„H°n(lse strijd" om Sleutelstad-bokaal Japans paar bij kampioenschap in Stadsgehoorzaal „Disco-analyse" ging de mist in Krefelders op top Leidse alp 19;MAANDAG 30 APRIL 1979 LEIDEN - Het afgelopen weekeinde is weer de jaarlijkse uitwisse ling tussen Leiden en haar Westduitse partnergemeente Krefeld gehoudenVorig jaar reisde er een Leidse delegatie af naar het Ruhrgebied, vandaar dat het dit jaar weer de beurt aan Leiden was om een aantal van onze oosterburen gedurende vier dagen in zijn midden op te nemen en bezig te houden. Op het programma stonden onder meer een bezoek aan een kaas makerij en veehouderij met ligboxenstal in Leiderdorp, een be zoekje aan de voormalige Romeinse nederzettingen Valkenburg en Zwammerdam, een bezoek aan het Allard Pierson-museum in Amsterdameen feestavond in 'Het Wapen van Voorschoten', een rondvaart door Leiden, een muziekuitvoering van het Krefeldse Pfarr Caciliën ChorSt. Thomas Morus en het Alma Materkoor in de Petruskerk en een bezoek aan het Rijksmuseum van Oudheden Wat de uitwisseling tussen de diverse sportverenigingen betreft waren er door de Leidse verenigingen De ZijllLGB en LZ'86 zwemwedstrijden en een demonstratie kunstzwemmen georgani seerd. Zaterdagochtend beklommen Alpinisten uit Krefeld samen met een aantal Leidse leden van de Nederlandse Bergsport Ver eniging de 22 meter hoge toren op het terrein van de brandweer kazerne aan de Langebrug De Nederlandse Bergsport Vereniging maakt vrijwel wekelijks ge bruik van deze torenEr zijn verschillende parcoursen op uitgezet met een wisselende moeilijkheidsgraad. De moeilijkste parcour sen zijn gewaardeerd met een 'zes-plus' wat in het alpinistenwe reldje als een lastige klim wordt beschouwd. Op de foto de Leidse en Krefeldse alpinisten geconcentreerd bezig aan hun steile tocht naar de top van de 'Leidse-Alp'. LEIDEN - Een daverend applaus ontlokte het demonstratiedan spaar Chieko Yamamoto en Tet- suo Kezuka aan een tot de nok met belangstellenden gevulde Leidse Stadsgehoorzaal, daar gis teravond aanwezig om het 10e kampioenschap van Nederland se amateurs bij te wonen. Een staande ovatie, waaraan bur gemeester Vis en zijn echtgenote van harte meededen, ontlokte aan het Japanse danspaar, dat zich tevens de hele avond be schikbaar stelde voor de jurering, een toegift in de vorm van een Weense wals. Een zeer gratieuze dansdemonstratie tijdens deze finaledag. De internationale jury o.a. bestaan de uit Valerie Waite, George Coad en de heer F. Léfébure, moest samen met het eerder genoemde Japanse paar een oordeel vellen over de danscapaciteiten van de zeer vele deelnemers in diverse klassen Ballroom en Latin-Ame rican dancing. De 'Nederlandse Danssport Orga nisatie' heeft ook met dit kam pioenschap weer veel bijgedra gen tot het nog populairder ma ken van de dans als topsport, 's Middags al waren de kwartfinales in 4e t/m le klasse Ballroom ge danst, terwijl aansluitend 2de, lste en hoofdklasse Latin-Ame rican werden beoordeeld. Na een korte onderbreking werd het af werken van het kampioenschap voortgezet met de demifinale in alle klassen Ballroomdancing. Vervolgens werd een jurering gevraagd m.b.t. de finale in alle klassen Ballroomdancing. Behalve het zeer getalenteerde Ja panse danspaar Chieko Yama moto en Tetsuo Kezuka werd het strakke finaleschema andermaal onderbroken door een optreden van Ben Cramer. Tussen de ver schillende, voor professionele ju rering in aanmerking komende kwartfinales, demifinales en fi nales, werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld het zgn. 