UYS gaat pas veel te laat aan de arbeid SC Lisse bedreigt LDWS klopt verrassend Oranjeplein Nuttige zege van Lugdunum LFC door nederlaag kansloos onderaan TWEE OVERWINNINGEN VOOR HILLEGOM DINSDAG 17 APRIL 1979 LEIDEN/ PAPENDRECHT - Hot begint er op te lijken dat Roo- denburg zich bewust is geworden dat het puntentotaal belangrijk vergroot moet worden om degra datie naar de tweede klasse te voorkomen. Aanvankelijk be wees de Leidse eersteklasser af gelopen donderdag in de reste rende minuten van het duel tegen Papend recht 3-8 nederlaag) nog het tegendeel, maar zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Gouda 1-0 winst) en gisteren tegen we derom Papendrecht (1-1), nu in de uitwedstrijd, toonden de Linker hof-elf een redelijk spelniveau en een voorbeeldige inzet die de Leidenaars het alleszins respec tabele aantal van drie punten uit twee confrontaties opleverden Weer hoop voor de toekomst dus voor de Kooiclub ,die zo liet het zich enkele weken terug nog aan zien, in de hoek zat waar de klap pen vielen. Door de blessures van doelman Sjaak Nievaart en Peter Dubbeldeman en de absentie van JSSS11 I Mb v WÊÊKÊSSS mmm Eddie Strijk( werkverplichtin- gen) waren de prognoses voor het paasweekeinde helemaal somber gestemd, mede omdat Wim Ligt- voet. en Wim Lancel niet geheel topfit waren. Dat de sombere voorspellingen uiteindelijk ge heel niet uitkwamen was vooral het gevolg van de voorbeeldige arbeidslust die Roodenburg in de beide wedstrijden nadrukkelijk etaleerde. Gouda was een tegenstander die de volgelingen van Linkerhof in de eerste helft nog wat tegenspel wist te bieden maar na de pauze volledig door de Kooiclub werd weggespeeld. De Leidenaars creëerden zich talloze mogelijk heden maar slechts éénmaal wist Richard Klein het Goudse net te vinden. De blonde Leidenaar haalde in de 70ste minuut van het duel plots van 20 meter doeltref fend uit. Roodenburg had dus na het duel van zaterdag al twee punten aan het schamele) totaal toegevoegd wat reden genoeg was om de tweede confrontatie binnen vijf dagen tegen Papen drecht wat minder zorgelijk te gemoet te zien. In dat duel ken merkte koelbloedigheid het spel van Roodenburg aanvankelijk. In tegenstelling tot afgelopen donderdag kwam nu Papen drecht voor de pauze geheel niet in het stuk voor. De schietgrage spits Martin Kroeze werd be kwaam door 'plakker' Aad de Groot aan banden gelegd terwijl de Leidse ploeg in aanvallend op zicht tot redelijke daden kwam, ondanks de aanwezigheid van slechts twee werkelijke aanval lers: Richard Klein en John van de Wetering, die beiden een dik ke voldoende behaalden. Tien minuten voor de pauze zette ver dediger Peter Ciere zijn ploeg op onnavolgbare wijze op voor sprong. Hij omzeilde de buiten- spelval en passeerde vervolgens de doelman zeer koelbloedig. Papendrecht leek in die periode rijp vooreen grotere achterstand, maar door onzorgvuldigheid van Leidse zijde Peter van Houten liet een goede schietkans onbe nut) bleef d-it de thuisploeg be spaard. In de tweede helft zag het er naar uit dat Roodenburg hetzelfde spel letje als voor de rust zou blijven spelen. Naarmate het eindsignaal echter dichterbij kwam sloop de nervositeit de Leidse gelederen binnen. Er werden steeds meer onnodige overtredingen ge maakt, lerwijl de ploeg in aan vallend opzicht tot niets meer in staat bleek. Een kwartier voor tijd viel de logische' gelijkma ker. Frans Lutjeboer mocht van de Leidse defensie ongehinderd oprukken en kon vervolgens tus sen de benen van de verder goed spelende junior) keeper Hans Rosheuvel door scoren. Rooden burg moest toen nog alle