Met doorverkoop van huizen tonnen verdiend GEEN HOND TE ZIEN..." Leidse firma's kochten woningen van AMF Bonaventura lands- kampioen basketbal Schoolschaaktitels voor springschans g Actief in vrije tijd Kijkhuis In de serie klassieke films uit Hollywood wordt vanavond in het Kijkhuis aan de Vrou- wenkerkkoorstraat 17 de film "The Roaring Twenties" ver toond. Het is een klassieke gangsterfilm met Humprey Bogart en James Cagny in de hoofdrollen. Aanvang 20 uur, toegangsprijs 4,50. Hengelsport De visvereniging "Hengel sport" heeft het seizoen 1978/1979 afgesloten. De eindstand van de viscompeti- tie werd: 1. Ph. Verstraten jr. 16.910 gram (223 stuks), 2. J. Boef 12.130 (136), 3. E. v. Hou ten 9.760 (115), 4. A. Sinteur 9.550 (135), 5. Ph. Verstraten sr. 9.170 (125), 6. W. v. West- broek 8.740 (131), 7. I. Jansen 8.550 (114), 8. T. Blansjaar 8.250 (105), 9. P. Devilee 8.150 (112), 10. J. Brouwer 8.070 (112). Collecte SIMAVI, de vereniging voor di recte hulp in de tropen houdt deze week de jaarlijkse col lecte. Van de binnenkomende gelden worden medicijnen en instrumenten gekocht die vooral aan de brede laag van de armste mensen ten goede komen. BOA-avond "Apartheid of gezondszorg" is het motto van een openbare bijeenkomst die morgen in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare wordt gehouden. Er zal een film worden ver toond waarna het thema zal worden toegelicht door PPR- tweede-kamerlid Ria Bec kers, de Zuidafrikaanse me dicus Patrick Mbatha, AB VA- hoofdbestuurder Kees Vrins en computerdeskundige An- dré van den IJssel. De bijeen komst begint om kwart over acht. Creatieve ochtend Het wijkcomité Tuinstadstaal- wijk organiseert met ingang van morgenochtend iedere week van 10 tot 11.30 uur een creatief-bezigzijn-bijeen- komst. Zo'n ochtend biedt mogelijkheden om bijvoor beeld dingen te doen als: raamweven, wandkleden maken, poppen maken en kleien. De ochtend wordt ge houden in de voormalige Juliana kleuterschool aan de Herenstraat 64. Kinderen die nog niet op school zitten kun nen meekomen. PvdA-vergadering De afdeling Leiden van de Par tij van de Arbeid houdt mor gen een ledenvergadering. Op de agenda staat onder meer de beleidsnota, die het lande lijk partijbestuur onlangs heeft gepubliceerd. De ver gadering wordt gehouden in 't Parlement, Nieuwe Rijn 52 en begint om acht uur. MAANDAG 19 MAART 1979 Clubmatch Kynologenvereniging Rijnland LEIDEN - Het basketbalteam van het Bonaventura-college is zaterdag op overtuigende manier schoolkampioen van Nederland geworden. Met een totaal-score van 198-71 maakte de ploeg duidelijk dat er maar een team recht kon doen gelden op het kam pioenschap. De eerste tegen stander in de sporthal Ster renburg in Dordrecht, het team van de scholengemeen schap Sintermecrten uit Heerlen kon slechts tien mi nuten tegenstand bieden. Vijf minuten later leidde Bona ventura al met 24-10. Uitein delijk werd het 39-15. Omdat het Coderius College uit Amersfoort gokte op een fi naleplaats via de kruisfinales hield hun coach de topspelers aan de kant en gaf zich tegen Bonaventura bij voorbaat dspelers order da Bovendien mislukte hun op zet: zij sneuvelden in de kruisfinales. Het Snellius-college uil Am stelveen nam tegen Bonaven- ikelijk de leiding moest er uit eindelijk met 44-15 aan gelo ven. In