Goudkust niet voor een a en een ei van de hand eidse agenda Geen beslissing aantal woningen voor bejaarden Johannahuis: garantie tot 7 ton Winkelcentrum(pje)in raadhuisbiiurt te groot Zoeterwoiidenaren gevraagd voor Porgy and Bess Bezwaren raad Leiderdorp tegen lage grondprijzen langs Divarswatering LEIDERDORP - "Ik krijg de indruk dat wij hier in Leiderdorp de grond voor een appel en een ei verkopen". DINSDAG 24 APRIL 1979 Dit zei het gemeenteraadslid Roest (CDA) gisteravond in de Leider- dorpse raadsvergadering bij een voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders om een stukje grond te verkopen voor 135 gulden per vierkante meter. "Er is een duidelijk verschil in de grondprijzen als we de verkopen van grond over de laatste tijd be kijken. "Aldus Roest die er op wees dat in andere gemeenten de grondprijs veel hoger ligt dan in Leiderdorp. Wethouder Bezemer gaf aan dat het om verkoopzaken gaat die alle maal in het verleden zijn gere geld. Hij liet de raad weten dat er een verandering in de grondprijs zal optreden bij het invullen van het plan Buitenhof-Oost. De prij zen daar zullen een belangrijke wegwijzer zijn voor de prijzen die we elders gaan vragen." De wet houder beloofde binnen een jaar met concrete voorstellen over te komen. Grotiuslaan De grondprijs van 135 gulden kwam nog eens ter sprake bij een voorstel van B en W om aan be woners van de Grotiuslaan stuk ken grond van gemiddeld 150 Hersenletsel na val ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 16-jarige Alphense is gistermor gen na een val met haar brommer met hersenletsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Wat de oorzaak van de val was is nog niet precies be kend. De Alphense politie ver moedt dat het meisje, rijdend in de Albert Verweystraat richting Marnixstraat, niet voldoende rechts heeft gehouden en moest uitwijken toen een auto. be stuurd door een 33-jarige Alphe- naar, haar tegemoet kwam. Door de uitwijkmanoeuvre naar de rechterzijde van de weg is zij vermoedelijk tegen de trottoir band aan gereden en gevallen. De politie verzoekt getuigen van het ongeval contact op te nemen: te lefoon (01720) 93941. vierkante meter te verkopen voor genoemd bedrag. Verschillende raadsleden hadden er bezwaar tegen dat B en W spraken over "perceeltjes" terwijl het toch gaat om behoorlijke lappen grond "die op zich groot genoeg zouden zijn om er een huis op te bou- Het voorstel van het college werd met 8 tegenstemmen om 6 vóór verworpen door de raad omdat het hier ging om grond waarvan "de situering langs de Dwars wa tering paradijselijk is" zoals Gor dijn (PPR) het verwoordde. PvdA-er Leijnse, Den Boeft (VDA) en Gordijn noemden na mens hun fracties de grondprijs te laag. en wilden dan ook dat het college het voorstel terug zou trekken. Wethouder Bezemer wees weer op in het verleden gemaakte afspra ken: "Wij voelen ons verplicht die afspraken en uitgangspunten die bij onderhandelingen in het ver leden gemaakt zün, na te komen. Ik spreek hier van januari '78. In de geschiedenis blijven wij zitten met een prijs van 135 gulden. Wanneer de raad een andere prijs wil dan moet de raad die ook aldus de wethouder. SASSENHEIM/WARMOND - Dat de aanleg van de Schip- hollijn meer is dan alleen het leggen van een spoorlijn tus sen Leiden en Schiphol mag wel blijken uit bovenstaande foto. Ter hoogte van de War- monderdam bij Sassenheim moest het totale kruispunt met de rijksweg worden verlegd. Het verkeer tussen de gemeen ten Warmond en Sassenheim moet zich al weken "zig-zag- gend" een weg zien te banen tussen de werkzaamheden door. Provinciale Planologische Dienst: Lachtertje Gordijn die de verkoopprijs van 135 gulden per vierkante meter voor "een stukje goudkust" een "lach tertje" noemde had even tevoren laten weten voorstander te zijn