„Zwemles niet in de eerste en tweede..." Feestavond rond „Tumaco"-actie Kralt op kop in wielerronde Hardlooppad wellicht verbreed voor fietsers Concert voor bouw van clovenschool BIB OLIELOZING ONTDEKT IN WOUBRUGGE Afwijzende reactie in Rijnsburg Val dempt feestgedruis in Rijnsburg VOOR WIELRENNERS VAN AVANTI ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor twee acties in Al phen aan den Rijn ten ba te van ontwikkelings hulp-activiteiten is het morgen een belangrijke dag. Het comité Tumaco besluit morgenavond in de Bron de Alphense actie die 65.000 op moet bren gen voor het herstel van driehonderd woningen in de Columbiaanse plaats Tumaco. De serviceclub Ronde Tafel 84 Oude Rijn organiseert eveneens mor genavond in de Bonifaciuskerk aan de Paradijslaan een concert ten behoeve van de actie Geef ge hoor". Die actie is gericht op de bouw van een dovenschool in Ke- rugoya in Kenia. In Tumaco moeten enkele honder den huisjes dringend worden op geknapt. Een Alphens comité heeft het op zich genomen hier voor het benodigde geld. 65.000 bijeen te brengen. De afgelopen maanden zijn door instellingen, scholen en verenigingen acties gevoerd. Morgenavond in de Bron zullen de met die acties bij eengegaarde gelden worden overhandigd. Bovendien staan er morgen in de filialen van alle banken in Alphen aan den Rijn grote collectebussen, die 's avonds nog zullen worden ge leegd, opdat het bedrag aan het comité kan worden aangeboden. Aan het slotfeest in de Bron wordt door tal van artiesten meege werkt. Tussen 21.15 en 21.45 uur treedt Johnny Kraaykamp op, van 22.30 tot 23.30 verzorgt het aloude Cocktail Trio een optre den en na de trekking van de lote rij is het tussen 23.55 en 24.30 uur de beurt aan Los Rancheros. Ook enkele Alphenaren treden op: de Zwammerdamse zanger Bart Holland, onze muziekkrecensent Peter van Müij en op blokfluit en de groep Pharynx. De hele avond is het amusementsorkest the Dutch Comets aanwezig, evenals Cees Jansma, de in Alphen woonachtige commentator van Studio Sport. De toegang is gratis (het comité hoopt dat men de collectebussen echter niet zal vergeten) en men kan binnen lo pen wanneer men wil. Concert Niet gratis is de toegang tot het concert in de Bonifaciuskerk. Maar de opbrengst van dit con cert, waaraan wordt meegewerkt door ensembles van de streek- muziekschool, het kinderkoor de Lenteklokjes en Alphense musici als de organist Simon Stelling, is bestemd voor twee acties. Voor de eigen actie van de serviceclub Ronde Tafel, maar ook voor de Tumaco-actie. Nog tijdens de slotavond in de Bron zullen be stuursleden van de Ronde Tafel de helft van de opbrengst van het concert komen aanbieden. Beide Het kinderkoor "De Lenteklokjes" zingt morgenavond in de Bonifaciuskerk. De opbrengst van evenementen beginnen om 20.00 o.m.voor een dovenschool in Kenia. In de Bron is eveneens morgenavond een feest rond de actie Tumaco uur. Johnny Kraaikamp, het Cocktail Trio en Cees Jansma. PAGINA 23 WOUBRUGGE - Vermoedelijk als gevolg van een illegale lozing is de Woudwetering bij Woubrugge dinsdagmiddag getroffen door een forse olievervuiling. Vooral zuidelijk van de brug en in een zijsloot ten oosten van de Wete ring werd een dikke laag afge werkte olie gevonden. De vervuiling werd ontdekt door inwoners van Woubrugge, waar na de dienst gemeentewerken van Woubrugge constateerde dat het, gezien de aard van het ge loosde produkt, waarschijnlijk gaat om een opzettelijke vervui ling door een voorbij varende schipper. Een dader is evenwel (nog) niet achterhaald. De olie in de Wetering heeft intus sen wel twee slachtoffers voor zich opgeëist een tweetal eende kuikens bleek zozeer door het kleverige goedje getroffen dat zij het leven lieten. De eenden en hun jongen zijn ge reinigd met zacht toiletpapier en babypoeder. De dieren konden spoedig daarna weer worden los gelaten in de Wijde Aa, ver weg van de olievlek. Van der Mey .gemeenteraad moet maar uit spraak doen raad zelf. Bij de behandeling var de begroting voor dit jaar kwarr de vraag naar voren eens te on derzoeken wat de mogelijkheder zijn om ook zwemles te geven aar leerlingen van de eerste- er tweede klassen. Concert in Grote Kerk NOORDWIJK - De christelijke zang- en oratoriumvereniging "Soli Deo Gloria" en de harmo niekapel "Crescendo" geven morgen gezamenlijk een concert in de Grote Kerk in Noordwijk- binnen. Het programma omvat onder meer werken van L. van Beethoven, J.S. Bach, Roland Smart