Rexach helpt 'Barca' aan Europa Cup II.. halfzwane shag Zeg maar jij tegen mij Piet Schrijv „Ik laat niet opzij zetten Neeskens: „Dit is een mooi afscheid" Spectaculairste finale sinds jaren.. wSmÊtS Geldgebrek 'nekt' Grand Prix Zweden DONDERDAG 17 MEI 1979 BAZEL (ANP) - Johan Nees- kens was uiteraard blij met de overwinning van zijn ploeg, maar bleef nuchter in zijn commentaar na de wed strijd. "Fortuna Düsseldorf heeft wellicht een klein vel- doverwicht gehad, zeker voor de rust, maar wij heb ben één doelpunt meer ge maakt en dat is het enige dat telt. Ik geloof dat het een ge weldige finale was van beide zijden. Het publiek is zeker aan zijn trekken gekomen. Voor mij was het in ieder ge val een prachtig afscheid van mijn voetbalperiode bij FC Barcelona", aldus de "breker" van de Spaanse club en het Nederlands elf tal. Gerd Zimmerman, die kort voor het einde van de tweede speelhelft geblesseerd uit viel, voelde zich diep onge lukkig. "De banden van mijn rechterknie heb ik ver draaid. En bovendien heb ben we nog verloren ook", aldus de libero van Düssel dorf. "De drie doelpunten die wij maakten waren zelfs te weinig. Dat is te wijten aan zwakke momenten in onze defensie. Daardoor maakten wij het de Spanjaarden te gemakkelijk om te scoren". Trainer Dieter Tippenhauer van Fortuna prees zijn eigen ploeg. "Het team heeft een uitstekende partij voetbal laten zien. Barcelona was niet de betere maar de ge lukkigste ploeg. Het uitval len van eerst Brei en later nog Zimmermann door kruiste echter mijn tactische concept, maar toch hebben wij geweldig gespeeld. Ik moet wel toegeven dat de Spanjaarden uiterst conse quent hebben geprofiteerd van de lekken in onze verde diging", aldus Tippenhauer. Groen licht Terug naar Johan Neeskens, die van het bestuur van FC Barcelona toch het groene licht zal krijgen om volgende week dinsdag voor het Ne derlands elftal uit te komen in de jubileumwedstrijd van de FIFA tegen Argentinië. De Spaanse ploeg wilde Nees kens in eerste instantie niet zonder meer beschikbaar stellen, omdat Barcelona voor het komend seizoen nog niet verzekerd was van Eu ropees voetbal. Door het winnen van de Europa Cup voor bekerwinnaars heeft Barcelona die zekerheid verkregen. Jack van Zanten, begeleider van het Nederlands elftal, woonde gisteren de wed strijd tussen Barcelona en Fortuna Düsseldorf bij. Na afloop van de finale had hij een gesprek met het bestuur van de Spaanse ploeg. Ook sprak hij met Neeskens. Johan Neeskens wil graag voor Oranje spelen", verze kerde Van Zanten. "De problemen, die naar aanlei ding van zijn afwezigheid bij de wedstrijd Polen-Neder land waren ontstaan, zijn uitgepraat. Neeskens stelt zich graag beschikbaar en van de kant van de KNVB is daartegen geen enkel be zwaar". Hans Krankl dragen de AMSTERDAM (GPD) - Met een glimlach ziet Piet Schrij vers het einde van zijn voetbalcarrière naderbij komen. Zorgeloos zal hij deze week de bestuurskamer van Ajax binnenstappen om te onderhandelen over een contract, dat hem - zo heeft de Amsterdamse doelman uit de kran ten vernomen - tot juni 1983 aan de club uit De Meer zal binden. Een gesprek dat overigens niet op zijn verzoek plaatsheeft, maar op uitdrukkelijke wens van zijn supe rieuren. 