Noord wijk toont vormcrisis Lucratief weekeinde Quick Boys RCL onder zware druk tweemaal naar 0-1 i m RBB na twee zeges op kop Katwijk sterk Lisser Boys wint uit' en verliest thuis r ire DINSDAG 17 APRIL 1979 NUMANSDORP - Het dubbelpro gramma dat dit paasweekeinde wegens de lange winterstop werd afgewerkt, bleek voor Quick Boys een lucratieve affaire. Uit twee uitwedstrijden de maximale buit van vier punten halen is voorwaar een prestatie om met gepaste trots op terug te kijken. Zowel zaterdag als gisteren slo ten de Katwijkers de negentig minuten af met een 0-1 voor sprong. SHO en NSW waren respectievelijk de slachtoffers. Twee wedstrijden die eens te meer onderstreepten waar bij Quick Boys dit seizoen de schoen wringt. In beide duels kwam de ploeg van trainer Arie Lagendijk al vlot op een voorsprong, ver zuimde - ondanks een niet te tur ven hoeveelheid kansen - de marge te vergroten en raakte daardoor toch nog danig in de problemen. Een tegenstander die tevergeefs op de knock-out had gewacht, strekte de rug en kon nog op jacht naar een ongedacht gelijkspelletje. De partij tegen NSW, gisteren in Numansdorp, was daar weer een kleuterschoolvoorbeeld van. Met de stevige wind in de rug sloten de Katwijkers de Numansdorpse tegenstander in eigen gebied op en nadat een schot/voorzet (doorhalen wat niet van toepas-- sing is) van Bart Zandbergen op de lat eindigde, was het Kees van Rooyen die na een dik kwartier Quick Boys op 0-1 bracht. Een uitstekende voorzet van Jaap Heerikhuisen kopte hij eerst te gen de lat, om vervolgens de te rugspringende bal zelf achter doelman Ad Heemskerk te schie ten. Het beginsignaal allesver nietigend offensief, zo leek het. Het ontbreken van de gebles seerde Jaap Hoek en Teun van der Plas speelde Lagendijk daar bij bovendien nog min of meer in de kaart. Het nu opererende aan- valstrio Bart Zandbergen, Kees van Rooyen en Jaap Heerikhui sen bleek veel te beweeglijk voor de statische NS W-achterhoede. Vooral de in de spits geposteerde Van Rooyen kon keer op keer in kansrijke positie worden gema noeuvreerd, maar hij liet het bij één treffer. Zo kon het gebeuren dat het in de eerste helft hulpeloze NSW zich bij rust gelukkig mocht prijzen met een te overziene achterstand. En zo kon het ook gebeuren dat een in de tweede helft overheer send NSW - gesteund door de wind - Quick Boys onder niet ge ringe druk wist te zetten. Een op zichzelf niet eens zo heel slechte zaak voor de Katwijkers, want de nu ontstane ruimte zou toch al snel de verlossende tweede tref fer op moeten leveren. Maar na dat ausputzer Joep den Hollan der de bal bijna in eigen doel had gemikt, verdween de Katwijkse koelbloedigheid. Hoge ballen voor het doel en een scheidsrechter (Mellenbergh) die een oogje dichtkneep als Theo Guyt weer eens ondersteboven werd gelopen, bracht de Quick Boys defensie nog in grote problemen. Een wanhoopsoffensief dat terecht niets opleverde, maar voor NSW-trainer Molendijk wel re den was om zich aardig te laten kennen. "Onverdiend verloren", hield hij na afloop halsstarrig vol. De kuil die Quick Boys zaterdag voor zichzelf groef, werd ook al maar ternauwernood ontweken. SHO was in de slotfase van het duel in Oud-Beijerland een paar keer akelig dicht bij de gelijkma ker. Het lukte niet en daarom mocht Jaap Heerikhuisen zich kronen met de titel matchwin