Invaller Hoek redt Quick Boys Noord wijk laat het weer afweten Katwijkers acht minuten voor tijd langs Nunspeet BELANGRIJKE ZEGE LISSER BOYS Lisser Boys verder zonder Van der Horst BELEGGINGSBEWIJZEN. SPAARDEPOSITO'S. HYPOTHEKEN. LENINGEN postgiro en rijkspostspaarbank MEER INFORMATIE? 7NUNSPEET - Bijtijds trok Jaap Hoek Quick Boys uit de draaikolk van onmacht, waarin de blauwwitte équipe ook tegen Nunspeet al te lang inspartelde. Die invaller (voor geblesseerde Freek Rienks) vond zaterdagmiddag als eni ge de juiste voortzetting op de vaak gedegen Katwijkse aan valsopbouw, toen hij acht minuten voor tijd een loep zuivere voorzet van uitblin kende rechtervleugelverde diger Wim v.d. Plas koppend tot de winnende 0-1 omboog. Jaap Hoek trok daarmee zijn ploeg alsnog over de streep in een fase dat zijn ploegmaten zich al met de zevende deling van dit seizoen leken te heb ben verzoend. Want waar het spel van Quick Boys in het eerste part over leg aan dynamiek paarde, ging d^ brigade van Arie La gendijk na rust steeds meer in de pas lopen van Nunspeet, waar ongecompliceerdheid en gebrek aan visie aan de or de van de dag was. Laat, te laat eigenlijk, oogstte Quick Boys het rendement van het technisch surplus, dat Nunspeet vanaf het begin tot onderliggende partij maakte. Zoals zo vaak echter trapten de zeekanters ook zaterdag hun eigen open deur in; wor stelden die spelers andermaal met hun traditioneel gebrek aan stootkracht. Wat dat be treft stond centrumspits Cees van Rooyen als het ware mo del voor het eindstootloze Quick Boys. De technisch vaardige puntspeler miste vlak voor doel telkens de scherpte om een aanval doel treffend af te ronden, een voudig omdat hij zich ook in dit duel te nadrukkelijk met de aanvalsopbouw bemoèide. Hij liet zich daarom vaak naar het middenveld terugzakken, waardoor hij, als het op af ronden van een offensieve ac tie aankwam. zichtbaar kracht ontbeerde. Mogelijkheden De aanzienlijk minder getalen teerde Hoek, die na rust de frontdiensten van de naar het middenveld teruggehaalde Van Rooyen (voor de uitge vallen Rienks) waarnam, ope reerde veel meer doelgericht. Dat laatste laat zich zelfs in cijfers uitdrukken, want daar waar Van Rooyen tegen Nun speet drie opgelegde kansen om zeep bracht, had Hoek slechts twee mogelijkheden nodig om tot scoren te ko men. De eerste, na een voor zet van Jaap Heerikhuisen. kopte hij wat onbenullig voorlangs, maar na de tweede (voorzet Wim v.d. Plas) trof hij wel de roos. Het zou evenwel overdreven zijn te stellen dat Cees van Rooyen hét oorzakelijk voorwerp was van de (te) ge ringe Katwijkse doelpunten- produktie. Ook de flankspe lers Bart Zandbergen en Jaap Heerikhuisen waren, on danks alle ijver, niet bij mach te om voor het doel van ban ketbakker Arend Migchelsen de zo broodnodige koelbloe digheid aan te wenden, al had Heerikhuisen halverwege de eerste helft bepaald pech, toen hij het speelobject tegen de lat kopte. Die bijkans spreekwoordelijke steriliteit was feitelijk de eni ge smet, die in de confrontatie met Nunspeet aan het spel van Quick Boys kleefde. De Katwijkse brigade speelde goed gegroepeerd voetbal, de linies sloten naar behoren aan. waarbij met name libero Joep den Hollander, Nico Kuyt en Hans van Duyn zich als de smaakmakers van de Nieuw Zuid-formatie ont popten. De thuisclub werd bij herhaling voor het blok gezet door de gevarieerde speel- trant van de kustbewoners. Nunspeet moest voor eigen volk op de counter spelen, wat als regel zonder enige vorm van overleg geschiedde, nu er bij de Veluwse ploeg een werkelijke vormgever van wat voor strijdplan dan ook ontbrak. Wat allemaal niet wegnam, dat Nunspeet in alle opportunisme enkele malen dreigend