Ik heb vaak gedacht: Frankhet is afgelopen Weer tweemaal verlies voor tafeltennissters Krol bij Oranje-selectie voor Polen Filippo krijgt het zwaar Hongarije verrast heren van China: 5-2 Nog kans voor Oranje heren ■weaasamo ZOETEMELK DOORSTAAT EERSTE GROTE AANVAL Sowjet-Unie oppermachtig U.V.S.-BLAUWWIT ZATERDAG 29 APRIL 1979 LEIDEN - Een paar jaar achtereen nu al regeert Herman Filippo in de categorie lichtzwaar van het Nederlandse gewichthefwereldje met yzeren vuist. Niemand kon tippen aan de krachtsexplosies van de Leidenaar, recordhouder ook op het onderdeel trekken. Het getij lijkt echter te keren. Als een komeet omhoog gekomen is Helios-tiller Jansen dit jaar bezig de poten onder de troon van de Spartaan-man weg te zagen. Zijn destructieve werk zal hij morgen, op de Nederlandse kampioen schappen in Dordrecht, willen voltooien. Maar het zaakje mag dan wankelen, Filippo is absoluut niet van plan om zonder slag of stoot omver te tuimelen. Vechtlust is het sterk ste wapen van deze ras-Leide- naar, twee jaar geleden nog geko zen' tot sportman van het jaar. Hij zal zich morgen vooral moeten concentreren op zijn specialiteit, want hij weet~dat de uit het Lim burgse Simpelveld afkomstige Jansen de betere is bij het stoten. Filippo is in vorm en "op karak ter" zal hij alles uit de kast halen om zijn titel te prolongeren. Naast Filippo geven ook Arie Swa gers, John ten Brinke, Bart Zwart en Rob Wansink acte de presence in Dordrecht. Alle vier moeten zy in staat geacht worden om bij de eerste drie te eindigen. Ten Brin ke heeft pech. Hij zit in de klasse van Filippo en Jansen Weerdenburg na negentien maanden terug bij Sparta VV PJONGJANG - Titelhouder China (sinds 1960 zesmaal wereldkampioen) heeft bij de herenwedstrijden van het wereldkampioenschap tafeltennis in Pjongjang een verrassende 5-2 nederlaag geleden tegen Hongarije. De Europese kampioenen namen een voorsprong van 4-0. De Volksre publiek kwam terug door winst van Li Zhenshi en Hua. Daarna maakte 1st van Jonyer, de nummer twaalf van de wereldranglijst de Hongaarse overwinning tot een feit door een overwinning met 21-17, 21-17 op de nummer twee van de wereld Liang Ko Liang. Hongarije heeft nu een goede kans om voor het eerst sinds 1952 de titel te bemachtigen. De Hongaren leiden in de A-groep voor Noord-Korea en China. In de B-groep van de eerste divisie gaat Tsjechoslowakije op kop met de maximale winst uit vijf wedstrijden. Japan is tweede met vier uit vier. BODEGRAVEN - Met het korte, eenvoudige consigne „ga je maar warm lopen" maakte de Roemeense trainer Mircea Petescu in de slotfase van Sparta-MW voor Frank Weerdenburg de weg vrij naar zijn rentree in de hoofdmacht van de Kasteelclub. Een kortstondig heroptreden, waar hy negentien maanden naar had uitgekeken en waarmee de Spartaan een symbolische streep zette onder een periode, waarin hij een frequente pendeldienst onderhield tussen zyn Bodegraafse woning, het Goudse Bleu landziekenhuis en de praktijkkamer van Sparta-fysiotherapeut Henk Klamer. Negentien maanden na die zomerse zaterdagavond in september vormen vijf hechtpennen („Die satèstokken hebben het zaakje aan elkaar gehouden") en een in gekort linkerbeen („Die poot is nu een centimeter korter dan mijn rechter") de enig tastbare souvenirs aan de fatale botsing met NEC-voorstopper en oud ploegmaat Dries Visser. „In totaal hebben ze me viermaal aan die scheenbreuk geope- PJONGJANG (Reuter) - De Ne derlandse damestafeltennisploeg heeft tegen Zweden (2-3) en Hongarije (1-3) opnieuw twee nederlagen geleden. De Neder landse heren boekten in de twee de divisie twee zege's (van Malei sië werd met 5-3 gewonnen, te gen Egypte werd het 5-0), maar verloren daarna met 5-4 van In donesië. Desondanks zijn de Oranjeheren nog niet kansloos voor promotie. De nederlaag van de dames tegen Zweden kwam voornamelijk tot stand omdat de veelvoudige kampioene Bettine Vriesekoop in haar party tegen de Zweedse titelhoudster Mari Lindblad zwak stond te spelen. In twee games werd de felle vechtster uit Hazerswoude van de tafel ge veegd met de alleszeggende cij fers 14-21, 18-21. Uitstekend werk leverde Vriesekoop daarna echter met Marjan van der Vliet in het dubbelspel. Daarin de monstreerde de Nederlandse kampioene weer eens haar grote klasse. Het Zweedse duo Eva Stromvall/Anneli Hervall verzet te zich weliswaar taai, maar kreeg geen voet aan de grond: 21-9, 21-17. Nog sterker was haar spel in het tweede enkelspel tegen Ann-Christin Hellman, die op de wereldranglijst als negende staat geklasseerd. De eerste game ging weliswaar naar de Zweedse (15-21), en opnieuw leek een drama zich te ontplooien. Maar toen ontpopte Vriesekoop zich weer als het grillige talent dat plotseling omhoog kan schieten en tot briljante dingen in staat is. De tweede game ging naar de Nederlandse kampioen met 21-19, waarby zij zelfs een 13-7 voorsprong had, maar deze bijna geheel moest prijsgeven. Een ge volg van grote nervositeit. In de derde game was zij echter de gro te vedette en met 21-10 behaalde zij voor Nederland het tweede punt. Alle ogen waren toen ge richt op Marjan van der Vliet die in de laatste partij moest aantre den tegen Lindblad. Hoewel ze zich geweldig weerde en zelfs bo ven haar krachten speelde moest 'zij de partij gewonnen geven: 20-22, 17-21. Ook de wedstrijd tegen Hongarije ging verloren: 1-3. Bettine Vrie sekoop startte daarin sterk en versloeg de nummer 12 van de wereldranglijst Olah op duidelij ke wijze; 21-12, 21-14. Zij 21-14.Zy kon dit peil echter niet handhaven, waarschijnlijk ook door de druk die op haar wordt gelegd om steeds te moeten win nen omdat de andere meisjes by- na altijd zekere verliezers zijn. Dat bleek nog eens overduidelijk in de partij die Bettine moest spelen tegen de Hongaarse Sza- bo. Een voorsprong vast houden levert haar nog teveel problemen op. Dat was in de eerste game het geval toen zij na een 19-14 voor sprong toch nog verloor met 20-22, om daarna de tweede game vrij eenvoudig te winnen: 21-13. In de beslissende derde game kon zij op het kritieke punt weer niet doordrukken. Met een stand van 19-14 leek Orarye victorie te gaan kraaien, maar Hongarije sloeg terug. Routine speelde een belangrijke rol en met 21-19 be sliste Szabo de strijd in het voor deel van Hongarije. Dat het dub belspel, waarin Vriesekoop speelde met Sandra de Kruiff verloren ging tegen Judith Ma- gos, de Europese kampioen en Szabo was ingecalculeerd: 19-21, 13-21, evenals de nederlagen van Sandra de Kruiff tegen Gaeba Szabo: 13-21, 15-21. De heren behaalden moeiteloze overwinning ten koste van Malei sië (5-3) en Egypte (5-0). Tegen Maleisië nam Oranje een 3-0 voorsprong, maar de Maleisiërs attaqueerden fanatiek en kwa men terug tot 3-3. Van Slobbe en Van der Helm maakten de zaak af. In dit duel debuteerde Anne Vlieg zeer behoorlijk. Nico van Slobbe kwam minder goed te voorschijn, hetgeen ook het geval was in de ontmoeting tegen Egypte. De 4-5 nederlaag tegen Indonesië was een tegenvaller en in feite ook onnodig. Opnieuw bleef Van Slobbe onder zijn nor male niveau, hetgeen de doorslag heeft gegeven. Han Gootzen maakte nu een redelijk W.K.