Geen pont, maar brug I eidse agenda Bannenvan auto's stuit on veel kritiek Hoorzitting in Oegstgeest: -■EZQB32Q» 'Troef-kijkje" op treinscherm Randstad Sport poogt zaterdag en zondag nog bijeen te houden "Niet toegeven aan parkeren bij school in Nrd.-Hofland" BRAND IN "Kapot maken speeltuinen lijkt wel een hobby van jeugd Warmond" POSTAGENTSCHAP Laan van Alkemade in Oegstgeest. Ernstig zorgen De vraag was afkomstig van een bewoner van de Laan van Alke made, die zich ernstig zorgen maakt over de gevolgen voor zijn straat bij aanvaarding van het derde alternatief. In dat geval zal deze straat, die mohienteel alleen éénrichtingverkeer toelaat voor straks verkeer in twee richtingen én baan voor de bus' het rijden in twee richtingen worden opengesteld. En tevens zal NZH-bus 42 van deze nogal smalle verbinding van de Hof- dijck met de Abstpoelweg ge bruik moeten maken. Opmerkingen Het is de bedoeling dat de gemeen teraad, die de uiteindelijke be slissing neemt, de mondelinge en schriftelijke opmerkingen van de burgers bij zijn keuze betrekt. Over de gekozen oplossing kun nen de burgers dan op een vol gende informatieavond weer pra ten. Dan zal gedetailleerder de feitelijke uitwerking ervan aan de orde komen. Kaarten in Warmond lijken geschud over "Koudenhoorn": WARMOND - Progressief Warmond heeft gis teravond duidelijk gekozen voor het plan om een brug naar het eiland Koudenhoorn te bouwen. Eén van, de anti-lawaaischermen langs de spoorlijn in Warmond. Om de bevolking eraan te laten wennen, zoals de burgemeester gisteren zei. WARMOND - In Warmond zijn op twee plaatsen geluidsschermen langs de Schiphollijn geplaatst. Burgemeester De Vreeze deelde gisteravond tijdens de commissie openbare werken mee, dat de schermen een maand op proef zullen staan. De schermen zijn niet geplaatst om de geluidswering aan te tonen, maar vooral omdat de inwoners van Warmond nu een idee kunnen krijgen over hoe de schermen er in de praktijk uit gaan zien, zo verklaarde De Vreeze. Mevrouw Dalhuisen (PW) zei gisteren van een rapport gehoord te hebben dat het bewijs leverde, dat de schermen in het geheel geen effect op de geluidsoverlast hebben. Dit rapport is gemaakt in Utrecht rondom Hoog-Catha- rijne. Dalhuizen vroeg of het rapport bij B en W bekend was. De Vreeze zei het wel eens in handen te hebben gehad, maar hy kon er verder geen bijzonderheden over verstrekken. Op verzoek van Dalhuisen zal De Vreeze proberen het rapport te bemachtigen, zodat de commis sie het eens kan bekijken. Uit reacties van de Warmondse bevolking hoopt B en W een indruk te krijgen hoe de schermen zijn "bevallen". "We moeten ons niet laten uitlok ken om de hele discussie omtrent Koudenhoorn opnieuw te gaan voeren. Er is in het verleden al voldoende gekeken en gepraat over mogelijkheden tot een oe ververbinding. Myn partij sluit zich aan bij de ideeën van de vo rige gemeenteraad, dus vóór de bouw van een brug". Discussie Dit zei Timmerman, fractievoorzit ter van PW gisteravond tijdens een gedachtenwisseling in de gemeenteraad over Kouden hoorn. De discussie werd gehou den op verzoek van de VVD-frac- tie, die inmiddels op de proppen is gekomen met het idee van een pont tussen de gemeentehaven in Warmond en Koudenhoorn. VVD-fractievoorzitter Bonjer. "Ik wil er voor pleiten dat we Kou denhoorn in zijn geheel bekijken en niet gedeeltelijk". Ondanks de bedoeling van Bonjer kwamen er gisteravond weinig nieuwe ge zichtspunten aan het licht, be halve dan dat de pont nu wel de finitief van de baan is, nu zowel Progressief Warmond als de CD A-fractie een duidelijk "nee" tegen het WD-plan hebben la ten horen. Wel haalde mevrouw Dalhuisen (PW) nog uit naar de WD; "Uit een WD-vergadering heb ik be grepen dat de gemeenteraad vol gens de WD uit simpele over wegingen voor een brug kiest. Wij zijn echter in het geheel geen simpele zielen. Wij