Gretry, Rathbone, G.F. Handel, Fauré, Bizet, Penders, Webber-Hautvast en Orsomando. Het concert wordt besloten met "Land of Ho pe and Glory" van Edward Elgar. De uitvoering begint op acht uur. Orgelconcert in Katwijk KATWIJK - Het genootschap "Pro Organo et Musica" uit Katwijk begint morgen weer met zijn jaarlijkse serie orgelconcerten tijdens de zomermaanden. Het spits wordt morgenavond af gebeten door organist Charles de Wolff, die vanaf 20.15 uur speelt in de Triumfatorkerk. De Wolff heeft voor deze eerste Pro Organo-avond zeven populaire klassieke werken uitgezocht om te spelen. Hij brengt werk ten ge hore van Widor, J.S. Bach, M. Ro ger en C. Franck. RIJNSBURG - Eerste- en tweedeklassers van de lagere scholen in Rijnsburg zullen, zo ziet het er thans wel naar uit, géén zwemles krijgen. Zowel de schoolhoofden, vakleerkrachten lichamelijke oefening, schoolinspec tie het bestuur van zwembad Het Waterbos vind dat de huidige situatie niet moet worden veranderd. Dit bete kent da de leerlingen van de derde tot en met de zesde klas zwemles houden. Gymvereniging DWS had niet te klagen over gebrek aan belangstelling bij de demonstratie in Rijnsburg. RIJNSBURG - Een domper op het feestgedruis gister avond in Rijnsburg. Tijdens de wielerronde voor se nioren kwam een renner ten val. Hij moest, per am bulance, naar een ziekenhuis worden overgebracht. Achteraf gezien viel het allemaal nogal mee. In het ziekenhuis constateerde een arts dat de wielrenner 'slechts' een hersenschudding en een hoofdwond aan zijn val had overgehouden. Na het onderzoek mocht hij weer naar huis. Wat die wielerronde betreft: zij bestaat uit vier onder delen. Het eerste partje werd op koninginnedag ver reden, gisteravond was het tweede gedeelte aan bod. Winnaar werd dit keer Johan Ravensbergen, tweede werd Piet Kralt en derde Adr. Verhage. De leiders- prijs ging naar Jaap Klok. Na de tweede ronde er mogen Uitsluitend wielrenners uit Rijnsburg aan de strijd meedoen) staat Piet Kralt op kop. Hij wordt echter op de voet gevolgd door Henk Grimbergen en Johan Ravensbergen. Het vervolg van de ronde is op 19 juni en op 31 juli zal het laatste deel worden afgewerkt. Bij de jeugd van tien tot twaalf jaar greep Gerard van der Meij de eerste plaats. Hans van Egmond finishte A als tweede en Aad Grimbergen kwam als derde over -A.IWlJZ6n de eindstreep. Alex van der Meij kwam als eerste aan bij de vijftien- en zestienjarigen. Jan Heemskerk werd tweede en Marcel van Delft derde. De schoolhoofden hebben vooral praktische bezwaren. De kinde ren zullen moeten worden ge bracht, gehaald en moeten wor den uit- en aangekleed. Een half uur zwemles zal dan neerkomen op een tijdverlies van minstens anderhalf uur. Volgens de schoolhoofden komt men dan met het lesrooster in de knoop te zitten. Daarom adviseren zij op de oude voet voort te gaan. Bazaar Dit jaar waren er bijzonder veel activiteiten rond de paardenmarkt. In de middaguren werd een bazaar, waarvan de opbrengst is bestemd voor de restauratie van de Grote Kerk, goed bezocht. Dit festijn krijgt vanavond nog een vervolg. Dan ook zal het eindbe drag worden bekendgemaakt dat de bazaar heeft opgebracht. De gymnastiekvereniging DWS mocht rond 'etenstijd' niet klagen over belangstelling. Rond het terrein waar de vereniging een demonstratie verzorgde hadden zich vele Rijnsburgers geschaard om de gymnasten aan het werk te kunnen zien. De drum band en inajorettes van DWS gaven op hetzelfde ter- De schoolinspectie wijst het geven van zwemles aan leerlingen van de eerste klassen zonder meer van de hand. Of hetzelfde moet worden gedaan met de twee deklassers trekt zij in twijfel. De inspectie zegt dat het pas zinvol is om met zwemles te beginnen als de kinderen een leeftijd heb ben bereikt van negen of tien jaar. De zwemles is teveel gericht op het bijbrengen van zwemtechnieken terwijl andere stof voor lichame lijke oefening daarbij uit het oog wordt verloren, is de mening van de vakleerkrachten. Zij vinden het echter wel zinvol dat er Het bestuur van Hel Waterbos vindt ook dat alles moet blijven zoals het nu is. Het zwembadper soneel kan maar vier klassen te gelijk onder handen nemen en heeft geen ruimte om de eerste en tweede klassen erbij te nemen. Overnemen Burgemeester en wethouders heb ben dit advies zonder meer over genomen. Vanavond vergadert de commissie welzijnszaken over deze situatie en zal uiteindelijk een advies aan het gemeentebe stuur moeten worden uitge bracht. "Laat