-de- buut, zonder tot imponerend spel te komen. Van der Helm won vijf van de zeven partijen die hy tot nu toe speelde. De Nederlandse heren moeten nu nog spelen tegen India en Zwit serland en zijn dus nog niet kansloos voor de promotie. De dames ontmoeten nog Frankrijk (dat ook nog zonder winst is) en Hongkong. GRANADA (AFP)- Joop Zoe temelk heeft de eerste grote aanval op zijn leiderstrui in de nez. Ronde van Spanje goed door- De eerste etappe van de Ron- staan. In de eerste bergetap- de van Noord-Holland voor pe, waarin de Belg Van Hae- amateurs is geëindigd in een rens na een voorsprong van sprintoverwinning voor Peer acht minuten werd ingelo- Maas van de ploeg van pen, beantwoordde Zoete- ploegleider Ben van Erp. melk een demarrage van de Henk Mutsaarts van de Ste- Spanjaard Yanez in de slotfa- vens-ploeg werd tweede. Bart se zodanig dat zijn verlies be- van Est, die met de Jan van perkt bleef tot elf seconden. Erp-ploeg gisterochtend de Yanez won wel de rit, maar de ploegentijdrit had gewonnen als tweede geëindigde Zoe- en de groene leiderstrui temelk bleef-leider in het al- droeg, moest uitvallen. DEN HAAG - Ruud Krol, die lange tijd geblesseerd is geweest, be hoort tot de zestien spelers, die bondscoach Zwartkruis heeft ge selecteerd voor d'e wedstrijd te gen Polen op woensdag 2 mei in Chorzow. Deze ontmoeting geldt voor de voorronden van het Eu ropees landenkampioenschap. De selectie telt in vergelijking met dé wedstrijd tegen Zwitser land twee andere namen. Ruud Geels en Hugo Hovenkamp ne men de plaatsen in van de PSV- ers Piet Wildschut en Adrie van Kraay. De zestien geselecteerden zijn: Piet Schrijvers en Ruud Krol (Ajax), Pim Doesburg (Sparta), Hugo Hovenkamp, Jan Peters, Kees Kist en Johnny Metgod (AZ 67), Wim Jansen (Feyenoord), Ernie Brandts, Jan Poortvliet, Huub 'Stevens. Willy en René van de Kerkhof (PSV), Ruud Geels en ADVERTENTIE A.s. zondag 14.00 uur A.S.-Meerburg Terrein de Kempenaerstraat. ADVERTENTIE Zondag a.s. aanvang 14.00 uur L.D.W.S.- Blauw Zwart Rob Rensenbrink (Anderlecht) en Johan Neeskens (Barcelona). Bij de achttien geselecteerden, die de Poolse coach Ryszard Kulesza heeft opgeroepen bevindt zich één speler, die nog nooit eerder in het nationale elftal heeft ge speeld. Het is de middenvelder van Lodz Jan Sobol, die de laatste weken een uitstekende vorm heeft aangetoond. Men rekent er in Polen op dat het stadion bij de wedstrijd tegen Oranje geheel uitverkocht zal zijn (90.000 toe schouwers). De Poolse selectie bestaat uit: Doel: Kukla (Stal) en Burzynski (LKS) achten Zmuda (Slask), Szymanowski (Gwardia), Janas (Legia), Rudy (Zaglebie), Plas- zewski (Wisla), Dziuba (LKS) Midden: Nawalka en Lipka (beiden Wisla), Boniek (Widzew), Omi- kiewicz (Legia), Sobol (LKS). Voor. Lato (Stal), Ogara (Smom- bierki), Mazur (Zaglebie), Terlec- ki (LKS) en Korynt (Arka). De bekerfinale tussen FC Twente en Ajax zal dinsdag 15 mei in het Feyenoord stadion worden gespeeld. Tot van daag hadden beide clubs de gele genheid om in onderling overleg zelf de plaats voor de eindstrijd te bepalen, maar ze konden het niet eens worden. Competitieleider Jan Huybrechts heeft nu bepaald dat de wedstrijd in Rotterdam wordt gespeeld, "mits", aldus Huybrechts, "wij het eens kun nen worden over de huurprijs reerdweet Weerden burg. „Na die eerste operatie zei de chirurg, „het was een prachtige breuk, net alsof het scheenbeen horizontaal was afgezaagd, je bent dan ook binnen een halfjaar terug". „Maar er bleven zich complicaties voordoen. De boel raakte ontsto ken, wat maar niet over wilde gaan. Er zat ergens een haar scheurtje, waar zich een bacterie in bevond. Door een bepaalde beweging is een bloedvat gebar sten, zodat die