de kruisfinale ont moette Bonaventura de prot, chr. scholengemeenschap uit Doetichem, met drie spelers van meer dan twee meter. Het mocht niet baten: het werd een overtuigende 44-16 over winning voor de Leidse ploeg. In de finale speelde Bonaventu ra tegen de Chr. Scholenge meenschap uit Enschede. Bona start zeer gemotiveerd. Via 6-0.10-4 en 18-12 bleef En schede aardig volgen. Toen Peter Beyersbergen, Jef Men- tink en Gerard van der Poel zich met de score gingen be moeien was de tegenstand de finitief gebroken. De eind stand werd ten slotte 36-18. Alcoholcontrole roept verzet op LEIDEN - De Leidse politie heeft vrijdagavond tussen elf uur en drie uur 's nachts op verschillen de plaatsen in de stad alcoholcon troles gehouden. In totaal werden 235 auto's en drie bromfietsers aangehouden. Er werden acht rijverboden opgelegd en tegen drie automobilisten is proces verbaal opgemaakt. Zaterdagnacht rond vier uur heeft de politie op de Hooigracht een 38-jarige automobilist aange houden bij wie een blaastest een positief resultaat opleverde. De autobobilist werd vervolgens verzocht mee te gaan na&r het bu reau voor een nauwkeuriger be paling van zijn alcoholgebruik. Twee andere inzittenden, beiden 20 jaar oud, probeerden dit te verhinderen waarna met behulp van de-nodige assistentie zowel de bestuurder als de twee inzit tenden naar het bureau aan de Zonneveldstraat zijn overge bracht. Noord vest wijst politiebureau af LEIDEN - Het buurtcomité Noordvest staat afwijzend tegen de bouw van een politiebureau aan de Langegracht. In een brief aan de gemeente noemt het buurtcomité de vestiging van een politiebureau met daarbij een parkeergarage "uit den boze". 'Het gehele plan zal toch de al zo gehavende leefbaarheid van Noordvest nog meer aantasten", meent men. De plannen voor een nieuw politie bureau komen donderdag aan de orde in een commissie uit de ge meenteraad. Het buurtcomité wist enkele weken geleden te be reiken dat de discussie over de zaak werd uitgesteld omdat men onvoldoende geïnformeerd was. Het buurtcomité wijst de vestiging van een politiebureau af omdat men voorkeur heeft voor wo ningbouw op deze plaats. Noord vest denkt aan woningbouw langs de Oude Singel en Volmo lengracht, een combinatie van woningen, ambtelijke bedrijven en kleine winkels aan de Lange gracht en openbaar groen op het binnenterrein. Noordvest wijst een politiebureau af omdat dit volgens het buurt comité 24 uur per etmaal extra verkeersoverlast, geluidsoverlast en parkeeroverlast geeft. Men zet zich daarnaast af tegen een par keergarage omdat deze verkeers- aantrekkend zou werken. LEIDERDORP - De tienjarige Kees Haasnoot was zaterdag in het Dorpshuis in Leiderdorp de onbetwiste schaakkoning: als enige ving hij al zijn zes tegen standers in een matnet. Deson danks veroverde niet zijn team van de Chistelijke Opleidings school uit Katwijk maar het vijf tal van De Springschans uit Lei derdorp de "Leidse" school- sehaaktitel in de categorie LO, hetgeen prolongatie van het kampioenschap betekent. Meteen al in de voorronden maakte De Springschans duidelijk titel- favoriet te zijn. Eerst werd "Prins Maurits" met 4'/2—Va onder de voet gelopen, waarna zowel "Immanuel" als "Prinses Irene" met 4-1 aan de zegekar werden gebonden. Ook de Opleidingsschool kende in de