Nico Kuyt „waardevolle kracht" Perfors voorkomt verlies Uw kleurenfoto In 3 dagen klaar. Lisse klopt koploper in vierde klas Lisser Boys ten onder in modder Katwijkse middenvelder helpt Quick Boys aan 1 -Ozege MAANDAG 19 MAART 197!) SPORT HEERJ ANSDAM - Lisser Boys heeft het titelpretendent Heerjansdam knap lastig ge maakt. De 2-1 overwinning van de koplopers in de twee de klasse mocht zelfs tamelijk gelukkig genoemd worden. Lisser Boys was zeker niet de mindere van Heerjansdam, dat sterk begon. Een over rompelend offensief, waar Lisser Boys overigens zonder schade uitkwam. Het laatste half uur in de eerste helft was echter voorde Lissenaars, die met goed aanvalsspel regel matig gevaarlijk waren. De Heerjansdamverdediging was echter ook op dreef. Na rust werd de ploeg van trainer Van der Horst min of meer het slachtoffer van het uitermate soppige terrein. Een Heer- jansdam-aanval leek te eindi gen bij Hans van Aanhold, maar bij het wegwerken bleef de bal in de modder steken, waarna Rob van Zijdenveld doeltreffend kon uithalen. Nog geen twee minuten later was de stand echter al weer gelijk. Gerard Nijkamp, die weer ausputzer speelde, be diende Piet Boot op maat. Zijn schot werd door een Heerjansdam-verdediger met de hand gekeerd. Boot benut te zelf de toegekende straf schop. De vreugde was slechts van korte duur, want een minuut daarna kon Gerard Nijkamp, gehinderd door de modder, de bal niet goed verwerken. Rob van Zijdenveld kon zijn tweede treffer in schieten. Lisser Boys drong daarna nog sterk aan. maar de gelijkma ker bleef uit. LISSE/LEIDEN - In de zaterdag- vierdeklasse heeft SC Lisse voor een verrassing gezorgd. Tegen koploper KMD werd een 3-0 zege behaald. Sleutels kwam met het Haagse JAC een gelijkspel van 1-1 overeen In de wedstrijd SC Lisse-KMD viel de grote klap een drietal mi nuten voor de rust. De defensie van KMD was op dat moment volledig het hoofd kwijt en SC Lisse slaagde er in die fase in om via Aat van der Poel (2x) en Ge rard van Beek een 3-0 voorsprong te nemen. Het was een wat geflat teerde marge, aangezien KMD de tegenstander voor die tijd goed in de tang had gehouden. De ploeg was er echter niet in geslaagd dat overwicht ook in treffers uit te drukken, zoals KMD ook tijdens het offensiefje van na de pauze niet tot scoren kon komen. Lisse was gevaarlijker met uitvallen en het houtwerk moest er aan te pas komen om KMD vooreen grotere nederlaag te behoeden. In de slot fase miste Gerard van Beek nog een strafschop. Sleutels en JAC speelden zaterdag een goede wedstrijd, die uitein delijk in 1-1 eindigde. Dat was een uitslag, waar iedereen vrede mee kon hebben. In de eerste helft hadden de Hagenaars het beste van het spel. Het duurde echter tot de 40e minuut voordat de uitstekende Leidse doelman Dennis van den Born zich liet verrassen. Freek den Toon zorg de toen voor 0-1. In de tweede helft kwam Sleutels goed terug. Het leidde in de 60e minuut tot de gelijkmaker van Fred van Huis. De Leidenaars schiepen zich ook daarna de beste kansen, maar mede omdat Jan van den Berg nog eenmaal de lat raakte, bleef de stand 1-1. NUMANSDORP - Alsof hij van Ajax had gewonnen, zo uitbundig reageerde NSVV-trainer Joep Mo lendijk na de 2-1 winst van zijn team op Noordwijk. De coach van de Numans- dorpse formatie had waar schijnlijk ook direct na de zege zijn emoties nog niet onder controle, want met de woorden "Ik vind het een hele eer om van dit Noordwijk te winnen" gaf hij toch wel een