EXPOSITIE HUISVLIJT „Nu kan ik mijn ideeën over onderwijs kwijt" eidse agenda Eis zes weken tegen inwoner Leiderdorp BURGERLIJKE STAND STAP EN RAND MAANDAG 7 MEI 1979 ZOETERWOUDE - "Gewoon lekker bezig zijn" zo omschrijven de deel nemers aan de "huisvlijttentoonstelling" die gisteren en zaterdag in Zoeterwoude gehouden werd, hun bezigheid. Het is een creativiteitsuiting van voornamelijk Zoeterwoudenaren in hun vrije tijd geweest, die geleid heeft tot een prachtige expositie van pop pen, keramiek, wandkleden, pentekeningen en schilderijen. De bezoekers die zaterdag en zondag op Hoeve Bijdorp in Zoeterwoude- Dorp de werkstukken kwamen bekijken, hebben zeker genoten van de "vrije-tijdskunst" van hun dorpsgenoten. Dan was er keramiek van Agnes van Gent, Lolita Schaapman, Elly van der Ploeg, Magda Potma en Gonda Oosteron. Wandkleden van Marleen Stikvoort, Corrie Huguenin en Wil Albersen (deze laatste was ook met pentekeningen vertegenwoordigd) en schilderijen van Henk Otto maak ten de expositie compleet. Op de foto worden een aantal schilderijen bewonderd. Frans de Jong schaakkampioen ZOETERWOUDE - De finale van de Zoeterwoudse dam- en schaakkampioenschappen die dit weekeinde werden gespeeld leverden de volgende winnaars op. Jaap van Leeuwen werd overtui gend damkampioen, tweede werd Cor van Muyden, derde Thijs van der Salm en vierde Adrie van Diemen. Bij het scha ken behaalde Frans de Jong de eerste plaats terwijl routinier Van Leeuwen tweede werd. De partij om de derde en vierde plaats werd gewonnen door Kees van Velzen die Huub Duivenvoorde versloeg. Het gehele evenement was door KPJ Zoeterwoude georgani seerd. Ook door deze vereniging was een bowlingcompetitie op touw gezet. De uitslagen waren als volgt He ren: 1) Adrie van Diemen, 2) Adriaan Wijsman, 3» Wilbert Hockx. Dames: 1) Linda Crouwel, 2) Joke Vlasveld, 3) Marian de Jong. Schoolhoofd van nieuwe derde R.K. school in Zoeterwoude: ZOETERWOUDE - "Het lijkt me bijzonder aantrekkelijk om een nieuwe school op te zetten. Een aantal ideeën die ik over het onderwijs heb, kan ik daarin zeker kwijt". Aan het woord is Jan Duijnhoven, 1 april jl. benoemd tot schoolhoofd van de nieuwe, derde R.K. school. Een school die overigens pas begin oktober gereed zal zijn als het nieuwe bouwschema kan worden aangehouden. Vol enthousiasme kan Jan Duijn hoven over het onderwijs vertel len, daarbij af en toe aangevuld door zijn vrouw Petra, die zelf ook vijf jaar voor de klas heeft gestaan. Jan Duijnhoven, 28 jaar oud, is 6 jaar geleden als onder wijzer op de Heilig Hartschool in Leiden-Noord begonnen. Na voor de 5de en de 4de klas te heb ben gestaan werd hij twee jaar geleden hoofdonderwijzer en had als zodanig de zesde klas onder zijn hoede. Jan over die periode: "Ik heb er erg fijn gewerkt ik ga er dan ook al leen maar weg omdat ik'graag eens wat anders wil gaan doen. De H. Hartschool is echt een wijkschool. We waren dan ook erg buurtgericht met projecten die we deden. De eigen achter grond van de kinderen stond steeds centraal. Ook is de betrok kenheid van de ouders in de loop der jaren enorm gegroeid. Ieder een kan de school binnen lopen en even koffie komen drinken. Ook het oudercomité wat ont staan is heeft erg veel voor de school gedaan". Werkzaamheden Als Jan Duijnhoven praat over de nieuwe school, een naam zal morgen tijdens een ouderavond bekend gemaakt worden, geeft hij eerst een opsomming van de talloze werkzaamheden die voor af moeten worden verricht. Van het aanschaffen van boeken en stencilmachine, het inrichten van een