Noord vest stapt uit overleg met gemeente Wiegel: Iedereen mag solliciteren Film - road-show in LAK-theater Scholen schenden afspraak over plaatsing wervingsadvertenties Minder treinen tussen Leiden en Den Haag Kolendamp bedwelmt vrouw (72) Hoffmann redt 'Straight Time' VRIJDAG 23 MAART 1979 LEIDEN - Een aantal scholen voor voortgezet onderwijs heeft de afspraak dat er dit jaar géén afzonderlijke adver tenties zouden worden ge plaatst om leerlingen te wer ven geschonden. Dat zei het CD A-raadslid me vrouw Van Akkeren gister avond in een vergadering van de raadscommissie voor on derwijs. Zy vindt dat een on juiste gang van zaken. Omdat er dit jaar een boekwerk is verschenen dat is uitgereikt aan alle ouders van zesde- klassers van lagere scholen, waren daarin ook de wer vingsadvertenties van de scholen opgenomen. De scholen meldden daarin bij voorbeeld welke richtingen je op de school kunt volgen en wanneer de voorlichtings avonden zijn. Afgesproken was dat het hierbij zou blijven. In voorgaande ja ren was er een paginagrote gemeentelijke advertentie waarin de afzonderlijke scholen voor voortgezet on derwijs ook hun eigen adver tentie kwijt konden. Mevrouw Van Akkeren: "Ik vind het onjuist dat er na het verschijnen van dat boek toch ook nog afzonderlijke adver tenties verschenen zijn. De scholen die zich wél aan de afspraak houden worden er in feite de dupe van". De heer Van As van de gen telijke inspectie voor ht derwijs merkte in de c sievergadering op dat hij ge hoord had dat de schoollei ding van een aantal scholen ook ontstemd was door de schending van de afspraak door hun collega's. Op de achtergrond van het probleem speelt mee dat de scholen voor voortgezet on derwijs langzamerhand min der leerlingen krijgen. De concurrentiepositie wordt daardoor verscherpt, omdat het gevolg is dat er leraren ontslagen moeten worden. ,Geen sprake van inspraak' LEIDEN - De bewoners van Noordvest (het gebied omslo ten door Maresingel-Beestenmarkt-Oude Singel en Oude Herengracht) hebben besloten niet langer mee te werken aan een gemeentelijke werkgroep die voor het gebied een bestemmingsplan voorbereidt. Het besluit werd geno men op een buurtvergadering waarin de onvrede over de gang van zaken werd besproken. Volgens het buurtcomité Noord vest is het onmogelijk om binnen anderhalve maand in vier verga deringen een bestemmingsplai LEIDEN - Het PvdA-statenlid J. van der Vlist heeft het college van Gedeputeerde Staten schriftelij ke vragen gesteld over de ver mindering van het aantal treinen op het gedeelte van de "oude lijn" tussen Leiden en Den Haag. De vermindering van de treinfre- quentie wordt met ingang van de nieuwe zomerdienstregeling van kracht. De maatregel houdt tevens in dat alle reizigers die zijn ingestapt op een station tussen Leiden en Den Haag om te reizen naar een sta tion tussen Den Haag en Rotter dam in Den Haag moeten over stappen. De vragensteller vindt dat een der gelijke maatregel een verslechte- 'ring van de kwaliteit van het openbaar vervoer betekent. PvdA-er Van der Vlist vindt dat de maatregel - samenvallend met de werkzaamheden voor de ver breding van de rijksweg 4 (tussen Leiden en Den Haag) - in strijd zijn met het provinciaal beleids plan. Bovendien vindt hij dat de maatre gel op gespannen voet staat met de medewerking die de minister van verkeer en waterstaat des tijds heeft toegezegd aan het openbaar vervoersexpenmen- teerproject Leidse Baan. Het Pvd A-statenlid wil \yeten of de bewindsman over de verlaging van de treinfrequentie contact heeft opgenomen met GS en welke stappen men onderneemt om de maatregel weer ongedaan te maken. Overigens hebben NS al laten weten dat dat onmogelijk nog kan in de komenden zomer dienstregeling. het hele gebied te maken "In de eerste werkgroep vergade ring werd het zo complexe on derwerp wonen er in anderhalf uur doorgejaagd", aldus Inge Laurman-Borgers. Verder zeggen de wijkbewoners dat. ondanks de toezegging