„Gemeente heeft zich verkocht..." Weidse agenda Nog vóór vakantie „heel" Leiderdorp aangesloten op_ net van kabel-tv BURGERLIJKE STAND HKHtilMil' Nienwe vleugel voor „therapie" in Leythenrode OMWONENDEN TEGEN BOUW VAN MOTEL BIJ „GOUDEN LEEUW" Wassenaar legt honden op strand aan leiband Diefstal van sex-boekjes LEIDERDORP - Nog vóór de bouwvakvakantie zal geheel Leider dorp zijn aangesloten op kabel-tv. Dit verwacht althans de aan nemer van het karwei. In de wijk Binnenhof is momenteel een kwart van de woningen aangesloten. Binnen vier tot zes weken zal men hier klaar zijn. Ongeveer 86% van de bewoners in Binnenhof heeft voor kabel-tv gekozen. Voor het gedeelte Achthovenerweg ten oosten van de Does tot aan het Patrimoniumpark is het tijdstip van aanleg vooral afhanke lijk van het leggen van een zinker (kabelbuis) door de Does. Men hoopt met dat karwei op 5 juni te kunnen beginnen. In de tijd dat de Achthovenerweg aan de beurt is, zullen de laatste bomen op deze weg zijn gerooid, zodat de kabel zonder hindernissen kan worden doorgetrokken. De laatste aansluitingen in het Patrimoniumpark zullen dan vijf weken na het leggen van de zinker worden aangebracht. OEGSGEEST - In het Koetshuis van Kasteel Oud Poel geest organiseerde de volksdansgroep 'Oud Poelgeest' gisteravond haar jaarlijkse bul. Er werd volop ge danst onder leiding van Hans Middelham, en het or kest Ranja (zie foto). Mensen die ook eens willen volksdansen kunnen terecht bij de groep op de maandagavond van 1U.3II uur tot 22.00 uur. Dan wordt gedanst onder leiding van Rob Elsenaar in de Stadhouderslaan ingang Heren straat. LEIDEN - Geboren: Johan z\r. H.A. Holleman en M.A.F.S. Kolkman. Paul zv:W. van der Plas en J. de Krijger, Ewout zv: W.F.G.E.J.M. Wynen en A. Stahle, Ferry zv: T.M. Ruijsenaars en C.J. Beukers, Saskia dv: R.M. Groene- wegen en E. van den Berg, Erik-Jan zv. C.P. Pronk en M.G. Fhilippo, Suzanne dv: M.N.C. de Bruin en C.A.M. van der Ark, Bianca dv: J.R.M. Bekker en C.M. Jorna, Lisanne dv. H.P.M. van Abeelen en C.G.B.M. Oude Vrielink, Martin zv. W. de Jong en M. Siera, Eva dv J.K.F. Walstra en W. Pons, Steven zv S.G. Haasnoot en E.M.C. Nederlof, Linda dv: A.J.M. Waegemakers en S.J.M. Valen- tijn, Marc zv P. Bavelaar en G.M. Ge- lauff, Fleur dv B.J.P. van Egmond en C.M.L. Appelman, Erik zv H.J. van den Doel en M.L. Fijnvandraad Esther dv T.J.L. Botermans en C.E. van Diest, Erik zv W.J. Caspers en G. J. A. M. van Werk hoven, Esther dv. E.C.R.M. Keijser en M.E. Berkhout, Kristal dv P.D. Sadler en M.M. Johnson, Pascal zv A.G. Bak ker en M.T. J.E. Negenborn, Adrianus zv A. de Mooy en J. van Rhijn, Dirk-Jan zv. W. ten Brink en J. van Middelkoop, Jan- neke dv P. Zuyderduyn en E. A. Crama, Sandra dv E. Zonderwijk en M. de Best, Gerrigje dv W. van der Kooij en K.H. van der Veer, Maritgen dv: W. van der Kooij en K.H. van der Veer, Jan Jaap zv J.D. Buiskool en M.V. Vrind, Tjomme zv. T. van Norden en W.C. Guijt, Sijtske dv C. de Groot en A. Bruinsma, Sjoerd zv C.J. Trouwee en A.A. van Egmond, Dierenartsen De weekenddiensten wordt waar genomen door G. Roest, Haaghuis- hof 5, Leiderdorp, tel. 071-890405. Eric zv R. van Duin en A.W. van der Bent, Suzanne dv G.P.A. Walraven en J. P. M. van Velthoven, Marlies dv