Gemeente wil tennisbanen verkopen Veidse agenda Zwemverenigingen in Wassenaar vinden huurverhoging te fors "Unieke" houten poldersluis mag toeh worden gesloopt BETAALD PARKEREN IN WINKELHOF Actie voor waterputten DINSDAG 13 MAART 1979 Aan De Munnik in Leiderdorp LEIDERDORP - Het gemeentebestuur van Leiderdorp bekijkt of het mogelijk is de plaatselijke tennisaccommo- datie aan de tennisvereniging De Munnik te verkopen. Tot nu toe huurt deze club het complex nog van de ge meente. WASSENAAR - De drie Wasse- naarse verenigingen die gebruik maken van het Sportfondsenbad (WIK, de Zilvermeeuwen en de Wassenaarse Reddingsbrigade) in deze gemeenten zijn slecht te spreken over het beleid van de gemeente rond de huurtarieven van het bad. De drie zwemvereni gingen worden geconfronteerd met een huurverhoging van tegen de 30%. Zijzelf vragen een tarief dat is aagepast aan '78, bijvoor beeld een verhoging met 6%. Door grote tekorten van het zwem bad moesten de verenigingen twee jaar geleden al een hoger be drag gaan betalen voor de huur van het bad. Er werd echter door de gemeente een subsidieregeling in het vooruitzicht gesteld, ter compensatie van de hogere lasten voor clubs. Die regeling zou nader uitgewerkt worden in een ge meentelijke sportnota. Die nota is nog steeds niet verschenen en daarom werd een tijdelijke sub- sidieregqling in het leven geroe pen. Deze tijdelijke regeling heeft volgens de zwemverenigingen re delijk gewerkt. Maar nu zijn met ingang van 1 mei nieuwe verhogingen van huurta rieven in het vooruitzicht gesteld. De huurpiijs uuu hel binnenbad zal met 28 stijgen tot 112 $2 gulden per uur. de huur van het buitenbad met 31,7% tot 118.80 gulden per uur. Reden voor de leden van de vereni gingen harde woorden tegen het gemeentebestuur te richtenOp de vergadering van de sportvereni ging WIK gingen er zelfs stemmen op om de zwemactivileilen dan maar helemaal te staken. Zo ver wilde hel bestuur echter niet gaan. In afwachting van de defi nitieve huurprijs werden wel de nieuwe contributietarieven nog niet vastgesteld. De drie besturen hebben ook be zwaar gemaakt tegen het door de gemeente gewenste op tafel bren gen van de begrotingen, om voor subsidie in aanmerking te kun nen komen. Zij begrijpen in eerste instantie niet waarom de tijdelijke regeling die in '77 en '78 van kracht was nu ook niet blijft gelden. Bovendien worden ook van de andere sport verenigingen geen cijfers ge vraagd als het om subsidie gaai. Gezien de onzekerheid die nu be staat hebben de clubs een verlen ging van de overeen komst die tot nu toe met het sportfondsenbad bestond opgeschort. Het idee het complex te verkopen, dat al eerder afgelopen week in een commissievergadering naar voren kwam en daar vrij enthou siast werd ontvangen, kwam gis teravond weer op tafel in de Lei- derdorpse gemeenteraad. Huurprijs WD-raadslid Meere stelde het college van burgemeester en wethouders bij de behandeling van de huurprijzen van de ten- nisaccommodatie voor, serieus te gaan onderzoeken of het moge lijk is het complex aan de ten nisclub te verkopen. Van de kant van de tennisvereniging werd vo rige week voor het eerst over ko pen gepraat, omdat men daar de nieuwe huurprijs abominabel hoog vindt. De raad accepteerde namelijk gis teravond een huurprijs van 2274 gulden per baan per jaar, terwijl de oude huurprijs nog op 1400 gulden stond. Wel wilden de raadsleden dat het verschil tus sen de twee bedragen in fases wordt overbrugd. Een dergelijke stijging is volgens het college noodzakelijk om het hele tennis- gebeuren niet verliesgevend te laten worden. Naast de huurprijs voor de banen moet het clubge bouw nog een huurbedrag van 26.800 gulden gaan opbrengen. Een reden voor het bestuur van de tennisvereniging om te laten we ten best wel iets voor aankoop te voelen. Wethouder mevrouw Gehner beloofde gisteravond de mogelijkheid van verkoop van het complex te onderzoeken. Particuliere verhuur Het tennisgebeuren stond gister avond vrij centraal in de vergade ring, want men ging ook nog langdurig in op een ander voor stel van burgemeester en wet houders om vier banen van het complex aan een particulier te verhuren en