Leythenrode: meer ruimte voor therapie L eidse agenda Oostdorp per straat verbeteren lUMJ.'IH.'l. Padvinders als lang lint door Oegstgeest Nieuwbouw raadhuis I11 niet over 6 miljoen Europese verkiezingen zonder aanplakborden BURGERLIJKE STAND Plan BenW Wassenaar tegengesteld aan motie raad Unieke manifestatie Wassenaarse clubs MAANDAG 14 MEI 1979 OEGSTGEEST-Als een kilome ters lang lint slingerden zich zaterdagmiddag door Oegst geest de vijfduizend deelne mers aan de traditionele St. Jorismars. De padvinders en padvindsters - kabouters, welpen, zeeverkenners, voor trekkers en pioniers hadden even tevoren van wethouder mevrouw Blom in het bos van oud Poelgeest het startsein daartoe gekregen. De lopers van de kortste afstand, 7Yï kilometer, bleven daarbij in Oegsgeest zelf, maar de groep die goed was voor 10 kilome ter deed Rijnsburg aan, en de lopers van de langste afstand, 15 kilometer zelfs Katwijk. De leden van Scouting Holland waren voor het merendeel uit Zuid-Holland, Noord-Hol land en Utrecht afkomstig maar er was eveneens een groep Engelse sea scouts uit Harwich. En omdat zij vanuit Engeland deze lange reis hadden ondernomen, kregen zij een eerste prijs. Overigens werden alle deelnemers dcfor een jury beoordeeld. En daarbij werd niet zozeer gelet op een straf marstempo of keurig in het gelid lopen, maar meer op hun enthou siasme. Hierin bleek in de kortste afstand de Delftse groep Hedera de beste, bij de 10 kilometer lopers de Buf falo's uit Zandvoort en bij de langste afstand de Kaninefa- ten uit Lisse. Het gelijktijdig gehouden drumband-con cours werd door de Minerva band uit Den Helder gewon- Een overzicht van een gedeelte van de kilometers lange stoet tijdens de zaterdag gehouden St. Jorismars. Er waren vijfduizend padvinders en padvindsters die deelnamen aan de traditionele mars. NIEUWBOUW AAN HOOGMADESEWEG LEIDERDORP - Het Leiderdorpse verpleegtehuis en reac tiveringscentrum Leythenrode gaat haar gebouw uit breiden met een nieuwe zijvleugel die aan de Hoogmade- seweg komt te liggen. De kosten van deze gelijkvloerse aanbouw zullen rond de één miljoen gulden bedragen. De nieuwbouw zal, als alles volgens plan verloopt, over acht maanden gereed zijn. Daarna zal binnen het bestaande gedeelte van Leyh- tenrode het een en ander worden gerenoveerd en aangepast om de therapieruimten te kun- bereiken. Eind volgende week zal de eerste paal voor de nieuwbouw gesla gen worden. Met stille trom, want op het hele plan moet flink be zuinigd worden, dus ook op de festiviteiten. "Een belachelijke zaak", noemt de heer Van der Wal, coördinator voor de bouw- vergaderingen en administrateur van Leythenrode, de bezuiniging die het ministerie, voordat het plan werd goedgekeurd, heeft opgelegd. Dubbel glas "Voordat ons drie jaar oude plan uitgevoerd mocht worden, moest er 100.000 gulden bezuinigd wor den. De enige mogelijkheid daar voor was dat we de dubbele beglazing achterwege lieten. On danks het energietekort ging het ministerie daarmee akkoord. We hebben besloten de dubbele beglazing maar uit eigen zak te betalen aldus Van der Wal. Hij wijst er op dat Leythenrode an ders veel te veel energie ver stookt. "Ook moet de nieuwe vleugel verwarmd worden met de bestaande verwarmingsinstalla tie die het net kan trekken". Volgens Van der Wal is de uitbrei ding met zo'n vierhonderd vier kante meter vloeroppervlak noodzakelijk om de nieuwe ont wikkelingen binnen het ver pleegtehuis op te vangen. "Vroe ger was Leythenrode veel meer een verbeterd bejaardentehuis met meer mogelijkheden. Vijf ennegentig procent van de be- woners-patienten lag op bed. Te genwoordig is het heel anders. We hebben hier veel meer men sen die bijvoorbeeld een ver keersongeval hebben gehad. Die moeten weer op de been worden geholpen. Je moet ze bezig kun nen houden en daar is ruimte voor nodig. Het accent ligt op de bezigheidstherapie die de meeste ruimte van het nieuwe gebouw in beslag gaat nemen," aldus Van der Wal WASSENAAR - De kosten van nieuwbouw van het raadhuis "De Paauw" in Wassenaar moeten zo mogelijk beperkt blijven tot zes miljoen gulden. Ook zal er in de omgeving van het raadhuis geen nieuwbouw komen. Dit zyn tenminste twee uitgangs punten van burgemeester en wethouders bij de procedure die moet worden gevolgd in verband met de huisvesting van de ge meentelijke diensten. Over dit probleem zal de gemeenteraad volgende week maandag een be sluit nemen. Andere uitgangspunten van B en W zijn: "De Paauw" moet bestuurs centrum blijven. Voor de kan toorruimte zal een plaats moeten worden gevonden in of nabij het centrum van het dorp. Verder wordt de Wassenaarse bevoking in de gelegenheid gesteld haar