Nieuwe ronde lege pakjes^plan. Basketbalteam draait warm Zweden Sterk&Stabiei Ter kennismaking SuperfotoQE helpt u kiezen: ohl keukens/bad UVS terecht winnaar van LFC-bokaal Leiden-spelers in vorm Koninklijke HFC verliest strijd tegen oud- DINSDAG 1 MEI 1979 SCORES BETAALD VOETBAL DEN HAAG - De karakteristie ken van de gisteren in de Eer ste divisie gespeelde wed strijden zijn: Excelsior-Wageningen 2-0 (1-0) 12. Piasmans 1-0, 74. Waslan- der 2-0. Scheidsrechter Bak ker. Toeschouwers: 3000. FC Dordrecht-FC Vlaardingen 0-1 (0-1) Garleslen 0-1. Scheidsrechter Van Swieten. Toeschouwers: 1500. Heeren veen-Eind hoven 1-1 (1-1) 27. Schapendonk 0-1,34. Schuldting 1-1. Scheidsrech ter Ram. Toeschouwers: 2000. Fortuna-Telstar 2-1 (1-0) 34. Hutting 1-0, 6,1. Engbersen 2-0, 73. Van Toor 2-1. Scheidsrechter Mulder. Toe schouwers: 6200. Heracles-Helmond Sport 1-2 (0-2) 12. Van de Ven 0-1, 15. Burhenne 0-2, 86. Bekkenut- te 1-2. Scheidsrechter Seve- rein. Toeschouwers: 8000. De Graafschap-Amsterdam 2-0 (1-0) 41. Koenders 1-0, 80. Ja cobs 2-0. Scheidsrechter Ma nuel. Toeschouwers: 4500. SW-Cambuur 4-0 (3-0) 14. Kreft 1-0, 18. Van der Vlist 2-0, 41. Peitsman 3-0, 66. Mulder 4-0. Scheidsrechter Beek. Toeschouwers: 1100. SC Amersfoort-FC Den Bosch 1-2 (0-1) 38. Van der Horst 0-1 70. Schreurs 1-1, 84. Van den Bosch 1-2. Scheidsrechter Klint, 1000 toeschouwers. Veendam-Willem II3-0 (1-0) 40. Korte 1-0, 56. Koolhof 2-0,71. Koolhof 3-0. Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers: 2800. Stand Excelsior 27 17 6 4 40 58-24 Fortuna/SC 27 14 9 4 37 49-26 Groningen 27 14 8 5 36 41-23 Graafschap 28 12 10 6 34 46-32 Willem II 28 11 12 5 34 43-29 Den Bosch 28 12 9 7 33 41-31 Eindhoven 27 8 12 3 32 32-21 Wageningen 27 11 9 7 31 39-34 Heracles 26 9 9 8 27 36-31 Veendam 27 11 5 11 27 38-44 Telstar 27 8 8 11 24 31-37 Amsterdam 28 8 8 12 24 37-36 Cambuur 28 8 8 12 24 30-43 Heerevenveen 28 8 8 12 24 36-39 Helmond Sp 27 8 7 12 23 33-43 SW 27 7 7 13 21 29-40 Vlaardingen 26 5 9 12 19 23-34 Amersfoort 27 5 4 18 14 25-64 Dordrecht 28 5 4 19 14 29-54 Lisser Boys uitgeschakeld B AARN - Een mogelijk toekomstig eerste team van Lisser Boys heeft de tweede ronde van de KNVB- beker voor zaterdagamateurs niet overleefd. Interim-coach Bijwaard had maar liefst vier ju nioren in de basis opgesteld, die niet konden verhinderen dat derdeklasser Baarn het duel met 3-2 won De zaterdag derdeklasser opende al na drie minuten de score door een doelpunt van Jan Koelewijn. De 1-0 voorsprong werd niet lang vastgehouden, want in de vijf tiende minuut bracht Ed Lange- reis beide teams op gelijke hoog te. Vlak daarna bepaalde dezelfde speler de ruststand zelfs op 1-2 door een strafschop te benutten. Nadat Gerard Nijkamp in de tweede helft van elf meter faalde, werd het treffen in het laatste kwartier door doelpunten van de Baarn-spelers Mijnders en Koe lewijn beslist. ADVERTENTIE "Ik "T4 Wegens groot sukses. *f tl Blijf ze sparen tot 30 september1979. Vandaag start Theodorus Niemeyer de 2e ronde van het lege pakjes-plan waar iedere vereniging in Nederland beter van kan worden. Alle hier afgebeelde verpakkingen zijn geld waard, als ze leeg zijn en het accijns zegel verwijderd is. Vijf cent per stuk om precies te zijn. Alle tabaks- en sigarettenmerken van Theodorus Niemeyer komen nu in