Champagne voor Hartog Beveren nog één punt van titel Aziatische suprematie WK tafeltennis Rampspoed achtervolgt amateurclubs Rensenbrink bedankt 1htüCita. SCORES BETAALD VOETBAL Witte Reus triomfeert op Hockenheim X X X X X X X X X Herentitel voor Japanner Ono; China pakt viermaal goud PAGINA 14 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT MAANDAG 7 MEI 1979 Voetbal in buitenland DEN HAAG - Beveren in België en Liver pool in Engeland zijn beiden nog maar een stap verwijderd van hun landstitels. Hoe wel het kampioenschap hun bijna niet meer kan ontgaan, moeten Beveren en Li verpool op een huldiging wachten tot hun kampioenstitel officieel wordt. In West- Duitsland en Spanje daarentegen is de strijd nog geheel open. Stuttgart, Ham burger SV en Kaiserslautern zijn alle drie gegadigden voor de Westduitse titel, ter wijl Real Madrid en Gijon in Spanje de titelkandidaten zijn. Daarbij hebben Hamburger SV en Real Madrid de beste papieren. Engeland Liverpool wordt de opvolger van Notting ham Forest en zal voor de elfde maal de Engelse landstitel voor zich opeisen. Na dit weekeinde bedraagt de voorsprong van Liverpool op West Bromwich Albion ze ven punten, en één punt uit de laatste drie wedstrijden is voldoende voor het kam pioenschap. In Liverpool zagen de toe schouwers op de volgepakte tribunes hoe hun favoriet de middenmoter Southamp ton met 2-0 van zich afhield. Matchwinner werd Phil Neal, die zowel voor als na rust de defensie van Southampton te rap af was en beide doelpunten op zijn naam bracht. De supporters van Everton reageerden zich voor de wedstrijd tegen Tottenham (1-1) weer eens op een "doelmatige" wijze af. Zij beroofden een juwelierszaak en strooiden voor 120.000 gulden over de straat. Honderd man werd door de politie gearresteerd. West-Duitsland De spanning in de Bundesliga is te snijden. Wie wordt de nieuwe landskampioen van West-Duitsland? De strijd gaat tussen VFB Stuttgart, Hamburger SV en FC Kai serslautern, waarbij HSV de beste papie ren heeft. De Hamburgers hebben name lijk een wedstrijd minder gespeeld dan beide concurrenten en staat gelijk met Kaiserslautern (dat zaterdag niet speelde) en heeft slechts een punt achterstand op Stuttgart. Ondanks een bar slechte wedstrijd van de kant van Stuttgart won de ploeg met 2-0 van Bochem. Nadat Kelsch en Hansi Mul ler hadden gedoelpunt zakte Stuttgart weg naar een bedroevend niveau. Bochem greep het initiatief en zette de Stuttgart- verdediging onder een permanente pres sie. Desondanks kon de blunderende ach terhoede het doel schoon houden. Hamburger SV kende heel wat minder problemen. Voetballer van het jaar Kevin Keegan zette tegenstander MSV Duisburg al snel op achterstand. Kees Bregman, die zo graag Jan Zwartkruis eens op bezoek zou willen zien, kon zijn verdediging niet op de juiste wijze organiseren. Want in de tweede helft haalden ook Hrubesch en Magath doeltreffend uit: 3-0. België Vorige week werd al gemeld dat Beveren kampioen van België is. Daar kan Anderlecht niets meer aan doen, eri wordt zodoende voor de zoveelste keer tweede. De wedstrijd tegen Warengem' was daarom niet meer van belang. Ander lecht speelde dan