tot de veste van betrouwbare Theo Guyt wist door te dringen. In de tweede minuut al ontkiemde zich het gevaar van dat toe- valsvoetbal, toen de ba na een vrije schop van midden velder Aijen Witteveen via het scheenbeen van Land- koer voor de voeten van lin kerspits Van der Pol sprong, die evenwel tegen Guyt op schoot. Die goalie moest later eveneens handelend optre den bij inzetten van Rini Vedder (2x) en Gerard van 't Slot. Waarmee meteen het aanval lende aandeel van Nunspeet in deze al met al aantrekkelij ke wedstrijd is verteld. Voor het overige heerste Quick Boys, domineerde dat elftal op vele fronten, maar bleef het (te) lang in de vicieuze cir kel van improductiviteit ronddraaien. Jaap Hoek moest er tenslotte aan te pas komen om zijn team daaruit te bevrijden.. GERARD VAN PUTTEN Magere 0-0 tegen SDCP NOORDWIJK - De opmerkelijke opmars die SDCP de laatste weken buiten direct degradatiegevaar bracht, heeft de ploeg nog niet bepaald veel zelfvertrouwen geschonken. In het duel tegen Noordwijk (0-0) beperkten de Puttenaars zich met name in de eerste helft tot het achterin rondspelen van de bal. Doemde er een pupil van trainer John Eelman op, dan werd het lederen kleinood ijlings in veiligheid gebracht bij doelman Martin van Voorst. Angst die in een ver verleden zeker op zijn plaats was. In de tyd dat Noordwijk het technisch surplus tegen minder begaafde ploegen nog bekwaam uitbuitte, restte te genstanders als SDCP weinig anders dan rond het eigen straf schopgebied zoveel mogelijk manschappen verzamelen. Een verhouding die zeker de laatste maanden zelden meer te zien was. Natuurlijk kon Noordwijk zaterdag verwijzen naar het sompige veld dat soepel lopende combinaties vrijwel uitsloot, maar dan nog geeft het ernstig te denken dat de Noordwijkers dat niet met een verhoogde inzet wensten te com penseren. Des te opmerkelijker gezien de positie op de ranglijst die ondanks het matige spel nog geen kampioenschap uitsluit. Zeker niet nu de ploegen aan de top met de regelmaat van de klok punten verspelen. In dat licht is het dan opmerkelijk te zien hoe knullig somige spelers de bal verspelen. Zeker vijf keer liet een Noord wijker een niet al te harde pass onder zijn voet door over de lijn verdwijnen en dat duidt toch op een merkwaardige nonchalance. Pas halverwege de tweede helft kreeg SDCP in de gaten dat tegen dit Noordwijk veel meer te be halen viel dan het beoogde pun tje. Besef dat te laat doordrong, want met alleen miste de Putten- se ploeg in die periode de schotvaardige spits Cees Lieve- stro (ziek) node, maar bovendien was de achterhoede het enige, naar behoren functionerende onderdeel bij Noordwijk. Voor rust had de formatie van Eel man vrijwel constant een over wicht. Veelzeggend was echter dat het meeste gevaar school in schoten van buiten het straf schopgebied. John van Dijk die door Eelman de spitspositie was toebedeeld maar op het zware veld te weinig wendbaar om voorin gevaarlijk te worden, was daarmee nog het dichtst bij suc ces. In de achtste minuut moest Van Voorst een schot van hem loslaten maar de bal bleef op de lijn liggen. Op slag van rust kwam Van Voorst er niet eens aan te pas maar toen werd de knal van Van Dijk door de paal gekeerd. Daarmee zijn dan meteen de voornaamste wa penfeiten genoemd, want verder zocht Noordwijk het geluk door gaans via hoge ballen en dat ein digde dan in negen van de tien gevallen op de hoofden van SDCP-verdedigers of in de han den van Van Voorst. Een gebrek aan intentiviteit dat het middenveld zich mocht verwij ten. Behalve dan misschien Kees Karstens die na een lange afwe zigheid dinsdag in het bekerduel tegen SVPTT weer van de partij was, kon zich nog wegens een