weer zwembad rijker Leiden Expressie wedstrij d voor Leidse jeugd Buurt mag gratis zwemmen Actief in vrije tijd Wie in de zomer met vakantie wil moet in december boeken De ergste drukte hebben de reisbureaus alweer achter de rug. Bewoners van de Boshuizerlaan en naaste omgeving krijgen za terdag de gelegenheid om als eersten een bad te nemen in het nieuwe zwembadcomplex naast de sporthal. De Leidse Sportstichting heeft de buurtbewoners uitgenodigd om na afloop van de officiële ope ning een gratis duik te komen nemen in de nieuwe baden. Ook voor de houders van abonne menten op de Leidse openlucht- baden is er een speciaal voor deeltje. In de periode tussen 9 april en 1 september kunnen ze tegen een gereduceerde prijs van één gulden gaan zwemmen in het overdekte bad in Zuid- West. De bowlingbanen aan de Boshuizerlaan waaraan zaterdag hard werd gewerkt. Footsbarn Theatre In het Leidsch Vrijetijdscen trum. Breestraat 66. treedt morgenavond het Engels Footsbarn Theatre op. Het op treden van de groep doet den ken aan hel middeleeuws volkstoneel met pantomime, acrobatiek, muziek en humor. De nieuwe produktie heet "Jungle fever". De voorstel ling duurt tweemaal een uur met een pauze. Na afloop is er gelegenheid om te swingen. Aanvang 21 uur en toegangs prijs vijf gulden. Klaverjassen Het Leidse Volkshuis organi seert morgen een klaverjas- avond in hel clubhuis aan de Apothekersdijk 33. Inwoners van Maredorp en Noordvest zijn er welkom vanaf 8 uur. Klaverjassen Geklaverjast kan er ook worden morgen in de Du Rieuschovl. Daar wordt een kaartavond georganiseerd door de Stich ting buurthuis Professoren-, Burgemeesters- en Rijdijk- wijk. Aanvang 8 uur. Rheurnafonds In de periode van 12 tot en met 18 maart zal het Nationaal Rheuma Fonds aankloppen om financiële steun. In de ge meenten Leiden. Leiderdorp en Oegstgeest wordt dit jaar geen h u is-aa n-huis-collecte gehouden. Er wordt een be roep op de inwoners gedaan via een girokaart die dezer dagen bij iedereen wordt be zorgd. De opbrengst van de jaarlijkse actie wordt goed besteed: elk jaar wordt bijna één miljoen gulden uitgege ven voor onderzoek naar de oorzaken van reuma en de be strijding van deze ziekte. Een even groot bedrag wordt be steed aan individuele hulp aan reumapatiënten, bij voorbeeld bij de aanpassing van woningen en de aanschaf van aangepaste vervoermid delen. Demonstratie De vrouwen van het Leids comi té "Vrouw en Werk" zullen za terdag deelnemen aan een landelijke demonstralie in A msterdamGeprotesteerd zal worden legen de nadelige gevolgen van Bestek '81 voor de vrouw. In het comité heb ben zitting de FNV-vrouwen. NVB. Rooie vrouwen PSP- vrouwenvrouwen uit 1KB en ongeorganiseerde vrouwen. Wie mee wil demonstreren wordt zaterdag om 12 uur bij het Leidse station verwacht. Wandeltochten Zaterdag 10 en zondag 11 maart worden in Leiden voor de 19de maal de Sleutelstad Wandeltochten gehouden. Beide dagen kan er bij de ijs baan aan de Vondellaan worden gestart tussen 9 uur 's ochtends en 2 uur 's middags. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn: 5.10,15, 20 en 40 kilometer. Het in schrijfgeld bedraagt f 2,50 en de deelnemers die de tocht hebben volbracht krijgen een fraaie Sleutelstad-medaille 'Men kan ook zowel zaterdag als zondag starten voor 20 of 40 kilometer. Deze Sleutelstad tweedaagse wordt georgani seerd door "IVillen is kunnen" D'66-vergadering De afdeling Leiden van D'66 houdt morgenavond een le denvergadering in het Pie terskerkzaaltje aan de Klok- steeg 16. De agenda vermeldt naast een verslag van de Leidse raadsfractie