Leids amateurvoetbal in malaise Van der Geer treedt af bij jubileum NEREUS-KWARTET IS FAVORIET IN VARSITY Karpov in juni naar Waddinxveen Barry en Brom zijn de dirigenten van de elftallen ZATERDAG 29 APRIL 1979 Barry Hughes In de wedstrijd Ajax-Haarlem stond Haarlem-trainer Barry Hughes op een gegeven mo ment op van de spelersbank en begaf zich enkele meters naar voren, in de richting van het speelveld. Hij doet dat wel vaker. De ene keer om op een roltong te blazen in de rich ting van zijn vijandelijke col lega, de andere keer om haas tig een over de zijlijn gerolde bal weer in het spel te bren gen (want Haarlem staat meestal achter en heeft zel den genoeg aan de 90 minuten speeltijd om verandering in die toestand aan te brengen), en ook wel eens om zijn pet door een speler van de tegen partij van zijn hoofd te laten slaan. Nu en dan verrijst hij ook dreigend en imponerend van de bank, en doet èèn, twee stappen in de richting van de bal om een toesnellen de tegenstander die fractie van een seconde te doen te rugdeinzen die nodig is om te voorkomen dat hij de bal nog net weet binnen te houden, maar meestal houdt zijn ver rijzenis toch verband met iets dat hij zijn spelers wil toeroe pen, duidelijk maken: een aanmoediging, een tactische aanwijzing, een opzweping. of soms ook een kalmerend woord als de gemoederen verhit zijn en het zwerk be zwadderd is met gele en rode kaarten. Helaas is mij ontschoten waar om Barry Hughes die ene keer bij Ajax-Haarlem van de bank verrees en naar de zijlijn liep, ik weet alleen dat de grensrechter (wiens naam ik niet ken omdat in het pro grammablad wel altijd twee namen vermeld worden, maar niet wie wie is, want de rugnummers 1 en 2 dragen zij niet) zoals gebruikelijk als door een boa constrictor ge beten toesnelde, en niet al leen als een achttiende eeuw- se schoolmeester krijgshaftig en met uitgestrekte arm naar de bank wees, zoals je eige naars van herdershonden nog dikwijls hun gezag over hun dier ziet uitoefenen, maar ook lichtelijk, met de borst voor uit, tegen Barry Hughes be gon op te biggen. Nu wilde het toeval dat deze grensrech ter zo'n wijd uitstaande, grijze Bismarck-snór droeg, waar van je de punten omhoog moet draaien wil het ding niet als een trosje treurwilgtakken omlaag hangen, dus wat deed Barry Hughes, teruglopend naar de bank, in de richting van het publiek op de tribu ne? Hij maakte, met de wijs vingers van rechter- en lin kerhand, terzijde van zijn hoold enkele draaiende be wegingen, hetgeen door het publiek op hoge prijs werd gesteld. Nu had Ajax die dag geen mak kie aan Haarlem, zoals Ajax de laatste tijd aan geen enkele club meer een makkie heeft, zonder dat dit tot veel pun tenverlies leidt. Ajax won de ze thuiswedstrijd weliswaar met 4-1, maar op een gegeven ogenblik kwam Ajax toch even in de verdrukking, en Cor Brom, ook al niet de beste bankklever onder de trainers, kwam de dug-out uit en begaf zich naar de zijlijn om enkele tactische aanwijzingen te roepen. Op zichzelf is het na tuurlijk een beetje vreemd dat een trainer, die zijn spe lers wel oefent de bal bij de ingooi zo ver mogelijk te gooien, twee, drie meter ver der dan zij het zonder training zouden doen, zichzelf niet bij een spraaklerares oefent in het harder bulderen, zodat hij rustig vanaf de bank zijn aanwijzingen kan schreeu wen zonder die twee meter tot de zijlijn te hoeven pik ken. Maar goed, Cor Brom liep dus naar de zijlijn, en die attente grensrechter met de martiale snor kwam weer toesnellen. En omdat Brom zich niet on middellijk, met een vuurrode kop van schaamte, terugtrok naar zijn hok, stak de grens rechter zijn vlag omhoog. Misschien ook had Cor Brom iets gezegd dat de man als on aardig had opgevat. Scheids rechter Draaisma ging ver haal halen bij zijn grensrech ter, riep daarna aanvoerder Piet Schrijvers uit zijn doel en gaf