naar. Op aangeven van Nico Kuyt had hij al in de 15de minuut ge scoord. Quick Boys behield na dat doelpunt een veldoverwicht, maar nadat Kees van Rooyen en Bart Zandbergen een aantal aan trekkelijke mogelijkheden onge bruikt hadden gelaten, open baarden zich dezelfde verschijn selen als gisteren. Verkrampt spel van de Katwijkers bracht de SHO-aanvallers een paar maal in stelling. Maar gelukkig voor Quick Boys én voor de gerech tigheid bleef het bij doelpogin gen. BART JUNGMAN Kustploeg vervalt tegen Nunspeet en WHC in herhalingen: 1-1 NOORDWIJK - Noordwijk verviel het afgelopen paas weekeinde in alle opzichten in herhalingen. Zowel tegen Nunspeet als gistermiddag in de tweekamp met WHC lieten de kustbewoners exact dezelfde beelden afdraaien. Opnamen, die in beide gevallen een weinig bevredigend slot (1-1) opleverden en waarin, erger, de vormcrisis van de roodwitten in een breed scala ten tonele werd gevoerd De vergelijking met de paaszater dagwedstrijd tegen Nunspeet drong zich gisteren in het treffen met WHC al spoedig op. De vol gelingen van John Eelman voet balden ook op tweede paasdag voornamelijk tegen zichzelf, zochten energiek ploeterend, dat wel, maar vergeefs naar dat onde finieerbare begrip vorm en moes ten die gretigheid in beide voor stellingen bekopen met een vroege achterstand. Noordwijk liep zich in de confron taties met de Gelderse equipes te pletter op het eigen onvermogen om de wilskracht te schragen met overleg, waardoor de aanvalsac- ties te dikwijls in onzuiverheid smoorden. Juist door dat wel haast symptomatische balverlies werden de Gelderse opponenten in het goede spoor geholpen, te meer nu Noordwijk zó 'vooruit dacht, dat het eenvoudig vergat te anticiperen op vijandelijke te genstoten. Counters, die herhaaldelijk desor ganisatie teweeg brachten in de achterste linie van Noordwijk waar het centrale verdedigings duo Hans Plaatzer en Frans v.d. Veen vrijwel permanent onze kerheid uitstraalde. Onder die omstandigheden kon het gebeuren dat Dick Dortmundt (na een botsing met Nunspeet- speler Jaap v.d. Pol uitgevallen met een gekneusd scheenbeen) zaterdagmiddag al na vier minu ten de trieste gang naar het net moest maken, nu Arjan Witte- veen na een door Boone verleng de corner van Stoffelen in alle vrijheid 0-1 mocht aantekenen, terwijl stand-in Cees van der Wiel tegen WHC na acht minuten voor een voldongen feit werd gesteld nadat Hans Plaatzer had misge tast op een pass van Sjako Veld huizen en Frans Zelle daarvan dankbaar profiteerde. Het gevolg van die snel geïncas seerde tegengoals was, dat het toch al niet in ruime mate meege- torste zelfvertrouwen allengs uit het Noordwijk-foedraal sijpelde wat zijn weerslag had op het aan- TER LEEDE VERZUIMT TE SCOREN RIJSOORD - Het leek er in Rij- soord niet op dat Ter Leede een uitwedstrijd speelde. Vooral na rust vertoefden praktisch alle spelers op de helft van de thuisclub. Over doelrijpe kansen hadden de Sassenheimers ook niet te klagen. Alleen het verzil veren van die mogelijkheden bleek een onoverkomelijk probleem. Omdat Rijsoord vlak voor rust wél op 1-0 kwam, was de winst toch voor de thuisclub weggelegd. In die eerste helft wa ren beide ploegen trouwens nog redelijk aan elkaar gewaagd. Na de Rijsoord-treffer trok Ter Leede fel ten aanval. Alleen Pie- ter v. d. Plas bleef achter om bij