9? De markante kop van Schrijvers blijft onbewogen als het gaat om de finaneiële kant van zijn vak, maar zodra het gesprek zich wendt in de richting van de pres tatiesfeer, verdwijnt de glimlach en krijgen zijn ogen plotseling iets fels. Ook hij heeft alle berich ten gelezen over zijn opvolging. Over het aantrekken van een doelman, die volgens het Ajax- bestuur de naam draagt van Hans Galjé. het veelbelovende talent van FC Den Haag, dat zelf graag de overstap wil maken, maar voorlopig daarin nog wordt belet door de forse vergoeding die zijn club als tegenprestatie van de Amsterdammers verlangt. Galjé heeft echter^ls eis gesteld dat hij niet langer dan hooguit een jaar als bankzitter wil fungeren. BAZEL (GPD) - Carlos Rexach Tranen stroomden hem spontaan uit de ogen, toen hij zielsgelukkig de Europa Cup voor bekerwinnaars, door UEFA-president Artemio Franchi uitgereikt aan Barcelona-aanvoerder Manuel Asensi, aan zijn nog met horten en stoten kloppend hart mocht drukken. Carlos Rexach, hij scoorde in de 102e minuut van de qua toeval niet hoogstaande, maar wel erg spectaculaire Europese finale tegen het Westduitse For tuna Düsseldorf het derde doelpunt en haalde daarmee in feite voor zijn ploeg de Europa Cup binnen, hoewel de uiteindelijke stand op 4-3 zou worden bepaald. FC Barcelona had zich overigens al in een eerder stadium zeker ge waand van deze Europese voet baltrofee, maar tot tweemaal toe wisten de Duitsers in de normale speeltijd van 90 minuten een ach terstand weg te werken. Dat alles speelde zich af in de eerste 45 mi nuten, die bol stonden van sensa tionele zaken, waardoor voor het spelen van werkelijk topvoetbal nauwelijks enige ruimte over bleef. Dat er inderdaad geen top voetbal werd gespeeld door For tuna Düsseldorf en FC Barcelona onderstreepte de tweede speel helft waarin men niet tot scoren kon komen. De Catalanen, die al vrijwel onmid dellijk bemerkten dat opponent Fortuna uit duidelijk ander voet balhout was gesneden dan Ips wich Town en SK Beveren, eer dere tegenstanders van de Bar- celonezen in dit Europa Cup II- toernooi. In tegenstelling tot de Engelsen en de Belgische beker kampioen weigerden de Düssel- dorfers zichzelf in een verdedi gende stelling te laten Spelopvatting Die spelopvatting van de Duitsers en het feit dat El Barca zich min of meer superieur waanden aan Fortuna Düsseldorf leverde een bijzonder aantrekkelijk wed- strijdbegin op met twee op volle inzet strijdende teams, twee doelpunten binnen de tien minu ten, een gele kaart en een gemiste strafschop, allemaal ingrediën ten die deze 19e editie van de Eu ropa Cup II-finale tot één van de meest aantrekkelijke duels van de laatste 10 jaar zou moeten doen uitgroeien. Binnen vijf minuten stond Barca al met 1-0 voor door een hysterisch toegejuicht doelpunt van mid denvelder José Sanchez, die door Carlos Rexach de bal in totaal on- afgeschermde positie voor de voeten kreeg geschoven: 1-0. Een doelpunt dat zonder meer het uitvloeisel was van het al te greti ge spel van de Westduitsers, die overigens nog geentwee minuten later bewezen met de strijdwijze het gelijk aan hun zijde te heb ben, toen Thomas Allofs, de jon gere broer van de wedstrijdtops corer en international Klaus, een matig afgewerkt afstandschot van Gert Zewe van dichtbij ach ter de Spaanse doelman Pedro Artola deponeerde: 1-1. Overigens droeg Palotai, de Hon gaarse arbiter die ooit voor zijn land de Olympische voetbalme daille wist te behalen, hei nodige aan de sensationele start by. De gele kaart die hij Albaladejo voor hield bleek hij zichzelf als een persoonlijke