dat in bloksystemen gewerkt zou mo gen worden, dat onmogelijk wordt gemaakt. "De enorme golf informatie die over ons wordt uitgestort op de vergadering kunnen we onmogelijk ken en terugbrengen buurt", aldus de vertegenwoor digers die verder opmerken dat de gemeente in strijd met de af spraken ook geen informatie vooral verstrekt. De buurtvertegenwoordigers van Noordvest vinden dat ze in de overleg voor het blok worden ge zet en alleen de gelegenheid krij gen om je en amen te zeggen op de plannen van de gemeente. "Van inspraak is geen sprake en de nota "afspraken over in spraak" wordt met voeten getre den. Het buurtcomité heeft nu besloten om verder te gaan met de eigen werkopzet. Men is alleen dan be reid om weer mee te praten wan neer de procedure opnieuw wordt gestart en de bewoners van het begin af en tijdig over vol doende informatie kunnen be schikken. Bovendien vindt men dat meer tijd voor de voorberei ding moet worden uitgetrokken. Badhuis sluit nu definitief LEIDEN - Het Badhuis aan de Lindestraat gaat definitief op 1 april dicht. De gemeente heeft de knoop doorgehakt ondanks dat ze er niet in slaagde vervangende doucheruimte te vinden in bijvoor beeld een bejaardentehuis, sporthal der kost de ge of zwembad. Het voorstel om het zes gulden Badhuisnog tot 1 januari 1980open te houden werd gisteravond in de commissie maatschappelijke aan gelegenheden verworpen, omdat de exploitatie de gemeente zo'n 75.000 gulden zou gaan kosten. Iedere ba- iu een dikke Benoeming Leidse raadsleden (Van onze correspondent) DEN HAAG - Iedere Nederlander is vrij te solliciteren naar iedere functie. „Het is echter uitsluitend aan de gemeen teraad ter beoordeling of B en W bij hun benoemingsbe leid onjuist handelen". Dit antwoordt minister Wiegel (binnenlandse zaken) op vragen van het Eerste-Kamerlid Zou tendijk van de WD. Zoutendijk stelde de schriftelijke vragen naar aanleiding van de benoeming van een raadslid als ambtenaar van de gemeente Lei den. Zoutendijk vroeg Wiegel of het niet in „hoge mate ongewenst is dat leden van de raad sollicite ren naar en benoemd worden in een functie, waarvan de beslis sing tot benoeming bij B en W •berust". Het liberale Eerste-Ka merlid dacht daarbij aan het feit dat de raad hoofd van de gemeen te is en dat B en W verantwoor ding aan de raad verschuldigd zijn. De minister van binnenlandse za ken antwoordt dat het niet aan hem is een oordeel uit te spreken over de vraag of het solliciteren van leden van de gemeenteraad naar functies, over de vervulling waarvan door B en W wordt be slist, ongewenst is. „Aangeno men mag worden", zegt Wiegel, „dat indien zich dergelijke situa ties voordoen, zorgvuldig door alle betrokkenen wordt geproce deerd". Senator Zoutendijk vraagt verder nog aan Wiegel of bij de aanstel ling de normale benoemingspro cedure is gevolgd en of de be noemde persoon en de eventueel te benoemen personen aan de voor de functie gestelde eisen voldoen? Het antwoord van de bewindsman luidt, dat bij de aan stellingen de normale procedure is gevolgd en dat de benoemde kandidaten in ruime mate aan de voor de functie gestelde eisen voldeden. Of er weer een benoeming van een raadslid als gemeenteambtenaar voor de deur staat, kon de minis ter niet zeggen. Wel is Wiegel, zo blijkt uit zijn antwoord, gebleken uit een brief van B en W, „dat door een gemeenteraadslid is ge solliciteerd naar de vacature coordinator Regionaal Woonwa gencentrum. De benoeming zal geschieden door het bestuur van het Regionaal Woonwagencen trum". LEIDEN - Een 72-jarige vrouw is gistermiddag bedwelmd door de koolmonoxide, aangetroffen in haar woning in het Van Ban- chemhof. De vrouw is ijlings per ambulance overgebracht naar de afdeling beademing van het Academisch Ziekenhuis, waar zij in ernstige toestand is opgenomen. De oorzaak van het ongeval is waarschijnlijk een defecte gas kachel in de woning van het slachtoffer. Politie noch EHD konden vanochtend nadere ge gevens omtrent het ongeval en de toestand van het slachtoffer verstrekken. LEIDEN - Aan de Leidse unh_*.