bubliek M Lauwe .Renault Saviem bedrijfswagens in tientallen uitvoeringen op maat Skateboard club zoekt een sponsor De luit is mijn bruid Haal 't Renaultboek'79 bij ELAM. ADVERTENTIES WORDEN GELEZEN, ZIET U WEL. NOORDJVIJKS KAMPIOENSCHAP MET EEN INTERNATIONALE JURY F] RENAULT0SAVIEM Noordwijk heeft zijn eerste schaatsplankkampioen. Het is de 16-jarige Rob van Breu- kelen, die zaterdag tijdens een in Voorhout gehouden wedstrijd de eerste prijs in de wacht sleepte in de categorie "gevorderden". Van de "be ginners" ging de 13-jarige Jan van Beelen, eveneens uit Noordwijk, met de beker naar huis. De wed strijd werd gehouden op het bedrijfsterrein achter "het Soldaatje", waar een aardige baan was uitgezet. Compleet met slalom en een "ramp", vervaardigd van een houten stellage en een ijzeren plaat. Een "internationale jury" beoordeelde de prestaties van de ruim twintig deelnemers. In de jury zaten de organisa toren Wim van der Gugten uit Voorhout (15 jaaü, Arthur Blomsma (15 jaai) en Ferry Vos (14 jaai) uit Noordwijk en verder de 12-jarige John Lau- rance uit Engeland en de 15- jarige Amerikaan Ted Knud- son. Geen rage Al zo'n anderhalf jaar oefenen de jongens met de schaats- plank op het bedrijfsterrein. Dankzij de asfaltering is dit voor hun een ideale plaats voor het beoefenen van hun sport. "Want een rage is het al lang niet meer. Het is echt een sport", betoogt Ferry. John, de jongste, werd twee maanden geleden lid van de club. "Dat was toen ik in de sloot viel. Ik ging van een hooiberg af, pardoes de sloot in". Wat dat betreft is het op hun "privé-baan" veiliger. Overigens vinden de jongens het beslist geen gevaarlijke sport. "In Amerika en Enge land gebeuren meer onge lukken met voetbal dan met skate-board", weet Ferry. "Op de lijst van gevaarlijke sporten neemt het pas de 39ste plaats in" Kostbare zaak Belangrijk vinden de jongens het gebruik van goed mate riaal. En dat is een kostbare zaak. Voor een complete uit- DINSDAG 8 MEI 1979 Niet alleen maar rondjes draaien. rusting met helm, knie- en elleboogbeschermers ben je volgens hen gauw ƒ.350,- kwijt. De "skaters" doen van alles om dit te bekostigen, zo als bollenpellen en schilder werk. De meesten begonnen met een zelf gemaakt bord met rolschaatswieltjes er on der, maar allengs werd dit vervangen of ingeruild voor steeds betere spullen. Binnenkort zullen de jongens moeten uitkijken naar een ander terrein, omdat het bol- lenbedrijf dan weer op volle toeren moet dfaaien. "De parkeerterreinen zijn alle maal betegeld, dat is lang zo mooi niet als asfalt", vinden zij. "Er moet veel meer ruimte komen voor de skaters", stelt Ferry. In Noordwijk-binnen wordt wel gereden op het ter- reintje voor de Rabo-bank, maar dat vinden de j ongens te klein en te laag. "Dat is goed voor beginners", zeggen zij geringschattend Hoe het wel zou moeten, tonen zij op foto's in de speciale "skateboard-tijdschriften", die door de jongens finaal worden stukgelezen. Zij ho pen mettertijd in de Menken- hal in Leiden terecht te kun nen. Daarover zouden zij nog bericht krijgen van de be drijfsleider. Verder heeft de club nog één wens en dat is het vinden van een sponsor. Tot nu toe is Fer ry de enige gelukkige die wordt gesponsord. Met het organiseren van de wedstrijd hebben de jongens in elk geval getoond de zaken professioneel aan te pakken. Tafeltjes en stoeltjes uit de kantine van een bedrijf vormden de tribune en Nico- line van der Gugten nam voor deze keer de rol van koffie dame op zich door de dorstige deelnemers van koeken en drankjes te voorzien. Pas na afloop waagde zij zich zelf ook op de schaatsplank "en dat doet zij zeker niet onverdien stelijk", zei haar broer Wim. "Er zijn tot nog toe niet veel meisjes die zich op deze sport hebben toegelegd". Elke ochtend, steevast om tien uur, ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. .Spelen op de luit is kantwer ken in muziek. De resonantie (de weergalm) is enorm be langrijk. Je moet de dubbele snaren heel fijn kunnen be roeren. Eigenlijk mag je ze amper aanraken. Het spelen op de luit vereist een uiterst fijnzinnige techniek". Hans van Wouw is één van de Leidse luitisten, die op de vingers van één hand te tellen zijn. Hij praat met veel verve over zijn favoriete muziekin strument. Zegt een hartstoch telijk minnaar van dit mid deleeuws tokkelinstrument te zijn. Dat is hij trouwens var de meeste renaissance-en ba- rokinstrumenten, hetgeen alleen al moge blijken uit zijn instrumentenverzameling. („Ik verzamel uitsluitend eerlijke instrumenten"). Die