Tot Moskou geen rast meer voor hockeyers De surprise schuilt in de wedstrijd zelf Kassa voor Koopmans? Heren van Orion stevenen op titel af CARAMBOLE MOET PLAATS ZAKKEN Scena-6: taalbarrière BURGERLIJKE STAND ZATERDAG 24 MAART 1979 SPORT PAGINA 13 In N RC-Handelsblad van af gelopen woensdag ontwik kelde Henri van der Steen in zijn verslag van FSC-Ajax een interessante theorie: het aantal verrassende uitslagen, stelde hij, is hier te lande nog steeds aan het teruglopen. Alle energie, die dit seizoen in de volkssport voetbal is gesto ken, heeft niet meer dan één echte surprise opgeleverd: de winst van PEC-Zwolle (0-1) bij PSV thuis. Voor het overi ge zijn de doelpunten over het algemeen daar gevallen, waar zij werden verwacht te vallen. In West-Duitsland, Engeland en België kunnen surprise-scores, vervolgde hij, nog wel regelmatig worden gesignaleerd. Hij wijt het uit blijven ervan in Nederland aan het vergevorderde tacti sche inzicht in ons land: „Trainers en spelers zijn der mate goed op de hoogte van alle tactische snufjes, dat op portunistisch, spectaculair, primitief voetbal in hoge mate uit den boze is. Want opportu nistisch voetbal is er om doel punten te maken en in Ne derland wordt er allereerst gespeeld om doelpunten te voorkomen". Ik besloot diezelfde avond goed op te letten op Henri van der Steens theorie klopte met de praktijk. Daarvoor zou FC Twente in Alkmaar moeten verliezen van AZ '67 (na het 1-1-gelijke spel in Enschede), en zou Volendam, na het deerniswekkende 0-0-gelijke spel in Volendam in de eerste wedstrijd, in Rotterdam moe ten worden afgestraft door Sparta. Verder zou NEC, dat thuis in Nijmegen al drie wedstrijden had verloren, vier had gelijkgespeeld en pas eentje had gewonnen, als nummer 16 op de ranglijst na tuurlijk met forse cijfers ge klopt moeten worden door Herrijzend Feyenoord, dat naar de vierde plaats was op geklommen. U weet hoe dat allemaal afliep. De riante uitgangspositie die AZ '67 zich door het gelijke spel in Enschede veroverde, ging tegen een FC Twente zonder Arnold Muhren en Frans Thijssen (de recente aderlatingen) dat met 0-2 won in rook op, en de veelbeloven de uitgangspositie van Spar ta, net het gelijke spel in Vo lendam, werd door de 0-2-zege van Frank Kramer cs. ook rücksichtslos om zeep gehol pen. Feyenoord ten slotte ont snapte in de inhaalwedstrijd tegen NEC aan een dreigende nederlaag toen Van Til pas zeven minuten voor het einde gelijk maakte. Als je, na het bekend worden van deze uit slagen, je hand op de druk persen van N RC-Handelsblad legde waarop het artikel van Henri van der Steen was af gedrukt, dan voelde het me taal nog warm aan... Had Van der Steen dan onge lijk? Nee, maar hij had het soort gelijk dat door enkele surprise-uitslagen toch altijd „gefalsificeerd" kan worden, zoals dat in de wetenschap heet. Na de 3-1-nederlagen van Volendam thuis tegen Sparta (voor de competitie dus, niet voor de beker) en van Ajax uit tegen PSV kende het weekblad Voetbal Interna tional aan de spelers van Vo lendam en Ajax toch iets ho gere cijfers toe op het spelers rapport dan aande spelers van de winnende verenigin gen Sparta en PSV. Die cijfers zijn soms heel dubieus, maar in het geval van Volendam- Sparta waren zij zeker niet onjuist (niet Sparta maar Volendam verdiende het te winnen) en uit de wedstrijd verslagen