van glastuinders een succes LANGE SLIER T DOOR DE POLDER ïeic/se agenda „Eisen-pakket" van Wassenaarse clubs Wee rzin tegen per roeiboot vuil opharken van luxe vaart MAANDAG 9 APRIL 1979 BOLLENSTREEK/LEIDEN - In vergelijking met vo rig jaar is de zaterdag gehouden 'Kom in de kas- dag' een succes geworden. Een paar duizend men sen besloten deze dag gebruik te maken van de uit nodiging van bijna 20 bloemenkwekers uit de regio Leiden om eens te komen kijken in de glastuin. De opkomst varieerde van vaak meer dan „verschrik kelijk druk" tot „bedroevend slecht". Grote opsteker voor alle kwe kers was in elk geval dat zij. door hun deuren zaterdag wagenwijd open te zetten, een 2 reclame hebben kun- maken voor hun vak. En dat zij bij de bezoekers begrip hebben kunnen kweken voor de kostprijs van hun produk- ten. Een kostprijs die door de buitenwacht maar al te vaak als te hoog wordt beschouwd Wegwijzers Andere lering die de kwekers uit de 'Kom in de kas-dag' hebben kunnen trekken is dat zij in het vervolg meer be kendheid moeten geven aan de ligging van hun kwekerij, want de meeste bezoekers hebben zaterdag enig zoek werk moeten betrachten om de uitgekozen kwekerij te ontdekken. De heer Van der Hulst van kwekerij Humaco in War mond had met dat laatste re kening gehouden. Door over al in het dorp wegwijzers te plaatsen kan hij er nu prat op gaan 250 bezoekers over de vloer te hebben gehad. "Je gaat er een hele dag voor zit ten en dan kun je niet het risi co nemen dat er. zoals vorig jaar, niemand komt", luidde zijn motivering. Kweker Van der Meer uit Noordwijk had die borden niet geplaatst. En dat heeft hij geweten. Zijn vrouw: "Onbe grijpelijk, pas aan het einde van de middag kwam de eer ste bezoekers: twee families. Daarbij is het jammergenoeg gebleven. Tja. we liggen uit de route hè. Ik had waratje nog wel mijn moeder laten over komen om op de kinderen te passen". Eenzelfde laken een pak voor de Noordwijkse kweker Hol- stein: "Hooguit 30 man zijn er geweest. Het plaatselijk weekblad heeft er verdorie ook helemaal geen rucht baarheid aan gegeven. Twee man personeel hebben de hele dag niets te doen gehad. Volgend jaar probeer ik het nog één keer". De Man van de Lissese kwekerij Limaflor deed dezelfde ervaring op. "Slechts 25 man. Je ligt ook zo Tal van kassen-kwekers in deze omgeving hielden zaterdag open huis". Bij sommigen liep het storm Vooral bij de man die overal i Warmond wegwijzers naar zijn bedrijf had geplaatst... Op de foto een kijkje in de kassen van de firma Van Delft in Rijnsburgdie even mi over de aanloop had te klagen. achteraf. Als je in het dorp naar de Middenweg vraagt, kan niemand je dat vertel len". Geen kip Kweker Van Nobelen uit Noordwijkerhout dreigde die teleurstelling ook te moeten slikken. "Voor de middag zag je hier geen kip. Maar daarna liep het bijna storm. En nota- bene voor het leeuwedeel mensen uit Leiderdorp". Was de opkomst in de bollen streek niet bepaald om over naar huis te schrijven, in Rijnsburg was het gans ande re koek. Kweker Paauw had voortdurend twee ploegen het werk c de r i 250 nieuwsgierige bezoekers rond te leiden: "Overweldi gend. Wat een mensen en wat een belangstelling. Men heeft me de oren van m'n hoofd ge vraagd". Het is natuurlijk allemaal on bekend terrein voor die men sen. Vragen als: kun je oude bollen nog gebruiken en hoe er in ons land een dergelijke goede kwaliteit bloem ge kweekt kan worden, werden veelvuldig