krach ten verzamelen om de 1-1 deling tot het einde toe in tact te houden. ROB ONDERWATER LEIDEN/ROTTERDAM - UVS heeft aan het dubbele paasprogramma slechts één scha mel puntje overgehouden. Op eigen veld kwam de Leidse hoofdklasser zaterdag tegen Aalsmeer niet verder dan 0-0 en gisteren moest de ploeg van Desar met 2-1 zijn meerdere erkennen in het Rotterdamse Xerxes Door dit matige resultaat verloren de Leidenaren definitief het con tact met de kopgroep, erger nog, men zakte zelfs twee plaatsen richting zwarte lijn. Direct gevaar dreigt nog niet, maar met nog ne gen wedstrijden te gaan dient er wél iets te gebeuren anders kan UVS zich straks gaan opmaken voor het spelen van wat heet: de gradatievoetbal. Een niet zo aan trekkelijk vooruitzicht. Wat het meest opviel bij die twee paasduels was het ontstellend gebrek aan stootkracht en slagvaardigheid dat de Leide naars demonstreerden. Pas na 140 minuten van pretentieloos heen en weer getrap begon men in de gaten te krijgen dat het spelen van een dergelijk steriel spelletje nooit of te nimmer tot doelpun ten zou leiden. Toen eindelijk, na LEIDEN - Een knappe ning op concurrent Verburch heeft Lugdunum in de race ge houden om de koppositie in de tweede klasse A. In Poeldijk werd het 0-2 voor de Leidenaars. Zaterdag had Lugdunum wat te leurgesteld door op eigen veld tegen Texas DHB niet verder te komen dan een 1-1 gelijkspel. Lugdunum-Texas DHB 1-1. Een van beide kanten weinig verhef fende vertoning. Er werd erg middelmatig voetbal afgeleverd, maar het gelijkspel gaf de ver houdingen wel goed weer. Texas nam na een half uur spelen de lei ding. Nadat een Lugdunum-aan- val werd onderschept, kon de Haagse spits aan het werk wor den gezet. Deze nam de bal in eens op zijn slof. Doelman Wim Eradus was kansloos: 0-1. Een stand die tot de rust gehandhaafd bleef. Direct in de tweede helft maakte de ploeg van trainer Ruud de Groot gelijk. Een corner van Frans Sjardijn eindigde op het hoofd van Rinus van Es die raak kopte. Een doelpunt dat het verdere verloop nauwelijks beïn vloedde. Het blèef een zwakke wedstrijd, waarin Lugdunum bij een paar goede Texas-uitvallen goed wegkwam. Verburch-Lugdunum 0-2. Voor rust hielden de twee ploegen el kaar keurig in evenwicht. Omdat Rinus van Es een goede kans had laten liggen, bleef het in de eerste helft bij 0-0. Ook al omdat Wim Eradus een paar knappe reddin gen verrichtte. In de tweede helft was Lugdunum echter heer en meester. Verburch had welis waar een licht veldoverwicht, maar daar stelden de Leidenaars een slim counterspel tegenover. Dankzij een doelpunt van Daan Kooymans die de bal ineens in schoot, leidde Lugdunum al snel met 0-1. Niet veel later soleerde Koos Bekooy langs vier man en sloot deze schitterende actie af met een hard schot in de boven hoek. Daar bleef het bij, ondanks nog een paar gevaarlijke acties van Frans Sjardijn. tien minuten in de tweede helft van de wedstrijd tegen Xerxes, gooide UVS de beuk er in. Het geen onmiddellijk rendement opleverde in de vorm van een doelpunt en een aantal gevaarlij ke acties voor het Rotterdamse doel. Helaas had UVS zich, zo bleek uiteindelijk, veel te laat in dit agressieve jasje gestoken want daarvoor had Xerxes zich reeds van een 2-0 voorsprong verzekerd. En was Aalsmeer, twee dagen eerder, met één punt in de bagage huiswaarts gekeerd. Tevreden Typerend genoeg mocht UVS met dat laatste resultaat nog heel erg tevreden zijn ook. Kon men na afloop van het duel tegen Xerxes nog wijzen op één goed gespeelde (tweede) helft waarin de gelijk maker niet viel omdat Frits van der Heiden na knap