Kreymborg van vergaderingen Vrij voor bijwonen Zó moeten blousons nu zijn! Gevangene ontsnapt nit politieauto LEZERS SCHRIJVEN randstad DEN HAAG (GPD) - Werk- gevers zullen binnenkort worden verplicht om werknemers die lid zijn van gemeenteraden, Pro vinciale Staten of andere vertegenwoordigende li chamen, voor vergaderin gen van die organen vrijaf te geven. Zij krijgen echter wel het recht om de daar door niet gewerkte tijd in mindering te brengen op het salaris van de werk nemer. De Tweede Kamer nam gisteren met algeme ne stemmen een wets voorstel van die strekking aan. Momenteel is het zo dat het verle nen van verlof voor het bijwonen I van vergaderingen door de BEST (ANP) - De 29-jarige A.M.P. uit Eindhoven is gis termiddag omstreeks 12 uur in Best ontsnapt uit een rij dende auto van de parketpoli tie. Ondanks een uitgebreide speuractie, onder meer op het vlakbij gelegen woonwagen kamp is de man nog spoor loos. De verdachte werd overge bracht van een Huis van Be waring in Den Bosch naar een Huis van Bewaring in Maas tricht. Ter hoogte van de brug over het Wilhelminakanaal in Best drukte hij plotseling met zijn geboeide handen de ach terruit uit de personenauto waarmee hij werd vervoerd en liet zich achterover uit de rijdende auto vallen. werknemer met zijn werkgever moet worden geregeld. Ook be staat er geen regeling voor het al dan niet doorbetalen van de werknemers. Deze gebreken in de wet zijn door het wetsontwerp van de ministers Wiegel (bin nenlandse zaken) en De Ruiter (justitie) ondervangen. De nieuwe regeling heeft betrek king op leden van gemeentera den, Provinciale Staten, water schappen. veenschappen en pol ders en de Eerste Kamer. Dit zijn functies die doorgaans niet full time worden vervuld. Uitgeslo ten zijn functies als Tweede-Ka merlid, Gedeputeerde of wet houder in gemeenten boven 30.000 inwoners, die meestal wel volledige dagtaken zijn. Het gaat in totaal om 12.000 gemeente raadsleden, 800 Statenleden en enkele honderden anderen. Volgens het wetsontwerp zal geen onbeperkt verlof gegeven behoo- ven te worden. Het gaat in eerste instantie om het kunnen bijwo nen van de vergaderingen van de betreffende organen. De tijd die in het voorbereidende werk gaat zitten, wordt niet meegerekend. Ook is bepaald dat een werkne mer niet ontslagen kan worden omwille van zijn lidmaatschap van een vertegenwoordigend or gaan. In gevallen waarbij werkgever en werknemer het niet over de pro cedure eens kunnen worden, be slist de kantonrechter. Hij zal daarbij volgens minister De Rui ter alleen kijken naar de tijd die de werknemer voor zijn lidmaat schap van raad of ander orgaan nodig heeft en niet naar de vraag of de werknemer wel in zijn be drijf kan worden gemist. De werknemer zal door de werkge ver in zijn inkomen gekort kun nen worden voor de tijd dat hij afwezig is. Dat kan, omdat leden van gemeenteraden, Provinciale Staten, Eerste Kamer en water schappen een vast jaarlijks be drag krijgen, zodat geen verlies van inkomsten optreedt. Minister Wiegel kondigde gisteren in de Tweede Kamer aan dat het Amb tenarenreglement zo gewijzigd zal worden, dat ook ambtenaren de afwezige tijd niet gecompen seerd krijgen. Wiegel gaf toe dat ambtenaren in vertegenwoordigende publieke organen oververtegenwoordigd zijn. omdat zij nu al verplicht vrijaf kunnen krijgen met be houd van loon. Aan deze onge lijkheid wil hij nu ook een einde maken. DEN HAAG - Een schilder werkt nog wat plekjes weg bij het Koninklijk Paleis in Madurodamdat morgen weer voor het publiek geopend wordt. [Publicatie van deze brieven houdt niet in dat de redactiej: Éhet altijd met de inhoud ervan eens is. Bezetting o Naar aanleiding van het verslag over de bezetting van de Haan- straschool (gisteren in deze krant) wil ik het volgende op merken. De heer Erades zegt o.a.: "Door de bezuinigingsmaatregelen van minister Pais is de werkgelegen heid voor kleuterleidsters be schamend Ook schrijven de leerlingen Bestek '81 blijkbaar vermindering van de werkgele genheid in het onderwijs toe. Het volgende is op dit moment van belang Minister Pais heeft reeds vorig jaar een Actieplan voor het behoud (en uitbreiding) van de werkgelegenheid in het onder wijs opgesteld. Het is inderdaad nog te weinig, maar gezien de be perking van de overheidsuitga ven in het kader van Bestek '81 al een goede prestatie. Overigens had de