voorrvnden geen pardon: de St. Annaschool werd met 5-0 verpletterd. Tegen "De Schakel" ging het wat moeilijker (3-2) waarna "Kastanjelaan" er met 4-1 aan moest geloven. Winnaar van poule B werd "Groen van Prinsterer" dat achtereen volgens "De Meyegaard" (,4-1de Zuiderparkschool (5-0) en "Prins Willem Alexander" (4-1) ver sloeg. Om de finalevierkamp vol te maken ging ook de beste tweede uit de voorronden over. Door twee overwinningen van 5-0 en één nederlaag was dat De Meyegaard. De Springschans begon de finale wat tam met een 3-2 zege op "Groen van Prinsterer" terwijl de Opleidingsschool met 4-1 De Meyegaard vloerde. De tweede ronde was beslissend: met 3-2 dolf de Opleidingsschool het on derspit tegen De Springschans. Een strafexpeditie van De Meye gaard, wraak voorde nederlaag in de voorronden, bracht een 5-0 triomf op "Groen van Prinste rer". In de laatste ronde ging ook De Meyegaard onder het juk van De Springschans door 3'/j-IV2. Eindstanden: Finalegroep A: 1. en kampioen De Springschans (Leiderdorp) 6 matchpunten, 9V2 bordpunten: 2 Christelijke Op leidingsschool (Katwijk) 3, 8'/^; 3 De Meyegaard (Leiderdorp) 2.7 'te en 4 Groen van Prinstererschool (Katwijk) 1, 4'/2. Finalegroep B 1 De Schakel (Rijnsburg) 5.9'/-2 Kastanjelaan (Leiderdorp) 5. 8V2; 3 Immanuël- school (Boskoop) 2, 7 en 4 Prins Willem Alexanderschool (Kat wijk) 0. 5. Finalegroep C: 1 St-Annaschool (Sassenheim) 4, 11:2 Prins Mau- ritsschool (Katwijk) 4. y V2; 3 Prin ses Ireneschool (Rijnsburg) 4, 9 en 4 Zuiderparkschool (Leiden) 0, 1 0, '/2. Het kampioensteam van De Springschans Rene van Klave ren (12 jaar, 5 punten). Steven van Venetien (12jaar. 5): Pim Fntz(ll jaar, 4): Maarten Wals (10 jaar, 5) en Robert Dijksterhuis (12 jaar, 4). Topscores: Kees Haasnoot (Oplei dingsschool, 10 jaar) 6 punten en verder Herjan Barnard (Prinses Irene 12 jaar) en Andre van der Schoot (Prins Maurits 12 jaar) met ieder 5"/a punten. De Immanuëlschool was de enige met meisjes in het team: Maaike van der Koov (12 jaar) drie winst partijen en Monique Pluim (11 jaar) twee winstpartijen. LEIDEN - Omdat zij vinden dat er komend studiejaar geen stu dentenstop mag zijn bij de facul teit der rechtsgeleerdheid van de Leidse universiteit, hebben een aantal leden van de universiteits raad daartoe een motie inge diend. De motie komt aan de orde in extra vergadering van de uni versiteitsraad. die vanavond ,:vordt gehouden. Vergelijkingen blijven niet achterwege. Links de hond, rechts de suiker.pin. (Vervolg van pagina l) LEIDEN - Uit verschillende be richten over onregelmatigheden bij de verkoop van complexen woningen is afgelopen week gebleken dat relaties, van de be heerder van het Algemeen Mijn werkerspensioenfonds, de kans hebben gekregen zich aanzienlijk te verrijken. Het Algemeen Mijnwerkersfonds (AMF) is het grootste pensioen fonds waarvoor de stichting AZL uit Heerlen als administrateur en als vermogensbeheerder op treedt. Zij hebben geld nodig om de, in de laatste jaren gestegen, mijnwerkerspensioenen te kun nen blijven betalen. Daarvoor stoten 7incj goed (wo- ninCT_.. on winxels) af tegen een prijs die, volgens het AZL, uit beleggingsoogpunt acceptabel is. Het AMF bezit ook woningen in Leiden, aan de Burggravenlaan, Oppenheimstraat, Modderman straat en aan de Van Vollenho- venkade. Het