hem kennelijk opdracht zijn trainer tot de orde te roe pen. Schrijvers slenterde op een sukkeldrafje (je kan als je geen haast wil maken, wel degelijk op een sukkeldrafje slenteren) naar de dug-out, legde zijn handen op het af dakje, en praatte een mi nuutje op Brom in. Althans die indruk moest het wek ken. Maar ja, zelfs Ruud Krol zegt nog automatisch „meneer Brom", dus erg bestraffend kon het sowieso al niet zijn, en toen ik Cor Brom later vroeg wat hij en Piet Schrijvers op dat moment met elkaar be sproken hebben, zei hij glim lachend dat zij de tactiek hadden doorgenomen. Zo ging dat natuurlijk beter dan roepend vanaf de zijlijn. Bo vendien, zei Brom, konden we die twee, drie minuten pauze best gebruiken, en er zijn maar weinig scheidsrech ters die al die minuten er he lemaal bijtrekken... Conclusie: geef de trainers, die toch de dirigenten van de elf tallen zijn, voortaan de gele genheid bij korte oponthou den als een spelerswisseling of een blessure even van ge dachten te wisselen met zijn aanvoerder over een tactische ingreep of zoiets. Stel, de te genpartij wisselt een achter hoedespeler uit voor een boomlange aanvaller. Dat verandert de situatie in hoge mate. De spelers kijken ver ontrust naar hun trainer. Wie moet die extra aanvaller, bo vendien een extra lange aan valler, gaan schaduwen? Moet er een aanvaller terug? Moet de lange stopper de midvoor loslaten en zich con- centeren op de invaller, en zo ja, wie neemt dan de midvoor voor zijn rekening? Cor Brom Er zijn aanvoerders (Johan Cruijff was er zo eentje) die zo'n karwei staande de verga dering zelf wel weten op te lossen, maar zij zijn een uit zondering. Is het niet de ge woonste zaak van de wereld dat de trainer van de tegen partij dan even zijn tegen maatregelen treft en zijn spe lers daarvan op de hoogte brengt? Hij staat op, loopt naar de zijlijn, maar wie komt daar al parmantig en driftig gebarend toesnellen? De grensrechter, als ordebewa ker van de zijlijn! Ik ken geen onzinniger en zinlozer taak dan dit wegwijzen van de trainer. Het publiek vindt de grensrechter op zo'n moment potsierlijk. De trainer min acht hem uit de grond van zijn hart. De spelers nemen hem niet langer au sérieux. En er wordt absoluut niets mee ge wonnen. Dus ik stel voor dat we die idioterie gewoon af schaffen. NICO SCHEEPMAKER. ADVERTENTIE LEIDEN - Het gaat slecht met het Leidse top'amateurvoetbal. Erg slecht zelfs. Hoofdklasser UVS be zet na een reeks van nederlagen momenteel een vierde plaats van onder. Eersteklasser Roodenburg staat voorlaatste op de ranglijst en heeft, als de ploeg morgen de sleutelwedstrijd tegen het Goudse Olympia niet wint, zelfs alle kans het volgende seizoen in de tweede klasse te moeten vertoeven. En met de tweedeklassers LFC en LDWS gaat het helemaal niet best. UVS De Leidse hoofdklasser UVS ver keert momenteel in een vormcri sis. Nederlagen tegen EDO, CVV, Xerxes en Neptunus hebben UVS van een redelijke ranglijstpositie naar een plaats in de onderste re gionen doen tuimelen. Vooral de jongste nederlaag tegen Neptu- nus( het werd 0-1 maar het had evengoed 0-6 kunnen worden) moet menig UVS supporter toch aan het denken hebben gezet. Wil Henskens heeft de volgende ver klaring.' Diverse jongens steken niet in al te beste vorm, dat heb ben de laatste wedstrijden wei duidelijk gemaakt. Dat kan een ieder overkomen maar ik vind dat ook de werklust ontbreekt. Als de vorm een bepaalde periode niet aanwezig ik ben ik van me ning dat veel inzet een heleboel kan ondervangen En dat is juist hetgeen wat er bij UVS de laatste tijd aan schort. Een voorbeeld. Xerxes-UVS. Wij verliezen die partij enkel en alleen door een ge brek aan inzet. Qua techniek wa ren we helemaal niet minder dan die lui'. Wil Henskens is er van overtuigd dat louter door de blessurelast bij UVS de niet werklustige spelers in de blauwwitte