fout aan te rekenen, wilde zo snel mogelijk de even tuele blaam van zijn partijdigheid weg werken en kende bij de eer ste de beste Barcelona-aanval wel erg snel een strafschop toe aan de Spanjaarden, toen Zewe met een sliding Carrasco van de bal af zet te. Ook liet Palotai de verkeerd geno men strafschop van Rexach (de man pleegt penalty's steeds in twee fases te nemen) passeren, maar erg veel moeite om de slecht genomen «lf meter trap van Rexach te stoppen had Fortuna- doelman Jörg Daniel niet. Halverwege de eerste helft zou Barcelona overigens nog op 2-1 komen. Neeskens maakte de bal op rechts vrij, botste op de aan stormende Barcelonese won- derknaap Carrasco, die zijn schot door een erg onzekere Daniel zo matig zag gekeerd dat Asensi geen problemen had om 2-1 te la ten aantekenen. Hans Krankl, de man die in de Europa Cup U-finale Barcelona-Furtuna Düsseldorf verder onzichtbaar bleef brengt de Catalaanse ploeg definitief in veiligheid. Hij scoort hier de vierde treffer van Barcelona. ANDERSTORP (ANP) - De Zweedse autosportfederatie heeft de dit jaar te houden Grote Prijs van Zweden, meetellend voor het klassement om het wereldkampioenschap voor formule 1-coureurs gisteren geannu leerd. Nadat verscheidene belangrijke geldschieters hun steun hadden ingetrokken konden de organisatoren niet voldoen aan de eis van de associatie van constructeurs (FOCA) een bedrag van ruim een miljoen gulden op tafel te leggen uiterlijk drie dagen voor het begin van de race. i de internationale De Grote Prijs van Zweden zou op 17 juni op het circuit van Anderslorp worden verreden. Het aantal races dat meetelt voor het klassement om het wereldkampioenschap is door de annulering teruggebracht van 16 Onverdiend Deze onverdiend verkregen voor sprong had kennelijk tot gevolg dat FC Barcelona zich al zeker waande van de cup. Tegen het zelfverzekerd ogende spel van de Catalanen stelde Fortuna Düs- seldorf zijn opportuun tegenspel en dat resulteerde vier minuten voor het rustsignaal in de gelijk maker van de 30-jarige Wolfgang Seel, door bikkelaar Zuveria he lemaal vrijgelaten, en op maat met een breedtepass bediend door de even oude Gerd „Zimbb" Zimmermann. Steeds verder moest Barcelona na rust terug en steeds grover wer den de overtredingen van de Ca talanen bij wie Neeskens me' geel werd bestraft na natrappen van Thomas Allofs. "Geen pressie" „Dit elftal", zo wist later ook Joa quin Rife Climent, trainer van Barcelona, „kon er niet langer in slagen de Duitsers uit hun spel te halen. We konden geen pressie meer op het doel van Fortuna uit oefenen en werden gedwongen op de counter te spelen". Met het inzetten van De la Cruz voor Al baladejo en Martinez voor Costas probeerde Rife de bakens te ver zetten. De opzet van Rife slaagde maar ge deeltelijk. Barcelona kreeg wel iswaar weer een klein veldover- wicht, maar in de echte dodelijke omklemming lieten de Westduit sers zich niet nemen. Rife's te genstander Tippenhauer had zelfs de brutaliteit Barcelona nog verder te tarten door de licht geblesseerde Zimmermann uit te wisselen voor aanvaller Lund, de Deense international, die al in de eerste de beste minuut van de ex tra 30 minuten een afstandschot langs de voor Migueli in de plaats gekomen libero Asensi net naast het Spaanse doel kanjerde. Die uitdaging evenwel zou de For- tunezen fataal worden. In de 102de minuut had Fortuna in de verdediging net één man tekort om