ge brek aan ritme excuseren. Dat konden Gerard Tio en de wel zeer pover operende Hans Plaatser (hij werd een kwartier voor tijd terecht vervangen door Jaap Plug) echter niet. In de tweede helft bracht Noord- wijker meer vaart in het offensief en werd daardoor ook gevaarlij ker. Toen succes niettemin uit bleef zakte het animo weer snel en durfde SDCP het inititiatief naar zich toe te trekken. Veel meer dan dat was het echter niet. Doelman Cees van der Wiel bleef zich voornamelijk bezighouden met het oprapen van terugspeel ballen. BART JUNGMAN TURNEN - Bibi Vos (Klimop) heeft gisteren bij de halve finales van de Nederlandse turnkampioen- schappen voor de jeugd in Lo- chem, het hoogste totaal bereikt met 35,25 punten. In de klasse van 13 en 14-jarigen eindigde Ca rina de Koning als tweede. De fi nales worden in het weekeinde van 26 en 27 mei in Doorn gehou den. Mannix Schussler (links) en SDCP-aanvoerder Wim de Lange verhinderen dat Rob Suttorp voor Noordwij gevaarlijk kan worden. LISSE - De zaterdag-twee deklasser Lisser Boys zal dit seizoen zonder zijn coach Harry van der Horst afma ken. Van der Horst, die afge lopen zaterdag tegen ASWH al niet meer op de bank zat, is in goede harmonie vertrok ken. De 52-jarige oefenmees- ter overweegt een punt ach ter zijn trainerscarrière te zetten nu hij zijn kniebanden heeft verrekt en daardoor de trainingen van Lisser Boys niet meer optimaal kan lei den. "Een definitieve beslis sing omtrent het stoppen, neem ik als een foto van mijn knie is gemaakt", aldus de Noordwijker die al 23 jaar als trainer actief is. LISSE - Uitgerekend Lisser Boys linksbuiten Ed Langereis zorgde ervoor dat zijn club het duel te gen mede-degradatiekandidaat ASWH met 2-1 won. Uitgerekend Langereis, omdat hij een voet baller is die het van een paar ac ties moet hebben en die zoals in de voorlaatste minuut "~tegen ASWH een duel kan beslissen. Een solo die "weer eens" leek te smoren in de defensie van de te genpartij werd nu echter zo mag nifiek doorgezet en afgerond dat het het etiket 'winnende goal' waardig was. Een doelpunt dat de Lisser Boys- aanhang veel goed deed na de magere resultaten (twee punten uit de laatste vier wedstrijden) van de afgelopen weken. Een doelpunt ook, dat buiten de winstpunten er tevens voor zorg de dat de ploeg van interim- coach Theo Bijwaard nog een goede kans maakt om zijn plaats in de tweede klasse te behouden. En aan dat laatste werd na de winterstop nogal getwijfeld. Doordat de debuterende twee deklasser in de tweede seizoen- helft hopeloos uit vorm was en degradatiekandidaten als Kat wijk en ASWH het ene na het an dere punt bijeensprokkelden werd de ploeg zelfs geconfron teerd met de laatste plaats. Een positie, die er toe leidde dat het team alleen nog maar verkramp- ter ging voetballen. Juist daarom was de winst op het op de één na onderste plaats staande ASWH een morele opkikker die de Lis- senaars in deze fase van de strijd hard nodig hebben. Tekenend voor het treffen tegen ASWH was wel dat de zege pas vlak voor het eindsignaal van scheidsrechter Hoogterp veilig werd gesteld. Daarvoor was geen zinnige voorspelling te doen om trent de uitslag. ASWH was wel iswaar de betere ploeg, maar Lis ser Boys wist de meeste sco ringskansen te creëren. Niettemin waren het de Hendrik Ido Ambachters die halverwege de eerste helft twee uitstekende mogelijkheden onbenut lieten. Eerst liet ASWH-middenvelder Dorré zich verleiden om in plaats van een lobje een duel aan te gaan met Lisser Boys doelman Nico Groeneweg, dat hij verloor; even later kreeg rechtsbuiten Heijer- man van elf meter een nog riante re mogelijkheid voorgeschoteld. Zijn schot ging echter ruim over. Lisser Boys-junior