afwezigheid van Nico v. d. Fange de zaken in de laatste linie goed gesloten te houden. Het wachten was op de gelijkmaker. Die leek te komen, toen Piet v. d. Heiden valsspel. De passes ontbeerden de zo broodnodige zuiverheid waardoor de kustbewoners in fei te weinig uitgespeelde kansen creëerden. Slechts ingeval Jaap van Kesteren als aanspeelpunt werd gezocht, moesten Nunspeet en WHC de rijen sluiten, maar voor het overige hadden die ploegen van Noordwijk in prin cipe weinig te duchten. Integen deel. Met name Nunspeet slaagde er zaterdag in om zich met succes een weg te banen door de defen sieve Noordwijkse chaos, al toonde ook die formatie (Witte- veen, Boone, Van 't Slot) in het doelgebied een gigantisch ge brek aan alertheid. Een hiaat, die ook de aanvalsopera- ties van WHC (Veldhuizen, Bos man) kenmerkte, zodat het ram melende Noordwijk zijns on danks zonder al te veel averij in de race kon blijven Helpende hand Zeker, nadat de Eelman-brigade in beide botsingen vlak na rust de helpende hand kreeg toegesto ken. Want waar arbiter Van Riel in de wedstrijd tegen Nunspeet een schoolvoorbeeld van aange schoten hands (Van 't Slot na een knal van Bogers) 'stiprijp' oor deelde, een buitenkansje dat Rob Suttorp zich niet liet ontgaan h Het moment, waarop Hans Plaatzer tegen WHC zijn matige werk redresseerde. Na e Dijk (niet zichtbaarlaat hij doelman Freek Goudbeek kansloos mocht de volkomen ongedekt gelaten Hans Plaatzer tegen WHC een belangrijk deel van zijn mati ge werk redresseren. Waardoor de eens zo bewierookte thuisclub tweemaal een halve (1-1) paasdis mocht opsouperen. Het tastbare resultaat van vier maal driekwartier getob dat bij Noordwijk als 'een ei zonder zout' zal zijn verorberd, nu de kam pioenskansen op vrijwel nihil mogen worden ingeschat. GERARD VAN PUTTEN RIJNSBURG- Zag het er voor de Rijnsburgse Boys somber uit na de nederlaag vorige week tegen Nieuw-Lekkerland, na het dubbelprogramma van het afgelopen weekeinde is de lucht voor de ploeg weer geheel opgeklaard. Omdat de concurrentie op Katwijk strandde en de RBB zelf tweemaal tot winst kwam (1-2 bij Be Fair, 3-2 tegen ASWH), gaan de Rijnsburgers weer alleen aan de leiding. RBB had er tegen Be Fair duidelijk zin in en nam de thuisclub met een hoog tempo stevig in de tang. Toch was het Be Fair dat de leiding nam toen Wout Roskam één van de spaarzame uit vallen in een doelpunt wist om te zetten. Vlak voor rust scoorde Gé Perfors de gelijkmaker, nadat Ruud v. d. Voort op het randje van buitenspel een gave combinatie met Henk v. d. Zwan op de mat had gelegd. In de tweede helft kregen de verdedigend sterke Waddinxveners iets meer greep op het spel van de Rijnsburgers, maar RBB bleef het betere elftal. Via een kopbal liet Henk v. d. Zwan dan ook de verdiende winnende treffer aantekenen. Na deze opste ker mocht verwacht worden dat RBB in eigen huis met het laag geklasseerde ASWH niet al te veel moeite zou hebben. Het jeugdige elftal van de bezoekers bleek echter over een forse dosis werklust te beschikken. Omdat inzet ook troef was bij de Rijnsburgers ontspon zich een levendig duel. De zwakke scha kels waren aan beide kanten de defensies. Ruud v. d. Voort drukte in de 25ste minuut een overwicht in een doelpunt uit, na slecht wegwerken van de ASWH-verdediging. Onverwacht keerde het tij. Kort na de 1-0 belandde de