in het profiel van de raad "Toevallig paste ik Weidse agenda Eerste paal woningen in Van Leeuwenpark Geluidshinder rijksweg zal worden onderzocht Voorschotenaar Dick Hoek burgemeester van Maurik PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 4 APRIL 1979 VOORSCHOTEN - "Ik heb het altijd gewenst en nu is het zo ver. Een mooie plattelandsgemeente in een stukje Ne derland met veel natuur". Dick Chr. Hoek tot 1 -mei nog chef van de afdeling Algemene Zaken van de gemeente-secretarie van Voorschoten en daarna burge meestervan Maurik in de Betuwe ziet een wensdroom werkelijk heid worden. Met zijn vrouw en twee kinderen gaat hij een nieu we toekomst tegemoet. Het burgemeestersambt is hem wel bekend door zijn deelfunctie van chef van het kabinet van de bur gemeester. Het gaan en staan van twee burgemeesters tijdens zijn Voorschotense ambtenarenpe- riode heeft voor hem geen ge heimen. Zijn dubbele functie binnen het Voorschotense ge meentelijke apparaat gaf hem de kans om aan de burgerij de "menselijke kant van de gemeen te-secretarie" te laten zien. Onder de vorig jaar gepensioneerde gemeente-secretaris zorgde Dick Hoek tevens voor de praktische relatie tussen de pers en de ge meentelijke overheid. Voor de Voorschotense persvertegen woordigers heet de afdeling Al gemene Zaken dan ook de afde ling "Feestneuzen en Toeters". Die afdeling verzorgde alle festi viteiten en is eigenlijk afgezien van de gemeentelijke reinigings dienst het deel van het gemeen telijk bestuursapparaat dat het meest met de burgers in aanra king komt. De nieuwe burgemeester van Mau rik maakt wel bezwaar tegen de samenvatting "Van schoolmees tertot burgemeester". Inderdaad heeft de heer Hoek een onder wijsbevoegdheid, maar dat is uit de nood geboren. 47 jaar geleden werd hij geboren in Den Haag. Na de lagere school volgde de Dalton H.B.S. en via die H.B.S. kwam hij op de kweekschool en behaalde het einddiploma. Met uitzonde ring tijdens zijn periode als kwe keling stond hij nooit voor de klas. Waarom dan toch onderwijzer worden? "Er was geen keus. Geen enkele werkgever wilde graag een jongeman aannemen, die spoedig in militaire dienst zou moeten. Om toch iets te doen, werd de kweekschool als opvul ling tot de diensttijd gebruikt". Als chef-centralist verliet hij de Dick Hoek met zijn vrouw nu nog in gemeente in een stukje Nederland met militaire dienst en solliciteerde bij de gemeente Rijswijk. Zestien jaar bleef hij in Rijswijk als direc tie-secretaris van de gemeente lijke nutsbedrijven en in 1970 kwam hij naar Voorschoten in de functie van chef Algemene Za ken en chef kabinet van de bur gemeester. De laatste jaren geeft hij les in staatsinrichting bij de opleiding archiefambtenaren, waarmee bewezen is dat die onderwijsop leiding toch nog nuttig is ge weest. Hoe is hij dan nu burge meester van Maurik geworden? "Gewoon steeds maar sollicite ren en toevallig paste ik in het profiel dat door de 11 koppige gemeenteraad was geschetst". Commissaris van de koningin Geertsema haalde hem naar Gel derland. De bevolking van Maurik bestaat voor 70% uit lidmaten van de Ne derlands Hervormde Gemeente en wel de vrijzinnige richting. Dick Hoek is vrijzinnig her vormd, lid van de PvdA en dat is de grootste politieke groepering. Maurik is 4x zo groot als Voor schoten, maar heeft maar een kwart van het aantal inwoners namelijk 5700. Het bestaat uit vier kernen te weten Maurik, Eek en Wiel, Ravenswaaij en Rijswijk. Hij startte eenmaal als ambtenaar in Rijswijk (Zuid Holland) en is nu burgemeester van ondermeer Rijswijk in Gelderland. De ge meenteraad bestaat uit 11 leden, deze zijn verdeeld over de vol gende politieke groeperingen: 4 PvdA, 3 CDA, 2 VVD, 1 Gem. Belangen 1 Alg. Partij Maurik. Er is 