PSV heeft weer ambitie Uitval Kessler pept AZ '67 op Liverpool onderuit bij Aston Villa Lot Dordrecht lijkt nu dan toch bezegeld SPARTA GRIJPT TEGEN FC VVV HALVE WINST SCORES BETAALD VOETBAL Trainer Rijvers prikkelt Eindhovenaren Jezek op bres voor Treytel ZEILLES SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Voetbal in buitenland LONDEN (Reuter/ANP) - Liverpool, dat na 33 wed strijden nog zo fier aan de leiding gingen regelrecht afstevende op de landstitel, heeft gisteren een ge voelig verlies geleden bij Aston Villa. Nadat Liver pool zaterdag op eigen terrein Manchester United speels achteruit zette durfde zelfs de beste koffie dikkijker in Engeland niet te voorspellen dat Li verpool twee dagen later door Aston Villa zou wor den verslagen. Maar de ploeg uit Birmingham had lak aan de reputa tie van Engelands' succesvolste club in de geschie denis. In de eerste helft kwam de thuisclub al op een voorsprong van 2-0. De eerste treffer kwam op naam van Evans en vlak voor het verstrijken van de eerste 45 minuten passeerde Liverpools' verdedi ger Phil Thompson zijn eigen doelman: 2-0. Hoewel Liverpool in de tweede helft veel beter speel de dan daarvoor en door David Johnson op 2-1 kwam. zette Villa-speler John Deehan zes minuten tijd Liverpool op een onoverbrugbare 3-1 achter stand. Weliswaar behoudt Liverpool zijn eerste plaats, maar de achtervolgers West Bromwich en Nottingham Forest hebben Liverpool weer in het vizier. Het Londense Chelsea verdwijnt uit de eerste divisie. De puntenachterstand op Derby County is niet meer in te halen en na een verblijf van twee jaar in de hoogste voetbalafdeling in Engeland mag Chel sea het in het komend seizoen weer in de tweede divisie gaan proberen. Ondermeer debet aan deze degradatie was stadgenoot Arsenal, die weinig me delijden toonde en Chelsea met 5-2 van het veld speelde. Frank Stapleton (2), David O'Leary, David Price en Alan Sunderland tekenden voor de Arse- nal-produktie. Clive Walker en Tommy Langley waren succesvol voor Chelsea. Tottenham Hotspur mag dankbaar zijn dat de Argen tijn Ardiles gisteren weer meespeelde. De Zuid- Amerikaan, die volgens de manager van de Spurs zijn lust voor het voetbal verloren had en twee wed strijden niet werd opgesteld, zorgde ervoor dat de Spurs alsnog een 3-3 gelijkspel bij Southampton behaalden. Zelf scoorde hij niet, maar uit twee ac ties van hem konden Peter Taylor en Chris Jones eenvoudig scoren. Southampton had in de eerste helft via David Peach en Allan Ball, die zijn 600-ste Leaguewedstrijd speelde, een voorsprong van 3-0 genomen. De gelijkmaker van de Spurs werd ge scoord door John Pratt. West-Duitsland Zelfs in het vaak zo geprogrammeerde voetbal in de Bundesliga blijven verrassingen (gelukkig) nog voorkomen. Ook zaterdag gebeurde dat en wel in de wedstrijd tussen het laaggeplaatste MSV Duis burg en koploper FC Kaiserslautern. MSV dat afgelopen dinsdag tot een verrassend ge lijkspel kwam 2-2 tegen Borussia Mönchen Glad- bach in de halve finales van het toernooi om de UEFA-Cup, heeft door dit gelijkspel blijkbaar zo veel zelfvertrouwen gekregen dat zaterdag Kai serslautern roemloos met 3-1 ten onder ging. De grote man bij Duisburg was