PSY pakt derde plaats na zege op Haarlem: 4-1 Lucien van Impe na valpartij kansloos in Ronde van Spanje Zuma: „We zien wel hoe het loopt KEEGAN HOOPT OP HIT Enorme belangstelling voor duel Rode Ster Borussia WOENSDAG 9 MEI 1979 PAGINA 19 HAMBURG (ANP) - Kevin Keegan, Europees voetballer van het jaar, gaat proberen als popzanger de eerste plaats op de hitlijsten te ver overen. De Engelse spits van de Duitse club Hamburger SV heeft in een studio een grammofoonplaat volgezon- gen. Zijn liedje "Head over heels in love" werd geschreven en geproduceerd door Chris Norman en Pete Spencer van de bekende Britse groep "Smokie". Het gaat niet over voetbal. Voor hij profvoet baller werd speelde Kevin Keegan - zonder succes ove rigens - in een bandje in Li verpool. Cruijff Johan Cruijff die nog steeds in Spanje is, om zijn proble men met het Spaanse minis terie van financiën op te los sen heeft gisteren een bezoek gebracht aan Hans Krankl en diens echtgenote die zwaar gewond in een zieken huis ligt. De vrouw van de Barcelona- vedette werd zondag ernstig gewond bij een auto-ongeluk in de binnenstad van Barce lona. Zij is nog steeds in le vensgevaar en de artsen die haar behandelen hopen dat aan het eind van de week een verbetering in haar toestand zal optreden. Sinds zijn vrouw Inge in het ziekenhuis ligt heeft Krankl zijn intrek in het hospitaal genomen. Barcelona heeft voor Krankl een apparte ment in het ziekenhuis ge huurd waarin hij kan ver blijven en revalideren, om dat ook hij licht gewond werd bij de botsing. Bles Zuma wil met zijn team best wel kampioen worden. "Als we maar niet zo hard hoeven te ren- LEIDEN - Met zichtbaar volle teu gen inhaleert Bles Zuma( 22) de fantastische verrichtingen van wat eens de beste voetballer ter wereld was: Pelé. Steeds bege leidt de LFC'er de tv beelden( van maandag j.l.) met kreten als niet te geloven',wat een techniek' en hoe krijgt hij dat nu voor elkaar'. Qua uiterlijk komen Pelé en Zu ma aardig overeen, wat betreft de voetbalcapaciteiten moet de Lei- denaar. wie niet trouwens, het duidelijk tegen de Braziliaan af leggen. Voor Nederlandse begrippen is Bles Zuma in ieder geval geze gend met veel voetbaltalent wat de eredivisieclub FC Utrecht een week geleden heeft bewogen de voetballer voor een testwedstrijd te inviteren. Zuma speelde vol gens zijn zeggen geen slechte wedstrijd', had een aandeel in drie doelpunten en kan over ruim een week een bericht uit de Dom stad verwachten met de medede ling of zijn verrichtingen al dan niet goed waren voor een lucra tief contract. In het Leidse amateurwereldje is de voetballer Bles Zuma een open baring. Zoals hij zich momenteel op het veld en in de zaal beweegt komt hij terecht in aanmerking voor de benaming talent' op. Mede door zijn inbreng is de Leidse zaalvoetbalkampioen, die enige tijd geleden de naam Sjar- din veranderde in Koosjardin(...), titelhouder van het district West II geworden. Vanavond begin nen de zaalvoetballers sporthal Cleyn Duin in Katwijk om 20.00 uur) tegen de kampioen van Zuid II, RKHS V, een serie wedstrijden die uiteindelijk de kampioen van Nederland moet gaan opleveren. Voor Bles Zuma zijn de confronta ties om de districtstitel in een de ceptie uitgelopen. Voor mij hoeft het niet \meer zo', laat hij weten.Er wordt veel te hard ge speeld. Ze lopen voortdurend op je benen te loeren. Daarbij komt nog dat scheidsrechters uit de andere afdelingen heel anders fluiten dan in Leidén het geval is. Daarom hebben we de laatste wedstrijd tegen Huug van Es( 5-3) verloren. Als je in de wed strijd elkaar alleen maar aan moedigde werd er al afgefloten'. Evenals vorig seizoen is er dus een Leidse afvaardiging doorge drongen tot de eindstrijd om de Nederlandse zaalvoetbaltitel, zij het dan dat de nieuwe Leidse kampioen veel minder aspiraties koestert dan de titelhouder van' 77- 78, Godyla, dat uiteindelijk in de finale het onderspit moest delven. Hij: "Wij zijn nogal ge makkelijk, we zien wel hoe het loopt. Als we verliezen lig ik er ieder geval niet wakker van. Zaalvoetbal is voor mij een bij zaak". Die laatste