7WTÖ L a samengesteld door Koos Post Sportcoupé van Datsun Bouw van "alleseter" Eki krijgt een hele nieuwe naam DE KINDERBOEKEN riAr^L Q5 DE KAÉ.PPEM>OOi ZATERDAG 14 APRIL 1979 De kleermakers van Datsun heb ben de Cherry voor de tweede maal een nieuw pakje aangeme ten. Geheel anders van snit. Zo anders zelfs dat ze in Japan gon be- In Nederland voelde men daar niets voor. Denaam Cherry zit er goed in bij het publiek En daar wil men gebruikvan maken.Dus blijft hel Cherry. Maar de schijn bedriegt. Het on derstel is nog-steeds hetzelfde en aan de oude, beproefde motoren heeft men niets veranderdNog altijd die pittige 1000 en 1200 cc krachtbronnen, waarvan de laatste bij 5600 toeren een ver mogen van 52 pk kan leverenBij 45 pk genoegen nemen Wij kregen van de importeur in Lisse een GL ter beschikking. Dus met dié 1200-motor. Het is de duurste sedan 13.890. Daar boven zitten nog de coupé en de combi. Helemaal aan de onder kant van de Cherni-hjst kan men voor 11.750 gulden terecht. Ten opzichte van zijn voorgangers is dc nieuwe Cherry (ook die met de 1000 cc motornegen centime- breder geworden. Bovendien hebben de nieuwe versies een zo genaamde "derde deur" gekre- Het nieuwe modelletje is ongetwij feld leuk om te zien. Niet dat we dal lijntje nooit ergens zijn te- weircig nieuws onder de autozon -maar het ziet er echt eigentijds Oe aankleding binnenin is ook leuk Het dashboard erg func tioneel. De vroegere humbug van de Japanse modellen is groten deels verdwenen. Men richt zich meer en meer op het strakke, eenvoudige. Voor ons mooi ge noeg En bovendien het meest praktisch. Geen verwarrend zoeken, maar directe informatie van de gegevens die men nodig heeft. De derde editie, zojuist versche- De bediening is - zoals bij de mees te Japanners - erg gemakkelijk en soepel. Een vlotte starter, een lichte besturing, een glad func tionerende versnellingsbak en vlot reagerende bedien ingspe- )e ruimte in de wagen valt eigen lijk niet mee. Vooral de been ruimte is aan de krappe kant. Vergeleken met de vroegere Cherry's is er natuurlijk wel de nodige winst geboekt, maar het blijft een tikkeltje behelpen. Ze ker voor diegenen die op de ach terbank hebben plaatsgenomen. Wat in de meeste auto's al niet zo n comfortabele zit is, maar in dit levendiae "Cherrietje" hele maal niet begerenswaardig. zichzelf eigenlijk (nog) nic verwijten. Hel is en blijft een stiefkind van de auto-industrie: de zetel van de automobilisten Er zijn nu eenmaal weinig auto stoelen waarin met echt lekker zitzeker als de ritten wat langer gaan duren. En daarop maakt deze Cherry geen uitzondering. De vering is beslist aan de korte kant Op een slecht wegdek ko men de oneffenheden vrij sterk vaar boven. Het werkt wel na delig op het algemene comfort dat bovendien nogal geweld wordt aangedaan door de luid ruchtigheid van de motor. Die sterk oploopt bij hogere snelhe den. Bij 120 kilometer per uur is de krachtbron beslist rumoerig En daar men tot dik 140 kilometer kan gaan is het te begrijpen dat de gebruikers van deze Cherry niet zo vaak lang op topsnelheid zullen rijden. Hetgeen boven- t wit-oranje Porschei de buurt bevelen Alles bij elkaar hebben we in een aardig ogend wagen tje gereden dat zeer eenvoudig is te bedienen en over het algemeen een redelijk comfort biedt Al zijn er hier en daar minpunten aan te wijzen. Maar men kan voor die prijs niet alles hebben. Daar staat tegen over dat men aan de benzine pomp nit De Japanse autofabriek Nissan (Datsun) begint in juli met de bouw van een sportcoupé, de Datsun Silvia, die in het na jaar naar Europa zal worden geexporteerd. De Silvia, die is bedoeld als aanvulling in de "hogere middenklasse", krijgt meer hoofd- en been ruimte dan tot dusver in de Japanse auto's gebruikelijk was. Hij is voorzien van drie deuren (hatchback). De 1.8 liter motor levert een vermogen van 115 pk, de ver snelling is zowel automatisch als met handbediening lever baar. Leyland praat met Honda over samenwerking British Leyland heeft gezegd dat het met Honda praat over "mo gelijke gebieden voor technische en zakelijke samenwerking" "Leyland gelooft dat omvang, soort produkten en technische reser ves van de twee bedrijven moge lijkheden bieden voor ontwikke ling van gecombineerde pro gramma's die beiden voordeel zouden kunnen bieden", aldus het Britse staatsbedrijf dat verder niets meer wil zeggen tot de be sprekingen wezenlijke resultaten hebben opgeleverd. In de Britse pers wordt echter hard op gedacht over assemblage van