Salaris ambtenaar niet verhogen als dorp groter wordt" leidse agenda mrnsm TRAGE BESLUITVORMING MAAKT TUNNEL DUURDER Kruisverenigingen gaan samenwerken Oeververbinding naar Koudenhoorn bij Leerust? Progressief Warmond: WARMOND - De fractie van Progressief Warmond wil dat de Warmondse gemeenteraad nog méér dan voorheen be trokken wordt bij hetpersoneelsbeleid van de gemeente. PW vindt dat er op het terrein van het personeel een meerjarenplan moet komen. Deze mening is vervat in de algemene beschouwingen van de gemeente Warmond, die vanmiddag aan de orde kwamen als voorloper van de begrotingsvergadering vanavond. Acht maanden geëist tegen Voorschotenaar DEN HAAG - Tegen de 28-jarige Voorschotenaar J.M. de M. is bij verstek door de officier van justi tie Schimmel acht maanden on voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. De verdachte is op dit moment zonder bekende vaste woon-of verblijfplaats. De meeste delicten heeft De M. in het najaar van 1977 gepleegd. In Den Haag had De M. een trainingsjack en een zonne bril uit een auto ontvreemd. Maar vooral Leiden was voor de verdachte een "geliefde" stad voor zijn diefstallen. In oktober stal De M. uit een auto een pas poort, een rijbewijs, een giropas en girobetaalkaarten. Ook in ok tober haalde De M. uit een pand aan de Langegracht een kleuren televisie. Op 12 november verzil verde hij twee valse kascheques, elk van 500 gulden. In december tenslotte ontvreemde De M. bij een autobedrijf een radio-casset te-recorder en geld. Ondanks al deze diefstallen vond De M. toch nog tijd om in de pe riode augustus-oktober '77 in Leiden verscheidene malen am fetamine te verhandelen. De uit spraak is over twee weken. Burgeravond in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude gaat een burger- avond organiseren. Via door stroming en de niet geringe wo ningbouw hebben zich tal van bewoners in Zoeterwoude geves tigd, die er recht op hebben op gepaste wijze te worden verwel komd, aldus het gemeentebe stuur. De avond wordt gehouden op 12 april in het raadhuis aan de Noordbuurtseweg. De bewoners die de afgelopen twee jaar in de gemeente Zoeterwoude zijn ko men wonen zullen hiervoor wor den uitgenodigd. Andere belang stellenden zijn ook van harte welkom. Aanleg kabel-tv in Leiderdorp vertraagd De fractie van PW stelt in haar be schouwingen vóór, de salarissen van de ambtenaren op het ge meentehuis niet te verhogen als Warmond de grens van 5000 in woners gaat overschrijden. Een forse toename van het aantal in woners (bebouwing van het Warmondse deel van de Léidse Merenwijk) zou een andere nor mering betekenen waardoor het loon van de ambtenaren zou toe- Tijdelijke aard PW geeft aan dat de grensover schrijding slechts van tijdelijke aard zal zijn. "Daartegenover staat dan dat de Warmondse ge meenschap nog jarenlang de ho gere salarislasten zal moet op brengen, namelijk zolang als de ambtenaren die ten tijde van de grensoverschrijding in dienst zijn, in Warmond werkzaam blij ven" aldus PW die bovendien menen dat een dergelijke situatie een vorm van rechtsongelijkheid schept ten opzichte van ambte naren die na de tijdelijke grens overschrijding die dienst komen. Het CDA noemt binnen dit kader de mogelijkheid die de Meren wijk biedt in haar beschouwin gen wel "interessant" maar heeft er ongeveer dezelfde bedenkin gen tegen als PW. De VVD vraagt zich af wat de financiële conse quenties van deze "tijdelijke wildgroei" zijn. Laat Een ander punt waar alle partijen bij stil blijven staan is het late tijdstip waarop deze begroting behandeld wordt. Het inzicht in de financiële situatie van War mond is niet duidelijk omdat er een grote achterstand bestaat bij het afsluiten van de gemeentere kening en door het ontbreken van enig idee over eventuele overschotten of tekorten uit de jaren '77 en '78 zo stelt PW. Het inhalen van de grote achter stand op dit gebied moet volgens de Warmondse progressieven en liberalen gezien worden als de hoogste