bibliotheek tot een begroting maken. "Ontzettend veel werk, waar veel mensen bij betrokken zijn. Daardoor heb ik in deze kor te tijd al veel mensen leren ken- Over het onderwijs op de nieuwe basisschool vertelt hij het vol gende: "We gaan werken met we reldoriëntatie. Dat wil zeggen dat we niet meer werken met aard rijkskunde, geschiedenis, na tuurkunde en biologie apart, maar dat dit één vak wereldoriën tatie wordt. Hierdoor wordt dui delijker hoe het een met het an der te maken heeft. Ook gaan we nogal veel intensief in groepjes lezen. Het lezen blijft het hele le ven belangrijk en daarom zal le zen bij ons een belangrijke plaats innemen. Ook vind ik dat de school het contact met de ouders belangrijk moet vinden". Jan Duijnhoven, in Warmond ge boren en nog steeds woonachtig in deze plaats, kent Zoeterwoude nog niet zo erg goed. Voorlopig zal de familie Duijnhoven in Warmond blijven wonen. Het be valt ze uitstekend en de afstand is geen bezwaar Belangstelling De belangstelling voor de derde R.K. school is nog niet zo groot. Jan Duijnhoven vindt dat niet zo vreemd. "De mensen weten ge woon nog veel te weinig. Ze zien nog geen gebouw, ze weten niet wat er gaat gebeuren. Maar als je bedenkt dat we met deze school in kleinere klassen gaan werken, dat zo'n nieuw gebouw toch een groot genot is en dat de school een voorbode van de nieuwe on gedeelde (kleuter- en lagere school in één) basisschool is dan zijn dat toch veel voordelen. Bo vendien hebben we een bijzonder jong en enthousiast onderwij zersteam. Ook voor de verkeers situatie rond de school, die zeker niet ideaal is, komt een oplossing. Zeker dat willen we goed regelen. Daarom denk ik dat er straks aan meldingen genoeg zullen komen en ook verwacht ik dat er morgen erg veel mensen in "Ons Huis" aanwezig zullen zijn. We willen dan graag erg veel over de nieuwe school vertellen". ROB JANSEN Jan Duijnhoven over de nu nog geringe belangstelling i komen school in Zoeterwoude: "We-hcbben een bijzonder jong en enthou siast onderwijzersteam. Ik verwacht tegen de tijd dat we starten dan ook aenoeg aanmeldingen. LEIDERDORP/AMSTERDAM - De Amsterdamse officier van jus titie mr. R.B.M. Berger, heeft vrijdag bij de Amsterdamse gevangenisstraf VOORSCHOTEN - Aan de hand van oude briefkaarten en foto's wordt in de gevangenisruimte vo Voorschotense Dorpstoren een expositie gehouden over Oud-VoorschotenDe tentoonstelling was afgelopen z dag voor het eerst geopend en de belangstelling was erg groot. Ruim 200 mensen hadden de klim naar de ondernomen. rechtbank voorwaardelijk, geëist tegen een 32-jarige inwoner uit Leiderdorp. Deze Leiderdorper, J.v.O. zou een valse aangifte hebben gedaan bij een verzekeringsmaatschappij. Hij had opgegeven dat er een in braak zou zijn gepleegd in zijn au to, toen deze in Amsterdam ge parkeerd stond. Daarbij had hij in zijn functie als administrateur bij de gemeente politie in Amsterdam een aangif teformulier gestolen. Dit formu lier heeft hij daarop valselijk in gevuld en vervolgens aan de ver zekeringsmaatschappij ge stuurd. Een en ander werd ontdekt toen O. ziek werd en een brigadier de op gave van de verzekeringsmaat schappij onder ogen kreeg. O. heeft alles toegegeven. Hij zou na de echtscheiding van zijn vrouw, een wild leven hebben geleid en in financiële moeilijkheden zijn geraakt. Zo was hij op het idee gekomen de verzekeringsmaatschappij op te lichten. Het geld wat hij van de verzekeringsmaatschappij had ontvangen, heeft hij inmiddels teruggestuurd. De officier van justitie zei zwaar aan de