'vrije dansen' te beoefenen. De voorzitter, de heer W. Lier, die tevens de algehele leiding van dit kampioenschap voor zijn reke ning nam, sloot na een spannen de finale het 10de kampioen schap van Nederland voor Ama teurs af. De uitslagen waren: Ballroom. Hoofdklasse: S. Klein en S. Hiensch (Amsterdam), lste klasse: P. Roukens en M. v. Beest, 2de klasse G. Werkhoven en E. Boxman, 3de klasse: P. Jonk en A. Verbaan. 4de klasse: H. Hol man en C. Hauke. Latin: hoofdldasse: B. v.d. Linden en C. v.d. Linden (Utrecht), lste klasse: F. Klinkenberg en C. Rouw, 2de klasse: W. de Boer en M. Schobbers. Rumba: R. Wissink en B. Wissink. All round-beker: R. Wissink en B. Wissink. Als U vanmiddag de reklame- vliegtuigjes van Hein ziet vliegen, bedenk dan dat U tot 6 uur van harte welkom bent in Hein's showroom. Boordevol gegarandeerd 100 jarig Iers antiek Hoge Rijndijk 260 Leiden-Tel.071-410608 chrispijn W'I (fi\l neet jiii LEIDEN - In het museum voor 3 Volkenkunde sloten 19 leerlin gen kinderverzorging/jeugdver- zorging van "De Noorderwiek" een driedaags project over Japan af. Dergelijke projecten, met elk jaar *0f een ander land of thema, worden al zes jaar verzorgd door me vrouw Phita Overdijk van het museum. ;t d Ze wil de leerlingen een zo com- /on pleet mogelijk beeld geven van joc een bepaald land en ze ook zelf ide aan het werk zetten, ote 252 Zo moesten de leerlingen op de derde dag een rollenspel opvoe- voi ren dat bestond uit het spelen en i uj regisseren van een film over Ja- ee pan. De kennis over leven, geschiedenis en godsdienst en cultuur van Ja pan die ze de afgelopen dagen uit foo films, demonstraties, enz. had ith, den geput, kwam daarbij goed 3aa van pas. Alles werd echt op video opgeno men en gezamenlijk bekeken. 2j, Het project werd afgerond met e een zelf bereide Japanse maaltijd jur met stokjes en in kimono. Op de foto beelden enige leerlingen e een Japanse theeceremonie uit. 77; S= 1 mei Ter gelegenheid van de viering van de dag van de arbeid - morgen - wordt op het voor malige terrein van de Grofs mederij aan de Zuidsingel een gezamenlijke demonstra tieve bijeenkomst gehouden door de linkse Leidse partijen Onder het motto "Leiden voor werk" wordt aan de manifes tatie meegewerkt door PvdA, CPN, PSP, 1KB en PPR. Er zijn diverse sprekers, muzi kale bijdragen leveren koor "De Eenheid" en blazersgroep "De Onderste Steen", terwijl de KNG-vlag wordt gehesen. De bijeenkomst begint om half acht 's avonds. 1 mei De afdeling Leiden van de CPN viert het l mei-feest in de Stadsgehoorzaal. De zac.l gaat open om half achtOp het programma slaat een optre den van het koor "De Een heid" gevolgd door een toe spraak van Rudie van der Velde. Voor een swingend einde zorgt tenslotte The Old Black Horse Saloonband. 1 mei De afdelingen Leiden van IK, JS, PPR en PSP houden een gezamenlijke bijeenkomst in het An tonius Clubhuis aan de Lange Mare. Er zal die avond gesproken worden door Geer- trude Brust van de FNV- vrouwen terwijl verder me dewerking wordt verleend door vrouwenkoor "De Sire nes", Het Leids Vrouwenor kest en De Grote Bluf. Cen traal thema van de avond is "Arbeid of werkloosheid"De bijeenkomst begint om acht uur en de toegangsprijs be draagt drie gulden. 1 mei De PvdA afdeling Leiden viert het 1 meifeest in het zaaltje aan de Maria Gijzensteeg naast zwembad De Overdek te). Hel programma wordt ge opend door de voorzitter Leendert Jonker. Daarna wordt een film vertoond geti teld "Hoe arbeid adelt". Het rolprent handelt over de problematiek van de buiten landse werknemers in West- Europa. Verder zal gesproken worden door het eerste-ka- merlidB.de Rijk.Na de pauze is er een disco. De bijeenkomst begint om acht uur. Duivensport LPV "De Snelvlieger" hield een vlucht vanaf Strombeek met 320 duiven. De uitslag was: 1 L.v.d. Tuin,2. J. Groenendijk, 3. A. Compier. 