"Bruiloften duren tegenwoordig veel te kort..." ...OFWAAROMUBIJ CDK NU NÓGVOORDELIGER UIT BENT MET EEN SPAAR- OF SALARISREKENING. DE GEMAKKELIJKSTE PORTEMONNAIE VAN NEDERLAND af PAGINA 4 VARIA DINSDAG 3 APRIL 1979 door Sjak Jansen Noordwijkse Flessen Arie Zijn onuitputtelijke repertoire is voor een groot deel bijna net zo oud als hij zelf is: Arie West geest (67) beroepsartiest te Noordwijk. Zanger, sneldich ter. accordeonnist, pianist, confe rencier en niet te vergeten fles- senbespeler. Vandaar zijn bijnaam 'Flessen Arie', hem toebedacht door Ted de Braak, ten tijde dat de Noordwyker meedeed aan een wedstrijd voor bespelers van zelfgemaakte muziekinstru menten. Ging toen weliswaar niet met de eerste prijs strijken (de zingende zaag en éénsnarige sigarenkist bleken meer in tel) maar het leverde hem wel een optreden in de Vuist van Duys op. Westgeest staat evenwel meer bekend als de man die in de loop der jaren ontelbare bruilof ten en partijen in de Leidse con treien tot onvergetelijke feesten heeft gemaakt. Krijgt met zijn tientallen, vaak zelfbedachte, dijenkletsers iedereen van de stoelen af. Wat te denken van deze. Zingend geeft Arie er één ten beste: „Zeerio, zeerio, waar het jeukt daar zit meestal een vlo. En is er dan sprake van zulk soort bezoek, dan trek je je te rug in de uiterste hoek. Want er staat toch geschreven en drukt, men krabbelen daar waar 't jukt. Maar zij die zich schamen voor heer of voor dame, gaan onder zo'n kwelling gebukt. Zeerio, zeerio Gedegenereerd „Zo oud als dat refrein mag zijn, hij doet het nog altijd goed", geeft Arie een beetje trots toe. op voor bejaarden. Liefst met de flessen, want daar zijn de oudjes volgens Flessen Arie gek op. Jaren geleden kwam hij ie mand tegen die op flessen speelde. „Het leek mij ook wel wat en derhalve ben ik flessen gaan zoeken. Er zijn wel twee honderd door mijn vingers ge gaan voordat ik de benodigde acht goede felssen had. Het moeten namelijk flessen zijn met een ziel. Flessen met een kuil onderin. Dat heeft een ze kere invloed op de klank". Arie mag er graag op spelen. Vindt het alleen een heel ge sjouw om die dingen mee te nemen. Thuis stemt hij hen, zo dat hij er direct op kan musice ren. En daarbij moetje volgens hem niet op de minuut kijken. Vrij man Arie is vrij man. Dat wil onder andere zeggen dat hij overdag vaak thuis is. Ook dan is even wel met zijn instrumenten in de weer. „Dat doe ik veel liever dan voor het raam zitten. Het gaat vanzelf. Mijn vak verveelt me nooit. Laatst zijn mijn vrouw en ik meegeweest met een Rijn reisje. Elke dag heb ik daar op getreden. Dat is voor mij de ideale manier om vakantie te houden. Het zal wel iets met de Westgeesten te maken hebben, mijn vader was per slot ook ar tiest". In Noordwijk geldt Westgeest als een gevierd man. Westgeest speelde zich er destijds als trompettist van de Ravelli s let terlijk in de kijker. „Wij braken het casino af'. Westgeest heeft er altijd naar gestreefd met iets nieuws voor de dag te komen. Hij heeft het tot op heden vaak moeten hbben van jaarlijks terugke rende uitnodigingen. De plaat selijke klaveijasclub bijvoor beeld. „Voor mij is het zaak op die feestavonden niet dezelfde bakken te gaan vertellen". Verbrande kop „Hoewel, die mop van die vent met dat verband om zijn hoofd slaat nog altijd aan. Ik zeg te gen die man. Heb je wat aan je hoofd? 'Nee', zegt-ie,' aan mijn voet maar het verband is wat verschoven. Nee, allel gekheid op een stokje, ik loop reclame voor een luciferfabriek: 'Ver brande kop valt er niet af! Vult gauw aan:,, Als een liedje in deze tijd redelijk aanslaat, wil dat best wat zeggen. Want ie dereen kan constateren dat het feest in de afgelopen jaren vol komen gedegenereerd is. Als je vroeger zei; 'Jongens, het is tijd voor de polonaise' dan sprong iedereen van de stoelen af om 'm in te zetten. Maar te genwoordig hoor je, als je het woordje polonaise laat vallen, 'wat nou, mij niet gezien met die flauwekul'. „Men blijft liever zitten achter het glaasje cola". Oorzaak van die degeneratie is het feit dat men te veel verwend is. Zit voor de teevee, frisdrank binnen hadbereik. En als er een ver jaardag is, zegt men: 'Getsie, alwéér'. Zo is het en niet