Volendam toont ware gezicht Beslissingsduel noodzaak voor tafeltennisdames PSY zit nog muurvast SCORES BETAALD VOETBAL X X X X In hechtenis na verscheuren krant SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Eredivisie MW-FC Den Haag 1-3 (1-2). Scores: 18. Mulkens 1-0, 26. Goemans 1-1,29. Albertsen 1-2, 57. Goemans 1-3. Scheidsrech ter Jonker. Toeschouwers: 6000. PEC Zwolle-Haarlem 2-0 (1-0). 45. Jans 1-0.53. Van 't Land 2-0. Scheidsrechter Mulder. Toe schouwers: 3500. NAC-Go Ahead Eagles 3-1 (1-0). 11. Sprangers 1-0, 54. Vreysen 2-0, 59. Mohorovic 3-0, 81. Kist 3-1. Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers: 6500. FC Twente-PSV 2-2 (2-2). 18. Lubse 0-1, 25. Thoresen 1-1, 30. Lubse 1-2, 36. Pahlplatz 2-2. Scheidsrechter Weerink. Tou- schouwers 8500. Feyenoord-Ajax 1-1 (1-0). 45. Peters 1-0, 55. Schoenaker 1-1. Scheidsrechter Keizer. Toe schouwers: 65.000 (uitver kocht). Volendam-FC VW 4-0 (3-0). 20. Plat 1-0, 29. Plat 2-0,39. Plat 3-0, 66. Guyt 4-0. Scheidsrech ter Ettekoven. Toeschouwers: 7500. FC Utrecht-AZ '67 1-2 (0-0). 51. Kist 0-1, 74. Kist 0-2 (straf schop), 88. De Kruyk 1-2 (straf schop). Toeschouwers: 5000. Scheidsrechter Geurds. NEC-Sparta 1-0 (1-0). 21. Ro nald Hendriks 1-0. Scheids rechter Severein. Toeschou wers: 4000. Roda-Vitesse 3-0 (1-0). 41. Vermeulen 1-0, 52. Vermeulen 2-0, 58. Lees 3-0. Scheidsrech ter Manuel. Toeschouwers: 6700. Eerste divisie FC Amsterdam-Heracles 2-3 (1-1). 23. Krabbe 0-1, 44. WigT gemansen 1-1, 66. Van Ooste- rom 1-2, 72. Wiggemansen 2-2, 89. Van Oosterom 2-3. Scheids rechter Klinkers. Toeschou wers: 300. Telstar-Heerenveen 1-0 (0-0). 81. Van der Meer 1-0. Scheids rechter Janssen. Toeschou wers: 100. SC Cambuur-De Graafschap 2-1 (2-0). 13. Grote 1-0 (straf schop), 25. Paltzer 2-0, 90. Wierts 2-1. Scheidsrechten Jonker. Toeschouwers: 2500. Wageningen-FC Groningen 4-0 (3-0). 26. Van Pelt 1-0, 32. Leus huis 2-0, 36. Hazeleger 3-0 84. Van Osenbrugge 4-0. Scheids rechter Van Swieten. Toe schouwers: 3500. Eindhoven-FC Dordrecht 2-2 (0-1). 41. Mijnhard van Schoor 0-1, 61. Bloemers 1-1, 79. Scha pendonk 2-1, 87. Evers 2-2. Scheidsrechter Thomas. Toe schouwers: 2100. Helmond Sport-Fortuna SC 0-0. Scheidsrechter Draaisma. Toeschouwers: 2500. Willem II-SC Amersfoort 3-0 (1-0). 2 Kosic 1-0, 51. Van Geel 2-0, 59. Havermans 3-0. Scheidsrechter Bakker. Toe schouwers 3500. FC Den Bosch-SW 1-0 (0-0). 79. De Groot 1-0. Scheidsrech ter Ram. Toeschouwers: 1500. VOLENDAM (ANP) Het bekera- vontuur als tussendoortje in de voetbalcompetitie heeft Volen dam goed gedaan. Op de dijk in het vissersdorp leeft weer het be sef dat FC Volendam eigenlijk te goed is voor de eerste divisie. De twee gelijke spelen tegen Ajax (3-3 in Volendam en 1-1 in De Meer) toonden nog eens overdui delijk de mogelijkheden van Vo lendam aan. Voor het verdere verloop van de competitie kon het eigelijk niet mooier uitko men: na het bekeravontuur me de-degradatiekandidaat FC VW op bezoek. De Venlose ploeg, die in de afgelopen week AZ'67 nog een punt afsnoepte, keek op de dijk tegen het ware gezicht van Volendam aan: 4-0. Zelfs interim-trainer Sjef Vergoo- sen was waarlijk onder de indruk van de Noordhollanders. De Venlose ploeg, die in het centrum van de verdediging Schreurs miste en met een half geblesseer de Bish op de bank en ook al met blessures kampende Francken binnen de lijnen was verschenen, was geen schijn van de ploeg, die afgelopen woensdag nog die punt had gepakt van AZ'67. Goed twintig minuten hield VW stand. Daarna was het al snel met de Venlose ploeg gebeurd. Aan- voeder Dick Bond stond aan de basis van de openingstreffer, de eerste van Taase Plat. De Volen- dam-spits, vorig seizoen nog bij toerbeurt invaller, besliste