KXEPPEM>00* Over de vervelende jongen Petertje Auto wrakken gezocht. Terreinwagen van Mercedes Snuffel het konijn De lente De fopping met de peer Vrouw blauw ZATERDAG 10 MAART 1979 PAGINA 29 De Haagse schrootverwer- kende firma Pametex (Binckhorstlaan) is op zoek naar Nederlandse gemeen ten die lekker in de auto wrakken zitten. Want dan kan zij de modernste mo biele autowrakken-pletter langs sturen. Die maalt in één dag maar liefst twee honderd auto's tot pakjes van niet meer dan 25 cen timeter dikte. Maar die nieuwe mobiele autoverdelger kan niet voor een enkel wagentje langs komen. De hele op eigen kracht werkende ka ravaan heeft namelijk zo'n twee miljoen gulden ge kost. Dus moet hij flink wat au to's verdelgen om zijn geld te kunnen opbrengen. Voor kleinere klusjes is de al bijna vijf jaar oude mo biele pletter goed genoeg. Die beide karavaans voe den de enorme "shredder" in Den Haag, waarin de ge plette wrakken tot brokjes metaal worden geslagen. En daar kunnen Hoogo vens mee werken. Pametex kan nog vooruit. Want ze hebben in Den Haag uitgerekend, dat Ne derland nu al een half mil joen autowrakken per jaar te verteren heeft. En straks zelfs 600.000 De autowereld heeft in Genève het weer niet zo tegen gehad als begin februari in Am sterdam. De liefhebbers van overdadige frisse lucht kunnen weer ruim ademhalen. Het Volkswagen- werk A.G. komt met een Golf Cabriolet. Een vier persoons open wagen met in het midden een beklede rolbreugel. Twee f motorversies staan ter beschik king: 1 liter -70 pk of 1,6 liter -HÖ pk- inspuit motor. jg De in Geneve voor het eerst ge toonde wagen zal in de zomer in ons land verkrijgbaar worden. Dan pas zullen ook de prijzen bekend worden. Elk jaar worden er in de hele wereld meer dan een half mil joen terreinauto's geproduceerd en verkocht. Dat is een kapitale ruif waaruit heel wat fabrikan ten trachten te eten. De grootste happers komen uit Japan én Amerika, maar nu hebben ook de Duitsers zich in de rij ge schaard. Volkswagen stond al met de litis op de RAI, Mercedes kwam met zijn in samenwerking met Steyr-Puch ontwikkelde pro- dukt naar de salon van Genève. Tevoren was de pers at getoond dat dit uiterst progressieve wa-~ gentje een echte alleskunner is. Legerleidingen uit diverse Eu ropese landen hebben al belang stelling getoond. Uit Nederland verwacht Merce des niet veel interesse. De Landmacht heeft net Land rovers aangeschaft. Trouwens de importeur verwacht ook maar mondjesmaat te zullen worden bevoorraad. Dit jaar niet meer dan enkele tientallen. En die zullen waarschijnlijk zo'n 40.000 gulden per stuk gaan kosten. En nu we het toch over Mercedes hebben: dit merk heeft de een voudigste diesel (de 200 D) een groter vermogen meegegeven. Het vermogen werd opgevoerd van 55 naar 60 pk. Voorts kan men in dit type Mercedes voor taan ook starten met behulp van de contactsleutelOok de prijs is opgevoerd: nu bijna 35.000 gul den. In verband met dit hogere ver mogen van de 200 D is tevens de 220 Duit de produktie genomen. De organisatoren van de per sonenauto - RAI hadden ei genlijk wel op een half mil- joentje bezoekers gerekend. Da- hadden ze nog wel nooit tevoren gehaald, maar er was ditmaal zoveel nieuws en de belangstelling bij voorbaat zo groot In de eerste dagen was het in derdaad overweldigend druk. Meer bezoekers dan ooit. Tegen het einde van de show werd het weer echter zo erbarmelijk dat ze niet eens aan de 400.000 zijn ge komen. Gezien de bar slechte weersomstandigheden mag dat nog meevallen, voor de RAI was het toch een stevige tegenvaller. Alleen aan en treegelden een strop van ver over de ton Aan de Quay de Lac langs het fraaie Meer van Genève zal het beslist beter zijn gegaan. Het weer was in elk geval