bacterie in mijn bloed is terechtgekomen. Mijn been raakte daardoor opgezet, nam de afmetingen aan van een olifantspoot. Pas na de vierde operatie voelde ik dat alles goed zat. Wist ik dat er een einde zou komen aan die maandenlange ellende, die ik mijn ergste vijand nog niet toewens". De 27-jarige voetballer bekent, dat hij tijdens de lange lijdensweg, die hij heeft moeten afleggen, ge- regeld momenten heeft gekend „waarin ik het echt niet meer zag zitten". In die voor hem zo moei lijke ogenblikken, waarin de neerslachtigheid het won tfan zijn spreekwoordelijke, karakter volle instelling, voelde de all- rounder („Ze kunnen mij op praktisch elke plaats neerzet ten") zijn einde als betaald voet baller alsmaar dichterby ko- Afgelopen I Jan Peters heeft voor twee jaar bijgetekend bij AZ'67, dat de af gekeurde Theo Vonk van Volen- dam naar Alkmaar ziet terugke ren als assistent van de trainers Doorneveld en Kessler. I FC Dordrecht zal dit I de eerste divisie normaal blijven spelen, er zijn ook garanties voor het volgende seizoen. In de loop van de volgende week zullen de spelers hun salaris over de acht- stallige vijf maanden ontvangen. Het gaat voor de gehele groep om een bedrag van anderhalve ton. Waar dat bedrag vandaa komt is niet bekend gemaakt. huis in schop, ik zou niet weten hoe vaak ik aan de telefoon moet hangen om te informeren hoe het met de betrokken persoon is. Maar Dries Visser heeft zich maar één keer laten zien en voor de rest niet meer". Waarmee het onderwerp-Dries Vis ser voor Weerdenburg verder is afgedaan. Liever richt hij zich nu op de toekomst, waarin, hij er kent het ruiterlijk, Weerdenburg ooit nog een plaats in het Neder lands elftal wil veroveren. „Daar wil ik desnoods geld voor mee brengen", vertelt hij vertrouwe lijk. „Iedereen heeft zo zyn idea len, het Nederlands elftal is dan mijn ideaal. Ik wil me nu hele maal richten op de komende competitie. Daarin wil ik mij waarmaken. De wedstrijden, die ik dit seizoen nog speel, zijn mee genomen. Maar volgend seizoen moet ik weer terug zijn. Ik heb nog een contract van één seizoen bij Sparta, dat is voor mij een ge ruststellende gedachte". „Zodoende kan ik in alle rust gaan werken aan de verbetering van mijn vorm. Nu sterf ik nog vaak van de pyn in myn enkelbanden. Per slot van rekening zijn mijn spieren, na anderhalfjaar rust, al dat gevoetbal niet gewend. Maar ben ik eenmaal de oude, dan stap ik wel bij de penningsmeester binnen, want ik wil hoe dan ook weten wat Sparta van plan is om met mij te gaan doen. Hoe het met de verzekeringen staat, of Sparta van zins is om opnieuw spelers te gaan verkopen en of het naar ver sterkingen gaat zoeken". Petje Weerdenburg: „Vooral in het zie kenhuis heb ik vaak gedacht: Frank het is afgelopen met je, ze keuren je eerdaags af. Maar juist dan moetje karakter tonen, jezelf voorhouden dat het allemaal nog niet voorbij is. Dat heb ik ook ge daan tijdens die behandelingen van Klamer. Dan zag ik al die an dere gasten trainen en boekte ik nagenoeg geen vooruitgang met die krachttrainingen. Daar kreeg ik dan wel een klap van in mijn bek, maar met medewerking van Klamer wist ik dan steeds weer de veerkracht op te brengen om mezelf in te prenten: wil je ooit nog met die gasten meetrainen, dan moet je nu keihard door gaan". Ofschoon sommige selectiespelers van Sparta de Bodegraver als ploeggenoot al hadden afge schreven en zelfs de clubarts van die vereniging zich tijdens een persbijeenkomst ooit had laten ontvallen „dat die Weerdenburg nooit meer terugkomt", plukt hij nu de vruchten van zijn geleverde inspanningen op de hindernisrij- ke