De Basset's: beestenbende in de manege Discipline nu sleutelwoord voor LMHC Jeugdtitel bij schaken naar Rinie Knijf Orion lijdt nederlaag Elke club weet dat Leiden niet sterk is, dat weten we zelf ook ZATERDAG 10 MAART l!)7t) SPORT PAGINA 13 LEIDEN - De door de barre weersom standigheden opgerekte winterstop was de hockeyers van Leiden bepaald niet onwelkom. De ploeg oogstte slechts weinig applaus voor het spel in het eer ste competitiebedrijf in de hoofdklasse van het Nederlandse tophocke.v. Vol gens trainer Rein Grippehng zijn nu de meest elementaire fouten wel boven ge komen. Het sleutelwoord na enkele we ken van zelfkritiek luidt: discipline. "We zijn wel wat te slap geweest in het begin" merkt Leidens mental coach Harm Zwieringa op. Want de beschuldi gende vinger, die op grond van het feit dat de Leidse hockeyers onderaan de ranglijst staan, moeten worden uitge stoken. wijst gedecideerd op de Leide- naars zelf. De ploeg heeft volgens trainer Grippeling erg op de tenen moeten lo pen in de eerste wedstrijden. "Als er dan dingen misgaan kun je dat mentaal na tuurlijk niet zo best opvangen" meent de oefenmeester uit Maassluis. "Ik selec teer nu mijn spelers aan de hand van drie criteria. Hun kwaliteit uiteraard, de plaats in het veld die ik bezet moet heb ben, en hun discipline". Alsof hij een zu re les geleerd heeft voegt zijn medebe geleider Zwieringa daar nog aan toe: "Persoonlijk zou ik zelfs zo ver willen gaan om mensen die ongedisciplineerd optreden eruit te gooien, hoe goed ze dan ook mogen zijn". Grippeling. die als trainer een enigszins andere zaak dient dan de coach, kijkt fronsend wanneer dit wordt opgemerkt, maar kan niet ont kennen dat zijn hele strategie afhangt van de mate van discipline en zelfdisci pline die zijn pupillen kunnen opbren gen. "Om te beginnen heb ik eigenlijk in het veld tenminste een, maar het liefst in elke linie, een soort leidersfiguur nodig. Zo iemand die acute aanwijzingen kan geven, en waar de ploeg soms even op kan terugvallen. Tot nu toe was het bij Leiden zo dat niemand bereid was een stukje van zijn eigen persoonlijkheid in te leveren ten bate van enig leiderschap. En dat zou wel moeten". Er wordt door het leidersduo dan ook beduidend straf fer opgetreden dan enkele maanden te rug. Tydens de trainingen wordt een nauwkeurige presentielijst bijgehou den, die nog ter sprake kan komen wan neer er over opstelling gepraat moet worden. Zwieringa spreekt in dit verband van "een beetje de teugels laten voelen". Teugels die de hockeyers nooit eerder zijn tegen gekomen, vanwege het gemak waarmee in voorgaande seizoenen resultaten zijn geboekt. Daarbij speelt nog het overbe kende verhaal van het te grote niveau verschil dat er bestaat tussen eerste klasse en hoofdklasse, waar Leiden als nieuwkomer ook nog mee te kampen heeft. Grippeling: "Er wordt in die hoofdklasse met veel meer raffinement gespeeld; veel subtieler overtredingen gemaakt. De jongens kunnen daar nog niet zo tegen. Zoals ze ook niet konden accepteren dat bepaalde Nederlandse topspelers bij de scheidsrechters veel meer konden flikken dan de gemiddelde hoofdklassehokeyer. We moeten leren dat te aanvaarden, om wat meer rust in de ploeg te krijgen". En rust in het spel van LMHC lijkt hard nodig om van het opportunistische hoc key dat de ploeg tot nu toe