hoofdmacht blij ven gehandhaafd. Hij:' Natuur lijk zijn er een paar rijp om ver vangen te worden. Als het in het vorige seizoen een periode niet lukte of de inzet was niet aanwe zig dan kon je direct op de reser vebank plaatsnemen. Momenteel kampen wij met teveel gekwet sten waardoor diverse figuren, die allang uit het eerste elftal hadden moeten verdwijnen, blij ven spelen. Een ongezonde situa tie natuurlijk. Désar hamert er in elke bespreking op dat iedereen tot de bodem moet gaan. Enkele jongens hebben er echter geen zin In de wedstrijd tegen Neptunus was het de bedoeling dat de besnorde Leidenaar de plaats van de al maar tegenvallende spits Ron Bekooy zou innemen.' Dat ging toen niet door omdat Hans Kruit door een blessure wegviel. De spitspositie is mij overigens niet vreemd. Toen ik in het eerste kwam schopte ik er als spits in een half seizoen twaalf in. Volgens plan sta ik in de wedstrijd tegen Blauw Wit in de punt van de aanval, maar dat is afhankelijk van de beschikbaarheid van Hans Kruit. Anders ben ik weer gewoon voorstopper. Ik hoop dat de wedstrijd van morgen de om mekeer inluidt. Hoewel, dat roe pen we nu al vier wedstrijden achtereen' Roodenburg Eersteklasser Roodenburg is aan een van de slechtste seizoenen van de afgelopen jaren bezig. Aad de Groot, de aanvoerder van de Kooiclub, wijt de weinig floris sante ranglijstpositie in eerste in stantie aan blessures. Hij:' Het wegvallen van Hans Tisseur is van doorslaggevende betekenis geweest. Een speler zoals hij, een spelverdeler, wordt momenteel node gemist bij Roodenburg. Verder hebben wij aan het begin van de competitie onnodig veel punten laten liggen. Vooral door een gebrek aan inzet. Dat laatste is na de winterstop aanmerkelijk verbeterd. Er wordt nu tenminste weer geknokt voor de punten. Weliswaar laat Roodenburg geen oogstrelend voetbal zien, maar alleen op die manier kunnen we ons aan de degradatie onttrek- ZOETERWOUDE - Het zal even wennen worden op recep ties van voetbalverenigingen het vertrouwde gezicht van Piet van der Geer te missen. Na tien jaar de voorzitters hamer gehanteerd te hebben van de belangenorganisatie voor scheidsrechters (COVS), heeft Van der Geer het werktuig afgelopen maandag (voorlopig of definitief) overgedragen aan tweede voorzitter Van der Leek, die tot aan de jaarvergadering in september de voorzittersfunc tie waarneemt, want dan wordt de nieuwe voorzitter van de COVS gekozen. Een moeilijke opgave krijgt de op volger van Van der Geer. In het jubileumboekje van de dit jaar vijftig jaar bestaande Centrale Organisatie Voor Scheidsrech ters afdeling Leiden stond niet voor niets: Van der Geer, de COVS himself. Een opmerking die de waarheid niet ver zal ont lopen, want op recepties was het altijd vaste prik: na de speeches van vertegenwoordigers van ge meentebestuur, KNVB en de Sportstichting was de vierde spreker Piet van der Geer na mens de COVS. Op dit soort feestelijke bijeenkomsten stond de belangenbehartiger van de scheidsrechters bekend om zijn orginele invalshoeken van waar uit hij meestal sprak. De ene keer richtte hij zich tot de vrouw van de voorzitter ("U bent ook een belangrijke schakel in het verenigingsleven. Daarom schenk ik u een plant en dan hoe ven de bestuursleden tenminste eens niet te bekvechten over wie deze plant mee naar huis mag nemen"). Weer een andere keer richtte hij zich tot de terrein- knecht met de woorden: "U hebt de ondankbare taak om als ter- reinknecht door het leven te gaan. Een benaming die veran derd moet worden in terrein- meester, want u waakt over de velden, terwijl u ook nog wat spelregelkennis moet hebben wat betreft het kalken van de lij- Verder stond Van der Geer erom bekend dat hij op kampioensre cepties altijd een vlag meenam voor de clubgrensrechter. "Want ook die mensen droegen hun steentje er toe bij dat het team