LEIDSCH DAGBLAD Niets staat een ondertekenin g meer in de JÜÜ IdiAmin in het nauw? VARKENS- LAPPEN |*98fiJ Goedhart Bouwhuis voor SieMatic keukens vandaag É't Lentes Vredesverdrag Egypte - Israël Dode door steekpartij Russische satelliet stort neer MANDAG 26 MAART 1979 OPGERICHT 1 MAART 1860 35816 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Groot enthousiasme op Schiphol. Berteling op de schouders. Op de voorgrond van links naamrechts Jansen, Crouwel en Klooster. (Van c correspondent) I WASHINGTON - Israels premier Begin gaat 2 april naar Cairo voor een vervolg op de ondertekening van de vre desverdragen tussen Israël en Egypte die vandaag in Washington met grote luister en plechtigheid plaats vindt. Sadat en Begin hebben gisteravond geconfereerd op Egyp tisch grondgebied: dat van de Egyptische ambassade in de Amerikaanse hoofdstad. Bericht na afloop: Niets staat een ondertekening meer in de weg. En dat was goed nieuws na een dag vol angstvallig afwachten of er mis schien toch nog een kink in de kabel zou komen, nadat was gebleken dat zo hier en daar nog wat rafels moesten worden bijgeknipt in een pakket van verbijsterende af spraken. Begin gaat naar Cairo, volgende week maandag, vooreen „staats bezoek" dat hij „in dankbaar heid" onderneemt en Sadat hoeft - dat is politiek van belang - niet I voor een tweede maal naar Jeru zalem. omdat vandaag zowel de I Arabische, de Hebreeuwse als de Engelse versie van de verdrags teksten zal worden onderte kend. Intussen confereerden de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken Cyrus Vance en zijn Israëlische collega D^jan tot op het laatste moment over de fijne patronen ir. het memoran dum dat vastlegt hoe de VS de Israëlische olievoorziening voor de duur van 15 jaar garanderen. Vance verklaarde gisteravomd laat te geloven dat alle problemen waren opgelost en Dajan viel hem, zij het voorzichtigjes bij. Verwijzing Intussen blijft Israël mopperen over het feit dat de VS niet bereid zijn om in een specificatie van hun diplomatieke en politieke bedoelingen ten aanzien van de vredesverdragen meer op te ne men dan een verwijzing naar een verklaring van 1975 waarin staat dat de VS niet rechtstreeks met de PLO zullen spreken zolang deze organisatie Israëls bestaans recht niet erkent en zich neerlegt bij de VN-resoluties omtrent vre de in het Midden-Oosten. Amerika wil kennelijk de meer ge matigde vertegenwoordigers van het Palestijnse volk de kans ge ven zich uit te spreken en wil on der geen voorwaarde het klimaat bederven voor de uiterst moeilij ke besprekingen over eventueel Palestijns zelfbestuur op de westelijke Jordaanoever en in de Gaza-strook, die een maand na de ondertekening van de verdragen moeten beginnen. (Zie ook pagina 9) Toestemming voor liet Ashram-college Middenschool in Alphen (Van één onzer verslaggevers) ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Ashram-college in Alphen aan den Rijn mag gaan experimente ren met een zogenaamde „mid denschool". Dat heeft minister Pais (onderwijs) vanmorgen be kend gemaakt. In totaal heeft hij aan zeven Nederlandse scholen toestemming gegeven voor een dergelijk experiment. Bij het Ashram hoopte men al ge ruime tijd op deze beslissing. Di recteur Chamuleau vandaag in een reactie: "Maar je bent nooit zeker. Ik ben blij dat het er nu door is." De voorbereiding voor de midden school zal in augustus (het nieu we schooljaar) beginnen. Ash- ram-directeur Chamuliau zei nog niet te kunnen overzien hoeveel leerlingen de Alphense midden school straks zullen bezoeken. Hoorn 126a, (tegenover Avifauna) Alphen a/d Rijn. Tel. 01720-22100* Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.30 uur. 14.00-17.30 uur. za. 10.00-16.00 uur. GIPSPLATEN voor wanden en plafonds vanaf 4,95 per m2 tóch even kijken bij DE HOUTBAAN zelfbouwcentrum zljldijk 2 - leiderdorp tel. 071-899311 OP het terrein van de Verenigde Touwf&briek zaterdags tot 5 uur gecpend Leidsch Dagblad Geen krant bezorgd? Bel dan Maandag t/m vrijdag van 18.00-19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Oud-minister drs.Jaap Boersma (49) en joumahste-t.v.