ook met diverse inval lers; doelman Nico de Bree was gepas seerd en in zijn plaats stond Vekeman nu onder de lat, ook Geels zat op de bank, alhoewel hij in de tweede helft inviel voor de geblesseerde Vercauteren. Daarnaast bleven Coeck en Thissen wegens spierlet- sels buiten de lijnen. Desondanks nam Anderlecht door een doelpunt van de Deen Nielsen een voorsprong. Vlak na rust maakte Halleidt echter gelijk. Spanje Hoewel de verschillen in de Spaanse Liga minimaal zijn lijkt de titel toch opnieuw naar de Koninklijke Real Madrid te gaan. Dat komt vooral, omdat Gijon de punten de laatste weken laat liggen. In Bilbao te gen Athletico bereikte Gijon na negentig minuten voetballen slechts een 1-1. Lasl Palmas maakte zich meester van de derde plaats door in een directe confrontatie met Athletico de Madrid als winnaar te voor schijn te komen: 1-0. Ook Real Sociedad streefde Athletico voorbij door een over winning van 3-1 op Salamanca. Athletico staat nu op een gedeelde vijfde plaats, sa men met Barcelona. Barcelona moest de strijd uitvechten met stadgenoot Espanol. Dat "strijd uitvech ten" werd door beide partijen wel iets te letterlijk opgevat. De Oostenrijker Hans Krankl en de Argentijn Pavon moesten voortijdig het veld verlaten, nadat ze el kaar te lijf waren gegaan. Dat had Krankl moeten waarschuwen voor meer naderend onheil, want na afloop van de wedstrijd (geëindigd in een 2-1 overwinning voor Barcelona) reed hij frontaal op een tegen ligger. De topscorer van de Spaanse com petitie (29 doelpunten) hield er alleen een shock aan over. SPORT SPORT HOCKENHEIM (GPD) - Wil Hartog wordt nog al eens af geschilderd als een nuchtere Nederlander, maar wanneer hij gewonnen heeft uit hij zijn vreugde minstens zo spon taan als een Zuideuropeaan, die over het algemeen met wat meer temperament wordt toebedacht. Dat Hartog zich na zijn overwinning in de 500cc-klasse op de West duitse Hockenheimring even liet gaan in een gelukzalige roes was te begrijpen. De triomf had voor hem een extra diepe betekenis, omdat hij ruim een maand geleden nog dacht dat zijn kansen op de we reldtitel waren verkeken. Een kundige dokter hielp Hartog na zijn val op Zandvoort echter wonderbaarlijk snel weer op de motor en de rest deed de coureur zelf. Een derde plaats in de grand- prix van Oostenrijk en de zege in Hockenheim brachten hem vol ledig terug in de jacht op het all- lerhoogste. Vandaar dat Hartog zijn geluk niet op kon. Met een stralend gezicht mepte hij iedereen op de schou ders en elke vrouwelijke fan werd uitbundig omhelsd. Bij de bus van Boet van Duimen werd even halt gehouden. Van Duimen was in de morgenuren vader gewor den van een dochter en dat vond Hartog wel een presentje waard. Hij drukte zijn verbouwereerde landgenoot de overwinnings krans in de handen. Voor Boet van Duimen werd het overigens in sportief opzicht op nieuw een slechte dag. Hij reed SPORTTOTO Toto 1 2 3 MW-NEC U trecht-Sparta PEC Zwo'le-Den Haag NAC-AZ X Twente-Haarlem X V olendam-Eagles Roda-PSV X Feyenoord-VW Vitesse-Ajax Groningen-Excelsior Eindhoven-Fortuna Helm. Sp>-De Graafsch. Den Bosch-Veendam een grandioze race totdat de kru kas van zijn