bin nen elf minuten het duel. Zij ope ningstreffer in de twintigste werd negen minuten later gevolgd door een tweede doelpunt na aangeven van Braam. Nog eens twee minuten later maakte hij nummer drie, nadat Kramer be gon met het uiteenrafelen van de VW-defensie en Plat het karwei voltooide 3-0. Daarmee was Volendam-FC VW gespeeld, want wat de Venlose ploeg aanvallend probeerde, ef- MAANDAG 30 APRIL 1979 SPORT SPORT SPORT SPORTTOTO Toto 2 3 NEC-Sparta MVV-Den Haag Utrecht-AZ'67 X PEC Zwolle-Haarlem X NAC-Go Ahead X Twente-PSV x Volendam-VW X Roda JC-Vitesse X Feyenoord-Ajax X Wageningen-Groningen Vlaardingen-Excelsior X Amsterdam-Heraeles X Cambuur-Graafschap Supertrio: Volendam-speler Jan Plat scoort met deze actie 2-0 voor zijn club in het degradatietreffen tegen FC VW. Volendam won met 4-0. Plat nam drie treffers voor zijn rekening. fectief was het allemaal niet. Zelfs niet toen Vergoosen diep in de tweede helft Stanley Bish van de bank riep. Bish, In Venlo eens gezien als de man, die VW in de eredivisie zou kunnen houden, richtte weinig uit in een team met spelers, die het geloof in eigen kunnen eigenlijk allang hadden opgegeven. Slechts één man heeft de hoop op behoud van de plaats in de eredi visie nog niet verloren: Sjef Ver goosen, die in februari Hans Croon bij de Venlose ploeg op volgde. "Het is het hele jaar ei genlijk al erg moeilijk geweest bij FC VVV, maar je moet de rit vol maken. Kijken waar je op de laat ste dag van de competitie staat." Na de nederlaag in Volendam ziet het er niet best uit voor de Venlo se ploeg. En Volendam? De ploeg van Jan Mak voegde aan de drie treffers na de hervatting, toen Dick Bond een vrije trap mocht nemen van scheidsrechter Van Ettekoven, nadat Francken Hel ling had neergelegd. Cees Guyt kopte de bal achter Vieten, die de beste speler van VW kon wor den genoemd. Daarmee werd het 4-0. Een goede afspiegeling van de krachtsverschillen tussen twee ploegen die onderaan bun gelen in de eredivisie. Het supertrio werd gisteren gelo pen in Groningen in de Jewel Bui tenzorg-prijs. De uitslag is: 1. nr. 4 Perfect Wilkes (M. Pools) 2. nr. 14 Pitista (A. Mollema); 3. nr. 11 Mac Roodnoot (J. de Leeuw). De inzet bedroeg 285.438.00, de uitkeringen per gulden 423,00. Lotto: De winnende getallen in de lotto waren: 6 - 8 - 13 - 18 - 19 - 35 en het reservegetal 4. Het aantal deelnemers is 841.088, die gezamenlijk voor een inleg van 3.577.383,00 zorgden. Duitse lotto: De winnende getallen in de West- duitse lotto zijn: 6 - 20 - 33 - 37 - 38 - 41. Het reservegetal is 17. Het win nende getal in 'Spiel-'77': 7688532. PYONGYANG - In Pyongyang is de begeleidingvaak te gek om los te lopen en de mees te westerse gasten voelen zich dan ook uitgelaten wanneer ze hun „gids" met een kluitje in het Koreaanse riet ge stuurd hebben. De dames- ploeg dwaalde zo op eigen gelegenheid door Pyongyang en raakte verzeild op een soort kinderspeelplaats van een van de communes. Alle in uni form geklede Koreaantjes vluchtten weg en keken op veilige afstand hoe die blanke dames pingpong speelden op de stenen tafel zonder net. Eén is altijd de brutaalste. Ook in Korea en die wilde dan wel met Bettine Vriesekoop spe len. Deze begon heel rustig maar wilde na enige tijd toch wel flitsend scoren met als re sultaat dat de bal nóg harder terug kwam. Het ventje speel- de de sterren van de Aziati sche hemel en was, zoals later de leidster van de commune vertelde echt niet de beste. Zo'n hele commune zie je regel matig al zingend passeren. Iedereen in de pas en in canon zingend hoe mooi Pyongyang al niet is. De uniformiteit en discipline zijn even hoopge vend als angstwekkend. De stad is schoon, de mensen ogen gezond, lachen veel maar zijn daarnaast