kampioen kon worden". Het zijn een aantal invalshoeken van waaruit Van der Geer sprak. Vandaag op de receptie van de COVS zal hij vermoedelijk één van zijn laatste speeches houden. Vermoedelijk, want de Zoeter- woudenaar verheugt zich eral op' als hij in de toekomst, nu hij af gelopen maandag als erelid werd gehuldigd, gevraagd wordt om als representant voor de COVS op te treden. Bovendien is de kans niet uitgeslo ten dat deex praeses over een jaar weer terugkeert in de voetbalwe reld. Van der Geen "Toen ik in 1969 de voorzittershamer over nam van Dirk van der Klugt, heb Piet van der Geer, de scheidende voorzitter van de scheidsrechtersorga- n isatie COVS: "Ikwilgeen grijsaard worden in de scheidsrechterswereld." ik gezegd dat ik niet langer dan tien jaar deze functie ambieerde. In een decennium kun je een uit gestippeld beleid uitvoeren en zon vereniging een gezicht geven. Verder speelde mee in mijn besluit om na tien jaar ermee te stoppen, is dat ik geen grijsaard wil wor den in de scheidsrechterswereld. Met alle respect voor degene die het wel doen. ben ik van mening dat de COVS na tien jaar vers bloed moet krijgen en dat een an dere vooratter nieuwe impulsen kan geven. Dat neemt niet weg, dat het niet uitgesloten is dat ik volgend jaar weer terugkeer in de voetballerij. Ik kan het alleen niet maken ten opzichte van de COVS om nu meteen na mijn afscheid een andere functie te gaan bekle den. Daarom doe ik één jaar he lemaal niets. Ook treed ik niet meer op als docent voor de scheidsrechterscursus en rap porteur. Het zal denk ik wel een leegte geven, maar ik houd mij dit jaar aan mijn woord". En met een leegte bedoelt Van der Geer ondermeer op voorvallen bij voetbalwedstrijden waarbij bestuursleden hem na afloop vragen "En meneer Van der Geer wat vond u als rapporteur van de scheidsrechter" en hij steevast antwoordt: "Hij fluit en ik niet en ik spreek nu geen oordeel uit". Of dat trainers hem zondagavond opbellen en vragen: Waarom de scheidsrechterscommissie, waarin ook de COVS vertegen woordigd is zon slechte scheids rechter aan hun heeft toegewe zen" en Van der Geer meteen vraagt "Heeft u vereniging verlo ren" en hij bij een onkennend antwoord vervolgens zegt dat hij dan maar een briefje moet sturen naar de COVS. "Want als ze ge wonnen hebben en ze klagen, dan is het meestal terecht. Het zijn allemaal situaties waar Piet van der Geer vele malen mee ge confronteerd werd. Hij zal het ongetwijfeld missen en de voet balverenigingen hem. HERMAN POOS LEIDEN - Vermoedelijk zullen vele oud-studentenroeiers weer last krijgen van een onbestemde drang om richting Houten te gaan. Met de das van hun oude vereniging om de inmiddels wat vlezig geworden nek. de oude verenigingssjaal er over heen en een paar degelijke laarzen aan de voeten, zullen ze weer massaal naar het smalle dijkje langs het A msterdam-Rij n kan aal trekken Niet om het fraaie roei-werk te bewonderen; o, nee, dat stelt weinig meer voor! Nee, het gaat er om de ouwe roeimaatjes weer eens te zien, de felgekleurde clubblazers van de huidige gene ratie roeiers te bewonderen en de lucht van bierweeropte snuiven; kortom, het is weer Varsity aan staande zondag. Dit oud-vader lands folkloristisch gebeuren vindt voor de 96e keer plaats, nu definit ief voor de laatste maal op dit felbekritiseerde water, dat door z'n lange deining volslagen ongeschikt is voor het leveren van topprestaties. Zoals altijd gaat de meeste belang stelling uit voor het hoofdnum mer van deze inter-universitaire roei wedstrijd: de Oude Vier. Acht verenigingen hebben een ploeg ingezet voor deze drie ki lometer lange race, zodat net als vorig jaar voorwedstrijden ver- roeid moeten worden. Een ploeg moet daarbij afvallen. Het me rendeel van de deelnemers zal gekwalificeerd moeten worden als grauwe middelmaat, waarbij de ploeg van het Amsterdamse Nereus