bal uit een scrimmage voor de voeten van ASWH-spits Jacobs, die moeite loos kon intikken. Vlak voor het rustsignaal ging Gerrit v. Egmond volledig in de fout door dezelfde Jacobs een presentje te overhandigen in de vorm van een foutieve terugspeelbal. Jacobs kon er gedegen 1-2 van maken. Na de thee wisten de Rijnsburgers de bezoekers met pressievoet bal steeds meer in paniek te brengen, resulterend in twee bal len op de lat en twee treffers. In de 20ste minuut was het Henk v. d. Zwan die de bal uit een corner fraai in kon kogelen, waarna Gé Perfors pas in de 42ste minuut voor de terechte 3-2 kon zorgen na mistasten van keeper Schuurwater. RUUD DOBBELAAR KATWIJK - Na de drie punten die Katwijk tegen de koplopers Nieuw Lekkerland(2-1) en Heerjansdam(O-O) binnenhaalde, verwacht Katwijk-trainer Frans van der Zeeuw in de loop van deze week ook nog een bosje bloemen uit Rijnsburg. Per slot van rekening mag streekgenoot Rijnsburgse Boys zich door de goede resultaten van de Katwijkers momenteel de koploper van de tweede klasse noemen. Van der Zeeuw die vóór het paasweekeinde ongetwijfeld voor drie punten zou hebben getekend, vond achteraf toch dat er nog wel meer had ingezeten. En daarmee doelde de Katwijk-coach op de tweede thuiswedstrijd tegen Heerjansdam. De Heerjansdam- mers mochten zich gezien het wedstrijdbeeld inderdaad het ge lukkigst prijzen met de 0-0 deling, want ze konden uitgezonderd in de laatste minuut toen Van de Berg uit een corner via de handen van doelman Kees Koelewijn tegen de lat schoot geen vuist maken. De Katwijkers daarentegen waren tweemaal heel dichtbij een tref fer. In de eerste helft werd Wim Guyt II in het strafschopgebied neergelegd, maar tot verbazing van iedereen werd de bal niet op de stip gelegd. In de tweede helft vertolkte scheidsrechter Van Schaft weer een dubieuze hoofdrol door een goal van Arnold Broers om onduidelijke redenen af te keuren (Van Schaft: "Voor dat die Katwijk-spits koppend scoorde, duwde hij".). Buiten het afgekeurde doelpunt van Broers bleef Katwijk-Heer- jansdam maar een vaag schimmenspel. Voornamelijk omdat beide clubs geen gebruik wisten te maken van de wind. In de eerste helft kwamen de discipelen van Van der Zeeuw met de wind in de rug tot geen enkel schot, terwijl de Heerjansdammers in de tweede helft tweemaal tevergeefs met een afstandschot het Katwijk-doel probeerden te bereiken. In de wedstrijd tegen Nieuw Lekkerland deed Katwijk het heel wat beter. Katwijk liet zich in het geheel niet imponeren door de plaats die de Nieuw Lekkerlanders om dat moment innamen en wisten bovendien de gevaarlijke voorhoede van de tegenstander uitstekend in bedwang te houden. Door een kopbal van Broers nam Katwijk in de eerste helft dan ook verdiend de leiding. Via Den Boef kwam Nieuw Lekkerland nog terug, maar tien minuten voor tijd zorgde aanvoerder Wim Guyt I ervoor dat Nieuw Lek kerland voor de tweede keer in dit seizoen een nederlaag moest HERMAN POOS LEIDERDORP/BARENDRECHT - Met angst en beven zag de Lei- derdorpse voetbalgemeenschap het paasweekeinde tegemoet Om diverse redenen. In de eerste plaats waren daar de magere re sultaten van de laatste 5 competi tiewedstrijden (1 punt), schamele prestaties in enkele oefenwed strijden en ten slotte de uitscha keling voor de Zilveren Molen door zondagtweedeklasser Lug- dunum. In