van PSV-Ajax heb ik begrepen, dat de hogere cij- ferwaardering voor Ajax al evenmin onwaarschijnlijk was. De surprise, het verras sende van voetbal, zit hem vaak niet in de uiteindelijke uitslagen (3-1 bij PSV-Ajax en 1-3 bij Volendam-Sparta zijn geen abnormale, maar normale uitslagen, die in de lijn der verwachting lagen), maar in de uiteindelijke uit slag, die vaak sterk kan con trasteren met het spelbeeld. En dan doel ik niet op zoiets laagvloers als een „veldover- wicht", waardoor het kan lij ken dat de ene ploeg sterker is dan de andere, terwijl die an dere ploeg de tegenstander gewoon een beetje laat dollen, om op de geijkte momenten even genadeloos toe te slaan, maar op de verhouding van doelrijpe kansen, geschapen scoringsmogelijkheden, die op miraculeuze wijze steeds weer op het laatste nippertje teniet worden gedaan, terwijl aan de overzijde een laag schot van Sparta-rechtsbui- ten Van Zoest de voet van een Volendammer schampt, waardoor de bal opkrult, en in een fraai maar geheel on bedoeld boogje over de 2 meter voor zijn doel staande Volen- dam-doelman pal onder de lat in het doel draait. Zo'n bal heeft dan even alles mee om doelpunt te worden, terwijl et telijke Volendam-ballen alles tegen hadden. Vaak moet je een wedstrijd hebben gezien, om te kunnen beoordelen of de uitslag een surprise is of niet. En Henri van der Steen heeft gelijk als hij zegt, dat de trai ners en spelers zo goed op de hoogte zijn van alle tactische snufjes, dat zij het op doel punten gerichte opportunisti sche voetbal uit den boze ach ten, en zich liever richten op het voorkomen van doelpun ten. In de eerste wedstrijd om de beker tussen Volendam en Sparta, was Sparta-trainer Petescu tot mijn verbijstering na afloop tevreden met het 0-0-gelijke spel („mooi uit gangspunt voor de return"), ook al omdat hij naar Volen dam toe was gekomen om een gelijk spel af te dwingen. Maar Sparta had die wed strijd (waarin Volendam zonder Fred André en Dick Bond speelde) gemakkelijk kunnen winnen, dat voelde je vanaf de tribune de volle 90 minuten: je zag een betere ploeg ingehouden spelen te gen een duidelijk mindere ploeg die na het eerste tegen doelpunt de bocht uitgevlogen zou zijn en met een 0-3-ne- derlaag over de kop zou zijn gegaan. Maar Van Tiggelen had maar een grote zorg: de Siamese tweeling spelen van Frank Kramer (zoals een an der achter de bal aangaat, ging hij achter Kramer aan), en weliswaar werd daardoor belet dat Frank Kramer (de ongrijpbaarste aanvaller in Nederland, maar om de een of andere reden schijnt Jan Zwartkruis te denken, dat hij voor buitenlandse backs wél grijpbaar zal zijn, hoewel die juist helemaal geen kaas van hem gegeten zullen hebben, omdat zij hem totaal niet kennen) in zijn spel kon ko men, maar tegelijkertijd werd. voorkomen dat Sparta doodgewoon won. Maar het verwierf zich natuur lijk wel een goede uitgangspo sitie voor de return!... In die return scoorde eerste Wim Kwakman na een verwarring zaaiende hoge voorzet van Frank Kramer, en tien minu ten voor tijd doelpuntte Kra mer zelf: 0-2. De bedrieger be- droven! De begieter begoten! En het gekste van alles is na tuurlijk nog, dat Petescu, de trainer van Sparta, nu zal be togen dat hij toch gelijk had. Dat Volendam nu wel had bewezen dat het niet zo zwak was als iedereen dacht! Dat hij er heel verstandig aan