Leidse groep zorgt voor sfeer op muziekfestival CABARET-POP" ERG VERFRISSEND Voorschotens plan „oranje expositie Jonge ruiters één met paard Weidse agenda Hulp bevolking gevraagd De Keukenhof in Lisse was duidelijk weer de grootste trekpleister voor de duizenden "paastoeristen"Eei kleine 800 bussen voerden met name Duitsers, maar ook Belgen, Fransen, Engelsen en Zweden af en aan. h totaal bezochten 101.000 mensen de voormalige kruidentuin van Jacoba van Beieren Ook voor het komende weekeinde verwacht de Keukenhof weer een kleine honderdduizend man, Dan trek namelijk het jaarlijks bloemencorso door de bollenstreek. VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense Oranjevereniging wil ter gelegenheid van koninginnedag een "Oranjetentoonstelling" houden in de Gevers Deynoot- school Er zullen voorwerpen en foto's worden geëxposeerd, die betrekking hebben op de ge schiedenis van het vorstenhuis en de viering van de verjaardag van de koninginnen door de Voorschotense bevolking. Eierbos trok 3000 kinderen WASSENAAR - Een 3000 kinderen hebben afgelopen zondag mee gedaan aan de eier-zoektocht die in het Wassenaarse recreatiepark "Duinrell" werd gehouden. Ver gezeld door twee kleine paas haasjes "Dompy" en "Pluimpie" leidde de grote paashaas "Dum py" de optocht naai' het eieren- bos. Daar waren 10.000 chocolade-eie ren verstopt. Na het zoeken kon den de kinderen hun geluk be proeven met het rad van avon tuur. "Het is nu alweer het negende jaar dat we dit organiseren, elk jaar wordt het drukker. Paaseiereh zoeken slaat blijkbaar erg aan, al dus mevrouw Koops, die een groot gedeelte van de organisatie op zich neemt. „Tulip Timein Katwijk fcTATWTTK" Mot ioorlUb-eo Ttilir» 1 KATWIJK - Het jaarlijkse Tulip Time muziekfestival in Katwijk, waarvoor elke keer weer tal van groepen naar de badplaats ko men, is gisteravond in de sporthal Cleynduin met muziek uit vele landen geopend. Men had verwacht dat zo'n gebeu ren een massale toeloop uit Kat wijk en de regio zou veroorzaken. Dit is niet gebeurd, tenminste niet vóór de pauze. Voor de orga nisators en wel in 't bijzender voor de jonge VW-directeur Kees Verplancke, die dit festival (al de zevende) voor de eerste keer met veel enthousiasme had voorbereid, was de half bezette zaal een teleurstelling. Waar ble ven de muziekvrienden? Z«nder geluk vaart niemand wel, maar. ook niet zonder tegenvallers. Je kunt er van leren. En dat kon al meteen na het bier en de koffie. Toen iden in een spectaculaire sho.. de muzikan ten en danseressen van de Leidse Burcht op. Het bleek dat ze een legertje supporters hadden mee gebracht. Zo zag de zaal er ineens een stuk aangekleder uit. Zorg dus voor supporters en je hebt al heel publiek gewonnen. Het ontbrak overigens niet aan geest en sfeer, deze eerste avond van de vijf. Het publiek leefde in tens en steeds geestdriftiger mee. Namens de WV leidde de declamator Pieter van den Bos het festival met een openings woord in. Hij verwelkomde on der meer de vertegenwoordigers van de Canadese ambassade, van het provinciaal en gemeentebe stuur en de buitenlandse gasten, respectievelijk in het Engels en Duits. De organisatie had weer in een pre sentator voorzien. Het was Dick Passchier, bekend van de tv, die tot taak had de gebeurtenissen te praten en de muziek- te kondigen. Hij deed het luchtig en gemoedelijk, zoals gewenst. Na de opening zat het eerste gezet- schap, de Ljusdal Music Band uit het Zweedse Ljusdal al klaar. Een ensemble, rijk voorzien van strijk- en velerlei blaasinstru menten, die te samen of in gelijk soortige groepen speelden. Er waren verscheidene stukken met veel koperwerk bij. Maar ik vond de volksdansen, door de strijkers met gitaar met kennelijk plezier voorgedragen, het mooist. Vervolgens sprak wethouder Hans van Oosten namens het Katwijk- se gemeentebestuur. Hij vestigde de aandacht erop dat muziekbe oefening in Nederland één van de grootste vrije