als favoriet getipt wordt. Het kwartet Helder, v. Oort, Ys- brandi en Perree maakte eerder dit seizoen deel uit van de win nende Head-acht. Vorig jaar hing dit viertal (toen met Stegeman en zonder Ysbrandi) tegen de top aan. Andere kanshebbers zijn Orca en Laga. De Orca-vier be staat uit derdejaars, die vorig jaar in het seniorenveld erg veel pres teerden en dit seizoen samen met de nationale lichte vier de Heine- ken-vierkamp wonnen. Laga brengt met Van Leeuwen, Lu- teyn. Klopping en Brune een zeer ervaren ploeg op het water. De berichten uit Delft waren echter niet al te optimistisch, dat kan echter taktiek zijn. Aegir, dat vo rig jaar de gouden blikken mee nam naar Groningen, lijkt met z'n derdejaarsvier geen rol van bete kenis te kunnen spelen. De Leidse vertegenwoordiger in het hoofdnummer behoort weer niet tot de favorieten Njord, dat in 1963 voor het laatst de Varsity won, heeft dit jaar wel weer vrij veel aandacht aan de Oude Vier geschonken. Dat moet ook wel, want de lichtblauwen bestaan dit jaar 105 jaar In december al werd de ploeg voor het hoofdnummer samengesteld. De roeiers Bakker en Van Voorst Vader roeiden in 1977 al in het oude vierenspekta- kel (en werden toen vierde), ter wijl Duterloo vorig jaar meedeed en Bleekerhet meeste gewichten de minste ervaring inbrengt. De Njordploeg moet het in haar voorwedstrijd o.a. opnemen te gen favoriet Nereus en getipte outsider Orca. Roeier Bakker vindt deze loting niet ongunstig: "Als we nu de finale halen is dat terecht en wordt er niet gezeurd. Wanneer we de zwakste heat hadden getroffen, zouden er al tijd zeurpieten zeggen, dat we mazzel hadden. Ik roei liever te gen sterke ploegen. Dan weetje waar je aan toe bent". Asopos de Vliet komt met twee ploegen naar de Varsity, een overnaadse en een nieuwelingen- vier. De coaches van de paarsen mochten zelf beslissen of ze mee wilden doen. Het merendeel van de Asoposcoaches koos toen voor een gedegener voorbereiding op de wedstrijden van volgende Dit jaar zullen voor de vierde keer damesploegen deelnemen aan het van oudsher van mannenpret overlopende Varsity-gebeuren. Slechts negen damesploegen durven de confrontatie op het woelige water aan: vijf eerste jaars achten en een viertal oude rejaars damesvieren. Ook de rest van het programma is niet erg imposant. De hele lichte top is er met. Die roeit volgende week een belangrijke test op de Bosbaan. Ook de beste dames en zware he ren van dit moment zullen in Houten niet te bewonderen zijn, zodat de Varsity nu definitief ge degradeerd lijkt te zijn tot een zeer sfeervol, maar qua roeien minder belangrijk evenement. De oud-leden zullen er echter niet om thuisblijven. Aanvang zon dagmiddag half twee. KEES DE RU1JTER. Anatoli Karpov Verlies voor hoekeysters AMSTELVEEN - De Nederlandse dameshockeyploeg is in de ope ningswedstrijd van het vijflan- dentoernooi gisteravond in het Wagenerstadion in Amstelveen hard met de neus op de feiten ge drukt. Tegen de ploeg van de Verenigde Staten verloren de we reldkampioenen geheel onver wacht met 1-2, na bij de rust reeds een achterstand te hebben gehad van 0-2. Toos Bax scoorde de Nederlandse treffers. ken. De laatste weken hebben we aardig wat puntjes bijeen ge sprokkeld. Alleen tegen HOV ging het weer mis( 0-2 verlies- red). Toen dachten enkele spelers er te gemakkelijk over'. Waarmee direct het volgende probleem van Roodenburg aan de kaak wordt gesteld: de discipline. Ondanks de goede relatie met trainer Linkerhof is Aad de Groot van mening dat de discipline bij de Kooiclub wel wat strakker aangehaald had mogen worden. Hij: 'De spelers staan niet op slechte voet met de trainer.Toch heeft Linkerhof eigenlijk niet aan onze verwachtingen beantwoord. Hij is bijvoorbeeld wat minder getalenteerd dan onze vorige trainer Pieter Versteegh. Een voetballer heeft af en toe gewoon een schop