had gedaan de Volendammers in hun thuishaven zo kort moge lijk te houden, omdat zij, zo dra zij wat meer ruimte krij gen zoals in Rotterdam tegen Sparta, niet meer te houden zijn! Dat Frank Kramer in Het Kasteel toch maar bewees hoe gevaarlijk hij is (twee doelpunten afkomstig uit zijn acties), terwijl hij, toen Van Tiggelen hem zo stringent be waakte, er niet aan te pas kwam. En zo te zien heeft hij, potdome, fret gelijk inder daad aan zijn zijde, maar hij vergeet dan dat iedere wed strijd anders is, en dat in de wedstrijd zelf de surprise schuilt. De eerste bekerwed strijd Volendam-Sparta had makkelijk door Sparta ge wonnen kunnen worden, veel gemakkelijker dan de daar opvolgende competitiewed strijd die inderdaad met 1-3 door Sparta werd gewonnen. Als Sparta zich die mooie uit gangspositie had durven te verwerven door te winnen, in plaats van zorgelijk gelijk te spelen, was het nu een ronde verder geweest. NICO SCHEEPMAKER UTRECHT- „Je kunt natuurlijk uitstippelen watje wilt, maar je moet er wel rekening mee houden dat je met mensen werkt. Met kerels die naast hun werk in de eerste plaats rekening dienen te houden met hun gezin. Kijk, je kunt organiseren watje wilt, maar als er een gezin naar de knoppen gaat, is dat veel erger dan het missen van een olympische medaille". Frans Sijmonds. voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond, is realist genoeg om te beseffen dat de ruim 30 inter lands en de talrijke trainingsbij eenkomsten een immense aan slag op de psychische en condi tionele weerstand van de geselec teerden voor de Nederlandse teams zijn. Toch lijkt het de enige weg naar Moskou's ereme taal. De hockeybond lanceerde deze week in Utrecht het imposante oefenprogramma gericht op suc ces in Moskou. Vanaf 5 april, als in Rotterdam het team van de Verenigde Staten opdraaft, is het nagenoeg non-stop spitsuur vooi de 15 man, die zich hebben „aan gemeld" om de zweep var bondscoach Wim van Heumen over de rug te voelen. En, ze we ten nog niet eens zeker dat ze ir Moskou inderdaad de openings ceremonie zullen bijwonen. De bondscoach, naast leraar MO aan de Tilburgse academie ook nog fractievoorzitter van hel CDA in de Bossche gemeente raad, maakt er geen geheim var dat er van de 15 man die in april meegaan naar Maleisië en Au stralië en eind juni in Moskou aantreden, enkelen afvallen. „Je kunt oefenen watje wilt, vriend schappelijke wedstrijden spelen zoveel je kunt, maar onder psy chische druk kom je er pas achtei of iemand geschikt is". Twee routiniers Daarom is Van Heumen blij dat de routiniers Imbert Jebbink en Geert van Eijk zich eind juli weer melden bij de selectie. Dan ook zullen andere ervaren rotten zich via een opvallende rol in compe titieverband nog kunnen kwalifi ceren. Dat het om Ties Kruizc gaat is duidelijk. Van Heumen. die wel degelijk weet welke zwa re aanslag erop zijn spelers wordt gepleegd, gaat zelfs nog een stapje verder. „Hoewel we inten sief werken en enorm veel bui tenlandse toernooien spelen, valt iedereen af die meer dan éér toernooi mist. Om wat voor reden dan ook mag hij«één keer thuis blijven, maar meer kan niet, wil je aan de top rrveedoen". „Daarom ook ben ik erg ingenomen met het besluit van de bond om in juni naar Moskou te gaan. Uit er varing van collega's weet ik dal spelen in de Sowjet-Unie een gro te psychische