gespeeld heeft, af te komen. Grippeling: "Andere clubs zijn veel evenwichtiger. Als het daar even moeilijk gaat, gaan ze gewoon over op een potje afbraakhockey. De bal over de lijn werken om zichzelf weer te hervinden. Dat vereist zelfvertrouwen, en het inzicht om te kunnen bepalen wanneer zo'n speltype wel nodig is en wanneer niet. En daar wil ik met Leiden naar toe. We hebben nu eenmaal tech nisch niet zo veel in huis. Dan moet je een spel spelen dat een beetje kan ver bloemen dat je met gebrek aan techniek te kampen hebt". Een andere les die getrokken is uit de voorgaande periode, is dat Leiden te sta tisch heeft gespeeld. Grippeling is van plan om zijn manschappen in drie linies op te delen, die dan vooral moeten uit blinken in beweeglijkheid. Een verdedi ging, zo meent hij, kan een ploeg best naar de aanval sturen, terwijl voorhoe despelers ook best mogen leren wat ver dedigen is. Combineren, bewegen en breed spelen is de oplossing die men voor ogen heeft en waai-voor men de kernploeg heeft uitgebreid met de van Hilversum afkomstige Graddus Pot Hofstede en zijn clubgenoot Siebrand Roüll. Kansen Harm Zwieringa: "Elke club weet dat Lei den niet sterk is, dat weten we zelf ook. Toch geloof ik dat we redelijke kansen maken om in die hoofdklasse te blijven. Door de late competitiestart, en het feit dat er vroeg opgehouden zal moeten worden omdat het Nederlands elftal naar Australië moet. zal het echter wel een gigantische conditieslag worden, met veel dubbele weekenden. Maar onze conditie is niet slecht". Drie punten heeft de club tot nu toe ver zameld. hetgeen LMHC samen met Oranje-Zwart en Schaerweijde tot po tentiële degradant maakt. "Die twee concurrenten kunnen we waarschijnlijk toch wel verslaan" meent Zwieringa, al voegt hij daar wel snel aan toe dat de anderen er net zo over zullen denken. Tenminste 10 punten moet er volgens Leidens begeleidersduo voor de ploeg weggelegd zijn, en met een beetje inzet en geluk behoort zelfs een score van 50% tot de mogelijkheden. "Hoe dan ook" zegt Grippeling manmoedig, "ik degra deer liever met elf jongens die bewuste loos yan het veld afkomen, dan met een stel luxe-kerels die de kantjes er van af lopen". ROLPH PAGANU WARMOND - Schimmige lantaarntjes en een weinig uitnodigend geblaf zijn het tastbare bewijs dat het duistere karrespoor met al z'n bulten, gaten en op niets uitlopende kronkels toch nog tot iets leidt. En om alle misverstanden uit de weg te ruimen: we zijn niet op zoek naar een van die schaars overgebleven turfstekers in De Peel of de laatste schaapsherder van de Drentse heide, maar bezig om ergens achter de Warmondse Dorpsweg het bestaan van de manege Pegasus te verifiëren. Een ogenschijnlijk gemak kelijk karwei, want dit dorp onder de rook van Leiden is toch niet al te omvangrijk van aard, terwijl bovendien een zegsman van de Basset's met zijn opmerking: "Het wijst zich vanzelf," vrij overtuigend was overkomen. Een uitspraak evenwel die bij daglicht was gedaan. De donkere, koude avond biedt echter een heel ander perspectief. Hobbels, deuken en maar weer keren. Kijken, turen en zoeken. Maar dan toch eindelijk die lichtjes. Nou die hond nog. Ze maken er wel een beestebende van, die Sassenheimers. •k Peter Brandt (rechts) laat de Basset s in de manege Een Basset, die lange worstachtig aandoende