Suzuki het begaf. Jack Middelburg bleek eveneens optimaal in vorm. Met een zeven de plaats boekte hij zijn beste grand-prix prestatie en bleef hij diverse fabriekscoureurs voor. Maar dat alles stond natuurlijk in de schaduw van Hartogs grote succes. De Abbekerker reed voor 100.000 toeschouwers een vlek keloze race op een perfect lopen de machine en werd eigenlijk al leen in de slotronde nog even be dreigd. De laatste aanval van Kenny Roberts werd echter be kwaam afgeslagen. In zijn cara van, waar Barry Sheene kwam feliciteren en Kenny Roberts een fles champagne liet bezorgen, deed Wil Hartog zijn verhaal van de wedstrijd. „Bij de start was ik als tweede weg achter Ferrari. Ik hoef overigens niet meer zo scherp te starten als vroeger om dat ik nu over materiaal beschik, waarmee ik het tegen iedereen kan opnemen. Daarom vertrek ik nu zonder risico's te nemen. Toch was ik goed weg en toen Ferrari in de eerste snelle bocht een fout maakte kon ik hem zo voorbij steken. Daarna heb ik onmiddel lijk geprobeerd een gat te slaan." Dat lukte inderdaad al in de eerste ronde. Hartog had een lichte voorsprong op een groepje fel strijdende rivalen. Na de tweede omloop deed zich zelfs het unieke feit voor dat drie Nederlanders doorkwamen bij de eerste zes In de belangrijkste wegrace klasse. Hartog had nog meer afstand ge nomen van de rest, terwijl Boet van Duimen op de vierde plaats duelleerde met Roberts en Ferra ri en Jack Mittelburg even de zesde positie bezette. De wedstrijd bleef zich lange tijd volledig ten gunste van Hartog ontwikkelen. Hij bouwde zijn voorsprong uit tot tien seconden zonder ook maar een moment de indruk te wekken zich te force- Voor Nederland waren de races op de Hockenheimring al goed be gonnen door de prestaties van Peter Looijenstein in de lichte klasse. De vijfentwintig jarige coureur uit Breezand werd twee de bij de 50cc en veroverde in de 125cc klasse, waarin hij nog maar kort uitkomt, een minstens even fraaie achtste plaats. Peter Looij enstein werd ooit afgewezen als kandidaat voor een Van Veen-fa- brieksKreidler. vanwege zijn te grote gestalte. Rijders in de lichte klasse plegen over het algemeen klein te zijn en aan die eis voldeed Looijenstein niet. Rijden kan hij echter als de beste, al had hij het geluk, dat wereldkampioen Tor ino (pech) en Lassarini (val) hun leidende posities moesten prijs geven. De 250cc klasse werd een prooi voor wereldkampioen Korky Ballington (Zuid-Afrika), terwijl bij de 350cc de in Nederland wo nende Jon Ekerold voor een tweede Zuidafrikaans succes zorgde. De Duitsers waren echter het meest gelukkig met het rijden van hun landgenoot Toni Mang, die na felle strijd een derde en een tweede plaats veroverden. APELDOORN (ANP) - De voet balclub DDH uit de afdeling Gel derland heeft een weinig plezie rig weekeinde achter de rug. Za terdagavond werd er ingebroken in het clubhuis, gistermiddag de gradeerde de ploeg uit de eerste klasse van de afdeling en gister avond brandde het clubhuis tot de grond toe af. Mede door bezuinigingsmaatre gelen gaat NAC een aantal spe lers verliezen. Ad Bakker vertrekt naar een amateurclub, Jan de Jong stopt, evenals Theo