AZL verkocht on dermeer woningen in Helle- voetssluis, Gouda, Eindhoven, Zwanenburg, en Badhoevedorp. In zeker twee gevallen, in Badhoe vedorp en in Zwanenburg, zijn ook Leidse firma's betrokken bij twijfelachtige transacties. Dit blijkt uit een onderzoek dat het Leidse PvdA-raadslid mevrouw Koning en het PvdA-Tweede Kamerlid mevrouw Salomons instelden. In Badhoevedorp ver kocht het AZL op 15 december van het vorig jaar drie flatblok- ken voor 2,9 miljoen gulden aan de BV Bouw- en Exploitatie maatschappij LOV uit Leiden. Binnen enkele dagen verkocht de LOV deze flats, voor dezelfde prijs, door aan Bopa BV. even eens uit Leiden. De LOV en Bopa BV hebben dezelfde eigenaars, namelijk De Bolster en Pasman. Via Bopa BV ging het flatcom plex opnieuw van de hand, nu naar de Rotterdamse Beleggings- en Exploitatiemaatschappij Oos terpark BV. Het bedrag dat door Oosterpark BV werd neergeteld bedroeg 3,2 miljoen gulden zodat de transactie voor De Bolster en, Pasman een winst opleverde van 300.000 gulden. Binnen een dag verwisselde het flatcomplex daarna nog eens van eigenaar. Oosterpark BV ver kocht de flats met een winst van 75.000 gulden, door aan Bemas Vastgoed Twee BV, eveneens uit Rotterdam. In ongeveer een week tijd werd dus een totale winst geboekt van bijna vier ton. t De flatwoningen aan de Ridderspoorlaan in Oegstgeest die op de nominatie staan om te worden verkocht. Ongeveer hetzelfde spel heeft zich herhaald in Zwanenburg waar volgens mevrouw Salomons op nieuw honderdduizenden gul dens winst werd gemaakt door de Leidse onroerend-goed-handela- ren. In Oegstgeest zijn bewoners van een aantal flats en eenge zinswoningen in de afgelopen week gealarmeerd geraakt door de dreigende verkoop van hun woningen. Makelaardij Hopman uit Oegstgeest, die de woningen beheert, is nog niet officieel door het AZL op de hoogte gesteld over de verkoop van de wonin gen. De heer Geralds van het AZL in Heerlen laat desgevraagd weten dat mogelijk vandaag een beslis sing zal worden genomen over het afstoten van de woningen in Oegstgeest. "De transactie is zo goed als rond, alleen de handte keningen moeten nog worden gezet", aldus de heer Gerards die niet kwijt wil wie de koper van de woningen is. Het Algemeen Mijnwerkers Fonds (AMF) het grootste door het AZL beheerde pensioenfonds, betaal de volgens het laatst verschenen jaarverslag in 1977 bijna 150 mil joen gulden uit aan uitkeringen. Er komen daarentegen bijna geen premies meer binnen, die de laatste jaren wel steeds gestegen zijn. Volgens de stichting AZL is het een normale zaak dat onroe rend goed wordt afgestoten om de mijnwerkerspensioenen te kunnen blijven betalen en op een behoorlijk peil te handhaven. Het socialistische kamerlid me vrouw Salomons vindt het du bieuze zaak dat onroerend goed wordt aangeboden aan louche BV's en kleine scharrelaars. Zij vindt dat de huurders het eerste recht van aankoop zouden moe ten hebben. Volgens het AZL is verkoop aan huurders echter een zeer tijdrovende zaak waar niet aan kan worden begonnen. Het AZL verkoopt het liefst gehele complexen aan wie interesse toont. In sommige gevallen heeft het AZL ook geweigerd aan de gemeentes te verkopen. Mevrouw Salomons tyeeft in de af gelopen week vragen gesteld aan de ministers van financiën en economische zaken en aan