de in stallatie van een redactie raad en het voorjaarscongres van de partij. De vergadering begint om acht uur. Tegelijkertijd zal een zestal bow lingbanen in gebruik worden ge nomen, terwijl later in het jaar een sauna zal worden geopendIn de aangreznede Vijf Mei-sporthal komt een ruimte beschikbaar voor de denksporten en ter com pletering is in het complex ook een restaurant ondergebracht. In elk van de buurt- en clubhuizen zal van de inzendingen een ten toonstelling worden ingericht. De beoordeling van de inzendin gen zal gebeuren door een jury bestaande uit Lucia Steinbach (Voorzitter), Jetty van der Brink (tekenlerares), Ben Haver (aqua- relist). Alex Hakkaart (tekenle raar en kunstschilder) en Bert- Wim van der Veer (graficus). Alle deelnemers krijgen een herin neringsvaantje met het gemeen tewapen. Per leeftijdsgroep (6 t.e.m. 9,10 t.e.m. 12 en 13 en t.e.m. 15 jaar) wordt daarnaast een vijf tal prijzen toegekend. De be kroonde werken zullen in de pe riode van 10 tot en met 12 mei worden tentoongesteld in het Gemeentearchief aan de Boisot- kade. Op de laatste dag van de expositie zullen de prijswinnaars hun prijzen in ontvangst nemen. Het organisatiecomité verwacht een groot aantal inzendingen. In het Rembrandtjaar 1956 werd in Leiden ook iets dergelijks geor ganiseerd. Toen werd aan de te kenwedstrijd door ruim 1200 jongens en meisjes deelgenomen. VVD -kamerleden naar Leiden LEIDEN - Een delegatie van WD- Tweede-Kamerleden brengt morgen een werkbezoek aan Leiden. Het bezoek vindt plaats op uitnodiging van de Leidse gemeenteraadsfractie van de VVD. Tijdens de besprekingen op die dag zullen onder meer de financiële positie, de stadsver nieuwing en de welzijnsproble men aan de orde worden gesteld. Daarnaast zal de algemene poli tieke situatie aan de orde komen. Het werkbezoek begint 's mor gens met een ontvangst door B en De "bouwpastoor" van dit moder ne sportcomplex, Sportstichting- directeur G. J. Philipsen, leidde de pers gistermiddag vol trots rond in het bouwwerk, waar op dat ogenblik nog koortsachtig gewerkt werd om alles in gereed heid te brengen voor de officiële opening. Een complex dat ruim 4,6 miljoen gulden heeft gekost en voor een zeer belangrijk deel is bekostigd uit de reserves van de Leidsche Duinwaterfnaatschap- Pij- De voltooiing van het zwembad in Zuid-West betekent samen met het enkele jaren geleden ge bouwde combi-bad "De Zijl" dat Leiden voor het eerst sinds vele jaren uit de zwembadproblemen is. Tenminste als ook het Zwei- landbad, dat op het ogenblik ge sloten is, voor de zwemsport be houden blijft. Daaraan wordt momenteel hard gewerkt en in de kring van de Sportstichting heeft men goede hoop dat het lukken zal. Het gebouw aan de Boshuizerlaan bestaat uit twee verdiepingen. Op de hoogste liggen de zwembaden. Een instructiebad van 7,5 bij 15 meter, die in diepte oploopt van 45 tot 110 centimeter en een diep bassin van 15 bij 25 meter met een diepte die maximaal 2.40 meter is. Het grote bad is voorzien van een beweegbare bodem die op elke gewenste diepte kan worden afgesteld. Het opent de moge lijkheden om in het bad zowel zweminstructie te geven als wa- terpolowedstrijden te houden. De kleedruimten liggen gelijk vloers en geven via een trap toe gang tot de baden. Voor invaliden is er een lift en een speciale kleed ruimte gebouwd. Naast de baden is een recreatieruimte gelegen waar de jeugd zich onder meer kan vermaken met een watertafel en waar een hometrainer en een roeiapparaat staan opgesteld. Iets hoger ligt een bar waar de zwemmers desgewenst een kopje koffie of