hond met z'n van ver driet doorlopen ogen, behoort tot het ras der bloedhonden. Een geladen naam en de misverstan den zijn dan ook niet van de lucht. Afgeschilderd in low-bud- get films en goedope romans als het onbetrouwbare en allesver- slindende kettingmonster moet de hond, die door de eeuwen heen zoveel echt "bloed" in zijn aderen heeft voelen vloeien (en daar oprecht trots op mag zijn in vergelijking Ihet al die opgefokte en nagemaakte hapklare brok- kenslikker) door het-leven. On danks alles blijft hij echter zich zelf: rustig, betrouwbaar en vriendelijk. Alleen kijkt hij, de vooroordelen - zo lijkt het - be hoorlijk moe, wat droef. Maar dit terzijde. De hond voor de deur van de manege oogt namelijk heel anders. Net te laat slaan zijn kaken dicht. En de deuren toe. Penetrant De penetrante geui\van mest laat er geen twijfel over bestaan dat het beest in deze ruimte een over heersende rol speelt. Geen hond te zien evenwel in het overkapte en van een houten boarding voorziene vierkant waar zand en zaagsel de ondergrond bepaald. De zaak is redelijk goed verlicht maar het is er net zo guur als bui ten. Hoewel er nog niemand te zien is klinken stemmen uit het aanpalende vertrek. Getrappel van hoeven ook. hoewel lang niet zo luid. Plotseling is de cirkel ge vuld met bruin witte strepen. In het midden ervan staat een figuur in het oranje. Elk woord dat over zijn lippen komt is als een zweep slag, kort en snijdend. De meute LEIDEN - In de eerste klasse van de volleybalcompetitie werden de heren van Ley ton 2 sinds 12 we ken geconfronteerd met een ne derlaag. De Leidenaars wisten opponent WVV weliswaar lang bij te houden maar in de slotfase gaf men de winst door verdedi- gingsfouten toch uit handen. De setstanden waren: 15-10, 15-12, 11-15 en 15-10. Het Voorschotense Gemini IK had niets in te brengen tegen het ge weld van RVV. De setstanden spreken voorzichzelf: 15-6, 15-11 en 15-2. Het vierde team van Gemini deed het veel beter. Tegen het sterke Ridderveld sleepten de Voorscho tenaren een knappe 1-3 zege uit rent rond. op commando sneller of langzamer. Een soort dres suur? Zoiets ja. Alleen die scrum. Die past niet zo best in dit beeld. Net zo min als die ovalen bal trouwens. Als ook die verwron gen. bezwete mansfiguren die beentje lichten dat het een lieve lust is. Het lijkt wel rugby... "Aardig hé." lacht Ad de Gram. vanachter het venster dat uitzicht biedt op de zojuist beschreven ruimte waarin het nu een gekrioel van jewelste is. "Een ideale op lossing voor onze rugbyclub, de ze manege. Het trainingsveld in Sassenheim staat onder water en in een gvmzaal was er geen plaats. Maar dankzij een bevrien de relatie hebben we dit kunnen regelen. Een overdekte ruimte waarin we lekker tekeer kunnen gaan. En onder bekwame leiding yan ex-international Peter Brandt, zoals je ziet. Een goede opkomst ook. De Basset's leeft Duidelijk Goed. dat maakt veel duidelijk, nu de rest nog. (Maar het blijft na tuurlijk een verbluffende entou rage). De Basset's dus, een van Neerlands jongste loten aan de rugby-stam. Genoemd naar dat sympathieke hondenras, geze teld in Sassenheim en momen teel de "slechte periode" over bruggend in de Warmondse ma nege Pegasus, gelegen aan dat beruchte karrespoor dat voor mede-oprichter en bestuurslid De Gram kennelijk weinig ge heimen heeft. Ze