o zo afhankelijk van de wijsheid van hun lei der Kim II Soun. Alles gebeurt uit naam van „our beloved leader" en het is alleen maar te hopen dat deze het woord oorlog nooit in de mond zal nemen. Wat je zeker niet moet doen is een krant verscheuren waar zijn eeuwige glimlach op prijkt zoals een Ethiopi sche speler dat per ongeluk deed. Het werd gerapporteerd en zijn ambassadeur moest hem na twee en een half uur hechtenis bevrijden. Het is deze hele entourage die deze wk tot een bijzondere maken. De moeite die de Ko- zich getroosten om toch maar vooral goed over te komen is eerder aandoenlijk dan irritant. Wat blijft staan is dat men deze propaganda aan Zuid-Korea en Israël blijkbaar verspild had. Ne gentien westers georiënteerde landen hebben op het twee jaarlijkse congres hun teleur stelling hierover uitgesproken en aangedrongen op officiële regels om dergelijke toestan den in de toekomst te voorko men. Dat het resultaat nihil zou zijn was te veronderstel len. Dat bleek uit communi qué bij de aanvang van de wk waarin deze kwestie onbe sproken bleef. President Evans deed de voorstellen dan ook af als niet-realistisch en stelde de eenheid binnen de bond boven het belang van een enkel land. PYONGYANG (GPD/ANP) - De Nederlandse tafeltennisdames moeten op de wereldkampioen schappen in het Noordkoreaans Pyongyang na een 3-0 nederlaag tegen Hong Kong een beslis singswedstrijd spelen tegen de Verenigde Staten om behoud van een plaats in de eerste categorie. De heren verloren met 5-1 van Italië en promoveren zodoende niet naar de eerste categorie. Zaterdag hadden de dames door een regelmatigs overwinning op BRUSSEL/HAMBURG/LONDEN - Beveren Waas mag dan woens dag door Barcelona uit het beker toernooi zijn gewipt, in eigen land kan de Belgen het kam pioenschap nauwelijks meer ontgaan. Zelf woa Beveren met 2-0 van Club Brugge, terwijl An- derlecht kansloos was tegen Charleroi. De twee leidende clubs in de Engelse league, Not tingham Forest en Liverpool hielden elkaar in een doelpunt loos duel in evenwicht. Met nog vier wedstrijden te spelen heeft Beveren vijf punten voor sprong op Anderlecht. Met een door alle harde confrontaties ge havende ploeg leverde Beveren tegen Club Brugge een knappe prestatie. De ploeg speelde snel en attractief, terwijl Club Brugge Voetbal in buitenland een lome indruk maakte. Bij rust was de stand nog 0-0, maar na rust sloeg Beveren onverbiddel- lijk toe. In de 60ste minuut scoor de de Duitser Albert zijn 25ste competitie-doelpunt, waarna Janssens het karwei koppend afmaakte. Anderlechts techniek smoorde za terdag in de modder van het Charleroi-veld. Na een snelle 1-0 achterstand (blunder De Bree) verwaarloosde Anderlecht de de fensie, waar Charleroi handig van profiteerde. In de laatste minuut scoorde Vercauteren tegen. Arnold Muhren is uitgeroepen tot de beste voetballer van het jaar bij Ipswich Town. Een verkiezing die hij passend vierde. Na acht minuten scoorde hij tegen Tot tenham Hotspur, dat met 2-1 werd verslagen. Liverpool heeft na het gelijkspel tegen concur rent Nottingham Forest uitste kende kansen op de titel: een voorsprong van zeven punten met weliswaar een wedstrijd meer gespeeld. Voor het eerst sinds de invoering van het betaald voetbal in West- Duitsland hebben twee ama teurclubs de kwartfinales van de bekercompetitie bereikt. Het zijn Rottweiss Oberhausen en de winnaar van de over te spelen wedstrijd tussen Ulm en Lud- wigshafen. Polen (3-1) het lot in eigen han den. In het sleutelduel tegen Frankrijk namen de pupillen van Gerard Bakker een voorsprong van 2-1 door winst van Bettine Vriesekoop op Nadine Daviaud en van het dubbel Vriesekoop/ Majan van der Vliet. De sleutel partij lag in het duel tussen Betti