heel ver tekend beeld van de krachtsverhoudingen tus sen beide teams. Weliswaar behoort de ploeg van Eelman nog steeds tot de top van de eerste klasse, maar in het duel tegen degradatiekandidaat NSW was daar niets van te be speuren. Noordwijk mist mo menteel de creatieve inbreng van J an-Willem Bogers (liesblessure) SPORT SPORT en de splijtende passes van Sjoerd Boot (nog één wedstrijd geschorst) en dat breekt de ploeg op. Tegen NSW ontbrak een voetballer met overzicht op het middenveld en ging er van de voorhoede weinig dreiging uit. Dat laatste was ook mede het ge volg van de tactiek die Molendijk voor de wedstrijd had uitgestip peld. "De middenvelders van Noordwijk moeten de gehele wedstrijd gedekt worden, zodat ze de voorwaartsen niet kunnen voeden. Want als je die jongens laat voetballen dan ga je de boot in", waarschuwde Molendijk zijn spelers. De Numansdorpers pasten zich derhalve aan hun tegenstander aan en gokten op één punt. Het gevolg was dat het kijkspel be droevend was. Pas na een goed half uur spelen moest Dick Dortmundt voor het eerst han delend optreden bij een vrije trap van Reedijk. Aan de andere kant vielen ook weinig goede aanval len te aanschouwen. Voorname lijk omdat Suttorp weinig in de diepte werd gespeeld, Albert Spaanderman zich niet thuis voelde op de linksbuitenpositie en Ruud Bröring bijna niets had in te brengen tegen zijn directe tegenstander Jan Gebuis. Toch was het Ruud Bröring die hal verwege de tweede helft een ideale kans kreeg om de 0-1 voor sprong die Noordwijk op dat moment al had te vergroten. Na goed doorzetten van Rob Suttorp had de Noordwijk-middenvoor de bal op nog geen vijf meter van het NSW-doel maar voor het inleggen. Hij faalde echter. Vlak daarna kreeg Bröring een nog mooiere kans voorgeschoteld. Na een loze trap ving de Noordwij- ker de bal in de buurt van de middenlijn op en omdat NSW- doelman Ad Heemskerk net daarvoor een vrije trap in de mid dencirkel had genomen zou Brö ring met een eenvoudige lob hebben kunnen scoren. De Noord wij k-spits koos echter voor een andere oplossing en ging het duel met Heemskerk aan. dat hij uiteindelijk niet doel treffend afrondde. Vijf minuten daarvoor was Heems kerk wel een geslagen doelwach ter. Een vrije trap van John van Dijk werd toen door de NSW- defensie verkeerd beoordeeld, waardoor Westgeest via het been van NSW-verdediger Theo Hellemans zijn club aan de lei ding kon brengen. Noordwijk leek op rozen te zitten, maar evenals in de wedstrijden tegen IJsselmeervogels en Zwaluwen Vlaardingen werd de winst op nieuw uit handen gegeven. "Ge woon omdat de rust ontbreekt en er geen voetballer met overzicht in het team rondloopt", analy seerde Eelman de verloren partij. Nog geen vijf minuten na de Noordwijk-treffer was NSW al heel dichtbij de gelijkmaker. Reedijk werd de diepte inge stuurd, gaf de bal tijdig af aan ploeggenoot Nico Hoogewerf die de bal vervolgens tegen de vuis ten van Dortmundt knalde. Nadat Bröring daarna tweemaal had gefaald, sloegen de spelers van Molendijk toe. Een hoge voorzet van NSVV-middenvel der Jan van de Velden rondde Pe ter Knoop in de nabijheid van Jaap van Kesteren prachtig af met zijn hoofd. In de laatste mi nuut zorgde Knoop er voor dat de volle winst uiteindelijk naar de Numansdorpers ging. In vrij staande positie scoorde hij via de voeten van Dick Dortmundt, waardoor NSW geflatteerd werd. HERMAN POOS KATWIJK - Over zijn terugkeer vorige week tegen SDCP schreef het programmablad