aan merking dus ook pijptabakken. Vijf cent lijkt een luttel bedrag, maar als alle pakjes ingezonden zouden worden, gaat het om een bedrag van 2,5 miljoen gulden. Daarvan kan uw vereniging haar poitie bijeen sparen. Hoe werkt het precies en hoe lang? De aktie loopt vanaf nu tot en met 30 september 1979- Hoe sneller de vereni gingen de coupon insturen, of even bellen, des te sneller worden de spelregels toege zonden en kan uw aktie van start gaan. Doe mee, uw vereniging kan best wat extra geld gebruiken. Bonus van 10.000gulden voor de vereniging met de meeste inzendingen per lid. De vereniging die gemiddeld per club lid de meeste lege pakjes heeft verzameld, krijgt een bonus van 10.000 gulden, een extra beloning voor de meest aktieve vereniging. Dat hoeft niet per sé een grote vereni ging te zijn. Integendeel. Dat kan net zo goed een vereniging met 40 als met 1.000 leden zijn. De tweede bonus bedraagt 5.000 gulden. Bovendien komen nu 15 verenigingen in aanmerking voor een bonus van 1.000 gulden. U ziet er valt 30.000 gul den extra te verdienen. Aktie voor alle verenigingen. U weet nu waarom het gaat. Neem dus de eerste stap: stuur de coupon jn of bel op werkdagen één van deze telefoonnum mers: 050 - 253122 of050 - 251084. Doe mee en spaar extra geld voor uw vereniging. tv/oordnummcr 15.3.9700 VB Groningen Stuurtumij .s v.p. per omgaande gedetailleerde informatie I I omtrent de aktie .Spaar de lege Niemeyer verpakkingen". Stuur deze coupon in een open enveloppe zonder postzegel aan 0 j bovengenoemd adres. riïip- Afzender Volledige naam vereniging I Reeds meegedaan aan de lc ronde j Naam kontaktpersoon Aantal geregistreerde leden: n bank rekeningnummer - vereniging: Het is niet toegestaan de lege verpakkingen in te zamelen via tabaksverkooppunien De verkoop van deze produkten aan personen beneden de 16 jaar is wettelijk niet toegestaan. Deze aktie is in geen enkel opzicht bedoeld om personen aan te sporen met roken te beginnen of meer te roken. BREMERHAVEN (GPD) - Geheel volgens de verwachting heeft de Nederlandse basketbalploeg gisteravond het 13e Bremerhaven toernooi gewonnen. De overwinning in het overigens matig bezette vierlandentoernooi was voor spelbaar, omdat Nederland van de vier deelnemende teams het hoogst op de Europese ladder staat. Bij het laatste Europees kampioenschap werd de Oranjeploeg zevende, voor België (achtste), terwijl West-Duitsland en Zweden niet door de kwalificatie heen kwamen. HAARLEM - De Koninklijke HFC, die dit jaar het 100-ja- rig bestaan viert, heeft de traditionele wedstrijd tegen de oud-internationals, het eerste deel van het jubi leumprogramma, met 2-3 verloren. Ook zonder Johan Cruijff, die vanwege bespre kingen met diverse Ameri kaanse voetbalclubs moest afzeggen, bleken de oud-ge- dienden te ervaren om zich te laten verrassen door de amateurs van HFC die in de vierde klasse KNVB spelen. De Haarlemse club nam tot tweemaal toe een voor sprong, maar de oudinterna tionals, geroutineerd als ze zijn, wisten snel daarop de gelijkmaker te scoren. HFC had de gehele wedstrijd wel een vcldoverwicht, maar het kon in het strafschopgebied weinig uitrichten tegen aus- putzer Roel Wiersma en kee per Piet Lagarde, die een paar knappe reddingen ver richtte. Nadat Doodeman zijn ploeg in de negende minuut op 1-0 