1 wethouder uit de PvdA en 1 uit het CDA. Voorschoten verliest door het ver trek van Dick Hoek een zeer menselijk ambtenaar, maar ook een verenigingsman. Hij is voor zitter van de Voorschotense per soneelsvereniging (VPV), secre taris van de openbare bibliotheek Voorschoten, bestuurslid van de oudervereniging van het Lucas- college. Hij stond aan de wieg van de carnavalsvereniging "De For se Caters" en was de eerste jaren lid van de Raad van Elf. Verder is hij voorzitter van de Interge meentelijke gespreksgroep amb tenaren civiele verdediging en rampenbestrijding Zuid-Hol land a. Zelf zegt hij zeer prettig te hebben gewerkt in Voorschoten en dat wordt door zijn echtgenote be aamt te midden van de vele bloemen en geschenken welke de zitkamer vrolijk maar kleiner maken. Op 5 mei (zaterdag) vindt de installatie plaats als burge meester van Maurik, de plaats waar zijn voorganger 25 jaar bur- gemeester was en door de burge rij op handen gedragen werd. JOOP PEETERS "Koudenhoorn voor fietser teleurstellend" WARMOND - ,'Koudenhoorn is ideaal voor de voetganger maar teleurstellend voor de fietser omdat het eiland nogal klein is". Op deze wijze gaf Bonjer (WD) gisteravond zijn mening te "Koudenhoorn over de eventuele aanleg van een fietspad op Kou denhoorn. Het was een reactie op een vraag van burgemeester De Vreeze die vroeg hoe de leden van de com missie ruimtelijke ordening dachten over een dergelijk pad op het eiland. De overige leden wilden in dit sta dium nog geen concrete uitspra ken doen over deze zaak, die ter sprake kwam tijdens de behan deling van het genteentelijk fietspadenplan. Bonjer vroeg De Vreeze nog of het mogelijk zou zijn om in ieder ge val de recreatieve fietspaden te vrijwaren van bromfietsers. De burgemeester reageerde hierop positief. Omtrent de financiering van het plan dat een flink aantal nieuwe fietspaden in de gemeente War mond omvat, deelde De Vreeze mee dat het zeer moeilijk is om voor fietspaden, die reeds in een bestemmingsplan zijn opgeno men subsidie te verkrijgen. Wel is het mogelijk de tunnel die onder het spoor door zou moeten gaan voor 80% te financieren met geld van het rijk. Wat de geluidshinderbescherming langs de Schiphollijn betreft werd gevraagd naar het effect van de schermen die langs de lijn op proef geplaatst zijn. De Vreeze deelde mee, dat aan de hand van een rapport dat spoedig zal ver schijnen dit effect bekeken zal worden. Vanuit de commissie werd gisteravond een alternatief voor de schermen aangedragen omdat deze een "onesthetische aanblik" hebben. Commissieleden brachten zoge naamde "smoorkasten" naar vo ren als vervangers van de scher men. Deze kasten zouden het voordeel hebben dat ze veel lager zouden zijn dan de huidige schermen. Omdat het aanbren gen van die kasten echter tech nisch gezien erg moeilijk is werd het plan verworpen. Tot slot zal in de vergadering van mei van de commissie de behan deling plaatsvinden van maar liefst 50 bezwaarschriften die zijn ingediend tegen het plan Vliet- De vertegenwoordigers van de mensen die een bezwaarschrift hebben ingediend zullen via een brief worden uitgenodigd om de ze vergadering bij te wonen om hun bezwaren toe te lichten. Een schets van de te bouwen woningen in het Van Leeuwenpark. LEIDERDORP - Directeur ge meentewerken, de heer Van Vliet, sloeg gistermiddag de eer ste paal voor de nieuwbouw in het Van Leeuwenpark. Na vele jaren praten en voorbereiden zullen de oude woningen in dit oude gedeelte van Leiderdorp, die een half jaar geleden nog in het Van Leeuwenpark stonden, binnen afzienbare tijd zün ver vangen. Men verwacht dat de eerste nieuwe huizen in het vooijaar van 1980 klaar zullen zijn. Het gaat in eerste instantie om vier twee-kamer woningen en