wel voor 18.000 gul den per jaar. Meere (WD) liet we ten veel moeite te hebben met dit voorstel vooral omdat in een eer der stadium by de tennisvereni ging De Munnik de verwachting was gewekt dat deze club die ba nen in beheer zou krijgen. De vereniging is er daarbij van uit gegaan dat het hier om zoge naamde "vrije" banen gaat die ter beschikking moeten komen van de ongeorganiseerde tennissers en dat daarbij de eventueel reste rende tijden voor de vereniging zouden zijn. "In een eerder voor stel heeft gestaan dat De Munnik alle acht banen zou gaan beheren. De raad heeft daarover geen be sluit genomen, maar de vroegere wethouder van sportzaken heeft in een brief aan De Munnik wel duidelijk laten blijken dat de ba nen vrijwel zeker bij de tennis vereniging in beheer zouden ko men" aldus Meere. De WD-er stelde voor het voorstel om de banen aan een individueel per soon te verhuren terug te nemen en nog eens met De Munnik te gaan praten. CDA-er Den Boeft merkte ook op dat de eerdere toezegging aan De Munnik zijn fractie wel "zwaar op de maag lag", maar toch toonde hij zich voorstander van het ver huren aan een particulier. Mom maas (PPR) meende dat door het verhuren aan een particulier ook "de ongeorganiseerde sporters beter de tennissport kunnen gaan beoefenen" en PvdA-raadslid De Water keerde zich tegen een to tale verhuur aan De Munnik om dat hij bang was voor een mono poliepositie van deze vereniging. Een ander argument dat door raadsleden tegen verhuur aan De Munnik gehanteerd werd was dat nauwelijks te controleren valt of de vrije banen ook wel echt con stant aan "ongeorganiseerde tennissers worden verhuurd. Het voorstel van B en W werd dan ook door een meerderheid van de raad aangenomen met de toevoe ging dat de gemeente toch zoveel mogelijk toezicht zal blijven houden op het beheer van de ba nen. In Voorschoten Bouw clubhuis bij volkstuinen nog onzeker VOORSCHOTEN - De financiering van het te bouwen clubhuis op het volkstuinencomplex in Ade- geest staat op losse schroeven. B en W van Voorschoten had voor gesteld dit bedrag (ƒ200.000) te halen uit de reserves van het grondbedrijf. De commissie fi nanciën en economische zaken ging hiermee gisteravond niet akkoord. Overigens zette de commissie vele vraagtekens bij de hele financie ring van de verplaatsingskosten van het volkstuinencomplex. De directe verplaatsingskosten zijn ruim één miljoen gulden, daarbij komt dan nog de financiering van het clubhuis. Omdat de commis sie het eerder genoemde voorstel niet goedkeurde, deed wethou der Van Dalen (VVD) de toezeg ging dit bedrag dan maar te halen uit de zogenaamde saldireserves. De volkstuinders moeten plaats maken voor de sportvelden. Zo wel de commissie welzijn als openbare werken hadden ge vraagd om voorlopig de volks tuinders nog het oude terrein te lateii behouden totdat het nieuwe volkstuinderscomplex in totali teit gereed zou zijn. B en W zijn echter niet bereid die wens in te willigen. Autobusroute De autobussen uit de richting Was senaar die een omleidingsroute hadden opgekregen kunnen weer de kortste route nemen via de Rouboslaan en de Generaal Spoorlaan. De maatregel tot een omleiding was gedaan om de overlast voor de bewoners van de wijk "Boschgeest" zo min moge- lyk te laten zijn ten aanzien van het verkeer dat aangetrokken gaat worden door "The British School". De bewoners en de ge hele commissie waren echter eensgezind in de afwijzing van deze maatregel. Wethouder Van Dalen kon niet anders dan de maatregel terugnemen. :.r - UMEl De sluis aan het Burmaatse Verlaat in Zoeterwoude. Volgens het ministerie van CRM een karakte ristiek staaltje van oude houten bouwkunst, dat niet zou mogen worden gesloopt. De "Kroon" heeft nu echter anders beslist. (Van één onzer verslaggevers) ZOETERWOUDE - Het bur maatse Verlaat mag worden gesloopt. De Kroon is tot de conclusie gekomen dat deze houten sluis in de Weipoortse Vliet in Zoeterwoude niet meer te handhaven is. Gede puteerde Staten van Zuid- Holland, het dagelijks be stuur van de provincie, zijn daarmee in het gelijk gesteld in een geschil met het ministe rie van CRM. Dit ministerie wilde geen sloopvergunning aan