H.J.W. van Schooten en T.M.M. Lammerse, Cornelia dv P. de Mol en A. van Duijn, Martijn zv A. du Pré en C.e. Verhoeff, Maarten zv J.A. Ribbens en A.L.J.M. Werps, Glenn zv G.J. Kennard en G. Nordh, Elsa dv J. Varkevisser en S.C. Schellevis. Ondertrouwd: W.H.M. Dijkmans en C.A.H. van Zetten, C.W.R. Mulder en M.C. Hyllner, Th. Rijnsburger T.K.P. Vierkant, J.A. van Zuijlen en E.C. Huisinga, H. van der Lelie en S.J.M. Werkhoven, H.P.J.M. Snijers en T.M.G. Nijssen, R.T.M. Wennekers en M.J.S. Zwanziger, D. Mink en M. de Vos, C.M. Oosterveer en H.A. van der Toorn Vrijt- hoff, C.M. Mokveld en M. Veldhuizen, A.M. Weimar en J.A. Woudhuizen, P.P.L. Kallenberg en R.M.A. Shenouda. Overleden: G.C. Beugelsdijk (1908), M. Wilschut (1901) geh. gew. met G. van de Werken, J. Langedijk (1911), J. Looijen (1901), M. Neuteboom (1908) echtgenote van: J. Kromwijk, N. van den Berg (1897) echtgenote van: P.C. de Peinder, T.V. Hendriks (1978), C. Weeland (1892), H M Hefting (1924), L.C.J. Legerstee (1912; echtgenote van: A.J. Verkaik, W.B Poelen (1909), J. van der Bent (1919), W. K. J. Dubbelaar (1915), G. de Vrind (1914), D. Heemskerk 1916), C.Amolduï (1918). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabczorging van 18 00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Vrijdag Schouwburg, Oude vest 45, "muziek theater", toneelgroep Baal 20.15 uur. Lak-theater, Levendaal 150, 20.30 uui Bloemgroep. Antoniusclubhuis, Mare 43, tentoon stelling exotische kunst 10 - 21 uur. Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66. optreden "The Wits" 21.30 uur. Imperium, Oude Vest 35, "met gesloten deuren" 21 uur. 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum open weekendcafé 21.30 uur. Volkshuis, open sociëteit, 9.30 uur, Apo- thekersdjjk 33. Zaterdag Antoniusclubhuis, Lange Mare 43, ten toonstelling exotische kunst 10-21 uur. Lak-theater, Levendaal 150, Bloem groep 20.30 uur. Schouwburg, Oude Vest45, cabaretfes tival voor amateurs 20.15 uur. Sportvelden UVS, Kikkerpolder, Boer- haave Voetbal Toernooi 10 uur, Stadsgehoorzaal, Breestraat 60, kinder- Ton Menken Hal, Vondellaan, Lang- haarkatten-tentoonstelling 10-18 uur. Koornbrugsteeg, politieke markt 11-16 Imperium, Oude Vest 35, "met gesloten deuren" 21 uur. Sanders, Levendaal (hoek Korevaar- straat) antiekmarkt 9.30 - 17 uur. Lindehoeve, Voorschoten, avond Euro pese verkiezingen 20 u LEIDERDORP - Vanwege de ver doorgevoerde bezuinigingen werd afgelopen woensdag zonder veel feestgedruis de eerste paal geslagen ter uitbreiding van het Leiderdorpse verpleeg- en reacti- verings-centrum Leythenrode. Leythenrode krijgt er een nieuwe zijvleugel bij, die aan de Hoog- madeseweg komt te liggenDe to tale kosten van deze gelijkvloerse aanbouw zullen rond de 1 miljoen bedragen Als alles volgens plan verloopt zal de nieuwbouw over acht maan den gereed zijn. Daarna zal bin nen het bestaande gedeelte van Leythenrode het één en ander worden gerenoveerd en aange past om de nieuwe ruimten te kunnen bereiken. De nieuwe vleugel is vooral bedoeld voor de bezigheidstherapie. Die zal de meeste ruimte in hel nieuwe gebouw in beslag nemen. Op de foto een blik op de werkzaamhe den rond Leythenrode. DEN HAAG/VOORSCHOTEN - "De gemeente heeft zich helemaal