heer Erades ook kunnen weten dat juist de onderwijsbe groting nauwelijks is "getroffen" door Bestek '81, dankzij minister Pais. De heer Erades doet er goed aan de gangen van minister Pais op het gebied van de werkgele genheid goed te volgen, zodat hij zijn leerlingen goed kan informe- Hij is natuurlijk al enkele maatre gelen tegengekomen, zoals het beschikbaar stellen van meer gelden voor het onderwijs aan buitenlandse kinderen en de mo gelijkheden voor oudere leer krachten om vervroegd uit te tre den ten behoeve van jongeren. Binnenkort kan hij er nog meer tegemoet zien, zoals het mogelijk maken om grote klassen te ver kleinen en de mogelijkheid om wachtgelders en mensen met zgn. korte en lange uitkeringen te laten werken in „vervangings- pools", zodat bij ziekte van leer krachten er geen lessen hoeven uit te vallen. Ook de leerlingen- schalen worden dan definitief vastgesteld. Deze maatregelen, het zijn er slechts enkele, leveren structu reel werkgelegenheid op. Na tuurlijk heeft minister Van Ke- menade meer gedaan, zal hij zeg gen. Maar die haalde het geld voor de bevordering van de werkgelegenheid dan ook weg uit de begrotingspost voor scho lenbouw in het voortgezet on derwijs. Over die bezuinigigen weet het Leidse voortgezet on derwijs helaas mee te praten (bijv. de Louise de (Coligny). Mi nister Pais heeft deze post vorig jaar zelfs verhoogd en dit jaar is daar helemaal niets bezuinigd. Minister Pais laat natuurlijk ook steken vallen, heel menselijk. En ook hij zal wel eens door de knieën gaan voor minister An- driessen. Men mag dat bescha mend noemen. Tegelijkertijd verwacht ik van diezelfde men sen dat zij voordat zij dergelijke uitspraken doen, zich goed in formeren. Hopelijk zijn de leerlingen van de Haanstraschool zó opgeleid dat zij niet alles kritiekloos slikken en spuien, ook niet de ongenuan ceerde uitlatingen van hun direc teur. M. Zonnevylle, gemeenteraadslid voor de WD, Diamantplein 26, LEIDEN direct werk op kantoor voor: telefoniste kleine installatie met goede typevaardigheid. Voor een bedrijf in de directe omge ving van Leiden. Langere periode, hele dagen. terminal typiste voor een instelling in Lei den. Ervaring met terminal werk is vereist. Voor de middagen, langere periode. uitzendbureau Leiden. Kort Rapenburg 6, tel 071-149541 Alphen, Vondelstraat 18, tel 01720-93505 (tussen 14 00 en 17.00 uur) Katwijk. Cleijn Duijnpark-12, tel. 01718-71215 (tussen 14,00 en 17.00 uur) geuit dat de prostitutie zich toch zal uitbreiden naar omliggende wijken. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: aangenomen naarOldebert (Gr.) A. K. van Kooy Dronten, naar Haren (Gr.) W. van der Waal Nijmegen; bedankt voor Val kenburg (ZH) J. van der Schee Heiloo. Overleden: ds. G. J. H. Gijmink te Rotterdam, 65 jaar. Koning benoemt Suarez tot premier (Van onze correspondent) MADRID - Het zat er dik in. Ko ning Juan Carlos heeft gister avond Adolfo Suarez, voorzitter van de regeringspartij Unie van het Democratisch Centrum (UCD) opdracht gegeven om als minister-president ,een nieuwe regering te vormen. De Spaanse vorst nam dit besluit nadat hij in de afgelopen dagen alle woord voerders van de parlementaire politieke partijen had uitgeno digd voor een oriënterend ge sprek over de politieke toekomst. De enige politieke groepering, die niet op de uitnodiging van koning Juan Carlos inging is de extreem-links Baskisch-natio- nalistische coalitie Herri Batasu na, de politieke vertegenwoordi ging van de Baskische afschei dingsbeweging ETA-Militar. Premier Suarez, die nu de eerste democratische grondwettelijke minister-president van Spanje wordt, zal morgen zijn regerings programma in de Tweede Kamer bekendmaken. Daarna zal hij van de Kamer mede een vertrou- wensstem vragen om gedurende een periode van vier jaar te rege ren. De Tweede Kamer moet het regeringsprogramma van Suarez, dat niet afwijkt van het verkie zingsprogramma waarmee de UCD bij de algemene verkiezin gen van 1 maart als overwinnaar uit de bus kwam, met een absolu te meerderheid goedkeuren. Dit betekent dat Adolfo Suarez op zijn minst 176 van de 350 stem men in de Tweede Kamer moet krijgen. DONDERDAG 29 MAART 1979 ^edeii van vertegenwoordigende lichamen Zaken met Zuid-Afrika. Het "Christian concern for Southern Africa" in Engeland heeft voor het eerst in zijn bestaan kerken en zendingsorganen gevraagd