Tom Okker opnieuw in eerste ronde gewipt Bastia ontvangt half miljoen Weer problemen rond inhaalwedstrijd fjfp.XÏ'Uft VOOYS WIL TOCH BU AZ BLIJVEN Gene Mayer in twee sets naar zege Kruidhof nieuwe aanwinst P/Leiden WOENSDAG 4 APRIL 1979 PAGINA 15 ZAANSTAD - Eind van deze week heeft Gerrit Vooys, doelman van AZ'67, een gesprek met de AZ- leiding over verlenging van zijn contract. Als het aan Vooys ligt wordt het een meerjarig contract in Alkmaar, met de mogelijkheid, dat hij volgend jaar april kan ver trekken naar Amerika om daar het doel van profclub San José te verdedigen. De AZ-leiding heeft Vooys echter een éénjarig contract aangebo den met de restrictie, dat hij vol gend seizoen wellicht toch op de wisselspelersbank terecht komt. „We trekken namelijk een zeer bekende doelman aan. Dat weet Gerrit Vooys. Mocht hij beter zijn dan de nieuwe man dan staat hij beslikt onder de lat", aldus de AZ-leiding. Een supporter van Arsenal die zich zaterdag tijdens de halve finale wedstrijd om de Engelse beker tussen Wolves en Arsenal ernstig tegenover de politie heeft mis dragen is veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf. Volgens het stadsbestuur van Birmingham waar de wedstrijd werd gespeeld hebben vele winkeliers scha declaims ingediend. Er zou voor bijna vijfhonderdduizend gulden vernielingen zijn aangericht door de feestvierende Arsenal-sup porters die hun club in Birming ham met 2-0 van Wolverhampton Wanderers zagen winnen. Noord-Ierland en Wales zijn in Londen als winnaar geëindigd in het internationale voetbaltoer nooi voor scholieren van 14 en 15 jaar. Nederland dat was inge deeld met Wales, Zwitserland en Engeland in groep B werd daarin derde. Gerd Muller NEW YORK (ANP) - Het in fi nanciële moeilijkheden ver kerende Bastia heeft ongeveer 250.000 dollarmeer dan 500.000 gulden voor zijn ver dediger Wim Rijsbergen ont vangen. die zaterdag zijn de buut maakt voor zijn nieuwe werkgever Cosmos Voorts heeft de Franse club het recht twee wedstrijden tegen Cos mos te spelen. Een op Corsica en een in New York. We hebben een speler nodig die discipline kan opbrengen" aldus trainer Eddie Firmani van Cosmos, "Hij moet in slaat zijn rust te brengen in de verdediging"De fameuze Westduitse oud-international Franz Beckenbauertoonde zich zeer verheugd over de komst van de blonde Neder lander. "Rijsbergen is een speler die de volle negentig minuten vecht met volle in zet", betoogde "Der Kaiser". Müller Ruim een maand eerder dan contractueel was vastgelegd vertrekt spits Gerd Müller. de voormalige spits van Baijern naar de VS. Op verzoek van zijn nieuwe club Fort Lau derdale meldt Müller zich al op 24 april in Florida, om op 28 april mee te kunnen spelen tegen Tampa Bay Rowdies. Müller: "De leiding van de club heeft me vriendelijk verzocht eerder te komen dan begin ju ni. Ze hebben me blijkbaar nodig in Amerika. Trouwens het wordt tijd dat ik weer ga spelen, want het is toch wel een probleem om mezelf in conditie te houden". Volgens Müller heeft zijn eerde re vertrek ook financiële con sequenties. "Ik krijg inder daad een beter contract aan geboden. Waarom niet, ik zal zeker vijf a zes wedstrijden meer spelen". Gerd Müller had aanvankelijk een con tract afgesloten dat hem ver zekerde van 350.000 dollar, ruim zevenhonderd duizend gulden. Lippens De 33-jarige Willy Lippens, bijgenaamd "de eend" gaat naar de Verenigde Staten om daar zijn voetballoopbaan af te sluiten. Met hem verliest de Bundesliga een van zijn laat ste kleurrijke figuren. Lip pens, die zijn bijnaam van "de eend" verwierf door zijn merkwaardige gang waar mee hij zich over het veld be woog. gaat spelen voor de Dallas Tornados. Lippens die in West-Duitsland heeft gespeeld voor Essen en Dortmund gedurende veer tien jaar, zou bij de club uit Texas een bedrag van 40.000 mark ruim 42.000 gulden) per maand gaan verdienen. Bij de Tornados gaat hij op het m iddenveld acteren en zal geen speciale opdracht ont vangen. Bij Do.llas Tornados spelen reeds de vroegere internatio nal van Portugal, Simoes en de Braziliaanse