-presentatri ce Alice Oppenheim (39) zijn van middag om drie uur in het gemeen tehuis van Leiderdorp getrouwd. Het is voor beiden het tweede huwe lijk. De vroegere anti-revolutionai re bewindsman,nu in de top van het bouwbedrijf Ogem heeft uit zijn vo rige huwelijk twee dochters; de eni ge zoon, straaljagerpiloot, kwam in 1973 bij een ongeluk om het leven. Alice Oppenheimdie al jaren in Leiden woontvertelde vanmorgen „We houden het allemaal in intieme kring. Het kan ook moeilijk anders, want ik heb het verschrikkelijk in mijn rug. Als het van de dokter mag gaan we volgende week op huwe lijksreis naar Majorca". Het echtpaar Boersma-Oppenheim gaat in Kijkduin wonen. Het be trekt daar in juni de flat die vroeger bewoond werd door drs. Schmelzer, de vroegere KV P-voorman, en zijn vrouw. Het echtpaar ging onlangs uit elkaar. NAIROBI (UPI/AFP) - De Oegan- dese radio heeft vandaag gemeld dat Tanzaniaansc troepen en tanks zijn doorgedrongen tot in de buitenwijken van de hoofd stad Kampala en dat de weg naar de luchthaven Entebbe is afge sloten. President Idi Amin en enige van zijn militaire adviseurs bevinden zich op Entebbe en zij kunnen Kampala niet meer bereiken. De raclio liet echter woteri dat de Oe- gandese leider "niet bezorgd" is en nog altijd een "sterke moraal" heeft. Waarnemers in Nairobi menen dat het lot van Amin zeer vlug be- Opnieuw veel wind Eerst opklaringen, later meer bewol king gevolgd door regen. Minimum temperaturen omstreeks 5 graden. Middagtemperaturen rond 9 graden. Vannaeht tijdelijk minder wind, maar morgen opnieuw harde wind uit zuid tot zuidwest. (Opgemaakt om 11.15 uur) 27 MAART Zon op: 6.29 uur; onder: 19.04 uur. Maan op: 6.18 uur; onder: 18.23 uur. Hoogwater te Katwijk te 2.31 en 14.52 uur, laagwater te 10.39 en 23.07 uur. schoren zal zijn als het bericht van de Oegandese radio op waar heid berust. Verscheidene Oe gandese verzetsgroepen hebben in Tanzania overeenstemming bereikt over een gezamenlijke strijd "voor de bevrijding van Oeganda". Er is al een comité van elf man gevormd dat de leiding op zich moet nemen na de val van Amin. Militairen in Nairobi verwierpen echter de bewering in de speciale uitzending van radio Oeganda, dat Tanzaniaanse troepen al in de buitenwijken van Kampala zou den zijn en de hoofdweg naar het vliegveld van Entebbe zouden hebben afgesneden. Als een "nieuw hersenspinsel van Amin". De militaire toestand is volgens hen niet gewijzigd sinds donderdag de stad Mpigi werd ingenomen. GORINCHEM (ANP) - De 36-jarige caféhouder H. van Kapel uit Go- rinchem is in de afgelopen nacht voor zijn café "De Caroussel" doodgestoken. De dader, een 19- jarige Turk, is gearresteerd. De Turk had in het cafe ruzie ge kregen met enige meisjes. Toen hij eén van de meisjes met een stiletto bedreigde, kwam Van Kapel tussenbeide. Tijdens de worsteling die toen ontstond werd de caféhouder dodelijk in de hartstréek getroffen. De klok leek negen maanden teruggedraaid. Net als bij de terugkeer van het Neder lands voetbalelftal uit Ar gentinië, was ook gister avond een massa mensen naar Schiphol getogen. Drieduizend man stonden ditmaal op het vliegveld klaar om de "gouden" ijs- hockeyploeg te verwelko- Oranje, dat in Roemenië "het onmogelijke mogelijk" had gemaakt door zich te plaat sen voor de Olympische Win terspelen van Lake Placid, gevolgd door de titel in de B- groep en de promotie naar de A-poule, reageerde verbij sterd op het enthousiasme. De ploeg wist wel dat de droomsuccessen iets hadden Weer in Canada OTTAWA (UPI) - Een Russische satelliet van de Kosmosreeks, de Kosmos-315, is