mening in de loop van het voor bereidingsproces kenbaar te ma ken. Dit geldt natuurlijk ook voor de ambtenaren. In hun uitgangspunten stellen B en W voor een commissie "huisves- j ting gemeentelijke diensten" in te stellen met zes leden van de raad als leden onder voorzitter schap van wethouder Van Dings tee. Ook wordt voorgesteld een adviesbureau in te schakelen om assistentie te verlenen bij de ver dere voorbereidingsprocedure, bij het opzetten van een bouwor- ganisatie en bij het aanbesteden en uitvoeren van de bouw. Van het eerder beschikbaar gestel de "voorbereidingskrediet" is nog een bedrag van 278.026 voorhanden. WASSENAAR - Er komen dit jaar geen verkiezingsborden in Wassenaar te staan voor de Europese verkiezingen die in juni gaan plaatsvinden. Bur gemeester en wethouders van Wassenaar hebben na overleg met de fractievoorzitters be sloten geen borden neer te zetten, omdat bij de laatste twee verkiezingen de affiches van de politieke partijen er door de Wassenaarse jeugd in recordtempo werden afge scheurd. Ook werden de bor den beschadigd. Het raadslid Nieuwenhoven (D'66) meent echter dat het nu juist bij de eerste Europese verkiezingen noodzakelijk is iets te doen aan de bevorde ring van de opkomst. Hij heeft schriftelijke vragen ge steld aan burgemeester en Wassenaars raadslid stelt vragen wethouders. Nieuwenhoven wijst erop dat de gemeente, behalve het aanbrengen van een stempelvlag op de ge meentelijke frankeermachi ne, geen ondersteuning aan de activiteiten van de inge- Het college besloot voor de laat ste verkiezingen de zaak nog eenmaal aan te zien, maar ook verleden jaar bij de gemeen teraadsverkiezingen was weer helemaal mis. Ook op plaatsen waar normaal weinig jongeren verkeren, zoals bij het raadhuis hingen de vellen verscheurd op de borden. Nieuwenhoven wijst er op dat elders het afscheuren van affiches kennelijk een minder groot probleem vormt en niet leidt tot het weglaten aanplakborden. Zou de c zaak wellicht kunnen liggen in de constructie of de hoogte van de aanplakborden vraagt de D'66-er zich af. Nieuwenhoven vraagt verder of het college alsnog bereid is op korte termijn tot plaatsing van geschikte borden ovei gaan om de politieke partijen in de gelegenheid te stellen de opkomst bij de Europese kiezingen te bevorderen. LEIDEN - Ondertrouwd: D. Sloos en M. van Heijrungen, A.J. van den Berg en C.J. Colijn, R.T.A. Hillen en A.J.B. Mul der, C. Arnoldus en E.J. Hamaker, P.J. Bakker en A.J.A.M. Vorst, W. de Bruin en F.T.E. Jager, A.T. Dijkstra en M. Rijs- dam, P.S. Hartwijk en R.L: Agema, T.L.M. van de Kooij en J. Zwanziger, L.W. Krol en B.F. Vmke, S.J. van Nie en H.M. Lensen, H.N.J, van Rooijen en J. van derTuijn, J.A.M. Rotteveel en E.C.J. van Es, H. Rozendaal en S.J. Hage, C. Springer en A-.J.N. Langezaal, T.E.M. Warmerdam en H.L. Dekker. Gehuwd: F.A. Aué en V.I. Souisa,T. Ris- vanoglu en N.S. Bilgin, A. van de Weert- hof en M. de Vries, R. Moeliker en M.S. van Strien, R.E. van Waesberge en M.M.M. Weeber, R.A. Vrede en D.M. Best, M. Sloos en W. de Jong, P.J.W. Bloem en W.M. Tabak, J. Meerwijk en A.C.M B. van der Salm, G.F. de Bruijn en G.H. Roggeveen, J.F. van den Berg en C.M. Bekooy. WASSENAAR - De verbe tering van de wijk Oost dorp in Wassenaar moet niet in een totaalplan wor den gegoten, maar moet per straat gebeuren. Dit is de mening van burge meester en wethouders die lijnrecht ingaat tegen een in december van het vorig jaar door de gemeen^ teraad aangenomen motie. In de motie, ingediend door me vrouw Van der Heiden-Bakker van Werkend Wassenaar, in de begrotingsvergadering van de cember, werd het college ge vraagd een totaalplan voor de verbetering van de wijk Oostdorp aan de raad voor te leggen voor 1 juni. Het college nam de motie toen over. Over verbetering van geving in deze wijk wordt al vele jaren gesproken. Er is indertijd een plan gemaakt dat rond de 500.000 gulden zou kosten en waarmee nu, door het gestegen kostenpeil het dubbele gemoeid zou zijn. Destijds werd uitgegaan van autovrije voetgangersgebie den. Sedertdien heeft het "woon erf' zijn intrede gedaan. Het bestuur van de buurtvereni ging Oostdorp en omgeving liet eind vorig jaar weten dat het niet in de eerste plaats denkt aan een geforceerde toepassing van het woonerf-idee, maar meer aan een stukje reconstructie en/of het plaatsen van enige bomen, hees ters en straatmeubilair als ban ken en lantaarnpalen. De ideeën van de buurtvereniging, zo constateren B en W zijn vee) minder ingrijpend, dan men aan vankelijk heeft aangenomen, waardoor de huidige verkeers- structuur grotendeels gehand haafd kan worden. Het straat voor-straat -systeem heeft reeds gestalte gekregen in