gesteld. Ook dankzij het mooie weer is de ze propagandadag voor de glastuinbouw geworden tot wat wij gehoopt hadden. Maar of dat de belangstelling van de jeugd voor dit vak zal vergroten blijft uiteraard een vraag" Gemotiveerd Kweker Van Egmond steekt zijn voldoening evenmin on derstoelen of banken: "Ruim 200 mensen, vier keer zoveel als vorig jaar. En gemotiveer de bezoekers hoor. Van alle rangen en standen. Voor mij is deze dag in alle opzichten Een andere Rijnsburgse kwe ker die het nog sterker kan vertellen is Dick van Delft. "De kwekerij is constant stampvol geweest. Meer dan verschrikkelijk druk gewoon. Zo druk dat ik haast-je-rep-je mijn middaghap naar binnen moest werken. M'n broer heeft helemaal geen tijd ge had om iets te eten". Het verhaal dat kweker Van der Meij uit Valkenburg opsteekt is al niet anders. Ook hij kijkt met grote tevredenheid terug op het grote aantal bezoekers: "Ruim 60, da's drie keer zo veel als vorig jaar". Mooie weer Ten opzichte van het vorig jaar is het aantal bezoekers dat de Voorschotense kweker Flin terman over de vloer kreeg vijftien keer zo groot. "Ruim 150 man en dan te bedenken dat ik erg achteraf lig. Zal wel te danken zijn aan het mooie weer. In elk geval een mooie reden om volgend jaar ook weer mee te doen aan de open-kassendag". Rund boerderij Ter Weer WASSENAAR - De drie Wasse naarse verenigingen: "Time Out", "Olympia '72" en de Ame rican Baseball Foundation heb ben onlangs als mogelijke oplos sing van hun accommodatie problemen, hun "programma's van eisen" bij de gemeente op ta fel gelegd. Zoals bekend zal jongerencociëteit "Time Out" gevestigd worden in de boerderij "Ter Weer", terwijl in de onmiddellijke omgeving van deze boerderij handbalver eniging "Oympia '72" en de Ame rican Baseball Foundation ter reinen zullen gaan bespelen. "Time Out" heeft het programma laten opstellen door de stichting "Ruimte". Daarbij is veel aan dacht besteed aan het voorko men van overlast voor de omge ving en het behouden of nog ver sterken van de sfeer rond de oude boerderij. Het programma omvat een ont moetingsruimte, werkplaats en drukkerij en dan uiteraard de ZOETERWOUDE - De poldercross die de Zoetewoudse KPJ (Ka tholieke plattelandsjongeren) or ganiseerde, werd gisteren be heerst door leden van atletiek verenigingen. Vooral leden van de Bataven uit Leiden waren in groten getale op deze wedstrijd afgekomen, zij liepen in een lange sliert over de Zuidbuurtseweg, de Weipoortseweg en een pol derweiland (foto boven). De leng te van het parcours bedroeg on geveer 4 kilometer. De uitslagen waren: Junioren tot 16 jaar (4 km) 1. Peter de Jong uit Zoeterwoude (Bataven); 2. Mi chel Verstegen; 3. Rico Vervoorn. Dames (4 km) 1. Anjo van Kreu- nigen uit Den Haag (Sparta); 2. Corry Heemskerk uit Oude Wete ring (Bataven); Nel Mooyman (KPJ Zoeterwoude). Dames (8 km); Slechts twee van in totaal 167 deelnemers liepen in deze ca tegorie. Eerste werd Magdalene van Rijn (KPJ Zoeterwoude); Tweede M. v. Leeuwen (Bataven- Oude Wetering). Heren (4 km) 1. Guus Sloos (Bata ven Leiderdorp); 2. Henk Verste gen; 3. Frans Berg (SJZ Zoeter woude). Heren (8 km) 1. Leo Mooyman (Bataven, Zoeterwou de); 2. Bert Kerkvliet (Bataven, Roelofarendsveen); 3. Jan Hen driks (Bataven, Voorschoten) Warmond - De deelname aan de schoonmaakactie die zaterdag op de Kagerplasscn werd gehouden viel erg tegen. Naast de War- mondse Zeeverkenners en een paar mensen van