prioriteit. Daarnaast moet de begroting voor 1980 zo snel mogelijk worden klaar ge maakt. Het CDA en de WD de len deze mening. De VVD neemt het B en W kwalijk dat er voorstellen zijn gedaan om mogelijke overschotten van vroegere jaren te besteden zon- der dat een duidelijk inzicht kan worden verkregen hoe in de af gelopen jaren de werkelijke in komsten/uitgaven van de ge meente zich hebben verhouden ten opzichte van de begrotingen. Verder vinden de drie raadsfracties een meerjarenbegroting wense lijk. Bij dit alles mag volgens PW best gedacht worden aan het aan trekken van een tijdelijke extra hulp. WARMOND - De Warmondse WD is van mening dat in de enquete over Koudenhoorn onduidelijk heid bestaat over de plaats waar de oeververbinding met dit ei land moet komen. De WD stelt dan ook in haar algemene be schouwingen voor over de loka- tie van de oeververbinding nog eens met de bevolking van ge dachten te wisselen. De WD blijft verder bij haar voor keur voor een motorpont, maar de liberale partij vindt een "smalle sierlijke" brug bij park Leerust ook aanvaardbaar, wan neer de kosten zich daar zouden beperken tot 350.000 gulden. De gemeentehaven (waar de verbin ding nu is gepland) zou dan in takt blijven. Progressief War mond wil weten hoe de kosten zouden zijn als de brug bij park Leerust zou komen in de plaats van bij de gemeentehaven. Als de kosten op de eerstgenoemde plek aanmerkelijk lager zijn dan wil PW overwegen dit aan de War mondse bevolking voor te leg gen. Het CDA tekende bij haar visie op Koudenhoorn aan dat men nog dit jaar de oeververbin ding met het eiland verwacht. Veerpolder De christen-democraten dringen er verder nog op aan haast te maken met een brug naar de Veerpolder ter ontsluiting van dit gebied zo dat de in het dorp gevestigde be drijven naar deze polder kunnen verhuizen. van commissies. Uit de soms wat gespannen sfeer in de raadsver gaderingen zou volgens de WD ook kunnen blijken dat de wis selwerking tussen de raad en het college niet optimaal verloopt. "Aan dit euvel wordt ten dele te gemoet gekomen door de verbe tering van de informatie-over dracht uit het college via de wet houders en de fractievoorzitters. Met name zijn de nieuwe moge lijkheden voor de WD een wel kome compensatie voor het ge mis van één wethouder" aldus de WD, De Warmondse WD dringt bij het college aan op het zoeken van een passende bestemming voor het oude raadhuis (het witte gebouw op de archieffoto). De dienst gemeentewerken die nu nog in dit pand gehuisvest is zal na het gereedkomen van het huidige gemeentehuis dit onderkomen verlaten. VVD Warmond over verbinding Endepoel-Lommerlnst r>r> WARMOND - De WD Warmond heeft vanmiddag tij dens de algemene beschouwingen gewezen op de trage besluitvorming rond de fietsers- en voetgan gerstunnel tussen Endepoel en Lommerlust. Nu is deze tunnel door de vertraging veel duurder gewor den, zo stellen de liberalen. De fractie gaf aan dat deze verbinding niet alleen belangrijk is voor fietsers en voetgangers maar ook voor de brandweer die dicht bij de lokatie de nieuwe garage heeft. Als het viaduct in de Oranje Nassaulaan verspert zou zijn dan kan de brandweer met kleiner materieel nog altijd gebruik maken van de tunnel, zo stelde de VVD. Het CDA juicht de aanleg van een fietspad langs de Leidseweg tussen Oud-Ade en Leiderdorp wel toe omdat honderden scholieren en in de zomer ook re creanten van deze weg gebruik maken. Maar de christen-democratische fractie tekent daarbij aan dat men het pad toch liever aan de andere kant van de weg wil hebban dan de provincie gepland heeft. Als dit technisch niet mogelijk is, moet deze weg volgens het CDA in oostelijke richting worden verlegd. De daar aanwezige poldersloot zou dan versmald moe ten worden, volgens de denkwijze van het CDA. Het CDA komt met de nieuwe situering van het fiets pad omdat het door de provincie geplande pad dooi de Warmondse Watertuinen zou lopen, waardoor een groot gedeelte van de daar aanwezige