de staatssecretaris van sociale za ken. De betrokken ministers hebben toegezegd de verzeke ringskamer een onderzoek te la ten instellen naar de transacties van het AZL. Dat waren de officiële zaken. Niet officieel was de aardige gedach- tenwisseling tussen mede-expo santen en publiek. Want menige hondenbezitter zal weten dat zijn beest, op straat, in de bus of in de winkel een uitstekende aanlei ding vormt om een gesprekje aan te knopen. Honden zijn een onuitputtelijk ge spreksonderwerp, zo bleek ook gisteren in de Groenoordhal. De liefhebbers kregen ongetwijfeld vele tips mee naar huis. Zaken als: hoe verzorg je de vacht? Wat geef je 'm nou? werden uitvoerig bediscussieerd. Ondertussen zorgden jeugdige ringhulpen dat het de honden aan LEIDEN - Volgens de officiële be richten moet de Groenoordhal gisteren onderdak hebben gebo den aan ruim driehonderd hon den in alle soorten en maten. He laas voor (maar ook: ondanks) de vele bezoekers was de belang stelling voor de hondenshow die Kynologenvereniging Rijnland daar gistermiddag organiseerde zo groot dat de honden zelf wat in het gedrang kwamen. Vandaar dat men sommige hondenlief hebbers, eenmaal langs de con trole en de dranghekken geko men zag of hoorde kijken of roe pen: ik zie geen hond. De driehonderd honden (verdeeld over maar liefst 78 rassen) zaten braaf te wachten tot ze op moes ten komen. En het leek warempel wel of velen van hen heel goed beseften waar het om ging, en hoe belangrijk het voor hun baas res pectievelijk bazin was om goed voor de dag te komen. Met andere woorden: om op het juiste mo ment te zitten, te lopen ofte staan. De keuringen in een zestal ringen vormden gisteren het hoofdbe standdeel van de Clubmatch. Daarnaast werd traditie-getrouw gedemonstreerd hoe gehoorzaam sommige honden kunnen zijn. Bovendien had de Kynologen vereniging de wedstrijd "junior handling" voor jeugdige hon denbezitters in het programma gelast, waarschijnlijk onder het motto: jong gellerd, oud gedaan. niets ontbrak. Borstels om de vacht nog glanzender te doen lij ken, zaagsel op de vloeren om hen voor uitglijden te behoeden. Natuurlijk ging het allemaal niet van een leien dakje. Een hond is ook maar een hond. Tot wanhoop van een aantal eigenaren raakten sommigen onderling slaags. Zo was het mogelijk een fors uitge vallen Ierse Wolfshond nijdig te zien keffen tegen een miezerige Chihuahua. Al liep het voor sommige exposan ten niet geheel naar wens, de meesten gingen waarschijnlijk toch opgewekt naar huis. De Ky nologenvereniging had namelijk maar liefst 27 bekers, 250 rozetten en 35 medailles laten aanrukken. Uitslagen: Algemeen winnaar werd de bouvier "Jura van de Poelpol der" van E. van Meijgaarden. De eigenaar kreeg uit handen van wethouder mevrouw Fase de erepenning van de stad Leiden. Tweede werd Pointer van G. Ens, derde de zwarte dwergpoedel van mevrouw Busse-van de Kastele. Kampioensklasse: 1. "Gideon Dus ty van de Cerberushof' van H. Harmers; 2. "Graaf Brando van het Alpennest" van J. van Heus- den; 3. "Lindys Lysander" van M. Engelkes. Veteranenklasse: 1. Witte poedel van J.B.F. Volrner; 2. Ierse Setter van J. Kersten; 3. West Highland White terrier van M. de Vries. Wethouder Fase overhandigt de winnaar de erepenning

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3