had gebracht, strafte Leen van der Lugt drie minuten later een fout in de HFC de fensie af. Na de gelijkmaker besloten de oud-internatio nals met Loek Biesbrouck (57) als oudste speler, het weer rustiger aan te doen. De circa 1500 toeschouwers za gen daardoor een matige eerste helft. HFC kwam door Jochemus in de 65ste minuut verdiend op 2-1, maar Wietse Couperus ingevallen voor Piet van der Kuil bracht de stand nog Daarom waren de drie overwinnin gen op resp. West-Duitsland, België en gisteravond Zweden (69-51) in feite normaal. Dat de verschillen tegen de Belgen en de Duitsers niet zo groot waren (bei de keren slechts vier) is eigenlijk even logisch. De eerste plaats was natuurlijk meegenomen, maar niet het doel van de trip naar de havenstad. Bremerhaven was een eerste stap op weg naar een goede plaats tijdens het EK in Italië. Die eerste stap mag ge slaagd genoemd worden. Door de inpassing van een aantal nieuwe spelers (vooral spelverdeler Mit chell Plaat en forward Sid Bruinsma) is er veel werk aan de winkel voor coach Tom Quinn, die aan zijn tweede seizoen als bondstrainer bezig is. De Amerikaan, die in Nederland Buitoni coachte en later tech nisch leider was van het Belgi sche Racing Mechelen, terwijl hij nu de scepter zwaait bij Söder- talje in Zweden, heeft in zijn loopbaan eerder getoond van een groep goede spelers een eenheid te kunnen smeden. En goede spelers heeft Quinn, omdat vrij wel de gehele Nederlandse top deel uitmaakt van de selectie. Een ploeg, die al in Bremerhaven langzaam naar een eenheid groeide. De wedstrijd tegen Bel gië. zondagavond, was bijvoor beeld al beter dan het duel een dag eerder tegen gastheer West- Duitsland. ADVERTENTIE (10x15cm.) |§yp Ct voor de prijs van standaard formaat (9x13cm.) HAARLEMMERSTRAAT Verbetering Gisteren was er tegen Zweden een zeer duidelijke verbetering te constateren. Natuurlijk was het allemaal nog lang niet perfect, maar het was duidelijk dat de spelers nu zo ongeveer weten wat ze aan elkaar hebben. De syste men, die een week geleden voor de meesten nog nieuw waren, moeten natuurlijk nog worden geperfectioneerd, maar lopen al een stuk soepeler dan tijdens het eerste duel. Hoe snel soms een systeem door de ploeg kan worden opgepikt bleek zeer duidelijk tegen Zweden. Tij dens de training 's morgens had Tom Quinn slechts even de juiste defensie tegen de snelle Zweedse spelverdelers doorgenomen. Met Plaat, Cramer, Woudstra, Bruinsma en Kip als beginnende ploeg liep dat perfect. De Zweden kwamen in de eerste minuten nauwelijks aan hun normale aan val toe. Onmiddellijk na een Ne derlandse score werden de kleine Zweden Andersson en Terins opgevangen door Mitchel Plaat, met daarachter rond de midden lijn drie man. Slechts een Zweedse speler kon even tegengas bieden. Jonte Karlsson, de grote m,an van de ploeg, was de enige die de juiste richting kon vinden. Maar zijn inbreng was niet voldoende. Woudstra, Bruinsma en Cramer scoorden zeer gemakkelijk en in een hoog tempo werd Zweden op een bijna beschamende achter stand gezet. Na tien minuten vond Tom Quinn het welletjes. De stand was 22-9 en hij haalde de complete ploeg uit het veld. Vijf nieuwe spelers derhalve, die er voor moesten zorgen dat het ver schil werd geconsolideerd. Maar Hagens, Dekker, Van Essen, Akerboom en Van Rooden