tijdsbestedingen is, door een 700.000 landgenoten beoefend. De kranten zouden een wekelijkse bijdrage over muziek moeten bregen. zei hij. Dit is no dig om vooral de jonge mensen in te lichten. "Dit festival, waar "muziek in zit", belooft veel goeds". Voor mij betekende het Finse koor "Musica", uit Jyvaskyla, een ver rassing. Het bleek, dat ze daar, wat de samenstelling betreft, met dezelfde problemen zitten als wij hier. Van de 36 zangers waren er maar 9 van het mannelijk geslacht. Dit gebrek had echter weinig invloed op de stemmenharmonie. Een koor, dat licht, zuiveren levendig zingt en makkelijk te volgen is. De Duitse Spielmannszug "Con cordia" uit Schönkirchen, nu al voor de derde keer in Katwijk, speelde met fluiten, bellen, trompetten, trommels en bek kens, marsen en liederen. Keurig gedisciplineerd, zonder ergens een steek te laten vallen. Doordat enkel fluiten niet perfect onder ling gestemd waren, klonken vooral de hoge tonen nogal schril. Het Leidse gezelschap "De Burcht" deed het voortreffelijk. De jonge dirigent A. van Velzen leidt hen met veel succes. Ze maakten met typische liederen, gespeeld en gedanst, een show "With a song around the world". De danseres sen waren heel goed bij de Schot se en Russische muziek. Ik zou alleen willen opmerken dat, vanwege de Amerikaanse aan pak, het karakter hier en daar te veel verloren ging. Met name was dit het geval in de Oostenrijkse en Franse bijdragen. De finale, door een groepje in dixielandstijl gepresenteerd, werd terecht een geweldig suc ces. Dick Passchier wilde De Burcht al op de tv hebben.... Ook de komende dagen zullen in het gebouw Tripodia aan de Hoorneslaan in Katwijk de nodi ge concerten plaats vinden. Van avond, morgenavond en donder dagavond is de aanvang steeds om 19.00 uur. Vrijdag begint om 19.00 uur de sluitingsavond van het Tulip Time muziekfestival (met onder meer de prijsuitrei king), dan weer in sporthal Cleyn Duin aan de Stadhoudersdreef 1 JOHAN VAN WOLFSWINKEL ALPHEN AAN DEN RIJN - Een zeer redelijk aantal toeschouwers was dit weekeinde in Madonna getuige van een verfrissend op treden van de Nederlandse for matie "Moeras". Verfrissend, omdat het optreden afweek van het traditionele popwerk. In zijn show "Exota Banana" drijft het zeven man sterke orkest openlijk de spot met de hedendaagse popmuziek. Aangevoerd door komiek en zanger Herman van Rijn zette "Moeras" een show neer die heel dicht de nachtclub sfeer benaderde. Met teksten als "de lucht is blauw, ik hou van jou, blijf me trouw", steekt de groep duidelijk de draak met dit soort muziek. Een gezonde zaak. "Moeras" door breekt daarbij eindelijk eens dat bloedserieuze streven naar de top. De groep zelf zal die top nooit bereiken, maar wil dat ook heel bewust niet. De komische pop met een avond vullende show die "Moeras" brengt is nog niet eerder ver toond in Nederland. Muzikaal is "Moeras" trouwens van vele markten thuis. Alle orkestleden LEIDERDORP - De uitslag van de oude-duivenvlucht vanaf Essen, georganiseerd door de PV Lei derdorp, luidt als volgt: 1. W. de Roode; 2. J. Knijnenburg; 3. W. de Roode: 4. J. Knijnenburg; 5. J. Knijnenburg: 6. J. Knijnenburg 7. H. Fhppo; 8. Hoogervorst; 9. W. de Roode; 10. W. de Roode. bleken te beschikken over een grondige kennis van meer in strumenten. Dat bewees "Moe ras" wel middels de feilloze in strumentale nummers die als "rustpuntjes" door de wervelen de show werden gestrooid. In Midas was dit weekeinde nog een groep te beluisteren die de traditionele popmuziek niet zo serieus neemt. Ook de groep "Doe Maar" durfde het aan om twee zaken te combineren, die in theorie eigenlijk niet kunnen sa mengaan. Dat een combinatie van reggea met cabaret-achtige Nederlandse teksten per definitie tot mislukken is gedoemd, werd zaterdag in Midas wel bewezen. Originele spitsvondige teksten, soms met een kritische onder toon, over idealen, liefde en aan verwante "artikelen", afgewis seld met