openbare wer ken van Warmond waren er nog welgeteld vijf andere deelnemers die op zaterdagochtend de plas sen opvoeren op zoek naar vuil. Vier jaar geleden waren er veel meer deelnemers die aan de schoonmaakactie "Dal kun je van tu kijken. Menden mei drie ton gooien het i sen en de gewom moet het dan met z eruit gaan halen. veel mensen. Het is dan wel be grijpelijk dat ze niet meedoen aan de schoonmaakactie"aldus de gemeentewoordvoerder. Omdat het aantal "schoonmakers" nu vrij klein was heeft men alleen de plaatsen gedaan die het hardst nodig waren, onder andere bij de Zijl. De deelnemers werden op de oevers afgezet om daar het vuil met harken en schoppen te ver zamelen. Daarna werd het in een open boot gegooid die door een sleepboot getrokken werd. In to taal werden twee volle boten met vuil aangevoerd. De plassen bleken nu wel veel scho ner te zijn dan in 19 75 toen de laatste schoonmaakactie plaats vond. Volgens een gemeente woordvoerder zijn de Kagerplas- sen nu veel schoner omdat de mensen toch .MILIEUBEWUS TER zijn geworden". "dienstruimten" zoals toiletten, berging enzovoorts. "Olympia" wil een kleedgebouw/ kantine met bestuurskamer/eh- bo-ruimte met massageruimte. Uit de nota van het bestuur blijkt verder dat de vereniging voor de toekomst denkt aan het beoefe nen van nog ander sporten zoals korfbal en tennis. Er is een bere kening gemaakt van de zelfwerk zaamheid door de leden van de vereniging. Men komt tot een to taal van 1770 werkuren door ei gen leden hetgeen een besparing op de stichtingskosten van 55.000 gulden zou kunnen be tekenen. De verlangens van de American Baseball Foundation gaan uit naar een kantineruimte, 4 toilet ten^ kleedkamers voor spelers, 2 kleedkamers voor telkens 2 scheidsrechters, opslagruimte, keuken enzovoorts. Het ABF-bestuur zou graag zien dat rekening werd gehouden met een uitbreidingsmogelijkheid in de toekomst: het bouwen van een tweede verdieping, die dan kan tine en keuken zou kunnen huis vesten terwijl op de bagane grond de kleedruimten zouden kunnen worden uitgebreid. Wassenaar wil verbouwing Kerkstraat 15 Dief twee auto's aangehouden, inbraak scholen Voorschoten LEIDERDORP - De Leider- dorpse politie heeft afgelopen weekeinde een minderjarige Leiderdorper aangehouden die in februari (de 23ste en de 25ste) twee auto's heeft gestolen bij au tobedrijf Rijnland. De eerste auto werd een dag na de diefstal te ruggevonden. De andere werd la ter zwaar beschadigd in Leiden aangetroffen. VOORSCHOTEN - Drie Voor schotense scholen zijn het afge lopen weekeinde het doel ge weest van inbrekers. Uit de Willi- brordschool werd honderd gul den gestolen. De dieven waren het gebouw binnengekomen via een open raam. Bij de Nutsschool en de Emmau- school werd een ruitje vernield om binnen te komen. Uit deze scholen werd verder niets ont vreemd. OEGSTGEEST - Uit de kantine van de Oegstgeester voetbalclub UDO is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. De inbre kers verschaften zich de toegang tot het gebouw door een ruitje te vernielen. Er werden sigaretten en wat geld gestolen. Ook werd een auto die op de parkeerplaats bij de voetbalvelden geparkeerd stond opengebroken Maandag Gemeentehuis Warmond, cie. maat schappelijk welzijn, 20 uur Gemeentehuis Benthuizen, raadsverga dering 20 uur Gemeentehuis Voorschoten, cie. finan ciën en economische zaken 20 uur Ontmoetingscentrum, hoek Boshuizer- laan, bcjaardensoos Zuid-West 14.30 uur Troef. Noordeinde 2a. fotografie, yoga, Nederlands, 19.30-21.30 uur Vrijetijdscentrum. Breestraat 66, yoga, t'ai chi. 19.30 uur. gitaar. Go-club, 20 uur Breehuys, Breestraat 19. ma., di., do. en vrij. overblijfsoos 12-13.15 uur (voor scholieren). Kantine NEM, ingang Vijf Meilaan, ruil en veilingavond "De Postzegelvrien den", 20 uur 't Bruggehoofd, Steenschuur 11, ama teurfotografie. 