een glasje frisdrank kunnen drinken. De resterende ruimte op de eerste verdieping wordt in beslag ge nomen door een restaurant met twee grote bars, een bowling complex met zes banen (kosten rond drie ton) en een keuken. Gelijkvloers liggen naast de rui me entree en de kleedhokjes nog Dat zijn: Meerburg: Klein Matiïo, Zaanstraat 126. Zuid-West: buurtver. Zuid-West 100 omge ving Bachstraat) en speeltuin vereniging Prinses Beatrix. Schubertlaan. Transvaalbuurt: Mierennest, Morsweg 59, Bin nenstad: Leidse Volkshuis, Apo thekersdijk 33, Vrolijcke Arke, Pieterskerkchoorsteeg 15, Mors- kwartier: Muiderslot, Clubhuis Morschwijk, Topaaslaan, Me- renwijk: Op Eigen Wieken, Val kenpad, In de Bocht, Eksterpad, Kooi Mirt, Lage Rijndijk, Groenoord: buurt- en clubhuis Musschenbroekstraat 25, Tuin- stadstaalwijk: Gebouw Staal- wijk, Herenstraat, Professoren- burgemeesters en Rijndijkwijk: Du Rieuschool Zeeheldenbuurt: Ons Eiland, Munnikenstraat. Voor de tekenwedstrijd werd een affiche ontworpen door de 15-jarige Eric Hubers. LEIDEN Over enkele dagen is Leiden weer een fraaie sportvoorziening rijker. Ruim een jaar nadat wet houder Tesselaar de eerste paal sloeg, zal zaterdag het nieuwe zwembadcomplex aan de Boshuizerlaan offi cieel worden geopend. Het diepe bassin van het zuvmbad met beweegbare bodem. een vergaderruimte en een dou cheruimte. Via een corridor staat het zwem badcomplex ir verbinding met de sporthal. Het opent de moge lijkheid om bij grote sporteve nementen, bijvoorbeeld basket balwedstrijden, gebruik te ma ken van het nieuwe restaurant. Het bestaande restaurant in de sporthal zal zodanig worden ver bouwd dat daar ruimte beschik baar komt voor bijvoorbeeld schaak- en damverenigingen. Het gehele complex is zeer com pact gebouwd door Sportbouw BV uit Kedichem, dezelfde aan nemer die ook het zeer luxueuze Miranda-bad in Amsterdam bouwde. Om de bouw mogelijk te maken moest een sportveld wor den opgeofferd. De betrokken vereniging heeft inmiddels een nieuw terrein aan de Saffierstraat in de Mors. Achter het zwembad is een parkeerruimte aangelegd die plaats biedt aan meer dan 150 auto's. Men hoopt daarmee tegemoet te komen aan de bezwaren van om wonenden die vreesden voor parkeeroverlast. Het complex rust op 1200 meter betonpalen en werd opgebouwd uit 9UU m3 De- ton, 90 ton betonstaal, 180.000 stenen, 2250 m2 plafond, 4300 m2 tegels en 52 ton staalconstructie. De baden aan de Boshuizerlaan zullen een groot deel van de dag worden gebruikt voor het school zwemmen en door de Leidse zwemverenigingen. Voor het publiek is het geopend op de vol gende tijden: maandag tot en met vrijdag: 7.-8.30, 9-11.45, 12-13.30 en 14-16 uur. Bovendien op maandag- en donderdagavond van 20-21 en van 21.15-22.15 uur (16 jaar en ouder). Op zaterdag is het bad open van 12.30-14.30 en van 14.45-16.30 uur, op zondag van 11.45 tot 13 uur. Verder worden in het bad nog een aantal bijzondere zwemuren ge houden. Bijvoorbeeld familie- zwemmen op zondag van 10.15-11.30 en 13.30-14.45 uur en zwagerschapszwemmen op dinsdag van 10.15-11.15 uur. Maandag van 9.45-10.45 is er een speciaal zwemuur voor 65-plus- sers en gehandicapten. Het res taurant en de bowling zijn dage lijks geopend vanaf 9 uur tot 12 uur 's nachts. In het weekeinde is men nog een uurtje langer open. Er zullen dit jaar naar ver wachting acht miljoen Ne derlanders met vakantie gaan. Zestig procent van hen, dat is zo'n 4.8 miljoen gaan zeker naar het buitenland. Niet alleen het aantal mensen dat met vakantie gaat groeit (in 1966 ging veertig procent van de bevolking en in 1977 