4. 6, 10. M. de Lange en Zn.,5,8, F. Compier, 7. C. v.d. Berg, 9. F. Jansen. Oud-Leiden De Vereniging Oud-Leiden houdt morgenavond een bij eenkomst in het stedelijk mu seum "De Lakenhal" aan de Oude Singel 28-32. De heer S.C.HLeenheer zal die avond een lezing houden over het ar cheologisch onderzoek en de historie van Rijnsburg. De bijeenkomst begint om acht uur. Bewonersavond In het clubhuis "Op Eigen Wie ken" aan het Valkenpad wordt woensdagavond 2 mei een bijeenkomst voor de be woners van de Leedewijk ge houden. Op die avond zullen de omwonenden suggesties kunnen doen voor de toekom stige bestemming van een stuk braakliggend terrein langs de VeluwemeerlaanDe bijeen- kosmt begin om acht uur. LEIDEN - Speuren, gehoorzaam heidsoefeningen en verdedi gingsoefeningen. Dat waren de onderdelen van de gisteren ge houden jaarlijkse africhtings- wedstrijd voor Duitse herders honden op het terrein van de L.J.A. 'Het Jeugddorp' aan de Voorschoterweg. Het was de vijfde achtereenvol gende keer dat kringgroep Lei den van de rasvereniging voor Duitse Herdershonden deze strijd om de Sleutelstadbokaal organiseerde. De organisatoren waren er in geslaagd een sterk deelnemersveld aan te trekken ondanks dat zeven van de in to taal 24 combinaties het lieten af weten. Voor het eerste onderdeel, het speuren, moest in de ochtendu ren worden uitgeweken naar het recreatiegebied Spaarn woude bij Velsen. "Het is erg moeilijk om geschikte terreinen te vinden om sporen uit te zetten", aldus een van de organisatoren, de heer A. Riethoven. "Om een goed spoor te kunnen lopen hebben we per hond ongeveer één hectare grond nodig. Dergelijke uitgestrekte speurterreinen zijn hier in de buurt nauwelijks te vinden van daar dat onderdeel in Spaarn- woude moest worden gehou den". De twee overige programmaon derdelen, 'gehoorzamen en baasje verdedigen', konden wel op het terrein langs de Vliet wor den gehouden. De publieke be langstelling was ondanks de ma tige weersomstandigheden vrij redelijk te noemen. Enkele hon derden belangstellenden sloegen deze nationale africhtingswed- strijd, welke een spannende aan gelegenheid zou worden, gade. Als uiteindelijke winnaars kwamen het koppel R.J. van Eek uit Zuidland met de reu Donar uit de bus. Van de maximaal te verdie nen 300 punten behaalden zij er 288. Op het onderdeel speuren 94 punten. De gehoorzaamheidsoe fening leverde 98 punten op en de verdedigingsoefening 96 punten. De heer Van Eek mocht na afloop uit handen van wethouder Tes- selaar de Sleutelstadbokaal en een gouden polshorloge in ont vangst nemen. Tweede werd het Zoeterwoudse koppel W.P.A. van de Kerkhof met Juan (behaalde punten 280 (respectievelijk 92, 96 en 92). Derde: N.W. Heubel uit Rotter dam met Kanto met een totaal van 279 punten. (Respectievelijk 96,94,89). Vierde werd de combi natie D. Vijverberg- Burko uit 's Gravenzande en vijfde het Voor- schotense koppel W.L. Veerman met Feus. Een van de deelnemende herdershonden op het onderdeel 'pakwerk'. In Augustinus Insluipingen in Leidse huizen LEIDEN- In de nacht van zaterdag op zondag is in twee woningen ingebroken. Men kwam in beide gevallen binnen door een ijzeren haakje via de brievenbus om het touwtje dat aan de binnenkant van de deur zat te slaan. In een woning aan de Schubertlaan was de buit ruim veertienhon derd gulden, waarvan het groot ste gedeelte in een schoenendoos was opgeborgen. De bewoners waren die nacht thuis. De tweede inbraak, in een woning aan de Hansenstraat, leverde tweehonderd gulden, ruim veer tig betaalkaarten en twee giro- pasjes op. Geluidsoverlast LEIDEN - Bij de Leidse politie kwam in de nacht van afgelopen vrijdag op zaterdag omstreeks half drie