neergestort in het noordwesten van Canada. De sa telliet brandde op tijdens de te rugkeer naar de aarde. Hij had geen nucleaire motor. De Canadese autoriteiten zullen geen mensen uitsturen om naar brokstukken te zoeken. „Die lig gen dan toch over een veel te groot gebied verspreid en gevaar van besmetting door radioactief afval is er onder de gegeven om standigheden niet" wordt ge zegd. In januari '78 is wél een Russische nucleair voortbewogen satelliet in Canada neergestort. Het was een militaire Kosmos (956)). Het kostte Ottawa 13.700.000 dollar om de brokstukken op te sporen en op te ruimen. Vice-premier van Italië overleden ROME (Reuter) - Vice-premier Ugo la Malfa van Italië is vanmorgen vroeg op 75-jarige leeftijd overle den. De voorzitter van de kleine Re publikeinse partij was sinds za terdagmorgen - toen hij een zwa re beroerte kreeg - buiten be wustzijn geweest. La Malfa was pas vijf dagen vice- premier in het nieuwe kabinet van premier Andreotti. Vorige maand probeerde de Republi kein nog een oplossing te vinden voor de Italiaanse politieke crisis door een kabinet te formeren waaraan zowel de christen-de mocraten als de communisten niet zouden deelnemen. Deze partijen zouden dan het minder heidskabinet moeten gedogen, maar hierover werd geen ak koord bereikt. Ugo la Malfa is jaren voorzitter ge weest van de Republikeinse Par tij die bij de verkiezingen van 1976 terugviel naar drie procent van de stemmen. La Malfa is lid geweest van acht re geringen en was een van de meest gerespecteerde politici van Italië. 24 PAGINA'S losgemaakt, maar had niet beseft dat de titel zóveel geestdrift los zou slaan. Geestdrift heerste gisteren ook in de Amsterdamse Water graafsmeer. Ajax demon streerde daar dat het weer helemaal terug is. FC Utrecht werd met 6-1 versla gen, in een partij, waarin Ray Clarke driemaal scoor de. Feyenoord blijft wisselvallig. Bij Haarlem kwamen de Rot terdammers niet verder dan 1-1, AZ '67 deed zaterdag avond al van zich spreken. Zonder Wim van Hanegem, die vrijwel zeker op korte termijn naar Amerika ver trekt, versloegen de Alk- maarders lijstaanvoerder Roda JC met 3-1. Na Rijsbergen, Rep en Geels zijn ook Krol, Hovenkamp (beiden geblesseerd) en Ling (hij wil niet meer) niet be schikbaar voor het Neder lands elftal dat woensdag in Eindhoven het EK-kwalifi- catieduel tegen Zwitserland Op regionaal voetbalniveau kende UVS nauwelijks moei lijkheden met DHS. De Schiedammers zijn veel te zwak voor de hoofdklasse en verloren met 2-0. De streekderby Noordwijk- Quick Boys in de zaterdag eerste klasse eindigde in een 1-1 gelijkspel. Een uitslag waarmee iedereen vrede kon hebben. RCL verloor met 0-1 van Spakenburg. PAGINA'S 13-20 B De Voorschotenaar Ferry Rondagh maakt geen kans op een zetel in het Europees Parlement. De Partijraad van de PvdA gaf hem afgelo pen zaterdag dezelfde plaats op de lijst van de Nederlands socialisten als de commissie- Pronk al in haar voordracht had gedaan: de 26ste. De verwachting is dat de PvdA een tiental afgevaardigden aan het Europees Parlement zal mogen leveren. Rondagh zag de steun die hij van een groot aantal (26) afdelingen had weten te verwerven, dus niet gehonoreerd PAGINA 5. I Vakbondsacties in de metaal lijken onafwendbaar PAGINA 21 4 weken lang i JLEIDSCH DAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRIJS Ik ga liever niet over 1 nacht ijs en wil het Leidsch Dagblad eerst 4 weken voor half geld en dan kunt U mij aansluitend als abonnee noteren. Ik beslis meteen en U kunt mij m i v. heden als abonnee noteren en ik krijg dan de eerste 2 weken de krant gratis. Naam: Adres: Woonplaats: üironr.: Hokje aankruisen en bon ingevuld in een open envelop zonder postzegel opsturen naar Leidsch Dagblad Antwoordnummer 214, 2300 VB Leiden v. en de krant komt

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 1