balgooche laar J airzinhoWilly Lippens speelde éénmaal in het Ne derlandse elftal. Op 24 fe bruari 1972 maakte hij deel uit van Oranje in de wed strijd tegen Luxemburg, een kwalificatieduel voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor landen ploegen. Nederland, dat in Rotterdam speelde, won met 6-0, waarbij Lippens die in de aanval speelde, éénmaal scoorde. Arsenal laat punt liggen BONN - Voor de Bundesliga werd gisteravond de inhaalwedstrijd Eintracht Braunschweig-Borus- sia Mönchengladbach gespeeld. De thuisclub won met 3-0. Ein tracht bezet door dit resultaat nu de negende plaats met 24 punten uit 25 wedstrijden, Borussia de twaalfde met 21 punten uit 23 ontmoetingen. In de Engelse leaque werden gis teravond vijf wedstrijden ge speeld. Uitslagen: Arsenal-Co ventry City 1-1, Birmingham Ci ty-Ipswich Town 1-1. Bolton Wanderers-Everton 3-1, Bristol City-Queens Park Rangers 2-0 en Wolverhampton Wanderers-Tot tenham Hotspur 3-2. LEIDEN - Parker Leiden heeft zijn team voor het komende seizoen zo goed als rond. Na dat de meeste spelers hun contract de afgelopen weken verlengden trok de huidige landskampioen twee nieuwe mensen aan. Het zijn Ron Kruidhof van Rotterdam en Roy Leysner die momenteel bij Amstelveen speelt. Te vens besloot de Leidse club om de verbintenis met John Washington met één jaar te verlengen. Alleen Hans van Rooden tekende tot nu toe nog niet. Met de komst van Kruidhof en Leysner beschikt coach Hennie Blom het volgend seizoen over drie guards, hoewel de Nederlandse Amerikaan van Rotterdam ook op andere posities kan spelen. Zijn overgang kan geen verrassing worden ge noemd. Vorige week kondig de de sponsor van de Rotter dammers aan er mee op te houden. Hoewel de club uit de Maasstad naarstig op zoek is naar een andere geld schieter koos Kruidhof voor zekerheid en accepteerde het aanbod van Leiden gretig. Roy Leysner keert na één jaar afwezigheid terug op het ou de nest. De in Leiden zeer po pulaire Leysner had het bij Amstelveen niet erg naar zijn zin. Omdat Jimmy Woudstra afge lopen week bijtekende be sloot het management van Leiden om ook center John Washington te houden. Zou Woudstra vertrokken zijn dan had Washington ver- moedelijk elders emplooi moeten zoeken, omdat de verhoudingen binnen het team dan heel anders zouden komen te liggen. Oranje De coach van het Nederlands basketbalteam, de Ameri kaan Tom Quinn, heeft voor het toernooi in Bremerhaven 19 spelers geselecteerd. Daarbij zijn maar liefst vijf spelers van Leiden. Het toernooi in Bremershaven geldt als voorbereiding voor het Europees kampioen schap dat in juni in Italië ge houden wordt. De selectie: Plaat, Woudstra, Bruinsma, Van Rooden en Kip (Leiden); Dekker, Cra mer, Akerboom en Faber (EBBC); Kragtwijk, Liesdek en Van der Hart (Amster dam); Ridderhof en Heyde- man (Dordrecht); Zeilstra en Van Helfteren (Punch); Limmen (NND) en Benschop (BOB). (Van onze sportredaktie) ROTTERDAM (GPD) - Tom Okker heeft gisteravond kun nen constateren dat Gene Mayer hard op weg is zijn drie jaar oudere broer Sandy (de nummer 20 van de wereld) te achterhalen op de spelersranglijst. De 23-jarige Ameri kaanse tennisser, zelf 49ste zorgde ervoor dat Okker voor de derde maal in successie werd uitgeschakeld in de ope ningsronde van het ABN-proftennistoernooi. Drie jaar geleden wist de inmiddels 35-jarige Nederlander in Bal- timore nog drie sets stand te houden tegen de Newyorker. Tijdens de tweede confrontatie in het Rotterdamse sport paleis Ahoy' behoefde Mayer slechts één uur aandacht te besteden aan zijn opponent, die met 6-3, 7-5 aan de kant werd gezet. Tom Okker had het gisteravond diverse malen aan de stok met de arbiter. Het V-teken is trouwens niet erg op z'n plaats, want de Nederlander verloor. Dat de tweekamp ditmaal tot twee sets beperkt bleef, had Okker voor een belangrijk deel aan zich zelf te wijten. Hij forceerde in de tweede reeks twee doorbraken, maar scoorde in de laatste vier games niet meer dan twee pun ten. Op die grilligheid doelde Mayer ook toen hij na afloop op merkte: „Ik heb een groot respect voor jongens als Okker en Nasta- se. Ze zijn moeilijk te bespelen. Als je Gerulaitis of Borg tegen over je hebt. weet je waar je aan toe bent. Zij zijn gewoon sterk. Met Okker weet je dat niet. Het ene moment kan hij schitterend spelen en het andere moment op vallend falen. Tegen zulke jon gens is het moeilijk om het juiste ritme te bewaren". Kortstondig Na zijn kortstondige optreden in Rotterdam bevindt de ditmaal teleurstellende Okker, die zich Kansas City als NIJMEGEN - De reeds enkele malen afgelaste competitiewed strijd NEC-PSV, die volgende week weer op het inhaalpro gramma staat, roept andermaal de nodige problemen op. De wei gering van Eindhovense zijde om het duel, dat reeds op 10 decem ber 1978 had moeten worden ge speeld, volgende week in plaats van op dinsdag een dag later (woensdag 11 april) te laten door gaan, heeft ditmaal bij NEC kwaad bloed gezet. De afwijzing van PSV wordt gezien als een soort vergelding voor de houding van NEC, dat destijds niet bereid was het voor de eerste keer 24 december (daags voor Kerst) geplande inhaalduel twee Politiek asiel FRANKFURT (DPA) - Voor de tweede keer in twee weken tijd heeft een sportman uit Oost- Duitsland om politiek asiel ge vraagd in West-Duitsland. Het is de trainer van het Oostduitse jeugdelftal, Jörg Beiger, die na de interland vorige week in Suboti - ca tegen het Joegoslavische ju niorenelftal zijn ploeg verliet. Volgens de secretaris van de Westduitse voetbalbond, bij wie Berger zich telefonisch meldde, heeft de trainer bij de ambassade van de Bondsrepubliek in Bel grado om politiek asiel gevraagd. Eerder vorige week vroeg de 22- jarige Oostduitse international Lutz Eigendorf om politiek asiel. weken te verschuiven. Daardoor dreigden de vakantieplannen van enkele Eindhovense spelers in de war te worden gestuurd. Er werd door de geselecteerde PSV'ers zelfs even een boycot van het Ne derlands elftal overwogen. NEC had bezwaren tegen uitstel tot 7 januari omdat het dan drie thuiswedstrijden achter elkaar zou moeten spelen. Bovendien hadden de Nijmegenaren voor die datum een vriendschappelij ke wedstrijd gepland tegen For- tuna SC. Alle pogingen om de wedstrijd op een latere datum in te halen leden inmiddels schipbreuk wegens de langdurige onbespeelbaarheid van het Goffert-veld. De sfeer tussen beide clubs is geprikkeld gebleven, vandaar dat NEC op zijn beurt bakzeil haalde en thans op dinsdag 10 april, een dag eer der dan in de bedoeling lag, de inhaalwedstrijd zal moeten af werken. NEC-manager Willy Jansen: „We zijn hierover bijzonder gepi keerd. Kennelijk zocht PSV re vanche. Ik noem dat klein den ken. WTe hebben contact gehad met de KNVB en daar had men geen bezwaar. PSV blijft echter op z'n standpunt staan en ver leent geen medewerking. We lo pen nu de kans veel concurrentie te ondervinden van de Duitse te levisie. Verwacht mag worden dat de wedstrijd MSV-Duisburg- Borussia Mönchengladbach voor de halve finales van de UEFA- cup wordt uitgezonden. Het kost ons waarschijnlijk toch al publiek omdat we volgende week drie thuiswedstrijden achter el kaar (FC Utrecht, PSV en Vites se) op het programma hebben staan. We zijn erg ontevrederi'met de hele gang van zaken en het laatste woord daarover is dan ook nog niet gesproken". Stam winnaar stayerskoers voor de Zwitser René Savary. De Nederlander Martin Venix werd zesde. In eenwedstrijd over 80 ronden werd Venix tweede en Stam vijf de. De zesde was voor de Oosten rijker Franz Doegl in 18 min 26,57 WENEN (ANP) - Cees Stam is gis teravond voor 2000 toeschouwers in Wenen winnaar geworden van een stayerwedstrijd over 60 ron den. De Nederlander legde de af stand af in 13 min 55,79 sec. De tweede plaats was voor de West duitser Horst Schütz en de derde veertiende miljonair onder de tennissers aandiende, zich in vrijwel dezelfde positie als een jaar geleden. Toen werd hij in vier van de vijf toernooien die hij voor „Rotterdam" afwerkte, al in de eerste ronde verslagen. Dit jaar heeft hij in het enkelspel slechts eén uitschieter gekend