hebben dan ook wel degelijk argumenten die mijn partij bewust vooreen brug heeft doen kiezen. Zoals de financiële kant. Volgens mij wordt een pont helemaal niet zo veel goedkoper. Maar het grote voordeel van een brug is dat het eiland altijd voor alle Warmon- ders te bereiken is en dat weegt voor ons het zwaarst" aldus Dal- huijsen. Bonjer antwoordde daarop dat de VVD een pont echt niet als enige juiste oplossing ziet. "Wel heb ben wij problemen met een brug van ruim een miljoen. Een smalle brug lijkt ons aanvaardbaar, ze ker wanneer deze landschappe lijk verantwoord is". JJ 7 99 7 55 OEGSTGEEST - Tijdens een hoorzitting in Oegst geest is gisteravond van diverse kanten felle kri tiek geleverd op één van de drie keuzeplannen voor een ander verkeerssys teem in de gemeente. Vol gens dat bewuste plan zouden auto's op bijna ra dicale manier uit Oegst geest moeten worden ge weerd en naar de randwe gen worden verwezen. De meningen van de ruim 100 aanwezige varieerden van: een slechte oplossing voor bejaar den, forensen en invaliden, tot "belachelijk". De heer Nije van het raadgevend verkeersbureau DHV stelde dat de geluidshinder van het drukker wordend verkeer op de randwe gen by deze oplossing wel zal meevallen. "Het is namelijk niet zo dat bijvoorbeeld twee maal zo veel auto's ook twee maal zoveel geluidsoverlast veroorzaakt", zo PvdA/D'66: VOORSCHOTEN - De PvdA en D'66 uit Voorschoten zijn niet be reid toe te geven aan automobilis ten die hun auto op de groen strook bij het scholencomplex Noord-Hofland parkeren om de kinderen af te zetten. Burgemeester en wethouders van Voorschoten hebben een voor stel aan de gemeenteraad geop perd om deze groenstrook maar te veranderen in een parkeer- strook, omdat de beplantings- dienst het stukgereden gras niet kan blyven vervangen. Aikens (D'66) merkte gisteravond in de commissie voor openbare werken op dat de Admiraal de Ruytersingel, waar de parkeer- strook moet komen, al "grim mig" genoeg is. Het CDA en de WD gingen echter wel akkoord met het plan van B en W in de commissievergadering. Het CDA vroeg in de vergadering verder nog om een minder tech nische uiteenzetting van het rap port "prognose bevolkingsont wikkeling en woningbouw", want dit rapport werd door de meeste commissieleden als "on begrijpelijk" omschreven. Afgesproken werd het rapport te beoordelen zodra bepaalde facet ten uit de praktijk dit noodzake lijk maken. Nauw verband met dit rapport houdt de wens van de commissie om de verplaatsing van het volkstuinencomplex te realiseren, maar voorzichtigheid te betrachten bij de uitwerking van het vrijkomende oude tui- nencomplex. Volgens directeur Buijs van de be- plantingsdienst is er ^ringend behoefte aan sportvelden bij de hockeyclub. Belangrijk zal zijn of te zijner tijd besloten zal worden te komen tot de aanleg van een kunstgrasveld. De commissie had geen bezwaar tegen de meer dan 1 miljoen gulden die de ver plaatsing vergt. Wel werden nog vraagtekens geplaatst bij de grootte van het toekomstige clubhuis van de volkstuinvereni ging. Voorlopig ziet de commissie weinig fraais in het plaatsen van een op blaasbare hal voor twee banen op het tennisbanencomplex. Toch zal hierover advies ge vraagd worden bij de technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. Verder werd nog meegedeeld in de commissievergadering dat be gonnen kan worden met de voor bereidende werkzaamheden voor de herbouw van het Vernè- depark. Verwacht wordt dat overeenstemming met de rijks overheid verkregen kan worden. Een knelpunt is nog de realise ring van de buurtwinkel in dit park. Bij de woningbouw heeft Voor schoten een tekort van 300 wo ningen, opgelopen volgens de provinciale plannen uit het Streêkplan. WASSENAAR - Een felle brand heeft vannacht het pand Rijks straatweg 705, waarin een postagentschap en een sigaren- zaakje gevestigd waren, volle dig verwoest. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op de bovenste etage van het pand, waar twee kamers ver huurd waren, was een huurder zei hij. "En daarbij komt dat we de toeneming van het aantal au to's op die lanen voor lief moeten nemen om grotere problemen in de woonbuurten te kunnen op lossen". Autoluw "Het autoverkeer in Oegstgeest concentreren op randwegen om de woonwijken autoluw te ma ken, dan die randwegen voor brommers, fietsers en voetgan gers extra beveiligen om de gro tere drukte te kunnen opvan gen." Met deze woorden schetste Nije verder de bedoeling van gis ter het Oegstgeester verkeers- rapport. In zijn inleiding gaf Nije in het kort de uitgangspunten voor het ver- keersonderzoek in Oegstgeest weer. "Vooral de leefbaarheid van de woonstraten moet worden verbeterd en met name het sluip- verkeer moet worden uitgeban nen." Om dit te bereiken stelde DHV drie oplossingen voor die alle in stijgende lijn van ingrij pendheid de knelpunten aan pakken. aanwezig die door de rook wak ker werd en nog bijtijds het huis aan de achterzijde wist te verla ten. Volgens de eigenaar van het huis en de sigarenzaak bedraagt de schade in de winkel ongeveer 70.000 gulden. De PTT-spullen bleven verder voor het grootste gedeelte bewaard, omdat deze in Het zogenaamde "alternatief drie" gaat het verst in het weren van doorgaand autoverkeer uit de Oegstgeester woonwijken. Hierin worden namelijk zowel de noord-zuid route Terweeweg als ook de oost-west verbinding Oranjelaan-Marelaan onderbro ken. Het autoverkeer kan dan al leen nog via de randwegen Warmonderweg. Geverstraat, Rhijngeesterstraatweg en Ken- nedylaan de woonbuurten berei ken. "Dit plan is het beste," aldus een woordvoerder van de werkgroep Verkeer Oegstgeest, "omdat het het dichtst de oorspronkelijk doelstelling benadert. Wel moet goed worden opgepast dat bij be paalde maatregelen de konse- kwenties hiervan voor andere straten niet over het hoofd wor den gezien." Een klacht van één van de aanwezi gen was de korte termyn waarin nog schriftelijk op het verkeers- rapport kon worden gereageerd. "Met maar acht dagen de tijd om dit te doen vraag ik my af of dit een serieuze inspraakprocedure is," Wethouder Thorn verlengde in reactie hierop daarom die ter mijn tot 1 april. Ir een brandvrije kluis waren op geslagen. Bij de politie kwam om 2.20 uur vannacht de melding van de brand binnen. De Wassenaarse brandweer, met twee hoge en twee lage drukspuiten aanwe zig, gaf om 3.30 uur het sein 'brand meester'. De recherche is nog bezig met het onderzoek naar de oorzaak van de brand. VOORSCHOTEN - Het bestuur van Randstad Sport zal in de ko mende week "al het mogelijke" in het werk stellen om een split sing tussen de zaterdag- en de zondagafdeling te voorkomen, vóór daarover op 26 maart defini tief wordt beslist door de leden, die dan in een buitengewone al gemene vergadering bijeen ko men. "Om de eenheid te bewaren zijn we zelfs bereid de structuur van de vereniging zodanig te veranderen dat de problemen van de zater dagafdeling worden weggeno men", zo stelde voorzitter Harry de Jong. De praeses van de Voorschotense voetbalvereniging zei dit na de vergadering van het totale kader, die gisteravond in de clubkantine werd gehouden. „Het laatste woord ligt natuurlijk bij de leden, maar volgende week gaan we in elk geval met de be trokken commissies om de tafel zitten om te proberen een com promis te bereiken, om daarna samen verder te gaan". Tijdens de vergadering van gister avond werd het rapport van de zaterdagafdeling uitvoerig be sproken. Centraal daarbij stond het gegeven dat in "de zaterdag" een toenemende behoefte aan een eigen identiteit is ontstaan, 'omdat die afdeling zich voelt ach tergesteld bij "de zondag". Dat gevoel, dat overigens ook in het verleden al eens de kop opstak, moet bij de gesprekken