Excelsior legt spelers twee contracten voor H andb altrainers willen een belangengroep „Je probeert van alles om te overleven" GOEDKOOPtpGEZELLKi Staatsloten? Ukunt ze nu kopen. Russische schakers winnen in Montreal DE SLEUTELS - S.E.V. TH DINSDAG 8 MEI 1979 SPORT PAGINA ROTTERDAM (ANP-GPD) - Het bestuur van eerste-divisie-koploper Excelsior legt deze week aan elke speler van de huidige selectie twee contracten voor. Eén voor het geval de Rotterdamse club in de acht nog resterende wedstrijden dan wel in de na- competitie ere-divisievoetbal af dwingt, en een andere, lagere ar beidsovereenkomst, indien Ex celsior volgend seizoen opnieuw in de eerste-divisie uitkomt. Een en ander is noodzakelijk omdat spelers die op 15 mei geen nieuw contract hebben aangeboden ge kregen, volgens KNVB-regle- menten als transfervrij dienen te worden beschouwd. Voorzitter Bontenbal liet gisteren eveneens weten dat geprobeerd zou worden om de militaire in stanties via bondscoach Zwart kruis te bewegen om middenvel der Pattinama de eerstkomende weekends vrijaf te geven, nu deze is opgeroepen voor herhalingsoe feningen. NEW YORK - New York Cosmos heeft ook zijn zevende wedstrijd van de North American Soccer League (NASL) gewonnen. Voor 50.000 toeschouwers werd op ei gen terrein met 3-0 gewonnen van Houston Hurricane. De rust stand was 2-0. Ook in deze wed strijd speelde Franz Becken- bauer in verband met een lichte blessure niet mee. De uitslagen van de wedstrijden voor de NASL-competitie zijn verder: Chicago Sting-Toronto Blizzard 2-1, Washington Diplomats- Dallas Tornado 2-1. Suriname heeft in de eerste ron de van het voor-Olympisch voet baltoernooi met 1-2 van Barba dos gewonnen. De wedstrijd die in Bridgetown werd gespeeld werd bijgewoond door 12.000 toeschouwers. Dana Hewitt scoorde in de eerste helft, maar a de rust stelden Jacob Stewart a Johan Berdberg de zege veilig aor Suriname Het elftal van de Nederlandse An tillen was in zijn eerste wedstrijd minder succesvol. Op Aruba won Trinidad met 2-3. Uitslagen van maandag gespeel de Engelse eerste divisie wed strijden: Manchester United- Wolverhampton W. 3-2, Queens Park Rangers-Birmingham 1-3. Hoewel John McEnroe op deze foto kansloos i. van Borg, zou de jonge Amerikaan niettemin v de World Championship Tennis WCT MONTREAL (AFP - De Russen Mikhail Tal en Anatoly Karpov zijn gezamenlijk winnaar gewor den van het internationale schaaktoernooi in Montreal. Zij vergaarden beiden twaalf pun ten. Jan Timman deelt de vijfde plaats in de eindrangschikking met de Rus Boris Spasski met 8V2 punt. De uitslagen van de partijen voor de achttiende en laatste ronde zijn: Karpov (Sov^-Kabalek (Vst) V2-V2, Tal (Sov^-Timman (Ned) V2-V2, Portisch (Hord-Spasski (Sow) Va-1/ 2, Larsen (Denü-Hort (Tsj) 1-0 en Hübner (WdlhLjubojevic (Joe) V2- V2. De eindstand is: 1. Tal en Karpov beiden 12 pnt., 3. Portisch IOV2 pnt., 4. Ljubojevic 9 pnt., 5. Spasski en Timman bei den 8V2 pnt., 7. Kavalek, Hübner en Hortallen 8 pnt., 10. Larsen 5'/2 pnt. ADVERTENTIE Hedenavond voetbalwedstrijd Sportpark De Vliet Goedhart Vastgoed uw adres voor betaalbare woningen John McEnroe winnaar van WCT- toernooi DALLAS (AFP) - John McEn roe is winnaar geworden van het toernooi om het kam pioenschap van de WCT. De 20-jarige Amerikaan ver sloeg in de finale van het toernooi in Dallas Björn Borg met 7-5, 4-6, 6-2 en 7-6. McEnroe maakte daarmee een einde aan een reeks van ze ventien overwinningen van de Zweed. Het was zijn derde overwinning op de Wimble- donkampioen. McEnroe schakelde in de halve finales de Amerikaan Jimmy Connors uit, de winnaar van 1977 van het toernooi waar aan de acht sterkste spelers van de WCT jaarlijks deel nemen. Borg triomfeerde in 1976, de Amerikaan Vitas Gerulaitis in 1978. McEnroe verdiende aan zijn zege 100.000 dollar, meer dan 200.000 gulden. ARNHEM (GPD) - De Nederlandse handbaltrainers gaan de handen ineenslaan. Dit via een binnenkort op te rich ten trainers-belangengroep „want", aldus initiatiefnemer Ton van Linder, trainer-coach van de eredivisie heren van Swift Arnehm, „er gebeuren in de handballerij zoveel dingen, die de trainers aangaan, maar waarin de trainers- groep geen gesprekspartner is". Uiteraard is dat ontbreken van in- en samenspraak geen zaak die