Dierickx en de Joegoslaven Budisec en Mo- horovic weigeren het aangeboden contract te ondertekenen. Ook de uitstekende linksbuiten Ron Goodlasszal vermoedelijk niet bij NAC blijven. Goodlass wil terug naar Engeland, maar NAC zal hem niet voor minder dan 400.000 gulden laten gaan. Ook het Ame rikaanse voetbal laat NAC niet onberoerd. Quaars en Vreijsen zijn benaderd door de Washing ton Diplomats. t Harry Schellekens, doelman van NEC, vertrekt naar Amerika waat hij zal uitkomen voor de Tampa Bay Rowdies. Eredivisie FC Twente-Haarlem 7-2 (4-1), 3. Lindsted 1-0, 7. Lindsted 2-0, 20. Huig 2-1, 40. Lindsted 3-1, 45. Bos 4-1,63. Bos 5-1,74. Lindsted 6-1,81. Gritter 7-1, 87. De Kip 7-2. Scheids rechter. Van Swieten. Toeschou wers: 6500. MW-NEC 2-0 (0-0). 54. en 90. Brajo- vic 1-0 en 2-0. Scheidsrechten Jon ker Toeschouwers: 4500. Vitesse-Ajax 0-0. Scheidsrechten Mulder. Toeschouwers: 15.000. NAC-AZ 2-3 (2-1). Scheidsrechter Weerink. Toeschouwers 9750. 4 Schouwenaar 0-1, 9. Sprangers 1-1, 14 Dierickx 2-1, 49 Kist 2-2, 80 Kist 2-3. Feyenoord-FC VW 5-0 (2-0) 15. Jansen 1-0, 23. Petursson 2-0 (straf schop), 51. Petursson 3-0 (straf schop), 77. Peters 4-0 90. Peters 5-0. Scheidsrechter Gans. Toeschou wers: 20.397. FC Utrecht-Sparta 2-3 (2-1). 1. Rietveld 1-0,8. Van Staveren 1-1,32. Gozems 2-1, 70. Holverda 2-2, 89. Van Tamelen (eigen doeD 2-3. Scheidsrechten Bosman. Toe schouwers: 5500. PEC-Dcn Haag (M). Scheidsrechter Ram. Toeschouwers 4000. Volendam-Go Ahead Eagles 2-1 (1-0). 45. Plat 1-0, 53 Walbeek 1-1,60 Guyt 2-1. Scheidsrechter Draaisma. Toeschouwers: 4500. Roda JC-PSV 1-3 (0-1). 23. Lubse 0-1. 61. Lubse 0-2. 71. Ehlen 0-3. 79. De Jong 1-3. Scheidsrechten Keizer. Toeschouwers: 16.500. Eerste divisie Wageningen-Dordrecht 6-1 (3-1). 1. Van Vijfeiken 1-0.9. Van Pelt 2-0.21. Van Vijfeiken 3-0. 38. Evers 3-1 (strafschop) 47. Braam 4-1. 54. Oos- enbruggen 5-1.87. Van der Klift 6-1. Scheidsrechten Severein. Toe schouwers: 3500. FC Vlaardingen-Heerenveen 2-2 (1-0). 16. Tijl 1-0 (strafschop) 61. Tijl 2-0. 80. Schulting 2-1. 84. Schulting 2-2. Scheidsrechten Van Laar. Toe schouwers: 1500. Eindhoven-Fortuna SC 3-1 (2-0). 31. Jacobs 1-0.32. Schapendonk 2-0. 71. Postuma 3-0. 83. Engbersen 3-1. Scheidsrechten Manuel. Toe schouwers: 3000. Telstar-Heracles 1-0 (0-0). 81. Bu- ma 1-0. Scheidsrechten Klinkers. Toeschouwers: 2000. Helmond Sport-De Graafschap 0-3 (6-2). 6. Pieneman 0-1. 35. Hiddink 0-2. 57. Jacobs 0-3. Scheidsrechten. Klint. Toeschouwers: 2000. FC Amsterdam-SVV 1-1 (0-1). 16. Van der Vlist 0-1. 73. Wegman 1-1. Scheidsrechten Van Dijken. Toe schouwers: 500. FC Den Bosch-Veendam 3-1 1-0). 2. Wessel van den Bosch 1-0. 51. Van der Duijn 2-0. 65. Van der Duijn 3-0. 75. Brouwer 3-1. Scheidsrechten Bakker. Toeschouwers: 3000. FC Groningen-Excelsior 2-1 (1-0). 6. Romeyn 1-0, 59. Pot 1-1, Romeyn 2-1. Scheidsrechten Thomas. Toe schouwers: 12.500. Cambuur-Amersfoort 0-1 (0-0) Scheidsrechter Janssen. 51. Ruud Wetzel 0-1. Toeschouwers: 2500. Wil Hartog op het erepodium nadat hij de Grand Prix van West-Duits land op zijn naam heeft gebracht. Naast hem Kenny Roberts. 