ne Vriesekoop en de Franse kampioene Claude Bergeret. De eerste game werd door de Ha- zerswoudse scholiere met 21-19 positief afgesloten. De belangrij ke zege lag in het verschiet, maar op het kritieke moment faalde de Nederlandse kampioene, zoals zij eerder tegen de Zweedse Marie Lindblad ook onverwacht verlies moest incasseren. De doorgewin terde Fran^aise, in 1977 met Se cretin wereldkampioen in het gemengd dubbel, kwam sterk te rug: 14-21 en 16-21, wat de stand op 2-2 bracht. In de laatste partij zette Daviaud Frankrijk op winst door Van der Vliet geheel volgens de lijn der verwachting kansloos te laten. De klap kwam hard aan en bleek in het duel tegen Hong Kong nog niet verwerkt. Vriesekoop bleef in de enkelspelen langs de kant. Het resultaat loog er niet om. Met 3-0 werden Brigitte Kooter en Sandra de Kruiff door de met penhoudergreep spelende dames uit Hong Kong verflagen. Het Nederlandse damesteam eindig de daardoor in de poule op de achtste plaats en moet zich nu veilig stellen door een overwin ning op de Verenigde Staten. Bij de dames gaat de eindstrijd tussen China en Noord-Korea. De Chinese dames ontdeden zich in de halve finales met 3-0 van de Sowjet-Unie, terwijl Noord-Ko rea Japan de baas bleef met 3-2. Bert Schoofs zal over zijn Oranje heren niet ontevreden zijn. Al werd van de enige opponent van kracht in de poule, Italiè met 5-1 verloren. Na winst op Maleisië, India, Egypte en Zwitserland had winst op Italië alsnog promotie betekend. De Italianen waren technisch zeker niet Oranjes meerderen maar speelden net iets agressiever met een 5-1 eindstand tot gevolg. De finalisten bij de heren zijn Hon garije en China. ENSCHEDE - Voor de tweede keer binnen een tijdsbestek van een week heeft PSV een nare smaak overgehouden aan een ontmoe ting met FC Twente. Nadat de Eindhovenaren vorige week dinsdag in eigen huis al door FC Twente uit het bekertoernooi wa ren gewipt, moest de formatie van oefenmeester Kees Rijvers gisteren in Enschede genoegen nemen met een 2-2 gelijkspel. Door dit resultaat is PSV een punt achter geraakt op concur rent Roda JC in de strijd om de vierde plaats. Voor PSV de enige mogelijkheid om zich te plaatsen voor Europa-Cupvoetbal. Welis waar heeft PSV een wedstrijd minder gespeeld dan Roda JC, maar de kans dat de Lichtstad bewoners komend weekeinde in een directe confrontatie de ach terstand van twee punten op Ro da JC weer goed maakt, moet ui terst gering worden geacht. „PSV zit momenteel namelijk muurvast", moest ook Kees Rij vers na de derde wedstrijd tegen FC Twente binnen tien dagen tot zijn grote teleurstelling beken nen. „Met name voor rust", zo oordeelde Rijvers later, „is er weliswaar hard gewerkt, maar twee keer een voorsprong uit handen geven op een zo knullige manier mag eenvoudig niet voorkomen. En dan praat ik nog niet eens over die vele kansen, die we voor de pauze hebben gehad. Wordt er namelijk wat minder slordig met die kansen omge sprongen, dan is de wedstrijd reeds met de rust beslist". De licht ontstemde Rijvers, die PSV nog nooit naar een zege in Enschede heeft kunnen leiden, had na afloop alleen waarderende woorden over voor centrumspits Harry Lubse, die PSV twee keer op voorsprong zette. Reeds in de 18e minuut boog de sterkste aan valler van PSV inleidend werk van Ernie Brandts om in een 0-1 voorsprong. Nog geen twaalf mi nuten later versloeg hij invaller doelman Eddie Pasveer op nieuw. Nu na voorbereidend werk van Willy van der Kuylen, die in Enschede ver onder zijn normale vorm bleef. Intussen had Hallvar Thoresen FC Twente weer voor even naast PSV geschoten na een gemiste strafschop van Kick van der Vall. Diezelfde Kick van der Vall stond negen minuten voor rust ook aan de basis van