anders. Spontane „Sterker nog. Laatst trad ik op voor zo'n stelletje bruiloftgan- gers, riep er iemand: 'Joh, hoe lang duurt dat optreden nog. Maak het asjeblieft een beetje kort, Ik wil naar huis toe; een borreltje drinken'. Het is een feit. Het spontane is er af, een paar uitzonderingen daargela ten. Bruiloften duren veel te kort. Vroeger was het daarente gen zwoegen tot vier uur in de nacht. Mocht je niet eerder weg. Moest ik van armoe spelletjes doen. Wel eens mijn repertoire tot twee keer toe gebracht". „In die dagen was er ook niet iedere dag een borrel te krijgen. Vandaar dat men zo lang bleef hangen. Je werk werd ook meer gewaardeerd. Je kon toen via de mond op mondreclame binnen een betrekkelijk korte tijd naar maken. Na de oorlog ja. Een is niet voor niets een vak waarin men je moet willen. Het is daarom zaakje repertoire regelmatig te verversen. Er zijn altijd wel een paar moppen die verjaren. Hetgeen je brengt moet je ook aanpassen aan je publiek. Als ik bijvoorbeeld in Katwijk moet zijn, moet ik zorgen met geen woord over Adam en Eva te reppen. Zo niet. dan kan ik het daar ver der wel vergeten. Niet om het één of ander hoor. ik treed er graag op. Vooral in Katwijk Zee. daar weet men nog wat feesten is". Met een ziel Naast bruiloften en partijen, treedt Westgeest ook veelvuldig Flessen Arie, zoals gewoonlijk gehuld in smoking, achter zijn flessen met een ziel. enorme opleving van feesten, 's Winters en in de seizoenen kwam je handen tekort. Zoe- doende heb ik er altijd van kun nen komen". Niet minderwaardig Ondanks dat Arie Westgeest men zijn grappen en grollen al meer dan vijftig jaar zijn brood verdient, heeft hij nooit kunnen doorstoten in de gevestigde theaters en de Hilversumse studio's. Is dan ook nimmer vies geweest van de, voor velen van zijn collega's minderwaar dige, bruiloften en partijen. Integendeel, Westgeest greep elke invitatie met beide handen aan. „Als je daar je neus voor ophoudt, red je het niet. Het was voor mij het enige houvast. Het Knoop-polo: Van 65/35 polyester/katoen Met opgestikte klepzakken. In talloze mode- kleuren. Alleen deze week:Maat 176 vanl4-voor 12.-. Maat 116 van 10.-voo; Blue denim jeans: Van 100 katoen. Met kontrast sierstiksels. Western model. Merk: Yours. Alleen deze week: Maat 176 van 24 - voor 22,- Maat 116van20-voor löj- Opmerkelijke mode voor jongens van 6-16 jaar. Vanaf 1 april extra rentevoordeel door de dagelijkse renteberekening. L Vanaf 1 april berekent de N.V. Crediet- en Depositokas, spaarinstelling van De Grenswissel kantoren N.V., de rente niet meer per halve maand, maar per dag. Bij de dagelijkse rente berekeningsmethode wordt uw geld al de dag na storting rente-dragend. Bij opname, respektieve- lijk overboeking, ontvangt u rente tot de dag van opname, resp. overboeking. Voor sparen met vaste termijn berekende CDK reeds dagelijkse rente. Daarom bent u bij CDK met uw spaar boekje of -rekening (direkt opvraagbaar, Super- Sparen en opzegtermijn) en salarisrekening nóg voordeliger uit! Ook al omdat CDK zoveel aantrekkelijke spaarvormen biedt. Kijkt u zelf maar! Voor u is er beslist een interessante manier van sparen bij. Als u daarover wilt praten, bent u altijd welkom bij een van de 60 vestigingen van De Grenswisselkantoren N.V. (niet alleen aan de grenzen, maar ook op de NS-stations) en bij alle CDK-spaaragenten in Nederland. DAGELIJKS OP\rRAAGBAAR SPAREN. op spaarboekje of rekening 4'A°/o Super-Sparen, op boekje of rekening 7Vt% SPAREN MET OPZEGTERMITN. 3 Maanden opzegging, eerste inleg min. f 500,- 5 'A% 6 Maanden opzegging, eerste inleg min. f 500,- 5'/2% 12 Maanden opzegging, eerste inleg min. f 500,- 6% SPAREN MET VASTE TERMITN Nieuw: 1 jaar vast 7'/4% 2 jaar vast 3 jaar vast 8 Eerste inleg min. f 1.000,-. 4 jaar vast j 5 jaar vast 6 jaar vast 8'/2% 9% 9% TOONDERSTUKKEN. U kunt kiezen uit termijnen van 2 en 5 jaar vast. Of tussentijds verzilverbaar na twee volle jaren (looptijd 5 jaar). Aankoopbedragen van f 66,50 t/m f 5.000,-. Rente van 8% Station N.S.. Leiden. Tel. 071 -14 45 58 <0% -.Q fl?' iedereen leest de krant altijd en overal. CjTg ij,: 1*T*/ iedereen leest de krant altijd en overal.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4