groenstrook moet worden.opgeofferd. Het autoverkeer kan volgens de WD worden beperkt door het doorgaande verkeer tussen Leiden en de bollenstreek over de Haarlemmertrekvaart te leiden en door het openen van het station Warmonderdam aan de Schiphollijn. Teleurstelling spreekt de VVD nog uit over het uitblijven van de welzijnsnota en "bezorgdheid" over het parkeerprobleem bij de nieuwe sportvelden in Overbos. Warmundastraat Progressief Warmond sprak vanmiddag haar onge rustheid uit over de Warmundastraat, waar de hui zen al enige tijd zijn afgebroken, maar nog steeds niet is begonnen met de nieuwbouw. PW vraagt zich nu af hoe dit komt en in hoeverre B en W nog actief zijn om nieuwbouw te bespoedigen. Ook het CDA wil weten wanneer met de bouw van deze woningen wordt begonnen en wil van B en W verne men hoe het staat met de ontruiming van de Lom- merlustlaan. Het plan Warmonderhek heeft volgens het CDA een aanpak nodig waar de "spetters van afvliegen". PW wil nog exacte condities bij de verkoop van een aan tal premie-koopwoningen in Lommerlust. Een andere vraag die het CDA aan het college heeft voorgelegd is of al een procedure in gang gezet is voor de afbraak van de leegstaande woningen/krot ten in de Straat Ter Leede. "Met zorg constateren wij dat het garanderen van woningbouw op de langere termijn afhankelijk is van het vaststellen van het plan Ter Leede". Een spoedig begin met het plan Zuid is volgens het CDA dan ook een noodzaak. Deze partij stelde verder voorzelf naar alternatieven te gaan zoeken voor bouwlocaties mede omdat de Warmondse woning bouw in Voorhout nog een "duistere" zaak is. PW spreekt ook haar zorgen uit over de onzekerheid rond de bouwplaats in Voor hout. Bezwaar PW heeft er bezwaar tegen dat de herinrichting van de Dorpsstraat plaatsvindt zonder dat er een discussie in de raad gevoerd kan worden. Er zijn volgens PW zeer verschillende opvattingen mogelijk over de wij ze waarop de Dorpsstraat zou kunnen worden verbe terd. Het CDA ziet mogelijkheden in het verleggen van de vijver van Huize Leerust om daar een aantal parkeerplaatsen aan te leggen. Bekeken zou dan kunnen worden of de parkeerplaats bij het raadhuis zou kunnen vervallen. De VVD merkte onder het kopje "middenstand" op dat de vrijgekomen huizen in de Dorpsstraat bestemd moeten blijven voor activiteiten die in het karakter van het dorp passen. Hiertoe moet een gevarieerd winkelbestand nagestreefd worden. Verder drong de VVD aan op het zoeken van een passende bestem ming voor het oude raadhuis (bij de Pomp) dat bin nenkort vrij zal komen. WARMOND-In de wijk Endepoel in Warmond zijn gistermiddag in een vijver ruim 200 graskarpers uitgezet. Het initiatief tot deze actie is uitgegaan van de Warmondse hengelsportverenigiug "De Leede". De graskarper is uitgezet om overmatige waterbeplanting tegen te gaan. Het bijzondere van de graskarpers, afkomstig uit China, is namelijk dat hij zich in tegenstelling met zijn soortgenoten voedt met waterplantjes. De karpers zijn gekweekt bij het OVB Organisatie Verbetering Binnen visserij) in Nieuwegein. Voor de uitzetting van de graskarpers is toe slemming verleend doorliet ministerie Landbouw en Visserij. Op de foto wordt een gedeelte van de karpers in het water uitgezet. Enquête LEIDERDORP - "Door de afgelo pen vorstperiode is er een vertra ging van drie maanden ontstaan bij de aanleg van de kabeltelevi sie". Aldus de heer Oldenhof van de Gemeentebedrijven Leider dorp gisteravond op de vergade ring van de commissie van be heer centrale antenne inrichting (CAI). De Oranjewijk en het gedeelte van het Doeskwartier tot aan de Does zal binnen 6 tot 8 weken geheel zijn aangesloten. De aanleg in de Achthovenpolder is afhankelijk van het tijdstip, waarop de kabel door de Does heen kan worden gevoerd. Dit verwacht men over een maand rond te hebben, waarna het gebied tot aan de Rui- gekade van kabel-tv zal worden De hoofdkabel langs de Achthove- nerweg zal pas na het rooien van de bomen