onder z'n kont nodig. Linkerhof voelt dat niet aan. Is ook geen persoonlijkheid. Ik vind het niet erg dat hij vertrekt'. De uitwedstrijd teregen Olympia, de eerste confrontatie tussen de beide ploegen eindigde in een ze ge voor de Gouwenaars, is een van de belangrijkste van de Kooiclub in dit seizoen. Winst be tekent aansluiting bij een blok van vier clubs; verlies impliceert een gat van vier punten en een welhaast zekere degradatie naar de tweede klasse. De Groot tot slot:' Het is een sleutelduel, dat zijn wij ons wel degelijk bewust. Roodenburg is dan ook dubbel gemotiveerd voor deze wedstrijd'. ROB ONDERWATER Promotie op spel bij schaakderby Philidor-LSG LEIDEN - De meeste belangstel ling van schaakminnend Leiden zal vandaag beslist niet uitgaan naar de ontknoping van de strijd om de landelijke titel in de hoofdklasse van de KNSB-com- petitie, hoe spannend die ook mag zijn, maar de absolute topper in de eerste klasse B. de match tussen de eerste tientallen van de beide Leidse clubs Philidor en LSG, die vanmiddag om één uur in de kantine van de Adlerfabrie- ken aan de Rooseveltstraat be gint. Uiteraard is het een presti- geduel tussen de beide Leidse aartsrivalen, een derby waarin soms de gekste dingen gebeuren, dit treffen promoveert naar de hoofdklasse. Joop Piket, de teamleider van Phi- lidors eerste, acht zijn spelers mentaal sterk genoeg: "Het ver schil in speelsterkte tussen de eerste en tiende bordspeler is bij LSG wel veel kleiner dan bij ons, maar wij hebben meer klasse aan de topborden. Een 5-5 gelijkspel is voor ons voldoende, want we staan een matchpunt op LSG voor. Winnen is natuurlijk veel leuker, maar safety first, want het is en blijft een derby". De non-playing-captair. van LSG I, Nico Bosman, vindt de uitspra ken van Joop Piket wat te opti mistisch: "LSG is beslist geen underdog, maar ook niet de ge doodverfde winnaar. Philidor heeft wel de beste papieren, maar het moet niet de huid verkopen voor de beer geschoten is. Im mers, wij willen ook bijzonder graag winnen, want een remise (5-5) staat voor ons gelijk aan verlies. Het is een derby, die na jaren weer eens plaatsvindt en bovendien gaat het om de titel, maar hoe het ook zij, in ieder ge val promoveert een Leids team naar de hoofdklasse, een betere propaganda voor het schaken in Leiden lijkt mij nauwelijks denkbaar". DEN HAAG (ANP) - Wereldkam pioen schaken Anatoli Karpov komt in juni naar Nederland. Hij is één van de vier deelnemers aan een dubbelrondig evenement, dat van 11 tot 23 juni in het Zuid hollandse Waddinxveen wordt gehouden. De vierkamp wordt georganiseerd ter ere van oud wereldkampioen dr. Max Euwe. Er wordt gespeeld in het stadhuis van Waddinxveen, waar maan dag 11 juni de officiële opening plaatsvindt. Naast Karpov zullen de grootmeesters Hort (Tsj. SI.), Kavalek (VS) en Sosonko (Ned) in het strijdperk treden. Men had er aanvankelijk op gehoopt dat ook Jan Timman mee zou kun nen doen, maar de Nederlandse grootmeester heeft verplichtin gen in Joegoslavië. Karpov, Hort en Kavalek nemen op dit moment alle drie deel aan het elite-toernooi in Montreal, waar tien van 's werelds beste spelers strijden om de wereldbeker. Jan Timman heeft in dat toernooi zijn afgebroken partij uit de tien de ronde van het internationale schaaktoernooi in Montreal te gen de Amerikaan Lubomir Ka valek verloren. De Nederlander bezet de zevende plaats in het klassement met 4'ri punt. De Rus Anatoly Karpov is leider me' 8 punten, voor Tal en Portisch met 7 pnt. Op 30 april a.s. (Koninginnedag) vindt in de Ton Menken Hal een groots oranje-zaalvoetbaltoernooi plaats. 13 bekende Leidse verenigingen doen hier aan mee. Doorlopend toegang, f 2,per persoon. Aanvang 10.00 u. 's morgens. Dinsdagavond 18.30 u. PH grote finalewedstrijd. Vondellaan 41, Leiden, f

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13