en wel in Palm Springs, waar hij tot de kwartfinale reikte. Okker moet het dan ook melijk hebben van het dubbel spel, waarin hij momenteel de eerste plaats bezet. In het enkel spel kan hij zich als 35-jarige al tijd nog aansluiten bij de vetera- nengroep. Van huis uit een specialist in het dubbelspel begint hij steeds na drukkelijker aan te tonen dat ook in het enkelspel rekening met hem dient te worden gehouden. In 1978 werd hij slechts eenmaal in een eerste ronde uitgescha keld. Dat was tijdens de open Franse kampioenschappen in Parijs, waar hij later overigens wel de dubbelspeltitel pakte met Hank Pfister. „In het enkelspel had ik ook nog een aardig eind kunnen komen, maar ik werd op uiterst vreemde wijze gediskwa lificeerd. Ik kreeg op een gegeven moment last van kramp. Ik wachtte even en voor ik het wist was ik uit de strijd genomen. He laas spreek en versta ik geen Frans, dus voor ik wist wat er aan de hand was, werd myn tegen stander. Uli Pinner, tot winnaar uitgeroepen". Religieus Dat de evenals zijn broer Sandv zeer religieuze Gene Maver („Het geloof is ons leven. Tennis komt voor ons beiden op de tweede plaats") ondanks zijn voorspoe dige start in bijna alle toernooien aan het eind van het jaar genoe gen moest nemen met de 75ste plaats, schrijft hij toe aan het feit dat hij in oktober in Californië een rugblessure heeft opgelopen als gevolg van een val van een paard. „Er waren wat botjes ge broken in m'n rug, waardoor ik vijf weken op in bed moest blij ven en zes a zeven toernooien moest missen. Was dat niet ge beurd, dan zou ik dicht bij de top zijn gekomen en was ik ook ver der gekomen dan de tiende plaats in het klassement van het dub belspel. Anderen zouden door zo'n tegenvaller misschien de moed wat hebben laten zakken. Ik niet. Vóór dat ongeluk trainde ik drie uur per dag. Daarna ben ik er als een bezetene tegenaan ge gaan en ben ik zo'n zes uur per dag gaan trainen". Uitslagen eerste ronde: José Clerc (Ar)-Robert Reiniger (Oost) 7-6,7-5,6-3, Wojtek Fibak (PoD-Ulrich Pinner (WDL) 6-1, 6-2, Peter Flemming (VST-Ara- na Amritraj (Ind) 6-3, 7-6,(7-3), Geoff Masters (Aus>-Brian Tea cher (VST) 6-2, 6-4, Vijaj Amri traj (Ind)-Andrew Pattison (Rho) 7-5, 6-2, Vitas Gerulaitis (VST)-Peter Feigl (Oos) 6-1, 6-4, Björn Borg (Zwe)-Mark Cox (GBR; 6-4, 6-2, Gene Mayer (VST>-Tom Okker (Ned) 6-3, 7-5 en John McEnroe-Heinz Gün- thardt (Zwi) 6-2, 6-1. Het resultaat was duidelijk zicht baar tegen Okker, die aanvanke lijk geen vat op het spel van Mayer had. -De Amerikaan ver werkte vijf aces in de openingsset en had voorts een te machtig wa pen in de vorm van zijn tweehan dige backhand. Een tactiek waarmee hij al op zeer jeugdige leeftijd vertrouwd is geraakt. „Mijn vader was tennisleraar. Vandaar dat wij als twee-, drieja rigen op de baan stonden om ook een balletje te slaan. Omdat het racket toen voor ons veel te zwaar was, moesten we het wel met twee handen tegelijk vasthou den. Vandaar". Opleiding Gene Mayer heeft tot nu toe aan die opleiding één toernooizege (vorig jaar in Guadekyara), twee halve finaleplaatsen (1977 in Hongkong en Bermuda) en vorige week nog een kwartfinaleplaats in Milaan overgehouden. In Rotterdam zal hij het in de tweede ronde moeten opnemen tegen John McEnroe, die in het toernooi van start is ge gaan met het geven van tennisles aan de Zwitser Heinz Gunthardt 6-2, 6-1. „Normaal gesproken verlies ik, maar ik zie wel hoe het loopt. Ik heb genoeg getraind om niet kansloos te hoeven zy n". McEnroe moet dan ook in staat worden geacht door te dringen tot de finale, waarin hy het hoogstwaarschijnlijk zal moeten opnemen tegen de als nummer één getipte Björn Borg De Zweedse Monegask, die maan dagavond een misverstand als excuus aanvoerde om niet te hoeven spelen, won gisteren in een anti-tennisdemonstratie met 6-4. 6-2 van de Engelsman Mark Cox. De Nederlandse kampioen Louk Sanders, die eventueel de volgende tegenstander is van Borg. zag zijn partij tegen David Schneider verplaatst naar van-

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15