belasting vormt. Het Nederlands Olympisch Co mité adviseert ons in elk geval te gaan, nu de mogelijkheid zich voordoet, omdat de ervaring die je daar opdoet van onschatbare waarde is met de Spelen var Moskou in zicht. Dan hebben we een voorsprong op de concurren tie". Manager Wim Cornelis tempert hel enthousiasme met: „De invitatie van de Sowjets is geweldig, maai zij kwam zo laat dat we die trip budgetttef inpassen. Ik hoop dai het NOC, dat de reis aanbeveelt ons te hulp komt. Het toernoo wordt overigens niet op de olym pische accommodatie gespeeld Dat wilde de FIH (internationale federatie) niet hebben, omdat wij anders te veel voordeel zouden krijgen". om hen met tactische middelen te verslaan". „De Pakistanen zijn professionals. Dat blijkt elk toernooi, dat ze rpet 11 man beginnen en eindigen. Hoogst zelden wordt een beroep op de reservebank gedaan. Door hun techniek en conditie zijn ze sterker in de persoonlijke duels. Wij lonnblessures op. Soms heb ben we alle 15 spelers op een toernooi nodig, zij nooit. Nu krij gen we de kans hun spel in zes rechtstreekse duels te ontrafelen. Nadeel is dat onze spelers enorm worden belast. Zij moeten nor maal werken en om de dag spe len. En, we hebben al zo'n kwets baar team. Heus, als er niet een paar routiniers bij komen, mogen we geen grote successen ver wachten. Die 30 interlands zijn gewoon hard nodig". Aanvoerder Ronnie Steens valt zijn coach b(j: „Het is zwaar, maar wel de enige manier om je aan de top te handhaven". Van Heumen: „We werken ernaar dat we in april in optimale conditie zijn en wil len die vorm twee maanden vast houden. Daartoe moeten we ook Spartaan met elf man naar NK gewichtheffen LEIDEN - De Nederlandse kam pioenschappen gewichtheffen tweede klasse zullen het a.s. weekeinde in Dordrecht worden gehouden. De Leidse Kracht- sportvereniging De Spartaan heeft met een flink aantal deel nemers in diverse gewichtsklas sen ingeschreven. In het vedergewicht komen Johan van Halem en E io Deegenaars en in het lichtgewicht Aad Bentvel zen in actie. Het middengewicht heeft een flin ke afvaardiging in Joop Marijt, Leen Zwaan, Henk Boon en Pe ter Keyzer. Verder zijn Wim v. d. Putte in het lichtzwaar, Sam Holswilder als middenzwaar, Peet v. Amsterdam in het zwaar gewicht en superzwaargewicht Ton de Groot ingeschreven. Ron Steens, aanvoerder van het Nederlands hockeyteam: "Het pro gramma is zwaar, maar het is de enige manier om je aan de top te handha ven." 's middags trainen. Het meren deel der spelers kan dat regelen. We moeten wel, want op twee in ternationale toernooien te Bue nos Aires en Hannover is geble ken dat ze psychisch stuk liepen. Dat moeten we ondervangen door de zaak uit te smeren". Weinig rust dus, want begin sep tember wordt in Brussel een vierlandentoernooi gehouden en eind december verwacht India bezoek van Nederland, dat vier januari doorreist naar Pakistan, waar de acht sterkste landen ter wereld een soort generale repeti tie voor Moskou houden. Dames De dames worden door bonds coach Huub Timmermans, die in het management de steun krijgt van ex-speelster Nel van Kollen burg, eveneens flink op de proef gesteld. Medio april wordt in Glasgow tegen Groot-Brittannie, Spanje en de Verenigde Staten gespeeld, eind april in Amstel veen wachten Canada, Rusland, de VS en Tsjechoslowakije op hun kans om de