de tweede gelijkma ker van FC Twente. Zijn vrije trap kwam via het hoofd van voor stopper Niels Overweg bij Theo Pahlplatz terecht, en die had van dichtbij geen moeite om doelman Jan van Beveren te passeren. Kees Rijvers later „Toch mogen die tegentreffers nooit vallen. Bij die strafschop kreeg Twente drie keer de kans om Van Beveren onder vuur te nemen en bij die vrije trap van Van der Vall stond de achterhoede opnieuw alleen maar toe te kijken hoe FC Twente het karwei af zou maken". Toch had PSV tot dan het beste spel laten zien. In de tweede helft echter moesten de Eindhovena ren met Piet Wildschut als falen de linkerspits ver terug. Echt ge vaarlijk voor het doel van Jan van Beveren werd het echter maar zelden. Alleen nadat Emie Brandts de doorgebroken Hall var Thoresen net buiten het straf schopgebied had neergelegd (Brandts kreeg hiervoor de gele kaart evenals Niels Overweg eer der in de wedstrijd) moest Van Beveren zijn capaciteiten tonen na de toegekende vrije trap van Kick van der Vall. In de slotfase probeerde PSV de thuisclub, die zonder Ab Gritter en Heini Otto weer was aangetreden, nog wel 'onder druk te zetten, maar het ontbrak de Eindhovenaren aan overtuiging. VOETBAL - De Israëlische voet balselectie voor de Olympische Spelen in Moskou heeft afgezien van het geplande trainingskamp in Portugal. De Israëlische kwar tiermakers vonden de veilig heidsmaatregelen voor de voet balploeg onvoldoende. VOETBAL - Gerd Müller heeft een matig debuut gemaakt in de Noordamerikaanse voetbalcom petitie» Als spits van Fort Lau derdale wist hij slechts één schot te produceren in het duel tegen Tampa Bay. Het ging raast. Tampa Bay won met 2-1. VOETBAL - Het bestuur van de Westduitse Bundesligaclub Bo- russia Dortmund heeft gisteren zijn trainer, Hein Rühl, met on middellijke ingang op non-actief gesteld. BREMERHAVEN (GPD)- „Er is in elk geval nog veel ruimte voor verbetering". Zo kwalificeerde bondscoach Tom Quinn het eer ste optreden dit seizoen van de nationale basketbalploeg. Het toernooi, dat de Oranjeploeg in de Noordduitse havenstad Bre merhaven afwerkt, is een eerste stap op weg naar een goede klas sering tijdens het Europese kam pioenschap, dat in juni in Italië plaatsvindt. Een zeer voorzichtige stap mag na twee wedstrijden van de op di verse plaatsen gewijzigde ploeg worden vastgesteld. De duels te gen West-Duitsland en tegen België eindigden weliswaar bei den in een overwinning (respec tievelijk 67-63 en 83-79), maar overtuigend was het allemaal niet. Nu kon dat ook moeilijk worden verwacht van een ploeg, die pas een paar keer gezamenlijk heeft getraind en waarvan de meeste spelers (tien man zijn af komstig van EBBC en Parker- Leiden) de competitie net heb ben afgesloten. Tom Quinn heeft het dertiende Bremerhaventoernooi, dat Ne derland naar alle waarschijnlijk heid voor de derde keer gaat win nen, vooral willen gebruiken om te kijken wat voor vlees hij in de kuip heeft. Natuurlijk kent hij de individuele kwaliteiten van de spelers, maar of het klikt kan al leen de tijd leren. En tijd is er re delijk voldoende. Het EK begint tenslotte pas over zes weken en in die periode speelt de ploeg nog interlands tegen Zweden en Bel gië en staat er bovendien een sterk bezet toernooi in Praag op het programma. Tegen die tijd zal de ploeg zijn topvorm langzaam maar zeker moeten gaan naderen. Tom Quinn is daarvan overtuigd. „Dit is een uitgelezen selectie, die alles in zich heeft om een uitste kend team te worden. Dat is vooral nog een kwestie van orga- Via de wedstrijden in Bremerhaven en woensdag tegen Zweden in Hengelo zoekt Quinn naar de juiste samenstelling van de ploeg. Wie moet in eerste instan tie de aanval leiden en wie moet er als lange