«- teit zijn geslaagd voor het docto raal examen: mevr. E.V.Y. Bouwman (Nederlands), W. Schumm, H.v.d. Does (natuur kunde), G.W.M. de Ruiter (geolo gie). F.J. Vergoed, P.A. Engel- brecht (farmacie), R.J. Steen kamp (geschiedenis), D.J. Bus king, A.J.J. Jenner (scheikunde), H.G.S. Siemers (klassieke taal) en mevr. M.C. Wolffenspager (oude stijl godgeleerdheid). Kijken naar "Straight time" is kij ken naar Dustin Hoffman. Hij be zit een dermate nadrukkelijke persoonlijkheid, dat hij bijna elke film uit de grauwe middelmaat trekt. Zo ook in "Straight time", het wat afgezaagde verhaal van Max Dembo, die, uit de gevange nis ontslagen, het in de maat schappij probeert vol te houden. Maar de reclasseringsambtenaar, een nare man met irritante ge woonten, werkt hem tegen, ook al doet Dembo nog zo zijn best zich een kleinburgerlijk bestaan te Het ligt voor de hand dat, dankzij Straight time; regie Ulu Gros- bard; voornaamste rollen Dus- tin Hoffman, Theresa Russell; Trianon; 16 jr. zijn reclasseringsambtenaar, het niet lukt. Zo gaat dat immers in dit soort films. Wel ontmoet hij bij het arbeidsbureau een meisje, dat hem bij de verwezenlijking van het hem in de maag gesplitste "werk-vrouwtje-huisje-ideaal" best wel een eind op streek wil helpen. Maar tussen Max Dembo en de vermeende vrijheid staat een muur van achterdocht, waar hij met de beste wil ter wereld nog niet eens overheen kan kij ken. "In de maatschappij draait het om het geld, in de gevangenis gaat het alleen om jezelf', zegt Max Dembo halverwege de film. Hij kiest voor het laatste als hij eerst een bank beroofd en daarna een juwelier, waarbij hij twee mensen neerschiet. En het meisje zet hij, op weg naar de gevange nis, bij de bushalte. De onbekende regisseur Ulu Gros bard heeft er bepaald geen mees terwerk van gemaakt. Het is een niet door originaliteit opvallende recht-toe-recht-aan verhaal ge worden, dat echter, zoals gezegd, door Hoffman van de ondergang wordt gered. Alhoewel je daar mee wel zijn vriendin, gespeeld door Theresa Russell, bepaald onrecht aan doet. Het is de ver dienste van Grosbard, dat moet gezegd, dat hij van haar een op vallende toneelspeelster heeft gemaakt voor Hoffman. Deze laatste en Theresa Russell ver goeden de gang naar Trianon dan ook ruimschoots. WIM SCHEURER ijzingen aan Romy Schneider LEIDEN - Vorig jaar ont stond er bij een aantal film-makers het idee om hun films eens een keer in groeps-verband te laten zien. Dat resulteerde in de dag van de Nederlandse experimentele film die in theater 't Hoogt in Utrecht werd gehouden. Het programma viel zo in de smaak bij de aanwezigen dat werd be sloten in een aantal andere plaat sen in Nederland ook zo'n dag te organiseren. Vandaar dat mor gen in het LAK-theater de "Film- road-show" wordt gehouden. Psychopolis De Vrije Akademie Psychopolis is in Nederland de enige plaats waar men zich met het maken van "experimentele/vrije of persoon lijke" films kan bezighouden. Paul de Mol is daar samen met Films vanuit persoonlijke visie Frans Zwartjes de grote stimula- De •este films worden vertoond hebben er gewerkt, of werken er nog. Dat daar niet alleen films gemaakt worden zal blijken uit verschil lende stukkenwaarin met (of een combinatie van) dia's, film, ge luid en life-action gewerkt wordt. Speciaal voor het LAK-theater werden er enkele nieuwe "acts" ontworpen. Behalve films van mensen die zich al jaren met film bezighouden zo als: Frans Zwartjes. Paul de. Nooyer. Paul de Mol. Jacques Verbeek/Karin Wiertz.draaien er ook films van Henri Piaal, die be halve dat hij films maakt ook schildert, en Nan Hoover, die pas met het medium film bezig is en daarvoor al bekend was met haar video-tapes en performances. Ook de jongere garde is niet vergeten en is zeer nadrukkelijk aanwezig, evenals Mike Paschenegger en Armand Perenet die als acteurs