uitspraak en de instel ling van de nieuwe districtsklas se hebben Bles Zuma doen be sluiten bij de Leidse zaalvoet balclub te vertrekken en over schrijving aan te vragen bij hoofdklasser Swift/VR. "Het wordt me allemaal veel te se rieus", stelt Zuma. "We spelen om het Nederlands kampioen schap, de Nortgho cup, de Leidse beker en alles moet maar worden gewonnen ook. Op die manier mis ik al die voetbalwedstrijden op de tv op de woensdagavonden. Dat vind ik ook wel zo leuk, soms leuker dan een zaalvoetbalwed strijd." Zuma is eerlijk genoeg om toe te geven dat hij bijzonder lankmoe dig is. In december vorig jaar, tij dens de barre winterperiode, gaf de oud UVS speler trainer Henk Swaak te kennen de LFC-trai- ningeri niet meer te willen vol gen. Oorzaak: geen zin. "Ach, Hans de Kruiff gaf er opeens de brui aan en omdat wij altijd ge zamenlijk met zijn auto naar de training reden had ik er plotse ling ook geen zin meer in. Had gewoon ineens de balen van het voetballen", verklaart Zuma. Na verloop van tijd begon het voet- balbloed toch weer te kriebelen en via een voorzichtig begin in het derde team belandde Bles Zuma uiteindelijk weer in de hoofdmacht van de Boshuizer- kadeclub. Uiteraard werd de te rugkeer van de talentvolle voet baller instemmend begroet want LFC verkeerde op dat moment( 3 weken geleden) in een moeilijke periode, waarin forse nederlagen werden geincasseerd. "Die ver- liespartijen waren eigenlijk niet nodig. De laagste competitiewed strijd tegen Blauw Zwart( 1-2 ze ge voor LFC- red) heeft duidelijk gemaakt dat LFC heus wel kan voetballen. We moeten er alleen zin in hebben. En dat is niet altijd het geval". Die zwakke mentale instelling is volgens Zuma de oorzaak dat trainer Henk SwaakChij is best een goeie') na één seizoen alweer naar een andere vereniging ver trekt. "Het zal voor iedere trainer moeilijk zijn om te wennen aan de mentaliteit van LFC. Met uit zondering van Aad Neuteboom en Henk Brand is iedereen veel te gemakkelijk. Dat is bij het zaal voetbal terug te vinden. We wil len best kampioen van Neder land worden. Als we maar niet zo hard hoeven te rennen"... ROB ONDERWATER EINDHOVEN (GPD) - PSV heeft gisteravond de inhaal wedstrijd tegen Haarlem, oorspronkelijk vastgesteld voor de eerste competitiedag na de royaal uitgevallen winter stop, met een 4-1 overwinning afgesloten. De Eindhove- naren behoefden zich voor die ruime zege slechts een half uur in te spannen: tussen de 45ste en de 75ste minuut, toen de Brabanders de score van 1-0, verkregen door een treffer van René van de Kerkhof in de allerlaatste minuut van de eerste helft, opvoerden tot 4-1 Stevens maakt het doelman Boersma van Haarlem lastig. Op de doellijn wacht George gespannen af. De actie zou geen doelpunt opleveren. Met die overwinning heeft PSV zich voorlopig de derde plaats van de eredivisieranglijst toe geëigend, een plaats die de Eind- hovenaren nu moeten zien vast te houden wil men volgend seizoen via het UEFA-Cuptoernooi Eu ropees voetbal willen bedrijven. Dat vasthouden van die derde GIJON (ANP) - Voor Lu cien van Impe is de Ronde van Spanje een verloren zaak. In de veertiende etappe, van Torrelavega naar Gij on over 178 kilo meter, werd een valpartij hem gisteren noodlottig. Op ruim tweeëneenhalve minuut van Joop Zoete melk, de leider in het al gemeen klassement, kwam hij besmeurd over de eindstreep. Zijn laatste sprankje hoop op de eind zege was vervlogen. Een schrale troost vormde de etappezege van zijn ploegmakker, Bernardo Lopez Alfonsel. De Spanjaard vertrok al na 35 kilo meter uit het peloton en bouwde aan een voorsprong die maxi maal 15.20 zou bedragen. Op dat moment was hij de leiderstrui tot op 33 seconden benaderd. De jacht op de eenzame vluchter brak los in de laatste vijftig kilo meter, waarin twee bergen waren opgenomen. In de afdaling van de eerste 'col' belemmerden mist en regen het zicht van de renners. Een valpartij bleef uit. Van de ve detten werd allen Lucien van Impe het slachtoffer. Voor Enrique Cima, die graag in zij n geboortestad Gij on wilde winnen, was dat het sein om te demarreren. Hij