aangeven van Hans Kruit een fraaie kans op 2-2 om zeep hielp, na de wed strijd tegen Aalsmeer was er he lemaal niets om prat op te gaan. De ploeg kreeg toen dat ene pun tje gewoon in de schoot gewor pen omdat Aalsmeer het eenvou digweg vertikte de bal achter Sloos te werken. Vooral in de tweede helft van dat middagje vol zomeravondvoet bal waarbij de UVS-spelers niets anders liepen te doen dan zich heerlijk te koesteren in het lente zonnetje grossierde Aalsmeer in het missen van opgelegde kan sen. De paal ja, die werd in te genstelling tot het net, wel drie maal op zijn degelijkheid be proefd. Van t Schip (2x) en De Rijk zagen echter geen kans om er een deuk in te schoppen. UVS kreeg die hele wedstrijd slechts eén reëele kans. De actieve Frits van der Heiden schrok echter van zijn vrijheid en kopte de bal net naast. De illusie dat men met ditzelfde slappe spelletje ook Xérxes wel een punt afhandig zou kunnen maken verdween in Rotterdam net zo snel als de zon. Zéér agres sief trok Xerxes van leer en na een paar waarschuwingen keek UVS tegen een 1-0 achterstand aan toen John van der Spek de sprintende Hazebroek precies op maat bediende. De achterhoede van UVS, het meest wakkere deel van de ploeg met mensen als Hannaart, Neuteboom, Kruit en Kort, voorkwam daarna erger. De weer van een blessure genezen verklaarde Hannaart zorgde als enige voor nog wat gevaar door een paar afstandskogels los te la ten. De rest hobbelde maar wat werkte, want Xerxes moest ver terug en ontsnapte tenslotte slechts op het nippertje. UVS kwam tijd tekort om de zaken helemaal recht te zetten. Tijd die de ploeg daarvoor zo nodeloos verspild had. AD VAN KAAM i voldoende haalde. Hier verspert hij opnieuw LEIDEN - LFC is er zaterdag niet in geslaagd zich te her stellen van de smadelijke ne derlaag van vorige week te gen HW. De formatie van trainer Henk Swaak incas seerde tegen het bezoekende Oranjeplein een 0-2 neder laag. Hierdoor is de situatie op de ranglijst voor de Leidse ploeg wel erg troosteloos ge worden. Een duidelijk pluspunt was in elk geval dat de Leidenaars ditmaal wel bereid waren de volle negentig minuten te knokken. En omdat Oranje plein zijn hoge positie op de ranglijst geen moment kon waarmaken ontspon zich in de eerste helft een gelijkop- gaande wedstrijd. Alleen Cock van Weerlee was via een Na de pauze was er een feller LFC te zien dat zich een licht veldoverwicht wist te creeë- ren. Gevaarlijk waren de Ka naries echter pas na een kwar tier spelen toen een steenhard schot van Henk Brandt op de onderkant van de lat uiteen spatte. Toch viel het ope ningsdoelpunt een kwartier voor tijd geheel tegen de ver houding in aan de andere kant, waar LFC-keeper Kees van der Bosch nog geen enkel probleem had gekend. Laatste man Sam Holswilder trapte na een lange pass van Haagse kant finaal over de bal. Bram Boon verscheen hierdoor plotseling alleen voor Van der Bosch en benut te dit buitenkansje gretig: 0-1. Vijf minuten later passeerde John de Bruin goalie Van der Bosch opnieuw, waarmee de geflatteerde 0-2 eindsuitslag op het scorebord werd ge bracht. Overigens wordt de eerste halve finale wedstrijd voor het Zilveren Molen toer nooi tussen LFC en Rijns- burgse Boys morgenavond verspeeld. LEIDEN - LDWS heeft het afgelopen weekeinde drie punten overgehou den aan de wedstrijden tegen respectievelijk HW en Oranjeplein. Al lereerst werd HW zaterdag op 1-1 gehouden, waarna gisteren het hoog op de ranglijst vertoevende Oranjeplein naar een verrassende 2-1 ne derlaag werd gespeeld. Wellicht dat deze goede resultaten de aanzet geven tot betere tijden voor