zeventien vier-kamerwoningen. Zodra deze zijn verwezenlijkt zullen de resterende oude wo ningen aan de Kastanjekade worden gesloopt en vervangen worden door vier kamerwonin gen. In de eerste fase wordt met een begonnen met de bouw van één vrije sector woning. „De bouwer van dat huis mag daar nu al een bord neer zetten. Ten eer ste is de grondprijs pas drastisch verhoogd" zei de voorzitter van de woningbouwvereniging de heer Meerburg in zijn toespraak na het slaan van de eerste paal. De voorzitter ging verder nog even kort in op de bouwstijl van de ou- Spoorbomen defect VOORSCHOTEN - Door een tech nische storing zijn gisteravond om half negen de bomen van de spoorwegovergang aan de Pape laan in Voorschoten defect ge raakt. Tot half elf heeft de politie de bomen met de hand bediend. Dit werd door de duisternis ech ter dermate gevaarlijk dat er werd besloten de toegang tot de overgang voor autoverkeer af te sluiten. Hierdoor werd vanaf de Rouboslaan tot aan het verkeers plein Deyl in Wassenaar geen au toverkeer meer toegelaten. Rond kwart over vier vannacht was de storing verholpen. OEGSTGEEST - Burgemeester en wethouders van Oegstgeest zul len in de komende raadsvergade ring de gemeenteraad voorstellen rioolrechten in de gemeente in te voeren. Deze zou dan 30 gulden per woonhuis gaan bedragen en op 1 januari 1980 moeten ingaan. Dit zei de Oegstgeester wethou der van financiën Van Belle gis teren tijdens dé ontmoetings avond voor nieuwe ingezeten van Oegstgeest. De rioolrechten gaan gelden voor alle Oegstgeestena- ren die zijn aangesloten op het gemeenteriool. Het nieuwe rioolrecht is in eerste plaats nodig geworden, lichtte hij toe, om de rekening voor de bouw van de nieuwe rioolwaterzuive ringsinstallatie in Katwijk te be talen. Omdat het Oegstgeester rioolwater sinds korte tijd daar wordt gezuiverd, moet Oegst geest 500.000 gulden aan de kos ten van deze installatie bijdragen. De vroegere wijze van zuivering, die voor een goed deel in Oegst geest zelf plaats greep, had nogal wat stankoverlast tot gevolg rond afwateringssloot de Pastoorswe tering. Verhogingen van de rioolrechten zal in de toekomst eventueel no dig blijken om de kosten van het opknappen van het rioolbuizen stelsel in de gemeente te dekken. Hiervoor zijn en worden onder zoeken gedaan naar de staat waarin het stelsel verkeert, om uit te maken welke buizen het eerst voor vervanging in aanmer king komen. Men verwacht dat de kosten verbonden aan dit enorme project tussen de 25 en 40 miljoen gulden gaan bedragen. De heer Van Vlietdirecteur gemeentewerken Leiderdorp, slaat deeerste paal in de grond voor de start van de nieuwbouw in het Van Leeuwenpark. Meerburg. De voorzitter bedank te tenslotte de overleden wet houder Gordijn posthuur de woningen, waarvan de grond gedachte in het nieuwe plan is voortgezet. „Er komen iets min der woningen dan voorheen, maar de grootte van elke woning is aangepast aan deze tijd', aldus hetgeen hij had gedaan nieuwbouw in het Van Leeu wenpark mogelijk te maken. LEIDERDORP - Er zullen binnen kort metingen worden verricht naar de geluidshinder, die ver oorzaakt wordt door de rijksweg Amsterdam-Rotterdam (A4). De commissie verkeer en vervoer, die zich gisteravond over dit probleem boog, kwam namelijk tot het plan om metingen te gaan verrichten naar de sterkte van het geluid. Het gesprekspunt was naar aanleiding van een bezwaar schrift van Rijkswaterstaat op ta fel gekomen. In het bezwaar schrift wordt gesteld dat er bü het bestemmingsplan Centrum re kening moet worden gehouden met een eventuele verbreding van de autosnelweg tot 2x 3 rij stroken. Nu wil men met de uit slag van de metingen het ge luidsprobleem bij Rijkswater staat, de eigenaar van de