terugtocht naar de A-selectie. Hij heeft inmiddels proefge draaid in het C-team en, hoewel hijzelf een slag om de arm wenst te houden, is het allerminst uitge sloten dat hy morgen uitgere kend tegen NEC, „in de basis" zal spelen. „Een leuk wedstrijdje om mee te beginnen", zegt Weerdenburg fijntjes. „Een supporter belde mij van de week nog op met de vraag: Frank, je loopt toch niet met wraakgevoelens ten opzichte van Dries Visser rond? Nou, daar hoeven ze zich echt niet ongerust over te maken, daar ben ik een té nuchtere jongen voor". Weer denburg meldt geen enkele vorm van rancune ten aanzien van Vis ser te koesteren. Nog is hij altijd van mening dat „Dries het niet met opzet heeft gedaan", al laat hij wel doorschemeren dat zijn persoonlijke relatie met de NEC- speler er na die negentien maan den niet beter op is gewor den. Bloemstukje „Dries was bij Sparta altijd een fij ne collega, we kwamen zelfs bij elkaar over de vloer. Maar nu, nu hij in die rotperiode bijna geen belangstelling voor mij heeft ge toond, hoeft Visser voor mij niet meer zo. Ik heb van Nanninga ook wel eens een rotschop gehad. Maar die belde my vervolgens wel dagelijks op en stuurde ook nog een bloemstukje. Dat is toch normaal, je bent toch allemaal collega's onder elkaar! Stel dat ik iemand per ongeluk het zieken- „Je moet het tenslotte met elkaar verdienen en naar myn mening hebben we nu, meer dan ooit, een goede centrumspits nodig. Ik neém mijn petje af voor Sammy Morgan, maar zijn voetbalkwali teiten schieten tekort. Daarbij maakt hij zoveel overtredingen, dat hij constant de kans loopt om tegen een rode kaart aan te lopen. En Stuart Parker is geen alterna tief. Die is véél te traag. Zegt Sparta nu, dat die versterking er, gezien de financiële situatie, niet kan komen, dat er ook weer spe lers moeten worden verkocht, dan zal ik er hard over gaan den ken om aan het eind van het vol gend seizoen naar een andere club uit te ky ken. Roda JC en FC Den Haag bijvoorbeeld lijken my aardige verenigingen. Je bent uiteindelijk prof en als ik mijn positie kan verbeteren dan ga ik. Hoe goed de sfeer bij Sparta ook is. Daarom ga ik er, vanaf nu, alles aan doen om mijn marktwaarde op te vijzeleh. Want die is in die anderhalfjaar wel behoorlijk ge kelderd...". GERARD VAN PUTTEN MOSKOU (SID/ANP) - De ijshoc- keyploeg van de Sowjet-Unie die donderdag reeds beslag legde op de wereldtitel ijshockey in de A- groep heeft ook de laatste wed strijd gewonnen. Gisteren werd het als tweede geëindigde Tsje choslowakije met 6*1 verslagen. De Sowjet-Unie bleef ongesla gen. Canada won met 5-3 van Zweden. ATLETIEK - Ir. Ad Paulen, presi dent van de internationale Atle- tiekfederatie, die momenteel zijn congres houdt in Daker, is be noemd tot ridder in de orde van de nationale leeuw van Senegal. RUGBY - Tijdens de Koninginne- feesten, die door de Oranjever eniging Sassenheim aanstaande maandag worden georganiseerd, zal er o.a. een rugbywedstrijd worden gehouden tussen de nog maar kort bestaande Sassen- heimse rugbyclub The Bassets en de RC Alkmaar. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Ter Leede; aanvang 15.00 uur. ATLETIEK - Klaas Lok. heeft gis teravond op de kunststofbaan van Sittard een uitstekende tyd op de 10.000 meter gemaakt. Hij finishte in 28.24.17. In Nederland liepen tot nu toe alleen Gerard Tébroke (27.36.6) en Jos Hermens (27.41.3) sneller op die afstand. Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 ua Deze advertentie is aangeboden door Dames-, heren- en kindermode DE WIT Vijf Meiplein - Leiden

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11