humoristische ondeu gende zaken, waarbij "sex" de hoofdrol speelde, dat alles bij el kaar vormde een alleszins te ver teren geheel. Het publiek moest er in eerste in stantie wél aan wennen. Het Mi- das-publiek stelde zich aanvan kelijk afwachtend op. Die reser ves vielen weg toen bleek, dat er op deze muziek ook geswingd kan worden. Mogelijk luiden groepen als "Moe ras" en "Doe Maar" een nieuw pop-tijdperk in. Wat mij betreft mogen er meer van dit soort groepen komen. Iets nieuws in de Nederlandse popwereld in zeker welkom na het één-dreunige ge heel, dat negen van de tien pop groepen ophoesten. ROBERT J. BLOM. de eenheid tussen ruiter en paard getoond moest LEIDERDORP - In de manege van de Leiderdorpse ruitervereniging 'Liethorp' werden gisteren de hele dag proeven voor de rijvaardigheid op het paard gehouden. De leerlingen vormden twee groepen (één voor beginners en één voor gevorderden). Onder het jury-oog van mevrouw A. van Staveren, lid van de Nederlandse Hippische Sportbond, werden uit beide groepen twee eerste-prijswinnaars gekozen. De beginners (tussen de zes en tien jaar) moesten hun eenheid van ruiter met paard bewijzen door het rijden van bepaalde figuren. De gevorderden moesten daarvoor ook een galop maken terwijl de jury scherper naar het afwerking van de figuren keek. De eerste-prijswinnaars Rowena van der Heyde (beginners) en Cora van Leeuwen (gevorderden) kregen beiden een beker uitgereikt. Het ligt in de bedoeling dit soort proefritten regelmatig in de Leiderdorpse manege te gaan houden. Op 19 mei zullen er behendigheidswedstrijden gehouden worden voor de beginnende pony-rijdertjes. Om een zo uitgebreid mogelijk overzicht te krijgen doet het or ganiserend comité een beroep op alle Voorschotenaren hun even tuele collectie in bruikleen af te staan. Ook belangrijke losse voorwerpen en/of foto's die op het onderwerp betrekking heb ben zijn welkom. De Oranjevereniging "Koningin Wilhemina" viert dit jaar het 75- jarig bestaan, zodat er dus al 75 georganiseerd feest is gevierd op koninginnedag in Voorschoten. Alle tastbare herinneringen aan die festiviteiten kunnen tijdelijk afgestaan worden bij de volgende adressen: RABO-bank (hr. A. Kempen), Schoolstraat 164; mej. G.T. Jansen, Wijngaardenlaan 97, tel. 01717-4319 en de heer A. Planje, W. de Zwijgerlaan 21, tel. 01717-3568. De tentoonstelling wordt gehouden van 26 t/m 30 april, Gevers Deynootschool, Schoolstraat. Adelbert- school sterk in volleybal WASSENAAR - Traditiegetrouw heeft de Wassenaarse School sportcommissie de paasvakantie benut voor het organiseren van een schoolsporttoernooi. Dit jaar stond er een volleybaltoernooi voor teams van het voortgezet onderwijs op het programma. Vijf scholen namen aan het toer- nooi deel Rijnlands Lyceum, Doorman mavo, hno-school "De Spinbaan", het St. Adelbertcol- lege en als gasten het Lucas Col lege uit Voorschoten. De school sportcommissie werd bij de or ganisatie terzijde gestaan door de Wassenaarse Volleybalvereni ging- Uitslagen junioren: 1. Adelbert, 2. Doorman, 3. Rijnlands. Jongens junioren: 1Lucas, 2. Rijnlands, 3. Adelbert. Meisjes senioren: 1. Adelbert, 2. Rijnlands, 3. Spin baan. Jongens senioren: 1. Adel bert, 2. Adelbert II, 3. Doorman. KERKEHOUT BESPREEKT VERKEER IN BUURTSCHAP WASSENAAR - De renovatie van de oudere woningen (die al ge ruime tijd aan de gang is) en de verkeerssituatie in de buurt schap Kerkehout in Wassenaar dat zijn de twee hoofd-onderwer- pen van gesprek op de speciale ledenvergadering van deze buurt, die komende vrijdag ge houden wordt. Verder zal tijdens de bijeenkomst, die gehouden wordt in het club gebouw van SV Wassenaar wor den gesproken over de aanpas sing van de statuten aan het nieuwe verenigingsrecht. Aan vang van de vergadering is om 20.00 uur. Ruim f 5500 voor epilepsie patiënten OEGSTGEEST - De afgelopen week is in Oegstgeest een collecte gehouden voor epilepsie-patiën- ten. Het geheel was op