weg, aankaarten. "Een manier om de geluidsoverlast terug te dringen, is het instellen van een maximumsnelheid", al dus burgerlid mevrouw Nijs- Kühler. Maar aan de haalbaar heid hiervan wordt sterk getwij feld. Een andere mogelijkheid is plaatsing van geluidswernde schermen. De kosten hiervan zijn echter zeer hoog, ongeveer 1,5 miljoen gulden en dat is voor de gemeente Leiderdorp een groot probleem. Verder besloot de commissie, de raad negatief te adviseren over het aanbrengen op de Engelen- daal van uitvoegstroken voor linksafslaand verkeer en het ver dubbelen van de strook voor "rechtdoor". Unaniem werd een voorstel van de heer v.d. Velden aangenomen, om de huidige si tuatie te handhaven, totdat alle kruisingen, splitsingen en ver keerslichten aan de Engelendaal zullen zijn aangebracht. Zodoende zullen de huidige ge vaarlijke situaties zoals het in voegen van linksrijdende auto mobilisten in de rechterfile vlak vóór de verkeerslichten, of zelfs het vanuit het linkervak recht doorrijden, voorlopig nog blijven bestaan. Ook de wachttijden in de door verkeerslichten bevei ligde zijstraten zullen dus nog niet verminderen. Voorzitter Molenaar van de afdeling Lei derdorp van Veilig Verkeer Ne derland betreurde de beslissing van de commissie, omdat naar zijn mening de verkeersveilig heid er in het geheel niet mee is gediend. De commissie was tenslotte nogal verdeeld over de wijze, waarop in de toekomst de Laan van Ouder- Noorclwijker reed te snel LEIDEN - Een 31-jarige van Noordwijk is vannacht na een aanrijding op de Rijnsbur- gerweg in Leiden met een her senschudding en een hoofdwond opgenomen in het Diaconessen- huis. De man reed met zijn auto in de richting van Oegstgeest. Ver moedelijk ten gevolge van de gro te snelheid waarmee hij reed vloog hij uit de bocht en ramde twee geparkeerde auto's, die bei den beschadigd werden. De au tomobilist raakte gewond aan zijn hoofd en van zijn auto werd de voorzijde totaal vernield. zorg moet worden gerecon strueerd. In principe voelt men het meeste voor een weg met twee vrijliggende fietspaden. Mocht dit niet haalbaar zijn, dan in ieder geval een brede rijbaan met twee zogenaamde fietssug- gestiestroken. Aanrijdingen door gladheid LEIDEN - Ten gevolge van de gladheid zijn er vanochtend tus sen half acht en half negen acht aanrijdingen in en rond Leiden gebeurt. Bij een aanrijding op Rijksweg waren maar liefst vijf auto's betrokken, er raakte evenwel niemand gewond. Bij aanrijdingen op de Haagweg en de Hoge Rijndijk raakten enkele mensen licht gewond. Gemeente ook voorkeursrecht bij aankoop huurwoningen OEGSTGEEST - De Oegstgeester gemeenteraadsfractie van het CDA dringt «r bij de Tweede Kamerfractie van haar partij in een brief op aan te pogen het voorkeursrecht voor gemeenten bij grondaankoop ook tot com plexen huurwoningen uit te breiden. Over dit voorkeursrecht moet binnenkort een wetsvoor stel komen. De plaatselijke fractie stelt dit voor naar aanleiding van de onlangs door het AMF aan een onbekende koper verkochte 158 huurwonin gen in de Oegstgeester Flora wijk. Het gevolg van een dergelijke han delswijze is, dat de gemeente weer voor mensen met de lagere inkomens betaalbare huurwo ningen moet laten bouwen. En dan waarschijnlijk ook weer met overheidssubsidie, zo merkt het CDA in de brief op. Verder wordt er op gewezen dat de onlangs verkochte woningen ook met rijkssubsidie zijn gebouwd. Tijdens een onlangs gehouden ver gadering van de bewoners van de bewuste huurwoningen in de Florawijk, liet ook het PvdA- Tweede Kamerlid Salomons zich uit de wet met het voorkeurs recht voor grondaankoop van gemeenten uit te breiden tot wo ningcomplexen. Het gemeentebestuur van Oegst geest heeft toen de verkoop van de woningen speelde