aanzienlijk gunstiger. Toen de poorten van de tentoon stelling vorige week don derdag open gingen werden ook daar een half miljoen au toliefhebbers verwacht. Morgenavond bij het sluiten van de markt kan men de ba lans opmaken. Natuurlijk waren er ook in Zwitserland wat nieuwtjes op de show al was het bedui dend minder dan in Amster dam. Maar er stond een kostelijke cabriolet van de Volkswagen Golf. Verder de al aangekondigde terreinwagen van Mercedes. Sunbeam Lotus Chrysler noemt de Sunbeam Lo tus zelf een "prestigemodel" Voorzien van een 22 liter vier- cilindermotor met zestien klep pen en twee bovenliggende nok- kenassen. Een krachtbron die een vermogen van 150 pk kan leveren. Wat goed is voor een topsnelheid van meer dan 200 km per uur en een acceleratie van 0 tot 100 km in zo'n 7 secon den. Deze geweldenaar kan pas in het najaar in ons land worden verwacht en zal dan in elk geval meer dan 26.000 gulden gaan kosten. Renault 18 Stationcar ïw De Renault 18 als stationcar. De inhoud van de bagageruimte kan variëren van 475 tot 1560 kubieke decimeter. Dat laatste bij neergeklapte achterbank. De naar boven scharnierende ach terdeur geeft toegang tot een vloeroppervlak van maximaal ruim twee vierkante meter. De wagen komt begin mei naar Nederland (de 18. de 18TL, de 18TS - eventueel met automaat). Over de prijzen is nu nog niets bekend. Voorts ook de eerste voorwiel- aandrijver van Toyota, de middenklasser Tercel, die volgende week ook in ons land zal worden geïntrodu ceerd. Renault bracht een stationwa gen-versie van de Renault 18, Chrysler toonde voor de eerste maal de supersnelle Sunbeam Lotus en Peugeot liet zien dat de 305 en de 603 nu ook als diesels te krijg zijn. leverbaar worden met een 1.3 liter viercilinder motor, die een vermogen van 60 DIN-pk kan produceren. Overigens zal deze motor in ons land niet in het normale leveringsprogramma wor den opgenomen. Alleen ver krijgbaar op verzoek. VW Golf Cabriolet ANNIE EN PRIT Snuffel was een klein, lief ko nijntje, dat met zijn familie onder een braamstruik woonde. Maar hij had één fout. Altijd en altijd was hij nieuwsgierig. Mevrouw Fa zant had hem al eens in de neus gepikt, omdat hij veel te dicht bij haar eieren rond snuffelde. Als je nu denkt dat Snuffel toen zijn lesje had geleerd, heb je het mis. De volgende dag stak hij zijn nieuwsgierige neus warempel in een pick-nick mand, die hij op een plek on- dekte. .Frunkie, de eekhoorn zag het. O wee, schrok die, als dat maar goed gaat! Frunkie schrok nog veel erger toen hij zag dat Snuffel plot seling in de mand sprong. Het deksel ervan viel dicht. Nu zat het nieuwsgierige konijntje in de val. Toe.i het laat begon te worden zochten de mensen, van wie de pick-nick mand was, hun spullen bijelkaar en ze stop ten alles achter in de auto. Ook de mand met Snuffel er in. Toen reed de auto weg uit het bos. Frunkie hipte weg om het ver schrikkelijke nieuws aan mijnheer de Uil te vertellen. Mijnheer de Uil luisterde erg goed en begreep wat er aan de hand was. "O, o wanneer zal die Snuffel eindelijk zijn nieuwsgierig afleren? Ik zal kijken wat ik kan doen!" Mijnheer de Uil vloog weg, en hij ondekte al spoedig de au to. Hij bleef hem volgen tot dat deze in een garage bij een huis verdween. Verborgen tussen de bladeren van een hoge boom zag hij dat de mand naar de keuken werd gebracht. Nu wist hij waar Snuffel was en vloog terug naar het bos. Intussen werd de pick-nick mand in de keuken open ge-' maakt. Vader, moeder en de jongen en het meisje wisten niet wat ze zagen, toen ze daar een konijn ontdekten" "O, wat een schatje!" riep het meisje, "papa mogen we hem houden?" "Nou ja voorlopig wel!" zei vader, "Hans maak jij eens een hok voor hem!" Hans maakte een