kunnen geen kant op in de plaats van herkomst waar medewerking van de ge meente wel gevraagd maar niet verkregen is. Relaties, gekoppeld aan de wil om als club te blijven het vuur. De Alphense tegenstan der gaf in de derde set weliswaar nog wat tegengas (15-9) maar in de vierde en beslissende set zege vierde Gemini overduidelijk (6-15). WVC en Blok speelden een spannende wedstrijd. De thuis ploeg verloor de eerste set maar zette de tweede en derde set in winst om. Blok was echter n'og niet verslagen en wist de vierde set tenslotte winnend te beëindi gen (14-16). Derhalve een terechte 2-2 uitslag. Koploper Orion leed zijn eerste nederlaag van deze competitie tegen een wilskrachtig DAC. Orion kende alleen in de derde set een opleving .maar zak te daarna weer weg. DAC ivon met de setstanden 13-15, 6-15, 15-10,8-15(1-3). bestaan en functioneren, bogen de lijn voorlopig om naar War mond. Daar waar normaliter paarden ronddraven, draaien nu de Basset's trouw hun rondjes. Ad de Gram: "Het is een noodop lossing. Maar voor ons, jonge ver eniging, betekent dit veel. We hebben nog geen eigen veld, geen clubhuis, niks. Van de gemeente Sassenheim mogen we trainen op de ijsbaan, maar die is nu natuur lijk ondergelopen. We zijn een paar keer op het strand geweest, maar dat is ook niet alles. We hebben nu een leuk team - en hij wijst nog eens ten overvloede op het stevig tackelende groepje waarbinnen Peter Brandt zich nu ook daadwerkelijk doet gelden - en dat willen we zo houden. Het is niet eenvoudig natuurlijk. Ten minste, niet op deze manier." en De Gram doelt dat niet op de omstandigheden waarop ge traind moet worden - integen deel. de manege kenschetst hij als ideaal op dit moment - maar op de wijze zoals de jonge club het verder maar moet zien te red den. Hij wil. dat is duidelijk, ge zien het prille bestaan nog niet al te veel recht claimen en boven dien niet tegen schenen schop pen, maar een duwtje van vrouwlief in de rug doet hem toch concluderen dat: "Het erg jam mer is, dat de gemeente Sassen heim ons nog niet van een veld heeft kunnen voorzien. We kun nen jeugd genoeg krijgen hier. Maar waar moeten we ze onder brengen? En een club als deze heeft zeker een sociale functie. Niet om er trots op te gaan hoor, maar wij houden mensen van de straat die daar anders heel wat moeilijkheden zouden veroorza ken. Bij ons kunnen ze, op de De dames van NO^^O 3 ondervon den pas in de derde set enig tegen stand van formaat van VCO. Desondanks sleepten de dames een duidelijke 0-3 overwinning uit het vuur. S'70 blijft verrassen in de volleybalcompetitie. Nu werd NOVO 2 het slachtoffer: 2-2 (15-11, 13-15,15-7 en 3-15). Ley- ton 5 haalde de volle winst weg bij RVV: 3-0 (15-8, 15-12, 15-9). Een met drie invalsters spelend Ley- ton 4 hield in de strijd tegen DAC 2 de schade tot 2-2 beperkt. Gemi ni 14 kon tegen Orion geen punt pakken en verloor met 0-3. LUSV behaalde een knap 2-2 gelijkspel tegen het Lissese VCL. GER RENES trainingen, de overtollige agres sie kwijt. Is toch een belangrijke zaak, nietwaar." Diok De jeugd die momenteel op de Bas set's afkomt wordt doorverwezen en ondergebracht bij DIUK. "Een club waar we alles aan te danken hebben," verzekert Ad de Gram. "Zt hebben ons met alles gehol pen, zelfs onze Nieuwjaarsrecep tie konden we bij hen in Leiden vieren. Kosteloos