regerend we reldkampioene beentje te lich ten. Tegen aartsrivaal West- Duitsland volgen twee duels in juli en voordat half augustus in Vancouver de strijd om de we reldtitel begint, worden in Cana da nog drie oefenduels afge werkt. Ambitieuze programma's voor twee ploegen, die gezien de kracht op internationaal niveau in staat zijn om olympische me dailles te halen: Het bestuur van de hockeybond onderkent dat, maar het laatste woord is en blijft aan de spelers en speelsters zelf. Hoogtepunt Een hoogtepunt in' het seizoen wordt de serie van zes wedstrij den die Nederland en Pakistan tussen 11 en 19 augustus in ons land spelen. Van Heumen ver moedt dat het nog nimmer is voorgekomen dat de finalisten van het wereldkampioenschap elkaar in zes duels ontmoeten. „Een unieke gelegenheid om ons een beeld te vormen van de zwak te van de Aziaten. Zoals bekend komen wij technisch nooit op hun niveau. Onze enige kans is DEN HAAG (ANP) - Via zijn Henk Rühling manager heeft Rudi Koopmans een aanbie ding gehad om op zondag 6 mei in Milaan zijn Europese bokstitel in het halfzwaarge- wicht te verdedigen tegen de Italiaan Ennio Cometti. Koopmans veroverde de titel op 8 maart in sportpaleis Ahoy toen kampioen Aldo Traversaro (Ita) aan het begin van de zevende ronde de strijd staakte. Rühling voelt echter meer voor een vrijwillige titel verdedi ging van Koopmans in eigen land. "Wij hebben een uitste kende verhouding met de di rectie van het sportpaleis Ahoy en het lijkt mij redelijk dat het sportpaleis de eerste keus heeft bij een titelge vecht. Een punt is natuurlijk dat het verschil in gage dat men in Italië biedt en de even tuele gage in Rotterdam niet te groot mag zijn". Peter Bonthuis, de chef organi satie sport van Ahoy voelt wel wat voor een nieuw titelge vecht van Koopmans in Rot terdam. "Financieel geloof ik dat wij wel tot overeenstem ming zullen komen met Koopmans". Het zal echter een probleem worden om een geschikte datum te vinden". Joe Frazier, de bokser die in 1964 in Tokio het Olympisch goud in de zwaarge wichtklasse won en later als prof wereldkampioen werd, heeft een opvolger. Marvis Frazier, de achttien-jarige zoon van 'Smokie Joe' heeft zich gisteren via een knock out zege geplaatst voor de fi nale van de strijd om de Gol den Gloves. Marvis Frazier, die in 26 amateurwedstrijden ongeslagen is gebleven wil evenals zijn vader zich gaan kwalificeren voor de Olympi sche Spelen. Verhoudingen in volleybalcompetitie nu duidelijk LEIDEN - Nu het eind van de vol leybalcompetitie in zicht is, ko men de krachtsverhoudingen steeds duidelijker te liggen. Bij de heren stevent Orion 1 recht streeks op de titel af. Dit keer was degradatiekandidaat Blok'77 het slachtoffer, dat door Orion gede cideerd met 3-1 werd wegge speeld. RVV komt steeds dichter bij de sub-top. Ondanks fel verzet ging de Leidse studentenploeg SKC met 3-1 ten onder. Ridderveld had toch nog de nodige moeite met het onderaan staande Orion 2. De eerste set werd met 15-11 gewonnen, mede door de befaamde harde serves van Rid derveld. Daarna wist een even gemotiveerd Orion 2 met 14-16 de stand gelijk te trekken. Toen ge loofde de Hazerswoudse ploeg het wel en bleek dat men zich al lang met de degradatie had ver zoend. Met 15-12 en 15-8 won Ridderveld vrij simpel met 3-1. WVC miste een spelverdeler. Met de vervanger