van vol gende week worden weggeno men. De Jong: "We zullen daarbij probe ren kennelijk bestaande frustra ties weg te nemen door een situa tie te scheppen waarbij de twee afdelingen op een gezonde ma nier naast elkaar kunnen leven. Met dezelfde rechten en dezelfde plichten". Dat het creëren van zo'n situatie ui terst moeilijk zal zijn, werd bin nen het kader van Randstad dui delijk beseft. "Want de twee af delingen bestaan dan al wel zo'n dertig jaar naast elkaar, maar het zou onzin zijn te ontkennen dat dat altijd zonder moeilijkheden is gegaan", aldus De Jong. "Een jaar of acht geleden bestonden er ook al eens problemen van de zelfde aard, maar die werden toen weggenomen door de gezamen lijke inspanning rond de bouw van de eigen accommodatie op het nieuwe sportpark. Nu die er is leeft sterk het besef dat twee clubs op één accommodatie geen levensvatbaarheid hebben. Vandaar dat we in gezamenlijk heid hebben besloten alles in het werk te stellen om tot een andere oplossing dan een splitsing te komen. En als daarvocr de struc tuurvan de vereniging veranderd moet worden, dan zijn we daartoe ook bereid". Watersporter De gemeenteraad was het er wel unaniem over eens dat indien er geen snelle beslissing over de oe ververbinding valt, er naar een tijdelijke oplossing gezocht moet worden. Als laatste vroeg Bonjer of Kou denhoorn binnenkort beperkt toegankelijk kan worden onder andere voor watersporters. Bur gemeester De Vreeze zegde toe deze mogelijkheid te bekijken. HONDSE PLICHT WAS NIET TERECHT BENTHUIZEN - Het gemeentebe stuur van Benthuizen is in de fout gegaan door alle inwoners van het dorp te verplichten een aan giftebiljet voor hondenbelasting terug te sturen. Dit antwoorden Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland op schrif telijke vragen van het Voorscho tense statenlid Bakker (CDA). Het gemeentebestuur liet de be woners in december weten dat zij het aangifteformulier in elk geval moesten invullen en opsturen, ook als ze geen hond zouden hebben. Wie dat verzuimde kon een aanslag verwachten - on geacht de vraag of hij of zij in het bezit was van een hond waarte gen een bezwaarschrift bij voor baat ongegrond werd verklaard. Volgens het provinciaal bestuur is deze handelwijze van het ge meentebestuur in strijd met de wet VRIJDAG MAAKT 197a Vrijdag Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp, informatieavond Baha'i gem., 20 15 uur Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden, 20 uur. Breehuys, scholierencafé, 15-17.30 uur; soos Mirakel, 20-24 uur; gehandicapten soos, 21-24 uur, eethuis Repelsteeltje, 18-19.30 uur. Nieuwe Rijn 20A, NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Leidse Schouwburg, Peter Faber solo 20.15 uur. LAK-Theater, Werkcentrum Dansm 20.30 uur. Morspoortkazerne, opening club 58, 20 Pieterskerkzaal, Kloksteeg 16, vergade ring D'66. 20 uur. Gemeentehuis Voorschoten, cie. be roep- en bezwaarschriften, 20 uur. Zaterdag Sanders. Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 8.30-17 uur. Breehuys, Breestraat 19, swingavond voor middelbare scholieren, 20-24 uur. Nieuwe Rijn 20A, vrouwencafé. 21 uur. Leidse Sehouwburg. toneelgroep Bent met "Topconferentie" van Robert David MacDonald, 20.15 uur. LAK-Theater, Nieuwe Komedie met "De Vroedvrouw", 20.30 uur. Vrijetijdscentrum, volksdansinstuif, 20 Aula BTS, Vondellaan, Fryslan Vereni ging, 20 uur. Zondag Middelweg 19c, kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. LAK-Theater, kindervoorstelling: pop pentheater Erica Burgerjon met "De bloemenfabriek", 15 uur. Groenoordhal-restaurant, opening jazz club, 14 uur. Volkshuis, Haarlemmerstraat, "Fem ke", ontmoetingscentrum voor vrou wen, 13-16 uur; Lampival, 14-24 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsea' Wijk I (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord): van zaterdag 10 tot zondag 8 uur vm.: A Ravestein, Bevrij dingsplein 60, tel. 768918; van zondag 8 tot 24 uur E. Nieuwenhuis, Bevrij dingsplein 60, tel. 768918; Wijk II (Kooi en Meren wijk): van zaterdag 10 tot zon dag 12 uur J. Verhage, Rozemarijntuin 51, tel. 895144; van zondag 12 tot 24 uur. Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel. 133834; Wijk III (Waard, Professoren- wijk, Tuinstadwijk en zuid-binnenstad): J. de Bruyne, Kernstraat 11, tel. 141225; Wijk IV (Zuid-West en Haagwegkwar- tier): van zaterdag 10 tot zondag 8 uur W. Schellekens, Paganinistraat 24, tel. 764035; van zondag 8 tot 24 u,ur. B. Roos. Zocherstraat 1, tel. 766123. Leiderdorp: - De weekenddienst wordt waargenomen door O. Du Ry van Beest Holle en M. P. Hennink, Vlaskamp 16, tel. 891100. Zaterdag en zondag spreek uur van 12.30-13 uur. Oegstgeest - De weekenddienst van za terdag 10 tot maandag 7 uur vm., jvordt waargenomen door. D. Held, Marelaan 36, tel. 152255. Voorschoten - S. v.d. Kooy, S. v.d. Oye- laan 13, tel. 6951 (zaterdag); C. Meijer, Rouwkooppark 11, tel. 2493 (zondag). Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst in de regio Leiden wordt van 9 tot 16 maart, waargenomen door Apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, Lei den, tel. 071-120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 071-155482. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is met openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitslui tend voor spoedrecepten van een taxi, tel. 122444 gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rjjn 134604; tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/ZoeterwoudeRd. - Ge zondheidscentrum Leiderdorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 14-15 uur Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, Sassenheim, tel. 02522-11463. Dierenartsen Leiden - De weekenddienst wordt waargenomen door F. Muurling, Plant soen 23, Leiden, tel. 071-125057; J. Vest- jens, Rijn en Schiekade 23, Leiden, tel. 071-144323 (van zaterdag 12 tot maandag 8 uur vm.). LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Leiden - Witte Singel 1. Postbus 54 - Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgel den uitsluitend giro 28884. Telefoon; 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00 - 18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 43,05 Kwartaalabonnement Per post 60.90 Jaarabonnement 160,70 Jaarabonnement perpost ƒ232.10 Losse nummers 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. WARMOND - "Het lijkt wel of een deel van de jeugd in War mond als hobby heeft om alles kapot te maken". Dit zei burgemeester De Vreeze gisteravond tijdens de com missie openbare werken. De Vreeze doelde op de vernielin gen die de laatse jaren zijn toegebracht aan de speeltui nen in Warmond. "De speeltuinen bieden op dit ogenblik een troosteloze aan blik. Ze zijn systematisch af gebroken. De vraag komt bij mij op of het nog wel zin heeft de boel te herstellen, als de zaak binnen de kortst moge lijke tijd weer met de grond gelijk wordt gemaakt", zo ging De Vreeze verder. Hij kwam dan ook met enkele mogelijke andere oplossin gen, zoals de aanleg van een basketbalveld of het asfalte ren van de plek waar de speel tuinen zijn gevestigd,zodat er door de jeugd bv kan worden gerolschaatst. De commissie stond niet afwij zend tegenover deze mogelijke plannen. Wel werd gevraagd waarom er nooit goed toezicht op de speeltuinen is gehouden. Die afspraak was vijf jaar geleden bij de oprichting van de speeltuinen toch duidelijk gemaakt, aldus de commissie. De Vreeze kon daar geen goed antwoord óp geven. Hij wist ook niet precies waar de fout zat. Op voorstel van De Vreeze zal er nu tijdens één van de volgen de commissievergaderingen verder worden ingegaan op de problematiek rond de speeltuinen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2