touw gezet door "Van de macht van het Kleine" van de stichting "Meer en Bosch" uit Heemstede. De to tale opbrengst van de collecte bedroeg ƒ5554,65. Duitse jongen geschept door Leiderdorper RIJNSBURG - Een 12-jarige jon gen uit West-Duitsland is eerste paasdag met een schedel-basis fractuur opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. De jongen reed op een fiets op de Rijnsburgerweg in Rijnsburg nabij de Floralaan. Een perso nenauto, bestuurd door de 27-ja- rige C.P.H. uit Leiderdorp kon volgens de politie de jongen niet meer ontwijken, en schepte hem. De fiets van de Westduitse jongen vloog door de klap op een andere auto, bestuurd door de 27-jarige H.R. uit Reimerswaal. WASSENAAR - Mevrouw C.J. Kralt uit Wassenaar heeft af scheid genomen als "verkeers- brigadier". Ze heeft dit werk bij na 14 jaar gedaan. De staf van het politiekorps van Wassenaar heeft afscheid geno men van mevrouw Kralt. Com missaris G.J. Boven sprak woor den van dank, ook namens het gemeentebestuur, en overhan digde haar bloemen en een atten tie. Dinsdag Stadhuis, cie. milieu/volkshuisvesting, 20 uur Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, toneelgroep Proloog 20 uur Gerard Brandtstraat 6, inf. avond Bahai gem., 20 uur Breehuys, ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, woe. van 10-12 uur, tel. 130983 Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé. 21 uur, NVSH-trefcentrum, middelen verkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur Troef, Noordeinde 2a, talencursussen cabaret, 20-22 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66. publi- citeitsgroep, jazzballet, zelf kleren ma ken, tekenen en schilderen, 20 uur KWJ, beweging Werkende Jongeren, Noordeinde 2a, (geopend ma. t/m vrij. van 10-17 uur) klachtenspreekuur, 17-20 Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-24 Troef, Noordeinde 2a, "meidengroep" 20-22 uur, sport 18.30 uur Rode Kruisgebouw, Wassenaar, in- for.avond vrouwengespreksgroepen 20 Rijksherbarium, Schelpenkade 6, lezing i 20 c Schouwburg, Oude Vest, cabaret Tekst pierement 20.15 uur Gesprekscentrum, Vrouwenkerkchoor- straat 17, lezing over "het christelijke opstandingsmysterie" 20 u dond. 9.30-12.3 Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, volks dansen 19.30 uur, etsen, jazzballet, teke nen en schilderen, gitaar, 20 uur Breehuys, Breestraat 19. scholieren- sportcafé, 15-17.30 uur, eethuis Repel steeltje 18-19.30 uur Hoge Rijndijk 28, spreekuur rechtskun dige dienst leden CNV 19.30-20.30 uur Gebouw Irene Hoofdstraat 82 Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do., van 14-16 uur, tel. 146586 Donderdag Troef, Noordeinde 2a, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866 Nieuwe Rijn 20a, werkgroep homofilie open café avond 21-24 uur Apothekersdijk 33, open sociëteit 19-21 uur, vrijdag 9.30 uur Gemeentehuis Leiderdorp, cie. verkeer Gemeentehuis, Wassenaar, cie, maat schappelijke voorzieningen 19.30 uur Gesprekscentrum, Vrouwenkerkchoor- straat film "der Amerikanische Freund' 20 uur Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, film huis "Strawinsky" 21 uur Lak-theater, Levendaal 150,.dansmani- 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond 19-20 uur Architectenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies 19.30-21.30 uur Pieterskerkhof 19, 20-21 uur Breehuys. ingang Schoolsteeg, werklo- i adviescentrum v 14-16 u Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vr. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lfjtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waaslaan, tel. 4641. Warmond - zr.*S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-14463. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag* en donderdag van Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden Rembrandtstraat 21. aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR - LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2