Ronnie Worm die alle drie de doelpunten voor zijn rekening nam. Slechts Wendt slaagde erin voor Kaiserslautern te scoren. Toch zou het niet rechtvaardig zijn om alleen Worm als de grote overwinnaar van Kaiserslautern te noemen. Bij de "rode duivels" speelde ook Kees Bregman een uitstekende partij. Tweemaal was hij het die Worm vrij bracht voor het doel van Hells- tröm. FC Köln heeft in Frankfurt met Eintracht nauwelijks problemen gehad. De mogelijke Westduitse finalist voor de finale van het Europa Cuptoernooi dartelde speels langs Eintracht. Van enige vermoeidheid, opgedaan woensdag jl. in de Europa Cupwedstrijd tegen Nottingham Forest was geen sprake. Dieter Muller, Van Gooi, Zimmermann en Willmer maak ten de vier treffers voor Köln. Fortuna Düsseldorf was de enige ploeg van het vier tal (Köln. Borussia Mönchen Gladbach en MSV Duisburg) dat nog meedoet in de eindfase van de verschillende Europacuptoernooien, die zaterdag niet tot winst kwam. In Hamburg werd Fortuna naar een kansloze 2-1 nederlaag gespeeld. De overwinning van HSV was de twaalfde in succes sie. Tot één minuut voor het einde had HSV nog een 2-0 voorsprong. Het gelukte Klaus Allofs vlak voor tijd uiteindelijk de enige treffer te scoren. DINSDAG 17 APRIL 1979 PEC Zwolle-Volendam 2-1 (1-0). 45. Van Moorst 1-0, 51. Tuyp 1-1, 58. Van 't Land 2-1. Scheidsrechter Weerink. Toe schouwers: 4500. Severein. Toeschouwers 10.500. Sparta-WV 3-0 (1-0). 27. Morgan 1-0 71. Van Gaal 2-0,83. Marijt 3-0. Scheids rechter Thomas. Toeschouwers 3000. FC Utrecht-Roda JC 1-0 (1-0). 4. Go- sems 1-0. Scheidsrechter Keizer. Toe schouwers: 6000. NEC-Vitesse4-1 (3-0). 9. Janssen 1-0,17 Ronald Hendriks 2-0, 40. Strik 3-0, 62. Manjnissen 4-0, 90. Bleijenberg (straf schop) 4-1. Scheidsrechter Van Dijken Toeschouwers: 8000. EINDHOVEN - Het aan de kant laten van Willy van der Kuylen, Kees Krijgh en René van de Kerkhof zaterdag avond in en tegen Den Haag, het ontnemen van de aan voerdersband aan Willy van der Kuylen gistermiddag tij dens de return in Eindhoven (Adrie van Kraay was nu de captain) en het passeren van international Piet Wildschut, dat alles waren in de ogen van PSV-trainer Kees Rijvers bijverschijnselen, waarop de Eindhovense oefenmeester na de tweede confrontatie met FC Den Haag, gewonnen door PSV met 2-0 na een 0-0 gelijkspel in het eerste tref fen, nauwelijks wilde ingaan Of het passeren van Van der Kuv len, René van de Kerkhof, Krijgh (die gistermiddag overigens weer present waren) en Wildschut een strafmaatregel was voor het bij zonder zwakke spel van de landskampioen eerder tegen NEC, wilde Rijvers niet zeggen „Ik zeg alleen maar dat die wed strijd tegen NEC bedroevend slecht was en dat er uiteindelijk toch iets moest veranderen. Eerst zijn we lange tijd geconfronteerd geweest met een groot aantal blessures en nu zijn er spelers die het conditioneel niet kunnen op brengen en kennelijk ook de spanning rond het vormverlies van het elftal niet meer kunnen verdragen" Willy van der Kuylen lijkt een van die spelers te zijn, die Rijvers met die laatste uitspraak op het oog had. De Brabantse oefenmeester liet de Eindhovense aanvoerder derhalve zaterdag uit de basisop stelling. Dat