kreeg gezel schap van twaalf renners, onder wie Zoetemelk, Galdos en Pol- lentier. Zoetemelk zette zich aan de staart van de achtervolgers, waakzaam voor aanvallen van zijn concurrenten. Die bleven nagenoeg geheel uit. In een fau teuil werd de rondeleider naar de streep gereden. Dat zijn krachten nauwelijks aangetast waren, bleek uit de eindsprint die hij winnend afsloot. Na zijn tweede nederlaag in de con frontatie met Joop Zoetemelk heeft de Belgische kampioen Mi chel Pollentier openlijk toegege ven, dat hij in de afgelopen winter voor de verkeerde ploeg heeft gekozen. Zijn Belgische sponsor betaalt hem weliswaar een vor stelijk jaarsalaris, maar de ver zorging is slecht, het materiaal is inferieur en zijn knechten heb ben - behalve de Ier Kelly - totaal geen klasse. In de Vuelta is zijn ploegleider Lauwers niet eens in het bezit van reservefietsen. Zaterdag na zijn valpartij in Pam plona moest er iemand in België gebeld worden om in allerijl een andere fiets te komen brengen. Pollentier en zijn knechten heb ben het meest van alle ploegen bandbreuk geleden. De Belgische kampioen zei onder die omstandighedenniet opti maal te kunnen duelleren met de in topvorm zijnde Zoetemelk. Hij deelde ook mee op zoek te zijn naar een andere formatie mis schien is er een mogelijkheid om als gastrenner naar de Ronde van Frankrijk te gaan. Volgens de regels van de interna tionale wielrenunie (UCI) is het niet mogleijk om tijdens het sei zoen van ploeg te veranderen. Het begrip "gastrenner" kan wel toegepast worden, maar alleen met toestemming van de UCI. De laatste jaren is zoiets met een renner van het kaliber Pollentier niet voorgekomen. Pollentier wil dolgraag aan de Ronde /van Frankrijk deelnemen om de schande van de dopingfraude van vorig jaar uit te wissen. De uitslag van de 14e etappe is: 1. Alfonsel (Spa) 178 km in 4.48.26, 2. Zoetemelk (Ned) op 5.213. Cima (Spa) z.t., 4. Loos (Bel) z.t., 5. Beysens (Bel) z.t. Het algemeen klassement na de 14e etappe is: 1. Zoetemelk (Ned) 71.37.42, 2. Yanez (Spa) op 1.40,3. Galdos (Spa) op 2.03,4. Esparza (Spa) op 2.19, 5. Torres (Spa) op 2.42, 6. Pollentier (Bel) op 3.07, 6. Levavasseur (Fra) op 3.56, 8. Ruperez (Spa) op 3.58, 9. Van Impe (Bel) op 5.05, 10. Lopez Carril (Spa) op 5.09. plaats zal, gezien met name de eerste speelhelft tegen Haarlem, de komende competitiedagen overigens toch nog wel eens in gevaar kunnen komen. Allereerst is er zaterdag de Brabantse derby tegen het de laatste weken op vallend goed draaiende NAC, plus nog een aantal tegenstan ders die niets meer hebben te verliezen en derhalve tegen het toch altijd erg krampachtig spe lende PSV, voluit kunnen gaan. Daarbij het risico incasserend dat er tegen een royale nederlaag aangelopen zal worden. Rijvers: „Toch vind ik dat we in de ze laatste fase van de competitie, waar wij ons alleen nog maar hoeven te concentreren op be houd van die derde plaats, beter bij de zaak zijn dan enkele weken geleden. Weliswaar zijn Smits, Deykers en Wildschut door bles sures voorlopig weer uit de selec tie weggevallen, maar ik geloof toch dat we met het huidige ma teriaal een UEFA-Cupplaats vei lig kunnen stellen. Als we ten minste de eerstkomende wed strijden niet staan te slapen of de zaken zo laconiek opnemen als vanavond in de eerste helft tegen Haarlem, want dan vraag je na tuurlijk wel om moeilijkheden". Eerste divisie DEN HAAG (ANP) - Gisteravond werden voor de eerste divisie twee competitiewedstrijden ge speeld. In Leeuwarden won Gro ningen in een attractief duel met 2-0 van Cambuur. Heerenveen versloeg Veendam met 2-1. De karakteristieken zijn: Cambuur-FC Groningen 0-2 (0-1), 34. Romein 0-1,86. Veldmate 0-2. Toeschouwers: 4500. Scheids rechter: Van Ettekoven. Veendam-Heerenveen 1-2 (0-2), 8. Negerman 0-1,42. Adding 0-2,53. Koolhof 1-2 (strafschop). Toe schouwers: 2600. Scheidsrechter Draaisma. De eerste helft van het duel tussen PSV en Haarlem was nauwelijks het aankijken waard. Uiteraard, de Eindhovense equipe domi neerde op alle fronten, maar bleef zich steeds vastlopen op de Haarlemse defensie en weigerde