Hier volgt een 'zakelijke mededeling. HetTapijtcentritm Lelden TAPIJT ZONDER SPIJT LEZERS SCHRIJVEN DINSDAG 13 MAART 1079 Elke ochtend, steevast om tien uur, ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. Al sedert jaar en dag geldt de thans 78-jarige Dolph del Prado als één van de meest kleurrijke figuren in het Leidse studentenwereldje. Dolph del Prado is de man die van 1925 tot 1962 de sociëteit van de studentenvereniging Minerva aan de Breestraat goeddeels draaiende hield en sindsdien huisbe diende is van het studentenhuis "Het YVallon" aan het Rapenburg. Daar is hij inmiddels niet meer weg te denken. Hij wordt er op handen gedragen. beter te zijn want die dag wordt er onder meer ter ere van Dolph in Het Walïon een reünie georganiseerd voor alle studenten die vanaf 1946 in het kolossale huis aan het Rapenburg hebben gewoond. Dat moeten ongeveer 350 heeren zijn geweest, waarvan er nu reeds 230 zyn opge trommeld. "Ik kijk er vol verwachting naar uit" zegt Dolph. gehuld in zijn kamerjas en zittend voor het raam. In alle nuchterheid voegt hij er gauw aan toe dat hij. hersteld of niet, er toch maar éven zal kunnen blijven, want in zijn huidige conditie wordt het allemaal gauw vermoeiend. Zelfs op zijn oude dag vertoeft hij dagelijks een paar uurtjes bij de ongeveer 50 in Het Wallon wonende "heeren". Gezellig even een babbeltje maken en bijvoorbeeld kij ken hoe het er met de koffie- en theevoorraad voor staat. Ging hij tot voor kort altijd met de benenwagen naar het Rapenburg, nu zijn voeten het wel eens willen laten af weten, wordt hij door de "heeren" van zijn knusse wo ning aan de Garenmarkt met de auto afgehaald. Reünie De laatste dagen echter niet, want thans is Dolph ziek. Hij hoopt evenwel vóór 23 maart De reünie op zich brengt vol gens Dolph al enige ver moeienissen met zich mee. "Wanneer de Wallonbewo- ners iets organiseren, dan doen ze dat tot in de puntjes. Dus je kunt wel op je vingers natellen dat er het nodige in huis zal moeten worden ge haald. Gelukkig doen de jon gens dat grotendeels zelf. hoor". Traditie Volgens Dolph wordt er in Het Wallon veel waarde gehecht aan traditie, zij het dat het de laatste jaren toch wel enigs zins verwaterd is. De stoffer en blik waarmee iedereen al tijd gewekt werd. wordt niet meer zo vaak gebruikt. Stee vast wel met verjaardagen van de bewoners. Nadat het feestvarken eenmaal uit zijn slaap gehaald is, wordt er in de grote koffiekamer koffie gedronken, gezongen en ge borreld. "Drinken kunnen ze als de bes te", zegt Dolph, "hoewel ik moet bekennen dat ze uitste kend maat weten te houden. Zelden of nooit loopt het uit de hand. Vroeger toen de stu denten het veel breder had den dan tegenwoordig, niet, en nu niet." Stroopsmeren Dolph vindt dat er in de ont groeningstraditie de laatste jaren ook een beetje de klad is gekomen. "Vroeger werden de hoofden nog wel eens kaalgeschoren en moesten de eerstejaars' 's ochtends voor dag en dauw in schoon over hemd de stad door om de ou derejaars her en der te wek ken. Met 3 oktober werden ze zelfs de stad uitgestuurd. Maar nu blijft het hooguit bij het smeren van stroop in het haar. "Als je lid van het Corps wilde worden, moest je echt wel lef tonen. Je moest er maar een kale kop voor over hebben. Stuk voor stuk waren dat doorbijters. Verschil moet er per slot wezen". Het was de heer Gene die Dolph in 1925 vroeg (nadat hij ruim r Dolph del Prado acht jaar in de vaart had geze ten) of hij bij de Minervaso- ciëteit in dienst wilde komen. Nog steeds is Dolph hem daar dankbaar voor. Elke dag heeft hij het bij Minerva naar zijn zin gehad. Van haar studen tentijd kent hij ook prinses Beatrix. ADVERTENTIE Voor