Rabobank GS Een gezonde landbouw. Wit kan het Europees Parlement daaraan doen? iudp 't Rabobank Kinderspaarplan. Kom op voor Eurflpa. TECHNISCHE UNIE B.V. administratief commercieel medewerker magazijnmedewerker Te huur aangeboden diverse bedrijfsruimten vakaturelijn 071-130636 Spaarvoordeel voor kinderen van 0 t/m 10 jaar. TECHNISCHE UNIE B V. Landelijke elektro- en sanitairtechnische groothandel met 24 verkoopkantoren en 6 Regionale Technische Afdelingen. Hoofdkantoor te Amstelveen. Het VERKOOPKANTOOR LEIDEN heeft op korte termijn plaats voor een Voor een schoolverlater met MAVO-opleiding wordt een plezierige baan aangeboden met de mogelijkheid zich door een gunstige studieregeling verder te bekwamen. Kennis op het gebied van Elektrotechniek en/of Sanitair strekt tot aanbeveling. Zij, die belangstelling hebben om in een dynamisch bedrijf een van deze functies te vervullen, wordt verzocht telefonisch een afspraak te maken met de heer Chr. Rijkhoff Sr., Chef van het verkoopkantoor Leiden, Oude Singel 250a, Telefoon 071-142545. welke binnenkort vrijkomen: variërend van 170 tot 500 m2 T.b.vr. Groenteveiling Katwijk e.o. t.a.v. de heer B. Vooijs, Sandtlaan 36, Katwijk a/d Rijn, tel. 01718-13641. Openbaar slachthuis Leiden woensdag 16 mei 13.30 uur verkoop van partij rundvlees v.g.t. Lu ba— Uitzend^ Buro_J Voor a|le uitzendkrachten Tot en met hun tiende jaar profiteren jonge spaarders van een hoge rente van 6%. Per jaar kan éénmaal een bedrag tot f 250,- met behoud van die hoge rente worden opgenomen; bij verdere opnamen 1% rente-aftrek over het opgenomen bedrag. In het jaar dat het kind 11 jaar wordt, is het totale tegoed ook zonder rente-aftrek beschikbaar. Aansluitend op 't Rabobank Kinderspaarplan biedt de Rabobank jonge spaarders weer andere voordelige spaarmogelijkheden. Inlichtingen? Bij 3100 Rabobank vestigingen. geld en goede raad y^:ftfc7ïVA^°V' Voldoende voedsel. Dat is voor elk land een allereerste voorwaarde voor onafhanke lijkheid. Vóór de start van de EEG trachtte elk land z'n eigen voedselvoorziening veilig te stellen en tegelijk goed voor de boeren te zorgen. Bij de totstandkoming van de Gemeenschap werd besloten dit samen te doen. Daarom is er een Europees landbouwbeleid. Sinds 1962. Grootste bedragen. Het landbouwbeleid is het oudste gemeenschappelijk beleid bin nen de EEG. Er wordt ook het meeste geld in gestopt. Vanaf het begin, en ook vandaag nog, vraagt de landbouw zo'n driekwart van de Europese schatkist. Miljoenen arbeidsplaatsen. De 8,6 miljoen Europeanen die in de landbouw hun beroep vinden, moeten natuurlijk een redelijke boterham verdienen. Via een Europees fonds wordt hun inkomenspositie gedeeltelijk beschermd. Dit fonds grijpt in als voor de boeren de prijzen op de markt te ver zakken. Op de goede weg? De in- en uitvoer binnen Europa is beter geregeld. Evenals de handel met de landen buiten de EG. Maar er blijven vraagstukken. Vaak wordt er teveel geproduceerd. Wat doen we met die overschotten? En hoe zorgen wij voor evenwicht tussen de landbouw en andere bedrijfstakken, waarover óók de zorg van de Gemeenschap zich uitstrekt? Het Europees Parlement. Europa moet op dit terrein nieuwe besluiten gaan nemen. En daarbij dient het Europees Parlement een belangrijke rol te spelen. Het moet onderzoeken, stimuleren en controleren. Het zou ook moeten meebeslissen maar daarvoor heeft het Europees Parlement nu nog te weinig zeggenschap. Het wordt tijd dat wij, de 260 miljoen burgers van Europa, die invloed helpen vergroten. Daarom zijn de Europese verkiezingen zo belangrijk. Eindelijk gaan we zelf onze vertegen woordigers kiezen in het Europees Parlement. Een gekozen parlement is een sterker parlement. U weet dus: straks meedoen aan de Europese verkiezingen. Doe mee aan de Europese verkiezingen op donderdag 7 juni. Publikatie van het Nationaal Comité Rechtstreekse Verkiezingen Europees Pariement, Alexanderstraat 2,2514 JL 's-Gravenhage. Tel. 070-63 59 52. V A TRANSWORK uitzendburo Haarlemmerstr. 11 071-123041* BOEKEN inkoop van boeken op bijna elk gebied. BOEKHANDEL SWERIS Prinsessekade 4 - Leiden Telefoon 071-125065. SjP7 l© Huur een passende auto bij: CKlHet Motorhuis Autoverhuur Vondellaan 80 Leiden ^telefoon07^6931^

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 12