de tweede plaats bleef het aantal blessures binnen de selectie angstvallig schommelen rond de zes. In de derde plaats was daar het loodzware pro gramma binnen 48 uur. A.C.V., de zaterdagkampioen van het seizoen 1977-1978 thuis en Ba- rendrecht, de laatste negen wed strijden ongeslagen en opge klommen tot de tweede plaats uit. de bal volledig vrijstaand voor het inkoppen had. Hij speelde het leder echter met de hand, iets wat de goed leidende scheidsrechter Storm niet ontging. Even later leek v. d. Heiden zijn fout goed te maken, maar alleen doorgebro ken mikte hij de bal echter langs de verkeerde kant van de paal. Beste kans in dit stevige maar sportieve duel was voor Jan van Harskamp, maar hij kopte tegen de paal. R.C.L.-A.C.V. 0-1 Op paaszaterdag moest de Leider- dorpse Racing de degens kruisen met het vorig seizoen zo knap draaiende A.C.V. uit Assen. De formatie van John Huguenin zag als een berg op tegen deze strijd maar voor de dertiende maal dit seizoen klonk het na afloop una niem uit de Leiderdorpse kleed kamer "Moesten we hier nu twee punten aan verspelen?" Een juis te vraagstelling, zeker gezien het feit, dat ook A.C.V. bijzonder ge handicapt aan de start moest ver schijnen. De twee grote steunpi laren, spits Jan Mennega en aan voerder/spelmaker Ronald Man- ders blevën geblesseerd aan de kant. De Assenaren stroopten op een zonovergoten sportpark "De Bloemerd" echter de mouwen op en hadden in vrije verdediger Schipper een nieuwe stimulator en organisator, in Bert Hooyer een levensgevaarlijke puntspeler en in Mini-voetballer Jack Sou- meru een maxi-middenvelder. De laatste vooral bleef de gehele wedstrijd opvallen door zijn di recte passes, waarbij hij voor aanzienlijke tempoverhogingen zorgde en de hiermee gepaard gaande risico's van balverlies volledig nam. Een verademing in het hedendaagse schaakvoetbal. R.C.L. ging bijzonder geestdriftig en leuk combinerend van start, maar toen reeds was het gevaar van de Assense counters aanwe zig. In de vijftiende minuut was het raak (of mis): Hooyer pro beerde op rechts Haneveld uit te spelen, maar werd steeds verder naar rechts gedrongen. Blind trok hij de bal voor en er leek niets aan de hand; twee verdedi gers en doelman Brandt sloten spits Volkers in totdat zij elkaar in de weg liepen en Volkers tot zijn eigen verbazing de bal via zijn scheenbeen in het doel zag verdwijnen (0-1). De tweede helft stond in het teken van het nade rende R.C.L.-offensief, dat echter niet kwam. Barendrecht-R.C.L. 0-1 De wetenschap te moeten winnen deed John Huguenin besluiten om ir deze zware wedstrijd toch met drie spitsen te beginnen om te proberen wat meer pressie op het doel van de tegenpartij uit Ie oefenen. Reeds voor de aftrap l oekte R.C.L. een morele over winning: de toss werd gewonnen, zodat men met de storm in het gezicht de strijd kon beginnen. Men kreeg de opdracht mee het tempo te ontregelen en via com binaties langs de grond richting aanvoerder/doelman Spermon te trekken. De achterhoede sloot uitstekend aan, zodoende Baren- drecht dwingend tot lange ballen, die allen, gedragen door de storm, een einde vonden achter het doel van Bram Brandt. In de 28ste minuut trok R.C.L. combi nerend ten aanval via de rech tervleugel. De aanval dreigde te verzanden toen.de hard werken de Pierre v. Gemerden in uit zichtloze positie in de