een telefoontje binnen over geluidsoverlast in een pand aan de Langestraat. Enkele agenten die polshoogte wilden gaan nemen werd de toe gang tot het pand resoluut ge weigerd. Korte tijd later kwamen ongeveer tien man naar buiten zetten en begonnen een handge meen met de agenten waarbij en kele uniformen het moesten ont gelden. De politie-agenten slaagden er uit eindelijk in de gemoederen tot bedaren te brengen. De 44-jarige eigenaar van het pand werd inge rekend. LEIDEN - Disco: een losgebarsten rage die het overgrote deel van de aanstormende jeugd in haar ban heeft. Wat beweegt de jeugd van vandaag om te 'leven en denken in disco'?. De open Leidse jongerenvereniging Augustinus probeerde daar za terdagavond achter te komen. Er was een avondvidlend program ma gepland waar het verschijnsel disco van alle kanten moest wor den belicht. De hele avond zou er een knetterende, professionele disco aanwezig zijn. Zouden Fe lix Meurders, Ferry Maat en Vin cent van Engelendrie prominen te Hilversum 3-dj's, hun visie ge ven over het ontstaan van ge noemd verschijnsel. Zouden de 'Tros-top vijftig dansers' disco dans vertonen. Zouden zowel de John Travolta-fanclub als het an ti John Travoltacomité acte de présence geven, filmpjes worden vertoond en een werkgroep, die een rapport heeft opgesteld over discrimineren op ras bij het bin nenlaten in discotheken aanwe zig zijn. De knetterende discotheek was za terdagavond inderdaad in het Augustinus- gebou w aan het Ra penburg present (zie foto). Ook de aangekondigde filmpjes en een diaserie over de achtergronden van de popmuziekindustrie in Nederland werd vertoond. De he ren Meurders en Maat lieten het evenwel afweten, evenals de fanclub, het comité en de werk groep. Vincent van Engelen is enige tijd terug opgenomen in het ziekenhuis en de 'Top-50 dansers' vroegen met z'n drietjes voor een kortstondig optreden een dusda nig bedrag (rond de 1500 gulden) dat de organisatoren hun moes ten berichten dat het verstrekken van een dergelijk honorarium de 'financiële pet' van Augustinus ruimschoots te boven ging. Een enorme tegenvaller voor de en thousiaste en initiatiefrijke Au gustijnen en het publiek. Al met al werd het toch een gezellige avond al kwam er van het uit gangspunt, het verschijnsel disco van alle kanten proberen te be lichten, uiteraard weinig terecht. Afscheid dominee Wagenvoorde van herv. gemeente LEIDEN Dit weekeinde heeft ds. M.J. Wagenvoorde wegens eme ritaat afscheid genomen i van de hervormde gemeente. Hij diende die op twee terreinen: onder de vrijzinnig hervormden in Leiden en Oegstgeest en in de Leidse Boshuizerwijk (Zuid-West). De integratie van de vrijzinnige groep in de hervormde gemeente is voor een belangrijk deel zijn werk geweest Vrijdag werd hem in het centrum van de Bevrijdingskerk een af scheidsavond aangeboden en gistermorgen ging Ds. Wagen voorde als wijkpredikant voor het laatst in deze kerk voor. In zijn preek over Johannes 14 vers 12 ontwikkelde hij de gedachte dat het in het leven van een mens anders kan dan het tot nu toe is gegaan, "omdat de heer met ons is". Hij is de weg, de waarheid en het leven. In Hem is het geheim van God openbaar geworden. God is niet in de verte maar deelt ons leven. Wij moeten ons laten vullen door zijn liefde. Dan ko men wel onze weerstanden aan het licht, maar als de rank in de wijnstok blijft zullen wij gerei nigd worden en er voor de ander op een nieuwe wijze kunnen zijn. Ds. Boogert sprak namens de ge meente een afscheidswoord tot zijn scheidende collega, die in Bennebroek gaat wonen. Hij dankte hem voor zijn uitblinken de pastorale ijver op velerlei ge bied.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3