'Slangenmens' niet meer in Oranje ren. Barry Sheene nam in de ne gende ronde de tweede plaats over van Ferrari, maar voordat de Engelsman een echte aanval op de koploper kon inzetten gaf zijn machine er de brui aan. Hartog leek toen niets meer te kunnen gebeuren, maar Boet van Dui men moést een vijfde positie in de elfde ronde prijsgeven en kon Sheene volgen naar het renners- kwartier. Vanaf de dertiende ronde keerde de spanning aan de kop in alle he vigheid terug omdat Roberts, die Ferrari eindelijk van zich had af geschud, plotseling op Hartog ging inlopen. De verklaring van de Nederlander, die door duizen den landgenoten enthousiast werd aangemoedigd, voor die wending in de race: „Toen ik tien ronden voor het einde een seintje kreeg dat mijn voorsprong tien seconden bedroeg heb ik het be wust een beetje kalmer aan ge daan. Bovendien ging ik bij het inhalen van achterblijvers erg voorzichtig te werk en dat heeft waarschijnlijk te veel tijd gekost. Ik schrok wel even toen ik plot seling het signaal kreeg dat mijn voorsprong nog maar drie secon den bedroeg. Toen heb ik er ech ter nog een snelle ronde tegenaan gegooid en Roberts is ook niet meer dichterbij gekomen." In het tussenklassement voor het wereldkampioenschap is Hartog opgeklommen naar de derde plaats met vijfentwintig punten. Ferrari leidt met vierendertig punten en Roberts heeft er tot nu toe zevenentwintig verza meld. BRUSSEL (ANP) - Rob Rensen brink heeft gisteren te kennen gegeven dat hij niet meer wil spelen voor het Nederlandse voetbalelftal. De linksbuiten van Anderlecht zal zijn besluit vandaag schriftelijk aan de Ko ninklijke Nederlandse Voetbal Bond overbrengen. Rensen brink volgt het voorbeeld van zijn ploeggenoot Arie Haan. Het "slangenmens" werd afgelopen woensdag in Chorzov tijdens de wedstrijd Polen-Nederland een kwartier voor tijd uit het veld gehaald en vervangen door Met god. In een wedstrijd voor groep 4 in de voorronden van het toernooi om het Europees voetbalkam pioenschap voor landenploegen heeft Oost^Duitsland zaterdag middag in St. Gallen met 2-0 van Zwitserland gewopnen. Lin- denmann scoorde op slag van rust het eerste doelpunt voor de Oostduitsers. Een minuut voor tijd werd het 0-2 voor Streich. Er waren slechts 10.000 toe schouwers bij deze wedstrijd. Door dit resultaat is de stand in groep 4: 1. Nederland 5 4 0 1 8 12-3 2. Polen 4 3 0 1 6 7-2 3. Oost-Duitsland 4 3 0 1 6 7-5 4. IJsland 3 0 0 3 0 1-8 5. Zwitserland 4 0 0 4 0 1-10 De tuchtcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft de KNVB een boete opge legd van 4000 Zwitserse francs (ruim 4500 gulden) voor het in cident in de interlandwedstrijd Nederland-Zwitserland. Het duel, dat op 28 maart in het PSV- stadion in een 3-0 overwinning eindigde voor Oranje, moest in de tweede helft enkele minuten worden onderbroken door de komst van twee toeschouwers op hét speelveld met een span doek met het opschrift: "Zwit serland foltert politieke gevan genen". In het vonnis speelde verder mee, dat op de tribunes herhaaldelijk vuurwerk werd ontstoken en dat een toeschou wer bij voortduring misbruik maakte van een scheidsrech- tersfluitje, wat van storende in vloed was op de wedstrijd. Kees van Kooten, de