plotse ling actueel is geworden. „Natuurlijk niet. Dat de plannen nu naar boven komen is het gevolg van de op handen zijnde herstructurering binnen het Nederlands Handbal Verbond (NHV). We hebben nu de kans daarop vanaf het begin in te spelen". Ton van Linder's plan is in heel korte tijd in een stroomversnelling ge raakt, want het is nog maar ruim een week geleden, dat de Zevenaar in Utrecht hierover een gesprek had met de trainers Wim van Surksem, Fred Overkleeft, Eric van Wel, Hennie van Veen, Kees de Ridder, Nol Verhoef, cursusleider Jan Tielemans en opleidingsfunctionaris Huub Jris, na al eerder zijn voelhorens te hebben uitgestoken bij Jo Gerris en Bertus Cras. Na die bijeenkomst is men driftig aan het telefoneren geslagen met colle ga's en gaat er nu een brief met de doelstellingen van de op te richten belangengroep uit. Zowel de technische commissies van de afdelingen als de bond zijn geinformeerd, waarna de in Utrecht samengestelde werkgroep contacten wil gaan leggen met de trainers, die op afdelings niveau werkzaam zijn. Stempel „We willen voorkomen het stempel te krijgen van een elitegroep. Iedereen op hoog en lager niveau kan lid worden van de belangengroep. Inmid dels onderzoeken we in welk vat we de groep gaan gieten. Daarbij willen we juridisch advies. Er is al contact opgenomen met de Nederlandse Sport Federatie (NSF)en ook willen we gaan rondkijken bij bonden; die wat dit betreft al wat verder zijn dan wij", vertelt Ton van Linder. „Men moet overigens nu niet meteen gaan denken, dat wij onze krachten willen bundelen om meteen maar harde acties te gaan voeren. Er doen zich inderdaad minder verkwikkende zaken voor. Denk alleen maar aan het feit, dat handbaltrainers zomaar, soms midden in het seizoen, ont slagen kunnen worden. Onze belangrijkste opzet is opbouwend werk te doen". „Het is gewoon zo, dat je als trainer eigenlijk overal buiten staat. Er moet een duidelijke afbakening komen van de rechten en plichten van de handbaltrainer binnen de bond. de afdeling, de vereniging en ook bin nen het wedstrijdgebeuren. Er ligt niets vast. Denk eens aan de relatie traineren sponsor; het punt belastingwetgeving, waarbij een duidelijke voorlichting ontbreekt, de juridische aspecten van het beroepskader. Dan de relatie trainer en scheidsrechter, de relatie met het competitie wezen, met de opleidingen enzovoort" Braak „Al die terreinen liggen nog braak. De nieuwe structuur van het NHV vraagt om participatie van onze kant. Daarom springen we erin. Uit de reacties blijkt, dat er bij de trainers een duidelijke behoefte is aan een belangengroep. Als je body hebt kun je tal van zaken gaan aanpakken Ja, ook een vuist maken bij wantoestanden". „Een belangrijk aspect vind ik ook de kennisvergroting. We willen graag contact met trainers van andere sportbonden. Je kunt altijd van elkaar leren. Ook is het nu zo, dat veel internationale ontwikkelingen aan een grote groep van trainers voorbijgaan. Enkele mensen bezoeken de in ternationale congressen wel, maar er sijpelt te weinig door naar de basis. Daar ligt ook voor ons een taak, waarbij we denken in de richting van een informatieblad". Wat de werkwijze straks betreft stelt Ton van Linder zich voor; dat er per regio een voor iedereen herkenbare coördinator komt, een soort wijka gent. Agent dan te lezen in de context van hulpverlener. ..Jaarlijks denk ik dan aan één of twee regionale en landelijke bijeenkomsten. Dit alles met het hoofddoel om in alle handbalzaken de vinger aan de pols te houden en een gesprekspartner te zijn", besluit Ton van Linder. Tijdens beschietingen door Falangisten: ADVERTENTIE LIBANON 22 aprü ïk heb nu wel gemerkt dat het hier knap gevaarlijk kan zijn. Eergis teren ben ik weer teruggekomen op mijn post en ik was verrekte blij hier weer te zijn. Zoals u in Nederland wel zult heb ben gehoord is het de afgelopen week in Naqoura namelijk nogal spannend geweest en wij (de verlofgangers) hebben daar al die tijd ook gezeten. In feite is al het gedonder begonnen met de komst van het Libanese leger. Meneer Hadad was het daar helemaal niet mee eens en om zijn ongenoegen daarover ken baar te maken liet hij alle wegen blokkeren waardoor Naqoura volkomen geïsoleerd was van de ADVERTENTIE Wij zaten die nacht dus wacht en