hoek van het strafschopgebied belandde. Tot verwondering van vriend en vijand achtte voorstopper v.d. Heuvel het noodzakelijk een aanval op Van Gemerden's benen te ondernemen. Scheidsrechter Lutjenmaartensdijk aarzelde niet om de bal op de stip te depone ren. Uiteraard Cees Ruis schoof koel 0-1 binnen. Het spelbeeld wijzigde niet en Barendrecht bleef volharden in lange passes Een uitzondering hierop was de vrije trap van Bas Hokke: via Bram Brandt en de paal kaatste de bal terug het speelveld in. De aanstormende Benthem faalde echter in de rebound door vol komen vrij de bal huizenhoog over te knallen. In de tweede helft bleef Barendrecht komen met lange, hoge ballen, waar R.C.L.'s luchtmacht, Ruis-Haneveld-v.d. Zwan (twee knappe wedstrij den!) wel raad mee wisten. Aan de andere zijde waren zoals vaak in het huidige voetbal, de coun ters levensgevaarlijk. JAN VAN DUYN (ZELFS DUIZENDMAAL PER DAG IS VOOR ONS GEEN PROBLEEM) lutHCH'CK HavefiAtaci NIEUWE HAVEN 83 3116 AB SCHIEDAM TELEFOON (010)269134 Lisser Boys-middenvelder Piet Boot, maker van het Lissese doelpunt in het treffen met het Wassenaarse SV'35, tikt de bal weg voor een inkomende BOLNES/LISSE - Het paasweekeinde begon hoopvol voor Lisser Boys. Zaterdag waren de Lisse- naars afgereisd naar Bol nes waar ze een zeer knap pe 3-0 overwinning had den behaald. Twee dagen later echter zegevierde het een plaats lager op de ranglijst geklasseerde Sportvereniging '35 met 2-1 over Lisser Boys op het sportveld aan de Lissese Spekkelaan. Aangezien deze uitslag voor de Was senaarse ploeg de tweede weekendwinst inhield, heeft SV'35 de voorlaatste plaats aan Lisser Boys overgedaan. De ploeg van trainer Harrie van der Horst bleef dus zitten met een naar de negatieve kant uitgesla gen balans, hoewel het daar in de wedstrijd tegen Bolnes nog be paald niet naar uitzag. De fris van de lever spelende Lissenaars zet ten de Bolnes-ploeg negentig mi nuten onder druk, zonder dat dit laatste team maar eenmaal de in druk kon wekken daar onderuit te willen komen. Vooral het duo Langereis-Nijkamp kwam goed uit de voeten tegen de matig acte rende Bolnes-afweer. Eerst was het Gerard Nijkamp die een voorzet van Jan v. Slooten doel treffend afrondde, waarna viak voor rust Ed Langereis, na een verre uittrap van keeper Nico Groeneweg, de marge tot 0-2 ver grootte. Een onmachtig Bolnes moest in de tweede helft toezien hoe een soepel draaiend Lisser Boys tenslotte nog op 3-0 kwam. Een solerende Nijkamp maakte tien minuten voor tijd geen fout in de afwerking. Tegen SV'35 leek Lisser Boys even makkelijk de goede lijn door te zetten. Reeds na vijf minuten de poneerde Piet Boot met een ge weldig afstandsschot de bal ach ter de Wassenaarse doelman Rob van der Linden. Lisser Boys bleef aandringen en ook SV leek rijp voor de slachtbank. SV-keeper Rob v. d. Linden ontpopte zich echter als de grote sta-in-de-weg voor Lisser Boys. Concentratie verlies aan Lisser zijde leidde daarna zelfs tot de gelijkmaker, gescoord door Bert Kuiper, die na een scrimmage het juiste gaatje wist te vinden. Lisser Boys begon na die goal geforceerd de aanval op te zoeken maar kreeg tien minuten voor tijd de kous op de kop toen SV-spits Jaap Grup- pe een Wassenaarse uitbraak in de winnende treffer wist om te zetten: 1-2.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17