bestaat niet alleen uit drie verschillende luiten en en kele inheemse blaasinstru menten maar ook uit een magnifiek clavicord. Over dat klavierinstrument weet de 45-jarige Leidenaar dah pok het nodige te vertel len. „Het bijzondere van een clavicord vind ik dat, of schoon zij in wezen een gitaar met toetsen is, zij totaal geen mechaniek heeft. Het is een instrument met een grote ge voeligheid. Je kunt de klan ken op een wonderbaarlijke wijze laten vibreren. De clavi cord is er bij uitstek om je vingers stevig te maken. Een erg mooie klank, net als de luit" .,De luit heeft ook zo'n delicate en uiterst fijne klank. Dat heeft-ie ook altijd gehad. In de tijd van de minstrelen al. De luit is groot in intimiteit en bescheidenheid. Daarom heb ik ook voor de luit gekozen. Ik heb het betrekkelijke van al les ingezien". Dat de luit een daadwerkelijke keuze van Van Wouw was mag blijken dat hij de fagot er aan de kant voor heeft gezet. Dat blaasinstrument heeft hij aan het conservatorium ge studeerd. Hij beschikt dan ook over een graad in de fa got. ,Wat mijn capaciteiten voor de luit betreft: dat heb ik hele maal zelf geleerd. Vroeger heb ik wel eens les gehad, maar toen werd mij verteld dat ik nooit wat op de luit zou kunnen bereiken. Nu zing ik erbij. Middeleeuwse liederen. En ook dat vereist ee^perfec- te zangtechniek. De luit staat dichtbij het woord. Er gaat zo'n onbeschrijflijke charme vanuit. Het volume moetje zo veel mogelijk beperken. En dat is vaak moeilijk". Van Wouw zegt dat hij thans zijn kritieke moment beleeft. Dat hij wat de luit aangaat bijna op zijn uiterste is aan beland. „Hou me dus maar goed in de gaten, want eer daags staat er wat te gebeu ren". Wanneer het hem uit komt geeft Van Wouw, die ooit als muziekleraar werk zaam is geweest, concerten. Onlangs nog in het Leids V rij etij dscentrum ,Als ik ergens speel ga ik tevo ren uitvoerig bestuderen hoe de akoestiek is in de betref fende zaal. En wanneer ik speel, verlang ik doodse stilte Dan speel ik het best. Ja, ik moet relaxed zijn. Als er ie mand staat te timmeren, vreet ik me op. Je ziet, ik ben erg nerveus. Vandaar dat ik die popmuziek naar de hel ver wens. Ik ben doodsbang voor mijn oren", „Ik ben niet iemand, die zomaar iets doet. Het moet een spel blijven. Juist nu ben ik in de periode dat ik dat spel aan anderen kan laten horen. Elke week repeteer ik met Tony Godschalk. Ja, ik merk dat de luit bezig is populair te wor den. In Den Haag is zelfs een school voor, luitisten. Komt door die rust die er van dat delicate instrument uitstraalt. De luit schettert tenminste biet. Het is een meesterin- strument". Van Wouw speelt nog eens een lied uit één van zijn vergeelde muziekboeken. Het vult zijn kaal ingerichte flat aan de Spaarnestraat daadwerkelijk met een zekere rust. Wanneer hij het muziekwerkje beëin digd heeft, concludeert hij: „Ja, de luit is mijn bruid. Ik wou dat ik met vrouwen zo gelukkig was, als ik met de luit ben". A Chintz salopette. Modieus aangerimpeld in de taille en aan de onderkant. In kobalt, paars en fuchsia. Mt. II6 rr (55.-) t/m 170 (69.-) Va. JJr Katoenen T-shirt met korte mouw en ronde hals. In wit, geel, kobalt, rood en pink. Mt. 92 (4.-1 n t/m 164 (7.-|. Va.*r.~ A Strakke broek van chintz. In kobalt of pink. Mt. 122 n r (45.-) t/m 167 (59.-) V.a. P3.~ Leuke katoenen blouse zonder mouw met 'n struktuurtje In kobalt, geel, wit en rood. Mt. 104 17.-) -ij t/m 164 (27.-]. V.a. Katoenen hot-top. jr Vele kleuren. J." Renault 12 bestel. JL Renault Saviem Chassis Laadruimte 1600 dm3. Laadvermogen -r Cabines SG^/SG3. 500 kg. Top: 140 km/u. Verbruik: 8,3 Bruto draagvermogen varieert .litéroplOOkmX^ tussen 1640en2620kg. (Leverbaar in diverse chassisleng- Laauvermogen van övo Kg toi Renault 4 bestel/1100 bestel. 1185 kg. Met of zonder verhoogd Laadruimte 1950 dm3, resp. dak. Korte of lange uitvoering. 2250 dm3. Laadvermogen 455 kg, Gesloten of pick-up uitvoering resp. 500 kg. Top: 100 km/u, resp. met of zonder huif. Verbruik 10,5 110 km/u. liter op 100 km. Laadvermogen van 1080 kg tot 2400 kg. Laadruimte 9 tot 14.0 m3. Ekonomisch in verbruik en onder houd.(Leverbaar in verschillende uitvoeringen). Renault Saviem heeft heel wat te bieden als het om doelmatig transport gaat. Op ieder probleem hebben wij wel een antwoord dat past bij uw specifieke vervoerseisen. Kijkt u hierboven maar. Zo had u het precies bedoeld. Investeer in degelijkheid. Elam BV, Haarlemmerweg 2-4,2316 AA Leiden, Tel. 071-121210/143163/133141.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4