de vorm van gespreksavonden met bewoners van de Kasstraat en de Rozen- stcinstraat, die aan de beurt wa ren om na het gereed komen van de werkzaamheden aan leidingen en kabels en van het renovatie werk aan de huizen, opnieuw be straat te worden. Gesprekken met de bewoners heb ben ertoe geleid dat in de twee genoemde straten enkele extra voorzieningen zullen worden aangebracht, zoals verkeers- twee parkeerstroken voor elk drie auto's in deze straat, het wij zigen van een plantsoentje in de Rozensteinstraat, de aanleg van een groenstrookje en het verbre den van een trottoir. De bewoners van de Rozenstein straat 21 tot en met 47 hebben zich bereid verklaard een deel van hun voortuin af te staan om de aanleg van een parkeerstrook mogelijk te maken. Voor het uit voeren van deze werkzaamheden is een bedrag van 27.000 gulden nodig. Aan de raad wordt ge vraagd dat bedrag goed te keu ren. En wat de verdere verbete ringen in de wijk Oostdorp be treft vragen B en W de raad af te zien van een totaalplan, maar voort te gaan op de nu ingeslagen weg: het straat-voor-straat ver beteren van de buurtschap. Maandag Plantenmarkt levert 2600 gulden op voor Dorpskerk ZOETERWOUDE - In Zoeterwöu- de stond zaterdag weer de plan tenmarkt op het programma. Ook deze keer was de markt georgani seerd door het comité Herstel Dorpskerk. Enkele jaren geleden werd de markt voor het eerst ge houden omdat de Dorpskerk aan restauratie toe was. De opzet slaagde, maar toch blijven er in de toekomst nog veel reparaties en onderhoud aan de kerk nodig. Zodoende konden belangstel lenden zaterdag voor redelijke prijzen allerlei soorten planten kopen. De markt kende een overweldigende belangstelling, wat mag blijken uit het feit dat de voorraad planten tegen één uur 's middags al vrijwel was uitver kocht. De opbrengst van de plan tenmarkt, die wordt gestort in het onderhoudsfonds van de Dorps kerk, was f 2600 gulden. 9-11.30 u Breehuvs, ma., di., do. en vr. overblijf- soos, 12-13.15 uur. Vrijetijdscentrum, yoga, gitaar, t'ai chi, fotografie, Go, 20 uur. Kantine NEM, ingang 5 Meilaan, ruil- en veilingavond van 'De Postzegelvrien den', 20 uur. Bruggehoofd, Steenschuur 11, amateur- fotografie, 20 uur. Leidse Schouwburg, toneelvereniging Tot Ieders Genoegen met 'Plotseling thuis', thriller van Francis Durbridge, 20.15 uur. LAK-Theater, 'The lion and uniconsort' koor van de Leidse vakgroep Engels, 20.30 uur. Stadhuis, cie. algemene bestuurlijke aangelegenheden, 20 uur; cie. politio nele aangelegenheden, 20.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat, Rus sische speelfilm, 20 uur. Gemeentehuis, Leiderdorp, cie. be stuurszaken, 20 uur; cie. ruimtelijke or dening en openbare werken, 20 uur. Aula Louise de Colignyschool, Van Geerstraat 2, Leiderdorp, spreekbeurt minister Ginjaar, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11 tot 18 mei, door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 071-123553; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei derdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude RD. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91a, Leiden, tel. 071-141889. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijk heden verkeren. Dag en nacht bereik baar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koombrugsteeg 7, telefoon 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalige marinecomplex), tel. 130775, voor advies op gebied van wo nen, werken, uitkeringen en belastin gen. Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur, donderdagavond spreekuur klachten over politie. Bureau Rechtshulp Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier: Buurt huis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuind- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag van 10.30-11.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen voor hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks van 14.00-15.00 uur. Donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Bureau Rechtshulp WASSENAAR - Afgelopen zaterdag was in Wassenaar ter gelegenheid van de opening van de Culturele weken 1979 een unieke openingsmani festatie op touw gezet, die zich afspeelde op het Dorpsplein en in de Dorpskerk. Op een groot podium op het plein waren vanaf één uur 's middags tot 's avonds tien uur een groot aantal Wassenaarse clubs en vereningingen druk in de weer een uitgebreid programma aan het talrijke publiek op te Op de foto een scène uit het toneelspel: "De Schat". Det wagenspel werd verzorgd door het Wassenaarse amateurtoneel. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden b(j voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2