feiten te tillen: "O. heeft mis bruik gemaakt van zijn vertrou wenspositie binnen de sfeer van zijn werk. Daarbij heeft hij alles doelbewust gepland". De officier zei niet om een vrijheidstraf heen te willen. De eis van twee weken onvoorwaardelijk motiveerde hij als volgt: "O. zegt een wild leven te leiden, misschien kan hij daar om zijn weekeinden voor deze straf gebruiken". De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. CURSUS Het Dienstverleningscentrum Oegstgeest organiseert morgen een bloemschikcursus. Plaats van handeling Lijtweg 9 in Oegstgeest en liet geheel begint om 10.00 uur WADDENZEE De eerstvolgende contactochtend van de Wassenaarse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen wordt aan staande woensdag gehouden. De heer H. Compaan zal een inlei ding houden over de problemen rond de Waddenzee. Aanvang is 10.00 uur in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam in Was- Gespreksavond De in Wassenaar werkende en wo nende religieuze zusters hebben het initiatief genomen tot een gespreksavond met belangstel lenden. Deze wordt vanavond om 20.00 uur gehouden in Huize Willibrord, Ridderlaan 1 te Was senaar. BLAUW ZWART De supportersvereniging Blauw ■Zwart houdt vanavond om 20.00 uur de jaarlijkse algemene ver gadering in het clubgebouw van Blauw Zwart in Wassenaar. Na de vergadering is er de moge lijkheid tot een spelletje kaar ten. LEIDERDORP - Geboren; Viola dv: A.A.J.B. Goddijn en A.C.M. van Leeu wen, Sanderijn dv: R.J. Poort en M. Pruijs, Jolande dv: J. van der Voet en G. van Muijden, Timothy zv:H.A. de Jong en T.M.Meehan, Carolion dv:A.E. Looij- estein en Y. van Zuijlen, Jaap zv:J.M. Overtoom en C.A.M. Kol, Alex zv;H. Ho- zee en H.P. van Amsterdam, Michel zv: P. van Waardhuizen en C.Zwanenburg, Leonie dv:W. Dool en A Reijserse, Jo- han zvrR.C.M Volwater en C.MV. Voorn, Elisabeth dv: P.Koomeen G. van Velzen, Nandadv:J.M.Schoonderwoerd M.Dijkstra. Mijke dv:G. Wassink c dv:J.W.Zandbergen en C.J. Cerdijn, Cornelia dv: T.Zitman en R.N.G. van Ewijk, Nienke dv:H.M.A. Compier en E.M. Lovink, Simcha dv:R Korbee en M.L.E. Nieboer, Michel zv.I. Baart en C. van Berkel, Cornells zv. A.P.M. Meiman en J. van der Heijden, Rachel dv: J. Stolk en C. van der Werf, Esther dv:C van der Meer en L. Sanner, Christiaan zv:A. Chrispijn en A.M A A. Paardekooper, Olaf zv: P. Ouwerkerk en G E. Regeer. Ondertrouw: C.R.B. van der Waals en J.J. Korswagen, R.D.J. Letteboer en J.C.M. Ligtenberg, Taha Yasin Mostafa en E.J. Knol. met:W.M. van Wetten. W. van Tol (89) geh. gew. met: F. Verkerk, F.L. Struijk (02 jr) geh. mefcC.F. Reus. w.h. van der Hoeven (57jr)geh. met:J.W M. Verharik, J van der Zwart (85 jr). L.L. de Wit (78 jr) geh. gew. met: J.P. de Bruin. F. Zwart (84 jr)geh. met:J.E. Slingerland, J E.Bulder (82 jr) geh. met R.E. van der Ploeg. WARMOND-Geboren: Roeland zv: J.M. van Dijk en E.C. Walraven, Martha dv: C.P.A. de Haas en M.J.P. van der Lans. Overleden: JE. Sernée (82 jr). LA. Marks (82 jr). J. van Rijn (70 jr) e/v E.M. Meneken, A. Scheen (89 jr) e/v A.J. van Stijn, J.W.M. Buch (79 jr) e/v e/v L.A.I. C.M. Koemans (82 jr) w/v J. van Schaick. LEIDEN - OVERLEDEN: F.J van den Broeke (1908); I. Koet (1917); J.J. Kwestro (1898); E. Evelein (1893): W. Ouds hoorn (1901); J.G. Duindam (1929); J. Schalkcrs (1979); J.A.F van der Poel (1921): H.C. Smit (1897); M.C.L. Grup- stra (1897) gehuwd geweest met P. Boet; J.E. Rosier (1890) gehuwd ge weest met J. Bergshoef; C.A. Ververs (1888); A. Kuijf (1914); C.G. Jenner (1903) gehuwd geweest met J.C Ga briel: T. Lautenbach (1957). GEHUWD: F.W.J. Schreij en O. Visser; F.M.G. van Bers en I. Egmen; T.Schimnmel en T.C. Rijsbergcn; J.G.M. Veeren en V. de Raad; M.A. van Kuijererv en A C. van den Berg; S. Kloos en C.J.M. van der Geest; T. Te gelaar en A. Varkevisser; R.E.K. Bengtsson en L. 