de provincie geven, om dat het Burmaatse Verlaat in Rijnland uniek is. Volgens CRM zou de sluis - die op de lijst van beschermde monumenten staat - uit oog punt van oude houtbouw kunst en als karakteristiek element in het polderland schap bewaard moeten blij ven. Het bijzondere van het Burmaatse Verlaat is dat de gebinten zwaar zijn uitge voerd, omdat hieraan de deu ren moesten draaien. De sluis bestaat uit een boven- en een benedenhoofd met daar tus sen een schutkolk van onge veer 15 x 3,5 meter. Zulke slui zen kwamen in Rijnland vroeger meer voor, maar ze zijn op het Burmaatse Verlaat na allemaal verdwenen. Volgens het provinciaal bestuur zi jn de kolkwanden van deze sluis zo slecht, dat ze binnen kort zullen instorten. Dat zou polderverschuivingen op het terrein van derden tot gevolg kunnen hebben, waardoor de provincie aansprakelijk zou kunnen worden gesteld. Res tauratie is volgens Gedepu teerde Staten door het ver laagde polderpeil niet meer mogelijk; alleen herbouw zou kunnen, maar dan op een an dere plaats, omdat het huidi ge verlaat nauwelijks te be reiken is. Daar is de Kroon ook van over tuigd. Bovendien is het Bur maatse Verlaat, aldus de Kroon, nauwelijks te zien. De toegang tot het sluisje, dat geen waterstaatkundige functie meer heeft, is door twee houten damwanden af gesloten. Alleen via het erf van een boerderij is het te be reiken. Omdat de boeren in de omtrek zeker niet zullen mee werken aan de instandhou ding van de sluis, ziet de Kroon weinig heil in restau ratie. De kosten daarvan werden in 1975 al op 550.000 gulden geschat. Een overzicht vat datie zal kopen, >an De Munnik. Er is een mogelijkheid dat de tennisvereniging de accommo- i huurprijs abominabel hoog vindt. ZOETERWOUDE - "De plannen voor een nieuw onderkomen voor de bibliotheek in het Dorp zijn al in een vergevorderd sta dium. En het gedeelte Hoge Rijndijk heeft een nieuw filiaal gehuisvest in "De Eendenkooi". Hieruit blijkt wel dat Zoeter woude goed in de behoefte voor boeken kan voorzien". Dit zegt gemeentesecretaris Win- gelaar van Zoeterwoude over de huidige situatie rond de biblio theekvoorzieningen in deze ge meente. Hij vindt verder de ge dachten die bij de provincie over deze voorzieningen in het dorp leven niet juist. "Weliswaar vol doen onze bibliotheken niet aan de wettelijke voorschriften, maar daar tegenover staat dat beide Uitleenposten Zoeterwoude - staan niet op laag pitje dorpskernen apart (Dorp en Rijndijk) elk ook minder dan 5000 inwoners hebben. De sug gestie van de provincie om voor Zoeterwoude een mobiel filiaal in Wassenaarse markt voor verenigingen WASSENAAR-Op 16 juni wordt in Wassenaar voor de tweede keer een verenigvngsmarkt gehouden. De organisatie is in handen van de carnavalsvereniging De Deylknotsen. In 1975 werd op de Luifelbaan een dergelijke markt georganiseerd. Tientallen plaatselijke vereni gingen hebben toen van de gele genheid gebruik gemaakt zich aan het Wassenaarse publiek te presenteren. De winkeliersver eniging had de organisatie in handen. Uit een enquête, die on der de deelnemende organisaties na afloop van de markt werd ge houden,kwam overduidelijk vast te staan dat men een herhaling van het evenement, zeer op prijs zou stellen. Met de voorbereidingen van de ver- enigingsmarkt van dit jaar is al een begin gemaakt. Een groot aantal verenigingen hebben zich aangemeld. Vanavond (20.00 uur) wordt in restaurant Deyl- zicht" een vergadering over de verenigingsmarkt gehouden. Belangstellende verenigingsbe stuurders kunnen zich voor de markt aanmelden en een "kraampje" bestellen. Daarvoor kan men contact opnemen met de heer Groeneveld, tel. 12481( tussen 19 en 21 uur). Na lange discussie in Leiderdorpse raad LEIDEN - De Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, afde ling Leiden/Oegstgeest organi seert morgen nogmaals een "Breng-en koopocht. nd" ten ba te van de landelijke actie "Bou wen voor morgen". Van de totale opbrengst zal 10% worden be steed aan het project "Waterput ten" in de derde wereld. Vanaf 9.30 uur kan men morgen terecht in het verenigingsgebouw, Noordeinde 2a, Leiden. De leden van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Wassenaar, zijn