maakte kennelijk op Van der Kuylen zo veel indruk dat hij gistermiddag na lange tijd inderdaad weer een redelijke wedstrijd speelde. Hy had een groot aandeel in de twee PSV treffers. In de zevende minuut al schoo Stevens uit een corner van Van der Kuylen het eerste doelpunt achter Galjé. Diezelfde Stevens zette, op aangeven van Van der Kuylen, in de tweede minuut na rust met een afstandschot PSV op de 2-0 eindstand. Hagenaar Piet de Visser „Die twee doel punten onderstreepten dat we vandaag slechter hebben ge speeld dan zaterdagivond. Tot SPORTTOTO Toto 2 3 Ajax-Haarlem X AZ-Go Ahead XI Den Haag-PSV X Sparta-WV X NEC-Vitesse X MW-Feyenoord X Utrecht-Roda y Zwolle-Volendam X NAC-Twente x Go Ahead-AZ X Vitesse-NEC X Volendam-Zwolle X Twente-NAC Lotto De winnende getallen in de lotto van het paasweekeinde zijn: 2 - 8 - 10 - 15 - 30 - 34. Reservegetal 29. Supertrio Het supertrio werd gelopen in de Hilversum-prijs, gisteren op Duin- digt. De uitslag is: 1. nr. 4 Olympi- que Marseille (S.A. Hartman); 2. nr. 8 Majoor Bloemlust (J.G. Offen- berg); 3. nr. 1 Paulien Maaldrift. Niet gestart: nr. 2 (Obarator). De omzet van het Supertrio was 260.415 gulden, de uitbetaling is f 105,20. Duitse lotto De winnende getallen in de West duitse lotto zijn: 7 - 11 - 21 - 25 - 26 - 41. Reservegetal: 36. weemaal toe had PSV een bij zonder sterk beginoffensief, waarmee wij totaal geen raad wis ten. In feite hebben we dat niet kunnen overbruggen. We konden niet - zoals in de eerste wedstrijd - kansen afdwingen, laat staan tot scoren komen" Huub Stevens, in feite de enige PSV'er die nauwelijks enige hin der ondervindt van de collectieve terugval van de landskampioen: ,Na die wedstrijd tegen NEC heeft Rijvers ons de huid volge- scholden. En hij had gelijk. Hij is daarna aan het experimenteren gegaan en ik moet zeggen dat het vandaag een stuk beter liep" Stevens voegt er echter haastig aan toe: „We spelen absoluut nog niet goed. We zijn er nog lang niet maar er zit meer ambitie in de ploeg. We zijn weer een stuk gre tiger geworden. Dat we ver in de tweede helft FC Den Haag weer wat moesten laten komen, is een normale zaak. Je staat met twee doelpunten voor, je gaat dan au tomatisch terugschakelen en gemakkelijker spelen" Den Haag moest vrijwel gedurende de hele wedstrijd met een defen sieve rol genoegen nemen. Met name in de eerste helft, toen PSV vooral door het stuwende werk van Ton Smits, FC Den Haag nauwelijks van de eigen speel- helft af liet komen. Rijvers: „Ik zeg niet dat we vandaag alweer een prima wedstrijd hebben ge speeld, hoewel ik de indruk heb dat het geheel toch weer niet erg positief beoordeeld zal worden. Het is natuurlijk nu ook weer niet zo dat we na al die blessureperi kelen ineens in een wip weer het betere voetbal gaan spelen. Dat vergt tijd. Voetbal is nu eenmaal geen goochelaarstruc" Rijvers beseft echter als geen ander dat PSV nauwelijks nog punten mag verspelen, wil men tenmin ste nog aanspraak kunnen maken op een plaats in het UEFA-cup- toernooi volgend jaar. „Het pro longeren van het landskam pioenschap kunnen we nu wel vergeten. De beker behoort nog altijd tot de mogelijkheden, maar veel meer zullen we ons de ko mende weken