van Quick Boys zaterdag: "Nico Kuyt diende zich weer aan als een waardevolle kracht en trok enige spelers, die in een vormcrisis ver keerden, met zich mee". Aan dat eerste valt beslist niet te tornen: waardevol was de lange tijd door een operatie uitgeschakelde Kuyt zeker in het duel tegen Oranje Nassau. Niet alleen scoorde hij het enige doelpunt, waardoor de Katwijkers met 1-0 wonnen, maar bovendien speelde Nico Kuyt een nuttige wedstrijd Maar wie nu precies de spelers wa ren, die dankzij zijn aanwezig heid tot grotere prestaties kwa men, bleef onduidelijk. Quick Boys kampte tegen ON juist weer met problemen, die de laatste wedstrijden tot een verleden le ken te behoren. De Katwijkers hadden de wedstrijd voor de volle negentig minuten in de hand, maar dat werd niet uit gedrukt in doelcijfers. Vooral in de tweede helft werd regelmatig verzuimd de voorsprong naar een iets rustgevender marge te tillen. Teun van der Plas en Kees van Rooyen misten echter uit kans rijke positie, terwijl Freek Rienks tot overmaat van ramp een straf schop naast schoot. Dat het bij 1-0 bleef was des te schrijnender, gezien de povere tegenstand van Oranje Nassau. De koninklijke familie moet maar eens ernstig overwegen de Almeloèrs te verbieden nog lan ger haar naam te bezoedelen. Oranje Nassau was nog zwakker dan de positie in de staart van de eerste klasse al aangeeft. Met name de verdediging liet veel te wensen over. Een veel te trage ausputzer en een linksback, die zich aan alle kanten liet passeren. Alleen doelman Fred Wayers scoorde een dikke voldoende. Schoten van Jaap Hoek en Freek Rienks werden door hem op fraaie wijze gestopt. Hij kon dan ook als enig excuus voor de te la ge Katwijkse doelpuntenproduk- tie worden aangevoerd. Voor de pauze kreeg Wayers ook ruimschoots de kans tot uitblin ker uit te groeien. Dat was dan ook de sterkste periode van Quick Boys. Geconcentreerd aanvalsspel met vaak goed lo pende combinaties zette de ON- defensie voortdurend onder gro te druk. Dat leek al na een kwartier tastbaar resultaat op te leveren toen Jaap Hoek raak schoot. Scheidsrech ter Arnouts, die overigens wel erg stipt floot, had echter Kees van Rooyen (in de ploeg opgenomen ten koste van Jaap Heerikhuisen) de bal vanachter de doellijn zien voortrekken. Het bleek uitstel van executie, want nog geen drie minuten later ein digde een voorzet van rechtsach ter Wim van der Plas bij Nico Kuyt, die met een schitterende kopstoot Wayers volstrekt kans loos liet. Dat doelpunt leek het startschot voor een doelpunten- festijn. De Katwijkers sloten Oranje Nassau volledig op, maar Wayers voorkwam een grotere achterstand voor de Almeloërs. Bovendien gokte Quick Boys te veel op de lengte van Jaap Hoek en Freek Rienks. Inderdaad was dit tweetal met het hoofd meer malen gevaarlijk (vooral Rienks had pech toen één van zijn fraaie kopballen door linksback Tonny Roelofsen van de lijn werd ge haald), maar de verrassing werd met al die hoge voorzetten wel uit het Katwijkse aanvalsspel ge haald. Het uitblijven van een tweede tref fer kreeg in de tweede helft een ongunstige uitwerking op het spel van Quick Boys. Er sloop een zekere nonchalance in de ploeg en zich vrijlopende spelers wer den een uitzondering. Daardoor kon ON, ondanks eigen onver mogen, nog wat aan counteren gaan denken. En omdat Katwijk se middenvelders hun verdedi gende plicht geregeld verzaak ten, werd dat soms nog gevaarlijk ook. Gelukkig voor Quick Boys bleef