een groot deel van de life-action voor hun rekening nemen. Overeenkomst Tussen al deze film-makers is een overeenkomstze maken films vanuit een persoonlijke visie, en drukken zich uit met technieken die hem/haar het meest na staan. De samenstelling van het pro gramma is niet willekeurig. Er is naar gestreefd om door de volg ordefilms en acts zo volledig mo gelijk tot hun recht te laten ko men, overeenkomsten te ontdek ken of in sommige gevallen tegen stellingen te benadrukken De voorstellingen beginnen om drie uur, om tien voor vijf, half negen en tien voor tien. Blijvers Haagse bioscopen APOLLO 1: "Ice Station Ze bra", dag. 2 en 8 uur, zo. 1 en 8 uur. 12 jaar. APOLLO 2: "Heaven can wait", dag. 7.30 en 9.45 uur, do. vr., ma. en di. ook 2.30 uur. AL. ASTA: „Superman", dag. 2.6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur. AL. BIJOU: "I never promised you a rose garden", dag. 2, 7.30 en 9.45 uur. zo. ook 4.15 uur. 16 jaar. CALYPSO: "Exit 7", dag. 2.15,7 en 9.30 uur. zo. 1.45, 4.15, 7 en 9.30 uur. 16 jaar. CAMERA: "Brutti sporchi e cattivi", dag. 2.15, 7 en 9.30 uur, zo. 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. 16 jaar. CINEAC: "Slap shot", dag. 1.30, 4.7 en 9.30 uur, za., zo. en woe. 7 en 9.30 uur. 16 jaar. CORSO: "They called him bulldozer", dag. 2, 6.45 en 9.15 uur, zo. 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. AL. DU MIDI: "The eyes of Laura Mars", dag. 8.15 uur, vr. en za. 7 en 9.30 uur, zo. 2.30, 7 en 9.30 uur. 12 jaar. EURO: "De twaalf veroordeel den", dag. 1.45 en 7.45 uur, za., zo. en woe. 3.45 en 7.45 uur. 12 jaar. METROPOLE 1: "Invasion of "The streetfighter" en „Brea- 'he_ body swatchers", dag. 2, kout" zijn de twee films die de- en 9-30 uur, zo. 1.15, 4, 6.45 ze week in het kader van de jaa.F Charles Bronson cyclus worden METROPOLE 2: 'Foule play", gedraaid, Camera Leiden. 6-45 en uur' zo- 1,15> 4, 6.45 en 9.30 uur. AL. METROPOLE 3: "Een vrouw -p v als Eva", dag. 2,6.45 en 9.30 uur, nex zo. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur. 16 jaar. "Waarom doe je het?" - Ook METROPOLE 4: "Moord op de een vraag... Nijl dag. 2 en 8.15 uur. AL, METROPOLE 5: "Interiors", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. 1.15, 4, 6.45 en 9.30 uur. 16 jaar. ODEON 1: "Nosferatu the vampyre", dag. i.45,6.45 en 9.30 uur, zo. ook 4.15 uur. 16 jaar. ODEON 2: "Magie", dag. 2, 6.45 en 9.15 uur, zo. ook 4.30 uur. 16 jaar. ODEON 3: "Awedding", dag. 1.45, 6.45 en 9.15 uur, zo. ook 4.15 uur. 16 jaar. ODEON 4: "Outrageous", dag. 2, 6.45 en 9.30 uur, zo. ook 4.30 uur. 16 jaar. PASSAGE: "Foul play", dag. 2, 7 en 9.30 uur, za. en zo. 1.30, 4, 7 en 9.30 uur. AL. STUDIO 2000: "Superman", dag. 2,6.45 en 9.30 uur, zo. 12.45, 6.45 en 9.30 uur. AL. DE UITKIJK: "Una giornata particolare", dag. 7 en 9.15 uur, do., vr., ma. en di. öok 2 uur. 16 jaar. "Foul play" - Goldie Hawn raakt in netelige situaties ver zeild. Alleraardigste thriller komedie, Luxor, Leiden. "Live and let die" - James Bond, Lido 1. Leiden. "Exit 7" - Peter Faber wordt gekaapt, Lido 2, Leiden. "Een vrouw als Eva" - Moni que van de Ven, getrouwd met Peter Faber, wordt verliefd op Maria Schneider in een film van Nouchka van Brakel, Lido 3, Leiden. "Interiors" - Prachtige pastel tinten in sombere film van Woody Allen, Studio, Leiden. "Dr. Zjivago" - Inmiddels be faamd, Euro 3, Alphen. Nieuw in Alphen "Superman" - Trucs maken de ze dure film tamelijk spectacu lair, Euro 1 en 2. "Exit 7" - Kaping en huwelijk sperikelen, Euro 4, Alphen. Charles Bronson Kindermatinee "Sjors en Sjimmie en hel zwaard van Krijn" - Camera. Leiden. "Tom en Jerry" - Lido 3Leiden "Bambi" - Studio, Leiden. "Dik Trom" - Euro 4, Alphen. Nachtfilms "Telefoni Bianci" - Camera, Leiden. "Heerlijk snoepgoed" - Rex, Leiden. "Superman" - Euro 1, Alphen "Shaft" - Euro 2, Alphen. "Lennie" - Euro 3, Alphen. "Sex-spelletjes van de buren" - Euro 4, Alphen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13