dienen te richten op een plaats die recht geeft op het UEFA-cup voet bal. Het zal moeilijk zijn, maar het is in mijn ogen een normale zaak als we snel weer met z'n allen in vorm komen". DEVENTER - De uitval van trainer Georg Kessler had het gewenste effect. Tij dens de pauze van het duel GA Eagles-AZ'67 viel de oefenmeester van de Alk- maarders in de kleedka mer keihard uit naar zijn spelers 'We vechten voor onze laatste kan sen", beet Kessler zijn voetbal lers toe, die hij op het hart drukte dat dan ook te laten merken. AZ voldeed aan het dwingende ver zoek van de coach, speelde in de tweede helft een klasse beter en boog een 1-0 achterstand om in een 1-3 eindstand. Waarmee de Alkmaarders, die het eerste duel van zaterdagavond met 1-0 had den gewonnen door een treffer van Welzl, de kansen om volgend seizoen EC-voetbal te spelen in eigen hand hielden. Kessler kon tevreden zijn en was dat ook. "Ik had gehoopt op drie punten, het zijn er vier geworden. Er zijn nog weieens meevallers in het leven" Tot één van die meevallers mocht het optreden van de jonge Wim van Dongen worden gerekend. In het eerste duel ingezet voor de zwakke Fred Filippo speelde de voetballer van Jong AZ zo ver dienstelijk als ausputzer dat hij ook in Deventer die rol mocht vervullen. De wens van John Metgod om bij AZ op het mid denveld te opereren, kon daar door dan eindelijk in vervulling gaan. Kessler ziet een prolongatie van dat "experiment", zelf "wel zitten", want hij was zeer content over het nieuwe middenveld. Al thans na het tweede duel, want zaterdagavond had zijn ploeg voor eigen publiek (10.000 man) heel wat moeite met de tegen stander, die toen zonder de geblesseerde Kees van Kooten speelde, maar in Nico van Zoghei een uitblinker had. De doelman moest pas diep in de tweede helft ROTTERDAM - Het lot van FC Dordrecht als betaalde voetbal organisatie lijkt bezegeld, nu de beheersraad de opdracht tot red ding van deze club heeft terugge geven aan B en W van Dordrecht. In het beleidsplan, dat het duo Nico de Vries en Gerard Bouwer onlangs presenteerde, was het uitgangspunt, dat alle schuldei sers de bereidheid zouden moe ten opbrengen om ten aanzien van hun vorderingen water in de wijn te doen. De contractspelers werd in dat rapport gevraagd om genoegen te nemen met slechts 70 procent van het achterstallige salaris. Bij monde van trainer Jan Rab heeft de spelersgroep echter tij dens het weekeinde laten weten, dat men zo ver niet wil gaan. Sterker de spelers eisen dat FC Dordrecht nog deze week voor de volle honderd procent voldoet aan de contractueel overeenge komen financiële verplichtin gen. Commentaar van Gerard Bouwer: „Zonder medewerking van alle partijen is ons beleidsplan waar deloos. Dit betekent het einde van FC Dordrecht. Het is het goed recht van de spelers om hun volledige achterstallige salaris op te eisen. Maar het betekent even eens. dat ze in afwachting van het vinden van een nieuwe werkge ver een ww-uitkering kunnen aanvragen". ROTTERDAM (GPD) - Feye- noordtrainer Vaclav Jezek wil doelman Eddie Treytel kost wat kost in Rotterdam houden. De Tsjech had vorige week een gesprek onder vier ogen met zijn keeper en belde na afloop Kees Molenaar