van "een grondprijs die minimaal ligt bij het dubbele". Den Boeft en Leijnse wilden als woord voerders van hun fracties niet gelijk een prijs op tafel leggen en vroegen alleen maar om het voor stel te trekken en bij een nieuw voorstel rekening te houden met de regionale prijzen en de vast stelling van de grondprijs voor Buitenhof Oost. Na een korte schorsing voor beraad in het college liet wethouder Be zemer weten dat men het voorstel zoals het er lag wilde handhaven. Daarop werd hij bij stemming met 8 tegenstemmen en 6 stem men vóór hèt voorstel van het college verworpen. Ophaalbrug in Jaagpad LEIDERDORP - Het Leiderdorpse raadslid Den Boeft wil graag we ten of het een haalbare zaak is om een ophaalbruggetje aan te bren gen in het Jaagpad, waar dit weg getje de Does kruist. Deze vraag heeft het raadslid gisteravond ge steld in de raadsvergadering in Leiderdorp naar aanleiding van een brief van de heer Prins die woont aan de Achthovenerweg. In deze brief vraagt Prins om een ophaalbrug over de Does waar door het Jaagpad niet meer door midden gesplitst wordt. Fietsers moeten namelijk het Jaagpad verlaten en een stuk verder over de Hoofdstraat rijden om via het daar bestaande bruggetje over de Does te kunnen komen. Verder op bij de Achthovenerweg kan de fietser weer op het Jaagpad te rechtkomen. Deze situatie vindt de heer Prins erg gevaarlijk, met het oog op de verkeerssituatie op de Achtho venerweg. Wethouder Bezemer wees erop dat de vraag van Prins in een heel an der daglicht zou komen te staan als de doortrekking vdn de Mau- ritssingel binnen niet al te lange tijd doorgaat. Dan ontstaat een andere fietsroute. Maar hij zei Den Boeft verder toe het idee van Prins verder te bekijken. LEIDERDORP - De Provinciale Planologische Dienst kan niet akkoord gaan met het aantal vierkante meter dat de Leider- dorpse winkeliers willen hebben voor een winkelconcentratie in de raadhuisbuurt van Leider dorp. In een advies aan het provinciaal bestuur zal deze dienst laten we ten voorstander te zijn van het te rugbrengen van de voorgestelde oppervlakte van het totale win keloppervlak van 1500 vierkante meter tot 1000 vierkante meter. Verder mag de grootste zaak vol gens de PPD niet groter zijn dan 250 vierkante meter. Dit heeft de Provinciale Planologi sche Dienst de gemeente Leider dorp laten weten na twee ge sprekken die hebben plaatsge vonden tussen beide instanties en een bezoek van de PPD aan Leiderdorp. Daarbij is deze dienst op de hoogte gesteld van de winkelsituatie. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de midden standers inmiddels laten weten dat het plan van deze groep, zoals dat nu is ingediend niet kan wor den geaccepteerd. De middenstanders hebben con tact opgenomen met de Rijks- middenstandconsulent, het Ko ninklijk Nederlands Onderne- mersverbond en het CIMK dat het winkelrapport voor onder andere Leiderdorp heeft opge steld, om advies in te winnen. Daarna wil men een gesprek met de PPD hebben. "Als de winkeloppervlakte terug gebracht wordt naar hetgeen de PPD wil, dan kunnen we het wel vergeten" zo is de eerste reactie van de heer De Lange, die na mens de middenstanders het woord voert. "Dat is niet haal baar. Het is noodzakelijk om het zo groot te maken anders wordt het allemaal veel te duur". Met name het vastpinnen van de oppervlakte van de grootste win kel op 250 vierkante meter door de PPD is slecht gevallen bij de middenstanders. In het CIMK- rapport was de noodzaak van een publiek-trekkende winkel aan gegeven. "Maar een "trekker" van maximaal 250 vierkante me ter dat kan toch niet. Die moet nog uitgevonden worden" aldus De Lange. ZOETERWOUDE - Een kleine groep enthousiaste mensen is van plan om samen met di verse groeperingen uit Zoe- terwoude aan een theater project te gaan werken. De keuze die