EBBC paar kilo te licht: „Wc speelden Cantu precies in de kaart... Het wordt erop of eronder" Geels niet in Oranje f>OSïT Record Piet Vet in anker kader 47/2 In Europese basketbalfinale mk der Smissen waren toen niet aanwezig. Die titel bracht Piet Vet in drie internationale toernooien. Daarin vocht hij voor wat hij waard was. Zijn zelfvertrou wen groeide naar grote hoog te. Vet kwam bij zichzelf tot de conclusie dat hij meer kon dan hij altijd dacht. Alles kwam in Zwaag, het na buurdorp van zijn Berkhout naar voren. Op de eerste dag van het 31ste toernooi om de nationale titel ankerkader 47/2 "slachtte" hij zowel de butant Jan Arnouts als Wim van Deventer in de eerste beurt. Hij evenaarde het re cord partij-gemiddelde van vijf Nederlanders en snoepte tevens Hans Vultink diens re cord geprolongeerde serie af. Vultink kwam in mei 1973 in Uitgeest tot 735 caramboles. Vet bracht het voorlopig op 800 en vandaag gaat hij ver der. Ondanks zijn onaantastbare gemiddelde is Vet nog lang niet veilig. Met name Van der Smissen wordt nog gevaar lijk. Door een blunder van ar biter Van Stralen in de eerste ronde tegen zijn "angst te genstander" Sundquest ver loor hij de kans zich tot het uiterste te verdedigen. Sund quest profiteerde gretig (en won later ook van de falende Havermans). Van der Smis sen was toen extra geprikkeld mede omdat Vet zoveel aan dacht kreeg. In de avondpar tijen was hij dan ook zo klaar ZWAAG (ANP) - Piet Vet was tot deze week in de biljart wereld niet meer dan een sub-topper. Geen natuurta lent. Een aardige jongen, zonder negatief te zijn, een meeloper in de ereklassen. Toch een graag geziene spe ler, omdat hij Nederlands "vechtjas" bij uitstek is. Op grond daarvan werd hij vas te keus in het nationale vijf kamp-team in de spelsoort V/2, zonder daarin ooit kam pioen te zijn geweest. Vet werd wel titeldrager in het libre (drie keer), een spel soort, die onder de top-biljar- ters spottend "kleuterklas" wordt genoemd. Vorig jaar greep Vet op 29-jarige leeftijd in Julianadorp ook de natio nale titel 47/2. De favorieten in dat kampioenschap, Vul tink (geen interesse) en Van met Steures v 360: 3. Arnouts 4.V. d. Smissen 5. Bongers 6. Steures 7. Havermans 8. Van Deventer reeks v 400 400.00 211 57.14 388 100.00 360 89.12 255 67.16 246 53.09 103 21.29 1.75 Noordwijk-Quick Boys: 5? PORF.C - Hij stond er wat verloren bij, Jantje Dekkerde spelmaker van EBBC Den Bosch. In de ruime hal van het spiksplinternieuwe sportcomplex in het fraaie badplaatsje Porec aan de Joegoslavische kust kroop hij wat achteruit, vrij baan makend voor de opgetogen tegenspelers van Gabetti Cantu, die op weg naar de cocktail luidruchtig van hun enthousiasme blijk gaven. „Tja, wat moet ik zeggen", haalde hij de schouders op. ..Het leven is^ als een pijp kaneel hè. En wij kre gen vanavond dus niet het beste deel. Maar zo gaat dat. We zullen ervan leren. Want dat is wel zo: het was heel anders als ik me had voorgesteld. Al die toestanden om zo'n wedstrijd, daar moet je toch aan wennen. Iets heel aparts, EBBC Den Bosch dus. gewogen en iets te licht bevonden. Niet veel. LEIDEN - Het wordt erop of eronder in de streekderby Noordwijk-Quick Boys. Wie die partij morgen wint, blijft meedraaien in de eerste klasse A van de zaterdagcompeti tie, wie verliest kan het vrijwel zeker vergeten. Het lijkt een waarborg voor een interressante botsing, die overi gens bij voorbaat een pikant gegeven is kwijtgeraakt. De ex-Kat wij ker Buijs. die zich in het recente verleden hij een quick Boys-Noordwijkduel de woede van de Noordwijkers op de hals haaldè. was wederom aangesteld als scheidsrechter maar is inmiddels gestopt met arbitreren. Vorige week moest Buijs op medisch advies besluiten zijn scheidsrechterscarriere te beëindigen. Ook in Leiden wordt zondag een in het oog lopende confrontatie gespeeld: Lugdunum - LDWS. Leo de Jong, trainer van de Vlietclub, geeft zijn formatie tegen het "meer getalenteerde" Lugdunum weinig kans. De oefenmeester van die tweedeklasseclub ziet dat heel anders. NOORDWIJK-QUICK BOYS De eerste confrontatie tussen Quick Boys en Noordwijk, eindigde aan het begin van het seizoen in een 1-2 zege voor Noordwijk. Theo Guyt, doel man van Quick Boys weet zich die wedstrijd nog moeiteloos voor de geest tc halen. Een graspolletje in de Katwijkse grasmat "velde" toen het vonnis over zijn ploeg. "Ach. dat was een ongelukkig geval. Die bal van Jan Willem Boger^kreeg toen plotseling een andere richting mee. Het kostte ons wel de punten, want even later viel ons tegendoelpunt, dat anders de gelijkmaker zou hebben betekend. Toch wijt ik die nederlaag een beetje aan mezelf. Ik heb namelijk in die wedstrijd niet best gespeeld. Daarom wil ik mij morgen revancheren. De vorm is er. Om mee te blijven draaien in de kop van de ranglijst moeten we trouwens wel van Noordwijk winnen. Quick Boys moet dus gaan aanvallen en zeker geen afwachtende houding aannemen, want het re sultaat van deze wedstrijd bepaalt wat Quick Boys verder zal zijn: een middenmoter of een topper". Dat laatste is eveneens van toepassing op Noordwijk. Hans Westgeest, momenteel middenvelder maar van origine rechtsback is zich dat terde ge bewust. "Wat voor Quick Boys geldt, geldt ook voor ons: erop of eronder. Het zal niet meevallen, want Noordwijk is de laatste tijd hopeloos uit vorm. De lange winterstop is daar onder meer schuld aan. maar de blessure van Jan Willem Bogers en de schorsing van Sjoerd Boot zijn eveneens be langrijke oorzaken. Daar komt nog bij dat clubs tegen Noordwijk altijd een streepje harder lopen dan tegen andere ploegen. Maar ik heb goede hoop op een positief resultaat. Als Quick Boys zoals in de eerste wedstrijd in de beginfase weer zo'n droomkans mist (Cees van Rooyen - red) weet ik zelfs zeker dat Noordwijk gaat winnen". LUGDUNUM-LDWS LDWS-trainer Leo de Jong. volgend seizoen overigens trainer van het Boskoopse Floreant, stelt dat er sprake is van een ongelijke strijd, bij het duel Lugdunum-LDWS in de tweede klasse zondag. De Leidenaar, mo menteel met zijn ploeg'op de laatste plaats (samen met LFC) van de ranglijst, vindt dat het verschil qua spelers-potentieel veel te groot is. "Een blik op de ranglijst zegt eigenlijk al voldoende. Daarbij komt nog dat ik momenteel een incapabel elftal moet opstellen. Sjaak Matters. Cees de Roode en Bart van der Weyden zijn geschorst, terwijl Piet Ouwehand en Paul Wetselaar geblesseerd zijn. Ik moet daardoor een elftal opstellen dat niet aan de tweedeklasse-eisen voldoet, ondanks de goede bedoelin gen van dejonge vervangers Erik van der Weyden, Jan Filippo en Han- nie Sjardijn. Toch denk ik dat LDWS niet degradeert. Als wij ove paar weken compleet zijn zullen we heus wel punten gaan pakken, tegen Lugdunum heb ik er een hard hoofd in. We zijn volstrekt kans loos". aldus een pessimistisch gestemde Leo de Jong. Lugdunum-trainer Ruud de Groot wil echter niets weten van een zekere overwinning van zijn ploeg. "Bij een derby is de uitslag nooit van te voren bepaald. Vorig seizoen verloren we 8 punten in die wedstrijden. Dit seizoen (Lugdunum won de eerste wedstrijd tegen LDWS met 0-2) gaat het wat beter, maar het blijven vreemde partijen. De jongens komen elkaar overal tegen. In een dancing of bij het zaalvoetbal bijvoorbeeld". Dat zaalvoetbal stelt de Leidse trainer overigens voor veel problemen-. Zijn hele selectie is vrijwel elke week verspreidt over allerlei teams, in diver se sporthallen te vinden. De Groot: "Ik ben geen fervente tegenstander van het zaalvoetbal maar ik vind wel dat de spelers het veldvoetbal moeten laten prevaleren. En dat gebeurt niet. De terugval van Frans Sjardijn is daaraan te wijten. Hij is wel topscorer in