op met de vraag of Treytel wel of niet heeft getekend bij AZ'67. Jezek: „Molenaar verzekerde mij dat dat niet het geval is. Ik wil de zaak deze week met Stephan uitpraten". Directeur Stephan: „De onder handelingen met Treytel zijn op diens verzoek voor twee maanden bevroren. Ik heb van het bestuur van Feye- noord richtlijnen ten aanzien van de hoogte van het salaris gekregen, dat ik Treytel mag bieden. Wat Treytel vraagt kan en mag je niet betalen. Maar op 1 mei is er een nieuw bestuur. Misschien dat het nieuwe bestuur wel bereid is om te betalen, wat Treytel vraagt" ADVERTENTIE DICHT BIJ HUIS KRALINGSE ZEILSCHOOL ROTTERDAM/REEUWUK Lestijden: overdag/avond; week/weekend. Aanv. dagelijks. Tel. inf./inschr. (event, via antw.app.) bij HENK V. GENT 010-121098 Of 01829-4214 buigen bij een inzet van Welzl. Gisteren kon het fellere Go Ahead Eagles toen wel met Van Kooten het eerst juichen. In de negende minuut scoorde Jan Groeneweg de openingsgoal. Die klap kwam hard aan bij AZ, dat zich pas na de pauze en de op peppende woorden van Kessler herstelde. Kist, met twee fraaie treffers en Welzl drukten dat her stel afdoende uit. waardoor het paasweekeinde toch nog uiterst geslaagd genoemd kon worden voor de Alkmaarders. ROTTERDAM/VENLO - In de twee duels tegen de FC VVV ac teerde het Rotterdamse Sparta nogal wisselvallig, hetgeen zowel gold voor het resultaat (een 3-0 zege thuis en een 2-0 nederlaag uit) als voor het spel. Voor rust was dat in beide gevallen niet best verzorgd. Na de hervatting liep het veel beter, maar in Venlo kwam de wederopstanding dui delijk te laat. Na een zeer matige eerste helft waarin de Engelsman Morgan de stand op 1-0 had gebracht, raakte Sparta zaterdag op eigen veld na rust pas goed op dreef. Toen bouwden Van Gaal en Ton Marijt (hij weer) de score uit naar 3-0. VVV moest nu wel komen en dat bood Sparta de gelegenheid om met snelle aanvallen de slecht bemande defensie van de Lim burgers te bestoken. Er ontston den goede kansen voor Jo van Zoest en Wouter Holverda, maar de buitenspelers faalden in de afwerking. Voor spits Sammy Morgan had de wedstrijd geen plezierig slot. In de slotfase kwam hij onzacht in aanraking met WV-doelman Vieten en zwaar geblesseerd moest de En gelsman het veld ruimen. Op eigen veld pakte WV de zaken anders aan. Voor slechts 3500 toeschouwers (een absoluut dieptepunt voor De Koel) gingen de Limburgers van meet af aan zeer fanatiek in de slag. hetgeen tot de nodige irritatie én een gele kaart voor Piet Pala leidde. VW nam deze waarschuwing slechts gedeeltelijk ter harte, want de ploeg van trainer Vergosen bleef keihard doorbikkelen. Resultaat had het wel, want het geïntimi deerde Sparta moest twee tref fers toestaan. Eerst scoorde Kur- cinac, later Bish. Na rust hervonden de Rotterdam mers zichzelf. Sparta bepaalde de wedstrijd en VW moest ver te rug. De Limburgers hadden het uiteindelijk aan doelman Vieten te danken, dat de 2-0 op het sco rebord bleef staan. Hij verrichtte enkele onwaarschijnlijke red dingen, al had de Duitser geluk bij een inzet van Van Gaal die op de paal belandde. Ajax-Haarlem 4-1 (2-0). 