geven Teun de Reede en Peter Brandt training, dus niets dan lof. Maar ergens is het niet leuk dat we zo afhanke lijk moeten zijn. Nogmaals hoor, DIüK vangt ons schitterend op, maar net zo graag als zij dat doen hopen wij zo snel mogelijk op ei gen benen te kunnen staan. Een veld en een clubhuis, daar gaat het om. Dan kunnen we de leden binden. Je ziet de goeie wil. Daar in die manege lopen zich toch zestien man uit de naad Alleen spelen we onze thuiswedstrijd Freek v.d. Cape SASSENHEIM - Freek van der Capellen, de kleinste maar de wellicht meest talentvolle speler van de tennisfamilie, stapte giste ren tevreden lachend van de baan. Daar had hij alle reden toe, want hij had zich geplaatst voor de finale in het sterk bezette C- toernooi en dat zal hijzelf ook niet hebben durven hopen toen hij aan zijn halve finalepartij tegen de geroutineerde Joost Rooden- burg begon. Het resultaat was een 7-5, 3-2 zege. Het leek er aanvankelijk niet op dat de benjamin van de van der Ca- pellens de zege naar zich toe zou trekken. Joost Roodenburg nam de leiding met 3-1. Maar Freek var der Capellen, wel trillend van de zenuwen, bezweek niet onder de druk en bleef zijn gekozen tactiek trouw. Het overwicht van Roodenburg verdween en de be tere techniek van Freek van der Capellen, vooral op de backhand, begon duidelijke aftekening te krijgen. Via 3-5 werd het 5-3 voor van der Capellen. Vechtjas als Roodenburg is werd zijn tegen stand juist sterker. Op 5-4 en 40-15 leek hij verlies van de eer ste set toch niet te kunnen voor komen. Een netbal van Rooden burg brak iets in van der Capel len. Het werd 5-5. Dapper verbeet de laatste zijn te leurstelling en won de set, 7-5. In de tweede set kwam Roodenburg met zijn gemene forhand top- spins op 2-0 en andermaal moest hij die voorsprong prijsgeven: 3-2 voor Freek van der Capellen. Ook de andere van der Capellens doen het in dit toernooi bijzonder goed. Arnold van der Capellen bereikte de halve finale in het HEA/B en in het HD A/B met Henny Koemans zelfs in de fina le. In beide partijen is Piet Veen- tjer de tegenstander. In het HD zal het een zeer spannende affaire worden. Met naast zich Richard Kasten lijken de papieren voor zondag wel in Hilversum. Maar er gaan natuurlijk wel zestig man mee. De interesse is er." Reacties Naast hem staat een blonde baard daarvoor nog eens het bewijs te leveren. Terwijl een van zijn ma ten met een ontzaggelijke klap tegen de houten wand van de paardenring klapt (hij staat, zoals een echte rugbyer betaamt op alsof er niets gebeurd is) ant woordt hij op een vraag van een der aan het haardvuur gekluis terde dames waarom hij niet mee doet. dat dat niet aan hem ligt. "Graag gedaan, want het ziet er leuk uit binnen. Maar die ge kneusde rib van zondag op het strand zit me een beetje dwars. Ik hoop er volgende week weer bij te zijn." Ondertussen is het half elf en Brandt geeft "de paarden" het sein dat de haver verdiend is. Af kloppen op de mat en binnen een mum van tijd beslaan de ramen ie in finale Veentjer, die drie finales haalde in het GD speelt hij samen met Els Veentjer - net iets hoger te moeten worden genoteerd dan van Arnold van der Capellen, maar de combinatie Koemans/ Van der Capellen is een zeer goed ingespeelde en dat zegt in een HD erg veel. FRANK BONTE van de onderkoelde bar door