de initiatiefnemers hebben gemaakt is de neger opera Porgy and Bess. Al eer der heeft men eens een eigen bewerking van Jesus Christ Superstar gemaakt. De uit voeringen waren toen erg succesvol en de toen opgeda ne ervaringen lijken een goe de start voor Porgy and Bess, die door zijn grote opzet ge schikt is om door diverse groepen te laten uitvoeren. Zo zullen er naast de 18 solisten, een popgroep en een blazer sensemble ook een groot koor, een groep kinderen, een balletgroep, een vocaal en semble ter ondersteuning van het koor en verschillende geluid-, licht- en andere technici nodig zijn om de be werking te verwezenlijken aldus de initiatiefnemers. De voorbereidingen zullen ge ruime tijd in beslag nemen. Voordat Ferry Moorman, Harry Diederiks (beide Noord- buurtseweg 8, tel. 2512) en Hans Rijns (Noordbuurtse- weg 13, tel. 2336) aan dit kar wei beginnen willen zij eerst bij de Zoeterwoudse bevol king polsen of er belangstel ling bestaat om aan een der gelijke project deel te nemen. Daarom zullen zij ook in de komende maanden diverse verenigingen bezoeken om hun voorstel nader toe te lich ten. Als alles naar wens verloopt zullen dan in het seizoen 79/80 audities en inleidende repeti ties voor de koren en solisten plaats vinden. Vanaf septem ber 1980 zal wekelijks gerepe teerd worden om dan in het vooijaar van 1981 de première te kunnen brengen. Iedereen die belangstelling heeft of zich op wil geven voor deze grootste onderneming kan bij een van de initiatief- terecht. WASSENAAR - In de komende bouwnota moeten Burgemeester en Wethouders opnemen dat er 450 woningen voor bejaarden moeten worden gebouwd vóór 1985. Een motie van deze strek king werd gisteravond in de Was- senaarse gemeenteraad inge diend door de vijf leden van de kleinere fracties (PvdA. Werkend Wassenaar. D'66 en Partij Wasse naar). De motie haalde de eindr streep niet. (WD en CDA stem den tegen). Een door het provinciaal Opbouw- Fonds voor sociale en culturele doelen in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Een bedrag van 21.000,- zal de inhoud van een nieuw te creëren "Kasteel fonds" zijn. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van machi nefabriek Kasteel b.v. op 23 fe bruari, heeft de gemeente Zoe terwoude een cheque van 10.000 en nog eens 11.000 van dit be drijf ontvangen. Voorwaarde v/as dat de gelden besteed worden aan sociale of culturele doelen binnen de gemeente Zoeterwou de. Hiervoor zal het totale bedrag in een fonds gestort worden. De rente zal dan eens in de twee jaar uitgekeerd worden aan een in stelling die een sociaal of cultu reel doel nastreeft. orgaan Zuid-Holland opgestelde nota over voorzieningen voor bejaarden in Wassenaar en een aanvullende notitie daarop van B en W van Wassenaar, gaven in de gemeenteraad aanleiding tot een uitvoerige discussie over de vraag hoeveel bejaardenwonin gen er in de komende jaren in Wassenaar gebouwd moeten worden. Wethouder Van der Klaauw merkte op dat de gemeente wat het wo- ningbeleid voor de komende ja ren betreft, niet alleen heeft te maken met bejaarden maar ook nog met andere groepen uit de burgerij. De voorzitters van de beide grote fracties, VVD en CDA. verklaarden aan de motie geen behoefte te hebben. Nieuw- zwaag (WD) noemde de motie te vroeg ingediend. Otte (CDA) achtte het niet reeël dat de raad zich vastlegt op een precies aan tal bejaardenwoningen, terwijl nog geenszins vaststaat of dat aantal kan worden gehaald, ge zien de beperkte bouwmogelijk heden in Wassenaar. Overigens bleek wel uit de discus sies dat de gehele raad overtuigd is van het belang van de bouw van een zo groot mogelijk aantal specifieke bejaardenwoningen. Wethouder Dingstee zei het on rechtvaardig te vinden als nu een cijfer zou worden vastgelegd voor een groep van woningbe- hoevenden. Er