spitsspeler van Go Ahead die al geruime tidj geblesseerd is, heeft zater dag voor twee jaar bij zijn club bijgetekend. Het contract dat Van Kooten aan de Eagles ver bindt loopt tot 1981. Toto gelijk De uitslag van toto gelijk van week nr. 18: 12 - 16 - 23 - 27 - 30 - 31, toege voegde wedstrijd 26. Voor wedstrijd 25: FC Kaiserslau- tern-Bielefeld, die vrijdag werd ge speeld, gold een vervangende uit slag van 1-0. Supertrio Het supertrio werd gelopen op Duindigt in de Scheveningen-prijs. De uitslag is: 1. nummer 1 (Fair Huntei) en nummer 13 (The Toy) (dead heat), 3. nummer 6 (Trouble Makei). De inzet bedroeg f240.729 en de uitkering per gulden is voor 1-13-6 een bedrag van f3112,80 en voor 13-1-6 een bedrag van f4298,70. Lotto De winnende getallen in de lotto waren: 4 - 7 - 9 - 11 - 29 - 35. De reservegetallen zijn: 8 en 20. Het aantal deelnemers is 838.285, die gezamenlijk voor een inleg van f3.569.622 zorgden. Aan prijzen is een bedrag van f 1.695.570,45 be schikbaar. De prijzen zijn: Eerste prijs: f593.449,66; tweede prijs: f 169.557,05, derde prijs: f254.335,57, vierde prijs: f339.114,09, vijfde prijs: f339.114,09. Westduitse Lotto De winnende getallen in de West duitse lotto zijn: 6 - 16 - 30 - 35 - 44 - 45. Het reservegetal is 29. Het win nende getal in Spiel'77 is: 3.7-0-7-9-8-8. PJONGJANG (ANP) - Een betrekkelijke onbekende is bij de herentafeltennis sers aan de macht geko men. In de Noordkoreaan- se hoofdstad Pjongjang werd de 22-jarige Japan ner Seijo Ono, op de we reldranglijst voor het be gin van het toernooi terug te vinden als 18de, we reldkampioen. Het was de achtste maal in de histo rie, dat de titel bij de heren in Ja pan terecht kwam. Ono volgde zijn inmiddels teruggetreden landgenoot Mitsuro Kohno op. Hij hoefte de finalepartij tegen de Chinees Hua niet uit te spelen. Na drie slagwisselingen gaf Hua, die bij het vorige toernooi om de we reldkampioenschappen in Bir mingham ook tweede werd, de strijd op. Hij had te veel hinder gekregen van een dijbeenblessu re. Ono had de eerste twee games gewonnen met respectievelijk 25-23 en 21-17. Bij de stand 18-18 in de derde game was het duide lijk dat Hua erg veel last had van zijn blessure. Hij moest geduren de vijf minuten worden verzorgd. Daarna won de Chinees wel deze game met21-18, maar in het begin van de vierde game kon hij toch niet meer verder. Hoewel zodoende de belangrijkste titel in het land van de rijzende zon terecht kwam gaven toch de Chinezen de toon aan. Chinese deelnemers veroverden vier van de zeven wereldkampioen schappen: de damescjuipe Ke Hsin-Ai in het damesenkelspel, Sjang Li en Sjang Tej-Jing in het damesdubbelspel en Liang Ko- Liang met Ke Hsin-Ai in het ge mengd dubbelspel. Verder won Hongarije verrassend de titel voor herenteams door in de eindstrijd met 5-1 China te be dwingen en zegevierden de Joe- goslaviërs Dragutin Surbek en Anton Stipancic in de finale van het herendubbelspel. De over heersing van de Aziaten in de en kel- en dubbelspelen was enorm. Voor de halve finales in de vijf verschillende onderdelen had den zich slechts vier Europese vertegenwoordigers geplaatst. "De Europeanen moeten nog veel