de hete adem van zij die afgerost zijn. Spoedig wint de bierstroom het van het zweet en enthousiast zijn de kreten bij het aanschou wen van het twee-bladige clubblad. Het eerste nummer, dus nog nooit vertoond. Ad de Gram glimlacht, beaamt de op merking van een van de spelers dat er honderd procent schot in zit. Op zoek naar deur en auto doet Pe ter Brandt, de van een blessure herstellende ex-international van DIOK die momenteel met veel' verve de Basset's zijn wil oplegt waar het gaat om tecniek, takliek en conditie ("Jij kan nog praten... loop nog maar een rondje) de eer ste stappen. Hij is niet bang voor honden en kent bovendien de weg uit dit doolhof. Veel sneller dan verwacht doemt de bewoon de wereld weer op. De hond op de sticker grijnst vooruit. "The Bas set's are coming", zegt hij. Met groeten vanuit de manege. AD VAN KAAM LEIDEN - Voor wat het jeugd- schaken betreft is het tijdperk John van der Wiel nu definitief afgesloten. Hij bereikt nog dit seizoen de "pensioengerechtig de" leeftijd van twintig jaar en mag het derhalve bij de senioren gaan proberen. Wanneer een schaakfanaat als Van der Wiel niet meer aan de strijd om de jeugdtitel van de Leidse Schaakbond in de categorie tot 20 jaar mag deelnemen, dan ver wacht je toch zeker, dat een grote horde junioren denkt: 'He,He, gelukkig, die zijn we kwijt. Nu maken wij tenminste ook een kans. "Niets bleek minder waar want dit Leids kampioenschap trok in de afgelopen maanden slechts tien deelnemers, een bedroevend klein aantal. Daar komt nog bij, dat dit tiental afkomstig is van drie van de twintig LSB-vereni- gingen: Philidor, Leiderdorp en Katwijk. Waar ligt de oorzaak? Bij de spelers zelf of bü de jeugdleiders van de verenigingen, die blijkbaar te weinig tam-tam voor LSB-activi- teiten bij hun pupillen maken? Een ding is in elk geval duidelijk: nu de respons van de clubs nog altijd veel te wensen overlaat, zal de jeugdcommissie van de LSB zich beraden of zij nog wel aan blijft. Immers, aan het begin van dit seizoen hebben de verenigin gen beloofd voortaan op alle uit nodigingen voor de kampioen schappen hetzij positief .hetzij negatief te reageren; zo niet. dan zou dejeugdcommissie alsnog af treden: "de commissie is er voor de jeugd en niet voor eigen Het Kampioenschap werd gewon nen door Rinie Kuijf voor zijn broer Hans en Jeroen Selier. De lootpryzen gingen naar Mare Overeem, Gert koelewijn en Gert-Jan Goedhart. De eindstand: 1 en LSB-jeugd- kampioen Rinie Kuijf 6'h uit 7; 2 Hans Kuijf 5; 3 Jeroen Selier 4'fc; 4 Mare Overeem 4 (25lh w.p.); 5 Erik Oosterom 4 (25 w.p.): 6 An- dius Teygeler 3 (25 w.p 7 Gert Koelewijn 3 (24'/a w.p.); 8 Jan Hellen berg 2; 9 Maarten Kuyt 1 '/a w.p.) en 10 Gert Jan Goedhart 1 l/a w.p.). Lisse Het eerste schaaktiental van Lisse heeft zich een waardige nummer 2 van de ranglijst getoond (Al phen 1 was reeds kampioen) door de slotwedstrijd van de Leidse schaakcompetitie tegen Philidor 3 te winnen. Gedetailleerde uit slagen: Lommerse(w) - V. Steen- wijk afg: G.v. Dijk-Lubotsky 0-1, Rossdorf-V.d.Zijden 1-0; Thorn Leeson-Verstcgen '/a-'/a; J.v. Dijk Braggaar 0-1; V.Hal-Prinsen 1-0; Lemmers-Gerritsen l-0:Ruigrok- Barendse '/a-'/a; Seegers-Pacjin 1-0; Van der Poel De Ru '/a-'/a. Bij de strijd tussen Katwijk 1 en LSG 3 is de voorlopige stand 3'/a-5'/a in het voordeel van de Leidenaars. 