al zesenvijftig procent) ook het aantal buitenlandse vakan ties groeit gestaag. De reisbureaus en buitenlandse verkeersbureaus doen daar dan ook alles aan. In novem ber, december waren de fol ders met zomerreizen in alle mogelijke vormen en varia ties alweer uit. En van 25 tot en met 28 januari werd in Utrecht de vakantiebeurs 1979 gehouden. Wie naar hét buitenland wilde, en slim was, boekte zijn reis ook al rond die tijd. want op dit moment is het hoogsei zoenbij de meeste reisbu reaus al nagenoeg uitver kocht" Dat leert ons een mini-enquete onder reisbureaus in Leiden. De maand juli,en half augus tus (de schoolvakanties) zijn bijna vol. Er zijn nog wel gaatjes te vinden, maar die zitten dan in de duurdere en minder gangbare bestem mingen. Een woordvoerster van één van de reisbureaus: Men raakt er steeds meer van overtuigd dat men in decem ber al moet boeken voor de zomervakantie." Dat is de algemene indruk. Ver der blijkt dat de vakantiebe stemming die nog steeds het meest in trek is Spanje heet. Grand Canaria. Torremoli- nos, de klassieke bestemmin gen zoals dat in de reiswereld heet. Maar ook Griekenland en vooral Kreta worden ge noemd. Bij een van de reisbureaus stelt men het als volgt: "Vroeger was Spanje enorm in trek. twee jaar terug hadden we Portugal en Griekenland. Nu is het gelijkmatiger over alle landen verspreid. Doordat Spanje duurder is geworden zijn de prijzen in de verschil lende landen gelijkmatiger geworden." Iets nieuws is wel de grote run op Amerika. Een reis naar de States is aanzienlijk goedko per gewordende goedkoopste reis retour New York wordt voor 469 gulden aangeboden, en dat is bij de boekingen duidelijk te merken. Buiten het hoogseizoen vallen de boekingen bij de meeste reis bureaus nog tegenHoewel het verschijnsel tweede vakantie steeds meer in opkomst is zijn de meeste vakantiegangers toch steeds aan die school vakanties gebonden. "Zodra de kinderen vakantie hebben zitten wij erg gauw vol", aldus een woordvoerster van een reisbureau. Veel mensen willen wel buiten het hoogseizoen met vakantie, maar kunnen niet", zegt een ander. Dat klopt. Een enquête in 1977 door het Centraal Bureau voor de Statistiek gehouden, wijst uit dat veel landgenoten hun vakantie buiten het hoog- seizoen zouden nem en als zij niet gebonden ware i aan de schoolvakanties of aan de collectieve vakanties in hun bedrijf. Nu valt 7é procent van de vakanties in het hoog- seizoen. Als men vrij zou zijn in het bepalen an zijn vakantietijdstip zo dat te- ruglopen tot 43 procent in het hoogseizoen. In het voor- en naseizoen zou dan in plaats van de 22 procent van nu, 57 procent van de vakanties worden opgenomen. LEIDEN - De Vereniging Koninginnedag Leiden bestaat vijftig jaar. Om dit jubileum te vieren heeft de vereniging een expressie wedstrijd uitgeschreven voor de Leidse jeugd van zes tot en met vijftien jaar. De opdracht is het maken van een tekening, collage of opstel waarbij een keu ze gemaakt noet worden uit een zevental onder werpen. Die onderwerpen zijn: 1. De Bree straat in 1929. 2. de Koninklijke familie in 1929 en die in 1979, 3. het verkeer in 1929, 4. Schiphol met vliegtuigen zowel uit 1929 als uit 1979,5. een huiskamer uit 1929 en 1979. 6. viering Koninginne dag in 1929. 7. viering Konigin- nedag in 1979. Dit laatste mag ook abstract worden weergegeven, dus alleen kleuren en vormen. Alle inzendingen moeten uiterlijk 21 april ingeleverd worden bij een van de vijftien Leidse buurt en clubhuizen die meedoen aan de expressiewedstrijd.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3