de zaal geworden maar op het veld presteert hij nu nauwelijks". De Groot hoopt zondag op een goed resultaat al stelt hij: "de jongens zijn soms te lankmoedig Daar moeten ze voor waken want dat heeft Lugdu num in het verleden punten gekost. Om in de kop te blijven meedraaien moeten we winnen" ROB ONDERWATER een paar kilootjes maar. Nog net geen partij voor de echte zware jongens waar Gabetti Cantu toe gerekend moet worden. Beslist geen schande, 'die 83-73-neder- laag, dat zeker niet. Het bereiken van een Europa-Cupfinale bas ketbal was al mooi genoeg. De de finitieve aansluiting met de Eu ropese top is hoe dan ook een feit. Het bewijs dat het basketbal in Nederland volgroeid is, is door die imposante reeks overwinnin gen en het bereiken van de finale door Den Bosch nadrukkelijk bewezen. Het enige wat nu nog dient te gebeuren is het gladstrij ken van wat plooitjes. Met zijn opmerking gaf Jan Dekker het eigenlijk al aan: „Het is vooral de routine in dit soort klussen die men moet ontberen". Gabetti Cantu heeft die ervaring wel. In overvloed zelfs want de Italiaan se topploeg veroverde de beker al tweemaal. Nerveus Aanvankelijk was van die routine bij de Italianen overigens weinig te bespeuren, want ook zeker zo nerveus trad ook Cantu voor het voetlicht. Zeer gejaagd probeer de men de zaak zo snel mogelijk onder controle te krijgen met als enig effect dat er veel. heel veel mis ging Vooral in aanvallend opzicht klopte er bij de Azzurri weinig van. Er werd nauwelijks aan opbouwen gedaan, veel te snel geschoten en maar al te vaak ging dat mis. Dan was er ook geen rebound en dus plukten Lister, Akerboom en Faber de ballen gemakkelijk weg. Tot zover ging alles, wat de verdediging betreft, goed voor EBBC, dat zelf ner veus, en blijkbaar onder de in druk van het matig presteren van de Italianen, ook niet tot goed aanvalsspel in staat bleek. Jammer, want in die eerste helft zat er gewoon veel meer in dan die paar punten voorsprong die het scorebord telkens aangaf. Den Bosch verzuimde echter naar be horen te bouwen, te zoeken naar die vrije man. Onder het bord. dat werd snel duidelijk, hoefje het bij Gabetti niet te zoeken, daarvoor verdedigt dit team te sterk. Er dient van buiten de bucket ge schoten te worden. Maar de ploeg van Ton Boot vergat zijn spelletje te spelen. Te gehaast werd tel kens gemikt, en dat liep vaak slecht af. Van onze speciale verslaggever Ad van Kaam Het gebrek aan routine bij EBBC Den Bosch zou zich, na die nog alle hoop biedende 40-39 rust stand in het voordeel van de be kerhouder. na de hervatting nog sterker doen gelden. Dat was toen ene Dave Neumann, de nu in Italiaanse dienst werkende ex- prof van de Indiana Pacers, be sloot om van de finale zijn wed strijd te maken. De Amerikaan, goed voor een jaarsalaris van 80.000 dollar, was er ook voor rust al verantwoordelijk voor geweest dat Gabetti dankzij zijn loepzui vere knallers, nog enigszins over eind was gebleven, maar nu vond hij het moment aangebroken om de zaak open te gooien. Driemaal achtereen zette hij zijn tegen stander verschut, en eer het ver baasde Den Bosch van de schrik supporters tot meer bijval dwin gen: 60-49. Den Bosch ging toen nog harder lopen. „En dat hadden we juist niet moe ten doen", realiseerde Jan Dek ker (met Faber de beste mensen bij Den Bosch) zich achteraf. „Gooi het die eerste helft maar op nervositeit, maar juist bij die ach terstand had er rust moeten ko men. We speelden ze zo precies in de kaart. We hadden tijd moeten nemen voor de aanval, kijken of we het schot konden terugvin den. Wat we deden was de zaak proberen te forceren. Waardoor het mikken nog onzuiverder werd". H, i Van Essen middenin duel met de Italiaan Tombolato (links). Herkansing Toch kreeg Den Bosch nog bijna een herkansing aangeboden. Kirkland, die volledig faalde, was toen al uit de wedstrijd