doelman Theo Guyt attent, waar door slordigheidsfoutjes nog tij dig werden gecorrigeerd. Aan de n der Plas (derde van linkswordt door de ON-achterhoede gemist, de gespannen afwachtende Nico Kuif andere kant bleef ook Wayers pa raat. al had hij natuurlijk het ge luk dat de meest eenvoudige mo gelijkheden om zeep werden ge holpen. Onbetwist dieptepunt daarbij was vijf minuten voor tijd de penalty van Rienks. Terwijl Wayers al in de linerhoek lag, schoot hij de bal rechts langs de verkeerde kant van de paal. BART JUNGMAN RUNSBURGSE BOYS OP VALREEP NAAST BOLNES: 2-2 ADVERTENTIE RIJNSBURG - Opluchting maar ook teleurstelling bij de zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd Rijnsburgse Boys- Bolnes. Opluchting omdat Gé Perfors in de allerlaatste minuut alsnog de gelijk maker liet aantekenen maar teleurstelling vanwege het feit dat RBB met wat meer koelbloedigheid in het vijandelijke doelgebied veel verder dan de uiteindelijke 2-2 had kunnen komen. Opponent Bolnes had namelijk buiten een paar gevaarlijke counters niet veel in te brengen, waarbij de verdediging niet direct het overtuigendste deel van de ploeg was. Na de eerste schermutselingen kwam dit al spoedig aan het licht. De energiek ten aanval trekkende Rijnsburgers wisten zich vrij soepel de nodige kansen te scheppen, die echter geen van alle benut werden. Nadat Henk v. d. Zwan bovendien een penalty onthouden was (de uit gelopen keeper Vlack haalde hem onderuit, wat de verder goed fluiten de arbiter v. Ginneke ontging) verslapten de aanvalsgolven van de geel zwarten. Bolnes mocht met de "lange-trappen-naar-voren-taktiek" zelfs even de tanden laten zien toen linksbuiten Fassen de gehele RBB-defensie eruit liep. Keeper Cees Star kon met een bliksemreactie echter fraai redding brengen. De Rijnsburgers behielden daarna een licht initiatief, liepen zich steeds stuk op de buitenspelval van de tegenpartij. In de 40ste minuut was het met de eerste echt goed opgezette aanval van Bolnes meteen raak. Uitblinker Arie Troost kreeg alle ruimte om te schieten en knalde onhoudbaar in de hoek. In de tweede helft gooiden de Rijnsburgers er nog een schepje bovenop om de achterstand ongedaan te maken. Wederom waren er legio moge lijkheden. In de 15e minuut was het de sterk opererende voorstopper Gerrit v. Eg- mond die een slecht weggewerkte bal in de goal kon lepelen 1-1Het lot van Bolnes leek bezegeld, edoch de 30ste minuut bracht het tegendeel aan het licht. Laatste man Hennie de Klerk verspeelde knullig de bal, waarna Faassen het leer panklaar kon voorleggen aan Blom, die de bal nog net op tijd wist binnen te glijden. Voor RBB was het toen alles of niets geblazen; de straffe mandekking van de nu wat soepeler draaiende verdediging van Bolnes leek echter te sterk. Totdat de voor de geblesseerde v. Egmond in het veld gekomen Cor Vreugdehil zijn waarde mocht tonen. Hij trof de voorbereidende actie die Ge Perfors op de valreep in staat stelde om de bal beheex-st in het doel te schuiven. RUUD DOBBELAAR Rijnsburgse Boys speler Gé Perfors haalt uit onder het toe ziend oog van medespeler Henk van der Zwan (midden). .- C j'V. aq/4£S PAS SS£P£A/' E/£AJ 6£PC/S0 S)SS7£BS/£Fr.' QA/2£ MM/S7£P-PS3£S/£ESJ7 h/u/ecTM y Kleuren kwaliteit perfekt LEIDEN - HAARLEMMERSTRAAT T /S AJ 'T (SPMT OPf H 64K5/WË? 7£ z,y/j mas miss /ksssr i//WPtso/sD' Z/TF£SJ A/OS MET££AS P&} 8FEEMPJE- /SEE 'A/£X7F& SVASGEje SAS ns Z4A£

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17