de Leidse ploeg. LDWS trad zaterdag aan tegen HW. Volkomen tegen de verhouding in kwamen de Hagenaars op een 1-0 voorsprong. Na rust was het echter na een kwartier spelen Ger de Roode die LDWS volkomen verdiend naast HW bracht 1-1. Titelkandidaat Oranjeplein was gisteren de opponent van de formatie van Leo de Jong. In tegenstelling tot zaterdag waren de weersomstandighe den gisteren beneden alle peil. Zo maakte de sterke wind, die over het Leidse veld raasde, aantrekkelijk voetbal welhaast onmogelijk. LDWS compenseerde dit euvel met een grote inzet en liet zodoende de Hage naars geen moment in hun spel komen. In de eerste helft drong LDWS, gesteund door de wind. Oranjeplein geheel terug op eigen helft. Toch kwamen de Leidenaars niet tot echte serieuze scoringskansen. Alleen enkele kleine kansjes voor onder anderen Geor ge Moesman en Paul Wetselaar konden de Haagse verdediging enigzins verontrusten. Van de Haagse ploeg ging er in de eerste rondgang werke lijk niets uit. Wie na rust had verwacht dat LDWS zich evenals Oranjeplein van het begin af aan onder druk zou laten zetten kwam bedrogen uit. Na twee minuten spelen was het zelfs Cees de Roode die met een schitterend genomen vrije trap Oranjeplein-keeper Leo Vis het nakijken gaf 1-0. Ook na deze snel verkregen voorsprong liet de Leidse ploeg zich on danks de felle tegenwind nog niet met de rug tegen de muur zetten. Twintig minuten later leek LDWS in veilige haven te'zijn beland. Cees de Roode bereikte met een vrije trap John Haastrecht die de bal handig over de uitgelopen Vis lobte 2-0. Dit was het sein voor de Hagenaars om alles op de aanval te gooien, en zowaar ze kwamen al spoedig tot scoren. Uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied knalde linksbuiten John de Bruin 1-2 in. In het laatste kwartier perstte Oranjeplein er nog een chaotisch slotoffensief uit dat echter uitstekend werd opgevangen door de goed sluitende Leid se verdediging. Wondertje In de tweede helft, toen Xerxes de harde wind in de rug voelde, leek het snel gebeurd met UVS, dat opnieuw Wil Henskens moest missen. Na tien minuten beging Bert Kort een fout en de alerte Hazebroek stuurde onmiddellijk Peter Nipius vrij op Wijnand Sloos af. Nipius, die van'tegen strever Neuteboom nog geen centimeter vrijheid had gehad, benutte dit buitenkansje gretig: 2-0. Toen evenwel gebeurde er een klein wondertje. Uitgerekend bij die hopeloos schijnende achter stand rechtte UVS eindelijk de schouders. Prompt scoorde Theo van Seggelen 2-1 en UVS ging door. Fanatiek opeens en het LEIDEN - Het dubbelpro gramma heeft SC Lisse op één puntje van de leider in de derde klasse A, Teylin- gen gebracht. Lisse ver sloeg DOCOS (2-1) en Spoorwijk (0—2) en Teylin gen speelde gelijk tegen Rijswijk (1-1) en won van Spoorwijk (1-2). Goede weekeinde was het ook voor Hillegom dat met 2-1 en 3-0- HBS en Vreden- burch versloeg. DOCOS verloor behalve van Lisse ook van Vredenburch (3-0). Van Nispen speelde met 1-1 gelijk tegen Delfia en BEC. VVSB versloeg BEC met 1-3 en deelde de punten met Rijswijk: 1-1. Spoorwijk-SC Lisse 0-2 In de eer ste helft een matige vertoning, Wim van Beek die latei- geblesseerd uitviel Lisse aan een voorsprong hielp. In de tweede helft was Lisse beter dan Spoor wijk. Dankzij Harry van det Zwet kwam de eindstand op 0-2. SC Lisse-DOCOS 2-1 Ook dit duel was voor rust nauwelijks het aan zien waard. De thuisclub was weliswaar iets beter maar het bleef 0-0. Een cadeautje van Hen- nie Montanus die terugspeelde met Lourens van der Voort in de buurt, bracht Lisse in de tweede helft op 1-0. DOCOS herstelde zich