op de korte afstand zal beter moeten worden evenals mijn rechterbeen waarmee ik nog niet datgene kan doen wat ik wil. Maar daaraan werk ik hard" Het uitgangspunt van ons gesprek: de bekerfinale, een duel dat van avond in het Feyenoord-stadion een reprise krijgt na de voor Ajax wat teleurstellende 1-1 in het eer ste treffen. Toch heeft die uitslag twijfel gezaaid in de Amsterdam se gelederen, met name door de eerste helft waarin FC Twente de Amsterdamse ploeg uitstekend partij bood. Die twijfels zijn terug te vinden in de slotvraag van Sö ren Lerby: „Wat denken ze bij FC Twente van die finale" AUTOSPORT - Een derde van de 153 equipes die gistermorgen in Athene zijn begonnen aan de Acropolisrally, tellend voor het wereldkampioenschap, heeft na dat 500 van de 3000 te rijden ki lometers zijn afgelegd de strijd gestaakt. Nadat negen van de 58 speciale etappes waren gereden had de Zweedse Ford Escort-rijder Björn Waldegaard de leiding. 108% Donkersteeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45. GLASGOW (ANP) - Glasgow Ran gers heeft gisteravond de Schotse beker eindelijk veroverd. Na verlenging zegevierden de Ran gers in de voor de tweede maal overgespeelde eindstrijd van het bekertoernooi met 3-2 over Hi bernian. De eerste twee ontmoetingen tus sen beide clubs in dit bekertoer nooi eindigden in een doelpunt loos gelijkspel. Vijfeneenhalf uur heeft Glasgow Rangers er voor nodig gehad om Hibernian uit te schakelen. De Rangers, houder van de beker, hebben de trofee nu 23 maal ge wonnen. Het was een treffen met een drama tisch slot voor "underdog" Hi bernian. De ploeg ging met een stand van 2-2 de verlenging in. Na 19 minuten kopte Arthur Graham in eigen doel, wat de beslissing betekende. Zes minuten tevoren was doelman Jim McArthur de held van de Hibs geweest door een strafschop te stoppen. Hibernian nam na zestien minuten de leiding door Tony Hig's, toen doelman Peter McCloy een schot van Gordon Rae niet onder con trole kon krijgen. De Schotse in ternational Derek Johnstone zorgde er met twee treffers in de 42e en 61e minuut voor dat Glas gow Rangers in de slotfase van de eindstrijd leidde. Alistair McLeod bracht de beide partijen daarna toch nog op een gelijke voet na de normale speeltijd. BOKSEN - Cor Eversteyn. sedert twee jaar kampioen van Neder land bij de amateurs in het licht- weltergewicht, wordt professio nal. Hij zal als profbokser in sep tember zijn debuut maken in Rotterdam. r*ta ADVERTENTIE Dat kan, doch uitsluitend met deze bon. Graag 3 weken voor u vertrekt opzenden naar- Alphens Dagblad, Julianastraat 19 Alphen aan den Rijn. Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden Plakt u dan wel een postzegel? (55 cent). Huls adrw: Svp. In bk*)«tt*rs Invul toni In («tor vak)* s.v.p. Mn tetter p/a straat: postcode: stad: land: Opzending is gratis in Nederland en Belgié Overige landen 1.90 per dag. De praktijk heeft geleerd dat ondanks al onze goede zorgen de bezorging te wensen kan overlaten. Wij kunnen daarom helaas geen verantwoording ne- men voor het niet tijdig arriveren van kranten op uw vakantieadres. U bent van harte welkom op onze V vrijdag mei zaterdag mei zondag gesloten maandag mei dinsdag 29 mei woensdag 30 mei donderdag 3i mei vrijdag I juni zaterdag 2 juni le pinkster dag gesloten 2e pinkster dag gesloten dinsdag 5 juni Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15