liep het in de eerste set niet zo best, waardoor tegen stander Gem/K kon winnen: 6-15. Toen daarna "good-old" Henk Kleingeld op die plaats kwam, liep het ineens wél en werd het een spannende pot, waarin de sterke midden-aanval konstant scoorde. Via 15-12, 15-13 en 15-7 werd het zeer ver dienstelijk 3-1 voor de Warmon- ders, die hierdoor naar de derde plaats oprukken. Leython 2 en DAC vochten tradi tiegetrouw voor elk punt. Toch kon Leython niet voorkomen dat DAC de eerste set pakte: 12-15. Toen daarna de normale basis- ploeg weer in het veld kwam luk te het wél en werden de volgende twee sets met veel inzet door Ley thon gewonnen: 15-12 en 15-11. Enige omzettingen in de ploeg verstoorden weer het ritme, waardoor af en toe te weinig slag kracht overbleef. Het gevolg was dat DAC via 11-15 de stand toch nog op 2-2 kon brengen. WW behield zijn tweede plaats door een ruime 3-0 zege op de an dere degradatie-kandidaat: Gem K 3. Bij de dames kende de wedstrijd tussen VCO en S'70 twee gezich ten. In de eerste twee sets domi neerde S'70 via een 11-15 en 2-15 setzege nam het team een 0-2 voorsprong. Dit bleek echter niet voldoende voor de overwinning want VCO vocht zich naast S'70 via 18-16 en 15-13, daarmee als nog een kostbaar puntje pak kend. Leython 4 speelde tegen Orion niet zo sterk. Pas in de derde set liep het goed: 15-10. Daarvoor had Orion de stand al op 2-0 gebracht via 9-15 en 10-15. In de laatste set viel ook nog Carolien Oomen uit bij Leython en dat bleek de gena deslag, want met 8-15 werd het nu 1-3 voor Orion. NOVO 2 speelde een leuke partij tegen DAC, ondanks de handicap die de formatie had door het ont breken van twee speelsters. De eerste twee sets won DAC: 15-13 en 15-10, maar daarna won NO VO weer 10-15 en 14-16 waar door het uiteindelijk 2-2 werd. Leython 5 moest de eerste twee sets zonder coach spelen en wat dit scheelde bewees de uitslag: 10-15 en 12-15 voor NOVO 3, vooral ook omdat er niet voldoende werd gewisseld. In de derde set kwam de coach toch opdagen én al snel werd het 13-12 naar het goede LEIDEN - In de Leidse biljartcom petitie vielen alleen in de tweede klasse nog enkele inhaalduels te verspelen. Morspoort 1 wist hier uit nog dusdanig goed te scoren dat men deCarambole 2 van de tweede plaats kon verdringen. Het Wapen van Voorschoten 1 zette de behaalde titel glans bij door met 0-8 over de Heul 1 te zegevieren. De slotuitslagen in de tweede klasse: Morspoort 1-TOP 1 6-2; De Heul 1-Wapen van Voorschoten 1 0-8; TOP 1-De Waag 1 6-2; Morspoort 1-TOP 1 6-2. De eindstand ziet er als volgt uit 1 Wapen van Voorschoten 1 112 punten; 2 Morspoort 1 104; 3 Carambole 2101-4 TOG 180; 5 De Waag 179; 6 De Heul 170; 7-8 TOP 1 en Rijnegom 1 63. Allen uit 21 wedstrijden. Buiten de persoonlijke kampioen schappen is de traditionele ste- denontmoeting tussen Leiden en Haarlem de volgende activiteit in het Leidse biljartwezen. Op don derdag 29 maart binden de kam pioensteams uit de verschillende klassen de strijd aan met de col lega's uit de Haarlemse regio. Mogelijkheid tot revanche be staat op donderdag 5 april, want dan volgt de return in Haarlem. LEIDEN - De theatergroep "Sce na-6" uit het Poolse Lublin was gisteravond in het LAK om hun stuk "De Behandeling" op te voe ren. Op uitnodiging van het LAK- Theater maken ze een tournee door Nederland. "De Behande ling" is een door hen zelf ge schreven scène-toneelstuk. Het handelt over de autoriteit die over mensen gepleegd wordt. Dat hiermee door de Poolse studen ten ingetreden werd op de speci fieke situatie in de Oostbloklan den werd door hen bij navraag ontkend. Het stuk bracht bij de spelers nogal wat emoties te weeg, wat bij het publiek over kwam. Maar dat werd niet tot een kompleet beeld gemaakt doordat er een immense taalbarrière op doemde. Het stuk werd namelijk gespeeld in het Pools. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het rijkelijk aanwezige publiek ook niet zo thuis was in deze ove rigens welluidende taal. De Pool se studenten gingen er van uit dat het beeld toch wel zou overko men. Misschien is dat wel zo, maar het frustrerende gevoel dat er iets gezegd wordt dat je niet verstaat blijft hangen. Toch moet gezegd worden dat dergelijke voorstellingen hun waarde heb ben. Allereerst word je geprik keld om de emoties te volgen, en die waren zeer nadrukkelijk aanwezig, en ten tweede maak je kennis met een ander volk dat met dezelfde algemene menselij ke problemen bezig is als hier. Het enige wat mij werkelijk stoorde waren de twee figuren op de achtergrond, die buiten het toneelstuk de zwijgende "meer derheid" vertolkten, althans pro beerden te waarborgen, de fla phoed en regenjas ontbrak, he laas. LOUIS CORNELISSE NOVO-blok en de iets sterkere aanval brachten deze set toch bij NOVO: 13-15, waarmee Leython definitief met 0-3 verslagen was. LUSV 2 deed van zich spreken door een 3-0 zege op Gem/K 4, dat de degradatie nu haast niet meer ontlopen. Koploper RVV had het knap moei lijk met VCL. De ploeg kon pas bij 13-13 doordrukken naar de 13-15 set-zege. In de tweede set bracht de grotere variatie in de RW-aanval de stand via 8-15 op 0-2 voor RW. Daarna zakte het tempo bij RW zodanig, dat VCL kans zag zijn spel rustig op te bouwen. Het gevolg was een 15-12 setzege. In de laatste set kwam RVV evenwel goed terug en mede door een gesloten ver dediging en betere pass werd de 1-3 zege een feit. GER RENES. LEIDEN - Geboren: Emine dv H. Firat en F. Kaya; Michael Roelf zv J. de Boeren R. M. Lampe; Jacob zv H. L. Guijt en K. J. van Duin; Caroline Elisabeth dv R. H. H. Rutten en J. J. Kingma; Sander Jurrian zv H. N. J. Korevaaren S. R. M. Langenberg; Annemieke Manon dv P. J. Noijons en C. J. M. Eikenbroek; Willem Paul zv C. de Mooij en L. van der Meij; Chantal dv H. de Horn en C. T. E. Janssen; Renske Maria dv P. C. A. Leijten en A. M. L. van Beers; Saco zv E. J. Wientjes en E. Y. Geerts; Tho mas zv F. Jonkman en C. C. van Keulen; Eveline dv A. N. Kuijt en K. Hoek. Overleden: M. E. Ceurvorst (1908); W. Hartkoorn (1932); J. L. van Keulen (1903) ev A. Vrolijk; W. Bos (1910); J. Slingerland (1889); S. Koopal (1919); J. A. Beekman (1917); J. Tomaszewska (1920) ev E. P. van der Graaf; C. M. Hen- drichs geh. gew. met P. S. Bou wer (1892); N. van Egmond (1901). Ondertrouwd: J. M. F. Bonnet en M. de Jong; J. Oudshoornen S.H. E. Veefkind; D W. Ie Clercq en E. M. Wisse; M. S. Meelker en P. S. W. van Graas; H. H. van Kalkeren en A. Ligtvoet; F. J. Mastenbroek en G. van Woerden; A. van Berge Henegouwen en M. J. Urgert; H. Brouwer en J. M. Verhagen; T. C. H. Slot, en H. M. V. Willekens. Gehuwd: N. Groenendijk en G. S. Webbers.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13