worden gelegd. Dan wordt ook het deel van de ge meente tot aan het Patrimo niumpark aangesloten. De informatiewagen in de wijk Binnenhof zal volgende week voor het laatst voor het publiek geopend zijn. De aannemer ver wacht in deze wijk de eerste aan sluitingen over twee maanden te kunnen aanbrengen. De commissie sprak tot slot haar tevredenheid uit over het werk, dat de aannemer tot nu toe heeft geleverd. In een toevoeging aan de algemene beschouwingen merkt de VVD op dat er bij de Warmondse bur gers een zeker wantrouwen be staat ten aanzien van het gemeen tebestuur. Ook de geloofwaar digheid van enquetes en in spraakprocedures is volgens de WD een zeer gevoelig punt. Het college en de raad moeten naar de mening van de liberalen hun ui terste best doen om het vertrou wen te herwinnen en dit kan on der andere door een uiterst zorg vuldige inspraakprocedure voor de Dorpsstraat in te stellen. De WD geeft nog aan dat het vele mensen (raadsleden en burgerle den van commissies) dwars zit dat de raad zich soms niets gele gen laat liggen aan de adviezen LEIDERDORP - De gehele Dik- Voor-Mekaar-Show zal aanwe zig zijn tijdens de gondelvaart die ter gelegenheid van het 1200- jarig bestaan van Leiderdorp gehouden gaat worden. Dit is een van de programmapun ten van dat "jubileumfeest" dat duurt van 7 tot en met 22 sep tember. In principe komen alle wijken binnen Leiderdorp aan de beurt om in hun buurt een be paalde feestelijke activiteit on der te brengen. Het openingsbal is om organisato rische redenen verplaatst naar de tweede week van het feest. De Leiderdorpse oranjevereni ging heeft de hele organisatie van de viering van het 1200-jari- Bij 1200-jarig bestaan Gondelvaart met Ome Joop en De Groot ge bestaan op zich genomen. Een onlangs gehouden vergadering met de plaatselijke verenigin gen heeft geresulteerd in de vaststelling van enkele pro grammapunten. Via de oranje vereniging kunnen de andere verenigingen hun onkosten ver goed krijgen. Hiervoor heeft de oranjevereniging op haar beurt een subsidie van 30.000 gulden van de gemeente gekregen. "Het wordt een groot spektakel en zoals het er nu uitziet krijgen we het financieel ook wel rond. Zo lang de declaraties niet de pan - uit rijzen", zegt Rien Blauw die secretaris is van de oranjever eniging. "Daarbij doel ik op bij voorbeeld de kosten van het popconcert dat gehouden zou worden. De tent plus diverse groepen zou ons al meer dan 20.000 gulden kosten. Dan kan je beter wat discoavonden organi seren. En die komen er dan ook", aldus Rien. LEIDERDORP - De Kruisvereni ging Leiderdorp/Zoeterwoude/ Hoge Rijndijk zal ook toetreden tot een samenwerkingsverband van de kruisverenigingen. Dit samenwerkingsverband zal de naam "Regionale Kruisvereni ging Rijnstreek" krijgen. Naast Leiderdorp en Zoeterwoude Ho ge Rijndijk zullen verder nog Benthuizen, Zoeterwoude Dorp, Koudekerk, Hazerswoude, Rijn dijk en Hazerswoude Dorp deel nemen aan dit regionaal verband. over nieuw systeem voor huisvuilafvoer WASSENAAR - De gemeente Was senaar heeft de enquêteformulie ren in het proefgebied voor de mini-containers verspreid om na te gaan of deze vorm van vuilaf voer voldoet. Zoals bekend zijn in een groot deel van Wassenaar de zogenaamde mini-containers in gebruik genomen. In de brief die bij het enquêtefor mulier is ingesloten wordt er aan herinnerd, dat pas na het bekend worden van meningen van de ge bruikers van de containers defe- nitief zal worden beslist of tot in voering wordt overgegaan. Op het formulier wordt onder meer gevraagd wat rnen vindt van de inhoud van de containers, van de verplaatsbaarheid en van het schoonhouden van de plastic- containers. Het is de bedoeling dat het enquêteformulier voor 1 april aanstaande naar de reini gingsdienst wordt terugge stuurd. De vereniging Leiderdorp/Zoe terwoude Hoge Rijndijk zal 1 ja nuari van het komende jaar toe treden. Volgens mevrouw Sies-Vorst, be stuurslid van de Kruisvereniging Leiderdorp/Zoeterwoude Hoge Rijndijk