en Neu mann was moe. De man die giste ren alles kon mocht even op adem komen met als resultaat dat Cantu meteen weer vijf punten van de voorsprong bij de Bos schenaren kon inleveren. De Ita lianen. bij wie Marzorati slechts af en toe en Delia Fiori zijn faam helemaal niet kon waarmaken, steunde gisteren wel heel opval lend op de inbreng van Neumann en zijn landgenoot Batton, die vooral onder de borden goed werk deed. Neumann kwam zijn maat weer helpen en meteen liep het verschil op naar tien punten. Den Bosch moest weer naar de hoeken en schoot vervolgens weer veel te gehaast en onnauw keurig. Een tweede kans kwam er niet meer voor de teleurgestelde Bos schenaren bij wie notoire schut ters als Cramer en Akerboom het lieten afweten. Laatstgenoemde deed het nog het beste, maar ook hil kon zich niet helemaal ont worstelen aan de druk die deze finale blijkbaar op de ploeg uitoe fende. Tegen Bologna, een team dat zeker zo sterk is als dit niet helemaal overtuigende Gabetti Cantu. lukte dat wel, terwijl dat toch ook een geladen duel was. De'verklaring kwam ten slotte van een berustende Jan Dekker: ...Maar dat was nog geen finale- Kom, het wordt eens tijd dat we die kater gaan wegspoelen". Score Cantu (eerste drie): Neumann 20, Batton 20 en Bariviera 16. Den Bosch: Dekker 10, Cramer 10, Faber 10, Akerboom 19, Lister 12. Het schotpercentage van Den Bosch was 43 procent, van Cantu 58 procent. ADVERTENTIE ROTTERDAM (GPD)- Ruud Geels krijgt geen toestemming van het management van Anderlecht om volgende week woensdag voor Oranje uit te komen tegen Zwit serland. Hoewel trainer Goethals zijn spits wel wilde afstaan, advi seerde de clubarts van Ander lecht, dr. Malvaux, om Geels een speelverbod op te leggen. Het Brusselse management volgde dat advies op en gisteren stelde Geels bondscoach Zwartkruis telefonisch op de hoogte. Geels: „Ik had dolgraag voor Oranje gespeeld, maar ze hebben het advies van de dokter opge volgd. Daarmee is de kous af. Wij spelen volgende week tegen koploper Beveren. Ze willen bij Anderlecht geen cent risico meer met me nemen, nu ik weer voor zichtig mag trainer" Ook Rijsbergen en Rep zijn voor het duel tegen de Zwitsers niet beschikbaar vanwege verplich tingen bij hun club Bastia. Ver der is Adri van Kraay te licht be vonden. Bondscoach Jan Zwartkruis heeft nu voorlopig veertien spelers ge selecteerd. Het ligt in de bedoe ling dat nog voor het weekeinde twee spelers aan de selectie zul len worden toegevoegd. De veertien zijn: Schrijvers (Ajax), Krol (Ajax), Metgod (AZ), Peters (AZ), Kist (AZ), Jansen (Feye- noord), Wildschut (PSV), René en Willy van de Kerkhof (PSV), Brandts (PSV), Poortvliet (PSV), Neeskens (Barcelona), Doesburg (Sparta) en Rensenbrink (An derlecht). Voor de wedstrijd tussen Jong Oranje (onder 2 i jaar) - Jong De nemarken, die dinsdag 27 maart in Maastricht wordt gespeeld, zijn de volgende zestien spelers geselecteerd: Hiele (Feyenoord), Van Breukelen (FC Utrecht), Du Chatinier (FC Utrecht), Rietveld (FC Utrecht), Molenaar (Volen- dam), Zondervan (FC Twente), Brard (Feyenoord), Broeken (Willem II), Hofkens (Beveren), Woudsma (Go Ahead Eagles), Valke (Sparta), Ophof (NEC), Ur- sem (AZ'67), Vermeulen (Roda JC), Degens (Roda JC) en Jans. I Jan de Jong, ruim acht jaar lang vaste keeper van eredivisieclub NAC, stopt met voetballen. De in Zwijndrecht woonachtige Dord- tenaar, die een tijd geblesseerd is geweest, kan de topsport niet langer combineren met zijn werk als belastingambtenaar. De Jong (32) wordt trainer bij de Dordtse vierdeklasser OSS. Let morgenavond op de grote PTTed-Show om 19.10 uur op Nederland 1, NCRV. Medewerkenden zijn o.a.: Ted de Braak, Lee Towers, Oscar Harris, Piet Hendriks, Mini en Maxi, Wilma Driessen en vele anderen.. Zie de programmabladen. pttpost

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17