moet gestreefd worden naar een evenwichtig woningbeleid, dat recht doet aan de behoeften van alle groepen van woningzoekenden. Daarom is door het college een bouwnota tucgezegd, zo gaf Dingstee uitleg. Omdat de grote partijen tegen waren werd de motie verworpen. het stichten van een verpleegte huis voor beiaarden in Wasse naar. B en W, zo bleek uit de woorden van wethouder Van der Klaauw. staan daar niet afwij zend tegenover. Maar de behoefte van verpleegtehuizen wordt re gionaal bekeken en volgens de prognoses is het aantal bedden in de bestaande verpleegtehuizen voldoende. VOORSCHOTEN - De Engelse school in Voorschoten Boschgeest en biedt plaats aan ongeveer 500 jongens en i het ultra-modern gebouic bedragen 10 miljoen gulden. De officiële opening heeft begin mei plaats. Op de foto i ntal leerlingen bezig in het scheikundelokaal. WASSENAAR - De ge meente Wassenaar zal een garantie tot een bedrag van 700.000 verlenen voor het treffen van voor ziening aan het Johanna huis. De gemeenteraad ging gisteravond akkoord met het voorstel hierover. In dit verband kwam verder de vraag aan de orde of er geen ge meentelijke vertegenwoordiger dient te worden benoemd in het bestuur van de Wilhelmina Alida Stichting, die dit bejaardenoord beheerst. Wethouder Caron ant woordde, dat er geen behoefte is aan een gemeentelijk vertegen woordiger. Als het bestuur van de stichting er prijs op stelt, kan als nog een raadslid in het bestuur worden benoemd. De gemeentelijke sociale dienst (GSD) in Wassenaar gaat meer doen aan de voorlichting van de inwoners over het takenpakket van de dienst en voorlichting aan mensen die zich voor het eerst tot de dienst wenden. Nieuw is dat er een avondspreekuur zal komen, éénmaal per week. Deze twee dingen werden besproken tij dens de bespreking van een nota "De gemeentelijke sociale dienst in de Wassenaarse samenleving". De discussie eindigde met het in dienen van een motie door de vier leden van de fracties van PvdA, D'66 en Werkend Wassenaar met het verzoek aan het college een onderzoek naar de dienstverle ning van de sociale dienst onder de cliënten van de dienst moge lijk te maken. De motie kreeg geen verdere steun in de raad en werd dus verworpen. Het stand punt van B en W is dat de GSD op uitstekende wijze functioneert en dat het resultaat wordt afgewacht van een landelijk onderzoek naar de maatschappelijke positie van de bijstandscliënten. De gemeenteraad besloot tot het invoeren van "spreekrecht" voor belangstellenden belangheb bende burgers in de gemeente raadsvergaderingen. Het spreek recht in openbare commissiever gaderingen bestaat al enkele maanden. In iedere raadsverga dering zal het eerst half uur be schikbaar zijn voor een belang stellende om maximaal 5 ten te spreken ov werp dat op de agenda staat. Wie van dit spreekrecht gebruik wil maken moet zich op de dag van de vergadering voor 12 uur 's middags op het raadshuis aan melden. De raad stemde tenslotte in met een voorstel om de voorlichtingsacti viteiten van de gemeente uit te Inbraken en vernielingen LEIDEN - Het afgelopen weekein de heeft een niet gering aantal in braken en vernielingen opgele verd. Van het gebouw van de Reinigingsdienst aan de Noor derstraat werden negentien rui ten met stenen ingegooid, van de school voor moeilijk lerende kin deren "De Manse" aan de Tel- derskade veertien ruiten (schade 3000 gulden). Een tractor die op het parkeerterrein van de PTT aan de Willem de Zwijgerlaan stond moest het eveneens ont gelden. Men liet de banden leeglopen, gooide zand in het car ter en in de uitlaat en vernielde het dashboard en de verlichting. Er wordt rekening gehouden met een schade van 15.000 gulden, onder- Zondagmiddag wei den bij controle in het gebouw van de Louise de Coligny scholengemeenschap aan de Kagerstraat twee