hok en zette het achter in de tuin. Snuffel was erg verdrietig. Ge lukkig had mijnheer de Uil het aan zijn vader en moeder verteld. Ze moesten van avond naar het huis toe. Toem ze bij hel huis waren, zagen ze het hokje en ze renden er naar toe. Toen ze zagen dat het kippegaas was riep vader, "hup kinderen we gaan het gaas doorbijten". En het luk te. Snuffel sprong eruit en blij dat hij was! Vlug renden ze naa^ huis. En Snuffel is nooit meer nieuwsgierig geweest! Karin Moene (9 jaar) Albatrosstraat 11 Leiderdorp Ramona Heerema (8 jaar) Witte Rozenstraat 54, Leiden DE VERKOUDEN ZON Zie je daar de zon aan de lucht en hoor je ook dat zij telkens kucht. Arme zon, ze is verkouden. toen Jan en Piet zeiden: "Als we eens een huisje bouwde gewoon een huisje om de zon". Zo kwam het dat Piet eindigde en Jan begon. Ze brachter. iedere dag een peer En dankzij Jan en Piet kuehtte de zon niet meer. Yvonne Vervaet (10 jaar) Nic. Beetstraat 2, Alphen aan den Rijn. De lente komt weer En je eet een sappige peer Een bijensteek doet zeer Maar het is heerlijk om in de lente te zijn Maar ook de bloemen bloeien En de zon staat aan de hemel te gloeien Maar maak geen bloem kapot Als je dat doet ben je zot Ze zegt zaadjes, zaadjes, zaadjes De bomen krijgen blaadjes En het is ook lijn Om in de lente te zijn De dieren kijken rond met hun koppen Maar nu ga ik stoppen Jan-Willem Paauw (8 jaar) Clcinduinplein 15 Katwijk aan den Rijn Een meisje ging op reis Ze ging naar Parijs Ze zat haast een meneer Die at een peer Hij vroeg of zij er ook een wou Zij nam het aan En nam een hap Maar, die peer was van rubber. Ineke v.d. Vos (9 jaar) Turkooislaan 88 Leiden. Er was eens een vrouw Die heette Sien Ze heette vrouw Blauw En die had pop Fien Ze had een man Sien die balt Die heette Jan Maar de bal valt Ze had een kind Door de ruit Dat ze erg aardig vindt En nu is het uit. Marike de Groen <9 jaar) Jan den Hacnplcin 13 Voorschoten Pinokkio op zijn duif Redactie: Astrid Guns en Henk de Kat Er was eens een jongen die Pe tertje heten. Hij was altijd erg brutaal. Op een woensdag was hij weer eens vervelend. Zijn moeder was erg boos op hem. Hij had namelijk zijn zusjes geplaagd. Die waren pas vier jaar oud, want die waren namelijk tweeling. Daarom was moe der altijd kwaad als hij dat deed. Nu gebeurde dat weer eens. Ditmaal had hij ze geplaagd met de zwabber, die had hij ze in het gezicht gedouwd. Nu, de zusjes gingen natuurlijk huilen. Peter kreeg zoals ge woonlijk straf. Hij werd flink in elkaar geschud. Peter begon te huilen, hij vluch- te naar zijn kamer. Ditmaal had hij er spijt van. dat was de eerste keer pas. Dat was een heel vreemd gevoel. Tja. dat was zeker een vreemd gevoel. Opeens merkte hij een stem in de kamer, hij keek haastig om zich heen. Hij zag niks, maai de stem bleef hij horen. Eindelijk zag hij zichzelf, hele maal prezies hetzelfde als hij zelf. Die stem zij zachtjes: ik ben je geweten. Qeweten, daar had Petertje wel eens van gehoord in verhaaltjes die mama vertelt heeft. Toen zij de stem weer: ik vind dat jij je zusjes niet meer moet pesten. En ook niet zo vervelend moet doen. Toen zij Petertje zacht jes: goed geweten, dat zal ik nooit meer doen: Toen zij het geweten: goed en bij dat woord was hij verdwenen. „Het spijt me' Petertje was even stil toen zij hij tegen zichzelf: ik zal zijn raad opvolgen. Hij ging zachtjes naar beneden. Hij deed lang zaam de deur open. Toen zij hij: mam het spijt me, ik zal het nooit meer doen. Moeder zat even verbaasd te kijken, maar snel daarna zij ze: oh Peter je bent een schat. En na die dag heeft hij nooit meer erg vervelend gedaan. Lonneke Holierhoek (8 jaar) Reviusdreef 2 Leiderdorp

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 29