Honda's in de Britse fabrieken. Dat zou voor de op twee na groot ste Japanse autofabriek aantrek kelijk kunnen zijn omdat het be drijf dan in Engeland een basis vindt voor zijn uitvoer naar Eu ropa, in het bijzonder naar lidsta ten van de Europese Gemeen schap, waarvan ook Engeland deel uitmaakt. GENERAL MOTORS KOMT MET REEKS "AMERIKANEN" General Motors maakt in de loop van dit jaar een begin met de export van een reeks nieuwe ontwerpen die alle zijn voorzien van voorwielaandrijving. De Chevrolet Citation (met een dwarsgeplaatste vier- of zescilinder motorzal dezer dagen in Amerika worden geïntroduceerd. De wagen (foto) zit wat afmetingen betreft tussen de Opel Rekord en Ascona in maar de uitvoering is geheel op de Amerikaanse markt afgestemd. Niet alleen deze Chevrolet zal naar Europa komen, uok aoor ron- tiac, Oldsmobile en Buïck zullen dergelijke produkten naar ons werelddeel worden verscheept. Voor alle auto's is de wielbasis 266 cm, terwijl de lengte van de auto varieert van 449 tot 462cm. De motoren hebben een inhoud van 2,5 tot 2,8 liter. De transmissie is automatisch of met handbediening. General Electric in Amerika ontwerpt in opdracht van het Amerikaanse ministerie van energiezaken een zogenaam de hybride-auto. Dat wil zeg gen een auto die zowel door benzine, dieselolie of batterij en kan worden aangedreven. Doel van deze "alleseter" is te komen tot vermindering van het benzineverbruik. Uit de eerste studies is reeds geble ken dat een hybride-voertuig minder brandstof verbruikt dan een benzineauto. En hij zou een grotere actieradius hebben dan een elektrisch aangedreven auto. Het grote probleem bij de elek trische auto's is echter altijd de accu geweest. Het enorme gewicht en de beperkte reik wijdte. Welke accu gaat men nu voor deze nieuwe auto ge bruiken? General Electric geeft op deze brandende vraag nog geen antwoord. Wel wordt gezegd dat nauw wordt samengewerkt met de Japanse autofabrikant Dai hatsu die in de laatste vijftien jaar al meer dan drieduizend elektrische en hybride voer tuigen in elkaar heeft gezet. Daar zit dus een groot stuk ervaring. Eki de eekhoorn was op 7 april jarig. En daarom wou die op 7 april een feestje geven. Hij ging naar meneer de uil en zei: "ik wil een feestje geven op 7 april, het wordt om 3 uur ge vierd bij de dikke beuke- boom. Wilt u dat op honderd briefjes schrijven? "Jahoor", zegt meneer de uil, "kom het maar om 4 uur halen" Twee uur later gaat Eki naar meneer de uil, de briefjes zijn pas net klaar. Op de briefjes staat: Kom om uur bij de beukeboom op V april. Eki las het en zei: "zitten daar nou geen taalfouten in meneer de uil?" "Ik weet niet", zegt me neer de uil. "Ik denk het wel", zegt Eki de eekhoorn. Op 7 april was het groot feest. Om 3 uur kwamen alle dieren uit het groene woud bij el kaar. Eki de eekhoorn stot terde, omdat hij erg bang was van die grote dieren. Eki zei: "iikk benn errg blij dat we één keeer bijijelkaar zijn. Gee- zelllig zo samsamsamen". Alle dieren riepen in koor HARDER! Eki zei het weer maar veel harder. HARDER, riepen de dieren weer. Eki deed het. En toen zeiden de dieren: "oo, heet jij Samsam samen de eekhoorn?" "Nee", zei Eki die er niets van be greep. "Jij heet wel Samsam samen", riepen de dieren Toen kwam meneer de uil naar voren en zei: "die eekhoorn, van wie jullie denken dat die Samsamsamen heet, dan hebben jullie het mis, die eekhoorn heet Eki de eek hoorn. Of Eki vind je soms Samsamsamen een leukere naam?" "Ja meneer de uil die naam vind ik leuker". Toen zei meneer de uil: "van nu af aan heet jij Samsamsamen! Hiep, hiep hoera, hiep, hiep hoera!!!!" Karin Moene (9 jaar) Albatrosstraat 11, Leiderdorp. Paul Philippo (9 jaar) Lusthoflaan 29, Leiden Erie van Duyn (5 jaar) Pr. Margrietlaan 44, Katwijk Ralph Polman (7 jaar) Jozef Israelstraat 51, Lisse De kinderboeken week die mag er wezen, dan zitten alle kinderen te lezen. Ze pakken alles wat los en vast zit, en lezen vol angst en pit. Je moet er wel stil zijn, dan is het pas fijn. Er zijn er genoeg, voor grote, kleine, dikke, en dunne, maar. je moet wel lezen kunnen. Op eens wordt je moe en je gaat zitten gapen, dan is het de hoogste tijd om te gaan slapen. Je kleed je uit en duikt gauw in bed, en gaat dromend verder met de pret. Edwin van Leeuwen (8 jaar), de Sitterlaan 42, Leiden Jeroen Roozendaal (9 jaar) Scholeksterstraat 15, Leiderdorp Steenbakkerslaan 12 Leiderdorp Redactie: Astrid Guns en Henk de Kat

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 33