uitgenodigd voor een de monstratie in het rozen snoeien. Deze demonstratie zal morgen om 14.00 uur plaats hebben aan de Burmanlaan in Wassenaar. Vaklieden van de plantsoenen dienst zullen laten zien hoe men rozen wel en niet moet snoeien. Ook niet-leden zijn van harte welkom. LEIDERDORP - Het parkeren in de toekomstige parkeergarage die bij het winkelcentrum Win kelhof in Leiderdorp verrijst zal alleen tegen betaling mogelijk zijn. Dit is het resultaat van een lange discussie gisteravond in de Leiderdorpse gemeenteraad. Na een schorsing van de vergadering werd het plan met 12 stemmen vóór en 4 tegen geaccepteerd. Te gen betaald parkeren stemden de PvdA-fractie (3) en mevrouw Tichler (VVD). Zoals bekend wil de projectont wikkelaar Matser, die het hele plan Winkelhof met de garage, betaald parkeren invoeren, ter wijl in een eerder overeenkomst tussen hem en de gemeente was vastgelegd dat gratis in de par keergarage geparkeerd zou kun nen worden. Voor PvdA-er Leijnse een reden om te reageren op het college voorstel om voor het eerste uur (of een gedeelte daarvan) dat ge parkeerd wordt 75 cent te vragen, voor de daaropvolgende uren 1 gulden en 7,50 gulden per dag. Overwegingen "Ik kan in het voorstel dat hiervoor ons ligt geen nieuwe feiten vin den waarmee Matser het betaald parkeren hard kan maken. De overwegingen die nu worden aangevoerd, waren er in '11 toen de eerste overeenkomst werd af gesloten, ook al." Met "overwegingen" doelde Leijn se onder andere op argumenten van Matser en het college dat een bewaking van de garage (dag en nacht) noodzakelijk zou zijn om te vermijden dat er autowrakken of caravans worden gestald. Ver der zou door permanent toezicht de verwachte criminaliteit en het vandalisme in een parkeergarage tegengegaan kunnen worden. Volgens Leijnse zijn deze argu menten speculaties en gisssin- gen. "En dan vraag ik me af, financieel wordt de gemeente er zeker niet beter van, en Matser ook niet, want de exploitatie is de eerste jaren niet eens sluitend. Er zijn meer nadelen aan verbonden dan voordelen". De PvdA-er wees daarbij onder andere op het niet overleggen met de direct betrok kenen toekomstige winkeliers en bewoners van Winkelhof) over betaald parkeren omdat dit nu nog niet mogelijk is daar Winkel hof zal afnemen en dat ook de verkeersoverlast in de buurt zal toenemen, door mensen die lie ver hun wagen gratis in de wijk zetten dan betaald in een garage. Experiment "Al met al is het een slag in de lucht. Ik stel dan ook voor een experi mentele periode van een jaar vrij parkeren in te voeren. Gaat het goed en blijkt dat geen toezicht nodig is dan kan het zo blijven, blijkt het nu dat er caravans en zovoorts komen te staan dan kan altijd nog op betaald parkeren met bewaking worden overge gaan." Zijn partijgenoot wethouder Be- zemer liet weten dat na de eerste overeenkomst door het college nog dieper over de zaak is nage dacht en dat men daarop tot de conclusie is gekomen dat toe Dinsdag Gerard Brandtstraat 6, informatieavond Baha'i gem., 20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, woe van 10-12 uur, tel. 130983. Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 uur; NVSH-trefcentnim, middelenverkoop, bibliotheek en filmverhuur, 20-21 uur. Troef, talencursussen, cabaret, 20-22 Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, jazzballet, workshop geïmprovi seerde muziek, huis- tuin en keukene- lektra, 20 uur. KWJ, Beweging Werkende Jongeren, Noordeinde 2 A, geopend ma t/m vr. van 10-17 uur; klachtenspreekuur di. van 17-20 uur. Leidse Schouwburg. Publiekstheater met "Agnes B" van Franz X. Kroetz, 20.15 uur. Gesprekscentrum, lezing "De Egypti sche tarot", 20 uur. Stadhuis, cie. volkshuisvesting en ruim telijke ordening, 20 uur. Woensdag Nieuwe Rijn 20 A, vrouwencafé, 21 uur. Troef, "Meidengroep", 20-22 uur; sport, 18.30 uur. Vrijetijdscentrum, tekenen en schilde ren, saxofoon, gitaar, jazzballet, etsen, zelf kleren maken, aardewerken, volks dansen, 20 uur. Leidse Schouwburg, cabaret Ivo de Wys "Formule 2", 20.15 uur. Augustinus, Rapenburg 24, forum avond over nota Pais, 20 uur. Hooglandhuis, Moriaansteeg 