20 uur Schouwburg, Oude Vest, "meneer Ma- sure", blijspel, 20.15 uur Stadhuis Leiden, cie. Algemene en Be stuurlijke Aangelegenheden 20 uur Museum v. Volkenkunde, Steenstraat, spelletjesdag voor de jeugd Pieters kerkgracht 11. thema-avond Vrouwe bond NW over "het gebruik v Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, filmcyclus Wemer Herzog met "Lebens- zeichen", 20 en 22.15 uur Zuiderkerk, Lammenschansweg 15, le zing over Kamer van Koophandel 20.15 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 6 tot 13 april door Centraal Apotheek, Breestraat 74, Lei den. tel. 071-120552 Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken, Wijkverpleging Leiden - Interkruis. Middelweg 38. tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leidcrdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, Ber kenkade. tel. 410131, spreekuur ma t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis. Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v d. Waalslaan, tel. 4641 Warmond - Zr. B. Wennekers, Oude Rijn 91 A. Leiden, tel. 071-141889 SOS-dienst Telefonische hulpdienst. telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21, aanvragen hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dagelijks 14.00-15.00 uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur, Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur, Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier: Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. Moeders voor Moeders Mevrouw zuster E. Janssen-Niemeyer, Hofdijck 32, Oegstgeest, telefoon 071-153652. Dierenbescherming slechts 5 vrijwilligers WASSENAAR - Een groot gedeelte van het pand Kerkstraat 15 in Wassenaar zal worden verbouwd. De totale kosten Van deze ver bouwing worden geraamd op 171.300. Het pand zal huisvesting geven aan de familie Beijersber- gen. In verband met de aanleg van het nieuwe parkeerterrein in de Kerkstraat bij de Langstraat moet, zoals bekend te zijner tijd het pand Kerkstraat 14 worden gesloopt. Op die plaats moet de toegang naar het parkeerterrein komen. Het pand is nu nog be woond door de familie Beijers- bergen en daarom komt er een tijdelijke toegangsweg naar het terrein. Uiterhjk 1 april 1980 moe ten deze bewoners aan een ande re woonruimte geholpen worden. Dat is mogelijk, want de Familie Beijersbergen is bereid te verhui zen naar het pand Kerkstraat 15, als dat opgeknapt is. Het pand dat verbouwd gaat wor den is bekend door de zonnewij zer in de voorgevel. Het pand' staat op de monumentenlijst. Het verbouwingsplan komt er op neer dat in feite een geheel nieuw pand zal worden gebouwd, waar bij echter de buitenmuren en het geraamte van de kap blijven staan. Het opknap-plan voor het huis zal binnenkort aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Onderwijswinkel Leiden-Noord, Sophiastraat 36, tel. 071-126325, geopend maandag t/m vrij dag van 12-17.30 uur LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941 Nabezorging van 18.00 -19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2