slaag den daarin niet. Akerboom kon Karlsson niet afstoppen en Zwe den kwam terug. Tot 26-22 zelfs en dat dwong Quinn tot het op nieuw inzetten van de succes volle eerste vijf. Zij zorgden voor iets meer ruimte, waardoor Ne derland bij 36-29 kon gaan rus ten. Goede start damesploeg SEOEL (ANP) - Het Nederlands basketbalteam heeft zijn debuut bij een wereldkampioenschap voor dames afgesloten met een riante overwinning, 95-34. Het was een overwinning op één been, want Bolivia was geen te genstander van formaat. De ploeg, die bij rust al met 14-50 achter stond zou moeite hebben in de Nederlandse competitie in de hoogste klasse mee te draaien. De Nederlandse punten werden gemaakt door Irene Maarschal- kerweerd (34), Anita Blange (14), Margreet van Putten (12), Carla de Liefde (10), Dolcien Seca (8), Simone Jongerius, Francis Bra- kel (6), Marga van der Meys (4) en Inge van der Veen (1). Een uitstekende mogelijkheid om voor de rust al op voorsprong te komen laat UVS-speler Hans van Leeuwen hier onbenut. Cees Star weet nu redding te brengen. In de tweede helft werd de Rijnsburger toch tweemaal gepasseerd. Moeizaam Na de hervatting hield Quinn niet vast aan zijn twee ploegen. Hij begon met een andere samen stelling, waarbij Dekker en Ha gens de spelverdelersplaatsen innamen. Nederland had een moeizame start en scoorde pas na drie minuten via Pieter van Tuyll de eerste punten. Maar ook Zwe den had de nodige moeite met scoren, zodat de voorsprong niet in gevaar kwam. Het verschil werd zo rond de tiende minuut van de tweede helft langzaam groter. De Zweedse ploeg leek opgebrand en via een dunk en een extra vrije worp van Kees Akerboom was het met nog iets meer dan negen minuten te spe len 50-35. Omdat het verdedigend allemaal prima klopte en er aanvallend vaak erg leuke dingen werden gedaan kwam de overwinning niet meer in gevaar. Nederland bleef regelmatig scoren en toen het verschil de 20 punten naderde greep Tom Quinn terug op zijn oorspronkelijke basis. Veel meer dan de tijd volmaken en de eind stand (69-51) bepalen was het echter niet meer. Nederland- Zweden heeft bewezen dat er een duidelijke groei zit in het team metzeer veel mogelijkheden. Scores Nederland: Van Essen 2, Cremer 12, Plaat 4, Van Rooden 10, Bruinsma 0, Woudstra 15, Akerboom 4, Van Helfteren 6, Van Tuyll 6 EN Kip 4. Karlsson was met 34 punten de Zweedse topscorer. ADVERTENTIE N UNIEK BEDRIJF IN EEN BIJZONDERE MARKT... C02- LASSERS, MONTEURS, BOORDERS.PERSERS.DRAAIERS VERGEET NIET EVEN VKON TE BELLEN! 02526/28411 (WILVAN MARIS, AFD.PERS.ZAK EN TSTT14) LEIDEN - Komende zaterdag staat de Adler-kantine (Rooseveltstraat) weer in het teken van het traditionele Rapid-toernooi van de schaakver eniging Philidor. In drie groepen, ingedeeld naar speelsterkte, strijden de deelnemers zeven rondes volgens het Zwitserse systeem. Iedere speler heeft daarbij 25 minuten bedenktijd per partij. Om 7 uur 's avonds worden de prijzen uitgereikt, welke vooral voor de hoofdgroep niet te versmaden zijn. Ook zaterdag speelt de Kat wijkse schaakvereniging een wedstrijd tegen een ploeg Engelse schakers. Omdat zich tussen de gasten enkele dis trictskampioenen zullen bevinden, wordt het Katwijkse team aange vuld met enige prominente Leidse schakers. ADVERTENTIE ua -v— -r 1 111 b v. Gebr Rollf's