Maarten Jan Arensman deed het vier minuten na rust heel wat beter. De rechts back omspeelde twee ASWH- verdedigers op rij, zette vervol gens met een schijnbeweging doelman Scheurwater op het verkeerde been en scoorde daar na heel simpel, 1-0. Een voor sprong die twintig minuten later weer recht werd getrokken. Groeneweg schoot een bal wat ongelukkig tegen het lichaam van ASWH-middenvelder Henk van der Meulen op, die vervol gens tot zijn verrassing alleen een leeg doel voor zich had, 1-1. Een niet al te grote tegenvaller voor Lisser Boys, want, het zou einde lijk toch weer eens een felbe geerd puntje betekenen, totdat echter Langereis in 'opvlieging' 2-1 liet aantekenen, waardoor Lisser Boys de laatste plaats kon overdoen aan ASWH HERMAN POOS ADVERTENTIE Renteverhogingen. Vanaf dinsdag 1 mei 1979 zijn bij postgiro en rijkspostspaarbank enige rente-tarieven verhoogd. Beleggingsbewijzen zijn waardepapieren, die u voor f 1000,- of f 5000,- per stuk kunt kopen. Om vervolgens te kunnen profiteren van wat wordt genoemd 'rente op rente'. Het rente-percentage dat geldt op 't moment van aankoop, blijft gedurende de hele looptijd van kracht. (De rentevergoeding op vóór 1 mei afgegeven beleggingsbewijzen blijft dus ongewijzigd). De looptijd kunt u zelf vaststellen op 3,4 of 5 jaar. Dit zijn de condities die gaan gelden voor beleggingsbewijzen gekocht vanaf 1 mei 1979: Spaardeposito's zijn rekeningen met dagaf schriften, waarop u bedragen vanaf f 1000,- voor één of meer jaren kunt vastzetten tegen hoge rente. Het gestorte bedrag komt vrij zodra de looptijd is verstreken, maar over de jaarlijks bijgeschreven rente kunt u steeds direkt beschikken. Ook in dit geval geldt dat de op 't moment van aankoop geldende rente niet meer verandert tijdens de looptijd. De rentevergoeding op vóór 1 mei gestorte spaardeposito's blijft dus ongewijzigd. Dit zijn de condities die gaan gelden voor spaar deposito's gestort vanaf 1 mei 1979: Hypotheken worden door postgiro en rijkspost spaarbank in diverse vormen verstrekt, daarnaast worden ook overbruggings kredieten en overlijdens- risico-verzekeringen verzorgd. Dit wordt de nieuwe hypotheek-rente: HYPOTHEEKRENTE 9,25%„as 9 Effectieve jaarrente 9,58% Postgiro en rijkspostspaarbank verstrekken persoonlijke leningen en doorlopend krediet van f 1.500,-tot f25.000,-. De tarieven voor persoonlijke leningen die worden afgesloten vanaf 1 mei 1979 worden met 1% op jaarbasis verhoogd. Enige voorbeelden: LOOPTIJD AANKOOPBEDRAG OPBRENGST VASTE RENTE 3 JR. f 1000,- f 1.259,71 8 (ongew 5000,- 6.298,56 8 %(ongew) 4 JR. 1000,- 1.385,86 816% („as 8', 5000,- 6.929,29 81/2%,„as8«1 5 JR. 1000- 1.538,62 9 (was 8 - 5000,- 7.693,12 9 LOOPTIJD VASTE RENTE 1JR, 714% (ongew 2 JR. 73/4% (ongew 3 JR. 8 (ongew 4 JR. 816% (was 8 '/Zó) 5 JR. 9 (was 8V.%) 6 JR. 9 (was 8V,%) De afsluitprovisie blijft 1%. Nadere informatie over de diverse mogelijkheden en pluspunten vindt u in de folder hypotheken, die u via de onderstaande coupon thuisgestuurd kunt krijgen. U kunt ook bellen met de afd. hypotheken: 020 -591.80.11. Via deze bon kunt u nadere informatie thuis gestuurd krijgen. r- i I Beleggingsbewijzen Spaardeposito's I Hypotheken Naam: I Straat Kruis uw wens(en) aan en stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Postgiro en rijkspostspaarbank, Weesperzijde 190,1097 DZ Amsterdam. PERSOONLIJKE LENINGEN BEDRAG JAARRENTE f 5.000,- 13 %(w. 10.000,- 12,5%,», 25.000,- 12,5% Ook het tarief voor doorlopend krediet wordt per 1 mei 1979 verhoogd. Deze verhoging geldttevens voor reeds afgesloten doorlopende kredieten. DOORLOPEND KREDIET MAANDRENTE 1% <,,„0.9 1 JAARRENTE 12,7%

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13