verkocht aan De Gouden Leeuw". "De gemeente verdraait en verdoezelt onze bezwaren". "Bij De Gouden Leeuw gaan ze van het motto uit: niets vragen, maar doen". Deze beschuldigingen kwamen woensdag uit de mond van P. Verboon, bewoner van de Veur seweg in Voorschoten. Hij deed zyn uitlatingen ten overstaan van een provinciale commissie in een toelichting op de bezwaren 'die hij koestert tegen de bouw van een motel by het restaurant De Gou den Leeuw aan de Veurseweg. Verboon en nog enkele bewoners van de Veurseweg zijn fel tegen de komst van dit motel gekant. Eerder hebben ze al tevergeefs geprobeerd om door een beroep op de Raad van State de bouw stop te leggen. Parkeerproblemen De bezwaren van de bewoners con centreren zich rond twee punten: door de komst van het motel zul len de parkeerproblemen in de omgeving van De Gouden Leeuw nog vergroot worden; de bouw van het motel betekent het defi nitieve verdwijner. van wat eens een siertuin was. Volgens Verboon doen zich nu al chaotische situaties voor rond het restaurant De Gouden Leeuw; zijn woorden werden be vestigd door N. Boon, eveneens een bewoner van de Veurseweg, en ook aanwezig bij de zitting van de provinciale commissie. Er zijn momenten waarop bij De Gou den Leeuw 315 geparkeerde au to's gesignaleerd worden. De komst van het motel, dat .32 ka mers zal bevatten, betekent een toename van evenzovele gepar keerde auto's plus de auto's van het personeel, aldus de bewo ners. "De situatie zal onhoudbaar worden", voorspelde Verboon. De gemeente daarentegen be schouwt het motel als "een logi sche afronding" van de bebou wing die eigenaar A. van der Valk in de loop der jaren rond De Gou den Leeuw heeft laten aanbren gen (zoals een slagerij, een slijte rij. een vishuis, een bottelarij, een diepvrieshuis). Gemeente-amb tenaar Adriaanse memoreerde een uitspraak van de gemeente raad dat het motel het laatste is wat in de nabijheid van de Gou den Leeuw gebouwd mag wor den. "Tegen verdere bebouwing zal de gemeente optreden". Op het matje Hij meldde overigens dat Van der Valk binnenkort bij twee wet houders op het matje zal worden geroepen, omdat hy zich niet houdt aan een overeenkomst dié hij met de gemeente heeft geslo ten. Die overeenkomst betreft ondermeer het aanbrengen van een verkeerslichteninstallatie bij de toegang van het parkeerter rein van De Gouden Leeuw en andere maatregelen om het ver keer in die omgeving beter af te wikkelen. Ook is in de overeen komst de aanleg van een houtwal opgenomen om de tuinen van de bewoners aan de Veurseweg af te scheiden van het motel. Volgens gemeeente-ambtenaar Adriaan se zullen tussen het motel en de houtwal ook geen auto's komen, al is dat niet in de overeenkomst vastgelegd. De bewoners vrezen dat er wel auto's geparkeerd zul len worden. Adriaanse toonde zich bereid om de overeenkomst daarom op dit punt nog aan te passen. Die belpfte vermocht de bezwarer van de bewoners tegen de bouw van het motel niet weg te nemen Na advies van de provincial* commissie zullen Gedeputeerde Staten beslissen of zij by hun toe stemming voor de bouw zullei blijven. „Groep van 19 vooroorlogse woningen in Leiderdorp toe aan renovatie LEIDERDORP - Negentien wo ningen komen in Leiderdorp in aanmerking voor