man in het centrum staan? Dat blijven voorlopig de twee belangrijkste vragen. Zowel in de wedstrijd tegen de West duitsers als tegen België begon Mitchell Plaat als spelverdeler, maar de totale speeltijd moest hij vrijwel eerlijk delen met Jan Dekker. Hetzelfde geldt eigenlijk voor het lange duo Kip-Van Tuyll, dat bovendien wat minu ten moest afstaan aan Rob van Essen. In de systemen die de ploeg aan het instuderen is, heeft niet zelden de lange man een be langrijke taak als hoge post. Het is daarom niet ondenkbaar dat Quinn gaat proberen een man als Bert Kragtwijk aan de selectie toe te voegen. „Er kunnen", aldus de Amerikaanse bondscoach, „na tuurlijk een paar veranderingen optreden, maar in grote lijnen staat de ploeg gewoon vast". Wellicht is Quinn aardig wat wijzer geworden van de eerste helft van de ontmoeting tegen West- Duitsland. Binnen achttien mi nuten had hij alle spelers al in het veld gehad. Van een echte basis was geen sprake. Quinn: „Binnen deze ploeg zal er geen echte basis komen. Natuurlijk moet je met vijf man starten, maar ik wil gaan werken met alle spelers. Ik moet tien, misschien wel twaalf man kunnen inzetten in een wed strijd". En dat kan gemakkelijk. Quinn heeft de beschikking over vrijwel iedereen, inclusief bijna alle Ne derlandse Amerikanen, die aan de horizon plaatsing voor Mos kou zien zitten en dat betekent voor een Amerikaanse basket baller (en dat blijven ze toch ei genlijk ondanks hun Nederland se nationaliteit) nog veel meer dan voor welke sportman ook. Via de medewerking van deze spe lers, van wie Woudstra en Cramer overigens al jaren in de nationale ploeg spelen, gokt Nederland echter eerst op een hoge notering in Italië. Door het experimentele karakter kan weinig peil worden getrokken op de uitslagen tot nu toe in Bremerhaven. West- Duitsland is eigenlijk al jaren geen echte tegenstander van Ne derland. Dat de ploeg van Bernd Roeder zo dichtbij kon blijven dankt het vooral aan het feit dat de voorbereiding weken eerder werd gestart en aan Michael Pap- pert, die een jaar lang in de Ver enigde Staten rondkeek en daar erg veel leerde. Over een paar weken heeft deze ploeg, met wei nig talent en draait op een paar routiniers, waarschijnlijk geen schijn van kans meer tegen Ne derland. Gisteravond kwam Nederland te gen de Belgen toch duidelijk in problemen. Na een vlotte start kwam België halverwege de eer ste helft op gelijke hoogte en liet via scores van Van den Bosch en Van Poppelen. Vooral laatstge noemde bleek een levensgroot probleem voor de Nederlandse verdediging. Als hij even de ruimte kreeg betekende dat vrij wel zeker twee punten en hij kon zijn totaal dan ook opschroeven naar 28. Nadat Nederland nog voor de rust de achterstand had goedgemaakt (38-38) bleef België, vooral door Van Poppelen, lang bij. Tot het moment waarop de Nederlandse guards zich met de -produktie gingen bemoeien. Dekker, Ha- gens en Cramer vonden de juiste richting en vrijwel elke aanval werd doeltreffend afgerond. Het verschil liep op naar negen pun ten en dat konden de Belgen in de slotfase niet meer goedma ken. Misschien kan de Belgische ploeg een graadmeter worden voor Ne derland. Over twee weken spelen beide ploegen weer tegen elkaar en ook in Praag komt het tot een confrontatie. Pas dan kan de toe komst voor Nederland worden vastgesteld. Bremerhaven is slechts een training in wedstrijd- vorm. Niets meer en niets min der. De scores van Nederland tegen respectievelijk West-Duitsland en België waren: Van Essen 2-4, Dekker 3-10, Cramer 4-12, Plaat 16-4, Hagens 4-10, Van Rooden 4-3, Bruinsma 12-8, Woudstra 14-10, Akerboom 6-16, Van Helf teren 2-2, Van Tuyll 0-2 en Kip 0-2.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 10