ook maar een moment enige crea tiviteit in het aanvalswerk te stoppen. Blind bleef PSV steeds naar voren stormen om op het allerlaatste moment door een simpele kop- of voetbeweging van de Haarlemmers de bal te verspelen. In feite kreeg Haarlem de enige echte kans in die eerste 45 minuten, toen de uitgebroken De Kip de bal toeschoof naar de volkomen vrijstaande Pieter Huyg, die evenwel zoveel haast achter zijn actie zette, dat hij naast kogelde. Verrassing Dat PSV in de 45ste minuut van de eerste helft toch nog op een 1-0 voorsprong kwam, was waar schijnlijk de grootste verrassing voor de Eindhovenaren zelf, toen René van de Kerkhof op goed geluk een corner van Van der Kuylen op de schoen nam en Boersma die het uitzicht werd ontnomen door een groot aantal medeverdedigers, met een schot vlak langs de paal totaal verraste: 1-0. Toen Poortvliet in de 52ste minuut PSV, na een bijzonder fraaie solo en een 1-2 met Lubse Boersma voor de tweede maal passeerde, kon PSV eindelijk dan toch de tijd nemen om wat meer intelli gentie in het spel te verwerken. De gevolgen waren voor Haarlem meteen desastreus. In de 59ste minuut zorgde Posthuma, na rust door Rijvers ingezet voor de to taal falende Van Mierlo. na een combinatie met Lubse voor 3-0. Kees Rijvers: „Na rust gingen we inderdaad wat pittiger spelen. Bovendien werd er ook attenter gespeeld, zodat het met name bij ons over links een stuk beter liep". Het inzetten van Paul Posthuma voor Van Mierlo, die tegen Roda JC, zaterdagavond nog een uit stekende wedstrijd speelde, ver klaarde Rijvers als volgt: ..Bij Haarlem fungeerde George in fei te als tweede ausputzer. Van Mierlo kon hem niet voldoende onder druk zetten, zodat hij aan vallend erg veel werk kon ver richten. Posthuma kon die taak beter aan en liep hem verschil lende malen uit de wedstrijd". Nadat Posthuma voor de derde treffer had gezorgd en Haarlem via een concentratieverslapping door Kees de Vries uit de enige Haarlem-comer de achterstand tot 3-1 had kunnen reduceren, was het inderdaad opnieuw Paul Posthuma die PSV op de 4-1 eindstand zette, toen hij in alle rust een hoekschop van René van de Kerkhof aan kon nemen en vervolgens op simpele wijze ach ter Boersma kon deponeren. BELGRADO (ANP) - De be langstelling in Joegoslavië voor de eerste finalewed strijd in het UEFA-beker- toernooi vandaag tussen Rode Ster en Borussia Mön- chengladbach is overweldi gend. Het stadion van de le- gerploeg, met 100.000 plaat sen het grootste in het land, is al geruime tijd uitver kocht en nog altijd stromen de aanvragen voor plaats- kaarten binnen. Niet vreemd daaraan is dat met het duel tussen Rode Ster en Borussia voor de eer ste keer een finale in het EU- FA-bekergebeuren binnen •de Joegoslavische lands grenzen plaats vindt. In het kamp van Rode Ster overheerst het optimisme. De prestaties in de laatste drie ronden van het UEFA- toernooi, met overwinnin gen op Arsenal, West Brom- wich Albion en Hertha BSC, hebben de wrange herinne ringen aan de eerdere ont moeting tegen Mön- chengladbach in Europees bekerverband doen verva gen. In 1977 werd de thuisclub op eigen veld vernederd door een nederlaag (1-3). Alsof dat nog niet voldoende was volgde er op Duitse bodem een nog beschamender resul taat: 5-1 voor Borussia. Deze uitslagen hebben geen enke le invloed op het rotsvaste vertrouwen van de Joego slavische supporters op een overwinning van hun club. Coach Stankovic verwoordt de stemming treffend met zijn uitspraak: "Wij rekenen op een overwinning". De Joegoslaaf kent slechts éën zorg: "Wij moeten er hoe dan ook voor waken dat Borussia hier scoort. Als wij tegen doelpunten kunnen voor komen, ben ik met een kleine zege ruimschoots tevreden". Mönchengladbach-trainer Udo Lattek, die het volgende seizoen Borussia Dortmund onder zijn hoede neemt, gaat van hetzelfde uitgangspunt uit: "Als wij in Belgrado kunnen scoren, neem ik ge noegen met een kleine neder laag. In dat geval hebben wij over veertien dagen op eigen veld de beste vooruitzichten op de UEFA-beker".

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19