't Hart; E.J M. van Reijzen en P.Bosscha; R.J. Siebert en C. Ravensbergcn; F.J. Mastenbroek en G. van WoerdenN. de Haas en C. W. Racké; J. Oudshoorn en S.H'.E. Veef- kind; R.A. Molenkamp en E.C.M. van Leeuwen; G H. van Kalkeren en A. Ligtvoet; P.J. Schlagwein en C.C. Slingerland; C. Mol en M.J.B. Boon ONDERTROUW: P.H.H. de Vries en A.E. Baaijens; R.J. Jansen en M.M. van Kampen; J.C. Verstraaten en C.Y.M. van den Berg; P.A. Seip en M.A II. Ottema; C P- den Hamer en V.M. Roesink; S. Boufares en K. van Grootveld; T. Risvanoglu en N.S. Bil- gin; L. Rhijnsburger en M.L. van den Mosselaar; W.E. Peraen M.L.I. Knaap; B.L. Kiel en L.de Koning; R. Ruwaard en I. Zandvliet: K.P. van Spijker en E.M. Oudman; H G. Teeuwen en A.C. Barnhoorn; R. van 't Riet en M.W.R. Anemaet; D. Lankester en L M. de Vries; H M. de Burlet en C.A.M. Paar dekooper; P. Durano en Y.E.M. van Leeuwen; A.C.M. van der Geest en P. Smit; N. Roshanali en E.P.M. Houwe- ling; W.T.C. van Doom en A. van Oor schot; R. Gips en A Blansjaar; F.J. Buis en A. Guérin; J.J. van Loef en E.M. van-Es; M. Bertsch en E.C.M. Kruijsen; D.A. Kruis en D. Brandt. Vrijetijdscentrum, yoga, gitaar, t'ai chi, fotografie. Go, 20 uur. Toonzaal Raku Yaki, Hoge Rijndijk 12, Zoeterwoude, tentoonstelling "Ontwik kelingen in Ikebana en vormen in steen goed", 11-21 uur. Welzijnsraad, Stationsweg 28, thema avond over vrijwilligers centrale, 20 uur. Kijkhuis, film "De jeugd van Iwan, van Tarkovsky, 20 en 22.15 uur. Pieterskerkgracht 11, bijeenkomst vrouwenbond NW, 20 uur. Vredeskerk, jaarvergadering katholieke bond overheidspersoneel, 20 uur. Catena, Kolfmakersteeg, receptie 27e ""is, 17 t APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 4 tot 11 mei, door Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 071-121060; Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uit sluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond -zr. A. Vriend, flat de Hoge- wei 203, Sassenheim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uui). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk, Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. donderdag 19.00-20.00 uur, telefoon Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier. Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Dierenbescherming Onderwij s winkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur Dienstencentrum Huize St. Maarten Opvanghuis voor crisisgevallen van in nood verkerende moeders, eventueel met kinderen. St. Jacobsgracht 1, tel. 142497. Dag en nacht bereikbaar. Bureau Rechtshulp Bureau voor Rechtshulp, Heren gracht 50, tel. 123942. Spreekuur ma. en di., 10-12.30 uur, woe. 13.30-16 uur, do. 18.30-20.30 uur. WASSENAAR - De collecte voor het nationaal geschenk ter gele genheid van de 70ste verjaardag van Koningin Juliana heeft in Wassenaar ruim f 1400 gulden opgebracht. Rutgershuis VOORSCHOTEN - De werkgroep Leiden en omstreken van de stichting Ter re des Hommes hield zaterdag in samenwerking met het Rode Kruis en Unicef een rommelmarkt op het plein rond de Dorpskerk in Voorschoten. De belangstelling voor de markt was goed te noemen. De totale opbrengst wordt gebruikt voor een polikliniek in Bangladesh in het daklozenkamp Tongi. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2