Handelmij Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel 071-899206 geen minuut later in even wicht. De wedstrijd werd wat spannender doordat HFC steeds gevaarlijker werd voor het doel van La- garde, die tien minuten voor tijd vervangen werd door Otto Roffel. In de 76ste minuut braken de oud-internationals gevaar lijk uit. Nadat Keeper Ac- kerman eerst nog een hard schot wist te onderscheppen, werd de HFC-doelman in tweede instantie verschalkt door een uitgekiend lobje van Leen van der Lugt. Flie- ringa kreeg een paar minu ten voor tijd een schitteren de kans om meer aan de stand te doen, maar van vijf meter afstand schoot hij hard tegen Roffel op. Oud-internationals: Lagarde (Roffel), Flinkevleugel, Wiersma, Kreyermaat, Van Duivenbode, Biesbrouck (Schouten), Van der Kuil (Couperus), Bouwmeester, Van der Lugt, Ouderland, Mulder. LEIDEN - De 2-0 zege van UVS op Rijnsburgse Boys in de finale van het Zilveren Molentoernooi gaf eigenlijk nog maar een vertekend beeld van de krachtsverschillen tussen beide teams. Per slot van rekening had de hoofdklasser 24 uur tevoren nog een wedstrijd gespeeld, terwijl de Rijnsburgers afgelopen weekeinde niet in actie hoefde te komen. Het door LFC georganiseerde toer nooi kreeg in UVS dan ook een terechte winnaar. Dit jaar waren de eersteklasser Roodenburg en de tweedeklasser Lugdunum geen noemenswaardige obsta kels voor de formatie van Désar, terwijl in de finale nog eens be nadrukt werd dat er een flink ver schil bestaat tussen een zater dagtweedeklasser en een hoofd klasser. Moet Rijnsburgse Boys-trainer Herman Wijnands zich behelpen met een groot aantal hard wer kende jongens, die als collectief het nog een eind schoppen in de tweede klasse. Désar heeft de be schikking overeen aantal spelers van wie zoveel dreiging uit gaat, dat de coach van de tegenpartij genoodzaakt' wordt om één of meer spelers op te offeren om die gevaarlijke voetballers te scha duwen. Het nam niet weg dat één van die UVS-ers, Theo van Seg- gelen, niettemin aan de basis stond van het tweede doelpunt. Bovendien zorgden de gebroeders Van der Blom met name in de eerste helft ervoor, dat de oppo nent gedwongen werd om voor namelijk op de eigen helft te ver blijven. En als de Rijnsburgse formatie eens aan de druk die UVS uitoefende kon ontsnappen dan bleek dat Van der Zwan nog steeds hopeloos uit vorm is en dat er alleen van Ruud van der Voort dreiging uitgaat. Deze midden velder was ook eenmaal dicht bij de openingstreffer. De voor Wij nand Sloos ingevallen Drillen- burg wist echter het afstandschot van Van der Voort tot corner te verwerken. Het was één van de spaarzame gevaarlijke aanvallen van RBB. Halverwege de tweede helft nam UVS een verdiende voorsprong. Een vrije trap werd door aan voerder Hannaart listig over het Rijnsburgse muurtje naar Marcel van der Blom getikt, die wel raad wist met dit buitenkansje, 1-0. Het overwegend uit Rijnsburgers bestaande publiek zag vervol gens gelaten toe, hoe UVS de voorsprong vlak voor het eind signaal van Van der Leek veilig stelde door een tweede doelpunt te scoren. Van Seggelen ontwor stelde zich van zijn directe bewa ker Leo van Delft, waarna hij in valler Mario Faber in de gelegen heid stelde om 2-0 binnen te tik ken. HERMAN POOS

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15