Rexach. plotseling opgedo ken in het centrum van de aanval, af te schermen. De Barcelonese veteraan kreeg zodoende een uniek kans om ongehinderd aan te leggen, te scoren en de Europa Cup II voor Barcelona binnen te halen. Dat Hans Krankl - opnieuw vrijwel WIELREN NEN - De Italiaan Cliva- ti heeft gisteren de zesde etappe van de Vredeskoers gewonnen. De ril ging over 184 kilometer van Swidnik in Tsjeehoslowakije naar Krynica in Polen. De Rus Soekoroetsjenkov behield de lei ding in het algemeen klassement. VOETBAL - Eddy Sobczak (31) krygt voor het nieuwe seizoen van de FC VW geen contract meer aangeboden. Het bestuur van FC VW heeft verder Andre Honings, Ceej} van de Boogaard en Hans Leushuis laten weten dat zij niet opeen nieuwe verbintenis met de Venlose club behoeven te rekenen. de gehele wedstrijd onzichtbaar - uit een door Carrasco verlengde dieptepass van Neeskens in de 110de minuut Barcelona op een 4-2 voorsprong zette was logisch, omdat Fortuna Düsseldorf in die slotminuten alle risico's nam om uiteindelijk deze Europa Cupfi nale op strafschoppen te willen beslissen. Eén van die Duitse ac ties leverde nog wel een treffer van Seel op, waarmee de Duitse onverzettelijkheid werd onder streept. Maar een marge van twee doelpunten overbruggen, dat was een heroisch streven wat zelfs alle supertalenten niet had den kunnen volvoeren. Dan moet het bekeken zijn en zal Schrijvers zijn stek tussen de houten palen moeten afstaan. En zoiets steekt Piet Schrijvers. "Goed recht" „Kijk, dat zo'n knaap dat bedingt, is natuurlijk zyn goed recht, maar ik ben niet van plan om me zo maar als oud vuil aan de kant te laten schuiven. Ik begrijp best dat mijn einde nabij is. Op 32-ja- rige leeftijd kun je niet meer zo veel pretenties hebben. Maar ik voel me nog goed genoeg om zo'n twee a arie seizoenen in de top mee te draaien. Laat hij zich eerst maar bewijzen. Tonen dat hij be ter is dan ik. Als dat zo is. heb ik er vrede mee. Dan wil ik hem zelfs helpen, hem begeleiden. Want geloof me. het is een heel verschil of je by Ajax staat te keepen of by FC Den Haag. Het gaat er veel professioneler toe en fouten ko men harder aan" De felheid waarmee Piet Schrijvers de geruchtenstroom over zijn carrière attaqueert, zal ongetwij feld ook doorklinken in het ge sprek dat hij heeft met de Aiax- bestuurders. Zijn uitgangspunt is gunstig. Contractueel is hij nog een jaar aan de Amsterdamse club gebonden en daarna is hij vrij man. „Ik heb bij geruc ze me nog drie jaar willen hou den. Wat mij betreft kan dat. al leen zal die vrije transfer in de nieuwe overeenkomst wel ge compenseerd moeten worden. Als dat niet gebeurt, ben ik na tuurlijk volgend jaar vertrokken. Dan kan ik alle kanten uit. Er zijn heus nog wel clubs die me willen hebben. Go Ahead bijvoorbeeld heeft zich dit seizoen ook rot ge zocht naar een goede doelman, toen Nico van Zbghel gebles seerd raakte. Zoiets kan zich vol gend jaar weer voordoen. Dan verhuur ik me per wedstrijd. Is toch een aardige oplossing. Of misschien ga ik wel naar Amen- ka. als ze daar tenminste behoefte hebben aan doelverdedigers. Het avontuur trekt me ook wel. Wat dat betreft, leef ik bij de dag. Bij de bond heb ik een aardig pen- sioenbed ragje opgebouwd. Opde dag dat ik stop. begint de uitke ring en dat gaat tien jaar lang door. Daar kan ik in de komende tijd goed van leven". ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17