3, lezing Genootschap Nederland-Israël, 20 uur. Academiegebouw, Rapenburg 73, lezing "Creatie en evolutie", 20 uur. Kantine Leidse drukkerij, Langestraat 16, buurtavond, 20 uur. Donderdag Nieuwe Rijn 20 A, werkgroep homofilie, open cafe avond, 21-24 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis, Leidseweg 33, Voorschoten, tel. 01717-3309, spreek uur Alg. Ned. Invalidenbond, 19-20 uur. Architektenwinkel, Hooglandse Kerk- gracht 32, vry advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel, Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, Werklo zen Advies Centrum, vr. van 14-16 uur, tel. 130983. Vrijetijdscentrum, sportcafé, speel avond Go-club, aardewerken, 20 uur. LAK-Theater, LAK-Cinema: "Smile" van Ritchie, 20 en 22.30 uur. 3e Bipnenvestgracht, kantine Clos en Leembruggen, ruilavond philatelica, 19.30 uur. Volkshuis, "Femke", ontmoetingscen trum voor vrouwen, 9.30-12.30 uur. GroenoordhaJ, BOVAG-Occasion show, 18-22 uur. Gesprekcentrum, lezing door Boude- wijn Büch, 20 uur. Lokhorstkerk, Pieterskerkstraat 1, fo rum-avond over wetenschap en politiek, 20.15 uur. Stadhuis, cie. ruimtelijke ordening, 20 Gemeentehuis Leiderdorp, Apotheken te stellen spreekt de Zoeter- woudse gemeente dan ook hele maal niet aan," aldus Wingelaar. Dat alles op de manier waarop het nu gaat uitstekend werkt blijkt volgens de gemeentesecretaris wel uit de uitleencijfers en de boekenaantallen van de beide uitleenposten over het afgelopen jaar. Met ongeveer 3400 boeken en 14.000 uitleningen mag het fi liaal op de Noordbuurtseweg bij zonder succesvol genoemd wor den. In de "Eendenkooi" zit men nog in een groeiperiode. Ook hier heeft men echter al de beschik king over een boekenbestand van ongeveer 1500 boeken. "De bibliotheekvoorzieningen staan dus in Zoeterwoude zeker niet op een laag pitje," aldus Wingelaar. De avond-, nacht- en zondagsdienst in de regio Leiden wordt van 9 tot 16 maart, waargenomen door Apotheek Her- dingh en Blanken. Hogewoerd 171, Lei den, tel. 071-120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 071-155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoed recepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/ZoeterwoudeRd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 SOS-dienst Telefonische hulpdienst, telefoon 071-125202. Voor allen die in moeilijkhe den verkeren. Dag en nacht bereikbaar. Vertrouwelijk. Burgerraadsman Koornbrugsteeg 7, Telefoon 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 uur, do, 18.30-20.00 uur. Rechtswinkel Juridisch Adviesbureau, Noordeinde 2a (voormalig marinecompiex), tel. 130775, Geopend: maandag en woensdag van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdag van 18.30-20.30 uur. Dierenhulpdienst Anna Paulownastraat 15, Leiden. Voor hulpverleningen aan verongelukte kat ten, vogels e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Dag en nacht bereikbaar, tel. 134687. zicht in de garage noodzakelijk is. Ook merkte hij op dat betaald parkeren de auto's van de men sen uit de omliggende wijk bui ten de garage houdt bij slechte weersomstandigheden "want daar is ze ook niet voor bedoeld" en dat de bewaking "met name in de psychologische sfeer erg be langrijk is". "Een plaats waar een parkeergarage een slechte reuk heeft is minder aantrekkelijk voor de klanten. Permanent toe zicht is noodzakelijk en dat kan het gemeentebestuur niet bieden op de wijze waarop Matser het biedt", aldus Bezemer. Leijnse bleef het echter gissingen vinden en hij hield zijn plan om 1 jaar gratis te parkeren aan. Het voorstel van B en W (betaald par keren) werd echter met alleen de PvdA fractie (3) en mevrouw Tichler (WD) tegen, aangeno- Wel werd er nog eens op aange drongen dat Matser nog een extra parkeerterrein moet aanleggen bij de garage als blijkt dat de ver keersdruk op de wyk te groot worflt. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor: Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00 - 19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement per post 60,90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement per post ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2