winkels, kantoren, showrooms, horeca, instellingen. (Alhoewel, particulieren mogen best meelezen...) Van 12 t/m 23 maart organiseert Het Tapijtcentrum Leiden in samenwerking met Hatéma een uiterst interessante 'Sterke Staaltjes Show' over objektentapijt; tapijt voor winkels, kantoren, restaurants, showrooms enz. Detaillisten, kantoor- of zakenmensen (maar natuurlijk ook particulieren!) die daar het fijne van willen weten moeten beslist eens komen kijken! Waarom tapijt in uw zaak? Goede sfeer in uw zaak of kantoor betekent een bijdrage aan een optimaal verkoopresultaat en een komfortabel werkklimaat. Maar hoe bereik je die sfeer? Met kille, harde vloerbedekking? Goed dat er tapijt is. Óbjektentapijt, dat sfeer brengt in elke denkbare ruimte. Dat een prettig gevoel geeft en uw kliënten of medewerkers in een aangename stemming brengt. Dat uitnodigt tot kijken, tot kopen; terwijl het voor uw mensen de basis is van een goede werkprestatie. Want tapijt is warm, vriendelijk en gezellig. En er is zoveel keus! De nieuwste Hatéma-kollektie die u op onze 'Sterke Staaltjes Show' kunt bekijken biedt een enorme keus. Heel veel kwaliteiten, kleuren en strukturen, klassiek, eigentijds, soms een beetje gedurfd. Maar allemaal met zekerheid biedende eigenschappen als: vuilafstotend, antistatisch, geluidsabsorberend en weinig onderhoud vragend. Ook voor uw bedrijf is er objektentapijt. Tapijt dat volmaakt is afgestemd op uw specifieke wensen èn budget. Een verantwoorde belegging. Sta op maatwerk van een vakkundige tapijtspecialist. Het Tapijtcentrum Leiden BV. Sinds jaar en dag dé aangewezen leverancier van kwaliteitstapijt in Leiden en ver daarbuiten. Al tienduizenden kamers, gangen, en trappen werden door Het Tapijtcentrum bekleed. Het Tapijtcentrum kent dus de wensen van de kritische mens. Mensen die thuis sfeer en gezelligheid kreëren en dat ook verwachten in ruimten waar ze inkopen doen of moeten werken. Dus ook bij u. Maak gebruik van die uitgebreide ervaring. Kom kijken op de 'Sterke Staaltjes Show'. Kom kijken naar de sterke staaltjes die sfeer en omzet brengen en laat u uitvoerig informeren over de aantrekkelijke voordelen van objektentapijt en Het Tapijtcentrum, Alles vrijblijvend, dat spreekt vanzelf. U kunt de show bekijken in de showroom van Het Tapijtcentrum, Hoge Rijndijk 90 te Leiden. Geopend: dagelijks (behalve maandagmorgen) en ook op donderdagavond en zaterdag. Welkom! LEIDEN, Hoge Rijndijk 90, tel. 071 -122450 NOORDWIJKERHOUT, Havenstraat 50, tel. 02523 - 3548 Trots Hij heeft haar dertien jaar gele den in Suriname voor het laatst ontmoet. Ter gelegen heid van zijn 40-jarig jubi leum mochten Dolph en zijn vrouw van Minerva naar Su riname, waar Dolph sinds 1922 niet meer was geweest. Toen hij daar was. brachten prinses Beatrix en haar man ook een bezoek aan zijn va derland. Dolph stond achter een dranghek en toen de prin ses langskwam kon hij zich niet langer inhouden Hij sprong over het hek en gaf haar een hand. De kroonprin ses herkende hem meteen en daar is Dolph nog steeds trots op. Hij heeft trouwens überhaupt met volle teugen genoten van zijn vakantie in Suriname. Afgestudeerde studenten die in Suriname een betrekking hadden gevonden, boden spontaan aan Dolph en zijn vraouw het land te laten zien. "Dat was erg fijn. Tjonge, ik zei nog tegen mijn vrouw: "Nu kan ik je eindelijk alles van Suriname laten zien. Maar in die 44 jaar dat ik er niet meer geweest was, was er zoveel veranderd. Ik herken de het zelf niet meer terug, laat staan myn vrouw." Zoals gezegd geniet hij diezelf de faam in Het Wallon. Een kast van een huis, dat vroeger als ziekenhuis van Waalser protestanten heeft dienstge- daan. want