goed van die tegenvaller en kwam via Johan Vroemen weer op gelijke hoogte. De Leidenaars bleven beter maar tegen de ver houding in, trok Lisse via een doelpunt van invaller Ronald Faas toch aan het langste eind. Vredenburch-DOCOS 3-0 Ook in dit duel was DOCOS zeker niet de mindere van zijn tegenstander. Door twee verdedigingsfouten keken de Leidenaars niettemin in de eerste helft al tegen een 2-0 achterstand aan De goede be doelingen voor de tweede helft werejen al snel teniet gedaan door een derde tegentreffer. Het bleek voor DOCOS de genadeklap. Van Nispen-Delfia 1-1 Van Nispen in dit duel nog altijd te kampen met geblesseerde spelers. Na een half uur nam de ploeg uit De Zilk toch de leiding. Uit een pass van invaller Leon van der Geest schoot Ton Meiland via paal en keeper raak. Tien minuten latei- kreeg Van Nispen een strafschop tegen (André van Eeden zou zijn tegenstander hebben gehaakt) die door Blinker werd benut. BEC-Van Nispen 1-1 Degredatie- kandidaat BEC knokte fel en daar had Van Nispen de nodige moeite mee. De Delftse ploeg nam ook de leiding via een door Olsthoorn benutte penalty. Na rust deed Van Nispen wat meer overleg in het spel en door een indraaiende hoekschop van Mar- tien van Eeden werd het 1-1. BEC-VVSB 1-3 BEC kon het tegen VVSB niet bolwerken. In eon zwakke eerste helft nam WSB via een doeltreffend schot van Henk van Maris de leiding. Na een kwartier in de tweede helft nam VVSB definitief afstand. Een voorzet van Jan van Schoo- ten werd door Albert van der Burg ingekopt. In de 29ste mi nuut verkleinde BEC nog wel de achterstand, maar zes minuten later bracht Albert van der Burg na een solo de marge weer op twee doelpunten. WS B-Rijs wijk 1-1VVSB begon slecht. Balverlies van verdediger Leo Verbeek bracht een Rijs wij - ker in stelling, die geen fout maakte. Henk van Maris was de man die er even later al weer 1-1 van maakte. De tweede helft was een abominabele vertoning. Van Maris liet nog een knappe moge lijkheid op de winnende treffer liggen. Hillegom-HBS 2-lSpannende wedstrijd waarin Meindert de Jong in de eerste helft een voor zet van Peter Berg met succes af rondde. Hillegom bleef de betere ploeg maar kon de voorsprong in die eerste helft niet verder uit breiden. In de tweede helft kwam HBS op gelijke hoogte door een knappe vrije bal van Wouter Noske. Drie minuten voor tijd hielp Ron de Jong Hillegom toch de verdiende Hillegom-Vredenburch 3-0 Vre denburch viel tegen. Hillegom kon direct het initiatief naar zich toetrekken en in de zevende mi nuut was het al raak. Boudewijn Pijpers was de doelpuntenma ker. Vlak voor rust was het Mein dert de Jong die er 2-0 van maak te. Tien minuten na rust bracht dezelfde speler de voorsprong op drie doelpunten. Ondanks nog enkele kansen voor John van der Velden bleef het zo. Teylingen-Rijswijk 1-1A1 in de derde minuut kon Paul van No- belen scoren na een vrije trap van Piet Hoogervorst. Teylingen bleef sterker maar doelman Ge rard Weber van Rijswijk bleek een sta in de weg. In de tweede helft was Rijswijk de betere ploeg dat in de achttiende minuut door Wim Broere langszij kwam. Spoorwijk-Teylingen l-2Spoor- wijk moest tegen een sterker Teylingen nogal eens aan de noodrem trekken, hetgeen resul teerde in een boeking voor Jou- vernaar. In de twaalfde minuut na rust mocht Aad Witteman voorbereidend werk van Peter van der Vlugt en Paul van Nobe- len bekronen. De laatste speler maakte er vlak voor tijd 0-2 van. In blessuretijd mocht Cor van der Drift de stand nog een iets draag lijker aanzien geven: 1-2.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15