nog een po ging gedaan als koper ervan op te treden. Maar het kon toen niet meer meedingen omdat het AMF al met een andere koper in een vergevorderd stadium van on derhandeling was. Ook vanuit de bewonersvereniging worden stappen ondernomen om te komen tot overname van het woningcomplex om dit in eigen beheer te houden. Tot nu toe ech ter zonder resultaat Oegstgeester raad krijgt voorstel om rioolrechten in te voeren Woensdag Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21-24 uur, discussieavond, 20 uur Troef, "Meidengroep", 20-22 uur, sport 18 30 uur Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren. saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, zelf kleren maken, aardewerken, volks dansen, 20 uur. Breehuys, scholierensportcafé, 15-17.30 uur; eethuis Repelsteeltje. 18—19.30 uur. Hoge Rijndijk 28, spreekuur dienst le den van het CNV Leiden 19.30-20.30 uur. Gebouw Irene, Hoofdstraat 82, Leider dorp, bijeenkomst werklozen, do. van 14-16 uur. tel. 146586. Leidse Schouwburg, De nieuwe Gerard Cox show, 20.15 uur Museum Volkenkunde, lezing trans cendente meditatie. 20 uur. Dienstencentrum De Kooi, filmmiddag. Gemeentehuis Wassenaar, cie. algemene zaken, 19.30 uur. Gemeentehuis Warmond, cie. financiën 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. wel zijn, 20 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. beroep en bezwaarschriften, 20 uur. Gemeentecentrum, Oegstgeest, infor matieavond over Montessori-onderwijs, 20 uur. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20a werkgroep homofilie, open cafe-avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuvs, Werklozen Advies Centrum, vr van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, Go-club, aardewerken, 20 uur LAK-Theater, toneelgroep Menes met een introduktievoorstelling van hun nieuwe jeugdvoorstelling, 21 uur. Leidse Schouwburg, toneelgroep Sater met "Isotopen op zaterdag", 20.15 uur. Bureau voor maatschappelijk Werk, Oude Rijn 44c, spreekuur van 19-20 uur, overige dagen van 14-15 uur. Volkshuis, Femke, ontmoetingscen trum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur. Gesprekscentrum, lezingavond, 20 uur. Stadhuis cie. ruimtelijke ordening en onderwijs. 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. open bare werken, 20 uur. Rijnlands Lyceum, opening door minis ter Vrolijk, 14.15 uur. Gemeentehuis Warmond, cie, openbare werken en hoorzitting over de Dorps straat, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst dei apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 30 maart tot 6 april door Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 071-120136; Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met open baar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rijndijk - Gezondheidscentrum, Leiderdorp, Ber kenkade, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan tel. 4641 .Warmond - zr. A Vriend, flat De Hooge Wei 203, Sassen- heim, tel. 02522-12022. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in'moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave Leidsch Dagblad B.V. hoofdredacteur Han Mulder, hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 Zaterdag van 16.00-18.00 uur. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, Gal gewater 2, Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33A, Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peeters 071-769935. Warmond: Jan Bonjer 01711-10390. Wassenaar: Piet Zonneveld 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Jansen 01715-1021. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post60,90 Jaarabonnementr 160,70 Jaarabonnement per post232,10 Losse nummers0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2