jongens Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 üur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe. van 10-12 uur, tel. 130983. N icuwe Rijn 20 A, vrouwencafeé, 21 uur; NVSH-trefcentrum, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20 uur. Troef, talencursussen, cabaret, 20-22 Vrijetijdscentrum, tekenen en scilderen, jazzballet, workshop geinproviseerde muziek, elektra, 20 uur. Antonius Clubhuis, vergadering Leid- sche Vereeniging van Postzegelverza melaars, 20 uur. K O-gebouw, film "Grazige weiden", 20 uur. Gesprekcentrum, avond over Huma- Lakenhal, filmavond Nieuw Boekhuis, 20 uur. Vrijetijdscentrum, filmavond Wadden zee, 20 uur. Parlement, Nieuwe Rijn 52, lezing Roze- kruisersgenootschap, 20 uur. Sterrenwacht, lezing over het zonnestel sel. 20 uur. Stadhuis, cie. economische aangelegen heden en personeelszaken, 20.30 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, extra raads vergadering over beleidsplanning, 20 Woensdag Nieuwe Rijn 20 a, vrouwencafé, 21-24 Troef, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, saxofoonkursus, gitaar, jazzballet, etsen, zelf kleren maken, aardewerken, volksdansen. 20 uur. Leidse Schouwburg, Wim Kan, 20.15 Stadhuis, vergadering Energiebedrijf Rijnland. 20 uur. Gesprekscentrum, lezing over het Chr. Opstandingsmysterie, 20 uur. Vrouwenhuis, films, 20 uur, Nieuwe Rijn 20 A. Rode Kruisgebouw, Wassenaar, ge spreksgroep voor vrouwen, 14 uur. Gemeentehuis Warmond, cie. financiën elegenheden, 19.30 Donderdag breiden, onder meer door het uit geven - in principe 4 maal per jaar - van een raadhuiskrant en door het samenstellen van een infor matiemap voor nieuwe ingezete nen. Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20A, werkgroep homofilie, open-cafe avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, telefoon 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies. 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé. Go aarde- sociëteit. 19-21 uur. Stadhuis, cie. onderwijs en ruimtelijke ordening, 20 uur. Gesprekscentrum, avond over doelstel ling Greenpeace, 20 uur. Gemeentehuis Warmond, gemeenteraad 20 uur. Gemeentehuis Zoeterwoude, gemeente raad 20 uur. Gemeentehuis Oegstgeest, gemeente- r batikken, 10 u Gevers Deynootschool, Voorschoten tentoonstelling over koninginnedag, 20 Apotheken De avond-, nacht, en zondagdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 20 tot 27 april, door Doeza Apotheek, Doezastraat 31, Lei den. tel. 071-121313; Apotheek v. Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoed recepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zui den van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. Gezond heidscentrum Leiderdorp Berkenkade, tel. 071-410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten Gezondheidscentrum, v. d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond zr. T. Miedema, Kagerplein 307, Sassenheim, tel. 02522-10542. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. van een jaar of 17 aangetroffen die zich door een ingeslagen raam uit de voeten maakten. Op wat klein geld na wordt er echter niets vermist. Ook in het Agnes- lyceum aan de Eijmerspoelstraat is zondagmiddag ingebroken. Daar worden twee piek up-ar- men vermist, en bedraagt de schade 300 gulden. Vannacht is ingebroken in de Groen van Prinstererschool (Storm Buijsinghstraat). Omwo nenden zagen drie mannen, waarvan er één, een 35-jarige Duitser, kon worden aangehou den. Er wordt overigens niets vermist. Bij Neckerman in de Breestraat is vannacht de inhoud van een geldkistje, 500 gulden, gestolen. Doordat een ruit met. een straattegel werd ingegooid, ontstond bovendien voor 160 gulden schade. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00- 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2