Wallon komt van "hópital Wallon". Daarbij gaat het verhaal dat het huis erna het onderkomen is ge weest van geheime gezel schapsdames van één van de Oranjeprinsen. In 1946 werd het huis gekocht door een of ficier van het KNIL. die er zo nen van KNIL-officieren tij dens hun studententijd in liet Kogelgaten Zeer gezien Nu heeft hij zijn hart aan Leiden verpand. Jarenlang heeft .hij in een Surinaamse band ge speeld. Vandaar ook dat hij hier zeer gezien is. Volgens bewoners en Minerva- lid Rudolph Welcker werden toen de gangen als schietba nen gebruikt en zaten de ko gelgaten in de muren. Het is Welcker ook die zegt dat Dolph del Prado enigszins te gen hen opkijkt. "Maar aan de andere kant kijken wij weer tegen Dolph op. want de man heeft ontzettend veel goede diensten aan ons bewezen. En dat doet hij nog steeds". Vol gens Welcker houdt Dolph Het Wallon, dat sinds het be gin van de jaren vijftig eigen dom is van de stichting Stu dentenhuisvesting, in het ga reel. "Heeren!" Dolph tenslotte: "Als de heeren wel eens te luidruchtig wor den, roep ik altijd: "Heeren! En dan zijn ze meteen kalm. Tenminste, voor hun doen", zegt hij lachend. Publicatie van brieven van lezers houdt niet in dat de redactie het met de inhoud eens is. Onderdrukking In deze krant van 10 maart spreekt Han Mulder over het bewind van ajatollah Chomeini in Iran. Hij zegt onder meer: "Hier en daar wordt ook al geroepen dat de homosexuelen allemaal achter slot en grendel moeten." Was dat maar waar (zou je haast zeggen, alsof het nog niet erg ge noeg is!). Inmiddels is immers bekend geworden dat een aantal mensen vanwege hun homo- sexualiteit is geëxecuteerd. Na een geheim proces. Dit alles zo genaamd wegens de Islamitische wetten van de Koran. Ik weet niet Toestand minister Peijnenburg redelijk DEN HAAG (ANP) - De toestand van minister Peijnenburg van wetenschapsbeleid, die zondag in het Haagse Westeinde zieken huis is opgenomen, is thans re delijk. Dit heeft de behandelende arts gistermiddag meegedeeld. De bewindsman ligt op de afde ling hartbewaking van het zie kenhuis. De bewindsman zou gisteren een vaatoperatie aan een been onder gaan maar voor de operatie deed zich een complicatie voor. of de Koran iets zegt over homo- sexualiteit, maar over besnijde nis van vrouwen staat er in elk geval niets in terwijl die toch op grote schaal wordt toegepast in Noord-Afrika. Onlangs schreef Jan Doove in een tweetal ingezonden brieven in deze krant over de "roze drie hoek", het symbool dat de men sen moesten dragen die vanwege hun homosexualiteit in de Twee de Wereldoorlog naar concentra tiekampen werden gedeporteerd. (En daar voor het merendeel om kwamen). Nog steeds blijkt dat iemand als dr. L. de Jong weigert dit onderdeel van het nazisme in zijn geschiedschrijving op te ne men. Daarom draag ik, en ande ren in West-Europa en Amerika met mij, de roze driehoek als te ken dat de onderdrukking van homosexuelen nog altijd niet is opgeheven en op het ogenblik zelfs wordt verhevigd. Ik zal die roze driehoek bbjven dra gen zolang homosexuelen on derdrukt worden. Zolang ook de kerken zich blijven verzetten te gen homosexueel gedrag. Alsof zij er niet mede de oorzaak van zijn, middels eeuwenlang onder drukking, dat veel homo's nog steeds een verborgen leven lei den. Want volgens het "progres sieve" deel van onze bisschoppen verdien je begrip als je homo sexueel bent en daar problemen mee hebt, zolang je het maar niet uit. Alsof die problemen niet me de door de houding van de ker ken zijn veroorzaakt. Alsof je homosexueel kunt zijn zonder het te uiten! JUS VAN DER PUTTEN Stationsweg 11—17

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 4