leren", verzuchtte de West duitser Jupp Schlaf, voorzitter De Nederlandse ploegleiding was over de bereikte resultaten in het warme Pjongjang zeer te spre ken. Trainer Gerard Bakker gaf als commentaar: "Ik ben dik te vreden. De afvaardiging is vol komen gerechtvaardig gebleken. Er was een goede sfeer, er is hard gewerkt en de resultaten waren beter dan ooit. Wat konden we ons nog meer wensen?" Bakker kondigde overigens aan dat de training in de toekomst nog geïn tensiveerd zal worden. Heren- coach Bert Schoofs zei: "Het is jammer dat Bert van der Helm en Nico van Slobbe wegvallen. Toch zijn we tijdig met de veijonging begonnen, de debutanten Vlieg en Gootzen hebben het uiterste moeten geven. Ze wisten echter wat hun te wachten stond. Ik verwacht dat de Nederlandse ploeg tijdig op sterkte zal zijn voor de Europese titelstrijd van volgend jaar in Bern". Resumerend bereikte Bettine Vrie- sekoop in drie onderdelen de laatste zestien. In het damesen kelspel, het damesdubbelspel (met Marianne van der Vliet) en het gemengd dubbelspel (met PJONGJANG (ANP) - Het congres van de internationale tafeltennisfedera- tie (ITTF) heeft in Pjongjang be paald, dat de organisatie van de we reldkampioenschappen van 1981 de finitief toegewezen is aan de Joego slavische stad Novi Sad. In 1983 zal de titelstrijd op wereldni veau in Tokio worden gehouden. Voor 1985 zal later een keuze ge maakt worden tussen Chili, Zweden en New Delhi in India. tWa- Van der Helm). Vooral het da- mesdubbel was dichtbij nog een hogere trede op de ranglijst. Het koppel kwam ver boven het nor male spelpeil en verwief zich in de achtste finales tegen de Joego slavische dames Gordana Perku- chin en Erzebeth Palatinus zelfs drie keer matchpoint. Uiteinde lijk moest het Nederlandse duo toch in de vijfde game capitule ren: 12-21, 21-23, 21-16, 25-23, 21-11. Met van der Helm verloor Vriesekoop van de gouden com binatie Liang Kohiang/Ke Shin Ai: 17-21, 15-21, 17-21 in de derde ronde. De medailleverdeling van de we reldtitelstrijd in Pjongjang was: 1. China 4 x goud, 4 x zilver, 7 x brons, 2. Hongarije 1 1 0,3. Japan 1 0 2,4. Joegoslavië 101,5. Noord- Korea 0 2 1, 6. Frankrijk 0 0 1, 7. Tsjechoslowakije 0 0 1,8. Sovjet- Unie 0 0 1. Finale uitslagen: Damesenkelspel: Ke Hsin-Ai (Chi na) - Li Song Suk (N-Korea) 21-10, 21-16, 21-19. Damesdubbel: Sjang Li Sjang Tej-Jing (China) - Ke Hsin-Ai Yan Guili (China) 21-13, 21—14, 21-16 Gemengd dubbel: Liang Ko- Liang/Ke Shin Ai (China) - Li Chen Shih Yan Hui-Li 21-16, 21-16, 21-15. Brons voor Claude Bergeret/Jacques Secretin (Fra) en Wang Hui-Yuan Chan te Ying (China). Herenenkelspel: Sijie One (Jap) - Guo Jao Hua (China)25-23,21-17, 18-21 en Hua geeft op. Herendubbel: Surbek/Stipancic (Joeg) - Yonyer/Klampar (Hon) 21-18, 22-20, 21-16. WATERPOLO - Hongarije is in Reijka winnaar geworden van de wereldbeker. Tweede werd de Verenigde Staten, derde Joego slavië. MOTORSPORT - Peter Herüngs is gisteren in Norg winnaar gewor den van een internationale cross. Tweede werd Gerard Rond, der de Graham Noyce en vierde Ger- rit Wolsink. ADVERTENTIE VADER WKÜ^/^EEN CIRKELZAAG

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14