renovatie. Dit gaat gebeuren als de gemeente Leiderdorp het voorlopig advies zou opvolgen van de Nationale Woningraad. Deze raad heeft onlangs aan Bur gemeester en Wethouders uitge bracht over het onderzoek van 31 voor-oorlogse woningen in Lei derdorp, die het eigendom van de gemeente zijn. De gemeenteraad ging in augustus '78 akkoord met de opdracht voor dit onderzoek. De Woningraad heeft per straat en per woning aangegeven welke werkzaamheden zouden moeten worden uitgevoerd. Volgens het rapport van de raad zijn er 10 woningen die nog tien tot vijftien jaar "meekunnen" en die dus maar beperkt moeten worden gesloopt, ze mogen zo doende niet opnieuw worden verhuurd. Voor de gemeentehui zen aan de Doeslaan wordt een nader funderingsonderzoek geadviseerd. Burgemeester en Wethouders zul len de gemeenteraad in de verga dering van maandag vragen zich nader op het rapport te beraden, om over enkele maanden met concrete voorstellen te komen. Zondag Lak-theater, Levendaal 150, Kubus Theatergroep (kindervoorstelling) 15 Schouwburg, Oude Vest 45, politieke liederen 20.15 uur. Ton Menken Hal, Vondellaan, Lang- haarkatten-tentoonstelling 10-18 uur. Stadsgehoorzaal, Breestraat 60, kinder matinee 14 uur. Antoniusclubhuis, Mare 43, tentoon stelling exotische kunst 10 - 18 uur. Femke, ontm. centrum voor vrouwen, Volkshuis, Haarl.str. 73b 13-16 uur. Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids poppentheater 14.30 uur, tel. 125802. LEIDEN - Op de Oegstgeester- weg heeft een 24-jarige bromfiet ser woensdagmiddag om half zes zijn been gebroken bij een aan rijding. De man sloeg linksaf richting station en dacht dat het met hem meerijdende autover keer stil stond. Het verkeer op de rechter rijstrook stond inderdaad stil, maar dat op de linkerrij strook niet. De bromfietser werd aangereden door een auto op die strook, be stuurd door een 19-jarige man uit Hazerswoude. Weer diefstal van staartklok- in Oegstgeest OEGSGEEST - Voor de vijfde maal in kort tijdsbestek is in Oegstgeest wederom een Friese staartklok gestolen. Het is opvallend dat de da ders zich in de meeste geval len toegang tot de panden hebben verschaft door mid del van het boren van gaatjes in de toegangsdeur(en). Afgelopen nacht werd uit een woning aan de Dorpsstraat een staartklok ontvreemd. Ditmaal hadden de daders enkel gaatjes in de tuindeur geboord. De Oegstgeester po litie heeft nog geen spoor van de dader(s). Het terrein waar de eigenaar van het Voorschotense restaurant De Gouden Leeuw (op de achtergrond) een motel wil laten bouwenOmwonenden verwachten een "onhoudbare situatie", in verband met het ontbreken van parkeergelegenheid. WASSENAAR - Naar alle schijnlijkheid wordt dit zoen een verbod ingesteld om hon den los te laten lopen op en bij het strand in Wassenaar. Een voorstel van burgemeester en wethouders hierover is al door het verkeers- en welzijnsoverleg goedgekeurd. Nu moet alleen de gemeenteraad nog een wijziging van de politieveror dening vaststellen, waarin de nieuwe maatregel wordt vastge legd. Het verbod zal gelden van 15 mei tot 15 september en wel op de ro tonde bij de Wassenaarse Slag. op de gemeentelijke parkeerplaats en op het gedeelte van het strand dat gelegen is tussen de meest noorde