moeten de plaatselijke kruisverenigingen wel blijven bestaan. De reden voor het sa mengaan is het opnemen van het kruiswerk in de algemene wet bijzonder ziektekosten (AWBZ) per 1 januari. Daar komt nog bij dat de provin ciale raad voor de volksgezond heid in Zuid Holland streeft naar een ontwikkeling van het kruis werk naar eenheden voor bevol kingsgroepen van 30.000 tot 50.000 inwoners. De gevolgen voor de plaatselijke verenigingen zijn nog maar moeilijk te overzien. Het is nog niet erg duidelijk welke activitei ten van de kruisverenigingen enerzijds door de AWBZ zullen worden gefinancierd en ander zijds door contributies en ge meentelijke subsidies. Kunstwerk voor "Rijnlands" WASSENAAR - Er zal voor een be drag van 12.500 gulden uit de reserve voor kunstopdrachten worden bestemd voor een kunstwerk„dat de „nieuwbouw" bij het Rijnlands Lyceum te Was senaar zal verfraaien. Als de ge meenteraad tenminste met dit voorstel van burgemeester en wethouders akkoord kan gaan. Zoals bekend zal de uitbreiding van het lyceum in begin april door minister Pais van onderwijs offi cieel worden geopend. Donderdag Troef, voorlichting en begeleiding dienstweigeraars, 20-21.30 uur, tel. 140866. Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofilie, open café avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreekuur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk-, gracht 32, vrij advies, 19-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, Go-club, aardewerken, 20 uur. Volkshuis, "Femke", ontmoetingscen trum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur. Leidse Schouwburg, Theaterunie met "Nachtrit" van J. Bernlef, 20.15 uur. LAK-Theater, M M Compagny met "Pussyfooting", 21 uur. Stadhuis, 'cie. ruimtelijke ordening, 19.30 uur; cie. maatschappelijke aan- eengelegenhefen, 20 uur; cie. onder wijs 20 uur. Gesprekscentrum, lezing over klein schaligheid, 20 uur. Restaurant Groenoordhal, inschrijving cursus gehoorzaamheid voor honden, 20 uur. Vrijetijdscentrum, schaaksimultaan Tim Krabbé, 20.15 uur. Waardstraat 35, gespreksgroep Leidse werkgroep homofilie, 20 uur. Gemeentehuis, achter St Lidwina, Warmond, algemene beschouwingen, 15 uur. Gemeentehuis Leiderdorp, cie. beleids planning en financiën, 20 uur. Vogelweide, Leiderdorp, schoolraad, 20 Stichting Bureau voor Maatschappelijk Werk, Oude Rijn 44 c, spreekuur dag. van 14-15 uur, do. ook van 19-20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt van 16 tot 23 maart, waargenomen door Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. Leiden, tel. 071-123553; Apotheek van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Lei derdorp, tel. 071-890000. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van cTe Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel. 410131spreekuur maandag t/m donderdag van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. WaalslaanLtel. 4641. Warmond - zr. R. Koster, Helmstraat 43, Noordwijkerhout, tel. 02523-3137. SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do. 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecomplex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten. vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. Gezinsverzorging Stichting gezinsverzorging Leiden. Rembrandtstraat 21. aanvragen hulp. voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Telefoon 149441 (maandag t/m vrijdag 9-10 en 1-2 uur). Maatschappelijk Werk Bureau Maatschappelijk werk. Oude Kijn 44c. spreekuur dagi li|kS 14 (l()-l:j (Ml uur. Maandag en dinsdag 19.00-20.00 uur, telefoon 142144. Sociale raadsvrouw Spreekuren sociale raadsvrouw. Bin nenstad: Gerecht 10, woe. 17.00-18.00 uur. Noord: Van Hogendorpstraat 36, ma. 10.30-11.30 uur. Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 uur, Morskwartier Buurthuis Morskwartier, Topaaslaan tel. 761196, woensdag 10-11 uur, Tuin- stadwijk: Herenstraat 45, vrijdag 10.30-11.30 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2