5'/a-4'/2 lijkt de eindstand te gaan worden daar Katwijker Gijs Haasnoot met 2 pionnen meer te gen V. Putten goede winstkansen heeft. Gedetailleerde uitslagen: G. Haasnoot-V.Putten afg.: Smit- Taal 1-0: Duyser-V.d.Born 1-0; De Raad-Bakker 0-1, M.v.d. Plas- Noordwijk 0-1; Den Hollander- Verhoeven 0-1; Barnhoorn-Jo- ziasse 0-1; Admiraal-Serdijn 'fe-'/ 2; W. Haasnoot-Kuiper 1-0: Dv. d. Plas-P.Piket 0-1. Twee definitie ve uitslagen uit de vorige ronde: Alphen 1- LSG 3 6-4; Bodegra- ven-Philidor 3'/2-6'/a. DEN HAAG (ANP) - De volgende afdelingen van de KNVB hebben alle voor vandaag vastgestelde wedstrijden afgelast: Dordrecht, Drente, Gelderland, Gouda, Den Haag, Haarlem, Noord Holland, Nijmegen, Rotterdam, Arnhem en Zwolle. Ook alle wedstrijden aan de betaalde jeugdelftallen zijn van het programma geschrapt. De volgende afdelingen hebben alle wedstrijden voor morgen afgelast: Dordrecht, Drente, Noord Holland en Nijmegen. Het afgelastingsspook heeft ook bij andere sporten toegeslagen: De KNVB heeft voor dit week einde alle hockeywedstrijden, behalve die in de hoofd- en eerste klasse en de eerste klasse dames, naar een latere datum verschoven. Een lot, dat ook de veldkorfbalwedstrijden in de afdeling Rotterdam onderging. Nagekomen familiebvrichlvn Eenige kennisgeving. Heden nam de Here geheel onverwacht, na een kort stondige ziekte tot Zich, mijn lieve man, onze beste vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, broer, zwager en WILLEM DE HAAS in de ouderdom van bijna 74 jaar. J. DE HAAS-RIJSDAM Anholt Duitsland): H. J. KNIEST P. KNIEST-KÖSTER Leiderdorp: J. M. BOOT-DE HAAS ,G. BOOT Vlissingen: A. VAN BOVEN-DE HAAS P. VAN BOVEN klein- en achterkleinkinderen en verdere familie Leiderdorp 9 maart 1979 Hoofdstraat 171 De overledene is opgebaard in de rouwkamer "Eenvoud" van Ingen Schenau. Hogewoerd 84, te Leiden, bezoek aan de rouwkamer: maandagavond a.s. van 7.00 tot 7.30 (Thuis geen bezoek) De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 13 maart a.s. in de aula van de algemene begraafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp, aanvang 11 00 uur, waarna de begrafenis aldcar zal plaatsvinden, ook na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Algemene kennisgeving. Psalm 121. Met grote dankbaarheid aan God dat we haar zolang in ons midden mochten hebben, maar met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve zorgzame moeder, groot-, overgroot- en bet-overgrootmoeder TEUNISJE SCHAAP weduwe van CORNELIS VAN DER MAREL, in de gezegende ouderdom van 94 jaar. K. VAN VELZEN-VAN DER MAREL H. VAN DER MAREL J. C. VAN DER MAREL-HAASNOOT J. VAN DER MAREL-OUWEHAND N. VAN DER PIAS VAN DER MAREL M. VAN DER PLAS Klein- en achterkleinkinderen. Katwijk aan Zee, 9 maart 1979. Ziekenhuis "Overduin". Correspondentie-adres: Lijsterbesstraat 5 te Katwijk. De overledene is opgebaard in de rouwkamer, Zuidstraat 103 te Katwijk aan Zee, alwaar gelegenheid zal zijn tot condoleren zaterdag 10 en maandag 12 maart a.s. des nam. van 7-8 uur. GEEN BLOEMEN. De rouwdienst zal gehouden worden D V. maart a.s. des nam. 1.45 uur in de kerk der Geref.'Ge- meente. Remisestraat te Katwijk aan Zee, waarna de begrafenis zal plaatsvinden omstreeks 2 30 uur op de nieuwe begraafplaats "Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13