ja hoor, om 0.30 uur brak de hel op eens los en begonnen de Falan gisten met van alles en nog wat op ons te vuren. Het meeste was op de heli's en onze YP's gericht. Ik moet zeggen dat ik aardig, om niet te zeggen vreselijk in de rats heb gezeten. Op een gegeven moment kregen wij het bevel te rug te vuren en op zo'n moment word je volgens mij gewoon gek en leef je in een soort van ver standsverbijstering. Je denkt dan helemaal nergens aan (verstand op nul, blik op oneindig). Het enige dat je doet is schieten als een gek en van alles proberen om te overleven, wat gelukkig ieder een is gelukt. Dat er geen doden zijn gevallen is werkelijk een wonder, want zelfs het hospitaal werd beschoten. (Hadads reactie hierop was later: "Hadden jullie daar maar geen hospitaal moeten neerzetten"). Achteraf doet het je toch wel wat datje zoiets hebt meegemaakt. Je komt jezelf in zo'n situatie echt wel tegen en heel veel dingen ga je opeens veel meer waarderen: bijvoorbeeld dat je nog zo maar rond kan lopen. Ik hoef zulke grapjes nooit meer mee te maken, voor nog geen honderdduizend gulden, want het was werkelijk heel erg. Gelukkig is het nu allemaal achter de rug, al is de situatie nog wel gespannen. Men is op het ogenblik nog steeds druk bezig met onderhandelen, maar dat is Import e.. vj distributie wltsvt Telefoon SW j 015-569324* rest van het Unifilgebied. Ook had Hadad bevolen (in feite al belachelijk dat hij eisen aan de VN kan stellen, maar voorlopig is het wel zo en worden de meeste eisen van hem driftig ingewil ligd), dat er geen heli's mochten opstijgen zonder zijn toestem ming. Om de een of andere reden moest er toen toch een heli de lucht in en die werd direct door Falangisten beschoten. Twee Nederlandse YP's (Pantservoertuigen) die daar stonden vuurden toen gelijk terug. Tijdens dat vuurgevecht werd er een Falangist gedood en toen waren die lui natuurlijk he lemaal niet meer te spreken. Dat schieten duurde trouwens maar 10 minuten. Verder bleef het de hele dag rustig, hoewel de span ning de hele dag om te snijden s Avonds om zes uur moesten vijf tien man van de verlofgangers de wacht overnemen van de twee ploeger, die de YP's bemanden, omdat die jongens daar al een paar dagen zaten. Bij die vijftien man werd mijn persoontje dus ook uitgekozen. werk voor de hoge heren en daar hoeft Jan Soldaat zich niet druk 0111 te maken. Toen ik hier eergisteren op mijn post terugkwam waren er voor mij een paar leuke verrassingen. Mijn bed lag werkelijk bezaaid met post en dat was dan de reac tie op een vorige brief van mij. Er zat van alles bij, van Elsevier tot Eppo en van Panorama tot Privé en zelfs een hele grote doos met nieuwe boeken van een uitgeverij in Leiden. Ook gewoon brieven van mensen die met ons meele vert, dat doet je allemaal ontzet tend goed, vooral na die ellende in Naqoura. Iedereen hartelijk bedankt namens onze hele com pagnie. De mensen die om ant woord vroegen moeten wel even geduld hebben, maar ik zal pro beren iedereen een klein briefje te schrijven. Ik heb trouwens gemerkt dat alles geadresseerd was aan de A.cie. Dat zal ik dan wel verkeerd heb ben geschreven, want het moet zijn C.cie. De volgende verrassing voor mij kwam vanmiddag, ik werd bevorderd tot soldaat eerste klas se. Waarom? Dat weet ik zelf niet en niet dat het veel uitmaakt of veel wil zeggen, maar het is toch wel leuk nu ik met een rode streep op mijn schouders mag lo pen. We hopen nu maar dat de onder handelingen waar men mee bezig is succes zullen hebben en dat het leven weer rustig door kan gaan zoals voorheen. Ook de gewone burger zag het hier niet meer zo zitten en veel mensen zijn daar om weggetrokken naar veiliger oorden. We hebben daarom nu erg weinig te doen op ons road block, want het enige verkeer dat nu nog langs komt is VN-verkeer. Als alles weer rustig is zal men wel weer terugkomen, want de mensen hier zijn niet anders ge wend. We zien wel hoe het loopt. De groeten uit Libanon en nog maals bedankt voor alle boekjes en brieven. H0l SIMON Donkersteeg 11, Haarlemmerstraat 274, Kooilaan 45. nedarJgnHso --- Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070-653955. gpfP- Speel mee in de Staatsloterij. Elke maand 30 miljoen aan prijzen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13