de gemeenteraad er maar een uitspraak over doen", zegt wet houder Van der Meij, voorzitter van de commissie. "Bovendien", zo meent hij, "kunnen de ouders hun kinderen zelf naar zwemles sturen. Daarvoor is wel voldoen de ruimte in Het Waterbos." De discussie over deze zaak is op gang gebracht door de gemeente- ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen aan den Rijn is volop bezig te onderzoeken of er voor de ren- en toervereniging Avanti een veilig trainings- parcours kan worden aangelegd. De gemeente denkt daarbij in eerste instantie aan verbreding van de helft van de zogenaamde "Cooperbaan", het hardlooppad rondom de sportvelden. Maar ook de door Avanti zelf aangedragen suggestie (Westkanaalweg) is nog in onderzoek. P.HJ. Harings. voorzitter van Avanti, is sinds gisteren een hoopvol gestemd man. "Vanaf eind 1976 schreef ik brieven overeen nieuw trainingspar- cours, maar ik hoorde maar niets. Nu ben ik echter in tien dagen twee keer gehoord. Er wordt nu heel serieus gedacht over een veilig parcours en daarover ben ik al heel blij". Gistermiddag ging hij met gemeente-ambtenaren op excursie, naar de Cooper baan en, op zijn verzoek, naar de Westkanaalweg tus sen Oranje Nassausingel en Zandwinplas. Tien dagen eerder sprak Harings met wethouder J.J. Goedhart en de directie van openbare werken.. Verrast In dat gesprek noemde Harings zelf de Cooperbaan als een achterhaald voorbeeld. Ha rings: "Ik wees hen erop, dat een bredere baan wellicht ook voor ons mogelijkheden had geboden. Maar ik zei er zelf bij, dat we daarvoor toen te laat waren geweest. Ik was dan ook wel verrast toen ik zeer kort na dat gesprek werd uitgenodigd om samen met mensen van openbare wer ken die Cooperbaan eens te bekijken. De gemeente meent iets te hebben dat vrij snel te realiseren zal zijn". Het gemeentelijk voorstel beti telde Harings gistermiddag na de "excursie" met "niet onaardig". "Het is zonder meer een mogelijkheid die een stuk beter is dan wat we nu hebben aan de Halve Raak". Dat zij n stem niet oversloeg van enthousiasme verklaarde Ha rings, nadat hij eerst het ge meentelijke plan toelichtte. Volgens hem denkt de ge meente aan verbreding van de Cooperbaan langs de Oranje Nassausingel. Het wielerparcours zal dan wor den voortgezet via het voet pad langs de Sportlaan, dat daartoe zal worden afge schermd. De brug over de Aar. een stukje verlengde Aarkade en een nieuw te slaan bruggetje over de Aar zouden het circuit compleet maken. Harings: "Het zwakke punt er in is de parkeerplaats. De gemeente speelt met het idee, om die parkeerplaats nog maar een uitgang te ge ven met een slagboom erbij. Een mannetje van ons zou die slagboom dan moeten bedienen op het moment, dat wij van het parcours gebruik maken. En nu is het maar de vraag of men van hem het po- litie-agentje spelen wel zal pikken. Neemt men het als hij de slagboom neerhoudt omdat er een groepje renners aankomt of zullen er toch jongelui onder door probe ren te duiken, met alle risi co's van dien?" Om die reden, maar toch ook om een aantal financiële re denen, troonde Harings de mensen van openbare wer ken mee naar de Westka naalweg tussen Oranje Na ssausingel en de Zegerplas. Avanti zegt een prima par cours te hebben als langs dat stukje weg een parallelweg getje komt en keerlussen voor en achter het rondje compleet maken. Harings: "We hebben de men sen van de gemeente voor ge houden, dat dat wel eens goedkoper zou kunnen zijn, dan de Cooperbaan verbre den. Ze hebben ons verze kerd, dal beide mogelijkhe den op hun merites zullen worden bekeken". Wanneer dat onderzoek zal zijn afgerond is bij Harings niet bekend. Maar hij rekent erop, dat hij niet lang zal hoeven wachten. "Ik heb de indruk, datdegemeente nu wel inziet, dat ons verzoek geen kwestie noodzaak is". Ongeluk Woorden die Harings gister middag met zeer actuele ge gevens zwaar kon onderstre pen. Want op de Halve Raak werd dinsdagavond nog een zestienjarige wielrennei aan gereden door een auto. Het zag er allemaal zeer ernstig uit, maar hel slachtoffer kon na behandeling in het zieken huis met schrammen en bui len over het hele lijf weer naar huis worden gebracht. Hel hardlooppad lofleioel de Cooperbaan"I rundon, de Bijlen-sportvelden in Alphen. nabij de zand- wmplas.Bij de gemeente leven ideeën om dit pad zodanig te verbreden dat het ook een wielreri-parcours kan worden voor de trainingen van Avanti.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 23