hun geld dat zij hebben onderge bracht bij banken die relaties met Zuid-Afrika hebben, terug te trekken. Dit oecumenische insti tuut werd in 1972 gesticht om Britse investeringen in Zuid- Afrika te inventariseren. Het rapport wordt beschouwd als een keerpunt in het denken over het beleid ten aanzien van Zuid- Afrika binnen het instituut. De nu gedane oproep duidt op een groeiende voorkeur van de ker ken om door economische be trokkenheid de problematiek van Zuid-Afrika mee te helpen oplossen. Plan-Waldheim. In een verkla ring na een vijfdaags overleg in New York steunen leiders van vier Namibische kerken het plan van Kurt Waldheim, secretaris generaal van de Verenigde Na ties, dat oproept tot een staakt het en vuren tot vrije verkiezingen in dit land onder toezicht van de Verenigde Naties. Aan het over leg in New York namen Zuid- Afrika, de Swapo (bevrijdingsor ganisatie van Namibië), de front- lijnstaten, Nigeria en de Ver.Sta- ten. Canada, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland deel. Als er geen overeenstemming wordt bereikt, zal het geweld in Namibië (Zuid-West-Afrika) nog meer toenemen, zeggen de kerk leiders, die de besprekingen in New York bijwoonden. Zij doen een beroep op alle partijen het VN-plan te aanvaarden, vooral op Zuid-Afrika dat tot nu toe niet positief op de voorstellen van Waldheim heeft gereageerd. Eroscentrum. Pastores van Rot terdamse kerken zijn er niet in geslaagd een gemeenschappelij ke conclusie te formuleren met betrekking tot het in het Poort gebouw aldaar te vestigen eros centrum. De kerken was ge vraagd zich achter de acties tegen het centrum te scharen. Voor een unaniem standpunt bleek de situatie te gecompliceerd. Bo vendien zijn de pastores ervan overtuigd dat de Rotterdamse overheid het voorkómen van overlast voor de bevolking tot uitgangspunt heeft gekozen. In een brief van diakenen aan de wethouders voor wijkaangele- genheden wordt wel de vrees BERICHT VAN INZET van het herenhuis HOGE RIJNDIJK 119 te Leiden (ex art. 1223 (2) van het Burgerlijk Wetboek), in bod gezet op I/ 192.000.- AFSLAG vindt plaats op maandag 2 april 11979 des middags om 16.00 uur in het Notarishuis, Hoge- woerd 144 te Leiden Notaris mr S. M. Brandenberg, Turfmarkt 4. 2312 CD LEIDEN Tel. 071-130645 Bij vonnis van de Arrondisse- ments-Rechtbank te 's-Gra- venhage van 22 maart 1979 is in staat van faillissement ver klaard de besloten vennoot schap Schoonmaakbedrijf E S B V., gevestigd te s-Gra- venhage aan de Suezkade 25, met benoeming van mr. M. Rutgers tot Rechter-Commis- saris en van ondergetekende tot curator. Mr. A. R. M. van der Pluijn, Ra penburg 34, Leiden. Burgemeester en wethouders van Alphen aan den Rijn brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 42 van de voorschriften van het bestemmingsplan Ridderveld I vergunning te verlenen aan de heer G. J. Kraaij te Alphen aan den Rijn, voor het uitbreiden van de woning Grashof 18. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld van dit bouwplan kennis te nemen en eventuele bezwaren tegen het verlenen van de bouwvergunning uiterlijk 12 april 1979 schriftelijk bij hun college in te dienen. De op het bouwplan betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 30 maart 1979 tot en met de hiervoor genoemde datum ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken en stadsontwikkeling (kamer 8), ter inza ge. Alphen aan den Rijn, 29 maart 1979 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, De secretaris, mr. R. M. Gallas. mr. H. van de Top. gemeente alphen aan den rijn1 OPHEFFINGS UITVERKOOP Nu tientallen spotkoopjes o.a. LANGE HERENSOKKEN wol met nylon 5,- per paar, 2 paar 9,- KINDERSOKJES acryl-nylon 4,- per paar, 2 paar 7,- DAMESSLIPS div. merkartikelen dubbel pak 7,-, 2 pakjes 12,- HEREN T-SHIRTS met korte mouw 9,- 2 stuks 16,- KLEINVAK ritssluitingen, naaigaren alles met 10% korting. Knoopjes tot 30% korting Breiwol 10-30% korting. Baddoeken 50 x 95 cm 4,75, 2 stuks 9,- Theedoeken 4 stuks 7,- Zie ook de etalages BIJ CORRIE H0GERV0RST Secr. Varkevisserstraat 254, Katwijk aan Zee Boven: Rtiimvallende katoenen blouson. Lage mouwinzet. Elastische tailleband. Marine of donkerrood. Mt 36-42.03." Links: Blouson van glanzende chintz. Let op de schouderlijn. Colkraagje. Kobalt blauw of rood. Mt 34-42. r\Q

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15