7. Ling 1-0,15. Clarke 2-0, 61. Clarke (strafschop> 3-0 86. Pratt 3-1,90. Lerby 4-1. Scheidsrech ter Draaisma. Toeschouwers: 9500. AZ'67-Go Ahead Eagles 1-0 (0-0). 67 Welzl 1-0. Scheidsrechter. Van Swieten Toeschouwers: 9.000. VW-Sparta 2-0 (2-0). 24. Kurcinac 1-0 38. Bish 2-0. Scheidsrechter. Geurds Toeschouwers: 3500. Roda JC-FC Utrecht 0-0. Scheidsrech ten Van Ettekoven. Toeschouwers* 7500. Vitesse-NEC 0-1 (0-0). 72. R. Hendriks 0-1. Scheidsrechten Jonker. Toeschou wers: 8.000. PSV-FC Den Haag 2-0 (1-0). 6. Stevens 1-0. 47. Stevens 2-0. Scheidsrechter Beek. Toeschouwers: 18.000. Haarlem-Ajax 0-1 (0-0). 84. Lerby 0-. Scheidsrechten Weerink. Toeschou wers: 9.500. FC Twente-NAC 1-1 (0-0). 48. Sprangers 0-1, 54. Bos 1-1. Scheidsrechter Keizer Toeschouwers: 6.000. Go Ahead Eagles-AZ'67 1-3 (1-0). 9. Groeneweg 1-0. 54. Kist 1-1. 69. Welzi 1-2. 77. Kist 1-3. Scheidsrechten Tho- EERSTE DIVISIE Heerenveen-SW 1-1 (1-0). Scheids rechter Klinkers. Toeschouwers 2500. 9 Adding 1-0, 68. Steenbergen 1-1. Dordrechl-Amersfoort 0-1 (0-0). Scheidsrechten Bosman. Toeschou wers: 1100. 47. Janssen (eigen doel) 0-1. Excelsior-Veendam 5-0 (4-0). Scheids rechter Ram. 3500 Toeschouwers. 18. Pot 1-0,24. Piasmans 2-0,35. Roggeveen Scheidsrechter Jonker. Toeschouwers 3000. 29. Hutting 1-0, 89. Koenders 2-0. Wageningen-FC Den Bosch 0-0. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers 3100. Eindhoven-Amsterdam 0-0. Scheids rechter Janssen. Toeschouwers 2900. Telstar-Helmond Sport 1-1 (1-0). Scheidsrechter Van Laar. Toeschou wers 900. 31. Ayre 1-0, 64. Kreekels 1-1 Cambuur-FC Vlaardingen 2-2 (1-0). Scheidsrechter Bakker. Toeschouwers 1400. 40. Groot 1-0, 69. Stans 1-1, 76. Claus Roozenburg (eigen doel) 1-2, 86 Roozenburg 2-2. Groningen-Willem 2 0-1 (0-1). Scheids- Maandag De Graafschap-Fortuna SC 0-0. Scheidsrechten Van Dijken. Toeschou wers: 5100. SW-Heerenveen 0-0. Scheidsrechter. Bakker. Toeschouwers: 1100. SC Amersfoort-FC Dordrecht 0-2 (0-1). 43. Evers 0-1, 71. Meinhard-Van Schoor 0-2. Scheidsrechter. KUnt. Toeschou wers: 1000. Veendam-Excelsior 1-1 (0-1). 37. Was- lander 0-1. 55. Korte 1-1. Scheidsrech ten Manuel. Toeschouwers: 2400. Willem II-FC Groningen 3-0 (1-0). 14. Swaans 1-0, 69. Bastiaansen 2-0, 87. Broeken 3-0. Scheidsrechter Ram. Toe schouwers: 4200. FC Den Bosch-Wageningen 1-3 (1-2). 3. Van der Ham J 0, 16. Van den Berg 1-1 21. Thomas 1-2, 83. Van Osenbruggen 1-3. Scheidsrechten Mulder. Toe schouwers: 2500. FC Vlaardingen-SC Cambuur 1-1 (0-0). 85. Garleslen 1-0, 87. Metz 1-1. Scheids rechter. Draaisma. Toeschouwers: 800. FC Amsterdam-Eindhoven 2-2 (0-1). 26 Schapendonk 0-1, 53. Slemmer 1-1, 80. Wiggemansen (strafschop) 2-1, 90. Schapendonk 2-2. Scheidsrechter Van de Laar. Toeschouwers: 1500. Helmond Sport-Telstar 0-2 (0-1). 20 Aye 0-1, 75. Van Loor 0-2. Scheidsrech ter Severeyn. Toeschouwers: 1500. ADVERTENTIE Alleen cultuurbarbaren gooien hun oude boeken weg. Dus brengt ze naar De Slegte. Zoals wetenschappelijke boeken, ency clopedieën, literatuur, atlassen, oude pren ten, enz. Misschien krijgt u er nog meer geld voor dan u denkt. De Slegte is een goeie ik oude boeken voor uw Boekhandel J. de Slegte b. Breestraat 73,2311 CJ Leid .Tel. 071-12 20 07.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14