lijke en de meest zuidelijke con sumptietent. Deze maatregelen hebben een paar achtergronden. In het bijzonder in WASSENAAR - De C.J.V. Wan delgroep uit Wassenaar organi seert van 11 t/m 14 juni de tradi tionele avond-vierdaagse. De start vindt plaats bij het gemeen tehuis aan de Raadhuislaan om 18.30 uur. De afstanden die kun nen worden gelopen zijn: 5 km., 10 km., 15 km. Als herinnering kunnen de deelnemers kiezen uit een medaille of een cijfertje. Scholen, groepen en verenigingen dienen zich op vrijdagavond 8 ju ni tussen 20.00 uur en 21.00 uur te laten inschrijven bij L.Glad pootjes, v.Groeneveltlaan 53 in Wassenaar. de zomermaanden is de toeloop mensen met honden naar strand erg groot. In het zoen is het trottoir bij de rotonde een grote verzamelplaats van hon- denvuil. De strand bezoekers on dervinden daar veel hinder van en ook van de op het strand loslopen de honden die overal op het strand hun behoefte doen. Wassenaar was tot nu toe een van de weinige ge meenten die nog geen maatregelen hadden genomen tegen de vex-vui- ling van het strand door honden. LEIDEN - Twee jongemannen hebben woensdagavond laat uit de etalage van een winkel op de Lange Mare tien pakketten sex- boekjes gestolen. Ze gooiden de etalageruit met een straatklinker in, gristen de pakketten weg en verdwenen op de fiets. Dat is door ooggetuigen waargenomen. De dieven zijn nog niet achter haald. Woensdag omstreeks zes uur is bij V en D een linnen geldzak met ƒ1725,20 gestolen. Het geld was net geteld en in een lade opge borgen; het was afkomstig uit de badpakkenstand. De diefstal is achteraf pas ontdekt. LEIDEN - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst waarge nomen van zaterdag 10 uur tot zon dag 24 uur door de volgende artsen: wijk 1 (Morswegkwartier, Noord binnenstad, Noorderkwartier en Groenoord) R. Taytelbaum, Hoge- woerd 138, tel. 120266. Wijk 2 (Kooi en Merenwijk) F. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371. Wijk 3 (Waard, Pro- fessorenwijk, Tuinstadwijk en Zuidbinnenstad) W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; wijk 4 (Zuid-West en Haagweg- kwartier) A. van Rijn Melissetuin 5, tel. 210797 (zaterdag) en W. Schel- lekens, Paganinistraat 24, tel 764035 (zondag). Leiderdorp - O. Du Ry van Beest Holle/M. P. Hennink, Vlaskamp 16, tel. 891100 (zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur). Oegstgeest - E. van Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - A. Tromp, Leidse- weg 328, tel. 071-762159 (zaterdag) en J. Vrijenhoek, S. v. d. Oyelaan 38, tel. 2356 (zondag) Warmond - J. Hoornweg, Prof. Aalberselaan 1, Voorhout, tel. 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 25 mei tot 1 juni door apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, Leiden, tel. 763134 en apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitsluitend voor spoedrecep- ten van een taxi, tel. 122444, ge bruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753. Leiderdorp - Kruisvereniging Lei- derdorp/Zoeterwoude Rijndijk, Gezondheidscentrum Berkenkade, spreekuur ma. t/m do. 14-15 uur, tel 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan, tel. 4641.Warmond - T. Miedema, Ka- gerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2